Tinder ilk buluşma rehberi

Geldik çoğumuzun sıçtığı noktaya. Tinder profilimizi hazırladık, eşleşmelerimizi aldık ve hatunla ilk buluşmaya gidiyoruz. Napıcaz?

Ön kabullerimiz ile konuya başlayalım:

 • Eğer bir kadın sizinle buluşmaya geldiyse, kafasının bir yerinde sizinle yatma ihtimali vardır. Siz bunu bok etmediğiniz sürece de bu gerçekleşir. Hayır şaka yapmıyorum.
 • Buluşmanın içeriği ve kontrolü erkeğin sorumluluğudur. Buluşulacak mekanı, akşamın planını sizin yapmanız lazım. Bunu karşı tarafa bırakırsanız o geceden pek de birşey beklemeyin.
 • Burada yazan herşeyi uygulayınca, ilk buluştuğun hatunu eve atacaksın diye birşey yok. Ama buradaki maddeleri uygulamazsan, eve atamama ihtimalin çok yüksek olacak.
 • Bu maddeleri ilk günden tam olarak uygulamayı bekleme. Başarısızlık da bu sürecin bir parçası. Olabildiğince fazla kadınla buluş ve her buluşmadan sonra bu buluşmada neleri doğru neleri yanlış yaptım diye sor. Bunları sorarken de kendini acımasızca eleştir. Bir sonraki hatunda bu hataları yapmamaya çalış.

Gelelim neler yapılması ve yapılmaması gerektiğine:

Giyim

Bir buluşmaya her zaman iyi giyinerek gidin. Eğer akşam bir bara gidiyorsanız, sade ama fit bir t-shirt ya da güzel bir gömlek işinizi görür. Renk uyumuna dikkat edin, kahverengi ayakkabı giyorsanız kahverengi kemer takın. Saçınızı jöleye bulamadan insan gibi şekil verin. Parfüm ve güzel kokmak her zaman önemli ama sakın abartmayın!

Buluşma anı

Bak burası önemli, burada direk olarak herşeyi batırabilirsin. Çerçeveyi korumak lazım. Suratında normal bir gülümseme (Aptal aptal sırıtma, hatta otur bunu aynada çalış. Kadınlar bunu yıllardır yapıyor) ile ve sıcak bir sarılış ile karşıla hatunu. Yanağa ufak bir öpücük buzların erken erimesini sağlar, yapabilirsen yap. Eğer hatun sadece elini uzatıyorsa bozuntuya verme elini sık ve devam et. Hemen yürümeye başlama, bir 30 saniye halini hatrını sor, dışarıda buluştuysan oraya nasıl geldiğini sor. Unutma ilk izlenim önemli.

Buluşmayı yönetme

Dedim ya, erkek olan sensin geceyi planlamak da senin görevin (bkz. Nasıl dominant olunur?). Buluşup 2 dakika ayak üstü sohbet ettikten sonra, “hadi gel xxx’e gidelim” diyerek buluşmayı başlat. Ben genelde ortalama bir date için, 2-3 bar gezip her barda 1-2 içki içerek sürdürüyorum bu süreci. Birden fazla mekan olmasının bir esprisi var, anlatıcam.

Vücut dili

Sakin, kendinden emin bir halin olmalı. Gideceğin mekanın sandalyelerinin arkaya yaslanmaya elverişli olduğuna dikkat et. Hafif kaykılarak geriye yaslan, bacakların açık olsun. Bak tam olarak şu:

Eğer kare bir masa varsa, hatunun karşısına değil yanına otur. Vücudun hatuna eğik değil dik olsun. Hatun tarafında olan kolun, Barney abinin sol kolu gibi açık olsun. Bunun tam tersi bir oturuş için bakınız beta vücut dili.

He bir de gençler gülüşe önem vermekte yarar var. Erkek adam hayvan gibi, anıra anıra gülmez. Tepki miktarını biraz azaltmakta fayda var. Kadın sevimli sevimli bakınca da ağzının suyu akar gibi bakmaz. Hatta tepki bile vermez. Açın şu video’yu bu sevimli ablamızın herhangi bir mimiğine tepkisiz kalıp, aynı surat ifadesini koruyabilene kadar her çalışın. Hatta kendinizi rahat hissettiğinizde bile, ara ara açıp alıştırma yapın.

Temas

Bu konuda Türk erkeği biraz korkak, kadınlara temastan fazla kaçınıyoruz. Muhabbet esnasında “çak bir beşlik” demek, “aaa zavallı kız” deyip bir makas almak, bir kapıdan geçerken eli bele atarak yol vermek v.s. bir buluşmada yapmanız gereken hareketler. Ben bazen durup durup gıdıklamaya bile çalışıyorum. Bu hareketler hem ortamı ısındırır, hem de karşı tarafın size olan ilgisini anlamanızı sağlar.

Teması ileriye taşımadığınız bir buluşma, “ya ben sana o gözle bakamadım, arkadaş kalalım” cevabı almanızı garantiler.

El tutmak her zaman iyidir. Bunun için bir bahane kullanmaktan da çekinmeyin. Baktınız muhabbet güzel gidiyor, hatunun ilgisi var, “aa senin parmakların ne garipmiş” diyip alın hatunun elini inceleyin, zaten bu 10 saniye içerisinde el tutmaya evrilecektir. Korkma, yap! En fazla “aa napıyosun sen manyak?” der, sen de döner götünü gidersin.

İlgi

Karşınızdaki hatunun size olan ilgisini ölçebilmeniz lazım. Kadınlar ilgilerini kolay kolay saklayamazlar o yüzden neye bakmanız gerektiğini bildiğiniz sürece kolay bir konu bu.

 • Saçla veya kıyafetle oynama
 • Ele, kola ya da bacağa gelen anlık dokunmalar. Kolu tutma 1 puansa, bacağı tutma 3 puan.
 • Konuşmanın çoğunu hatunun yapması (ideal bir buluşmada %70 hatun, %30 erkek konuşur)
 • Orantısız kahkaha.
 • Hatunun oturuş pozisyonunun sana doğru eğik hale gelmesi.
 • Shit test (bkz. standard shit testler)

Bunlar varsa doğru yoldasın, bu dakikadan sonra tek engelin kendin.

Muhabbet

Bu hemen her kadın-erkek ilişkisi durumda geçerli. Çok konuşan taraf erkek değildir. Yukarıda bahsettiğim gibi ideal bir buluşmada kadın %70, erkek %30 konuşuyor olmalıdır.

Ortalama bir buluşmada kendinle ilgili çok konuşmana gerek yok. Hatta hiç gerek yok da arada muhabbet ilerlesin diye yapman gerekecek. Ufak ufak sorularla hatunu konuştur, bırak senin hayatın gizemli kalsın. Muhabbetin tıkanmaması önemli, kadını konuşturabilmen lazım. Anlık sessizliklerde sessizliği boz, gerekirse saçma bir soruyla boz ama boz. Mesela 10 dakika önce konuştuğunuz konuyla ilgili birşey sor.

Öpüşme

Bak bu konuda da genel olarak insanlar geç kalıyor. Baktın muhabbet iyi, hatunun ilgisi var, vücutların yakın olduğu bir anda dene hatunu öpmeyi. Zaten anlarsın bir kızın öpülmek istediğini. O an tereddüt etme, dene. Alabileceğin 3 çeşit tepki var:

1- Hatun seni öper : Kazandın

2- Hatun “ya ama çok erken” der, doğru yolda olduğunu ve bunun gerçekleşeceğini anlarsın. Yine kazandın. 15-20 dakika sonra tekrar dene.

3- Hatun “ya napıyosun sen, salak!” der, hatunun sana ilgisi olmadığını ya da sana ilgisi olsa bile kendi iç sıkıntılarından dolayı bir öpücüğe tepki verdiğini anlar, bununla zaman kaybetmez diğerine geçersin. Tam olarak kazanmadın ama böyle bir hatunla kaybetmediğin her dakika kazançtır.

Eğer ilk öpücüğü aldıysan, gecenin devamı için ufak bir önerim var. 2. ya da 3. öpüşmede, kısa kes ve hatunun gözünün içine bakarak hafif yavşak bir sırıtışla “sana şimdilik bu kadar yeter” de. Hatunun gözlerinden fışkıran alevi göreceksin. Dikkatli ol ben bunu yapınca genel olarak hatunun tepkisi ısırmak oluyor 🙂

Ayrıca bkz. Kadını seks eşiğinden aşırmak

Çerçeve

Çerçeveyi korumak senin görevin. Oraya o hatunla ya bir ilişki yaşama ihtimalini gözden geçirmeye ya da yatmaya gittin. Bunu aklından çıkarma. Hatun “ya ben tinder’da sadece arkadaş arıyorum, başka bir niyetim yok” derse SAKIN AMA SAKIN “tamam arkadaş olarak görüşürüz bizde bir süre” deme. Friendzone’a business class biletten başka hiçbirşey kazandırmaz bu sana.

Vereceğin cevap “yok canım, ben ilişki / takılmaca / v.s. arıyorum” olsun. Zaten “ya ben tinder’da sadece arkadaş arıyorum, başka bir niyetim yok” cümlesi başlı başına bir shit test. Arkadaş arayan kız yoga dersine gider, tinderda ne işi var.

Sonuç

Peki herşey güzel geçti, napıcaz şimdi? “Hadi eve geçelim” cümlesini kurmaktan çekinme. Bunu yaparken hatuna soru sorar gibi değil, çok doğal bir eylemi dile getirir gibi söyle. Ama söz konusu Türkiye olduğu için hatun senden hoşlanmış olsa bile, hatundan hayır cevabı alma ihtimalin de var, çok da üsteleme.

Tavsiyem ev muhabbetine girmeden önce buluşmanın sonlarına doğru ikinci bir buluşma için hatunu bir yoklaman. Mesela yanından geçtiğiniz bir mekan için “bak buranın bilmemnesi meşhur, gel haftaya sana deneteyim” gibi bir cümle ile, karşıdan gelecek tepkiyi bir ölçmen. Eğer gecenin sonunda ev olmadıysa, ilerleyen günlerde hatuna aynı mekana gitmeyi önererek bir mesaj at.

He bir de, eğer ikinci buluşma olacaksa aradaki günlerde çok mesajlaşma. Arada kesinlikle mesajlaşmadığınız günler olsun. Hatunun mesajlarını ara ara 2-3 saat geç cevapla.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

21 thoughts on “Tinder ilk buluşma rehberi”

 1. Merhaba dostum ilk öncelikle fena bir yazı değil ve söylediklerin pratik çözümler ama sana laflar hazırladım😂

  İlk hatan fazlasıyla “şekilci” bir yol çizmen erkeklerin kız tavlama konusunda akıllarında şablon oluştursada bu önerilerle kimse yeni bir bilgi edinemiyor. Yani senin tavsiyelerin işlevsiz sadece düşük level çözümler üretebiliyor.

  Erkeğin kadınla tanışmasından sekse giden sürecin şablonunu çizmek çok basit zaten ilk Mystery’ de ACS metoduyla çizmişti ama bu onun kişisel deneyimiydi çoğu erkekte pek işe yaramamıştı. O yüzden şekilci metot ve tavsiyeler işlevsiz çünkü bunları yüzlerce defa test etme fırsatı buldum.

  Peki o kadar bilmiş konuşuyorsun senin tavsiyelerin neler dediğini duydum 😉

  -Eğlence içermeyen hiç bişey çekici değildir açıkçası.
  -Özgüven,eğlence ve maskülenlik = kadın bolluğu
  Bu çok basit bir formül olsada öğrenmesi yıllar sürdü benim için çünkü empirk olarak yüzlerce kez test ettim. Eğlence olmayan düşük enerjili hiç bişey iyi değil. O yüzden bu şekilci tavsiyen işin özünü görmezden geliyor.

  Eğer kız düşürmek istiyorsanız mantıklı düşünmeyi bırakın ve anda kalmaya eğlenceli olmaya odaklanın. Enerji olmadan gerisi işe yaramaz şeyler. Enerji olunca gerisi çok kolay oluyor. Ben modumda olunca eğlenince işler kolay ama kızı eve atmaya çalışınca işler zorlaşıyor aksilikler çıkıyor.
  İşin paradoksu kız tavlamayı en iyi kız tavlamaya çalışmazken başarıyorsunuz. O yüzden taktikler işe yaramıyor.

  Süreç en baştan sona eğlence,meydan okuma ve kadına erkeksi yönünüzü ilginizi belli ettiğinde ne giydiğin, yok dokunma çabaları vs gereksiz oluyor çünkü süreç içerisinde zaten yapıyorsun.

  1. Selam hocam, öncelikle yorum icin tesekkurler.

   Haklısın biraz eksik bir yazı oldu. Bitirdiğimde ek bir pro tips yazısı yazıp bahsettiklerine değinmek istedim ancak vaktim yoktu 🙂 1-2 gün içerisinde yazmayi umuyorum.

   Aslında yazıyı yazarken amacım, vücut dilinin oneminden haberi olmayan, kendi arkadaş çevresi haricinde kimse ile çıkmamış arkadaşlara olayın temel prensiplerini anlatmaktı.

   Eğlence konusuna kesinlikle katılıyorum. Eğlenceli olmayan bir date kolay kolay sonuç getirmez. Tavlama konusunda da, hatunu tavlamaya çalışırsan zaten tavlayamazsin. Beden dili ile ilgili tavsiyelerimin ana sebebi de bu aslında. Uzun suredir hayatında bir kadın olmamış bir erkeğin, ilk buluşmada dediklerini yapabilmesi bana biraz ütopik geliyor. Bu yüzden “fake it until you make it” bakış açısı ile rahat olmayı taklit etmeyi öneriyorum. Zaten belirli bir sınırı aşınca olay çok daha doğal bir hale dönüyor.

  2. Filozofumbenyaa,

   Kasmaya gerek yok diyorsan evet ama “oyun sadece eğlen ve kızı tavlamaya çalışma” ile olmaz çoğunlukla. Senin dediğin şeyi duyduğum elemanların çoğu “öğrenmesi yıllar sürdü” dediğin yıllarda bir kişisel oyun geliştirir ve artık bu oyun o eleman için o kadar doğal olmuştur ki oyunun farkında bile değildir. Oyunu hiç olmayanlar ya da oyunu beta oyunu olanlar için ise bazı temel şeylere dikkat etmek ve bir plan takip etmek iyi bir başlangıç.

   Fakat ilk buluşmanın amacı her zaman iyi vakit geçirmek olmalı, yatak bonus.

   1. Dostum bu bir zaman ve emek işi yani sihirli haplar yok. İlk önce kurallar konulur konsepti öğrenirsin yani ben bu “tekniksel”düşünmeye karşı değilim. Erkeğin kafasında şablon olacak ki işin nereye nasıl gittiğini bilsin.

    İlk önce kurallar konulur sonra ise o kurallar yıkılır. Oyun dinamiktir çünkü insan varoluşu kolayca açıklanamaz. Benim oyunum karmaşıktan basite giden bir deneme yanılma yöntemidir emprik veriler bunu destekler nitelikte.

    Bunlardan önemlisi ise eğlence ve gerçekten özgüven gerisi bana göre işin minimal detayları.

    Sokakta kızla tanışmaktan barda tanışmaya kadar ince detaylar olsada temel de eğlence ve özgüven yoksa boş.

    İlk buluşmanın türüne bağlı olarakta işler değişir. Yatak amacı olsada asla beklenti içerisinde olunmamalıdır zaten komiklik baştan beriyse işin geleceği nokta bellidir. Bu konuda da çeşitli teoriler var mesela Paul Janka “buluşmalar gereksiz para ve zaman kaybı ben kısa seksting mesajlarıyla kızı direkt eve çağırırım” derken Mystery “7 saatte anca güvenir” Başkası ise “90 dakika açılıştan sekse gitmelidir” tarzı şeyler söyleyebiliyor. Bazısı 2 dakikada kız yatmaya ya karar verir kategoriye girersin derken bazısı önemli olan 2. yarıdır der. İşin içinde katı kurallar yok felsefeye açık😂.

    Adı üstünde oyun benim için eğlence bir deli eğlencesi kız tavlamak

    1. “7 saatte anca güvenir” diyen Mystery yanlış hatırlamıyorsam en son mor haplı ve depresyondaydı. Buraya da not düşeyim.

 2. Selamlar, sevgiler öncelikle. dün gece tinderdan bir kızla ilk bulusmami gerceklestirdim. Arabayla aldım bira içmeye bir pub a gittik. Tamamen gizemli ve o pic dalga geçer siritisi yapıştırdım yuzume. Kızın karşılaştığımız andan beri eli yüzünden bacağından saçından ayrılmadı. Etkilendiği belliydi. Pub a gittik abi her neyse yanındaki koltuğa oturdum göğüs önde ve ileri bakıyor kafa dik dalga geçen siritis suratımda ve herşeyi domine ediyorum. Kız tamamen bana dönük 3 erkek 7 kadın konusuru ustaca oynatiyorum. Ama sorduğu soruları falan hep gecistirerek. Orantısız kahkahanin haddi hesabı yok. Muhabbetin arasında çok doğru hamlelerle doğru zamanda dokunuşları oturttum kızın bacağına eline vs. Ben oyunumu oynuyorum çerçeve herşey kafama kazınmış durumda. Neyse biralar icildi hadi kalkalım dedim. 2 saat falan oturduk. Bindik arabaya. Binerken bidaha aldım elini baya kemikliymis ellerin falan diye. Neyse deniz havası alalım dedim. Kafamda orda öpmeye baslarim oradan bir otel falan akariz diye düşünüyorum. Ama cmts olduğundan heryer dolu. Sikerler dedim ne istediğimi biliyorum. Arabayı karanlık bir yere çektim. Saçların ıslak diyodu pubda bende arabada hala islakmi diye elimi attım arkadan. Sonra abi üzerine doğru gittim öpmek için çekildi. Ama vücut dili beni öp diyor goruyorum. Bu sırada Arabanın on koltuklarında oturuyoruz. Okey dedim. Bozuntuya vermedim. Erkekler hep böyle falan vs boş yaptı. Seks içinmi kullanıyorsun tinder dedi. Evet dedim .d . 3 dk geçti elini aldım bacağına koydum sonra yuzune falan dokundum. Nefes alislari hızlandı falan gel bakiim buraya dedim. Öpüşme başladı hemde ateşli.arkaya geçelim dedim daha rahat yiyismek icin. İlk yok mok dedi hadi hadi dedim geldi.neyse 15 dkda burda sevistik. Yarı çıplak. Otele gidelim sabaha kadar seks yapalım dedim. Eve gitmem gerek dedi. Sonra gerçektende annesi aradı gelmiyomusun diye saat 1. Her neyse sevisme Faslı bitti. Ben hala çok cool takiliyorm ama. Çok güzel opuyosun falan dedi kiz eve dönerken cevap vermedim yüzüne bile bakmadım. Şimdi size danisacagim yere geldik evine gelince abi kız aynen şunu söyledi . Bidaha gorusurmuyuz? Görüşürüz degil mi?gözlerinden alev fışkırıyor resmen beni sikmeni istiyorum diyordu. Yine gecistirerek bakarız gibisinden bişeyler söyledim. Gel buraya dedim. Yanaştı dudağına öpücüğü kondurdum gönderdim. Şimdi bu kıza karşı nasıl davranmaliyim? Kizla seks yapmadık. Mesaj yazmadım o yazmadan yazmayida düşünmüyorum. Nasıl bir yol izlemeli onerirsiniz.? Ben doğuştan alfa olan tiplerdenim aslında hayatımda sadece oyun yoktu. Birazdan da avlanmaya cikicam. Yani o yine görüşmek isteyen kıza karşı nasıl bir yol izlenmeli?

  1. Ya bu kiz mesaj yazmadan ben yazmam sacmaligini size kim ogretiyor birader? Umarim bizim kizi mesaja bogmayin diye koydugumuz kurallari tersten anladiginizdan gelmiyor bu sacmalik. Sadece sana degil boyle “o aramadan ben aramayacagim” diye boburlenen tum erkeklere gelsin : siZ kiz misin o mesaj atmadan ben atmam diyorsunuz?. Altin orana uy ve mesajina hemen cwvap gelmezse salma yeter.

   Seks içinmi kullanıyorsun tinder dedi. Evet dedim

   Su soruyu direk uslu uslu yanitlayarak ve cool takilacagim diye (bakariz) kiza acik acik seni kullanip atacagim ima ederek sunun olma ihtimalini arttirmissin : kiz ayikinca ve dusunince seninle gorusmeyecegim diyebilir.

   Otele gidelim sabaha kadar seks yapalim demek de cok acemice. Otele gidelim kahve icip ayikalim ya da basbasa kalalim denir. Boyle acik niyet beyani abazan acemi gibi algilanmana neden olur ve belli bir kalitenin ustu kadinlarla sansini dusurur.

 3. Abi sabaha kadar seks yapalım muhabbetinde baya üst üste sevisiyoduk ben dedigimde. Kıza orda gel otele gidelim de ayilalim başbaşa kalalım diyemem ki .d ortam uygun olduğu için söyledim.
  Mesaj olayında ne yapmamı onerirsin ? yada eve biraktigimda gorusucekmiyiz diye gözünden alev fiskirirken tabi görüşürüz falan mı demeliydim. Ben senle olmasa da en az senin kadar hatunlarla takılıyorum sana muhtaç değilim zaten imajı ile bakarız dedim.
  Tinderi seks icinmi kullanıyorsun dediğinde de net şekilde cercevemi korudum diye düşünüyorum.

  1. Ben senle olmasa da en az senin kadar hatunlarla takılıyorum sana muhtaç değilim zaten imajı ile bakarız dedim.

   O imajı ağzını açmayıp bir öpücük koyarak verebilirsin. Eğer başka hatunlarla takıldığını açık edersen çoğu tabak düşer. Tabak çevirmek sana o psikolojiyi vermek için var, kızlara hava atmak için değil.

   Tinderi seks icinmi kullanıyorsun dediğinde de net şekilde cercevemi korudum diye düşünüyorum.

   Shit test atmış, soru sormuş, kuzu kuzu cevap vererek çerçeveni pek korumamışsın. Böyle soruları şaka yollu ve alaycı savuşturman gerek.

 4. Tamamdir tavsiyeler icin teşekkür ederim. Ama mesaj konusunda bir tip vermedin abi banami bırakıyorsun .d

 5. Eve götürme işi genelde “hadi kahve içelim, ya da başka bir şey içelim” bahanesiyle oluyor.
  yalnız kaldığın evin yoksa ne yapacaksın?
  direk seks konusuna girip otele mi götürmek lazım 😀

  1. Bekar evi olmayana çapkınlık zor. Kızın evi varsa oraya yamanabilirsin. Kahve bahanesi burda kullanılabilir. Teklife bile gerek yok. Yolda “Kahveye ihtiyacım var” dersin ve kızın yatası varsa gel yapayım der.

   Ama belli bir yaşta kendi evi (ev arkadaşı ile yaşayarak da olur) olmayan erkeği hatun sonra şutlar. Hele örneğin 27 yaşından sonra ailenle yaşıyorsan …

 6. Önceki yazılardan birinde sessizlikten rahatsız olmayın, kadının konuşmasını bekleyin sessizliği siz bozmayın demiştiniz. Burada ise tam tersini söylüyorsunuz. Hangisini yapmalıyız?

   1. “Anlık sessizliklerde sessizliği boz, gerekirse saçma bir soruyla boz ama boz. Mesela 10 dakika önce konuştuğunuz konuyla ilgili birşey sor.”
    Bu kısımda.

    1. Ha sen yazıyı diyorsun. Hank’e sormak lazım. O yazmıştı bunu. Bence benim yöntemim daha iyi. Sessizliği bozmak zorunda değilsin.

 7. Yazı epey faydalı oldu. Şöyle bir sorum var:

  İlk buluşmada kafede hesap paylaşılmalı mı yoksa erkek tarafından mı ödenmeli ?
  Bu bende en baştan beta öder kısmını gerçekleştirmiş gibi bir his yaratıyor.

 8. Bu yaziyi okuyunca benim de bi anim geldi aklima ve hâlâ cevabini bulamadığım birşey sormak istiyorum. Bir kizla tinder da tanistik. Bayagi geceler konustuk. Sonra bulustuk. 3 saat icinde bayağı bi eğlenceli vakit gecirdik. Ele ele tutusma opusme vs hepsi oldu. Bu arada bunlar olurken alkol fln da yoktu. Neyse kizi duraga biraktim. Ayrilmak dahi istemiyordu sanki. Sarildik. Öptüm bi daha. Sonra da gitti. Iste yoldayken bile mesajlastik. Guzel bi gundu. Eglendim gulucukler vs vs. Seklinde mesajlar atti. Sonra ki 3 saat boyunca hic mesaj atmadı. Bende fazla ustelemedim. Tek mesaj attim. Sonra benim onu en son optugum icin pisman oldugunu soyledi. Butun gece bunu dusundugunu ve arkadas kalmamiz gerektiğini soyledi. Bende kirilsamda yol verdim. Sormak istedigim asil sorular sunlar: nasil bu kadar kisa surede bu kadar değişebiliyor bir kadin duygusal olarak? Gozlerimin icine bile bakmaktan utandigini soyleyip benimle yiyisen bir kiz nasil boyle arsizca cevap verebilme cesareti buluyor? Bu kadar kasarligin ustune nasil oluyor da namuslu kizim diye karsisindakine yutturmaya calisiyor? Sonlara dogru beta gibi bende muhtac gibi davrandim. Sarildim optum vs ama bi tek yanlis bu kadar dogruyu kadin gozunde nasil yok edebiliyor?

  1. Tanıştığım kızların çoğu yaptı bunu. Kendi tecrübelerim öpüşme ve sevişme arasındaki bu ”arkadaş olalım” muhabbetinin test olduğunu gösteriyor.

   Ellerinden kaçırmak istemeyecekleri hayallerindeki muhteşem erkek olmadığını da gösteriyor. Ama bu seninle yatmayacakları yada sevgili olmayacakları manasına gelmiyor. Dediğim gibi çoğu kız yaptı, bazıları da yapmadı.

   Normal hayatta tanıştığım kızların bu lafını ”he he tamam” diye geçiştirip bir süre aramadım. Ya kendileri döndü ya bir süre sonra komik bir mesaj attım, vs daha ateşli bir şekilde devam ettik.

   Tinder da ise durum farklı. Bir hatun ülkemizde tinder da ise gözü karartmış demektir. Ayrıca her gün 30 tane ”değerli” gözüken adamla muhabbet ediyordur.

   Bu yüzden tinder da tanıştığın hatunları asla kafaya dert etme, tinder dan düzgün kız çıkmaz zaten.

   Bu durumda yapman gereken;

   ”bütün gece bu saçmalığı mı düşündün, vaktin çok galiba”
   ”erkeklerle kadınlar arkadaş olmaz”
   ”benim yeterince arkadaşım var ”
   vs.. şeklinde geçiştirip, ”yarın akşam bilmem ne barda şu konsere gideceğim, gel” gibi bir davet yapmalıydın. Gelmezse de bir daha yazmazsın.

   Tinder da tanıştığın kızın arada akşamları işi oluyor ve buluşma tekliflerini reddediyorsa büyük ihtimal o akşamlar başka erkeklerle buluşuyordur, bunu da bilerek bakın olaya.

  2. Kadınlar her aşamada ekebilir. Sen kendini analiz et, bu konuda yaptığını düşündüğün hata varsa bir daha yapma, yok aklına bir şey gelmiyorsa kafanda dosyayı kapat. Spesifik ve hiçbir ilişkin olmayan bir kadının neyi neden yaptığı senin için neden önemli? Senden sonra başkasıyla buluşmuştur ona vermiştir, bakkala uğramıştır bakkal çok beyaz görünmüştür … onun derdi. Ben erkeği analiz ederim kadın umrumda değil. (1) Öptüğün kızı neden eve atmıyorsun ya da atmaya yeltenmiyorsun? (2) 3 saat boyunca mesaj atmadığını takip edecek kadar masküleniteden uzak bir kız davranışının bir erkek bünyesinde olmasının kaynağı nedir? (3) Kızın öpücükten pişman oldum lafını shit test gibi dalgaya alamayıp kırılacak kadar bir önemsemen, alt tarafı bir tinder dateini ciddiye alman neden? (4) Kızın arkadaş kalalım lafı seni alfa – beta çizgisinde tartıp kararsız kalmasının, önce öpüp sonra öpülmeye değer olmadığını düşünmesinin – sence.- senin davranışların temelli nedenleri var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *