Tinder profili nasıl olmalıdır?

Öncelikle uygulama ile ilgili yeterince bilgi sahibi olduğunuzu düşünmüyorsanız ya da daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sizi şöyle alalım.

Şimdi ilk kabullenişimizi yaparak konuya bir giriş yapalım: Güzel kadınların neredeyse tamamı sürekli olarak match alırlar ve özellikle de Türkiye’de sürekli kızlara fütursuzca yazan abazanlar olduğundan, eksiksiz bir tinder profiline sahip olman lazım.

Eşleştiğiniz kadınlara güzel bir giriş mesajı yazsanız bile, kadınlar beğenmeden önce kesinlikle profilinize bir göz atacak ve fotoğraflarınıza bakacaktır. Eğer profiliniz yeterince iyi değilse, karşındaki kadının seni beğenmesi ya da tanımak isteme ihtimali çok düşük.

FOTOĞRAF

Tinder gibi uygulamalarda en önemli etmen fotoğraf. Bir kadının açıp profiline bakmasını sağlayacak şey bu. Benim tavsiyem 3 ya da 4 fotoğraf kullanman.

Profilinde kullanacağın fotoğrafları anlatmaya başlamadan önce çok önemli bir notum var. Tinder v.b. hiçbir uygulamada, asla ve asla yalnız olduğun bir selfie kullanma. Tek olduğun bütün fotoğraflar, başka biri tarafından ve belirli bir mesafeden çekilmiş olsun.

Peki profilinde kullanacağın fotoğraflar neler olmalı?

Birinci Fotoğraf

İlk fotoğraf kesinlikle tek başına, yüzünün tam ve net olarak gözükebildiği bir fotoğraf olmalı. Buradaki önemli nokta, ilk fotoğrafta kameraya değil de uzaklara bakan bir fotoğraf seçmen gerekiyor. İlgi çekici bir aktivite (tercihen sportif) yaparken bir fotoğraf kullanmak baya işe yarıyor. Uzun bir süre dalgıç kıyafetli bir fotoğraf sayesinde baya bir eşleşme alabildim. Bir de biraz kas göstermekten asla zarar gelmez. Ama vücudun ne kadar iyi olursa olsun ilk fotoğrafı üstüsüz bir fotoğraf seçme.

İkinci Fotoğraf

İkinci fotoğraf için önerim bir sosyal ortam içerisinde ortalama 3-4 kişinin olduğu bir fotoğraf kullanmak. Aman dikkat batak partisi çevirir gibi 4 erkek olmasın fotoğrafta. Kızlı erkekli eğlenceli bir sosyal ortam fotoğrafı kullanabilirsin. Fotoğrafta sen hariç herkesin kadın olduğu, hatta çekici bir kadınla olan bir fotoğrafını kullanman daha da iyi olur. Kadınlar diğer kadınların beğendiği / takıldığı erkekleri beğenmeye daha açıktır.

Üçüncü Fotoğraf

Şimdi burada işler biraz karmaşıklaşıyor. Eğer amacın sadece tek gecelik ilişki bulmak ya da takılmaksa ve ortalama üstü bir vücudun olduğuna inanıyorsan, üstsüz fotoğraf işine burada girilebilir. Ancak bu üstsüz fotoğraf ayna karşısında çekilmiş bir fotoğraf olmasın mümkünse. Bir grup aktivitesi sırasında ya da başka bir sebeple çekilmiş daha doğal bir fotoğraf kullanmakta yarar var.

Eğer tinder kullanmaktaki amacın daha çok ilişki bulmaya yönelikse, burası için 2 önerim var. Eğer köpeğin varsa köpekle birlikte bir fotoğraf koyabilirsin. Böyle bir şansın yoksa da yeğen, kuzen gibi sevimli bir bebek ya da çocukla çekilmiş fotoğraf kullanman işe yarayacaktır. Kadınların çocuklara ve köpeklere her zaman zaafı olur.

Dördüncü fotoğraf eklemek istersen, yine üçüncü fotoğrafa benzer bir şekilde ya da yine güzel bir aktivite yaparken spontane çekilmiş gibi duran bir fotoğrafını kullanabilirsin.

BIO

Çoğu erkek bu noktada aynı hatayı yapıyor. Biz erkekler kadınlara oranla daha analitik canlılarız ve profilimize kendimizle ilgili birşeyler yaparken de, aynen bu analitiklikle yazıyoruz. Ortalama bir erkeğin tinder profili şu şekilde gözüküyor:

“Merhaba, ben Hüseyin. Spor yapmayı, basketbol izlemeyi, şunu bunu vs. vs. severim”

Şimdi bunu okuduğumuzda Meriç kardeşimiz ile ilgili genel hatlarıyla bir bilgi ediniyoruz, evet. Ancak burada çok büyük bir eksik var. DUYGU. Şimdi abi hayırdır biz erkek olarak duygusal olmamalıyız nerden çıktı bu diyebilirsin. Ancak bir kadında merak oluşturabileceğin en kolay yol, kendinle ilgili şeyleri dümdüz aktarmak yerine olaya bir miktar duygu eklemek. Örnek vermek gerekirse:

“…Benim için hayattaki en önemli şey ailem ve arkadaşlarım. Benim iyi kötü her anımda yanımda onlar vardı…”

“…Hayatı, taşarcasına bir tutku ve heyacan ile yaşayan bir kadın arıyorum…”

Tabiki duygu vericem diye iyiden iyiye şaire bağlamanın anlamı yok. Verdiğim örnekler biraz abartı olabilir ama bence sen olayın özünü anladın. Dümdüz bir şekilde sadece sadece durumu yazmıyoruz.

Gelelim ikinci konuya. Profiliz gramatik olarak doğru olmalı. Bu konuya insanlar pek önem vermese de kadınlar için bu bir beğenmeme sebebi olabiliyor. Profilinizi yazdıktan sonra 2-3 kere kontrol etmekte fayda var.

Kendinizden bahsederken, konuları ilginç hale getirmeye çalışın. Örneğin “Merhaba, ben Hüseyin. Kasiyerim.” yazmak yerine “Merhaba, ben Hüseyin. Gün içerisinde insanların alışveriş yapmasına yardımcı oluyorum.” demek her zaman için meslek ne kadar normal olursa olsun bir soru işareti yaratacak ve hatun kişisinin ilgisini çekme şansınız artacaktır.

Son olarak, profilinizde herhangi bir olumsuz cümle bulunmasın. Örneğin kilolu kadınlardan hoşlanmıyorusanız “Kilolu kadınlar yazmasın” gibi bir cümle kullanmak yerine “Vücuduna iyi bakan kadınları tercih ederim” tarzında daha pozitif cümleler kullanmakta fayda var.

Tüm bunları yaptığımızda, tinder profilimiz kullanıma hazır. Tinder kullanımı ile ilgili püf noktalar, mesajlaşma ve buluşma önerileri başka bir yazının konusu olacak. Bol şans!

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

8 thoughts on “Tinder profili nasıl olmalıdır?”

    1. Kendimi bildim bileli böyleyim ama doğal mıdır yoksa ilk okuldan itibaren çok fazla kitap okumamdan mıdır bilemem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *