Alfa olduğunu nasıl anlarsın?

İnsanlarla daha uzun göz teması kuruyorsun.

Duruşun daha iyi (ağırlık kaldırıyorsun / düzenli spor salonuna gidiyorsun).

Sesin daha derin (ağırlık kaldırıyorsun / düzenli spor salonuna gidiyorsun).

Saçmalıyorken bile kendinden emin konuşuyorsun.

Gerekirse kavga edebilecek yapıdasın. Çatışmadan / tartışmadan kaçınmıyorsun.

Güvendiğin insanlar dışındakilerin ne düşündüğünü fazla takmıyorsun. Bir alfa olarak insanların sana sürekli shit test atacağının farkındasın ve bunu pek fazla önemsemiyorsun.

Cinsel çekimin pazarlıkla olmadığının farkındasın. Kadını flört oyununda tavlanıp baştan çıkarılacak biri olarak görüyorsun, ilişkinin aynı seviyede eşitlikçi bir pazarlık ile olmadığının farkındasın.

Acı çekmeyi hayatın bir parçası olarak görüyorsun ve acıyı hedeflerine doğru seni iten bir güç olarak görüyorsun. Acı ve onun getirdiği motivasyonun olduğu sürece hiçbirşey senin ruh halini etkileyemiyor. Cehenneme gidip geri gelmiş biri isen rastgele hatunun birinin senin hakkında ne düşündüğünden sana ne? Hayatın getirdiği acının karşısına çıkıp meydan okuyan kişi, o acıdan sürekli kaçan kişiden daha güçlüdür. Acıyı düşmanın değil arkadaşın yapmayı biliyorsun.

Hakettiğinden daha azını sana veren kadının peşinde koşmuyorsun. Bu kadını hemen yenisiyle değiştiriyorsun, yeni kadınlara açılıyorsun. Ama tapmıyorsun. “Asıl ben ona ödülüm” düşünce yapısına sahipsin.

Dramaya harcayacak zamanın yok. Drama zamanın en büyük katilidir.

Sınırlarını her zaman koruyorsun.

Kaybet – kaybet oyunundan uzak duruyorsun. Bazen karşındakinin ikinizi de kaybetmeye ötelediğinin farkına varıyorsun ve o oyunu oynamayı bırakıyorsun / reddediyorsun.

Cesursun. Risk alabiliyorsun.

Projeleri, insanları yönetmeye talipsin. Üzerine sorumluluk alabiliyorsun.

İnsanların, özellikle de kadınların, hafifçe de olsa seni sürekli egemenlik testine (shit test) tabii tuttuğunun bilincindesin. Kendine güvenin ve çerçeven bu testleri otomatik olarak geçmeni sağlıyor.

Özellikle erkekler seni beta zamanlarına göre daha fazla test edecekler. Betaların senin erkekliğin ve kendine güvenin karşısında saldırıya uğramış hissedeceklerini ve sana daha fazla saçma testler yapacağının farkındasın. Bunu genelde pasif agresif şeklinde yapacaklarını biliyorsun. Bu açıdan betalar kadın gibidir. Beta / omega erkeklerin kadınsı davranışları daha baskındır.

Yukarıdakinin uzantısı olarak, bir de narsist alfalar sana üstünlük taslamaya kalkışacaklar. Spor salonundan çıkmayan (gym rat) tipleri düşün. Böyle bir eleman senin yanında saçmalıyorsa, varlığını tehdit olarak algılamıştır. Ne yazık ki erkek camiasının kardeşlik ilkesi herkese ulaşamıyor.

Bu dünyada kendi başına olduğunun, ebeveynlerinin birgün öleceğinin farkındasın. Herşey sana bağlı. İnsanlar gelip geçici; arkadaşlar, kadınlar, vs. İhtiyaçların için sadece kendine bağımlısın (5 kızkardeşten bahsetmiyoruz).

İnsanları gerektiğinde bırakmayı biliyorsun (bolluk mentalitesi)

Tembel değilsin, sürekli bir uğraş, yenilik peşindesin.

Motive ve risk almaktan korkmayan biri olduğun için sürekli yenilsen de sonunda başarının yolunu bulacağını biliyorsun (başarılı insanların başarı – yenilgi oranı ortalama 1’e 12). Yenilmekten korkmuyorsun.

Biri senin hakkında saçmaladığında, öfkeleneceğine, o kişi ile dalga geçiyorsun. Biri bunu ciddi ciddi yapıyorsa, o kişiyi umursamıyorsun.

Hayatın adil olmadığının farkındasın. Kıskançlık feminen bir karakter özelliğidir. Kıskançlığın üretken bir sonuç verme şansı yoktur. Senin gibi verimliliğin nadide örneği birinin kitabında kıskançlık yoktur.

Yapılması gerekenleri zamanında, yapılması gerektiği gibi yapıyorsun. Problemleri daha büyümeden hallediyorsun.

Alfa olma yolunda ilerleyenler 

Kırmızı hapın tam tesir etmesi uzun sürebilir. 6 aydır çabalıyorsanız ve daha bir sonuç alamadıysanız çok büyük ihtimalle henüz mavi hapın alışkanlıklarını temizleme aşamasındasınız. Belki ağırlık kaldırmaya başlamadınız ama alkol veya porno gibi kötü alışkanlıklardan kurtuldunuz ve bilgisayar oyunlarına harcadığınız zamanı azalttınız. Henüz kırmızı hap kazanımları yapmadınız ama mavi hapın zararlarından kurtuluyorsunuz. Bazı zamanlar mavi hapa döneceksiniz, ilerleme hiçbir zaman lineer değildir.

 

 

 

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

17 thoughts on “Alfa olduğunu nasıl anlarsın?”

 1. Hocam Mitch diye bir abinin olayı vardı rational male’da. Onu da çevirebilir misiniz? Süper bi unplugging örneği olmuş. Mitch’s purple pill idi sanırsam.

   1. Selam. Listeye eklerim. O amcanın daha unplugging için yolu var 🙂 Hayatınızın kadını için Doğu Avrupa’ya gidin ben oradan hayatımın kadınını buldum diye bir yorum yazmıştı. Bu hayatının kadınını da daha bir kere yüzyüze görmeden. Kendine “abi sen hala purple pillsin hayatının kadını diye birşey yok” diyenlere siktirin gidin zavallı negatif insancıklar falan diye bir yazı yazmıştı.

    Hayatının kadınını ABDye getirtip evlenmiş, kadını başka bir erkekle mesajlaşırken yakalamış, tükürdüğünü yalıyordu 🙂 İlginç bir hikaye.

    1. Aynen. Ama unplug evresinin önemli bir aşaması inkar edip sonra tükürdüğünü yalamak bence 😀 Sanırım şu an öfkeyi atlayıp pazarlığa geçmiş. Çokça buffer, arzunun pazarlığı var. İbret olsun diye buraya da konabilir. Teşekkürler.

 2. Ben the red pill olmadan bu hastaliklari temizledim bunu cok sik yapmam ogretisiyle,tam olarak alfa degilim fakat yukarida bahsettigin ozelliklerin %90 i bende var,the red pilli yeterli bulmuyorum yine de alfa karakteri bulmak cok zeki olsan bile 5-6 yilini alir mukemmel surunun icinde,bu ozelliklere sahip olman seni alfa yapmaz sadece alfa oldugunu hissedip taklide girersin..

  1. Hocam bu konuda yazmayı planlıyorum. Burada ve The Red Pill camiasında alfa, beta ve omega kavramlarını sanki kişilere denk gibi kullanıyoruz ama bunlar davranış kategorileri. Yani beta erkek deyince aslen olan şey beta davranışları çok daha baskın erkek. Alfa deyince alfa davranışları daha baskın. Bazı erkekler biyolojik olarak buna yatkın ya da şanslılar bunu çok erken yaşta geliştiriyorlar. Bazıları da bunu daha sonra geliştirmek zorunda kalıyor.

   İkincisi İngilizce’de “Fake It ‘Til You Make It” (Gerçek olana kadar taklit et gibi bir anlamı var) kavramının nörolojik temelleri var bildiğim kadarıyla. Yani herhangi bir davranışı “gerçek” yapmanın tek yolu, gerçek ne demekse, onu sürekli taklit ederek beyinde onu otomatik hale getirecek sinir devresini oluşturmak. Yani alfa olduğunu hissedip taklide girmek zaten olayın kendisi.

 3. Böyle olursa buna sosyal parkinsonlu diyorlar asdasd,hayatını hep taklit üzerinde geçirmek mi? Yoksa gerçek karakterde sağ şeride almak mı? Gerçek bir alfanın yaptığı gibi..
  Haci tyler adlı inci kullanıcısının yazdıklarını okumalısın bence

  1. Taklit konusuna pek katılmıyorum. Sen çocukken yaramaz oğlan çocuğundan şu anda olduğun “nice guy” olma sürecin de buna benzer. İzlediklerin, okudukların, insanların ve toplumun son dönemde dayattığı erkek profili zaten böyle olmana sebep oluyor. Yani aslında şu anda taklit ediyorsun. Burada bahsedilen kavramlar bir erkeğin özüne dönüş süreci. Takliti bırakmak için bir süre böyle yaşamayı taklit ediyorsun. Zaten bir süre sonra, geri dönülemez bir şekilde özüne dönmüş oluyorsun.

  2. Bilimsel olarak karakter elastik birşey ve bunu istediğin yere çekmenin en çalışır yolu taklit. “Kendin gibi ol” propogandasının doludizgin olduğu bu çağda buna sosyal parkinson, gerçek karakteri sağa çekmek gibi utandırıcı ve aşağılayıcı isimler takmaları normal. Devir shaming (utandırma) devri ve bu tür alaycı mentalite zaten feminen karakterde.

   Just Be Yourself yazısı bu konuda çevireceğim yazılardan biri.

   Ama burada senin dediğin sadece Pick Up Artist taktiklerini uygulamak ise evet, sadece yüzeysel alfa özelliklerini taklit ederek hep o modda kalma tehlikesi var. Zaten 2007ye kadar bu camia PUA iken sonradan The Red Pill’e dönmesi, işi daha kalıcı hale getirecek şeyler nedir arayışı.

   Örnek : Tabak Teorisi yazısında bahsettik. Ukala – Eğlenceli (Cocky – Funny) konseptini tabak çevirmeden taklit edersen, hayat boyu taklit etmen gerekir. O yüzden tabak çevirmeye odaklanmak ukala – eğlenceli maskesiyle gezmekten daha iyi.

 4. Erkekleri bu şekilde sınıflandırmanın pek de iyi bişey olduğunu düşünmüyorum aslında. Bende bu özelliklerin yarısı var, yarısı da yok. Olmayan özellikler tamamlandığında “mission accomplished” oluyor sanırım.

 5. Merhaba, yazılanlardan pek çoğu karakterimle örtüşmekte kadınlarla olan ilişkinde eğlenceli olduğumu da kendime itiraf edebiliyorum ama “Asıl ben ona ödülüm” kavramını karakterimde bir türlü gerçekten inanarak köklendiremiyorum. Bunun anlamı ne olabilir sizce ?

 6. Daha çok yeniyim bu konularda ama şunu çok net farkediyorum ki bazı arkadaşlarımdan gördüğüm tepkiler çok değişti.Çirkin biri olmama rağmen sürekli üstüme geliyorlar , oran böyle görünüyor , şuran şöyle görünüyor diye.Bende onayla ve abart yapıyorum genelde ama usandım artık.Canımı sıkmaya başladı bi tanesi siktiri çektim.Zaten shit testi analiz edip , cevap vermek , o beden diline girmek zor bi olay.İki üç tane beyinsiz için uğraşmanın da manası yok bence.

 7. Yeni posttan tekrar buraya geldim ve 24 maddeyi okuyup, bende olanlara tik attım. Sonuçlar pek iyi değil tabii.

  Bazı maddelerde ortada kalan kısımlar da var. Tam kesin karar veremedim.

  “Yukarıdakinin uzantısı olarak, bir de narsist alfalar sana üstünlük taslamaya kalkışacaklar. Spor salonundan çıkmayan (gym rat) tipleri düşün. Böyle bir eleman senin yanında saçmalıyorsa, varlığını tehdit olarak algılamıştır. Ne yazık ki erkek camiasının kardeşlik ilkesi herkese ulaşamıyor.”

  Bunu çok yaşıyorum. Kendim alfalığın yanından dahi geçmesem de, gittiğim yerlerde çoğunlukla en tepedeki adam bana üstünlük taslamaya ya da kendi çerçevesini kabul ettirmeye çalışır. Kendi yöntem ve davranışlarımla çoğunlukla da bunu kabul etmem. Okulda, askerde, işyerinde bunun sıkıntısını çok çektim, çekiyorum. Kontrolü elinde tutan her kimse, genellikle o insanla çok geçmeden dalaşırız. Bir süre sonra da sidik yarışına döner ve bırakırım. Bundan emin olamadım.

  “İnsanları gerektiğinde bırakmayı biliyorsun (bolluk mentalitesi)”

  Bollukta olmamama ve bolluk mantalitesine dahi sahip olmamama rağmen, insanları olduğu yerde bırakıp gidebiliyorum. Uğraşmayı vakit kaybı olarak görüyorum. Kadınlarda daha yavaş olsa da, en azından bu konuda ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum.

  Bazı maddeler çok arada kalıyor:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *