Tinder nasıl kullanılır

Öncelikle uygulama ile ilgili fazla bir bilgin olmadığını düşünüyorsan seni şöyle, profilini nasıl düzenleyeceğin ile ilgili öneriler arıyorsan böyle alalım.

Şimdi profilimiz hazır ve kullanmaya başlayacağız. Bu yazıda ufak maddeler halinde neler yapman ve yapmaman gerektiğini açıklayacağım:

 1. Uygulama senin yaptığın beğenilere göre sana bir puan veriyor. Bu puan ne kadar yüksekse görülme olasılığın da o kadar artıyor. Bu nedenle asla ve asla herkesi beğenme gibi bir aptallık yapma. Zaman ayırmayacağın, verse yatmayacağın kadını asla beğenme.
 2. Beğeneceğine inandığın her profile girip, fotoğraflarına bakmanda yarar var. Bunun 2 sebebi var. Birincisi asla ve asla bir kadının fotoğrafına güvenme. Hatun çok şişman ya da çirkin olsa da ilk fotoğrafta bunu ustaca gizlemiş olabilir. Bir göz at. İkincisi ise, tinder bir insanın profilinde ne kadar uzun zaman geçirirseniz sizi o insana daha önce gösteriyor. Bu nedenle de profillerde 5-10 saniye zaman geçirmek sana avantaj sağlayacak.
 3. Super likelarını daha gerçekçi hedefler için kullan. Manken gibi fotoğrafları olan bi hatuna super like atsan bile seni beğenmeme ihtimali çok yüksek. Seni beğenebileceğini düşündüğün insanlara kullan.
 4. Tinder plus güzel birşey. Herhangi bir akşam bara gidip hatunlarla tanışmaya harcayacağın paradan daha ucuz ve kesinlikle daha etkili. Eğer maddi durumunda ciddi bir sorun yoksa al.
 5. Tinder plus ile birlikte gelen “boost” tinder plus’ın kendisinden de güzel. Bu özellik senin profilini yarım saatliğine normalde olduğundan 8-10 kat daha fazla hatuna gösteriyor. Aman dikkat günün her saatinde kullanmak mantıksız. Genelde akşam 9-10 arasını tercih et.
 6. Peki eşleşmeler gelmeye başladı şimdi ne yapacağız? Mesaj atma işini asla bekletme. Eşleşme geldikten sonra 1 gün içerisinde ilk mesajı göndermiş ol. Emin ol kadınların sadece %1’i sana ilk mesajı atacaktır. Ancak mesaj için hatunun da mesajlaşmaya uygun olabileceği akşam saatlerini ya da haftasonlarını tercih et ki, muhabbet çok da kesilmeden devam edebilsin.
 7. Peki hatuna mesaj attın ancak cevap gelmedi, ne yapacaksın? Umursamayacaksın! Hele hele 2. mesajı minimum 1 hafta geçmeden asla ve asla atmayacaksın! Unutma hatuna ne kadar gereksiz ilgi gösterirsen senden soğuması da o kadar hızlı olacaktır. Hatunun yatırım yapmadığı ilişkiye bir erkeğin yatırım yapması tam anlamıyla salaklıktır.
 8. Peki ilk mesaj nasıl olmalı? Burada iki görüş var. “pick-up line” dediğimiz eğlenceli ve ilgi uyandırıcı mesajları kullanabilirsin. Ancak match sayın zaten yetişebileceğinden fazla ise, tavsiyem basit bir selam ve devamında profilindeki bilgilerle ya da fotoğraflardan biriyle ilgili bir soru ile açılış yapman. Kadınlar pick-up line’lara genelde daha çok ilgi gösterir, ama daha basit bir giriş, gerçekten senden hoşlanan kadınların sana geri dönüş yapmasını sağlayacaktır. Unutma: kadınlar bu uygulamayı sadece erkek bulmak için değil aynı zamanda egolarını tatmin etmek için de kullanıyor. Aldığın eşleşmelerin bir kısmı sadece senin üzerinden egosunu tatmin etmeye çalışan kadınlar olacaktır. Takılma!
 9. Peki muhabbete başladık napıcaz? Olabildiğince esprili ama bir yandan da ciddi olmaya çalış. Kesinlikle iltifat etme. Tinder’da yapılacak 5-6 mesajlaşma sonrası “whatsapp’a geçelim” de. Bunu soru olarak sorma. Bir emir cümlesi olsun. Eğer “ay yok vermem” diyorsa muhabbetin yavaşça bitir ve 1 hafta sonra tekrar dene.
 10. Peki genel olarak konuşma nasıl olmalı? İş muhabbetine girme, hatun sorarsa cevapla ama muhabbeti bunun üzerinden sürdürmemeye çalış. Eski sevgili muhabbetine ise kesinlikle girme. Eğer kızın fiziksel özelliklerinden emin değilsen bir fotoğraf iste. Gelen fotoğrafla da kesin olarak, abartmadan dalga geç. Hatta örneğin hatunun güzel bir burnu varsa onunla dalga geç. Tekrar ediyorum: iltifat etme! 
 11. Muhabbet ederken flört etmekten çekinme. Hatta edebildiğince flört et. Bel altı espri yapmaktan, hayvanca birşey söylemekten çekinme. Hatun bu noktada eğer gidiyorsa bırak gitsin. O hatun muhtemelen ay ben 145 buluşmadan önce öpüşmem diyecektir. Zamanını kaybetme.
 12. Ben online ortamda muhabbbetin abartılmamasından yanayım. İki taraf için de mesafe v.s. gibi engeller yoksa, yakın bir zamanda bir akşam bira ya da kahve içmeyi teklif et. Redderse “ee napcaz ergen gibi telefonda mı mesajlaşıcaz?” de.
 13. Genel olarak muhabbet içerisinde kibar olmamaya çalışma. İçindeki sinir bozucu oğlan çocuğuna ver telefonu o konuşsun. Zaten bugüne kadar hep o kibar adam yüzünden kaybettin hatunları. Emin ol o senden daha başarılı olacaktır.

Peki buluşmayı da ayarladık. Buluşmada ne yapacam diyorsan onun için de seni böyle alalım.

Hadi rasgele!

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

6 thoughts on “Tinder nasıl kullanılır”

 1. 1. Maddede ben tersini düşünüyorum çünkü elo puanı eşleşmeye göre yükseliyor. Yani çirkin kızla eşleşsen de elo puanına katkısı oluyor. Bu yüzden beni beğenmeyecek kızları çok az sağa kaydırıp önceliğimi düşük profillere veriyorum böylece eşleşmemi yani elo puanımı yükselterek sıralamada daha üste çıktığımı düşünüyorum. Deneyin bana hak vereceksiniz.

 2. Elo puanı dediğiniz şeye pek inanmıyorum.Yurtdışından taş gibi hatunlardan 80 eşleşmem var bir işe yaramıyor burda anca ortalama 1-2 tanesiyle eşleştim.Güzel olanlar sadece boostla geldi.0 eşleşmem varken de durum aynıydı.

  Bir diğer konuda neden iltifat etmiyoruz ki, neg kullanmak kızın özgüvenini düşürecek, kötü hissedince neden çekim hissetsin ki ? Siz kendinizi kötü hissettiren insanları sever misiniz ben nefret ederim ve hayatımdan çıkarırım.Mesela erkekler arasında da çok olur habire bir dalga geçme yarışı.Seviyesiz bir arkadaşlık bence.Kendimizin dışında odaklanıp konuşabileceğimiz konular olsun diyorum ve bu tür insanlarla görüşmüyorum.Bu neg olayı bilmiyorum bana göre bişey değil gibi.Kız benden etkilensin diye de önceden hazırlanmış negatif/komik sözü söyleyesim hiç gelmiyor.Bu konuyu bilen birisi açıklarsa güzel olur.

   1. Okudum yine de katılmıyorum.Eski kız arkadaşım sürekli shit test atardı bende sürekli neg atmak zorunda kalırdım gıcık ederdi bende yeni negler düşünürdüm nefret ederdim bundan böyle didişirdik hep, beni yordu bu ilişki sonra başka bir kızla tanıştım baktım hiç birbirimize saydırmıyoruz saygılı bir şekilde konuşuyoruz.Kızların karakterine de bağlı bu durum.

    Mesela şimdi gerçekten güzel bir kızla eşleştim tinderdan, kızın çok güzel sarı saçları var ilk aklıma gelen ”ne güzel altın gibi saçların var” demek, ki ben bunu götünü kaldırmak ya da onay aramak için demiyorum.Sadece sohbet açma amacıyla diyeceğim.Erkeklerin aman tanrım sen nasıl birşeysin öyle tanrıçasın tapıyorum sana şeklinde değil.İltifat etmenin bizim değerimizi düşürüp onunkisini çok yücelttiğine pek inanmıyorum.Sadece bir kere başta iltifat o kadar.Devamı o da hak ederse.Ne zaman neg atarım bana kötü bir yorum yaparsa yani yine bunu hak ederse.Bilmiyorum bu şekilde düşünüyorum.Şimdi o kıza daha beni tanımadan ”saçların peruk mu?” desem hoş olmaz gibime geliyor.Kadınların zaten özsaygıları genellikle düşük oluyor daha ilk cümlemde sohbeti olumsuz bir tarafa kaydırmak başlamadan bitmesine sebep olabilir.Ben olabildiğince kendimi ezdirmeden pozitif olma taraftarıyım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *