Erkeğin kendi değerini yükseltmesinin en kolay yolu

Erkeğin kendi değerini yükseltmesinin en kolay yolu gününün çoğunu yüksek değer üretici aktivitelere ayırmasıdır. Hemen hemen hepimizin kendine özgü olan ama içgüdüsel olarak bildiği aktiviteler. Jordan Peterson’un “yapman gerektiğini bildiğin halde yapmayı sürekli ertelediğin ya da yapmaktan kaçındığın” şeyler. Bunların bir kısmı da globaldir : düzenli olarak spora gidip ağırlık kaldırmak, kariyerine odaklanmak, bir yan kariyer ile uğraşmak, değerli bir beceri edinmek, kadınlarla pratik yapmak, vs.

Fakat birçok erkek yine Jordan Peterson’un “yapmamanız gerektiğini bildiğin halde yapa durduğun” aktivitelere, yukardakilerden çok daha fazla zaman ayırır. Bu tür düşük değerli hatta negatif değerli aktiviteler de genelde globaldir : TV izlemek, internette gezinmek, sosyal medyada takılmak, saatlerce bilgisayar oyunu oynamak, aşırı içmek ve ertesi gün hiçbir şey yapamamak ve hatta uyuşturucu …

Bu yukardaki her ne kadar basit görünse de uygulaması çok zor olan bir tavsiyedir. Her sabah düzenli olarak erkenden kalkıp spor salonuna gitmek zordur, internette gezinmenin cazibesine kapılmadan bilgisayar başında işine odaklanmak zordur, egonu bir kenara atıp hergün kadınlara yaklaşmak zordur vs. Ama işte tam da bu zor işler, erkeğin değerini arttıran şeylerdir.

Bu, bütün gününü robot gibi yüksek değerli işlere ayır demek değildir. Kişi burada kendisine tiran gibi şunu şunu yapacaksın diye baskı yapmak yerine kendisi ile pazarlık yapmalıdır. Örneğin “eğer 4 saat düzenli çalışırsam”, 1 saat internette boş boş takılabilirim gibi. Genelde çıkmanız gereken oran 4 saat yüksek değerli işe karşılık 1 saat kafana göre takılmaktır. Yani 12 saat yüksek değerli işe gidiyor ise, 4 saat kafana göre takılarak rahatlaman lazımdır. Ama bu orana hemen çıkmanız gerekmez. Eğer günde 8 saati çöpe atan biri iseniz bunu önce 7 saate ve sonra 6 saate indire indire 4 saate varmak lazımdır.

Şöyle düşünün : Yapmanız gerektiğini bildiğiniz ama sürekli yapmaktan kaçındığınız şeyleri yapmaya başladınız ve gayretle yapmaya devam ettiniz. 10 yıl sonra nasıl biri olurdunuz? Muhtemelen çok çok daha “fazla” biri.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Erkeğin kendi değerini yükseltmesinin en kolay yolu”

   1. ikinci haftaya girdik hocam. “yapmam gerektiğini bildiğim halde yapmayı sürekli ertelediğim ya da yapmaktan kaçındığım” şeyleri yapmaya başladım. aslında çok da zor olmadığını gördüm. daha fazla yalnız kalıyorum, telefonum çalmıyor; ama yalan, yapmacık ilişkilerden (kadın/erkek) çok daha sağlıklı. kendimi daha mutlu hissediyorum. kafamı yastığı koyduğum da pişmanlık duymuyorum. yarın yapacağım, bu sefer olacak demiyorum, çünkü yaptım! burayı okuyan arkadaşlar varsa, ertelemeyi bıraksınlar, hemen şimdi yapsınlar. olmuyor,yapamıyorum diye bir seçenek yok.

     1. “canavar adam” oldum 🙂 4 ay gibi bir süre oldu fazlasıyla gelişti kaslarım (alt yapı vardı) kas oranımla beni beğenen kadınlar arasında ki farkta kendini göstermeye başladı. ama kadınlar bir kenarda dursun. kendim için yapmam gerekenler bitmedi henüz.. kaslar gelişti ama kafa çok gelişmedi. kısa vadede hesaplar -planlar yapıyorum. şuan için ön lisans diplomasını bu dönem almak, yaza kadar motor ehliyeti almak.. sporu aksatmadan ağırlık kaldırmaya devam etmek gibi..

 1. Usta bey kadınlarla konuşmaya başlamak için bir milad var mı yoksa hemen okumaya başladıktan sonra mı kadınlarla konuşmaya başlayalım.

  1. Yok, temel giyim – kuşam, hijyen ve duruş kurallarına uyduktan sonra hemen başlayabilirsin. Fiziğini düzeltmene hemen gerek yok ama çerçeve korumayı en hızlı şekilde öğrenmen lazım sadece. Çerçeveni korumayı öğrendin mi, gerisi kolay.

   Peki konuşmada çerçeveyi korumak ne demek : (1) kadının güzelliğinden bana ne, sırf güzel diye niye tepeme çıkarayım, (2) bakalım ben bu kızdan etkilenecek miyim sorusunu, bu kız benden etkilenecekmi sorusundan daha öncelikli yapmak (3) ikili elektrik yoksa, kızı hemen bırakmak ve en geç 15 saniyede varlığını unutmak, (4) çekim varsa telefonunu istemek (amacını unutma).

   BIR DE : Kızlara yaklaşıyorsan, en az 4 gündür mastürbasyon yapmıyor ol, haftada 2 kereden fazla mastürbasyon yapma. Pornodan uzak dur. Çok önemli!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *