Saha Raporu – Sarhoş Hatun İkilemi

Hatun kişisiyle akşam saat 8-9 sularında Tinder’dan eşleştik. Eli yüzü düzgün muhabbeti iyi bir hatun. Biraz muhabbetten sonra, ilgisi olduğunu da anlayınca telefon numarasını aldım.

Bu aşamadan sonra işler, beklediğimden biraz hızlı gelişti. Telefon numarasını aldıktan sonra akşam ne yaptığını sordum, arkadaşlarıyla barda içtiğini söyledi. Normal şartlarda bir insan, yeni tanıştığı bir hatuna, iyi eğlenceler dileyip muhabbeti o gecelik orada bırakır. Dedim gel eve gitmeden son bir bira da benimle iç. Kabul etti ve bir mekanda saat 11 sularında buluştuk. Hatun geldiğinde gayet kendinde gözüküyordu. Ancak olay 2 biradan sonra değişti. Ben çok iyi içerim bana hayatta birşey olmaz gazıyla gelen hatun gaza gelip 3. birayı da alınca masadan kafayı kaldıramaz hale geldi.

Aslında yapmam gereken hatunu bir taksiye bindirip evine göndermek olmasına rağmen, başına birşey gelmesine güvenemeyip gel bende kal dedim. Burada koruyucu tarafım mı yoksa lan belki sevişiriz diyen abaza tarafım mı devreye girdi emin değilim. “Yok abi sırf hatuna birşey olmasın diye yaptım” diyerek yalan atacak değilim.

Eve geldiğimizde hatunun kafa bayaaa iyi olduğundan üstüne başına bile dokunmadan yatağa yatırdım. Evde başka yatacak yer olmadığından ben de yatağın diğer köşesine kıvrılıp uyumaya başladım. Tabi bu ana kadar yaptığım salaklığın farkında değildim.

Gece 3 sularında bir ara uyandım ve hatunun sayıkladığını garip garip sesler çıkardığını farkettim. Dur lan kusar musar ölmesin bari diyerek sırt üstü yatan hatunu yan tarafına döndürmeye çalıştım. Çalışmaz olaydım. Tabi kütük gibi uyuyan hatun kişisini döndürmek mümkün olmadı. Ancak 5 dakika sonra uyanan hatun, sen bana birşey mi yapmaya çalışıyorsun diyerek hiddetle uyandı. Ben en başta ciddi ciddi şaka yapıyor zannettim çünkü üzerinde ceketi dahil hiçbir kıyafetine dokunulmamış şekilde yatan insana ne yapmış olabilirdim? Ama anladım ki konu ciddi. Oturup sakin sakin neden onu döndürmeye çalıştığımı, aslında onun beni uyandırdığını, bir bok yiyecek olsam gecenin 3’ünü beklememin mantıksız olduğunu açıkladım.

Neyse ki hafiften kafası yerine geldi ve ettiği lafın mantıksızlığını kendi de kabul etti. Ancak kendini rahat hissetmediğini ve eve gitmek istediğini söyledi ben de “siktir git” diyerek kapıya kadar uğurladım. Sabah da yaptığının çok salakça bir hareket olduğunu ve bir daha beni aramamasını söyledim.

Peki bu noktaya kadar herşey normal, ama bu hikayede düşünmediğim bir durum vardı. Bu hatun kişisi gece aklını başına almayıp uyku sersemi iddia ettiği şeyleri sürdürse ve polis çağırsa, muhtemelen şu an tecavüz gibi bir suçlama ile yargılanıyor olabilirdim. Çünkü elimde aksini iddia edecek hiçbir delil yok. Peki ben nerede yanlış yaptım?

Çıkarılan ders

  1. Kendinde olmayan, tanımadığınız hiçbir hatunu, ulan belki sevişiriz diye eve almayın. Ne kadar sarhoş olursa olsun, bindirin taksiye evine gönderin. Sarhoş olmak onun sorumluluğu, hatuna bakmak zorunda değilsiniz.
  2. Telefonunuzda bir ses kayıt uygulaması olsun. Bir insan evinize ilk defa geliyorsa, ses kaydını açık tutun. Hatta ilk gece uyurken bile açık olsun. Sabah silersiniz. Ses kaydını, böyle anlamsız suçlamalar ile karşılaşırsanız hem hatuna karşı hem de eğer iş büyür ve polis veya mahkeme işin içine girerse yasal bir delil olarak kullanabilirsiniz.
  3. 2. maddede yazanlar abartı gelebilir, ama inanın değil. Hatta konu ile ilgili şöyle bir örnek mevcut. Hikayedeki arkadaşın şu an hapiste olmamasının tek sebebi, ses kaydı yapmış olması.

NOT: Sizin de insanlarla paylaşmak istediğiniz hikayeleriniz varsa, erkekadamblogu@gmail.com adresinden bize gönderin, yayınlayalım.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *