Kadınların erkeklerde çekici bulduğu şeyler

Kadın – erkek ilişkilerinde birçok erkeğin yaptığı en büyük hatalardan biri kadınların karşı cinste erkeklerle aynı şeylerden etkilendiğini sanmak. Birçok erkek güzellik, gençlik ve tatlı, akadaş canlısı ve yaklaşılabilir bir kişilik gibi hemen görünür olan özelliklerden etkilenir. Maalesef birçok erkek bunun birebir kadınlar içinde geçerli olduğunu sanar : kadınların çoğu yakışıklı, nazik, arkadaş canlısı ve yaklaşılabilir erkeklerden etkilendiklerini düşünür. Bu felsefe ile fitness salonu faresi olan, en şık şekilde giyinen, arkadaş canlısı ve nazik kişiliği ile kadınlara ne kadar ilişki materyali iyi bir çocuk olduğunu göstermeye çalışan erkek genelde havasını alır. Bunun faturasını yeterince iyi görünmediğine kesen oğlumuz bir yandan metroseksüelliğin tepelerine tırmanırken bir yandan da hiç de yakışıklı, düzgün fizikli olmayan erkeklerin kızları kendilerine mıknatıs gibi çektiğini görüp şaşırır.

Oysa gerçek şudur : çoğu kadın erkeklerde gözle görünmez olan şeylerden etkilenir.

Kadınlar ve erkekler oldukça farklı yaratıklardır : erkekler cinsellik konusunda genelde görsel şeylerden etkilenir, kadınlar ise görünmez ama sözel olarak ortaya çıkan şeylerle.

Kadınlar genelde erkeğin kişilik özelliklerinden ve bu kişiliği nasıl hissettiğinden etkilenir / kaçar.

Para, ün, sosyal statü, fiziksel görünüm bir kadını hiç mi etkilemez? (*)Etkiler tabii ki. Ama görsel öğelerin erkeği etkilediği gibi değil. Bir erkek görsel öğelerin etkisi ile  5 saniye içinde bir kadınla yatmak isteyip istemeyeceğini bilir. Bir kadın ise yukarıdaki öğeler ile erkeği ancak belki bölgesine (maybe zone) alabilir. Çoğu kadın eğer erkek ciddi olarak daha aşağıda bir statü sinyali vermiyorsa (bkz. hipergami) bir erkeği belki bölgesine yukarıdakiler yoksa da alır. Ama belki bölgesinden yatağa götüren asıl cinsel uyarıcı ise erkeğin kişiliğidir.

Erkeğin kadını belki bölgesinden yatağa terfi ettirmesini sağlayan kişilik özellikleri aşağıdakilerdir :

 1. Kendine güven
 2. Erkeksi (maskulin)
 3. Eğlenceli
 4. Önceden kestirilemez olmak (daha ilk buluşmada hayat hikayesini kadının önüne seren ana kuzularının ikinci buluşmaya çıkamamasının ana nedeni)
 5. Çekici
 6. Seksüel
 7. Karizmatik
 8. Sosyal Zekaya Sahip

(*) – Bu kısımda para derken zengin olmaktan bahsediyoruz, buradan bir erkeğin çulsuz olmasının önemsiz olduğunu söylemeye çalışmıyoruz. Yine fiziksel görünümün erkeğin karakteri kadar önemli olmamasını şişman bir koltuk patatesi olma hakkı olarak algılamayın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Kadınların erkeklerde çekici bulduğu şeyler”

  1. Eğlenceli derken giyimle mi alakalı yoksa testosteron etkisiyle enerji seviyesi yüksek anlamında mı açmak lazım çünkü erkeksi olup enerji düşük olunca kızlar senden soğuyor katil gibi geziyoruz sonra

  1. Bkz. Eğlenen Ustalık. Eğlenceli olmanın %80idir. Kızın varlığında kendi eğlencesini düşünen adam çoğunlukla kızı da eğlendirir. Bundan kızı eğlendirmeye odaklan sonucu çıkaran adam ise genelde palyaçoya döner.

 1. ”……….Bu felsefe ile fitness salonu faresi olan, en şık şekilde giyinen, arkadaş canlısı ve nazik kişiliği ile kadınlara ne kadar ilişki materyali iyi bir çocuk olduğunu göstermeye çalışan erkek genelde havasını alır. Bunun faturasını yeterince iyi görünmediğine kesen oğlumuz bir yandan metroseksüelliğin tepelerine tırmanırken bir yandan da hiç de yakışıklı, düzgün fizikli olmayan erkeklerin kızları kendilerine mıknatıs gibi çektiğini görüp şaşırır.”

  Admin sen beni mi takip ediyorsun? 🙂

 2. ‘’ EĞLENEN USTALIK ‘’ kavramını bir türlü anlamadım gitti 🙂
  Tamam bir denge var ( palyaço boyutunda olmayacak ) ama bu EU (eğlenen ustalık ) kavramı sanki duruma göre değişebilecek bir durum gibi geliyor .
  Tabi şunu demiyorum EU yaparken ciddi olacağın yeri bil manasında değil ama daha çok bunun uygulanacağı durumlar ( sanırsam shit testlerinde ) biraz daha açılmalı bence .
  Geçen yazılarda karşılaşmıştım.Kız sorar ;
  ‘Benden önce kaç sevgilin oldu’

  Erkek bu noktada EU ile bu shit testine cevabını veriyor ( sen ilksin/30,5/bu gece buluşmadan önce tarzında ) ama sonunda kız ciddi ol lütfen dediğinde mesela ne yapacağız.
  Yani buna benzer durumlarda EU uygularken direnç noktamız nereye kadar olacak ?
  Birde EU örneklerini de çoğaltıp yorum yapabilecek arkadaşlar olursa , bu önemli kavramı daha da iyi benimseyeceğimizi düşüyorum

  1. Eğlenen ustalığa ciddi bir şekilde “ciddi ol” diyen kız senin yürümene ters tepki veriyordur. Nextlersin.

   KH’nın ve alfa ruh halinin en çok yanlış anlaşılan yanı bu. Sanki bu tekniklerle her konuşulan kızı eritecek bir yöntem varmış eğer eritemiyorsan yeterince alfa değilsin diye algılanıyor. Oysa KH ve alfa ruh haliyle kıza yürürsün, oyununu oynarsın ve eğer kız senin maskülenitene ve alfa dominantlığına feminen bir şekilde cevap vermiyorsa kızı hemen geriye atar unutursun. Bitti. Öyle her kadını eritecek ya da her shit testten sıyıracak bir yöntem yok. Ama kh ve alfa ruh hali ise normal bir adam 10 düşüyorsa sen 3 düşersin.

   Direnç noktam şuraya olacak buraya olacak şeyleri mavi haplı konuştuğun kızı illa tavlayacağın bir yol var fantazisi.

   Benden önce kaç sevgilin oldu diyen kız eğer direk cevap bekliyorsa zaten nextlenmeyi hakediyordur. Siktir edeceksin.

   EU bir davranış değil ruh hali. Kız isterse HB 10 olsun senin gözünde şımarık küçük bir kız olmasıdır. Senin gözünde öyle olduktan sonra sen doğal olarak EU davranırsın. Öyle hissetmezsen ben örnek yazsam bile yapamazsın ki! Kızı küçük bir kızdan daha fazla ciddiye almamaktan bahsediyoruz. Ciddiye almıyormuş gibi yapmaktan değil.

   EU için biraz olgun olmak lazım. Ben mesela 22 yaşında bir gencin bunda çok zorlanacağını ama 27 yaşında bir gencin daha kolay kapacağını düşünüyorum.

   Kız babası olanlar bunu daha rahat kaparlar.

   Su yazıda başarılı bir EU var : http://erkekadam.org/2017/12/27/saha-raporu-shit-test-level-model/
   Şu yazıda bunun temelleri ile ilgili açıklama var. http://erkekadam.org/2017/12/28/kadinlar-icin-ugrasmak/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *