Eğer benim en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimle katiyen hak edemezsin.

“Eğer benim en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimle katiyen hak edemezsin”. Kızların profillerinde sıkça kullanılan bir özlü(!) söz. Sözlerin sahibi de Marilyn Monroe. Tamamı şöyle :

“Kendini beğenmiş, sabırsız ve biraz da özgüvensiz biriyim. Hatalar yaptım, bazen kontrol edilemez ve zor başedilir oldum. Ama eğer benim en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimle katiyen hakedemezsin.” – Marilyn Monroe.

Ne güzel, tam da Dünyanın ihtiyacı olan şey : Kariyerine poposunu göstererek başlayan, alkolik, 29 yaşına kadar 12 tane kürtaj yaptıran (prezervatif kullanmayı akıl edemeyecek bir aptal), uyuşturucu bağımlısı ve overdosedan 36 yaşından ölen bir mankafanın felsefesi. Şu sözlerin güzel veya manalı birşey gibi on binlerce kadının diline dolanması, modern dünyanın saçmalıklarından biri.

Marilyn Monroe doğru söylemiş. Hiçbir erkek hayatında böyle bir kadını hak etmez. Bu tip bir kadının en iyi haline bile değmez.

Tinder’da falan rastlarsanız bu söze, hatunu hoyratça sola atın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Eğer benim en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimle katiyen hak edemezsin.”

  1. Yurt dışı kadar efsane değil ama tutuyor hocam … Yalnız benim Türkiye deneyimim, maalesef kadınların hayalkırıklığı çıkması oranı dışarıya göre daha fazla 🙁 Yaşını 10 yaş az yazmak, 10 sene önceden foto koymak vs … sanki daha yaygın bizde.

  2. Şu Ekşiden takip edebildiğime göre bizim erkeklerin de biraz sorunu var :
   (1) Dünyada Tinderdan sevişen – sevişemeyen oranı 20% – 80% ise Türkiye’de sanki bu oran 10% – 90%.
   (2) Türk kadını etraf abazan dolu olduğundan daha ağır shit test uyguluyor (ya da her ülkenin kadını kendi erkeğine karşı öyle belki) ki bizde erkeklerin çoğu onu geçemiyor muhtemelen. Akdeniz erkeğiyiz, duygusalız maalesef.

 1. Anladığım kadarıyla burada merlin ablamızın(asdf) kafasındaki jordan peterson’un erkekler için söylediği ideal kadın figürünün “ideal erkek figürü”.

 2. Mahmut Abi, BENCE sitedeki sanırım en saçma post bu olabilir. 😀

  Bence bu sözle Marilyn resmen oyunun tanımını yapmış.

  Burada söz konusu “en kötü hâl” muhtemelen test süreci. Savaş lordu gibi hatun kaldırmak yazısında da bahsedildiği gibi kadina yürüdüğümüzde ki atılan soğuk bakışlar, duygusal gücümüzü sınamak için oynanan oyunlar.

  Yani diyor ki; “testlerimi geçemezsen, beni sikemezsin.”

  Yani diyor ki::: “Başta senin ERKEK ADAM olup olmadığını sınamak için kötü davranabilirim, çerçeveni bozmak için sana sataşabilirim, seni test edebilirim. Ancak bunlar benim en kötü halimdir. Eğer bunlarla baş edip ERKEK ADAM olduğunu ispat edersen; SANA FEMİNEN Bir TESLİMİYET gösteririm, boyun eğerim, sürekli gülerim, seninle ilgilenirim, tatmin ederim. Bunlarda benim iyi hâllerim.. Eğer hak edersen tabii ki.”

  Sözü yorumlamak yerine KADININ KİŞİLİĞİ ve GEÇMIŞI üzerinden yorum yapmışsın. Postun adı “Marilyn Monroe ve yaptıkları” olsa belki haklı olabilirdin. Ancak BİR KADIN DİLİNDEN oyunun tanımını görüyoruz bence bu sözden. Hatta kadın erkek ilişkilerini özetleyip anlatan bir söz resmen.

  Kadın karşıdaki adamın duygusal gücünü görmek ister ve bundan dolayı NAZ YAPAR,TEST EDER falan filan. Erkek maskülen ise niyetinden vazgeçmez, çerçeveyi bozmaz ve kadına ERKEK ADAM olduğunu ispat eder. Onu KAZANIR.

  Kadınlar alfa olduğunuza emin olana kadar baş etmeniz gereken testler sunabilir önünüze, baş ederseniz kaygan ıslak delikler önünüze sunulur.

  Ben bu sözü böyle yorumladim, tıklayip girdiğimde bu tarz bi yorum olacağını düşündüm ancak sanki Marilyn’in önceden 3 defa ALDATTIĞI bi erkek tribiyle KIZGINLIK aşamasında bir yazı yazmışsın. Fazlasıyla duygusal tepki içeriyor, maskülineteden de çok uzak. Şaşırttın beni.

  Burada resmen YARGILAMA yapmışsın. Erkek Adam’ın yargılama yapacağını sanmıyorum. Erkek Adam bir kızı dış görünüşü sebebiyle beğenir ve çakmak ister. Sözlerini ciddiye almaz, geçmişte yaptığı hataları falan da siklemez. Hâkim falan değiliz, işimiz-amacımız başka.

  Californication dizisindeki Hank Moody güzel bi alfa örneği. Adamın yattığı kadınların çoğu evli, adamla yatinca kocasını aldatmis oluyorlar ancak herif eğlencesine bakıyor. ODAKLANMAMIZ gereken nokta bu bence.

  Bu yazıda ne anlatmaya çalıştıgini halen anlamadim.

  Marilyn in karakterini beğenmemiş olabilirsin ancak, karakter bi erkek için ÇOĞU ZAMAN ikinci önceliktir. Erkeğin sıralaması seks>ilişki şeklinde ilerliyor. Dış görünüşü beğenirsek yürüyor ve seks yapmak istiyoruz, kadınla baş edersek SEKS KAPILARINI bize açıyor, daha sonra en basitinden seks sonrası muhabbet ile karakterini gözlemliyoruz. Salağın teki değilse Veya gecmiste 50 penis yememişse İLIŞKI kapılarını erkek açıyor. Bu sefer de kız kazanıyor.

  Süreç bu. Marilyn verse nefessiz sikerdik yalan yok. Ancak geçmişi ve karakteri dolayısıyla sevgili yapmazdık orası ayrı.

  Bu söz ise beni TAM TERSİ daha ÇOK TAHRİK EDIYOR. Rekabet sunuyor resmen, profilinde böyle yazan bi kız görsem inadına mesaj atarım resmen. Tahrik edici bir sözden tiksinmek ne alaka. Yahut ben mi olayı anlamadım.

  1. Bunun oyunla ne alakası var Neym? Bu kadının ve bunu kullanan kadınların bahsettiği masum ve oldukça eğlenceli shit testler değil, yedikleri haltlar ve saçmalıkları. Bu düsturun Türkçe şubesi “erkek beni taşıyabilmeli” kalaslığıdır. Bu lafın anlamı testlerimi geçemezsen beni sikemezsin değil, benim bin türlü kaprisimi çekmezsen balımı yiyemezsindir. Bağlam ilişkidir.

   Marilyn gibi hatun bana verse sikerim ama ilişkiye girmem. Çoğu erkek ise bu tür kadın bokluklarını çekmenin bir erkeklik görevi olduğunu sandığından ilişkiye girer.

   1. Farklı algılamışız Hocam.

    Ben burada “en kötü hâl”i flörtte atılan shit testler olarak yorumladım.

    Sen ise geçmişte yediği boklara veya ilişki içinde yediği boklara sunduğu bi “kılıf” şeklinde yorumlamışsın.

    Bu söz erkeğin ilgisini-imkanlarini kesmesini istemeyen bir kadının silahı şeklinde de yorumlanabilir. Zengin fakat mavi haplı-beta-atm kocaya sahip GENÇ ve GÜZEL bir kadın ilişki içinde başka biriyle düzüşürse buna bu sözü kullanarak şu şekilde bi kılıf uydurabilir:

    – “Ya o gün canım çok sıkkındı. Bara oturup bi bira içip eve dönecektim. Yerden kafami kaldirmiyodum zaten. Sonra alkolü fazla kaçırmisim heralde bazen kendimi kaybediyorum. Balık burcu olmamdan kaynaklanabilir, çocukluk travmalarimdan kaynaklanabilir inan bilmiyorum canım 🙁 Daha sonra biriyle tanışmışım hatırlamıyorum bile HER ŞEY BİR ANDA oldu. Sabah uyanınca ağlayarak çıktım evden canım seni seviyorum ben cidden kendimi kaybetmişim özür dilerim. Bu benim EN KÖTÜ HÂLİM, dönemim. En kötü durumumda beni yalnız mi bırakacaksin? Suçlu sen olursun böyle yaparsan. Ayrıca beni kaybedersin bir daha iyi hallerimi göremezsin.”

    Meali: %100 Adet sonrası dönemindeydi. Yumurtanın henüz taze olduğu, yeni oluştuğu dönem. Kadın için ALFA SIKER’in, BETA ÖDER’den daha önemli olduğu dönem. Bütün içgüdülerinin ona “bir alfa bul, ilgisini çek ve kendini döllet” diye BASKI YAPTIĞI DÖNEM. Bunlara karşı koyamadı ve süslenip bara oturdu. Canı sıkkın falan değildi, yere de bakmiyordu. Tam tersine etrafa bakiyor, gülümsüyor, alfaların ilgisini çekmeye çalışıyordu. Kocasi gibi olmayanlarin MESELA. Bu dönemde maskülinite ve erkeksi karakter, duygusal güç para-tipden çok daha önemlidir. Bunlara sahip erkeğe kadın karşı koyamaz. Adetin ilerleyen dönemlerinde yumurta atılmaya hazırlandıkça bu arzuya karşı koyması kolaylaşır ancak ilk hafta maskülinite kadında karşı koyamayacaği arzular oluşturur. Böyle biri denk geldi ve yatağa atladılar. Arzular tatmin olunca devreye mantık girdi ve BETA ÖDERİ kaybetmek istemeyen kızımız ortaya YALANDAN başka bahaneler atıp, hikayeler uydurarak herifi kandırmaya çalışıyor. Götune fazla güveniyorsa da “en kötü halimle baş edemeyip kaçıyorsun, sen hak etmiyosun beni” diyerek SUÇU ERKEĞE ATIYOR.

    Burada bu söz bir silah olarak kullanılıyor. Kandirmaca silahı.

    Veya bakire olmayan bi kız arkadaşınız da size tamamen aynı hikayeyi uydurabilir:

    – “ya bakirelik önemliydi benim için, kendimi kocama-dogru kisiye saklıyordum ancak. O gece ne oldu inan anlamadım, bazen kendimi kaybediyorum kötü ruh halinde oluyorum lütfen buna anlayış göster.”

    Burada da yine “kötü hâl” kelimesi bi silah olarak kullanılıyor.

    İşin doğrusu ise kadın bile ne yaptığını bilmiyor. Olan olayı ve durumu ancak BİLİM açıklar. TRP açıklar. Kadın bile anlayamadığı için “kötü hallerim” diye disney masalı uyduruyor. Çünkü başka söyleyecek bir açıklaması yok. Meal yapamaz.

    Burada olayı anlamak erkeğin görevi, tecrübesinin görevi. Tecrübesiz-bilgisiz ise aslında dönen olayları okuyamaz dediğiniz gibi bu tarz saçma şeylere RAĞMEN ilişkiye devam edip sadaka seksi dilenme-atm olma görevine devam edebilir, Neden? ÇÜNKÜ ERKEK OLMAK KADININI KÖTÜ GÜNÜNDE ,HATASINDA BIRAKMAMAYI GEREKTİRİR. (NE? WTF ?!?!?!?!??!!?!??!?!?!?!?!?!!??!!??!?!?)

    Erkeğin zararına bir olay ancak bu kadar iyi manipüle edilebilirdi.

    İşte bu yüzden “kadınlar doğası gereği manipülatif canlılardir” diyor sanırım red pill..

    Sizin kastettiğiniz olay da bu. Erkeğin bu oyuna düşmemesi ve bu “kötü hâlim” sacmaligina boyun eğip FOLLOŞ VAJINALI BİR KADINLA , ALDATILMIŞ Bir hâlde ilişkiye devam etmemesi. Çunku Bu söz bir SİLAH, Bir Manipülasyon silahı, kandırmaca oyunu.

    Benim olay ise bu sözü bi erkeğin ağzından çıkmış gibi yorumlamam. Attığı ve aşılması gereken shit testler olarak görmem.

    Bu söz bi kadinin agzindan çıktığına göre VE Marilyn test ettiği bir erkeğin, “neden böyle soğuk davraniyorsun Marilyn?” Diyen bir erkeğe; “senin gücünü test ediyorum, kötü halim bu. Geçersen veririm ve iyi halimi görürsün.” DEMEYECEĞİNE GÖRE.

    Marilyn oyun nedir bilmediğine göre, BU SÖZ MUHTEMELEN SİZİN Dediğiniz gibi manipülatif anlamda bir silah olarak kullandığı bir söz.

    Benim yorumumun dayandıği kafa yapısı: “bilinçsiz biçimde yaptığı testtlere bu sözü uydurmuş” ŞEKLİNDE. ANCAK Bu sözün bir kadının ağzından çıktığını biraz gözardı etmişim 😀

    Bu sözü bi erkek söylerse oyun odaklı düşünebilirdim, ancak söyleyen bi kadın ise muhtemelen oyunla alakası yok.

    Çünkü kadın erkeğe kendisini sikmesi için yardım etmez, ona testleri geçmesinde yardımcı olmasini saglayacak böyle bir söz de KULLANMAZ, erkeğin testleri geçmesi için MOTİVE EDECEK Bir söz kullanmaz. İşe yarayacak şeylerden bahsetmez, Erkeğin kendisinin bunu başarmasini(testleri gecmesini) ister.

    Yazdıkça ve düşündükçe Fikrim değişti hocam ancak sıkıntı sözde 😀 Iki taraflı yorumlanabiliyor ancak dikkat etmemiz gereken şey bu söz bi KADININ AĞZINDAN ÇIKMIŞ 😀 Sizin bakış açınıza bunu fark edince geçtim. KADIN, ERKEĞE YARDIMCI OLMAZ. Bu sözü Rollo söyleseydi benim dediğim gibi bi yorum olabilirdi ancak kadin söylüyorsa kesinlikle bir manipülasyon ve BİR KILIF için söylüyor. Kendisini sikmeye giden yolu tarif etmek veya anlatmak için değil, Bu yolda erkeğe motivasyon vermek için değil, bunu bilinçli/bilincsiz tesadüfen bile yapamaz 😀 FİNİSH.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *