Tinder ilk buluşma rehberi

Geldik çoğumuzun sıçtığı noktaya. Tinder profilimizi hazırladık, eşleşmelerimizi aldık ve hatunla ilk buluşmaya gidiyoruz. Napıcaz?

Ön kabullerimiz ile konuya başlayalım:

 • Eğer bir kadın sizinle buluşmaya geldiyse, kafasının bir yerinde sizinle yatma ihtimali vardır. Siz bunu bok etmediğiniz sürece de bu gerçekleşir. Hayır şaka yapmıyorum.
 • Buluşmanın içeriği ve kontrolü erkeğin sorumluluğudur. Buluşulacak mekanı, akşamın planını sizin yapmanız lazım. Bunu karşı tarafa bırakırsanız o geceden pek de birşey beklemeyin.
 • Burada yazan herşeyi uygulayınca, ilk buluştuğun hatunu eve atacaksın diye birşey yok. Ama buradaki maddeleri uygulamazsan, eve atamama ihtimalin çok yüksek olacak.
 • Bu maddeleri ilk günden tam olarak uygulamayı bekleme. Başarısızlık da bu sürecin bir parçası. Olabildiğince fazla kadınla buluş ve her buluşmadan sonra bu buluşmada neleri doğru neleri yanlış yaptım diye sor. Bunları sorarken de kendini acımasızca eleştir. Bir sonraki hatunda bu hataları yapmamaya çalış.

Gelelim neler yapılması ve yapılmaması gerektiğine:

Giyim

Bir buluşmaya her zaman iyi giyinerek gidin. Eğer akşam bir bara gidiyorsanız, sade ama fit bir t-shirt ya da güzel bir gömlek işinizi görür. Renk uyumuna dikkat edin, kahverengi ayakkabı giyorsanız kahverengi kemer takın. Saçınızı jöleye bulamadan insan gibi şekil verin. Parfüm ve güzel kokmak her zaman önemli ama sakın abartmayın!

Buluşma anı

Bak burası önemli, burada direk olarak herşeyi batırabilirsin. Çerçeveyi korumak lazım. Suratında normal bir gülümseme (Aptal aptal sırıtma, hatta otur bunu aynada çalış. Kadınlar bunu yıllardır yapıyor) ile ve sıcak bir sarılış ile karşıla hatunu. Yanağa ufak bir öpücük buzların erken erimesini sağlar, yapabilirsen yap. Eğer hatun sadece elini uzatıyorsa bozuntuya verme elini sık ve devam et. Hemen yürümeye başlama, bir 30 saniye halini hatrını sor, dışarıda buluştuysan oraya nasıl geldiğini sor. Unutma ilk izlenim önemli.

Buluşmayı yönetme

Dedim ya, erkek olan sensin geceyi planlamak da senin görevin (bkz. Nasıl dominant olunur?). Buluşup 2 dakika ayak üstü sohbet ettikten sonra, “hadi gel xxx’e gidelim” diyerek buluşmayı başlat. Ben genelde ortalama bir date için, 2-3 bar gezip her barda 1-2 içki içerek sürdürüyorum bu süreci. Birden fazla mekan olmasının bir esprisi var, anlatıcam.

Vücut dili

Sakin, kendinden emin bir halin olmalı. Gideceğin mekanın sandalyelerinin arkaya yaslanmaya elverişli olduğuna dikkat et. Hafif kaykılarak geriye yaslan, bacakların açık olsun. Bak tam olarak şu:

Eğer kare bir masa varsa, hatunun karşısına değil yanına otur. Vücudun hatuna eğik değil dik olsun. Hatun tarafında olan kolun, Barney abinin sol kolu gibi açık olsun. Bunun tam tersi bir oturuş için bakınız beta vücut dili.

He bir de gençler gülüşe önem vermekte yarar var. Erkek adam hayvan gibi, anıra anıra gülmez. Tepki miktarını biraz azaltmakta fayda var. Kadın sevimli sevimli bakınca da ağzının suyu akar gibi bakmaz. Hatta tepki bile vermez. Açın şu video’yu bu sevimli ablamızın herhangi bir mimiğine tepkisiz kalıp, aynı surat ifadesini koruyabilene kadar her çalışın. Hatta kendinizi rahat hissettiğinizde bile, ara ara açıp alıştırma yapın.

Temas

Bu konuda Türk erkeği biraz korkak, kadınlara temastan fazla kaçınıyoruz. Muhabbet esnasında “çak bir beşlik” demek, “aaa zavallı kız” deyip bir makas almak, bir kapıdan geçerken eli bele atarak yol vermek v.s. bir buluşmada yapmanız gereken hareketler. Ben bazen durup durup gıdıklamaya bile çalışıyorum. Bu hareketler hem ortamı ısındırır, hem de karşı tarafın size olan ilgisini anlamanızı sağlar.

Teması ileriye taşımadığınız bir buluşma, “ya ben sana o gözle bakamadım, arkadaş kalalım” cevabı almanızı garantiler.

El tutmak her zaman iyidir. Bunun için bir bahane kullanmaktan da çekinmeyin. Baktınız muhabbet güzel gidiyor, hatunun ilgisi var, “aa senin parmakların ne garipmiş” diyip alın hatunun elini inceleyin, zaten bu 10 saniye içerisinde el tutmaya evrilecektir. Korkma, yap! En fazla “aa napıyosun sen manyak?” der, sen de döner götünü gidersin.

İlgi

Karşınızdaki hatunun size olan ilgisini ölçebilmeniz lazım. Kadınlar ilgilerini kolay kolay saklayamazlar o yüzden neye bakmanız gerektiğini bildiğiniz sürece kolay bir konu bu.

 • Saçla veya kıyafetle oynama
 • Ele, kola ya da bacağa gelen anlık dokunmalar. Kolu tutma 1 puansa, bacağı tutma 3 puan.
 • Konuşmanın çoğunu hatunun yapması (ideal bir buluşmada %70 hatun, %30 erkek konuşur)
 • Orantısız kahkaha.
 • Hatunun oturuş pozisyonunun sana doğru eğik hale gelmesi.
 • Shit test (bkz. standard shit testler)

Bunlar varsa doğru yoldasın, bu dakikadan sonra tek engelin kendin.

Muhabbet

Bu hemen her kadın-erkek ilişkisi durumda geçerli. Çok konuşan taraf erkek değildir. Yukarıda bahsettiğim gibi ideal bir buluşmada kadın %70, erkek %30 konuşuyor olmalıdır.

Ortalama bir buluşmada kendinle ilgili çok konuşmana gerek yok. Hatta hiç gerek yok da arada muhabbet ilerlesin diye yapman gerekecek. Ufak ufak sorularla hatunu konuştur, bırak senin hayatın gizemli kalsın. Muhabbetin tıkanmaması önemli, kadını konuşturabilmen lazım. Anlık sessizliklerde sessizliği boz, gerekirse saçma bir soruyla boz ama boz. Mesela 10 dakika önce konuştuğunuz konuyla ilgili birşey sor.

Öpüşme

Bak bu konuda da genel olarak insanlar geç kalıyor. Baktın muhabbet iyi, hatunun ilgisi var, vücutların yakın olduğu bir anda dene hatunu öpmeyi. Zaten anlarsın bir kızın öpülmek istediğini. O an tereddüt etme, dene. Alabileceğin 3 çeşit tepki var:

1- Hatun seni öper : Kazandın

2- Hatun “ya ama çok erken” der, doğru yolda olduğunu ve bunun gerçekleşeceğini anlarsın. Yine kazandın. 15-20 dakika sonra tekrar dene.

3- Hatun “ya napıyosun sen, salak!” der, hatunun sana ilgisi olmadığını ya da sana ilgisi olsa bile kendi iç sıkıntılarından dolayı bir öpücüğe tepki verdiğini anlar, bununla zaman kaybetmez diğerine geçersin. Tam olarak kazanmadın ama böyle bir hatunla kaybetmediğin her dakika kazançtır.

Eğer ilk öpücüğü aldıysan, gecenin devamı için ufak bir önerim var. 2. ya da 3. öpüşmede, kısa kes ve hatunun gözünün içine bakarak hafif yavşak bir sırıtışla “sana şimdilik bu kadar yeter” de. Hatunun gözlerinden fışkıran alevi göreceksin. Dikkatli ol ben bunu yapınca genel olarak hatunun tepkisi ısırmak oluyor 🙂

Ayrıca bkz. Kadını seks eşiğinden aşırmak

Çerçeve

Çerçeveyi korumak senin görevin. Oraya o hatunla ya bir ilişki yaşama ihtimalini gözden geçirmeye ya da yatmaya gittin. Bunu aklından çıkarma. Hatun “ya ben tinder’da sadece arkadaş arıyorum, başka bir niyetim yok” derse SAKIN AMA SAKIN “tamam arkadaş olarak görüşürüz bizde bir süre” deme. Friendzone’a business class biletten başka hiçbirşey kazandırmaz bu sana.

Vereceğin cevap “yok canım, ben ilişki / takılmaca / v.s. arıyorum” olsun. Zaten “ya ben tinder’da sadece arkadaş arıyorum, başka bir niyetim yok” cümlesi başlı başına bir shit test. Arkadaş arayan kız yoga dersine gider, tinderda ne işi var.

Sonuç

Peki herşey güzel geçti, napıcaz şimdi? “Hadi eve geçelim” cümlesini kurmaktan çekinme. Bunu yaparken hatuna soru sorar gibi değil, çok doğal bir eylemi dile getirir gibi söyle. Ama söz konusu Türkiye olduğu için hatun senden hoşlanmış olsa bile, hatundan hayır cevabı alma ihtimalin de var, çok da üsteleme.

Tavsiyem ev muhabbetine girmeden önce buluşmanın sonlarına doğru ikinci bir buluşma için hatunu bir yoklaman. Mesela yanından geçtiğiniz bir mekan için “bak buranın bilmemnesi meşhur, gel haftaya sana deneteyim” gibi bir cümle ile, karşıdan gelecek tepkiyi bir ölçmen. Eğer gecenin sonunda ev olmadıysa, ilerleyen günlerde hatuna aynı mekana gitmeyi önererek bir mesaj at.

He bir de, eğer ikinci buluşma olacaksa aradaki günlerde çok mesajlaşma. Arada kesinlikle mesajlaşmadığınız günler olsun. Hatunun mesajlarını ara ara 2-3 saat geç cevapla.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

5 thoughts on “Tinder ilk buluşma rehberi”

 1. Merhaba dostum ilk öncelikle fena bir yazı değil ve söylediklerin pratik çözümler ama sana laflar hazırladım😂

  İlk hatan fazlasıyla “şekilci” bir yol çizmen erkeklerin kız tavlama konusunda akıllarında şablon oluştursada bu önerilerle kimse yeni bir bilgi edinemiyor. Yani senin tavsiyelerin işlevsiz sadece düşük level çözümler üretebiliyor.

  Erkeğin kadınla tanışmasından sekse giden sürecin şablonunu çizmek çok basit zaten ilk Mystery’ de ACS metoduyla çizmişti ama bu onun kişisel deneyimiydi çoğu erkekte pek işe yaramamıştı. O yüzden şekilci metot ve tavsiyeler işlevsiz çünkü bunları yüzlerce defa test etme fırsatı buldum.

  Peki o kadar bilmiş konuşuyorsun senin tavsiyelerin neler dediğini duydum 😉

  -Eğlence içermeyen hiç bişey çekici değildir açıkçası.
  -Özgüven,eğlence ve maskülenlik = kadın bolluğu
  Bu çok basit bir formül olsada öğrenmesi yıllar sürdü benim için çünkü empirk olarak yüzlerce kez test ettim. Eğlence olmayan düşük enerjili hiç bişey iyi değil. O yüzden bu şekilci tavsiyen işin özünü görmezden geliyor.

  Eğer kız düşürmek istiyorsanız mantıklı düşünmeyi bırakın ve anda kalmaya eğlenceli olmaya odaklanın. Enerji olmadan gerisi işe yaramaz şeyler. Enerji olunca gerisi çok kolay oluyor. Ben modumda olunca eğlenince işler kolay ama kızı eve atmaya çalışınca işler zorlaşıyor aksilikler çıkıyor.
  İşin paradoksu kız tavlamayı en iyi kız tavlamaya çalışmazken başarıyorsunuz. O yüzden taktikler işe yaramıyor.

  Süreç en baştan sona eğlence,meydan okuma ve kadına erkeksi yönünüzü ilginizi belli ettiğinde ne giydiğin, yok dokunma çabaları vs gereksiz oluyor çünkü süreç içerisinde zaten yapıyorsun.

  1. Selam hocam, öncelikle yorum icin tesekkurler.

   Haklısın biraz eksik bir yazı oldu. Bitirdiğimde ek bir pro tips yazısı yazıp bahsettiklerine değinmek istedim ancak vaktim yoktu 🙂 1-2 gün içerisinde yazmayi umuyorum.

   Aslında yazıyı yazarken amacım, vücut dilinin oneminden haberi olmayan, kendi arkadaş çevresi haricinde kimse ile çıkmamış arkadaşlara olayın temel prensiplerini anlatmaktı.

   Eğlence konusuna kesinlikle katılıyorum. Eğlenceli olmayan bir date kolay kolay sonuç getirmez. Tavlama konusunda da, hatunu tavlamaya çalışırsan zaten tavlayamazsin. Beden dili ile ilgili tavsiyelerimin ana sebebi de bu aslında. Uzun suredir hayatında bir kadın olmamış bir erkeğin, ilk buluşmada dediklerini yapabilmesi bana biraz ütopik geliyor. Bu yüzden “fake it until you make it” bakış açısı ile rahat olmayı taklit etmeyi öneriyorum. Zaten belirli bir sınırı aşınca olay çok daha doğal bir hale dönüyor.

  2. Filozofumbenyaa,

   Kasmaya gerek yok diyorsan evet ama “oyun sadece eğlen ve kızı tavlamaya çalışma” ile olmaz çoğunlukla. Senin dediğin şeyi duyduğum elemanların çoğu “öğrenmesi yıllar sürdü” dediğin yıllarda bir kişisel oyun geliştirir ve artık bu oyun o eleman için o kadar doğal olmuştur ki oyunun farkında bile değildir. Oyunu hiç olmayanlar ya da oyunu beta oyunu olanlar için ise bazı temel şeylere dikkat etmek ve bir plan takip etmek iyi bir başlangıç.

   Fakat ilk buluşmanın amacı her zaman iyi vakit geçirmek olmalı, yatak bonus.

   1. Dostum bu bir zaman ve emek işi yani sihirli haplar yok. İlk önce kurallar konulur konsepti öğrenirsin yani ben bu “tekniksel”düşünmeye karşı değilim. Erkeğin kafasında şablon olacak ki işin nereye nasıl gittiğini bilsin.

    İlk önce kurallar konulur sonra ise o kurallar yıkılır. Oyun dinamiktir çünkü insan varoluşu kolayca açıklanamaz. Benim oyunum karmaşıktan basite giden bir deneme yanılma yöntemidir emprik veriler bunu destekler nitelikte.

    Bunlardan önemlisi ise eğlence ve gerçekten özgüven gerisi bana göre işin minimal detayları.

    Sokakta kızla tanışmaktan barda tanışmaya kadar ince detaylar olsada temel de eğlence ve özgüven yoksa boş.

    İlk buluşmanın türüne bağlı olarakta işler değişir. Yatak amacı olsada asla beklenti içerisinde olunmamalıdır zaten komiklik baştan beriyse işin geleceği nokta bellidir. Bu konuda da çeşitli teoriler var mesela Paul Janka “buluşmalar gereksiz para ve zaman kaybı ben kısa seksting mesajlarıyla kızı direkt eve çağırırım” derken Mystery “7 saatte anca güvenir” Başkası ise “90 dakika açılıştan sekse gitmelidir” tarzı şeyler söyleyebiliyor. Bazısı 2 dakikada kız yatmaya ya karar verir kategoriye girersin derken bazısı önemli olan 2. yarıdır der. İşin içinde katı kurallar yok felsefeye açık😂.

    Adı üstünde oyun benim için eğlence bir deli eğlencesi kız tavlamak

    1. “7 saatte anca güvenir” diyen Mystery yanlış hatırlamıyorsam en son mor haplı ve depresyondaydı. Buraya da not düşeyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *