Arkadaşı oynamak

Kadınların erkek arkadaşları ve kız arkadaşları vardır. Eğer bir kadınla yatmıyor ve arkadaş iseniz, onun kız arkadaşlarından birisinizdir.

“Ben seni arkadaş olarak görüyorum (friendzone) diyarından nasıl çıkılır?” Hiçbir zaman o diyara girmeyerek (eğer girdiyseniz arka kapıdan sıvışabilirsiniz, hatunu ve friendzone’unu arkada bırakarak).

Kadınlar bu meşhur “ben seni arkadaş olarak görüyorum / arkadaş kalalım” reddetme yöntemini çok uzun süredir kullanıyorlar zira bu bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelen oldukça fonksiyonel bir yöntem. Zira erkek için kadın – erkek ilişkilerinin en önemli ödül birimi seks iken kadın için bu ilgidir ve arkadaş kalalım reddetmesi ile istemediği ya da şimdilik istemediği bir erkekle seks yapmak zorunda kalmazken onu friendzone’a atarak ondan ilgi koparmaya devam eder. Bu aynı zamanda reddedişin yükünü erkeğin omuzlarına da yıkar zira eğer siz arkadaş kalalım cevabına “yok öyle bye bye” diye karşılık verirseniz, onun uzattığı arkadaşlık elini iterek suçlu konumuna da düşersiniz.

Fakat birçok kadın için “arkadaş olalım” reddedişi tehlikeli bir yöntem olmaya başladı zira abazanlıkta sınır tanımayan genç ve feminen beta kuşağı bunun bir reddetme olduğu gerçeğinden 100% birhaber olarak bunu bir umut olarak algılıyor : “eğer onunla önce arkadaş olursam ona benim aslında ne kadar iyi bir erkek arkadaş materyali olduğumu gösterebilirim” yanılgısı ile. Bu erkeklere biz uydu erkek diyoruz. Uydu erkek, gerçekte sürtüğün erkek versiyonudur. Erkekten ilişki karşılığı almadan onunla seks yapan kadın ile, kadından seks karşılığı almadan ona ilgi ve kaynak ayıran erkek aynı şeydir. Fuckbuddy – friends with benefits durumundaki kadın ile friendzone’daki erkek aynı şeydir, vs.

Bir erkek, “arkadaş olalım / kalalım” reddedişini genelde en standart beta erkek oyunu olan önce arkadaş olalım stratejisi yüzünden yer. Bu erkek daha ilk buluşmadan daha yakın ilişkiyi ima ile de olsa bastırmak yerine, önce tamamen aseksüel ve zararsız görünüp, doğru zamanı bekleyerek, başından kendi kendinin kulaklarından tutup friendzone’a atar. Her kadınla ilk buluşmalarda olayı yakın temasa taşımak mümkün değildir ama beyni beta oyunu ile yıkanmamış erkek (a) bunu deneyecek cesareti göstererek ve (b) iş oraya gitmeyecek gibi ise hatunu komple unutarak friendzone’un yanına bile yaklaşmazken betanın temel stratejisi bunun tam tersidir.

Friendzone’a giren erkeklerin burada olmalarının en önemli nedenlerinden biri keskin nişancı taktiğidir :

Uzun süreli ilişki dışında erkeklerin büyük bir kısmı, sniper yöntemi olarak adlandırılabilecek bir ilişki stratejisi izlerler. Beta erkek sıklıkla tüm zamanını, enerjisini ve kaynaklarını hedefi sabırla beklemeye, o sabırla beklediği doğru zaman gelip de hedefindeki kıza niyetini belli etmeye adar. Bu “kız”, bütün bu bekleme / kur yapma dönemi boyunca, beta erkeğinin hedefindeki tek hatun kişidir. Bu proses birkaç haftadan, bazı uç örneklerde birkaç yıla kadar sürebilir. Bu bekleme süresi boyunca beta erkeği, en önemli kaynağından fedakarlık yapar – diğer potansiyel fırsatlar. Tabak çevirme teorisini kullanan erkek ise bu saçma (ama maalesef çok yaygın) durumdan kendini koruyabilir ve kadın peşinde koşarken birçok hedefe seri halde yönelir (pompalı tüfek yöntemi). Kadınsı koşullanma ile beyni yıkanmış beta erkeği balığı olta ile avlarken, tabak çeviren erkek balığı çok geniş bir ağ ile avlar. Ağa takılanlardan beğendiklerini alır, beğenmediklerini tekrar suya atar. – Tabak Teorisi

Keskin nişancı stratejisinin temel problemi kadın – erkek ilişkisini yatağa taşıyan o tüm cinsel gerilimden ve tutkudan soyutlanmış olmasıdır. Ancak cinsel birleşme sonrası gelebilecek olan o sıcak, samimi ve güvenli atmosfere, cinsel ilişki öncesi varolması gereken cinsel gerilim prosesini bypass ederek atlar. Bu testasteron yoksunu sureç kadına karşısındaki erkeğin bir şekilde erkek değil yatakta sarılıp uyuyacak bir oyuncak ayı olduğunu bağırır. İşin komiği bu oyuncak ayı “zararsız” sürecin sonunda seks talep ederse kadından alacağı cevap “aman Tanrım sen bunca süredir beni becermek için arkadaş gibi mi davrandın?” sorusu olacaktır 🙂 Tabii bu kısım betamıza söylenmeyebilir ama bunun ardından gelen sözler klasiktir “ama Turgut ben seni arkadaş olarak görüyorum”.

Eğer yukarıdaki prosesi uygulamazsanız zaten bu cevabı almazsınız. Ama eğer bu duruma düşerseniz arkadaş kalalıma her zaman verilmesi gereken cevap bunu reddetmektir. Bu reddediş ne zaman olursa olsun “hatanın neresinden dönülse kardır” diye yapılmalıdır. Ama arkadaş kalmayı reddetmek genelde uydu erkeğin “kız ben kaçarsam kovalar” mantığıyla yaptığı bu nedenle de tam olarak yapamadığı birşeydir.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

16 thoughts on “Arkadaşı oynamak”

 1. valla arkadaş diye tabir edilecek şekilde hiç kız arkadaşım yok 😀 bu hoşuma gitmiyordu ama buradaki makalelerden sonra içim rahatladı.. 😀
  arkadaş dediğimiz insanlarla ortak noktamız olur beraber vakit geçiririz ve keyif alırız vs ama kızlarla bunu alamıyorum yani cinsellik olsa neyse yoksa sıkıcı geçen saatler..hiç bir ilgi alanları yok tel muhabbet dedikodu ve onların kişisel sorunları bunlar da beni hep sıkıyor. ama bunlara rağmen sürekli kızlarla öğlen yemeğine çıkanlar da beta tiplermiş ya 😀 bunu öğrenmem süper oldu

 2. Emin olun dünyanın en ezik erkeğide sniper yöntemini kullanırdı. Bunu asla unutmayın.
  Bu nedenle birden fazla kızla görüşün. Kızın, başka kızlarla görüştüğünüzü bilmesi veya hissetmesi (ki tabak çeviriyorsanız belli olacaktır) size duyduğu ilgiyi 10 katına çıkaracaktır.
  Yaşadığım ve çevremde gördüğüm ilişkilerin büyük bir oranı birden fazla kızın olduğu durumlarda başlıyor 😀 Sizin anlayacağınız ilişkiler 2 kişiyle başlamıyor (böyle bir romantizm ancak filmlerde olur) diğer kızlarıda eklersek 3-4-5 kişiyle başlıyor aslında. Diğer kızların olması sizi daha çekici yaptığından başarılı oluyorsunuz.

 3. Burda bahsettiğiniz yakın ilgiyi ima ile de olsa bastırmak kısmı takıldığım nokta bunu aşmak nasıl olur , dikkat edilmesi gereken noktalar neler ve varsa örnekleri neler ?

 4. Hocam bir erkeğin bir kızla takılması, arkadaş olması TRP’ye veya Erkekadam bloguna göre yanlış mıdır? Vakit geçirirken eğlendiğim kız arkadaşlarım var, onlara karşı tahrik de olmuyorum. Basbaya arkadaşız yani. Sevgililerimi anlatırım o da anlatır birbirimize kız/erkek ayarlarız vs vs. Birlikte zaman geçirmeyi sevdiğim ama cinsel olarak bir şey hissetmediğim bi kızla samimi arkadaş olmak bana çok mantıklı geliyor siz bunu niye reddediyorsunuz ?

  1. Sen o kızların erkek arkadaşı değilsin, bir kız arkadaşısın. Önünde pipin ve taşağın olması bunu değiştirmez.
   TRP kanunu: sevgilin olmayan hatunlarla samimi olma. En fazla merhaba-merhaba.

 5. dengeli bir sosyal çevre için kız arkadaşlara da ihtiyacınız var. önemli olan arkadaş olduğunuz kızlarla gerçekten arkadaş olmak. içten içe hoşlanmamak. birkaç kız arkadaş sahibi olmak her zaman iyidir diğer kızlara erişimde fayda sağlar.

  1. Kız arkadaşların diğer kızlara erişimde yarardan çok zararı vardır. Oyununuza her zaman çomak sokarlar. Arkadaş ortamındaki kızlarla tabii ki konuşacaksınız ama teke tek buluşabileceğiniz arkadaşlarınız sadece erkekler olsun. Ve içine kızların giremediği bir erkek grubunuz olsun.

  2. eğer kızların bol olduğu bir ortamınız var, kızlar hep size isminizle hitap ediyor, samimiyetiniz bol, ortamın popülerisiniz, kızlar sizle şakalaşıyor ise; adınız Meriç’tir.
   Mavi haplıyken (şimdi de kırmızı haplı betayım) böylelerini salakça kıskanırdım. Vay amk, kzılar ortamında baya popüler, hepsi etrafında. Lakin şimdi anladım, olm bunların pipisi bir işe yaramıyor, testesteronu düşük.
   Böyle birine yine denk geldim. Ortamda hangi kadın varsa gelip muhabbet kuruyor, hepsiyle samimi. KH’lı olduktan sonra böylelerine acıdım.
   Hatunun biri bana “Şevketçim” dedi. Onu ne zaman görsem yolumu değiştirdim.

 6. KADIN İLE ERKEK ARKADAŞ OLAMAZ!
  Bir kadının ya kocası/sevgilisi olursun, ya da KIZ ARKADAŞI olursun. Önünde pipin olması bu sonucu değiştirmez.
  Bir kadının, bir erkeğe takacağı en aşağılık ve iğrenç rütbe, arkadaşlıktır. Bir kızın size “ben seni arkadaş olarak görüyorum/arkadaş kalalım/arkadaş olalım” demesi, sizi erkek olarak görmediğini gösterir.
  İşin biyolojik denge, hormonal sebeplerini geçtim, sadece kadın erkek ilişkileri dinamiği açısından irdelenmesiyle bile erkek açısından mantıksız ve hüsranla sonuçlanacak bir durumdur.
  Bir defa, erkeğin amacı ilişki olmadan seks, kadının istediği ise seks olmadan ilişki/ilgi görmektir. Yanına arkadaş gibi sokulan “uydu erkeğinin” aslında kendisinin radarına girme arzusunu bilir ama kadınlar doğal oyuncular oldukları için bunu çaktırmazlar. Arkadaş gibi yanına sokulup aylarca takılan bu sünepeyi acımasızca kullanırlar. Evinde tamirat tadilat işlerini yaptırmak, ödevlerini yaptırmak, evine bıraktırmak, telefonda saatlerce derdini dinletmek… İşin en acı kısmı ne biliyor musunuz; sizi erkek yerine koymayıp arkadaş olarak yanında süs köpeği gibi gezdiren kızlar; doğru yerde doğru bir ALFA erkeğini bulduklarında oracıkta onunla seks yaparlar. Siz ise vajina dilencisi gibi sinsice yanında kuyruk gibi gezmeye devam edersiniz. Belki o alfa erkeğiyle sabaha kadar içip sevişen o kız, sabaha karşı size telefon edip, “Beeeerk, araban var, beni eve kadar bırak” da diyebilir. Sen malafatını sıvazlayıp o kızı arabaya atıp evine bırakırken, kafanda ateşli anları canlandırırsın fakat o ateşli anları hanımkızımız bir saat önce alfa erkeğin evinde yaşamıştır. Sana da onun döl kokan suratını izlemek kalmıştır. Ha, evine bıraktığında arabanın kapısını açarken “Berk, çok iyisin ya, iyi ki varsın” demişse, belki bu sana ufak bir orgazm yaşatabilir. Belki de iki gün sonra o alfa erkekten tekmeyi yediğinde ağlayarak yanına gelip sana derdini dökebilir. Bırak başını sana yaslasın. Hiç olmamasından iyidir öyle değil mi Berk?

  İşin senaryosu belki bu kadar acımasız olmayabilir. Ama neresinden tutsan elinde kalacaktır. Doğru alfa erkeği bulana kadar ilişki yaşamayan hanımkızımız, belki bir iki sene hiç bir erkekle sevgili olmayacak ve sen bu esnasında bir budala gibi kadınla “kanka” olacaksın. Tabii ki kıza sürekli yardım edecek, ilgiye boğacak, hep sözüm ona senin kıymetini bileceği ve yatağına gireceği o anı bekleyeceksin. Ancak unutma bunu sünepe beta oğlan; bir kızın hayatına arkadaş olarak girersen, sonsuza kadar o arkadaşlık bölgesinden kurtulamayacaksın. Kadınlar bir erkek hakkındaki kararını ilk bir kaç dakika içinde verir ve pragmatik sebepler olmadıkça sonsuza kadar o kararını değiştirmez. Bu samimice, birlikte gidilen tiyatrolar, sinemalar, konserler, geziler sonunda aniden kızdan haber kesilmiştir. Kankana(!) “Pelin nerdesin yaaa” diye bir mesaj attığında, “sevgilimleyim” mesajını alacaksın. Pelin artık alfa erkeğini bulmuştur. Ve artık o alfa erkek, Pelin’in başka erkeklerle görüşmesini, arkadaşlık etmesini istemez elbet. Birlikte geçirdiğiniz o kadar arkadaşlık, kankalık ayları, yılları yalan olmuştur. Bir çırpıda.
  (facebook sayfamda yazdığım yazı)
  https://www.facebook.com/maskulenist/posts/356484891567391?__tn__=K-R

 7. Mahmut bey ve diğer arkadaşlar biraz uzun olacak 🙂
  Öncelikle güzel bir günden merhaba, bu aralar kafama takılan şeyler var ve açıkçası paylaşacak arkadaşım şu anda uzaktalar. Biraz canımı sıkan mesele de, 3 yıl önce tanıştığım kızın (kankim) derdim. ben kankim derdim yani yanlış anlaşılmasın. Bunun nedeni de gerçekten dost (sırrımı paylaşacabileceğim arkadaş) olarak görürdüm. Neyse, ben alt sınıfımda bir kızla tanıştım, kızla okulda beraber ders çalışmıştık, anlatmıştım. Sonra bu kızla sinemaya falan gittik, gerisini biliyorsunuz. Sonra alt sınıfımdaki çocuk bana el kol hareketi yaptı kızın yanında ben de biraz agresif davrandım. Okul içinde de o grupla kopmak zorunda kaldım (barıştık ama eski samimiyet yok o çocukla da ) doğal olarak kız da o grupta takıldığı için kıza da dediğim (yanlış ) bir kelimeden sonra aramıza soğukluk girdi, konuştum ettim bir şekilde hallettim bu kızla aramı ama bu aralar fena shit test yiyorum artık sıkıldım yani. Neyse, grupta o çocukla kavga ederken, çocuk dedi ki senin en yakın kankin (kız) olan senin arkadan böyle böyle dedi. Ben başta inanmadım aradım sordu tabi yok öyle bir şey dedi falan neyse…. bir hafta sonra çocukla yanlış anlaşılmalar yüzünden barıştık ettik. İşte kanki dediğim kız benim hakkımda ne konuştuysa anlatmış onların gruba… kazandığım parayı, çıktığım kızı neden ayrıldığımızı vs. rezil kepaze oldum. Özelim ortaya döküldüğü için çıplak hissettim. Kızın böyle bir şey yapacağını beklemezdim. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum bu olaydan sonra. Düşünmek takmamak istiyorum ama şaşırıyorum açıkcası. Burada ne yapacağımı bilemediğim için sana sormak istedim. Bu olay kadın – erkek ilişkilerinin dışında bir olay. Sanırım TRP öğrenirken es geçtiğim şeylerden biri de böyle sırlarını hiç bir kimseye anlatmamak olmalı… Doğal olarakta alt sınıfımdaki kız soğuk yapıyor arada, shit test atıyor. Farkındayım, ancak bu diğer olay kafamı o kadar doldurdu ki kızla uğraşacak meşakat dahi kalmadı. Ne yapabilirim? Cidden duygularımı kimseye belli etmemeye özen gösteriyorum ama anlatma gereksini mi de duydum. Teşekkür ederim.

  1. Kızdan kanki olmaz, kızdan kanki yapmışsın cezasını çekeceksin. O kanki dediğin kızla ilişkiyi kes, bir daha da kız kanki falan yapma.

   Alt sınıfındaki kızı da next.

 8. Mahmut abi sikmek istedigimiz kız saf roluna yatar ve ciddi dusunenen erkek istiyorum derse napmaliyiz? Meryem moduna karşı silahımız ne? Çok sorun yaşıyorum bu konuda..

  1. Erkeklerin 90%ı kadınlar için ciddi düşünmediği ve masaya ilgi ve ilişki koymadığı sürece seks yapmaya değecek adamlar değildirler. Bu konuda çok sorun yaşaman sana hangi yüzdede olduğunu gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *