Crazy, Stupid, Love Filmi – Efsane Alışveriş Merkezi Sekansı

2011 yapımı Crazy, Stupid, Love filminin efsane alışveriş merkezi sahnesi. Karısı tarafından aldatılan bir ömür boyu beta Cal (Steve Carrell), barda tanıştığı ve kendine acıyan alfa kurt Jacob (Ryan Gosling) tarafından oyunun kurallarını öğrenmeye başlıyor. Cal’ın the red pill’i yutmaya başladığı bu sekansta Jacob önce Cal’ın giyimini değiştiriyor.

 

Film çok güzel, daha önce yapmadıysanız mutlaka izleyin.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

11 thoughts on “Crazy, Stupid, Love Filmi – Efsane Alışveriş Merkezi Sekansı”

 1. Film ve düşünce stili çok güzel.Kızlarla konuşma konusunda ki vaatleriniz doğru yada yanlış bilmiyorum , denemeye cesaretim de yok zaten ama kişisel gelişim adına kız tavlamaktan öte işler yapıyorsunuz.Çok merak ettiğim birşey var.Utangaçlık olayını aşmanın yolunu göstermişsiniz.Ancak yazıları daha okumaya başlamadım.Kızlarla konuşmaya şimdiden başlamalı mıyım yoksa yazı serisini bitirip mi başlamalıyım.Çok mütevazi ve muhafazakar bir şehirde yaşıyorum.Ne önerirsiniz bana.Gidip konuşmasına konuşurum ama bir sonuca varacağımı düşünmüyorum.Sonuç almak için ne yapmam gerekiyor?

  1. Gidip konuşmasına konuşurum ama bir sonuca varacağımı düşünmüyorum.Sonuç almak için ne yapmam gerekiyor?

   Evet gidip konuştuğun kızların çoğu ile bir sonuca varamazsın. Biz burda zaten bunu öğretmiyoruz (her ne kadar buradaki felsefe ile sonuç alacağın hatun sayısı artacak ama yine de çoğunluk olmayacak). Gidip konuşarak senin yaptığın sonuç alacağın kadınları aramak. Bunlar kadın popülasyonu içinde her zmaan azınlık ama ONEitis hastalığının insanı inandıracağı gibi tek bir kadın da değil. Binlerce var böyle.

   Sen konuştuğun kadın ile iletişiminde maskülin tavır ve ses tonunu muhafaza edersen, bu kadınlardan bazıları ile konuşmanın bir sonuca gideceğini göreceksin.

   Alfa davranışı gidip konuştuğun kadınların çoğuyla sonuca varmak değildir, karşınızda kendi düşünceleri ve zevkleri olan bir kadın var, bir robot değil. Alfa davranışı bir popülasyonda sonuca varacağı kadınları aramak ve sonuca varmayacak kadınları hemen NEXT etmek ile alakalıdır daha çok.

   1. Yanıt için saolasın.Bu sitede ki gerçekçi tavır hoşuma gidiyor.En azından istisnasız tüm kadınlarla beraber olabileceksin gibi saçma sapan , altı boş vaatler yok.Umarım birgün bende tam manasıyla cinsiyetimin hakkını verebilirim.

 2. 20 yaşında üniversiteli bir erkek olarak giyim tarzım nasıl olmalı. Filmdeki giyim tavsiyeleri 30 lu yaşlarda iş sahibi erkekler için sanırım.

 3. Filmi az önce izledim. Tam bir beta beyin yıkamasıyla son buluyor film. Hele Robbie’nin ve babası Cal’in okuldaki “tek bir kadını sevmek, ruh eşini bulmak” temalı konuşmasının büyük alkış aldığı sahnede iyice kusasım geldi. Bu sahnede şu mesaj veriliyor. Günün birinde eninde sonunda O’nu bulacaksın (ONEities, the one, soulmate) ve ölene kadar mutlu olacaksın. Alkışların verdiği mesaj ise şu: ruh ikizini bulmak toplum tarafından takdir gören bir eylem. Filmdeki Jacob (Ryan Gosling’in karakteri) istediğini alan, karizmatik, her kadının hayran olduğu tam bir alfa kurt. Fakat filmin sonunda ruh ikizini (yattığı sayısız kadınla aynı olan başka bir kadın) bulmuş bir kanişe dönüyor. Gerçek hayattaki Jacob gibi alfa kurtlar “lowlife” gibi laflarla tanımlanıyor ve sanki bu erkekler çok mutsuzlarmış gibi gösteriliyor. Tam bir beta beyin yıkaması işte :D. Bu filmi izleyen 15-16 yaşında bir erkek çocuğu da hayatı maalesef böyle zannediyor. Sonra da “ben onu çok sevdim o ise kendisine it gibi davranan bir adama gitti” şeklinde ağlayan erkekler dünyayı doldurmuş oluyor 😀

  1. Bana kalırsa yeryüzünde izlenecek tek bir film yok. Mavi hap beyin yıkamasının olmadığı tek bir film yok. Film ve dizi izlemeyi çoktandır bıraktım.
   Eski yeşilçam filmlerindeki maskülen adamlar bile hep ONEitis sendromlu. Kadınlara yaklaşım hep arızalı. Eşikten beşiğe kadar bütün milletin tüm repliklerini ezberleyenene kadar izlediği Kemal Sunal filmlerinde bir kıza yaklaşım şekline örnek; ilk defa gördüğü kızın peşine elinde çiçekle koşup teklif ediyor.

   1. Sonu hariç o el ele tutuşma sahnesi şimdi aklıma geldi gerçi jack zaten betaydı alfayı öldürdü gibi bişey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *