HB (Hot Baby) Derecelendirme sistemi

Kırmızı hap camiasında ve daha geniş erkek camiasında kullanılan HB diye bir kavram var. Bazen HB kısmı olmadan da kullanılıyor. Şu kız HB7, bu kız en fazla 8.5 gibi.

Bu kavram kadınların fiziksel çekiciliklerini konuşma dilinde standartlaştırma çabasının sonucu. HB = Hot Baby. Her ne kadar olay standartlaştırma olsa da, olay tabii tamamen kişiye bağlıdır. Örneğin kendi çekicilik indeksi 8 olan bir erkek, HB5’i değil HB6yı ortalama alacaktır.

Bu sistemde indeks tamamen fiziksel güzellikle alakalıdır. Siz örneğin HB4 bir kızla çıkabilirsiniz ama onun fiziksel olarak çekici olduğunu iddia edemezsiniz (her ne kadar diğer alanlarda çok iyi olsa da).

HB1 – Hiçbir çekiciliği ve güzelliği olmayan kadınlar bu kategoriye girer. Ortalama bir erkeğin bu kategoride bir kadınla birlikte olmak aklının ucundan geçmez.

HB2 – Temelde HB1, hala hiçbir çekiciliği yok ama en azından sıcak bir gülüş gibi bir adet özellik sayabiliyorsunuz. Yine de bir barda iken bu kıza yürümek aklınızın ucundan bile geçmez.

HB3 – Temelde HB1, hala çekici değil ama birden fazla iyi özelliği var. Ortalama bir iyi çocuk bu kıza acıyıp konuşabilir ve hatta kız iyi biri ise bildiği çirkin bir arkadaşına ayarlamak isteyebilir. Ama seks tabii ki düşünülemez.

HB4 – Çekici değil ama fiziksel olarak da tamamen itici değil. Biri kafanıza silah dayasa ve dese ki yürü “sık lan sık, öldür daha iyi” demek yerine “tamam tamam ayak bilekleri güzel, oraya odaklanacağım” diyerek yürürsünüz. Kıza acıyıp seks yapma şansı da var. 20 kilo verse aslında fena değil dediğiniz kızlar genelde HB4 veya HB5tir.

HB5 – (Nötr)- Ortalama hatun. Kadın milletinin çekicilik açısından en çok içine düştüğü grup. Çekici değildir, itici değildir. Çirkin diyemezsiniz mesela ama güzel de değildir. Bu seviyede bir kadınla çıkıp çıkmayacağınıza kadının kişiliği ve sizin kendi çekicilik seviyeniz büyük etki eder. Mesela iyi yemek yapması ve çok cool olması durumunda çıkarsınız.

HB6 – (Eh işte güzel) – Ortalama çekicilikteki hatun. Fiziksel çekiciliğine bakarak onunla beraber olmak ve yatmak istersiniz. Bu hatun çekici gibi diye düşündüğünüz hatunların çoğu 5.5 – 6.5 bandındadır. Arkadaşlarınız görse “OK olur bu” der.

Not : Kırmızı hap camiası çoğunlukla HB6.5 ve üzeri hatunlara yürür.

HB7 – (Gerçekten Güzel) – Ortalamanın üstünde çekici hatun. Bu hatun birçok kişi tarafından “güzel” ve “çekici” olarak tanımlanacaktır.

HB8 – (Çok güzel) – Çok güzel hatun. Kızların 10%den azı bu kategoridedir.

HB9 – (İnanılmaz güzel) – Pratik maksimum. Gerçek hayatta top modeller bu kategoridedir.

HB10 – Teorik maksimum. Bu kızların sayısı pratik olarak sıfırdır. Ağır fotoşoplu ve makyajlı Victoria Secrets modelleri magazin kapaklarında ve televizyonda HB10 görünür ama gerçek hayatta bu tarz bir kız yoktur. Bir de, bir kadının HB10 olması tamamen bir erkeğin eğilimine hitap etmesi ile olabilir. Mesela Asyalı kızlara ilgi duyan biri HB9 bir Asyalıyı HB10 algılayabilir ya da kızıl saçlılara ilgi duyan biri kızıl saçlı bir HB9’u HB10 algılar.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

16 thoughts on “HB (Hot Baby) Derecelendirme sistemi”

 1. bir abimiz var. 35-40 ‘ların da, evlenmek için kadın arıyor. “abi nasıl olsun” diyoruz “yüzü güzel olsun, kolu olmasın amk” diyor. bilemedim şimdi. 🙂

 2. İlk defa bu kadar çok eğlendim burayı okurken. Kendimi dışarıda bir alfa kurt sürüsüyle ava hazırlanıyormuş gibi hissettim. Yazının samimiyeti ve verdiği bilgi çok güzel. Fakat söylemek istediğim başka bir şey var. Yetiştirilişimiz ve yıkılmayan tabularımız yüzünden bazen içgüdülerimize dayanamayıp betamızı açığa çıkardığımız oluyor. Güzel bir gecede dans ettiğimiz kız ile ertesi gün betaca hayaller kurmak. Filmlerdeki gibi olacağını düşünmek… Benim gibi yeni yeni uyanan genç kurtlarda oluyordur bu durum mutlaka. Dişiyi av değil, hakedilmesi gereken bir ödül gibi görmek… Neyseki böyle kaynaklarımız, bizi ve neslimizi düşünen tecrübeli abilerimiz var. Bir kere okuyunca tekrar irkilmeni sağlıyor ve karşındakinin av olduğunu tekrar hatırlayabiliyorsun. Tcma, skeptico, sizler, diğerleri… Hangisi olursa olsun okurken fayt kılapta tyler abiden samimi bir ders alıyormuş gibi hissetmek müthiş yararlı. Hepimizin adına çok teşekkür ederim sizlere…

 3. Ben kizlari derecelendirirken onlarin guzelliklerine kapilmamak icin en guzel kiza bile 10 uzerinden -2(eksi iki) veririm. Boylece hem benim ozguvenim artmis olur hemde isleri kafamda buyutmem.

  1. HB10un neden olmadığı yukarda yazıyor. Ama burda bir fikir birliği yok. Ben bu yazıdaki gibi hb10un teorik olduğunu düşünüyorum. Birçok kişi ise hb10u pratikte.var sayar.

 4. Hb7 ve hb8 arasında ne fark var ki aynı şeyi farkli şekilde vurgulamissiniz bir de neden on sınıf yani ,
  Bence göreceli bunlar.
  Okulda bir çocuk bir kızı öve öve bitiremiyor , millet sanıyor ki , dünya güzeli bir hatun . Sonra kızı görünce herkesin aklından geçen şey aynı demek ki gönül ota da…

  1. Bunun göreceli olabileceği kabul ama hb sistemi hatunları güzellik olarak sınıflandırma ve erkekler arası iletişimde pratik ve kolay bir sistem. Oldukça kullanışlı.

 5. HB 7’de en soldan 2.cisine koyduğunuz hatun hepsinden çekici ve güzel şu feminen görüntüye bakarmısın 9 olması lazım en az

 6. Bana göre hb10 hatun 1.80+, sarışın(kumralda olabilir), mavi gözlü,çok güzel yüzü olan, vücut ölçüleride 100-60-100 gibi birşey. Kısaca demem gerekirse hatuna parça parça bakarken her tarafı iyi olacak. böyleleride bulunuyormu bilemem

  1. Kısaca hiçbir şey dememişsin. HB10’un tanımı zaten “sana” göre yani göreceli olması! HB10 diye bir kadın yoktur, adamın zevkine tam hitap eden HB8-9 vardır.

   Benim için senin HB10 diye tanımladığın HB8 veya 9dur, bana göre HB10 Asyalıdır ya da Latinodur. Bu HB10 sana HB8-9 görünür.

 7. Terimlerin manalarını öğrenme sürecindeyim. Hb buymuş demek 🙂

  Çekici gelip iletişim kurduklarım hep hb9muş meğer. 9 altı ile hiç konuşasım gelmiyor hele ufak bi ilgi gösterilse daha çok gözümden düşüyor.

 8. Reis Hb8 Hb9 kızlarla sevgili oldum ve sürekli neredeyse öyle kızlarla yattım…

  18 yaşındayım yaşadığım şehirde kız kalmad ı şey yapmadığım bu siteden de haberim yoktu haliyle.

  Şimdi reis istediğimiz gibi bizi tatmin edebilecek bir kız buluyoruz fakat birden fazla bulamıyoruz yok yani .. çok çok güzel kızlar buluyoruz fakat bunda bolluk zihniyetine sahip olamıyoruz yok yani tabak yapamıyoruz mecburen 1 tane bizi tatmin edebilecek buluyoruz 2-3 olmuyor yok yani..Diyeceksin sen bulamıyorsun hb 8 hb 9 kızlar haliyle az oluyor ve onlardan 2 3 tane bulamıyorum ayrıca ilgiyi kestinmi zaten ilgi pompalayıcılar tarafından tatmin ediliyorlar vs..Ha Hb 6 felan rahat tabak oluyor buluyoruz fakat kesmiyor.

  Bu yüzden mecburen tek bir kadına odaklanıyoruz yani şahsım adına konuşacak olursam
  Bu durumda ne önerirsin?
  Yani velhasılkelam ben Sürekli hb7 7 5 üStü kızlara yürüyorum ve onlardan bulmak zor olabiliyor haliyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *