Tabak Teorisi IV – Hedefteki Tekeşlilik

Tabak teorisine ucundan bulaşmamış bir erkek, tabak çevirme kavramını ilk okuduğunda genel tepkisi, bu teori kendi “hedefteki tekeşlilik” kafa yapısı ile çeliştiği için teoriyi reddetmektir. Bunun ortalama bir beta ya da OHS için biraz fazla kaçacağını anlamak zor değil ama kadınlarla gayet başarılı olan bir oyuncu erkek bile bu teoriyi refleks olarak reddedebilir. “Hedef-tekeşlilik” mentalitesi feminen – merkezci sosyal bir tertibattır, ama aynı zamanda güven konusundaki doğal istekte de bir ayağı vardır. Bu nedenle tabak çevirmenin en hafifi bile birçoğu için tamamen akıl almazdır. Feminin – merkezci zorunluluk erkeklerin toplu bilincine hayat boyu şu propogandayı pompalar : tekeşlilik yanlızlığa ilaçtır, sizi daha sorumluluk sahibi biri yapar, düzenli seks yapmanıza olanak verir (hahaha, pardon çeviren osurarak güldü burda) ve daha bir sürü “doğru olan bu / senin için en doğrusu bu” safsatası çevresinde dönen şey. Bu da zaten pek bir opsiyonu olmayan ortalama betanın beta / ohs yöntemleri geliştirmesine ve kadınların tekeşli yakınlığını elde etmek için yapmaları gerektiğine inandıkları (ve kadınlarca söylenen) şeyleri yapmalarına neden olur.

Sonuçta anlaşılır bir şekilde, bağlanmadan birlikte olma fikri kendisine çoğunlukla olduğu gibi alay edilerek değil de adam gibi anlatıldığında, betanın “tekeşlilik = mutluluğa giden tek yol” inancı ile çakışır. Bir erkeğin hayatın bu arenasında daha fazla opsiyonu olmasının iyi birşey olacağı fikri ya da bunun gayet yapılabilir olduğu fikri, betaya tamamen yabancıdır. Bu nedenle ortalama bir beta bunun neden çalışmayağı, ya da kendisi için çalışmayacağı konusunda türlü bahaneler üretir.

Lojistik

“Ben tabak çeviremem zira bunun için vaktim yok, bir tabağı diğeri farkına varmadan çeviremem, vs.”

Eğer sağlıklı, açık ve söz vermeden tabak çeviriyorsanız, lojistik problem bile değil aslında. Aynı haftada 4 – 5 kadını idare eden ve çoğu betaya göre çok daha meşgul oyuncular var. Bu yolu takip etmenizi salık vermem zira ortalama bir Pickup Artist (PUA) söz-vermemek konusunda tamamen yalana başvurarak idare eder kadınları. Ama burada başarılarının sırrı, tabak çevirme tekniklerini mükemmeleştirdiklerinden, tabakların artık kendi kendilerini çevirmeleridir. Birçok müzmin beta bir kadına sürekli zaman ve ilgi harcamazlarsa “iyi bir şansı” kaybedeceklerine inandırılmışlardır. Bunun ruh ikizi kişilik bozukluğu göstergesi olmasının yanısıra burada olan betanın tabak kaybetmek korkusudur zira bu kavrama alışık değildir. Yokluk zihniyetinin delili olan bu kafa yapısı, “hedef-tekeşlilik” koşullanmasının sonucudur. Tabak teorisi umursamaz olmanızı değil korkusuz olmanızı gerektirir. Tabak teorisini icra ederken, tabağınızın sizi araması gerekir. ÖDÜL ve zamanı değerli ve talep edilen prens sizsiniz. Kadının peşinde koştuğu nesne olmanız lazım. Bunu söyledikten sonra belirtelim, hala tabakları görmek ve onların dikkatini canlı tutmak için bir miktar çaba göstermeniz lazım. Ama bu, bir tabak düşer kırılırsa, diğerlerinin dönmekte olduğu ve düşenin yerine yenisinin bulunacağı güveniyle yapılmalı.

Kişilik

“Benim kişiliğim buna elvermez. Playboy olarak anılmak istemiyorum. Bir kadına bunu asla yapamam. Kim böyle bir insan olabilir?”

Bu bahaneler çok yaygın ve sadece betalarla sınırlı değil. Bir sürü kendine güvenen ve maskulin erkek bile tekeşliliğin kadına boyunlarının borcu olduğuna inanıp, kadınların hiçbir rekabet stresi olmadan ilişkinin çerçevesini belirlemelerine izin veriyorlar. Çapkın playboylar dürüst insanlar değiller – tabak çevirmiyorlar zira her tabağı birbirinden tamamen soyutluyorlar ki bu da lojistik olayına dönüyor. Tabii ki her tabağa başka hikaye anlatırsanız bu hikayeleri mantıklı tutmaya çalışmaktan başka şeye zamanınız olmaz. Tabak çeviren bir erkeğin buna ihtiyacı yoktur zira HİÇBİR ZAMAN HİÇBİR TABAĞA TEKLİK İMASINDA BULUNMAZ. Bir tabak ya bunu kabul eder, ya da tabak olmaz. Açıkça, dürüstçe ama dolaylı yapıldığında – kendinizi çapkın oyuncu olarak değil, zamanı rekabete değer bir erkek olarak konumlayacaksınız.

Kadınlar başarılı bir erkeği paylaşmayı, sadık bir kaybedenle daralmaya tercih ederler. Bu cümle aslında Tabak Teoisi – Hedef Tekeşlilik karşıtlığını çok güzel özetliyor. Erkekler genel olarak kadınların rekabet stresinin gücünü ve faydasını çok hafife alıyorlar. Daha önce de söyledim, kadınlar doğal tabak çeviricidirler – çok erken yaştan itibaren kendisine cinsel ilgi duyan elemanı idare etmeyi öğrenirler. Kadının stresi erkek için faydalıdır. Bunu kullanmaya yeltenmeseler bile bu rekabet stresinin hep orda olduğunu bilmek önemlidir. Rekabet stresi, bir kadının gün içinde yaptığı herşeye renk verir. Makyaj, elbiseler, ayakkabılar (Tanrım, AYAKKABILAR), kadın ve erkeklerle dolaylı iletişim, sosyal tertibatlar, flörleri karşılaştırmalar ve değerlendirmeler … HEPSİ bu en iyi erkeği kapama ve yan kapıdaki kıza kaptırmama telaşından gelir. Bu stresin erkekte karşılığı reddedilme korkusu ve bunu yaşamamak için icat ettiği bahanalerdir.

Unutmayın ki tekeşlilik, feminen zorunluluğun dayatmasıdır. Kadının sürekli kaos içinde olan dünyada, güvenlik arzusunu tatmin etmesini sağlayan sosyal sözleşmedir. Hedef – tekeşlilik düşüncesine sahipseniz ve bundan kurtulmaya çalışıyorsanız, bunun feminen zorunluluğun bir aparatı olduğunu anlayın. Bu, tekeşliliğin faydalarını görmezden gelin demek değil ama tekeşliliğin erkeğin sağlaması gereken bir sorumluluğu fikrinin nasıl yeşertildiğini bilin. Hedef tekeşlilik zihniyetini bırakmaya çalışan erkeklerin içsel çatışması, önceki koşullanmalarında yapmaya çalıştıkları temel bir değişikliğin sonucu.

Ayrıca bakınız :

Tabak Teorisi

Tabak Teorisi II – Bağlanmamak

Tabak Teorisi III – Dönüşüm

Çeviri : Plate Theory IV : Goal – State Monogamy

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

17 thoughts on “Tabak Teorisi IV – Hedefteki Tekeşlilik”

 1. Ah be hocam, öyle güzel anlatıyorsun ki, kendimi bi an için okuyup… Yok, hayal bile edemedim. Seçenek ve opsiyonu olanlar için tabak döndürmek çok güzel anlatılmış. Ama sosyal açıdan bitik yerleşim yerlerinde (yobazlığın kol gezdiği yerlerde) yaşayan insanlar için sadece hayal bu. Aşırı muhafazakar bi yerde yaşayan bi insan, kendini olabileceği en üst seviyeye de çıkarsa, ne opsiyonu artar, ne de tabak döndürür. Yine o çevreden birini bulur (razı gelir) ya da. Ütopik mi konuştum bilmiyorum; ama memleketin %80’inden fazlası böyle. Elinize kolunuza sağlık.

  1. Hocam selam. Muhafazakar yerleşim yerlerinde yaşayan birine tavsiyemiz göç etmek. Gençseniz, aile beslemiyorsanız İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, vs. artık hangi daha özgür büyük şehir olursa oraya göç edin. Memleketin 20%sine gidin.

  1. Çocuk da yokken aktif cinsel hayatının hatrı sayılır bir kısmını tek bir kadına adamışsın, valla içim sıkıldı 😀 Seni piyasaya yeniden sürdüğümüze sevindik. Mutluyum. 7 yıl sevgili ne ya? Yaş da 20li yaşlardır Allah biliyor.

   1. 23 yaşindayim, dogrumu yaptim yanlis mi yaptim hic bilmiyorum suan. Sigara gibi bisey bu. Zararli oldugunu biliyorsun ama birakamiyorsun.

    1. “Ya hayatımı tek kadınla sevişerek geçiremem ben kendimi keşfetmem lazım” diye çok iyi bir ilişkiyi mi bıraktın yoksa ilişkide betalaştığını farkedip, zararlı bir ilişkiyi mi bıraktın? Genelde 2.cisi olur.

     1. O zaman iyi yapmışsın. Daha 23 yaşında, toksik bir ilişkiye devam etmenin zararı çok. Yaş, tecrübe edinme yaşı.

 2. Merhabalar. 29 yaşındayım. Şu ana kadar iki uzun süreli ilişkim, bunun yanında sayısı yüzü geçen tek gecelik ilişkilerim ve takılmalarım oldu. İkinci uzun süreli ilişkim şu an devam ediyor, iki sene olacak neredeyse. Bu süre zarfında başka kadınlarla takılmalara devam ediyorum ara ara. Bazen seks, bazen sexting, bazen de sadece muhabbet. Sorun şu, bu takılmalar bana her seferinde vicdan azabı ve pişmanlık olarak dönüyor ve iç çatışmalarla boğuşuyorum. Her defasında kendimi ne kadar kötü bir adam olduğuma dair yargılayıp infaz ediyorum. Bu takılmalar yüzünden bir süre pişmanlık yaşayıp duruluyorum, daha sonra kaldığım yerden aynen devam. Bu çatışmaların sebebi karşımdaki kadını gerçekten sevmem ve onun iyi birisi olması ve onu üzmek istememem. Bu zamanla betalaşma sinyalleri mi, yoksa korkaklık mi? Bu konuda ne yapabilirim?

  1. Sunu oku :

   Uzun sureli iliskim dedigin hatunu aldatiyorsun ki bu kotu bir sey. Tabii kotu hissedeceksin. Alfalikla betalikla alakasi yok.

    1. Uzun süreli ilişki süreden çok kafa yapısı ile olan bir şey. Aslen tek eşli ilişki demek daha doğru.

     Günümüz şartlarında bir erkek fiziksel olarak böyle bir ilişkiye girse bile kadını test etmek açısından duygusal yatırımını en az 4 ay erteleyip zihinsel olarak kendisini uzun süreli ilişkiye koymamalıdır.

 3. Peki gerçek bir alfa olduktan sonra evleneceğimiz hatunun geçmişi, daha önce biriyle yatıp yatmaması yani bakir olup olmaması bizi ne kadar ilgilendirir, ilgilendirmeli mi? Şahsen ben evleneceğim kadının bakir olmasını yeğlerim.

  1. Bu tamamen sana kalmış bir olgu. Zaten kadının ne kadar çok erkek ile ilişkisi olmuş ise bu onu iyi bir evlilik materyali olmaktan çıkarır. “Namus iki bacak arasında mı?” utandırma taktiklerine ise kendi çerçevem gereği ben boyun eğmiyorum.

   1. Bunu neden sordum onu açıklayayım. Bir kadın ne kadar çok ilişki yaşamışsa o kadın iyi bir evlilik materyali değildir. Buraya ben de katılıyorum. Ortamda ne kadar alfa varsa o kadar çok kadın evlilik materyali olmaktan çıkmıyor mu? Yani ben 37ime kadar 1000 tane kadınla birlikte oldum, diğer alfalar da öyle diyelim. Bu durumda evlenecek kadını bulmak çok zor hatta imkansıza yakın olmaz mı?

    1. Bir adaya 100 kadın 100 erkek düşsün. Bu kadınlardan 20 tanesi alfa 20 erkeklerin hepsi ile yatmış olsun. Her alfa 20 kadınla yatmıştır ama hala 80 tane önüne gelenle yatmayan kadın vardır.

     Yukarıdaki iffet sayılarını belki abarttım ama siz mantığı anladınız umuyorum. 1000 tane alfa 1000er kadınla yatınca 1 milyon kadın bunlarla yatıyor hesabı yapma.

     100 kadınla yatabilecekler erkek nüfusunun binde biridir. 100 erkekle yatabilecekler kadın nüfusunun de ki onda biridir (yatanlar demiyorum). Bu yüz erkek genelde o 10%lik dilimdekilerle yatarlar.

  2. Bu konudaki görüşlerimi bekaret yazısında yazdım. Eğer bakire ile evlenmek istiyorsanız bu sizin standardınız, kimsenin utandırma taktiğini sallamayın. Ama bu devirde çok büyük ihtimalle sadece zarsal bakire bulursun, çoğu güzel kadın giriş – çıkış hariç erkek arkadaşları ile yatağa girer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *