Aşık Kadın

Men value love, women love value.
Erkekler aşka değer verir, kadınlar değere aşık olur.

Erkekler, aşkın aşk olarak yeterli olduğuna inanır. Kadınlar ise aşk konusunda fırsatçıdır.
Bunu şöyle de söyleyebiliriz : Erkekler bir kadına aşık olurlar, kadınlar ise bir erkeğe değil, ondan sağlayabilecekleri faydaya aşık olurlar.
Hatta bunu şöyle daha iyi söyleyebiliriz : Bir kadının bir erkeği, bir erkeğin bir kadın tarafından sevilmek istediği şekilde sevebilecek kabiliyeti yoktur. Sadece kadınlarımız değil, kız kardeşlerimiz, annelerimiz ve kızarkadaşlarımız da bu tür bir aşk kavramına sahip değildir.
“Erkekler realist gibi davranan romantiklerdir, kadınlar ise romantik gibi davranan realistler”

Matrix’e göbekten bağlı bir beta erkek için “kadın aşkı”nın gerçek doğasını kabul etmek çok zordur. Gerçek hayat her ne kadar aksini defalarca kanıtlamış olursa olsun böyle bir erkek kendi kafasındaki Disneyvari aşk mitini bırakmamak için büyük bir mücadele verir.

Kadın aşkının yukarıda bahsedilen doğasını kabul edip hayatını ona göre yaşamak ise erkeğin mutlu olmak için atabileceği en önemli adımlardan biridir. Bu bir kadın duygusal olarak bağlanamaz ya da ilişkiye yatırım yapamaz anlamına gelmez. Sadece bir kadın erkeğin idealize ettiği kalıba uyacak biçimde bunları yapamaz anlamına gelir.

Kadının bu idealize edilmiş aşk kalıbına uyamayacak olmasının kabulü bir erkeğin uzun süreli ilişkisinin temelini oluşturmalıdır. Peki bu pratikte ne anlama gelir? Basit : Erkek, dominant cinsiyet olmalıdır. Erkek, kutsal bir merci böyle buyurduğu için ya da doğuştan hakkı olduğu için değil. Kadının aşkının, kadının hipergami güdüsüne rağmen erkeğin bu aşkı sürdürebilme kapasitesine bağlı olduğu için.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

9 thoughts on “Aşık Kadın”

 1. Sirilsiklam aşık kadın ve erkek beyninde mr çekiliyor beyinde hareketlenen sinyal veren yerler birebir aynı yani erkek için de kadın için de aşk aynı hiç bir fark yok
  Başka yorumda yazdım
  Ayrıca sizi en çok anneniz sever bir kadın sevmez de yalan.
  Tamamen sahiplenici bir tavırla yani aidiyet ve teslimiyet düzleminde
  Annenin yeni doğan bebeğine baktığı an çekilen mr ile aşık beyinler çok benzer sinyal veriyor.
  Sultan tarlaci (nöroloji uzmanı) YouTube aşkla ilgili bir şeydi izlediğim.

  1. Aşık kadının beyninde olan ile annenin beyninde olan aşk yoğunluğu aynı olabilir ama kaynakları aynı değil. Biri karşılıksızdır diğeri performansa bağlıdır. Sonradan terk eden aşık kadın oranı ile bebesini terk eden kadın oranının aynı olduğunu sanmam.

 2. Bir kadın anne de olsa aşık da olsa; istediği kadar eğitimli ve erdemli de olsa bu evrimsel bir şey buna kimse karşı koyamaz. Kadınlar neden kedilerle özdeşleştirilir çünkü kadın nankördür. Dinde neden kadin ikinci sınıf muamelesi görür çünkü kadın zayıftır. Kadın düşmanı yada kirli aşk geçmişi yüzünden öfkelenmiş biri değilim. Sadece benim annemde sorun var sanırdim ama artık daha net görüyorum. Objektif bakarsanız siz de anlarsınız. Anne sevgisi de tamamen hormonal bişey. Bu bebeğin sağlıklı büyüyüp korunması için vardır. Yoksa temelde gerçek bir sevgi yoktur. Anneniz sizi karşılıksiz sevemez. sebepler arar. Onun sevgisini kazanmak için hep bişeyler yapmanız gerekir. Ama ne yaparsanız yapın sizi babanız gibi sevemez. İşte bu yüzden erkekleri törpüleyen kadınlardır. Çünkü sevgilerini kazanmak için sebepler gerekir. Ve betaliğin en temel sebebi de küçükken anne sevgisini kazanmak için uğraşmaktir. Cevrenizdekilere bakın. Küçükken arsız ve haylaz olan yani anne sevgisini sikine takmayan bütün erkekler büyüyünce alfa olur. Ama ana kuzusu dediğimiz erkekler beta olur. Bunun genetik boyutu yada baba faktörü vardır elbet. Ama eğer hiç bir kadının size ihtiyacıniz olan o yüce sevgiyi veremicegini kabullenirseniz işte o zaman alfa olmaya adım atarsınız. Size o yüce sevgiyi verip sizi değerli ve biricik hissettirecek sevgiyi sadece siz kendinize verebilirsiniz.

  Hepimiz bu tür sitelere iten şey nedir. Ruhumuzda hep bir boşluk hissettik hep bir eksik vardı. Hayatımız boyunca o eksikliğin ne olduğunu bulmaya yada çözmeye çalıştık. İşte tek sorun buydu. Annemizin bizi gerçek anlamda sevmediği gerçeğini asla görmedik görmek istemedik, ne kadar bariz olsa bile hep reddettik. Çünkü kabul edilemez biseydi. Yetişkin olduğumuzda bile hala bilinçaltindaki annenin sevgisini kazanmak için birer beta olduk. Kendimizi sevmeyi de annenin sevgisi koşuluna bağladık. Bu olmayınca değersizlik duygularına kapıldık kendimizden nefret ettik. Ve bu da bütün hayat performansimizi etkiledi. Yaptığımiz her şeyi o anneyi memnun etmek için yaptığımiz için hep umutsuz ve verimsiz olduk. En eğlenceli olaydan bile yeterince zevk alamadık. Eğer gerçek anne sevgisinin bir yalan olduğunu kabullenirseniz bunların hepsini atlatirsiniz. “Kadınların öyle bir yetisi yoktur ama anneler başka” lafları da burdan geliyor. Annenin de bir kadın olduğu gerçeğinden çok korkuluyor. İstediğiniz kadar inkar edin gerçek bu. İhtiyacıniz olan o sevgiyi sadece siz kendinize verebilirsiniz. Bu sadece alfa olmakla ilgili değil. Hayatin en temel gereksinimi bu. Bunu yaparsanız tüm taşlar yerine oturur. Annenizle de aranız düzelir kadınlar konusunda da başarılı olursunuz ama en önemlisi kendinizi bulursunuz ve artık kendi isteklerinize göre yaşarsiniz.(zaten bizi zayıf düşüren hep buydu. Bilinçaltindaki anneyi memnun etmek için hareket ettiğimiz için tum hareketlerimizde karşıya zayıflık yansıyor. Erkek kadın farketmez tüm ilişkileriniz kötü olur). Aramızda ateist arkadaşlar da vardır. Ama ben İslam’a inanan biriyim ve bence İslamin kurduğu sistem ve temeller kusursuz. Bu dediklerim o temellere ve esaslara da uyuyor. Ayrıca bu dediğim şey bir çok psikolojik sorunun tedavi şekli.

  Bu arada size bir tavsiyem de meditasyon. Sabah erken saatlerde yada gece uyumadan önce bilinçaltıniza yolculuk yapın. Oturup düşünün. Geçmişinizi olayları hislerinizi korkularinizi toplumu ve insanlari.

  Her neyse çok uzadı ve biraz düzensiz oldu ama bu yazı duzenlenip yazılırsa direk bir konu başlığı olabilir bence. Yazar arkadaşlara duyurulur.

  1. Anne değerlidir madem islama inanıyorsun islam da anne biriciktir .
   Çünkü bu sitede adım başı sözü edilen cpd sini seni taşıdığı her saniye seni emzirdiği sana gecelerini gündüzlerini verdiği her an sahip olduğu en büyük değerinden yani bedeninin tazeliğinden güzelliğinden kaybetmeyi, feda etmeyi göze alarak yaşar .
   Gecesi senin gündüzü senin olmuş , o karnında taşıdığı her saniye sen onun bedeninden alarak oluşuyorsun . O eksilirken, sen çoğalıyorsun , o eskirken sen tazeleniyorsun.
   Allah ondan alıp sana veriyor diye oluyor bunlar
   ne kadar kalsiyum kemik varsa eksiliyor kadından, Demir eksikliği her hamile de çıkar mesela …
   Doğurmak meselesine gelince doğurmanın acısı yüzünden sabaha saçı beyazlamış (bir kısmı) kadın gördüm ben ya …
   Tüm bu olanlara rağmen kadınların yüzde 95 i bebeği kucağına alınca tüm bu acılara değdi diyor .
   Öyle seviyorlar ki …
   Çok eski zamanlara ait bir kıssa var,
   Genç adamın sevgilisi annesinin yüreğini istiyor o da onun yüreğini çıkarıp sevgilisine götürürken yüreği düşürüyor yürekten ses geliyor oy kuzum sana bir şey oldu mu ?

   Anneler çocuklarına bebeklerine aşıktır ama merhametsiz vicdansız insanlıktan bir anne yok mudur ? İlla ki vardır . Yeni nesil belki çok bencil olacak tüm değerlerden uzak ..
   Babası da annesi de ebeveyn olmaktan uzak olacak ama … bozulmamış fıtrata uygun anne budur.
   Anneye sadece seni erdemli olmaktan Allahtan uzak etmeye çalışırsa sınır koyacaksın üstelik hala da iyi davranmaya devam edeceksin .
   Yani şu sitede bir de annelik değeri ile uğraşıyorsunuz ya bunun vebalini nasıl taşırsınız acaba .

 3. Ek olarak islam da kadının hakkını ne yapsa ödeyemeyeceği kocasıdır.
  Erkeğin ne yapsa hakkını ödeyemeyeceği anne .
  Zaten psikolojisi düZgün bir anne de çocuğundan bencilce şeyler talep etmez .
  Böyle de bir düzen var .
  Kadın kocasına saygı sevgi ilgisini herşeyini vermek zorunda ve aslında teslimiyete vermeye de aşırı sevmeye de meyilli bir fıtratı var .
  Sadece işte düzen bozulmuş .
  Tekrar yoluna konulacağa benzemiyor
  Kadınlar sevmek ve bağlılık hakkında korkuyor güvenmiyor teslimiyet göstermiyor itaat etmiyor ona bu öğretiliyor feminizmle
  Şimdi de kırmızı hap bana sanki aynı kadınlara yapılanı yapıyor gibi geliyor
  Aşırı özgüven ve acı gerçekler sadece kadınlar hakkında erkek hakkında hiç mi olumsuz bir tek satır olmaz bu gerçeklikten uzak değil mi ?

  55-60 yaşındaki bir atlet
  25 yaşındaki bir atletle yarışabilir mi ?
  Mesela diliniz varmıyor erkeğin cpd 60 ında düşüyor demeye bile habire özgüven pompalıyprsunuz .

  1. Feminizm de aynisını yapmadı mı?
   Aşırı özgüven, çalış güçlü ol erkeğe muhtaç olma kendin için yaşa özgür ol , sana hep haksızlık yaptı erkekler onlara güvenme bağlanma yoksa seni ezerler , kadınlar ezildi kadınlar dövüldü kadınlar şöyle yapıldı böyle yapıldı diye diye gezen en ufak silme uğramadığı halde adeta zulme uğrayacakmış gibi hep erkeklere karşı saldırgan agresif 40 yaşında en sexy sensin telkini ile hayatını mahveden kadınlar …

   Tamam erkek olarak o özgüveni asıl hakeden sensin ama unutma ki senin de bir sınırın var sanki Yunan tanrısı her bir erkek feminist akımın resmen muadili biraz denge bira ölçü .
   Hepten de yanlış değil elbet .

 4. Kadının aşkının, kadının hipergami güdüsüne rağmen erkeğin bu aşkı sürdürebilme kapasitesine bağlı olduğu için.

  Son cümleyi defalarca okudum ama anlamadım.

  1. Yani kadının aşkı, erkeğin kadın hipergamisinin dayattığı performans yükünü başarıyla taşıyıo taşımadığına bağlıdır. Koşulludur (bunu gerçek değildir algılayanlar var ama gerçektir. SAdece koşula bağlıdır).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *