Erkekler için 6 temel cilt bakımı tavsiyesi

Cildin genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi sadece kadınlar için değil erkek adamlar için de flört oyununda önemli faktörlerden biri. Çoğu erkek buna 20lerinde ihtiyaç duymasa da 40larında bile bir şekilde oyunda ön saflarda yer almak istiyorsan cilt bakımına hemen başlaman gerek.

Fakat bir çoğumuz erkek adam cilt bakımı yapmaz” mantığı ile suratımızı traşlamak dışında birşey yapmıyoruz. Hani yaşlanınca suratım kırışınca en kötü Keith Richards karizması yaparım diye avunuyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Keith Amcanın karizması yine lazım ama o surata 40 yaşında erişirseniz kız bulmak için Keith Richards olmanız da lazım.

Neyse. Bu yazımda erkekler için cilt bakımının mümkün, kolay ve öyle kadınlar gibi bir sürü krem ve sıvıya para harcamadan yapılabileceğini göstereceğim. İşte erkekler için en temel 6 cilt bakımı tavsiyesi.

Tavsiye 1 – H2O ya da namı diğer su!

İyi bir cilt için ilk yapman gereken yeterince su içmek. Susuz kalan bir çiçek nasıl buruş buruş oluyor görmüşsündür. Benzetme garip gelebilir (çiçek olan kadınlar değil miydi ?!?!?) ama aynı prensip burda da geçerli. Yeterince su içmezsen, cildin de aynı şekilde buruşur ve sarkar.

Tavsiye 2 – Yeme içme ve cilt

Cilt sağlığı ve görüntüsü ile yiyip içtiğin şeyler arasında dire bir bağlantı var. Sağlıksız, yağlı, fazla şekerli şeyler sana sadece dağıtmış bir kalp damar sistemi olarak değil, gerçekten erkenden yaşlanıp canlılığını yitirmiş cilt olarak da geri dönecek. Ve, alkol de uzak durulması ya da oldukça azaltılması gereken bir cilt düşmanı.

Ve sigara. Zaten sigara içiyorsan bu yazıyı okumayı burada bırak zira hiçbir tip sigaranın yaptığı tahribatın önüne geçecek bir yarar sağlayamaz.

Olay basit aslında : (a) işlenmiş gıdadan uzak dur, (b) şekerden uzak dur, (c) doymuş yağdan uzak dur, (d) alkolden uzak dur ve (e) sigaradan uzak dur.

Keanu Reeves
Keanu Reeves’e göre 52 yaşında olmasına rağmen 30lu yaşlarında görünmesinin en önemli sebeplerinden birisi yüz bakım ve kırışıklık önleyici kremleri

Tavsiye 3 – Yüzünü günde iki kere yıka

Yüzünü erkekler için yüz temizleme sabunu gibi birşey ile (normal sabunla değil) günde iki kere yıka. Bunu yaparak hem yüzündeki fazla kir ve yağı atarsın hem de ölü deriyi.

Tavsiye 4 – Nemlendir

Bol su içerek cildi içerden nemlendirmek yetmez. Cildi dışardan nemlendirmek için nemlendirici kullanman da lazım. Erkekler için nemlendirici al. Yağ miktarı az olanı tavsiye ederim.

Tavsiye 5 – Güneşten korun

Bu tavsiye maalesef birçok erkeğin iş işten geçmeden başlamadığı birşey. Cildi en hızlı yaşlandıran faktörlerden biri güneş ışığı ve cildini güneş ışığından korumak için güneş kremi kullanman lazım. Hem de her dışarı çıkışında, sadece dışarıda çok vakit geçireceğin zamanlarda değil. İçinde SPF 15 güneş kremi olan bir erkek cilt nemlendiricisi iyi bir başlangıç mesela. Bir de güneş gözlüğü takmayı unutma. Güneş gözlüğü hem cool görünmeni sağlar hem de göz çevrendeki kırışıklıkları önler.

Tavsiye 6 – Terle

Düzenli spor sadece kalp ve ciğerlerin için değil cildin için de çok sağlıklı. Terlemek, deriden zararlı maddeleri atmanın en kolay yolu.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

7 thoughts on “Erkekler için 6 temel cilt bakımı tavsiyesi”

 1. 1. Günde en az 2 litre
  2. Sigara, kola,alkol yok fastfood yok denecek kadar az.
  3.yüzümü yıkamayı hiç sevmem aslında. Başlasam iyi olacak.
  4.bana ters amq sürüyle kimyasal var onların içinde.
  5.zaten güneşe çıktığım yok( tatil için dikkate alıcam, çingene gibi oldum bu yaz)
  6. Haftada 3 gün terliyorum 30 -45 dk arası
  Ben okeyım.

 2. Burada yazılan bazı maddeler maskülin bir surata karşı ters yönde. Kadınlar her ne kadar baby face erkekleri istese de birlikte oldukları erkekler maskülin bir surata sahip oluyor.

 3. Cüneyt kardeş, böyle düşünüyorsan şunu soruyorum, yukarıda resmi olan 52 yaşındaki dayının yüzü maskülin mi yoksa baby face mi? 🙂

 4. geçen gün Güneş kremini kışın da sürmenin önemini okudum. hava kapalı, Güneş yok diye bırakmamak lazım. bir de ne alaka mk baby face’le cilt bakımının. 35 yaşına geldiğinizde yüzünün yol kenarında bulduğu travestilerle sikişmekten cinsel hastalıklardan cinsel hastalıklara atlayan tır şoförü dayılara benzerse görürüm sizin maskülen suratınızı swh

 5. Nasıl Uyuyup Uyanıyorsan, Yemek Yiyip Su İçiyorsan Cilt Bakımı Bu Derece Önemli. Bunları Siktiredin Şimdi Tek Yapmanız Gereken Aktardan Kuşburnu Yağı Alıyoruz Orjinal Olacak Sabah Akşam Yüze Sürün 3 Ay Sonra Göreceksiniz Farkı İyi Günler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *