Tabak Teorisi VI – Bolluk & Yokluk

Tabak teorisi, sizin yararınız için var, kadınların değil. Bu size çok haşin gelebilir ama tabak teorisi sizin piyasa değerinizi arttırmak için kurgulanmış ve iki seviyede çalışan bir metottur. Birincisi, dışsal – dürüst ve bağlanma olmadan flört ederek karşınızdaki kadına talep edilen biri olduğunuzu gösterirsiniz. Bu duyguyu yeşertmek için hiçbir planınız olmasa da kadınların telefonlarını Cuma – Pazar günleri cevaplamamak gerektiğini söyleyecek kadar bile ileri gittim. İlginizin talep edildiği algısı, ilginizin değerini arttırır – bir erkek bir kadınla berabar olmak için can atmaya başladığında ilgisi değersizleşir. Bir erkek için, ilgisini ele geçirmek için rekabet eden 3 – 4 kadından ve onların içinde rekabet stresi yeşertmek için yapacağı dolaylı hamlelerden daha iyisi yoktur. Bu kadınların oldukça aşina olduğu, gerçek bir sanattır. Kadınlar doğal tabak çeviricidir, kendilerinin değişik seviyelerde olan çekiciliklerini tabakları sıraya dizmek için kullanırlar.

İkincisi, tabak teorisi bir erkeğin kendi içsel yararı içindir. Orjinal yazıda da belirttiğim gibi, bir erkek için umursamaz davranmanın en kolay yolu gerçekten umursamamaktır. Bir kadını gerçekten fazla kafaya takmamanın yolu, bir tanesi sizi oyuna getirirse, ilginiz için sırada 3 tane daha kadın olduğunu bilmektir.

Bu sayede birçok shit testi kendiliğinden geçersiniz. Erkeklerin birçok shit testi geçememesinin temel nedeni tek bir kadına bilinçsiz olarak çok fazla ilgi yaymasıdır. Sonuçta shit test bir kadın tarafından aşağıdaki 3 şeyden birini ya da herhangi bir kombinasyonunu belirlemek için kullanılır :

 1. Kendine güven – en öncelikli olarak
 2. Opsiyonlar – bu erkek bana gerçekten “özel” olduğum için mi ilgi gösteriyor yoksa başka opsiyonu olmadığı için mi?
 3. Güvenlik – bu erkek bana uzun dönemli güvenlik sağlayabilecek biri mi?

Tabak teorisi pratiği ile, ruh haliniz bu testleri otomatik olarak geçebilecek şekilde olacak (ya da olmalı). Bolluk düşüncesi Tabak Teorisinin temelidir. Kadınlara (ve genel olarak hayata) bolluk zihniyeti ile yaklaşmak konusunda bir sürü şey yazıldı. İnsanlar genellikle birşey konusunda çok fazla alternatifin olmasının o şeyi ucuzlatacağını düşünürler, bu bir dereceye kadar doğrudur, ama bu aynı zamanda büyük bir havuzdan seçebileceğiniz alternatiflerden hangisinin en iyisi olduğunu anlamanızı da sağlar.

“… ama ben çok meşgulüm ve bu yüzden kızları sürekli ertelemem ve ekmem gerekiyor. Bunu anlayıp beni takip etmeye başlıyorlar. Hatunları delirteceğim diye korkuyorum. Haftasonlarım tamamen dolu. Hangi noktada durmamız gerek?”

Bu sahip olabileceğiniz en iyi problem. Oyunu başarılı bir şekilde kendi lehinize çevirdiniz : tabak çevirmenin içgüdüsel olduğu ve tabaklarınızın sizin peşinizden koştuğu bir aşamaya geldiniz. Yokluk ile değer yaratıyorsunuz. Hangi noktada bir dur demek lazım? 30 yaşının altında iseniz oyuna devam edin. 30 yaşının üstünde iseniz oyunda kalın ama oyunu soğutun – bir erkeğin tek eşliliği aklından geçirebileceği tek zaman bolluk psikolojisini deneyimlediği zamandır. Eğer haftasonunuzu işgal eden kadınlar sizi boğuyorsa, kendini ispatlamış bir tabakla Perşembe akşamları buluşmaya ve haftasonlarınızı başka şeyler yapmaya ayırın mesela.

Takviminizi arkadaşlarınızla buluşmak ve başka ilginç şeyler yapmak için temizlemekten çekinmeyin. Unutmayın, yokluk değeri arttırır. Birçok erkek tabak çevirmenin sürekli çaba gerektiren birşey olduğunu düşünür. Bu doğru değil. Aslına bakarsanız kendinizi tüm tabaklarınıza eşit olarak ayırmaya çalışırsanız bir ya da ikisi ile tamamına ermeye itersiniz kendinizi. Birçok erkek tabakları sürekli çevirmek gerekir sanır ama işi doğru yaparsanız tabaklar kendi kendilerini çevirirler. Burdaki temel korku eğer bir tabağa yeterince zaman harcamazsanız o tabağın düşeceğidir. Bu bazen olur ve kendinizi buna hazırlamanız gerekir. Daha fazla tabak çevirmek için bazen bazı tabakların düşmesi gerekir. Ama çoğunlukla fazla el altında olmamanız belli bir gizem ve yokluk duygusu yaratacaktır ki tabaklar sizin peşinizde koşacaktır.

Tabak çevirmek uzun süreli ilişkiye giden bir yol olabilir ama tabak çevirmeyi uzun süre pratikleyip bu sayede ne tip bir kadının sizin için kaliteli bir ilişki ifade edebileceğini ve bu kadını nasıl ayırt edebileceğinizi öğrenmeden uzun süreli ilişkiye geçmeyin. Birçok oyun yeteneğinde olduğu gibi,  beta tabak çevirmeyi de belli bir seviyede başarı elde edip idealindeki rüyalarının kadınını bulmak ve buradan kendi kendini yokeden bir uzun süreli ilişkiye geçmek için kullanır. Burada da seçimini ergen idealleri baz alarak yapar, kadınların kalitelerini anlama konusunda olgunlaşmadan.

Çevirebildiğiniz kadar tabak çevirin zira bir kere uzun süreli ilişkiye geçtiğinizde, artık oyununuz ne kadar güçlü olursa olsun, sizi değerli kılan kadın rekabet stresinin bir kısmını kaybedeceği için, işiniz zorlaşacak. Bütün tabaklarınız gidecek ve ilişkiye girdiğiniz hatun rahatlayacak. Bu, erkeklerin bağlılık sözü ile uzun süreli ilişkiye girmeden önce tavşanlar gibi çiftleştikleri hatunun, ilişki başladıktan sonra daha az seks yapmaya başlamasının temel nedenidir. Bağlılık sözü verdiğiniz bir ilişkide tabak çeviremezsiniz. Kadında rekabet stresi yaratmanın başka yolları da var elbet ama hiç biri bekar ve tabak çeviriyor olmak kadar etkili değildir.

İngilizce aslı için : Plate Theory VI : Abundance & Scarcity

Tabak Teorisi – Tüm Yazılar

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

5 thoughts on “Tabak Teorisi VI – Bolluk & Yokluk”

  1. Bir açıdan bakıyorum da bu tabak çevirme olayını genç erkeklere tek tek anlatmaktan ziyade kitleye yaymak için, yani yanında şu yazıları çevirmek için açtım siteyi.

 1. Uzun süreli ilişkide tabak çevirmeden de kadının rekabet stresini güncel tutabiliriz.Bunun için başka kadınların bize olan ilgisini kadın görmeli.Ben uzun süreli ilişkide olsamda bazı kadınlara alenen yeşil ışık yakarım ki kadınım tamamiyle rahatlamasın.Bunu arkadaşlık maskesi altında yaparım.Evet bu manipülatif ama herşeyin bedeli var.
  Evet aldatmamalı ama bu alenen yakılacak yeşil ışıklara engel değil bence.
  Üstelik kadınların çok büyük bir kısmıda ilişkideyken bunu yapıyor hatta çoğunluğu tabak dahi çeviriyor.

  Kadının ruhunda rekabet var.Her şeyi diğer kızların gözüne sokmak için yapan canlılar bunlar.
  En büyük zevkleri olan rekabeti ellerinden alırsanız sıkıcılıktan öteye adım atamazsınız.
  Ben bazen ortamda başka bir kızın bir özelliğini arsız komik şekilde överim.Yeterince sinirlendirince de onu seçtiğimi ve konunun kapanmış olduğunu hatırlatırım.

  ”başka kızları beğeniyorum,etkileyebilirim ama seni seçtim”

  uzun süreli ilişkide kıza bunu hissettirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *