Arkadaş Kalalım Diyen Kıza Cevap

Arkadaş kalalım diyen kıza cevap konusuna geçmeden “arkadaş kalalım” diyen kızın amacının ne olduğunu açık ve seçik olarak vurgulayalım : Arkadaş kalalım = seninle işim olmaz. Evet arkadaş kalalım, erkeğin varolan ya da kızın varolduğunu düşündüğü hislerine karşı, kız için sosyal ve duygusal olarak uygun bir reddetmedir. “Arkadaş kalalım” lafını duyan erkeğin zaten kızla bir ilişki düşüncesi yoksa ya da kalmamışsa başlıktaki cevabı aramayacağı için, sizin durumunuzda bu kesin olarak bir teklifi reddetme durumudur.

Cevabınız “peki arkadaş kalalım” olmamalı tabii. Aşık olunan kızdan ya da eski kız arkadaştan arkadaş olmaz. Hatta bir kızdan arkadaş olmaz ama bu başka bir yazının konusu. Sizin hala bir miktar duygusal bağınız varsa kızın çevresinde olmanız sizin için çok zararlı! Arkadaş kalalıma üç şekilde cevap verebilirsiniz :

(1) Cevap vermeyebilirsiniz. Gülüp geçebilirsiniz yani.

(2) Klasik karizmayı kurtarma cevabı “benim yeterince arkadaşım var teşekkürler” gibi birşeydir. Her ne kadar işe yarasa da, bu tür direk cevaplar kadınlarda olumsuz tepki verme dürtüsü yaratır. Özellikle eğer arkadaş kalalım diyen kız eski sevgiliniz değil de yeni teklif yaptığınız biri ise, bu cevap onda kendisini sadece yatağa atmak istediğiniz algısı yaratacaktır. Bu durumda, olumsuz dırdıra hazır olun.

(3) Erkek Adam olarak bizim bildiğimiz en iyi cevap ise şudur : “Gerçekten arkadaş kalabilmeyi çok isterdim ama bunca zaman sonra ben biz birbirimiz için daha fazlasını ifade ediyoruz sanmıştım ve dürüst olmak gerekirse ben arkadaşlıktan fazla birşey bekliyorum. Kusura bakma ama sanırım yanılmışım.”

Neden? Olay şu : Arkadaş kalalım artık kızların standart reddediş şekli haline geldi ve kızlar artık bunun reddediş olduğunu bile algılamıyorlar. Arkadaş kalalım lafı kızlara vicdan rahatlığı ve toplum için çok kabul edilebilir bir reddediş imkanı sunuyor. Burada siz kızın arkadaş kalalım lafının bir reddediş olduğunu vurgulamanın yanında, bunun vicdani yükünü de kızın eline veriyorsunuz.

Arkadaş kalalım
Arkadaş kalalıma cevap

Arkadaş Kalalım Diyen Kıza en iyi ve tek işe yarar cevap : Bırakıp gitmek

Yukarıdaki sözel cevapların hiç birisi asıl cevabınız değil. Bunlardan hangisi ile cevap verirseniz verin, arkadaş kalalım diyen kızı hemen bırakıp bir sonraki romantik hedefinize yönelmek tek işe yarar cevaptır. Sözel cevabınızı  verip kızdan ayrıldıktan sonra aramayın, sosyal medyada takip etmeyin, karşılaşmamaya çalışın ve kesinlikle ilginizi ondan esirgeyin. Bunu onu cezalandırmak ya da karizma yapıp “kaçan kovalanır” etkisi için yapmıyorsunuz, burayı anlamanız önemli. Bunu kendi faydanız için yapıyorsunuz unutmayın. Ve sizin kendi çıkarınız, onun çıkarından daha önemli (dünyada hiçbir kız sizin için sizden önemli olamaz. Bu kuralın tek istisnası ilerde kendi kızınız olabilir).

Kız siz kaybolunca sizinle temasa geçmeye çalışabilir. Bu temasın nedeni çok büyük ihtimalle sizi bir uydu erkek yapmak için olacaktır. Buna kesinlikle izin vermeyin. Kızın yeniden temasa geçme çabası ile kendinizi “belki birşeyler hissetmeye başladı” gibi zırvalarla kandırmayın. Bırakın gidin ve başka denizlere açılın. Hala öğrenmedi iseniz oyunu öğrenin, hala yapmıyorsanız tabak çevirin. “Hayır ama o sizin için hayatınızın kadını mı? O zaman sizi Ruh İkizi Kişilik Bozukluğu yazımıza alalım.

Eğer bırakıp gidemiyorsanız veya kızın uydu erkek çabalarına karşı koyamıyorsanız, sadece kızlarla değil hayatta her alanda başarılı olmak için en önemli ruh haline henüz sahip değilsiniz : sizinle beraber olmak bir kız için ödül (özdeğer), dışarda söz konusu hanım kızı güzellik, gençlik,  zeka, vs. gibi şeylerde altedebilecek on binlerce kadın var (opsiyonları olma mantalitesi) ve siz bu kızları tavlayabilecek kapasiteye sahipsiniz (özgüven).

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Erkek Adam

Sitenin 30luk abisi ve admini. Üşengeçliğinden admin hesabından yaza yaza rumuzu erkekadam kaldı. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

1 thought on “Arkadaş Kalalım Diyen Kıza Cevap”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *