Senden hoşlanıyorum ama ilişkiye hazır değilim

Bugün Ekşi Sözlükte gördüm bu başlığı. Şöyle demiş yazar :

“Beğendiğim kız bana bunu dedi … bu kızları anlayamadım ki beğeniyorum seviyorum onlar beni beğenmiyor ben sevmiyorum onlar seviyor. :(“

Burada kızımızın genç arkadaşımızın hayal kırıklığından, oğlumuzla ilişki yerine fuckbuddy takılalım demediğini, klasik olarak arkadaşımızı hem ilişkiden hem de seksten alıkoyduğunu varsayıyoruz. Aklımıza Tomossi’nin 3. Demirden Kanunu geldi :

“Seninle seks yapmayı erteleyen, ya da seninle seks yapmayı ertelediğini ima eden kadınla seks yapmak HİÇBİR ZAMAN beklemeye değmez ( bir fahişeyle yatmak daha iyi bir alternatiftir).”

Bir kadın seni seks için bekletiyorsa, sen o kadının ilk önceliği değilsindir. Seks, kadın – erkek arasında birden alevlenen kimyasal bir reaksiyondur, pazarlıkla alınan ve verilen birşey değildir. Önce seks, sonra ilişki olmalıdır. Bunun tersi olmaz. Seninle seks yapmak isteyen bir kadın, bir yolunu bulup seninle seks yapar. Ülkenin bir ucundan bir ucuna uçması, tel örgülerin altından sürünmesi, senin odana tırmanması gerekse bile gelir ve seninle seks yapar, karın geldiğinde dolapta sessizce uygun bir anda sıvışmayı bekler. Sana biraz zamana ihtiyacı olduğunu, ancak biraz ısındıktan sonra seninle seks yapabileceğini söyleyen kız, doğru zaman, doğru mekan ve doğru alfayla karşılaştığında, o alfaya daha tanıştığı saatte verir.

Kızımızın bu lafı söylemesinin birçok sebebi olabilir. Ama temel sebep, oğlumuzdan yeteri kadar hoşlanmaması ya da oğlumuzdan daha iyisini, kısa sürede bulabileceğini düşünerek oğlumuzu kenarda bekletmek istemesidir. Hipergami sağolsun. Bu durumda bu daha iyisi halihazırda kızımızın radarında olabilir ama bu daha iyi erkek kızımıza henüz yüzvermiyor olabilir. Kadınlar, tabak çevirme uzmanıdır, bu klasik kadın tabak çevirmesi durumudur.

Burada olan olay basitçe  şudur : “arkadaş kalalım”. Şimdi kimse kimseyle çıkmak zorunda değil ve bir kadın illa hoşlanıyor diye biriyle olmak zorunda da değil. Fakat bir erkekten gerçekten hoşlanan kadın, böyle birşey söylemez.

Sonuçta bu cümlede kafa karıştıracak birşey yok. Bunu bir Ekşi yazarı tam olarak doğru belirtmiş:

tr: senden hoşlanmıyorum, ilişkiye hazırım ama başkasıyla.

Kadınlar erkekler gibi direk, kelime anlamlarını ima ederek iletişim kurmazlar. Genelde ne demek istedikleri söylediklerinden değil, nasıl ve ne zaman söylediklerinden çıkarılabilir.

Kadınlarda rekabet stresi (erkeği başka bir kadına kaptırma korkusu) çok güçlüdür ve Ekşi’de bir yazar bu konuyu şöyle yakalamış :

meriçlerin sıklıkla duyduğu laf. evet gençler kız sizi gerçekten sevseydi zaten başkasına kaptırmaktan korkardı. yalancı şeytanı siktir edip sıradakine geçin.

Evet, aklın yolu bir. Bu lafı duyan arkadaşımıza bizim de tavsiyemiz, bu kızımızı hemen radardan çıkarması ve başka maçlara odaklanması. Arkadaşımız henüz tabak çevirmiyorsa, ki bu müzmin beta serzenişini tabak çeviren biri yazmaz, tabak çevirmeye başlaması gereklidir. Zaten arkadaşın tabak çevirmediği ya da başka kızlara yürümediği her hücresinden kızımıza bağırıyor olmalı ki kızımızda rekabet stresinin zerresi yok.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

13 thoughts on “Senden hoşlanıyorum ama ilişkiye hazır değilim”

 1. “Önce seks sonra ilişki olmalıdır. Bunun tersi olmaz. Seninle seks yapmak isteyen kadın, bir yolunu bulup seninle seks yapar.”

  Ancak bu kadına da ilişki materyali değil diyeceksiniz diye tahmin ediyorum 🙂

 2. Mahmut abi merhaba,

  Problemli bir ilişkiden çıkan bir ve bu sebeple ilişki yaşamaya kapatan bir kıza karşı nasıl bir yol izlenmesi gerekir ?

  Bu konuda sitede uygun bir yazı bulamadım. İlgi işaretleri ve karşılıklı etkileşim söz konusu fakat işler bir yere gelince kaçınan davranışlarda bulunuyor karşı taraf, doğrudan olmasa da sorunlu ilişkiden çıktım emareleri alıyorum karşı taraftan.
  Asla arkadaş olamayacağımızı açıkça belirttim ve kendimi çektim yine de belirli belirsiz gelmeye devam ediyor.
  Bununla ilgili tavsiyen ya da yönlendirebileceğin bir yazı bulunur mu sorunlu ilişkiden çıkan bir kızla ne yapmak gerekir yol haritası ne olmalıdır

  Teşekkürler

  1. Sorunu alakalı olduğu için buraya taşıdım. Kızın sana davranışları ile ne dediğine bakacaksın, nedenine değil.

   Kız seninle birlikte olmak istemiyor. Ya da çok istekli değil. Yok sebebi kötü ilişkiden çıkmışmış da ilişkiye kapalıymış da … senin derdin değil. Sana ne? Büyük ihtimalle bunlar zaten bahane zaten. Seninle birlikte olmak istemiyor ve ilgi işaretleri dediğin şeylerin de bir kere yürüdükten sonra bir manası yok. Bu olayda reddedilmeyi ya da ilişki için yeterince istenmediğini hazmedemediğin için sorunlu ilişkiden çıktım vs … gibi feminen bahaneleri (genelde istenmeyen erkeği uzak tutmak için bahanedir) ciddiye alıyorsun ve kendin de zaten üstüne bir sürü hüsnükuruntu ekliyorsun.

   Tavsiyem : bir sonraki.

   1. Bununla bende karşılaştım.Kıza açıkça dedim ki bana seni istemiyorum git diyebilirsin dedim üstelememe rağmen söylemedi.Hayatında bir ilişki olmuş ve aldatılmış(aldatılmış kısmını ona sorup öğrenmedim kendim çevre vasıtasıyla araştırdım) bu yüzden bana ilişki iyi gelmiyor ve üzmek istemiyorum kendime zaman ayırıyorum dedi.Ve konuşmalarımızda flörtleşme ufak kıskanmalarda oluyordu.Sonra böyle bir tepkiyle karşılaştım.Ben de ona arkadaş gözüyle bakamayacağım söyledim o günden beridir konuşmuyoruz ancak aynı okulda olduğumuz için bazen birbirimizi görüyoruz.Sormak istediğim net bir cevap almak istememe rağmen bana senle ilgili birşey yok demeye devam etti bu neden?

    1. Çoğu hatun direkt reddetmenin duygusal yükünü göze alamaz ve böyle “ben demiyorum ama sen git” bahanesi bulur. Sana “seni istemiyorum” demek mi daha kolay “şu an ilişki istemiyorum” demek mi?

     İkincisi de kadınların bu tür dolaylı iletişiminden anlamayan mavi haplıdan sonradan kullanılmak için iyi yedek lastik çıkar. Kızlara kızmayın. Kıza bu imkanı veren saftirik varsa kız neden kullanmasın?

     Ve yazmama rağmen hala neden diye soruyorsun? Azıcık kendini düşünce merkezine koyarsan nedenini merak etmezsin zira senin derdin değil. Bana ne diyeceksin. Ben kıza fırsat verdim ama elinden kaçırdı diyeceksin. Azıcık ödülmüşsün gibi düşüneceksin.

    2. Kıza açıkça dedim ki bana seni istemiyorum git diyebilirsin dedim üstelememe rağmen söylemedi. Bu erkek için kendi ayağına sıkılan ayrı bir kurşun. Bir kere ne kadar kibar söylersen söyle ültimatom veriyorsun ki Rollo Tomassi’nin dediği gibi ultimatom acizlik deklerasyonudur. İkincisi kadın zaten sana açık açık git diyor ama sözel söylemiyor. Bu lafı ederek kadınlardan anlamadığını yani kadınlarla pek tecrüben olmadığını ve dolaylı olarak kadınlar tarafından tercih edilmediğini söylüyorsun.

     Kadınlar kendi iletişim yöntemlerini anlayan erkekleri tercih ederler zira bu anlayış tecrübe demektir ve tecrübe de tercih edilir olmak demektir.

   2. Mahmut abi merhaba,

    öncelikle sitenin yeniden ayağa kalkmasına çok sevindim eline sağlık.

    cevabın için teşekkürler fakat ben senin cevabını okumadan bir kaç gelişme oldu ve ilişkiye başladık bir haftalık sürecin sonrasında ayrıldık. verdiğin cevabı şimdi okuyorum. aynı sosyal ortamda(iş yeri) olmamızla ilgili endişelerini dile getirdi ve ayrıldık sonrasında gormezden geldim fakat haliyle iş yeri nedeniyle karşılaşmaktayız bu karşılaşmaların sonucu kısa bir görüşmemiz oldu yolumuzu değiştirmek yerine ilişkileri selam verme düzeyine çekmeyi uygun gördük fakat hala belirli belirsiz geliyor uzakta durmasını tekrar hatırlattım. bu ne kadar sürer ve bu süreçte ne yapmam gerek? burda yüzleşmem gereken şey hala yeterince istenmediğim mi yoksa gerçekten sorunlu bir ilişki sonrasının izlerini bana mı yansıtıyor ?

    1. Hocam neden böyle kadın gibi şu mudur bu mudur diye düşünüyorsun. İlgi seviyesi çok düşük bir kadın, sana ilgisi yetersiz ve iş yerinde olması gibi büyük bir defosu var. NEXTle geç. Düşünme bu kadar. Sana ne neyi neden yaptığından? Onun derdi, senin değil.

    2. Çok benzer bir durum söz konusu aynı yer çıkarsa şaşırmam. Nerede çalışıyorsun tam olarak üniversitede mi? Türk filmlerindeki gibi aynı kız çıkarsa şaşırmam 🙂

     Bendeki durum: Önceden bakışırdık. Sonra konuştum, istemedi. Birkaç kere davet ettim kabul etmedi. (Bu tabi nerdeyse 2 yıl oluyor) Şimdi arada bakar, ne yaptığını anlayamazsın. Ama site sağolsun takmıyorum. Önceden olsaydı kafayı yerdim sanırım 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *