Yalvarırım terk et beni!

Aşağıdaki mesaj “The Red Pill Reddit forumu“nda (TRP) 2016 sonunda çıktı :

Biraz ön bilgi : kızarkadaşım ve ben iyi işlerde çalışıyoruz. Benim işim beraber yaşadığımız yerden görece uzakta bir laboratuvarda çalışmayı gerektiriyor ve ayda 2 hafta evde olmuyorum. 5 yıldır beraberiz ve aramızda herşey çok iyiydi. Lafını edecek hiçbir şiddetli kavgamız olmadı.

Anlatacağım olay geçen Cumartesi gerçekleşti. Pazartesi eve dönmeyi planlıyordum ve kızarkadaşım arkadaşları ile gece dışarı çıkacaktı … sık yaptığı birşey, pek aklıma taktığım birşey değil.

Cumartesi tipik yoğun bir gündü, çok yorgundum ve o akşam erkenden yattım. Pazar işe döndüm ama telefonuma bakmayı unutmuşum. Bir sürü mesaj  ve sesli mesaj aldığımı farkettim. Hepsi kızarkadaşımdan : sesli mesajların hepsinde ağlayarak, o gece dans etmeye gittiğini ama sarhoş olmasa da hafif alkollü olduğunu anlatıyor.

Bu dans ederken bir erkek kendisi ile dans etmeye başlamış (onun anlattığı bu) ve eğilip kızarkadaşımı öpmüş. O da karşılık vermiş. Ne kadar uzun bir öpüşme bilmiyorum ama kızarkadaşım ne yaptığının farkına varmış ve eve dönmüş hemen. Bütün o mesajları atmış sonra.

2 gündür evdeyim ve kendisi ile sadece bir kere konuşma fırsatım oldu. Eve geldiğimde ayaklarıma kapanıp af diledi. Doğrusunu isterseniz ayrılmayı aklımdan bile geçirmemiştim. O gün çok konuşmadık, beraber uyuduk. Onu kollarıma aldım gece boyu ve bunu bir şekilde atlatacağımızı düşündüm. Yanılmışım. Kızarkadaşım 3 gündür tamamen koyvermiş vaziyette. Gözlerimin içine bakamıyor, evi çok erken terk ediyor, eve çok geç geliyor ve mesajlarıma cevap vermiyor.

Acı çekiyor ve sanırım kendisini affedemiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, ona ulaşamıyorum – sanırım ona zaman vermem lazım ama onun bu haline de dayanamıyorum. Ona karşı kızgınlığım yok, anlık bir hata yapmış sadece. Tamamen çaresiz vaziyetteyim. Onu hala sevdiğime ve bu olanları geride bırakabileceğime nasıl inandırabilirim? Ben bile son iki üç gündür ağlama noktasına geldim.

Oğlumuz birkaç gün sonra da şu güncellemeyi paylaşmış :

GÜNCELLEME : Ona bu yaşadıklarımızı atlatacağımızı anlatan bir not bıraktım. Bana bir not yazmış. Kağıtta ıslak bölgeler var ve genel olarak cidden sıçtığını ve çok üzgün olduğunu yazmış. Bunları bana zaten en son gördüğümde söylemişti. Benden uzaklaştığı için de özür dilemiş, ne yapacağını bilmediğini yazmış, benim o olanlardan sonra kendisine karşı anlayışlı davranışından sonra beni haketmediğini belirtmiş. Artık böyle aşağılık biri olmaya devam edemeyeceğini, işten dönünce benim hayatımdan tamamen çıkacağını, benim bana bu haftasonu davrandığı şekilde davranılmayı haketmediğimi yazmış.

TRP’de yorum yazanlar olayın aslını astarını ve burada yazacaklarımızı güzelce yazmışlar. Burada karşımızda gururun zerresi olmayan bir beta erkeği var. Birçok mavi haplı erkek gibi bu romantik “birbirimize karşı dürüst olmamız her problemi çözer” saçmalığını canı gönülden benimsemiş. Kendisini “büyüklük sende kalsın” mottosuna zorlayan, kadınının hatalarını affetmesi gerektiğine inandıran (en azından betamıza anlatacak kadar kendini suçlu hissettiği hatalarını) bir zavallı. Sadece bir öpücük, ne var bunda değil mi?

Betamız ve kızımız 26 yaşındalar. Beraber yaşıyorlar. Ne zamandır beraber yaşıyorlar belli değil (beraber yaşamak her zaman kötü fikir : bakınız Tomossinin 4. Demirden Kanunu).

Bu genç adamın yaşadığı durum aslında oldukça yaygın : genç kadının bilinçaltı adamın düşük rütbeli bir beta olduğunun farkına varmış ve bilinç üstü bu durumu mantıklı bir zemine oturtmaya çalışıyor. Kadınlar sözkonusu olduğunda “mesajın kendisi, nasıl söylendiğidir” kuralı geçerlidir. Yani “karışık” ve “çelişkili” mesaj diye birşey yoktur. Kadının davranışları erkeğe aslında ne demek istediğini tereddütsüz anlatacaktır. Davranış, motivasyonun ve niyetin tek gerçek ölçüdür. Bu nedenle kadının söylediği sözlerin, rasyonelleştirme, açık iletişiminin bir önemi yok.

Tamam bu yeni uyanmaya başlayan betalara oldukça zor gelecek ama bir kadının asıl mesajını davranışlarından çıkarmak, “uyanmak” yönündeki en önemli adımlardan biri. Bu adamın durumunda kadının demek istediği, azıcık uyanmış bir erkek için bile oldukça açık. Kadının davranışı muhtemelen sıkıcı hale gelmiş olan ev yaşamından kaçma dürtüsü ile “kızlarla dışarda” iken önüne gelen bir fırsatı değerlendirmesinden ibaret. Forumdaki birçok yazar tahmin edileceği üzere olanların muhtemelen basit bir öpücükten daha fazlası olduğunu yazmış.

Evrimsel Biyoloji 101

İlk yorumumuz bu öpücük olayı olduğunda kadının adet döngüsünde yumurtlama dönemde olması (bir kadının en çok alfa aradığı ve bu tür “hata”lar yaptığı dönem). Hatunun kaçamak aradığını ve kendini bunun olabileceği ortamlara açtığını da varsayabiliriz. Birini öpmek (olan sadece bu olsa bile) kadının başka birisi ile kısa dönemli çiftleşmeye açık olduğunu (alfa siker) gösterir. Kızımız kısa süreli de olsa betamızla içine düştüğü evcil yaşamdan çıkış yolları arıyor.

Temel evrimsel psikoloji / biyoloji bilgisine sahip ve beta matrisinden uyanmış biri için bilinen şeyler bunlar. İşin enteresan kısmı, kızımızın bu olaydan sonra betamızla iletişimi. Bu olaydan sonra betamıza karşı suçluluk duygusu içerdiğini varsayıyoruz. Bunu kızımızın yanlışlıkla hakkını yememek adına ve samimi olabileceği gerçeğini gözardı etmemek için varsayıyoruz.

Betamızın olayı rasyonelleştirme çabalarına baktığımızda ise bu empatik “suçluluk duygusu” varsayılarının kızımızın aleyhine çalıştığını görüyoruz. Burası önemli. Birçok kadının kaçamak itirafı, suçluluk duygusundan kaynaklanmaz. Bundan kadınlar pişman olmaz veya şuçluluk duymaz sonucu çıkarmak yanlış. Demek istediğimiz, kaçamak itirafının bilinçaltı amacının ve faydasının pişmanlıkla alakalı olmadığı.

Bir kadın aldattığında, seks yapmadan bile olsa, kadının bilinçaltı beta olduğundan şüphelendiği erkeğinin betalığını test eder. Bu riskli bir test (ya adam buradaki sünepe gibi beta değilse) ama hipergami gereği eğer kadın bilinçaltında erkeğinin beta olduğunu düşünmeye başlamış ise bunun böyle bir betayla uzun süreli ilişki ve daha kötüsü çocuk yapma riski, aldığı terk edilme riskinden daha fazla. Bu nedenle :

Bir kadının aldatma itirafı, erkek için shit test olarak algılanmalı!

En azından bir kadının aldatma itirafı, o kadının erkeğine yeterince ilgisi olmadığını gösterir. Bu aldatma itirafından sonra kadının söylediği herşey, davranış kalıbı olarak algılanmalı ve nasıl söylendiğine bakılmalı.

Peki nedir burada olan?

Kızarkadaşım 3 gündür tamamen koyvermiş vaziyette. Gözlerimin içine bakamıyor, evi çok erken terk ediyor, eve çok geç geliyor ve mesajlarıma cevap vermiyor.

Acı çekiyor ve sanırım kendisini affedemiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, ona ulaşamıyorum – sanırım ona zaman vermem lazım ama onun bu haline de dayanamıyorum. Ona karşı kızgınlığım yok, anlık bir hata yapmış sadece. Tamamen çaresiz vaziyetteyim. Onu hala sevdiğime ve bu olanları geride bırakabileceğime nasıl inandırabilirim? Ben bile son iki üç gündür ağlama noktasına geldim.

 Betamızın raporladığına göre kızımız pişmanlıktan kıvranıyor ve af diliyor. Makul görünüyor değil mi? Konuşma yok, sarılma yok, betamızın gözünün içine bakma yok, evden erken çıkıp geç gelme var. Betamız, kız pişmanlıktan bitmiş vaziyette sansa da kızımızın davranışları bariz bir şekilde oğlumuzun davranışlarından büyük bir hayalkırıklığına uğradığını bağırıyor.

Bunu oğlumuzun daha sonraki güncellemesinde açıkça görüyoruz :

GÜNCELLEME : Ona bu yaşadıklarımızı atlatacağımızı anlatan bir not bıraktım. Bana bir not yazmış. Kağıtta ıslak bölgeler var ve genel olarak cidden sıçtığını ve çok üzgün olduğunu yazmış. Bunları bana zaten en son gördüğümde söylemişti. Benden uzaklaştığı için de özür dilemiş, ne yapacağını bilmediğini yazmış, benim o olanlardan sonra kendisine karşı anlayışlı davranışından sonra beni haketmediğini belirtmiş. Artık böyle aşağılık biri olmaya devam edemeyeceğini, işten dönünce benim hayatımdan tamamen çıkacağını, benim bana bu haftasonu davrandığı şekilde davranılmayı haketmediğimi yazmış.

 Burada bir erkeğin kendi iç sesinin kendisine bağıra bağıra gerçekleri anlattığı çığlığını nasıl bastırdığına şahit oluyoruz. Çok acı. Kadın, erkeğin alfa “öpücüğünü” affetmesi ile betalığını kanıtlamış. Kadın açıkça testi “korkunç” bir şekilde geçemeyen oğlumuzun kendisine kızarak kendisini terk etmesini umduğunu belirtiyor.

Yalvarırım beni terket!

Kadın açık açık terkedilmek için yalvarıyor ama bu çığlık bile beta beyin yıkaması tarafından es geçiliyor. Kadın kelime kelime “benim sana bu haftasonu davrandığım şekilde davranılmayı hak etmiyorsun” diyor. Burada kadının şeytani bir plancılıkla böyle şeyler yazdığı sonucunu çıkarmayın. Burada olan muhtemelen kadının bilinçaltının erkeğin bilinçaltına “Allah aşkına sen nasıl gurur yoksunu bir adamsın ki böyle birşeyi sorgusuz sualsız affediyorsun” demesi. Burada konuşan kadının bilinçaltını harekete geçiren genetik kodlaması ve betamsı bir erkek burada her ne kadar kadını suçlamaya eğilimli olsa da asıl problem bir kadının genetik materyaline “benim gibi ezik birinin genlerini gelecek nesile aktaracak salak sen olmalısın” diye bağıran oğlumuz.

Kendisine zerre saygısı olan bir erkek, bu “kaçamak” itirafının bir shit test olduğunu, böyle bir kaçamak itirafına karşı yapılabilecek tek şeyin bu kadını terk etmek olduğunu bilirdi. Zaten oğlumuz her ne kadar bunu  yapmamak için dirense de eninde sonunda kadın bunu kendisinden istemek zorunda kalıyor. Kadın için için erkeğin sinirlenmesini, kendisini duygusal olarak cezalandırmasını arzuluyor. Mazoşist olduğundan değil tabii ki, erkeğin beta olmadığını görmeyi arzuladığından. Erkek ise betalığı gereği bunu yapmadığında en son çare olarak “ben seni haketmiyorum” noktasına geliyor.

Çeviri Kaynağı : Please break up with me

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Yalvarırım terk et beni!”

 1. Dostum “hypergamy doesn’t care” ve “solipsism” kısımlarıyla alakalı da yazar mısın. Betalara baya yardımı olur ve bize de keyifli bir okuma olur 🙂

 2. Buradaki dümdüz mantıktan yola çıkarsak, “sen beni haketmiyorsun” diyen hatun da, “lan ben ne ezik ve kendine güvensiz biriyim, senin gibi sağlam birini haketmiyorum.” sonucu mu çıkar? (UÇUK OLDU KUSURA BAKMAYIN)

 3. Benim anlamadığım, bu red pill/alfalık mantığında temel amaç düzgün ilişkileri mutlu ve sağlıklı biçimde devam ettirmek mi yoksa özsaygıya zarar gelen ilk anda ilişkiyi tamamen bitirip başkasına yönelmek mi? (eleştirmek için yazmadım gerçekten anlamadığım bir nokta bu)

  Çünkü adam direk terk ederse onca ilişki emeğine yazık olacak (direk affetsin demiyorum, ama tavır koyması mesela terk etmesinden daha iyi bir öneri değil mi ilk etapta, affetmek hiçbir zaman bir seçenek değil mi, yine kadının davranışları düzelmezse tabii ki terk etmeli artık o noktada.)

  Ama direk terk edince özsaygısını korumak için her şeyi silip atmış ve aslında tekrar saygısızlığa maruz kalacağından korkmuş olduğu için mücadeleyi bıraktığından yine bir nevi beta olmuyor mu? Belki kadın da bu davranışıyla alfa bir kadın olduğunu kanıtlamaya çalışıyordur bilinçaltı düzeyinde (nasıl erkek arzu azaldığında arzu uyandırmak için tabak çeviriyorsa, kadın da aynı şekilde arzu uyandırmak ve ilgi için bunu yapmıştır belki, bilemiyorum)? Uzun süreli ilişkilerde bu tarz saygısızlığa karşı nasıl hamle yapılmalı bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

  Çünkü şu konuda takılıyorum, ilişki monotonlaştığı, arzu azaldığı zaman erkek maskülen davranışları arttırıyor ve tabak çeviriyor, kadının ilgisi geri geliyor. Bunun kadın versiyonu nedir, erkeğin ilişkideki ilgisi gittiğinde ve ‘heyecan’ için başka kadınlara yöneldiğinde kadının ilişkiyi sürdürebilmek için uygulaması gereken feminen teknikler nelerdir buna eşdeğer olarak?

  1. Kırmızı hapın temel mantığı erkeğin mutlu ve sağlıklı olmasıdır, ilişkiler ikinci plandadır.

   İlişkiler konusunda amaç düzgün ilişkileri mutlu ve sağlıklı biçimde devam ettirmektir ama özsaygıya gelen ciddi ve kasıtlı saldırıda ilişkiyi bitirmektir.

   “Çünkü adam direk terk ederse onca ilişki emeğine yazık olacak”

   İlişki bitmiş zaten, hem kadının aldatma itirafı (küçük bir öpücükten çok daha fazla olma ihtimali yüksek) hem de ondan sonraki davranışları, erkeğe zaten seçme şansı bırakmıyor. Bu davranışları gösteren bir kadın için erkek zaten bitmiştir. Bu noktada, kadının davranışları düzelse de, bu ilişki ciddi yıpranmıştır ve erkek için yeni ve taze bir ilişki daha hayırlıdır.

   Bunlar acımasız görünebilir ama maalesef kadının aldatması ile erkeğin aldatması farklıdır. Kadın aldattı mı, erkekten çoğunlukla ruhen kopar, erkek ise böyle bir kopuş yaşamaz. Burada en mantıklı hareket, erkek için, ayrılmaktır. Aldatma itirafı özellikle başka türlü bir tepkiye izin vermez. “O zaman erkek aldattığını itiraf ederse kadın da onu terk etsin” diyorsanız, evet mümkündür, yapabilir. Ama dediğim gibi erkek kadınından aldatma ile kopmaz, bu kadının kararı, ama kadın kopar ve bu nedenle erkeğin aslında başka seçeneği yok.

   NOT : Bunun istisnası genelde kadının aldatması ama erkeğin bunu bilmemesi durumlarında olur. Erkek bilmediğinden kadının gözünde değeri azalmayabilir.

   Ama direk terk edince özsaygısını korumak için her şeyi silip atmış ve aslında tekrar saygısızlığa maruz kalacağından korkmuş olduğu için mücadeleyi bıraktığından yine bir nevi beta olmuyor mu?

   Asıl korkaklık, yanlız kalacağım diye bu hikayedeki sünepe gibi, kendine git diye yalvaran bir kadına sarılmaktır.

   Belki kadın da bu davranışıyla alfa bir kadın olduğunu kanıtlamaya çalışıyordur bilinçaltı düzeyinde

   Alfa kadınla bir erkek mutlu olamaz, durum buysa erkek hemen topuklamalı.

   nasıl erkek arzu azaldığında arzu uyandırmak için tabak çeviriyorsa, kadın da aynı şekilde arzu uyandırmak ve ilgi için bunu yapmıştır belki

   Tabak çevirmek arzu uyandırmak için yapılmaz. Tabak çevirmek, erkeğin opsiyonlarını kendisine kantıtlaması için vardır. Hiçbir erkek tabak çevirirken kızlara gidip başkaları da var demez. Derse, gerizekalıdır ve kısa sürede tabaksız kalır.

   Uzun süreli ilişkilerde bu tarz saygısızlığa karşı nasıl hamle yapılmalı bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

   Tabak çevirmek ile ilgili en çok yanlış anlaşılan şey bu. Uzun süreli ilişkide tabak çevirmeye karşıyız biz, bu aldatmaya girer. Bazı erkekler bize, “abi sevgilim var ama tabak çevirmek nasıl olacak” diye yazdıklarında onlara da söylüyoruz : uzun süreli ilişki sözü veya evlilik varsa, tabak çevirmek bizim tavsiye ettiğimiz ya da doğru bulduğumuz birşey değil. Tabak çevirmek, erkeğin tabaklarının hiçbiri ile uzun süreli ilişki sözünün olmadığı bir durumdur.

   Mesela şu soruyu aldım: “Abi 3 kızla aynı anda flört ediyordum ama kızlardan biri kız arkadaşım oldu şimdi, ilişkiye başladık. Diğer tabakları ne yapacağım?” Cevabım basit : bırakacaksın. Bu demek değil ki, diğer kadınlara bakma ama paralelde bir sevgilim ve 2 tane “elimin kiri” durumu tabak çevirmek değildir, aldatmaktır.

   Çünkü şu konuda takılıyorum, ilişki monotonlaştığı, arzu azaldığı zaman erkek maskülen davranışları arttırıyor ve tabak çeviriyor, kadının ilgisi geri geliyor. Bunun kadın versiyonu nedir, erkeğin ilişkideki ilgisi gittiğinde ve ‘heyecan’ için başka kadınlara yöneldiğinde kadının ilişkiyi sürdürebilmek için uygulaması gereken feminen teknikler nelerdir buna eşdeğer olarak?

   Bir kadın bir erkekten ilişki tavsiyesi almamalı, nasıl bir erkek bir kadından almamalıysa 😀 Tahmin edeceğin gibi ilk aklımıza gelen çözüm kadının daha seksi olması, kilo aldı ise vermesi, daha arzulu seks yapması, jartiyerler, seksi iç çamaşırları ve kesinlikle oral seks.

   Fakat, aslına bakarsan, korku oyunu erkek üzerinde de çalışır. Yani kadın erkekte kadını kaybederim korkusu uyandırırsa, heyecan yeniden kendini gösterir. Daha önce yazmıştık, evli ya da uzun süreli ilişkide bir erkek kadında korkuyu spora yazılarak, kendini geri çekerek, işte biraz daha geç saate kalarak, bazı akşamlar arkadaşlarla geç saatte dışarda kalarak ve kadının varlığında hafifçe başka kadınlarla flört ederek yapmalı, gidip kendine seks yapacağı tabak bularak değil. Aynı taktikler, kadınlar için de geçerli.

   Yıllar önce bir kıza, kendisine yüz vermeyen herifin kibrine gıcık olduğumdan bir barda o adam üzerinde korku oyunu oynamasını göstermiştim (evet gençler biliyorum, “hatunlardan önce biraderler” ama adam cidden çok kibirli idi). Bunun erkek üzerinde de çalıştığını görmek canımı sıkmıştı.

   Kadınlara da tavsiyeler vermeye barsam tam bir “tavşana kaç, tazıya tut” kişisi olacağım.

 4. Uzun süreli ilişkide de tabak çevirmek gerekiyor. Burda çelişmişsin biraz. Hem tabak çevirme yazısında da bunu destekliyor, hem de mantıklı olan da bu. Tabak çevirmezsen , sadece tamamen onun olduğunu gösterirsin, kadın da buna saygı duyamıyor bi süre sonra. Tabaksız kalmamaya bakın. Duyguları kontrol etmek zordur. Bir tanesi aşırı ilgini çeker, daha güzeldir vs, birden ona yönelip tabakları bırakırsın falan ama tabakları unutmamak lazım. Yoksa betaize olmaya adımlar atmaya başlıyoruz, çünkü biz erkekler koşulsuz seviyoruz. Ama tabak çevirmeyip tek bir kızla olmak, eğer prensibimizde ve mantalitemizdeki kadınlara o kadar verilmemesi gerektiği, önce kendimizi sevmemiz gerektiği fikrine balta vuracak olan bir yol. Tabaklar olmazsa tek bir kıza bağımlılık geliştirmemiz kaçınılmaz olur. Bu da uzun vadede bizi zararlı çıkarır.

  1. “Eğer prensibimizde…” diye giden cümlede “eğer” kelimesi fazlalık, yanlış oldu. O yokmuş gibi okuyun.

  2. Uzun süreli ilişki bir sözdür ve erkek adam da sözünün eridir. Ben uzun süreli ilişkide tabak çevirmeyi tavsiye etmem. Rollo’nun da tavsiye ettiğini duymadım. Çerçevenizin bir kısmı ahlak ve tutarlılık olmalı. Kimsenin ahlak bekçiliği bana kalmış değil ama benim gözümde uzun süreli ilişkide tabak çeviren adam ahlaksızdır, tutarsızdır, güvenilmez ve yakın çevrede tutulmaması gereken biridir. Tabak çevirmek istiyorsanız, uzun süreli ilişkiye girmeyin. Uzun süreli ilişkiye girince tabak çevirmeyin. Başka kadınlarla yatmadan uzun süreli ilişkisinde mavi hapa kayacağından korkan adamı da tabak falan kurtaramaz.

   http://erkekadam.org/2018/02/23/tabak-cevirme-ile-ilgili-yanlis-anlamalar/

   çünkü biz erkekler koşulsuz seviyoruz Hata burada. Bu tür mavi haplı sevgiyi devam ettirme idealine can simidi olarak tabak çevirmeyi kullanmak yerine bu tür mavi hap ideallerinden kurtulmak lazım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *