Aşık Kadın

Men value love, women love value.
Erkekler aşka değer verir, kadınlar değere aşık olur.

Erkekler, aşkın aşk olarak yeterli olduğuna inanır. Kadınlar ise aşk konusunda fırsatçıdır.
Bunu şöyle de söyleyebiliriz : Erkekler bir kadına aşık olurlar, kadınlar ise bir erkeğe değil, ondan sağlayabilecekleri faydaya aşık olurlar.
Hatta bunu şöyle daha iyi söyleyebiliriz : Bir kadının bir erkeği, bir erkeğin bir kadın tarafından sevilmek istediği şekilde sevebilecek kabiliyeti yoktur. Sadece kadınlarımız değil, kız kardeşlerimiz, annelerimiz ve kızarkadaşlarımız da bu tür bir aşk kavramına sahip değildir.
“Erkekler realist gibi davranan romantiklerdir, kadınlar ise romantik gibi davranan realistler”

Matrix’e göbekten bağlı bir beta erkek için “kadın aşkı”nın gerçek doğasını kabul etmek çok zordur. Gerçek hayat her ne kadar aksini defalarca kanıtlamış olursa olsun böyle bir erkek kendi kafasındaki Disneyvari aşk mitini bırakmamak için büyük bir mücadele verir.

Kadın aşkının yukarıda bahsedilen doğasını kabul edip hayatını ona göre yaşamak ise erkeğin mutlu olmak için atabileceği en önemli adımlardan biridir. Bu bir kadın duygusal olarak bağlanamaz ya da ilişkiye yatırım yapamaz anlamına gelmez. Sadece bir kadın erkeğin idealize ettiği kalıba uyacak biçimde bunları yapamaz anlamına gelir.

Kadının bu idealize edilmiş aşk kalıbına uyamayacak olmasının kabulü bir erkeğin uzun süreli ilişkisinin temelini oluşturmalıdır. Peki bu pratikte ne anlama gelir? Basit : Erkek, dominant cinsiyet olmalıdır. Erkek, kutsal bir merci böyle buyurduğu için ya da doğuştan hakkı olduğu için değil. Kadının aşkının, kadının hipergami güdüsüne rağmen erkeğin bu aşkı sürdürebilme kapasitesine bağlı olduğu için.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

31 thoughts on “Aşık Kadın”

 1. Sirilsiklam aşık kadın ve erkek beyninde mr çekiliyor beyinde hareketlenen sinyal veren yerler birebir aynı yani erkek için de kadın için de aşk aynı hiç bir fark yok
  Başka yorumda yazdım
  Ayrıca sizi en çok anneniz sever bir kadın sevmez de yalan.
  Tamamen sahiplenici bir tavırla yani aidiyet ve teslimiyet düzleminde
  Annenin yeni doğan bebeğine baktığı an çekilen mr ile aşık beyinler çok benzer sinyal veriyor.
  Sultan tarlaci (nöroloji uzmanı) YouTube aşkla ilgili bir şeydi izlediğim.

  1. Aşık kadının beyninde olan ile annenin beyninde olan aşk yoğunluğu aynı olabilir ama kaynakları aynı değil. Biri karşılıksızdır diğeri performansa bağlıdır. Sonradan terk eden aşık kadın oranı ile bebesini terk eden kadın oranının aynı olduğunu sanmam.

   1. Kadınları bedenenlerinin gençliğine ve güzelliğine göre değerlendirip sınıflandıran erkekler kendi aşklarını nasıl bu kadar yüce görüyor? Farklı bir bakış açısıyla bakarsak bir insanı yaptıklarıyla ve yaşadıklarıyla sevmek, bir insanı kendi elinde olmayan güzelliğine göre ve güzelliğini kaybedince aşağılamayı kendine hak görerek sevmekten [!] daha kıymetli değil midir? Eşini çoluğunu çocuğunu bırakıp giden adamların sayısı da hayli fazla bunları neden söylemiyorsunuz? Erkekler melek, kadınlar şeytan mı?

    1. Eşini ve çocuklarını bırakıp giden erkekler ya da kadın güzelliğinin bu yazıda verilen mesajla alakası yok. Burada mesaj açık : erkeğin aşk kavramı kurtulması gereken birinci aptallıktır ve kadından kendi aptal aşk masallarına uymasını beklemek de ikinci aptallıktır.

     Bu yazı KH mantığında ağır bir erkek eleştirisi. Aşk denilen saçmalığı yücelten bir mantıkta erkeği yüceltip kadını aşağılıyor gibi algılanması şaşırtıcı değil.

     1. “Erkekler, aşkın aşk olarak yeterli olduğuna inanır. Kadınlar ise aşk konusunda fırsatçıdır.” Ben bu sözün üzerine kadınları sadece güzellikleriyle değerlendiren ve bu konuda acımasız olmaktan çekinmeyen erkeklerin aşka verdiği değeri sorguladım. Başka bir kadın için çekip giden ve çocuklarını kırk yılda bir arayan baba örneğini vererek de erkeklerin verdiği sevginin gayet pragmatist ve güvensiz olabileceğini söylemeye çalıştım. Bir kadın bir adamı samimiyetle sevse ve işler ters gitse kadının arkasında konuşuluyor, çeşitli hakaretler ediliyor. Kadının hayatta başarılı olmak için verdiği uğraşlar küçümseniyor. Erkekler kadının hayatına ve karakterine daha az değer verirken sevgisinde bunlara daha fazla yer veren kadınlar mı fırsatçı oluyor? Benim bu yazıda eleştirdiğim şey yazının erkeklerin sevgisinin saflığını vurgulayıp kadınların sevgisinin belli bir pragmatist çerçeve içinde şekillendiğini ve erkeklerin kadınlardan kendi saflıklarına ulaşmasını beklememesini söylemesi. Siz burada erkek eleştirisi yapmış olduğunuzu söyleyebilirsiniz ama benim dışımda da yapılan yorumlara baktığınızda bunun yanlış anlaşıldığını ya da en azından buna müsait olduğunu görebilirsiniz? Peki kırmızı hap mantığına göre bir erkek bir kadını nasıl sevmeli?

     2. Güzellik erkek için önemli ve erkekler bu konuda kriter sahibi olmaktan utanmamalı ama bu sitede düzinelerce genç arkadaşa yazdığım gibi güzellik konusuna aşırı takılmak ve belli bir güzelliğin altındaki kadınları yok saymak mavi haplılıktır. Özellikle eş seçiminde kadın güzellikten fazlası masaya koymalı. Daha yeni bir arkadaşa “hb6.5 ama meziyetli bir kadını hb8.5 ama bimbo bir kadına tercih edin” yazdım.

      Biz aşk ile sevgiyi ayırıyoruz ve sevgiyi doğal aşkı ise masal olarak tanımlıyoruz. KH mantığına göre bir erkek bir kadını öncelikle kendisini anası gibi sevmesini beklemeden, perfomans yüküne bağlı kadın sevgisini “gerçek” değilmiş gibi algılamadan sevmeli. Sevgisi ise kadın ruh ikiziymiş gibi mistik bir kaynağa bağlı olmamalı.

      Bu benim şahsi fikrim ama kadın güzelliğinde vücut yüzden daha önemlidir. Bence bu aynı zamanda daha insaflı zira vücut güzelliği kadınların çoğunun emek vererek kazanabileceği bir şey. Mesela hatunun kiloları salıp plaj topuna dönmesi erkeğin sevgisini bitirebilir. Erkeğin salıp kaybeden birine dönmesinin kadının sevgisini bitirebileceği gibi.

     3. “Bu benim şahsi fikrim ama kadın güzelliğinde vücut yüzden daha önemlidir.”

      Kesinlikle !!

      Bunu söylediğimde
      “yüz güzelliğine” aşırı önem veren bir güruhun saldırısına uğramıştım

      Zaten ilk tanıştığım kıza Bakınca sıralama
      1.Fizik
      2.Boy
      3.Yüz güzelliği

      Yüze takmak !!?)177jkl8!?/“

      Sanki manken seçiyoruz aq

    2. Aha, feminizmin iki yüzlülüğü ile bir kez daha karşı karşıyayız. Zoruna gidebilir hatta gitsin ama kadınları elbetteki gençlikleri ve bedenleri ile değerlendiriyoruz. Kadınlar, erkekleri nasıl değerlendiriyor, hiçbir kriterleri yok öyle değil mi?

     Bırakın bu işleri, senin iki yüzlü propagandan ve utandırma taktiklerin burada bir işe yaramayacaktır.

     Burada da sadece kadın ve erkek doğası üzerine yazılıyor. Kimsenin kimseyi şeytan ettiği yok. Kadınlara şeytan diyen de yok, ha ben kendimi öyle görüyorum diyorsan ona ben bir yorum yapmam.

     1. Feminist pencereden tamamen taraflı ve iki yüzlü bakıyorsun.

      “Başka bir kadın için çekip giden ve çocuklarını kırk yılda bir arayan baba örneğini vererek de erkeklerin verdiği sevginin gayet pragmatist ve güvensiz olabileceğini söylemeye çalıştım”

      Bunu yapan kadınlar azınlıktaymış gibi yine iki yüzlü davranıyorsun. Farkında mısın bilmem ama kadınların da en az erkekler kadar öznesi olduğu savları ortaya atıp, erkekleri şeytan ilan etmeye çalışan sensin.

      Belki bunu anlamak istemezsin ama kırmızı hap, feminizmin tam tersi olmak üzere oldukça objektif bir akımdır.

      Ve dediğim gibi sorularının cevabı burada yok çünkü iki yüzlü propagandanla pek taraflısın, bu sebeple aldığın cevaplar seni tatmin etmeyecektir. O yüzden bizlerin de kendinin de vaktini harcamamalısın.

     2. Anonim arkadaşım feminizmin tek taraflı bakışını eleştiriyorsunuz ama siz de olaylara sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz. Ben ailesini bırakıp giden baba örneği verirken erkekler şeytandır demedim. Erkeklerin de sevgisi sizin kadınlara atfettiğiniz kadar bencil ve pragmatist olabilir dedim. Ben size utandırma takdiği uygulamadım sadece bu tür olaylarlarda karşı tarafı da anlayıp biraz empati yapabilin diyerek fikrimi anlatmaya çalıştım. Erkeklerin güzelliğe önem vermesini eleştirmiyorum. Fiziksel çekicilik her iki cins için de önemli. Benim yakındığım nokta kadınların özellikle güzellik ve gençliğe göre değerlendirilmesi, 35 ten sonra değer düşer gibi ifadelerin çoğu zaman (özellikle okuyucu yorumlarında) çok nezaketsiz bir üslupla söylenmesi. Bu tür adamların sevgiye değer verebileceğini ve bir insanı tanımak için emek verebileceğini düşünmüyorum. Kadınların hayallerinin, arzularının, kabiliyetlerinin yok sayılmasını incitici buluyorum. Size böyle şeyler söylense ne hissedersiniz?

     3. 35 yaşından sonra cinsel pazar değeri düşer. Cinsel pazar değeri ile değeri aynı şey değil.

      “Unutmayın CPD bir kişinin karşı cins gözündeki arzulanabilirlik değeri. Bu nedenler burada etkili olan örneğin kadın CPDsi için erkeğin kriterleri, kadınların ya da kadın ruhlu olanların değil. Ve yine unutmayın ki CPD konusunda sözkonusu olan kişinin değeri değil, cinsel arzulanabilirlik değeri. Ciğeri beş para etmez, aptalların aptalı bir bimbonun CPD’si doruklarda olabilir ama bu onu kişi olarak değerli kılmaz ve CPDsi çok düşük ama kişi değeri çok yüksek bir bilimkadınına eşit hale getirmez.”

      http://erkekadam.org/2017/05/25/cinsel-pazar-degeri-nedir/

 2. Bir kadın anne de olsa aşık da olsa; istediği kadar eğitimli ve erdemli de olsa bu evrimsel bir şey buna kimse karşı koyamaz. Kadınlar neden kedilerle özdeşleştirilir çünkü kadın nankördür. Dinde neden kadin ikinci sınıf muamelesi görür çünkü kadın zayıftır. Kadın düşmanı yada kirli aşk geçmişi yüzünden öfkelenmiş biri değilim. Sadece benim annemde sorun var sanırdim ama artık daha net görüyorum. Objektif bakarsanız siz de anlarsınız. Anne sevgisi de tamamen hormonal bişey. Bu bebeğin sağlıklı büyüyüp korunması için vardır. Yoksa temelde gerçek bir sevgi yoktur. Anneniz sizi karşılıksiz sevemez. sebepler arar. Onun sevgisini kazanmak için hep bişeyler yapmanız gerekir. Ama ne yaparsanız yapın sizi babanız gibi sevemez. İşte bu yüzden erkekleri törpüleyen kadınlardır. Çünkü sevgilerini kazanmak için sebepler gerekir. Ve betaliğin en temel sebebi de küçükken anne sevgisini kazanmak için uğraşmaktir. Cevrenizdekilere bakın. Küçükken arsız ve haylaz olan yani anne sevgisini sikine takmayan bütün erkekler büyüyünce alfa olur. Ama ana kuzusu dediğimiz erkekler beta olur. Bunun genetik boyutu yada baba faktörü vardır elbet. Ama eğer hiç bir kadının size ihtiyacıniz olan o yüce sevgiyi veremicegini kabullenirseniz işte o zaman alfa olmaya adım atarsınız. Size o yüce sevgiyi verip sizi değerli ve biricik hissettirecek sevgiyi sadece siz kendinize verebilirsiniz.

  Hepimiz bu tür sitelere iten şey nedir. Ruhumuzda hep bir boşluk hissettik hep bir eksik vardı. Hayatımız boyunca o eksikliğin ne olduğunu bulmaya yada çözmeye çalıştık. İşte tek sorun buydu. Annemizin bizi gerçek anlamda sevmediği gerçeğini asla görmedik görmek istemedik, ne kadar bariz olsa bile hep reddettik. Çünkü kabul edilemez biseydi. Yetişkin olduğumuzda bile hala bilinçaltindaki annenin sevgisini kazanmak için birer beta olduk. Kendimizi sevmeyi de annenin sevgisi koşuluna bağladık. Bu olmayınca değersizlik duygularına kapıldık kendimizden nefret ettik. Ve bu da bütün hayat performansimizi etkiledi. Yaptığımiz her şeyi o anneyi memnun etmek için yaptığımiz için hep umutsuz ve verimsiz olduk. En eğlenceli olaydan bile yeterince zevk alamadık. Eğer gerçek anne sevgisinin bir yalan olduğunu kabullenirseniz bunların hepsini atlatirsiniz. “Kadınların öyle bir yetisi yoktur ama anneler başka” lafları da burdan geliyor. Annenin de bir kadın olduğu gerçeğinden çok korkuluyor. İstediğiniz kadar inkar edin gerçek bu. İhtiyacıniz olan o sevgiyi sadece siz kendinize verebilirsiniz. Bu sadece alfa olmakla ilgili değil. Hayatin en temel gereksinimi bu. Bunu yaparsanız tüm taşlar yerine oturur. Annenizle de aranız düzelir kadınlar konusunda da başarılı olursunuz ama en önemlisi kendinizi bulursunuz ve artık kendi isteklerinize göre yaşarsiniz.(zaten bizi zayıf düşüren hep buydu. Bilinçaltindaki anneyi memnun etmek için hareket ettiğimiz için tum hareketlerimizde karşıya zayıflık yansıyor. Erkek kadın farketmez tüm ilişkileriniz kötü olur). Aramızda ateist arkadaşlar da vardır. Ama ben İslam’a inanan biriyim ve bence İslamin kurduğu sistem ve temeller kusursuz. Bu dediklerim o temellere ve esaslara da uyuyor. Ayrıca bu dediğim şey bir çok psikolojik sorunun tedavi şekli.

  Bu arada size bir tavsiyem de meditasyon. Sabah erken saatlerde yada gece uyumadan önce bilinçaltıniza yolculuk yapın. Oturup düşünün. Geçmişinizi olayları hislerinizi korkularinizi toplumu ve insanlari.

  Her neyse çok uzadı ve biraz düzensiz oldu ama bu yazı duzenlenip yazılırsa direk bir konu başlığı olabilir bence. Yazar arkadaşlara duyurulur.

  1. Anne değerlidir madem islama inanıyorsun islam da anne biriciktir .
   Çünkü bu sitede adım başı sözü edilen cpd sini seni taşıdığı her saniye seni emzirdiği sana gecelerini gündüzlerini verdiği her an sahip olduğu en büyük değerinden yani bedeninin tazeliğinden güzelliğinden kaybetmeyi, feda etmeyi göze alarak yaşar .
   Gecesi senin gündüzü senin olmuş , o karnında taşıdığı her saniye sen onun bedeninden alarak oluşuyorsun . O eksilirken, sen çoğalıyorsun , o eskirken sen tazeleniyorsun.
   Allah ondan alıp sana veriyor diye oluyor bunlar
   ne kadar kalsiyum kemik varsa eksiliyor kadından, Demir eksikliği her hamile de çıkar mesela …
   Doğurmak meselesine gelince doğurmanın acısı yüzünden sabaha saçı beyazlamış (bir kısmı) kadın gördüm ben ya …
   Tüm bu olanlara rağmen kadınların yüzde 95 i bebeği kucağına alınca tüm bu acılara değdi diyor .
   Öyle seviyorlar ki …
   Çok eski zamanlara ait bir kıssa var,
   Genç adamın sevgilisi annesinin yüreğini istiyor o da onun yüreğini çıkarıp sevgilisine götürürken yüreği düşürüyor yürekten ses geliyor oy kuzum sana bir şey oldu mu ?

   Anneler çocuklarına bebeklerine aşıktır ama merhametsiz vicdansız insanlıktan bir anne yok mudur ? İlla ki vardır . Yeni nesil belki çok bencil olacak tüm değerlerden uzak ..
   Babası da annesi de ebeveyn olmaktan uzak olacak ama … bozulmamış fıtrata uygun anne budur.
   Anneye sadece seni erdemli olmaktan Allahtan uzak etmeye çalışırsa sınır koyacaksın üstelik hala da iyi davranmaya devam edeceksin .
   Yani şu sitede bir de annelik değeri ile uğraşıyorsunuz ya bunun vebalini nasıl taşırsınız acaba .

  2. Bu yorumdaki argümanların hemen hiçbirine katılmıyorum. Ama bu yorumun nasıl mor hap perspektifinden (kırmızı hap okumuş ama inanç sistemi ve hayalleri mavi haplı) yazıldığını göstermek için yazarın “gerçek” sevgi inancına değinmek yeterli.

   Bu kafanın hayali ve gerçekte olmayan hayal ürünü ve çocukça karşılıksız sevgisi nedense gerçektir ama bir kadının beklenti dolu da olsa kocasına ve çocuğuna duyduğu sevgi gerçek değildir! Bu kafaya sahip erkeklerin aptalca inandıkları karşılıksız sevgiyi baz alıp sanki karizma bir şey söylermiş gibi beklentili sevgiye sahte diyerek aslında hala 12 yaşında ergen hayallerinde yaşadıklarını sergilemeleri traji komik.

   Doğa kadınları erkek de dahil herşeye bencil bakarak en azami şekilde kendilerini çocukları için feda etmeye programlamış erkekleri de kendilerini kadınlar ve çocuklar için feda etmeye. Annenin çocuklarına olan beklentili sevgi de gerçektir kadının erkeğine olan performans yükü şartlı sevgisi de. Erkeğin ideal ve karşılıksız dediği sevgi gerçek değildir asıl. Doğanın iş bölümü bu ve birkaç 10 bin yılda değişecek bir dürtü de değil.

   Tamam sevgisiz anne de çok ama anneniz eğer ortalama bir anne ise sizi gerçekten seviyordu. Ama kadının sizi erkek olarak yetiştirmek için ne donanımı vardı ne de görevi. Eğer yasaların sopası ile babanızı evden kovalamadıysa veya babanız ölmüşse ama anneniz sizi amca, dayı ya da büyükbaba gibi erkek modellerinden isole etmedi ise sizin varsa maskülenite eksikliğinizin sebebi anneniz değil. Büyük oranda babanız. Annenizi dengelemeliydi ve imkanı oldu ve dengelemedi ise babanızın suçu.

 3. Ek olarak islam da kadının hakkını ne yapsa ödeyemeyeceği kocasıdır.
  Erkeğin ne yapsa hakkını ödeyemeyeceği anne .
  Zaten psikolojisi düZgün bir anne de çocuğundan bencilce şeyler talep etmez .
  Böyle de bir düzen var .
  Kadın kocasına saygı sevgi ilgisini herşeyini vermek zorunda ve aslında teslimiyete vermeye de aşırı sevmeye de meyilli bir fıtratı var .
  Sadece işte düzen bozulmuş .
  Tekrar yoluna konulacağa benzemiyor
  Kadınlar sevmek ve bağlılık hakkında korkuyor güvenmiyor teslimiyet göstermiyor itaat etmiyor ona bu öğretiliyor feminizmle
  Şimdi de kırmızı hap bana sanki aynı kadınlara yapılanı yapıyor gibi geliyor
  Aşırı özgüven ve acı gerçekler sadece kadınlar hakkında erkek hakkında hiç mi olumsuz bir tek satır olmaz bu gerçeklikten uzak değil mi ?

  55-60 yaşındaki bir atlet
  25 yaşındaki bir atletle yarışabilir mi ?
  Mesela diliniz varmıyor erkeğin cpd 60 ında düşüyor demeye bile habire özgüven pompalıyprsunuz .

  1. Feminizm de aynisını yapmadı mı?
   Aşırı özgüven, çalış güçlü ol erkeğe muhtaç olma kendin için yaşa özgür ol , sana hep haksızlık yaptı erkekler onlara güvenme bağlanma yoksa seni ezerler , kadınlar ezildi kadınlar dövüldü kadınlar şöyle yapıldı böyle yapıldı diye diye gezen en ufak silme uğramadığı halde adeta zulme uğrayacakmış gibi hep erkeklere karşı saldırgan agresif 40 yaşında en sexy sensin telkini ile hayatını mahveden kadınlar …

   Tamam erkek olarak o özgüveni asıl hakeden sensin ama unutma ki senin de bir sınırın var sanki Yunan tanrısı her bir erkek feminist akımın resmen muadili biraz denge bira ölçü .
   Hepten de yanlış değil elbet .

   1. Neden bu sitede kadınlarla tartışmaya giriliyor?
    Yapmayın beyler. Defalarca söylenen şey, kadınların söyledikleriyle davranışları farklıdır diye, buna rağmen bir kadını tartışarak ikna etmeye çalışmak fevkalade lüzumsuzdur.

    1. Cevaplaması herkes için faydalı karşı argümanları düzgün bir şekilde söylemiş. Tartışırım. Çoğu kadın buraya tek bir argüman dile getirmeden “ezik abazan ruh hastaları” diye lakap takmaya geliyor. Tabii çöp yorumlar çöpe gittiğinden siz görmüyorsunuz.

     Ayrıca bu konu önemli cidden zira bu yorumu yazan kadının yaptığı hatayı çoğu erkek de yapıyor : bu yazının erkeklerin safsalak aşk kavramının eleştirisi değil kadın eleştirisi olduğunu düşünüyor.

 4. Kadının aşkının, kadının hipergami güdüsüne rağmen erkeğin bu aşkı sürdürebilme kapasitesine bağlı olduğu için.

  Son cümleyi defalarca okudum ama anlamadım.

  1. Yani kadının aşkı, erkeğin kadın hipergamisinin dayattığı performans yükünü başarıyla taşıyıo taşımadığına bağlıdır. Koşulludur (bunu gerçek değildir algılayanlar var ama gerçektir. SAdece koşula bağlıdır).

 5. Mahmut abi merhaba sana danışmam gereken bir konu var dönersen sevinirim.Konu sadece kız konusu değil genel olarak bir soru kız,erkek, arkadaş çevreye karşı. Dark triad yazısını okurken biraz bi afalladım. Şimdi afalladığım yere geleyim. Üniversite öğrencisiyim güzel giyiniyor, kendime bakıyorum erkekadamı okudukça içselleştirip yaşıyorum. Derslerde başarılıyım dışarıda da sınıfta ki kızlara karşı umursamazım. Kızlar hakkimda zeki çalışkan diyorlar muhabbet ettikçe her ne kadar piç gözüksen de içinde insanlık var diyor. Mesela okulda hoşuma giden bir kız vardı gittim konuştum çekinmeden ilk konuşmada hata yapmış olsamda ikinci konuşma daha olumlu geçti. Sonra final haftası kız yanıma geldi sende kesin notlar vardır dedi. Ayak üstü muhabbet derken notları verdim. Aradan bir kaç saat geçti sonra kız notları getirdi fotoğraflarını çektim geç olmasın diye dedi bende tamam ama insan numarasını yazar üstüne dedim piç bir gülüş kondurdum. Oda karşılıklı gibi bune dedi. Ben sadece tebessüm ettim sonra tam kapatıyordum kapıyı kız aa rahatsız ettim herhalde yüze kapımı kapatılır dedi. Bende konuşma bitmişti falan dedim. Varsa bişey konuşalım dedim. Sonra bir muhabbet açıldı 5 dk konuştuk konuşma biter gibi oldu kız hadi kapat kapıyı dedi bende git kapatayım dedim hayır kapat dedi bende kapıyı omzumla ittim kapandı arkadan aaa kapattı çok ayıp dedi. Bende piç bir kahkaha attım. Burda benim bir yanlışım varmı hani başarılı olmakla dark triad la çelişkili bir yer.

  1. Mahmut abi merhaba sana danışmam gereken bir konu var dönersen sevinirim.Konu sadece kız konusu değil genel olarak bir soru kız,erkek, arkadaş çevreye karşı.

   Bu da yeni icat oldu. “Abi bir kız var” yorumlarını pek önemsemiyorum ya, abi bir kız varı sormadan sırf okutmak için önden aslında bir kız yok gibi bir şey yazıp sonra bir kız var diye anlatmak.

 6. Aşk Erkeğe ait bir şeydir. Hiç bir zaman kadına ait olmamıştır.
  Sadece kadına indirgenecek bir şey de değildir. Aşk yoktur demek büyük bir yanlıştır.
  Erkek merkeze kendisini koysa da sadece kendisi için yaşayamaz.
  Aşk ideal dir, gaye dir, ülkü dür, hiç bir zaman ulaşılamayan devamlı peşinden gidilen menzil dir, hedef tir. Yol dur.
  Bana kimse felsefe yapma demesin. Niye buradasınız arkadaş. Niye devamlı gelişim arıyorsunuz. Mana nız (Mem) nedir.?. Sizi teskin edecek şey nedir.?.
  Bu sebeple aşık kadın diye bir şey yoktur. Olabiliyorsa Aşık erkek vardır.
  Sevmek ile Aşkı birbirine karıştırmamak lazım.
  Kadın erkeğe aşık olamaz sevebilir. İster hipergamy ister çıkar ne derseniz deyin.
  Erkek kadına aşık olamaz sevebilir. İster İlgi yönetimi deyin ister seks ihtiyacı ne derseniz deyin.
  Aşk başka bir şeydir. Aşk Erkeğin ateşidir, enerjisidir. Aşk erkeğe yakışır.
  Siz bakmayın aşkı erkek – kadın ilişkilerine indirgeyenlere. Kadınların erkeğin elinden alamadığı somuramadığı tek şey aşk tır. Kaptırdın mı bittin demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *