Cinsel Pazar Değeri Nedir?

Bu yazı Erkek Adam bloğunun en önemli yazılarından biri. Bu yazıda hem cinsel pazar değeri nedir sorusuna cevap vereceğiz, hem de her erkekten gizlenen ama bilindiği zaman bir erkeğin hayatını tamamen değiştirecek olan bir gerçeği afişe edeceğiz : kadın ve erkeklerin yaşlara göre cinsel pazar değerini.

Cinsel pazar değeri (CPD) bir kişinin karşı cins tarafından arzulanabilirliğinin ölçüsüdür. Bu değere etki eden faktörler kadınlar ve erkekler için farklıdır. Erkek cinsel pazar değeri, erkeğin gelirinin, statüsünün, tipinin, bedensel olarak ne kadar formda olduğunun ve kişiliğinin (özellikle özgüven, özdeğer ve hırs) belirlediği bir değerdir. Bütün alfa erkeklerin cinsel pazar değeri yüksektir. Beta erkeklerin CPDsi düşüktür. Ama erkeklerde CPD’yi etkileyen faktörlerin çoğu erkek tarafından kazanılabilir değerlerdir ve bu nedenle potansiyel olarak her beta kendini bir alfaya dönüştürebilir. Daha da iyisi, bu özelliklerden en baskını olan kişilik, oldukça esnek ve gelişime açık birşeydir.

Kadınlarda CPD ise sadece kadının fiziksel güzelliği, fiziksel olarak formda oluşu ve yaşı tarafından belirlenir. Yani erkeklerin cinsel arzusu kadının eğitimi, kariyeri, kişiliği ve geliri gibi değerlerden çok az etkilenir. Her ne kadar feminizm tarafından beyni yıkanmış mavi haplı erkek aksini iddia etse de, evrimce şekilenen, DNA bazlı temel içgüdülerin geçerli olduğu cinsel dünyada durum bundan ibarettir.

CPD aynı zamanda cinsel deneyimden de etkilenir ama bu etki kadın ve erkekler için ters şekildedir. Erkeklerin cinsel deneyiminin fazla olması CPDlerini arttırken, kadınların fazla cinsel deneyime sahip olmaları CPDlerini azaltır.

Unutmayın CPD bir kişinin karşı cins gözündeki arzulanabilirlik değeri. Bu nedenler burada etkili olan örneğin kadın CPDsi için erkeğin kriterleri, kadınların ya da kadın ruhlu olanların değil. Ve yine unutmayın ki CPD konusunda sözkonusu olan kişinin değeri değil, cinsel arzulanabilirlik değeri. Ciğeri beş para etmez, aptalların aptalı bir bimbonun CPD’si doruklarda olabilir ama bu onu kişi olarak değerli kılmaz ve CPDsi çok düşük ama kişi değeri çok yüksek bir bilimkadınına eşit hale getirmez.

Cinsel Pazar Değeri Grafiği

Cinsel Pazar Değeri Grafiği
Cinsel Pazar Değeri Grafiği – Kaynak : The Rational Male

Oyunu öğrenmek isteyen ve mutlu olmak isteyen her erkeğin bilmesi gereken temel bilgi, yukarıdaki CPD grafiğidir. Grafiğin dikey ekseni 0 – 10 arası CPD değeridir (bir insanın potansiyel CPD’sinin tepe noktası 10 olacak şekilde). Yatay eksende ise yaş vardır.

Kadın Cinsel Pazar Değeri

Bir kadının cinsel pazar değeri, feminizm ve uydu erkekler (mangina) ne kadar inkar ederlerse etsinler, 18 – 25 yaş aralığında zirvede oluyor ve 23 yaşında doruk noktasına ulaşıyor. Kısaca kadınlar için 22 – 24 yaş arası doğurganlık, arzu edilirlik, cinsellik doruk noktasında. 25 yaş ve sonrasında ise düzenli olarak düşüş halinde. Özellikle bu düşüş 27 yaşından itibaren görünür hale gelmeye başlıyor. Buraya kadar kadınların kendilerinin de bilinçaltında farkında olmadıkları bir şeyden bahsetmedik, acımasız gerçekler bunlar.

Her ne kadar bu durum 27 yaş üstü bir kadının müthiş bir güzelliğe sahip olamayacağı anlamına gelmese de, 27 yaş üstü bir güzelin 22 – 24 yaş arası bir güzelden daha az güzel olacağı anlamına geliyor. 27 yaş sonrası, modern ve bağımsız bir kadının alfa erkek ilgisi için artık daha genç kadınlarla yarışamamaya başladığını anladığı ve çok daha gecikmeden bir erkeğe yüzük takma fikrini yeşerttiği yaşlar.

Erkek Cinsel Pazar Değeri

Feminizmin hükümranlığı altına giren ve gire yazan toplumların en çok saklanan gerçeğine geldi sıra : erkek CPDsi. Erkeklerin CPDsi sadece fiziksel form ve yaş ile değil statü, para ve kişilik ile de belirlendiğinden erkek CPDsi genelde erkeğin hayatına bir yön aradığı ve olgunlaştığı yaşlarda bir plato dönemi geçirdikten sonra 30 yaşından itibaren artarak 36 – 38 yaşında tepe noktasına ulaşıyor. Erkeğin potansiyelini maksimum seviyede gerçekleştirdiğini varsayarsak, bu yaşlar onun aynı zamanda kendine sığınacak uzun süreli bir ilişki / evlilik limanı arayan kadınların gözünde en tepede olduğu nokta.

Erkek ve Kadın CPDlerinin karşılaştırmalı değerleri

Kadın CPDsi genelde gençlik ve güzellik temelli olduğu için daha hızlı azalırken, erkek CPDsi daha yavaş düşer. 30 yaş bir erkeğin CPDsinin tam yükselişe geçmeye başladığı yaşlar iken, kadınların duvara vurmak üzere hızla inişe geçtiği yaş. Bu yaş aynı zamanda kadın – erkek CPDsinin eşitlendiği bir yaş.

Bu bilgi çok önemli zira birçok erkek bu bilginin farkında değil. Bu bilginin farkında olmadığı için de bu bilginin çok iyi farkında olan kadınlar tarafından kolayca kullanılabiliyorlar. Örneğin aslında kendi CPD değerinin doruk noktasında olduğu zamanda bunu realize etmeye çalışan bir erkek “40ından sonra azdı“, “orta yaş bunalımına girdi” gibi saçmalıklarla kolayca dizginlenebiliyor. Ya da 36 yaşında CPDsi tepede bir erkek doğal olarak 22 – 24 yaş arası bir kadına yanaştığında toplum (özellikle de 30 yaş üstü kadınlar) tarafından ayıplanarak geri adım attırılabiliyor. Daha da kötüsü birçok erkek bu cahilliği sebebiyle bu ayıplamayı öyle içselleştiriyorlar ki, kendileri CPDsi kendilerine yakın kadınlara yanaşmıyorlar bile (aslında doğal olarak yanaşmaları lazım iken).

Ama bu bilginin farkında olmayan erkeklerin yaşadıkları en trajik olay şu (buraya dikkat) : 30 yaşına kadarki geçmişi kadınlara göre CPDsi düşük olduğundan reddedilmek ile geçen erkek, tam bu yaşlarda birden başlayan kadın ilgisine kapılıp CPDsinin yükseldiğinin farkına varmadan bir kadın tarafından kafeslenir. Kadınlar kendi düşen CPDlerinin içten içe farkındadır. Aynı zamanda 5 sene önce yüzüne bakmadıkları adamların CPDlerinin artık yükselmeye başladığının da farkındalardır. Ve bu adamlar CPDlerinin doruk noktasına doğru olan tırmanışa başlamadan, elleri güçlenmeden hızlıca kapatılırlar. Bu  nedenle de çoğu erkek sadece 5 sene beklese (ki erkeğin kadın gibi 30lu yaşların ortasında dibe vuran doğurganlık gibi problemleri olmadığından 10 sene bile bekleyebilir) çok daha iyi bir eş adayı bulabilecek iken tüm potansiyellerini kaybederler. Daha da kötüsü 27 yaşından itibaren önce yavaş yavaş sonra da hızla artacak CPDlerini daha da arttırmak için kendilerine odaklanabilecek iken kaynaklarını ve zamanlarını seçebileceklerinin çok altında bir kadına harcarlar ve CPD potansiyellerine ulaşamazlar.

Bu nedenle de erkekler için ideal evlilik yaşı günümüzde 35dir.

CPD bilgisinin farkında olmayan ya da daha da kötüsü CPD bilgisi feminizm yüzünden çarpıtılmış olan kadınlar ise 20lerinde evliliği erteleyip (kariyer, eğitim ve iş sayesinde 30larında da arzu edilebileceklerini zannederek), ya 30larında yanlızlık acısı çekmeye ya da can havliyle sığındıkları bir betanın limanında mutsuz bir evliliğe mahkum ediyorlar kendilerini (bkz. bu mutsuzluğu bastırma ve gizleme çabasıyla kocişkosu ve doburcan bebesi ile ne kadar mutlu dünyaya yaymayı kendine görev edinen 30luk ablalar):

Eskiden, genç kadının annesi ve neneleri güzelliğin geçici olduğunu, en baştan çıkarıcı erkeğin en iyi koca adayı olmadığını bilir ve kızın uzun süre stabil bir koca olabilecek genç bir erkekle evlenmesini garantilerlerdi. Şimdi ise feminizm yüzünden, bu rehberlik genç kadınların hayatından çıkarılmış durumda ve genç kadınlar kendi cinsel hayatları için kötü birer kaptanlar. Güzelliklerinin yere çakıldığı 34 – 36 yaşına kadar alfa erkeklerin peşinde koştuktan sonra eskiden reddetmeye alıştıkları beta erkekler tarafından bile görmezden geliniyorlar. Kadının kısmetindeki bu ani çakılma,  Road Runner ve Çakal anı olarak biliniyor. Kadınların geçmişte uçurumdan bu şekilde düşmemeleri için bir sürü güvenlik ağı vardı.

Erkek Düşmanlığı Balonu

Kıssadan hisse :

Erkekler :

 1. 35 yaşından önce evlenmeyin. Bulabileceğiniz en iyi kadını kaçırırsınız ve özellikle 30 yaşında falan evlenirseniz oldukça pahalı ve zaman alıcı olan evlilik yüzünden CPD potansiyelinizi gerçekleştiremeyebilirsiniz.
 2. 35 yaş üstünde, kendinizden 8 – 10 yaş bir kadınla evlenmeye bakın. 20li yaşlarında evlenmek isteyen kadın sayısı azalmış olsa da CPDsi yüksek bir 35lik erkek, bu az sayıda kadın konusunda 20lik erkeklere göre daha şanslıdır. 27 yaşından daha genç bir kızı tavlayabilirsiniz, ama burda da gözü açılmamış bir kızı alırsanız ilerde bu kızın “gençliğimi yaşamadım” diye sizi boynuzlama tehlikesi var.
 3. 30 yaşından önce de uzun süreli ilişkiye pek sıcak olmayın (CPDniz çok yüksek değil, tabak çevirmeniz sizi daha hızlı ve doyurucu bir şekilde CPD merdivenine tırmandıracaktır). Ama asıl önemlisi uzun süreli ilişki erkeğin ruhunu öldüren, salmasına neden olan birşeydir. Uzun süreli ilişkide olan ve CPDsi sürekli düşen bir kadın kadar erkeğin potansiyelini sabote eden birşey bulamazsınız. Tabaklarınıza ve kendinize odaklanın.
 4. “Ayol 35 yaşında adam 25 yaşında kızla çıkıyor” gibi klasik utandırma taktiklerine aldırmayın.

Kadınlar :

 1. Ablalarınız size yalan söylüyor, kadınlar 30larında da güzel falan değil. 35 yaş üstünde de afetler yok mu, var ama bunlar sayıca az.
 2. Eğer evlenmek ve aile kurmak gibi bir niyetiniz varsa, anneniz ve ninenizin o “evde kalacaksın” dırdırı aslında sizin lehinize bir olay, aleyhinize değil. Bir bildikleri var dinleyin. 25 – 30 yaş arasında evlenin (ben evlenmem diyene sözüm yok). Aşağıdaki şahane videoda, küçük kızlar gayet doğru bir gerçeği anlatmaya çalışıyor (tüm şirin ukalalıkları ile :))
 3. CPD, temel içgüdüler tarafından dikte edilen birşey. Burda erkeğin algısını ençok etkileyen faktör doğurganlık ve doğan çocuğun genetik üstünlüğü. 30 yaşından sonra doğurganlık hızla azalıyor ve genel olarak 38 – 43 arasında ise tamamen bitiyor.

 

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

12 thoughts on “Cinsel Pazar Değeri Nedir?”

 1. CPD olarak erkekler için 35 ideal olabilir ancak çocukların yaşına baktığımızda hiçte ideal değil. 35 yaşında çocuğumuz olduğunu varsayalım 50 yaşımda iken çocuğumuz 15 yaşında olacak, 65 yaşımda 25 yaşında olacak. Ne kadar ideal?

  1. 35 yaşında sahip olduğun çocuk sen 65 yaşında iken 30 yaşında olur. Sen 53 yaşında iken üniversiteye gider, özgürleşirsin. Sen 57 – 58 yaşında iken üniversiteyi bitirir. İdeal değil ama fena da değil.

   Fakat 35 yaşın erkekler için ideal olma sebebi, daha iyi seçim yapabilecek olgunluk ve kaynağa sahip olmalarından geliyor.

 2. Merhaba hocam. Yazılarınızı takip ediyorum ama ezik erkek tipine sürekli Meriç demeniz sinirimi bozuyor. Lakin benim adım da Meriç ve hiç de kızların bir dediğini iki etmeyen kendimi kullandıran bir yapım yoktur. Eğer umut sarıkaya nın karikatürlerindeki meriç karakterinden bahsediyorsanız, oradaki meriçin de sizin kullandığınız anlama gelen bir karşılığı yok. Oradaki meriç arkadan kuyu kazan, sinsi bir karakterken sizin kullandığınız anlamda pasif ve etkisiz karakteri hiç karşılamıyor. Neden bu isme taktığınız konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 3. Her okuduğum yazıya nerdeyse soru yazıyorum ama gerçekten öğrenmek istiyorum… 35 yaşındaki bir adam 20-25 yaşındaki bir kızla muhabbete girse (bakın sadece muhabbet) toplum tarafından ahlaksız, tuhaf, insanlık dışı görülür. Aynı şekilde genç kızların sizi abaza dayı görme ihtimali var gibi sanki. Bu durumlara karşı napılmalı? Toplumun sizi dışlaması yetmezmiş gibi kız da dışlıyor.

  1. 35 yaşındaki bir adam 20-25 yaşındaki bir kızla muhabbete girse (bakın sadece muhabbet) toplum tarafından ahlaksız, tuhaf, insanlık dışı görülür.

   Amma abarttın ha, toplum dediğin laf eder en fazla. Ahlaksız der. Sikime kadar der. İnsanlık dışı ne? Onlar senin kendi kendini kelepçelemen için sana öğretilmiş programlama.

   20 – 25 yaşında kız yetişkin kadın değil mi, bana ne milletin ne dediğinden. 38 yaşıma geldim kız arkadaşım 24 yaşında. Zerre umrumda olmadı kimin ne dediği. Kimse de öyle pek bir şey demiyor merak etme.

   Genç kızların bazıları seni abazan görür, bazısı kart zampara. Bazısı ayıplar ama çoğı takmaz bile.

   Bu duruma karşı ne yapılmalı? Kendi kendini iğdiş etmemeli. Yanlış bir şey yapmadığın sürece (25 yaşında 10 – 15 yaşında kızlara yürümüyorsun, 35 yaşında 20 – 25 yaşında kadınlara yütüyorsun) kim ne demiş takmamalı.

   Yaş farkında kadınlar her zaman o topa shit test olarak girerler (shit test yazısında var bu). Çoğu erkek de senin gibi genç kadınlara yaklaşınca sapık görüneceklerini sanarlar.

   1. Aslında toplum dediğin gibi önemsenmemeli inanç değişikliği yaşarsın ahlaksız,insan dışı olursun. Birşey yaparsın toplum böyle der yada şöyle der bunlar takılmamalı teşekkürler.

 4. Alfa bir adam tanıyorum ve gerçekten kendinden yaşça büyük kadınlardan hoşlanıyor 37 yaşında kesinlikle buna Eminim
  genç kızlar dikkatini çekmiyor, kendinden yaşça büyük kadınlar 55 olsa bile dikkatini çekiyor
  sapık mıdır nefes alsın yeterci midir bilemiyorum.
  Son zamanlarda en azından 50 yaşa kadar güzelliğini ve canlılığını koruyabilen kadınlar görüyorum . Cidden yanlış gözlemlemiyorum.
  Bu yüzden erkekadam sitesindeki yazılara bakınca bakımlı kadın açısından ne tür bir kalite düşüklüğünün olduğu ortamlardasınız şaşırıyorum.
  Mankenlerin ve oyuncuların ulaşabildiği güzellik merkezleri spor salonları ve bakım materyalleri artık bir çok orta sınıf kadının da ulaşabildiği yerde .

  Cpd evet önemli ama sanırım evlilik için .

 5. Ben dünyanın bir rüya gibi olduğunun herşeyin ölümden sonra gerçekten başlayacağını biliyorum buna inanıyorum , bunu söylüyorum çünkü birazdan söyleyeceğim şeyler belki sizi de üzebilir. Üzmek için demiyorum sadece gerçekleri kabul edin, erkekler için cinsel cazibe 35 ten sonra falan başlamıyor saçmalıyorsunuz.
  kendinizi kandırmayın.
  18-33 veya 28 yaş arası erkeklerin bedenen ve erkeklik gücü cinsel açıdan da müthiş bir cazibeleri var …
  Hatta manevi olarak bir cazibeleri var , örneğin tutkulu olmaları , kahramanlık, koruma içgüdüleri ile cesaretleri, inançları o muhteşem enerji ve o enerjinin bakışlara, hatta tenlerine yansıması … tarifsiz bir çekicilik ki bunu yalnızca bir kadın tarif edebilir görebilir . Tıpkı sizin de kadınlardaki çekiciliği görebildiğiniz gibi …
  Bir kadının saflığı (bozulmamış, duruluğu) belki masumiyeti olabilir bir erkeğin de saflığı(duruluğu ) vardır o da cesaret inanç, tutku ve aşk arzu ateşinin saflığı sadece o yaşlarda daha yoğun olur …
  Bu yaşlarınızın kıymetini bilin. O yaşlarınızı es geçmeyin.
  Kadınlar da biliyor kıymetini zaten ama kendilerini görüşlerini çok ortaya koymuyorlar .
  Hayat bu geçen biten çok ta önemli değil .
  Bilin istedim sadece

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *