Tinder’da kadın erkek çekicilik seviyeleri ve beğenme oranları

Tinder’da neden eşleşme olmuyor yazımızda bahsettiğimiz fenomenle ilgili başka ilginç bir grafik çıktı karşımıza. Grafik aşağıda. Tinder ile ilgili yapılan bir çalışma, erkeklerin tinder’da aldıkları çekicilik (attractiveness) seviyesini şöyle hesaplamış :

attractiveness%=16.8*ln(like%)+52.3

Çalışma şu sonuca varmış :

Çekicilik konusunda erkeklerin alttaki yüzde 80’i, kadınların alttaki yüzde 22’si için rekabet ederken, kadınların tepedeki yüzde 78’i, erkeklerin tepedeki yüzde 20’si için rekabet ediyor.

“Kadınların (female) kendi çekicilik (attractiveness) seviyelerine göre beğendikleri (like) erkek (male) çekicilik seviyeleri.

Yalnız buna bir not ekleyeyim : Erkeklerin önemli bir kısmı hiçbir kriter olmadan, eleme yapmadan, hatta resme bile bakmadan like yapıyor, muhtemelen onlar bu verileri bozuyor bir miktar.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

1 thought on “Tinder’da kadın erkek çekicilik seviyeleri ve beğenme oranları”

  1. Tinder tarafından banlanmış bulunmaktayım ama bunu gerektirecek hiçbir şey yapmamış olmama rağmen.Şimdi kendi telefon numaramdan yeni hesap da açamıyorum.Bu konuda bir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *