Arkadaş Kalalım Diyen Kıza Cevap

Arkadaş kalalım diyen kıza cevap konusuna geçmeden “arkadaş kalalım” diyen kızın amacının ne olduğunu açık ve seçik olarak vurgulayalım : Arkadaş kalalım = seninle işim olmaz. Evet arkadaş kalalım, erkeğin varolan ya da kızın varolduğunu düşündüğü hislerine karşı, kız için sosyal ve duygusal olarak uygun bir reddetmedir. “Arkadaş kalalım” lafını duyan erkeğin zaten kızla bir ilişki düşüncesi yoksa ya da kalmamışsa başlıktaki cevabı aramayacağı için, sizin durumunuzda bu kesin olarak bir teklifi reddetme durumudur.

Cevabınız “peki arkadaş kalalım” olmamalı tabii. Aşık olunan kızdan ya da eski kız arkadaştan arkadaş olmaz. Hatta bir kızdan arkadaş olmaz ama bu başka bir yazının konusu. Sizin hala bir miktar duygusal bağınız varsa kızın çevresinde olmanız sizin için çok zararlı! Arkadaş kalalıma üç şekilde cevap verebilirsiniz :

(1) Cevap vermeyebilirsiniz. Gülüp geçebilirsiniz yani.

(2) Klasik karizmayı kurtarma cevabı “benim yeterince arkadaşım var teşekkürler” gibi birşeydir. Her ne kadar işe yarasa da, bu tür direk cevaplar kadınlarda olumsuz tepki verme dürtüsü yaratır. Özellikle eğer arkadaş kalalım diyen kız eski sevgiliniz değil de yeni teklif yaptığınız biri ise, bu cevap onda kendisini sadece yatağa atmak istediğiniz algısı yaratacaktır. Bu durumda, olumsuz dırdıra hazır olun.

(3) Erkek Adam olarak bizim bildiğimiz en iyi cevap ise şudur : “Gerçekten arkadaş kalabilmeyi çok isterdim ama bunca zaman sonra ben biz birbirimiz için daha fazlasını ifade ediyoruz sanmıştım ve dürüst olmak gerekirse ben arkadaşlıktan fazla birşey bekliyorum. Kusura bakma ama sanırım yanılmışım.”

Neden? Olay şu : Arkadaş kalalım artık kızların standart reddediş şekli haline geldi ve kızlar artık bunun reddediş olduğunu bile algılamıyorlar. Arkadaş kalalım lafı kızlara vicdan rahatlığı ve toplum için çok kabul edilebilir bir reddediş imkanı sunuyor. Burada siz kızın arkadaş kalalım lafının bir reddediş olduğunu vurgulamanın yanında, bunun vicdani yükünü de kızın eline veriyorsunuz.

Arkadaş kalalım
Arkadaş kalalıma cevap

Arkadaş Kalalım Diyen Kıza en iyi ve tek işe yarar cevap : Bırakıp gitmek

Yukarıdaki sözel cevapların hiç birisi asıl cevabınız değil. Bunlardan hangisi ile cevap verirseniz verin, arkadaş kalalım diyen kızı hemen bırakıp bir sonraki romantik hedefinize yönelmek tek işe yarar cevaptır. Sözel cevabınızı  verip kızdan ayrıldıktan sonra aramayın, sosyal medyada takip etmeyin, karşılaşmamaya çalışın ve kesinlikle ilginizi ondan esirgeyin. Bunu onu cezalandırmak ya da karizma yapıp “kaçan kovalanır” etkisi için yapmıyorsunuz, burayı anlamanız önemli. Bunu kendi faydanız için yapıyorsunuz unutmayın. Ve sizin kendi çıkarınız, onun çıkarından daha önemli (dünyada hiçbir kız sizin için sizden önemli olamaz. Bu kuralın tek istisnası ilerde kendi kızınız olabilir).

Kız siz kaybolunca sizinle temasa geçmeye çalışabilir. Bu temasın nedeni çok büyük ihtimalle sizi bir uydu erkek yapmak için olacaktır. Buna kesinlikle izin vermeyin. Kızın yeniden temasa geçme çabası ile kendinizi “belki birşeyler hissetmeye başladı” gibi zırvalarla kandırmayın. Bırakın gidin ve başka denizlere açılın. Hala öğrenmedi iseniz oyunu öğrenin, hala yapmıyorsanız tabak çevirin. “Hayır ama o sizin için hayatınızın kadını mı? O zaman sizi Ruh İkizi Kişilik Bozukluğu yazımıza alalım.

Eğer bırakıp gidemiyorsanız veya kızın uydu erkek çabalarına karşı koyamıyorsanız, sadece kızlarla değil hayatta her alanda başarılı olmak için en önemli ruh haline henüz sahip değilsiniz : sizinle beraber olmak bir kız için ödül (özdeğer), dışarda söz konusu hanım kızı güzellik, gençlik,  zeka, vs. gibi şeylerde altedebilecek on binlerce kadın var (opsiyonları olma mantalitesi) ve siz bu kızları tavlayabilecek kapasiteye sahipsiniz (özgüven).

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

26 thoughts on “Arkadaş Kalalım Diyen Kıza Cevap”

 1. merhaba, dans kursunda yürüme davetiyesi hissedip dansa kaldırdığım tanımadığım bir kızı akşamına kahve içmeye çağırmıştım. gülerek arkadaslarıyla planı oldugunu söylemişti, ben de cok iyi fal baktığımı ve bu fırsatı kacırmaması gerektigini söyledim. yine güldü ve sevgilisi oldugunu söyledi. ben de gülerek sorun degil müsait bi zamanda onun da falına bakarım sen de görmek istersin onun falında cıkacakları dedim. kız yine gülünce ben de sorun degil iltifat olarak algıla diyip sızdım. 2 gün sonra dans gecesinde kızı dansa kaldırdım. o yeni başladı ven ileri düzeyim. baya heyecanlandı ama ben sakinleştirip birkac figür gösterdim. sonra topluluk ici bir şişe icki ödüllü yarısma oldu ve mekandakilerin oylarıyla ben kazandım. sonra kız gelip beni tekrar dansa kaldırdı. kezban gibi görünmek istemedigini, bana erkek arkadası oldugunu söyledigini ama aslında arkadas olalecegimizi söyledi. benim aklıma direkt bu yazı geldi ve ben kabul ettim. cünkü burada belirtilmeyen şey ya kızın sevgilisi varsa? ben kendimi friendzone’a düsürecek hareketlerin ne oldugunu biliyorum ama “arkadas olalım” ı kabul etmek bunlardan biri degil. bu sadece hipergamisini tatmin ettigin ve sevgilisi olan bir kadının seni yanına almak icin yarattıgı bir bahane. ben de arkadaş sıfatını alıp arkadaş gibi davranmayarak sinsice kızı ıslatacağım. siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

  1. ben de gülerek sorun degil müsait bi zamanda onun da falına bakarım sen de görmek istersin onun falında cıkacakları dedim.

   Burası çok kötü olmuş. Kızın erkeğini erkeği olarak onaylayıp ben kenarda Türk filmlerinin esas oğlanı kızı kaptı diye sevinebilen Halit Akçatepe karakteri olurum demişsin kıza. Doğrusu “anladım, merak etme falında tez zamanda daha yakışıklı ve iyi dans edeni için terk edeceksin çıkarsa aramızda kalır” gibi piç bir şey söyleyip göz kırpmaktır.

   Kızı dışarı çağırdığında ortalama tip ve üstünde her kız niyetinin ne olduğunu bilir. Sen burada kibarca reddedilmişsin …de asıl bomba sondaymış! Üstüne bir de arkadaş olalım reddi yemişsin. Arkadaş olalım’ı kabul etmek friendzone’a düşme hareketi değil mi ?!?!?

   Friendzone gibi ezik bir rütbeye girip orda akıntıya karşı kürek çekeceğim ve çıkacağım diyorsun.

   1 – Zor çıkarsın.
   2 – Yokluk zihniyeti.

   Elindeki contextual alfalık (yani dansta tecrübe) hariç diğer tüm hareketler çok beta. Contextual alfalığın bunları aşabilecek kadar iyi ise bilmem ama neden böyle şeylerle uğraşıyorsun. Kızı kurutmak için bayağı bir uğraşmışsın, şimdi koca bir friendzone çukurundan çıkmaya uğraşacaksın.

   1. aslında beni tekrar dansa kaldıran kızın kendisiydi ve dans bitince de söyledigi arkadas olalım fikri bir özür niteliğindeydi. ve her şeyiyle bana “aslında sen kıymetli bir erkekmişsin, seni kaybetmek istemem, senin gibi bir erkeği uydum yapabilirsem, yedek kulübesinde yıldız oyuncusu olan bir futbol takımı gibi olurum” bunu yansıttı. bilmediği şeyse ben oyunun kurallarını biliyorum ve uydusu olmayacagım. arkadas olabilirizi kabul etmem arkadaş olacağız anlamına gelmiyor ki.

    1. Hocam oyunun kurallarını bilen yedek klübesine gitmez. Kırmızı hap kurallarını mavi haplı oynamak istiyorsun.

  2. “Sevgilim var” lafı ile nasıl uğraşılacağı ile ilgili bir yazı yazmak lazım. Karşınıza ara ara çıkacak bir durum bu.

 2. ve şu an işin devamı için vereceğiniz tavsiyeler nedir? şu an en çok ihtiyacım olan şey bu sanırım.

 3. Winggirl kontejyanına at. Sosyal çevre önemlidir, bu kızın kendinden daha güzel arkadaşları olacaktır. Sana ortamda(dans kursu?) en çok hangi kızı yakıştırdığını sor. Friendzone’a sen de at ama onun çevresinden faydalanacak şekilde. Oralardan iş gelirse, zaten dedikodu vs senin hakkında daha ileri fikirler edinecektir.
  Sizi friendzone’a atan kıza kayıp değil kazanç olarak bakmalısınız. Özellikle burda arkadaşın anlattığı gibi kızın sizin hakkında pozitif düşünceleri varsa, sizi bir şekilde “cool” olarak tanıdıysa. Ama”istemem, yan cebime koy” tarzı kızları direk silin tabi ki. Bunun farkını ayırt edebilmeniz gerekir, biraz tecrübeyle.

 4. Merhaba kolay gelsin yakın bi arkadasimin baldızı ile konuşmaya başladım sosyal medyadan ilk önce o ekledi sonra ben konuşmaya başladım yaklaşık 4 gün sonra bi akşam vakti muhabbet içinde senin amcanı ne falan dedi bende seni daha iyi tanimak falan dedim konu enson arkadaş oluruz kanka oluruz muhabbetine döndü ve bir cevap veremedim sizce suan ne yapmalıyım ama hislerim boş degil cevaplarınızı bekliyorum

  1. “Senin amacın ne” aslında “amacını biliyorum ve hayııır diyorum” demek. Kadınlar bu aşamaya gelene kadar genellikle birkaç kere “bana yanaşma” sinyali verirler ama bunları görmezden gelen erkek bu tür açık reddedilişe maruz kalır.

   Yani reddedilmişsin. Arkadaş kalalım zaten kendi başına reddediliş.

   Şu an şunu yapmalısın : Bir sonraki.

   Yeri gelmişken söyleyeyim : seni tanımak istiyorum erkeği tavşana çeviren bir cevap. Kızı tanımak istemiyorsun, sikmek istiyorsun. Bunu tabii ki direkt söylemezsin de yalan da söylemezsin. Ben şahsen amacın ne sorusuna cevap vermezdim. Cevabını bildiği bir soru bu ve söyleniş amacı erkeğin cinsel ilgisini reddetmek. Reddedilmeye rağmen bunu shit test varsayıp dalga da geçilebilir ve bu belki belki işe yarar da. Fakat kızın ültimatom vermesi ya da sözel olarak kartlarını masaya dökmeni istemesi yürümenin ekstra başarısız olduğunu gösterir ki bir sonraki daha verimli bir harekettir.

 5. Arkadaş kalalım diyen kıza cevap olarak “Ben senin arkadaşım olmanı istemiyorum. Hiçbir zaman arkadaş olmayacağız, eğer öyle bir düşüncen varsa bak yol orda, ordan gidebilirsin bir daha görüşmemek üzere.” dedikten sonra gitmeyen kızın friendzone shit testi geçilmiş midir?

   1. Bana “arkadaş olarak görüşelim” diyen hatuna, “o zaman gel bizim mahalledeki kahveye tavla oynayalım. Arkadaş istersem Osman abiyle görüşürüm” dedim.

   2. Hocam, bu başlıktaki yazı aklıma gelince sildim her yerden. sadece hatalarımı anlayıp ona göre devam etmek amacındayım. Teşekkürler cevabın ve yazıların için bu arada.

   3. Kızı direk bırakıp gittiğimiz zaman mesaj atmaya devam edip bize ulaşmaya çalışıyorsa ne yapmalıyız? Özellikle bu kız çevremizde de denk gelebileceğimiz yüz yüze karşılaşmak zorunda kalacağımız biri ise? Telefonda iletişimi engellemek yüzüne bakmamak konuşmamak ergence anlaşılabilir mi?

    1. Bunlar ne kadar saçma ve sosyal özürlü sorular. Mesajlarına cevap vermezsin ya da tek kelimelik cevap verirsin. Sosyal ortamda da bir merhaba der hiçbir şey olmamış gibi davranırsın.

    2. Mesaj atmaya devam ediyorsa, hemen çağırıp seks yap. Ondan sonra at iki tane tokat gönder gitsin. Yüzyüze görüşmek zorunda olduğun biriyse her görüşmede sadece memelerine bak.

 6. Konuyla alakalı başlık bulamadım buraya yazdım.
  Bu güne de yeterince arkadaşım var diyerek ve kız arkadaşların gereksiz olduğunu düşünerek bunu yapma gereği duymuyordum.
  Geçenlerde bir kızla tanıştım ve sohbeti eğlenceli, ve onunla sevişmeden arkadaşlık kurmak istedim.
  Sorum şu :
  Erkek arkadaşlarımızın olduğu gibi kız arkadaşımızın olması mavi haplı bir davranış mıdır?

 7. Mahmut abi arkadaşlarla ortak ortamdan bir kızla tanıştım (abi bir kız var nasıl tavlarım sorusu değil yanlış anlaşılmasın sadece bu neden gerçekleşti merak ettiğimden). İlk saniyelerden samimiyet kuruldu falan kino yaptığımda fazlasıyla geri dönüt aldım falan 1 2 hafta böyle geçti etraftakiler bizi sevgili zannediyordu sonra kız bi akşam mesaj attı, “ben yan yana durup sevgili sanılmak istemiyorum” dedi, anti slut defense diye varsayıp normalde normal davranıp baş başayken yine aynı takılabilceğimizi söyledim hayır dedi, yanımda baya eğleniyor gibi gözüküyordu, arkadaşları benim hakkımda yorum yaptı ya da buna benzer şeyler yüzünden 180° döndü diye düşünüyorum ama bir yandan mantıksız geliyor. Kızın sözünü dinleyip yakınlığı kes mi dersin yoksa kızın hareketleri ile sözleri uyuşmuyorsa hareketlerine göre devam et mi dersin?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *