Bir sonraki …

Erkek Adam sitesini e-posta adresine oldukça fazla sayıda tavsiye isteği alıyoruz. Bu maillerde konu ne olursa olsun, ortak problemi görmek hiç zor değil : paragraflarca yazı sadece bir kız ile ilgili! Bu kız eski kız arkadaş ya da hedefte olan ve iş atıp – iş atmadığı anlaşılamayan bir hatun kişi. Maillerde bu kız ile maili atan erkek arasındaki iletişimin ayrıntıları ve nerede hata yaptıklarına dair sorular var ama hatanın kendisi zaten bu tek kadına bu kadar saplanmak. Bu o kadar yaygın bir problem ki bir tavsiye isteği aldığımızda, genelde uzun olan bu mailde ilk yaptığımız detayları okumaktan ziyade yazan kaç kadından bahsediyor kontrol etmek oluyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sayı her zaman “bir”. O özel kadın tabii ki.

Arkadaşlar, belirli bir kadın herhangi bir aşamada çark edebilir. Dün yüzünüze gülerken, bugün size sırtınızı dönebilir. Bunun nedeni siz de olabilirsiniz, kadın da. Kadınlar tabak çevirir ve sürekli opsiyonlarını karşılaştırır. Bir eleman öne geçmiştir, kadın sizi geriye atar, tamamen atar, falan filan. Önemli değil. Bir kadın şu an kız arkadaşınız / karınız değil ise ve bu kadın sizin hedefinizdeki tek kadınsa, o kadınla aranızdaki iletişimin içeriğinden çok daha büyük olan hata, sizin sadece bir kadına odaklanmanızdır.

Şu yazımızı iyi okuyun :

Kırmızı Haplı Çocuk – Mavi Haplı Çocuk

Dikkat edin, kızlar kırmızı haplı çocuğa yağmamaktadır. Kırmızı haplı çocuğun tek yaptığı kendisi ile seks yapmayan hatuna fazla zaman ve kaynak ayırmamasıdır. Kırmızı haplı çocuk resmen tabak çevirmektedir.

Bizim size tavsiye ettiğimiz gibi tabak çevirmiyor olabilirsiniz. Yani “abi ben aynı anda birden fazla kadınla yatamam, benim kişiliğime, prensiplerime, inançlarıma uymaz” diyor olabilirsiniz. Ama eğer şu an kimseyle yatmıyorsanız, birden fazla kadına paralel yürümemenize bir bahane değil bu. Bekarsın, kız arkadaşın yok, neden sadece bir kıza yazıyorsunuz?

Tabak teorisi yazısından :

Uzun süreli ilişki dışında erkeklerin büyük bir kısmı, sniper yöntemi olarak adlandırılabilecek bir ilişki stratejisi izlerler. Beta erkek sıklıkla tüm zamanını, enerjisini ve kaynaklarını hedefi sabırla beklemeye, o sabırla beklediği doğru zaman gelip de hedefindeki kıza niyetini belli etmeye adar. Bu “kız”, bütün bu bekleme / kur yapma dönemi boyunca, beta erkeğinin hedefindeki tek hatun kişidir. Bu proses birkaç haftadan, bazı uç örneklerde birkaç yıla kadar sürebilir. Bu bekleme süresi boyunca beta erkeği, en önemli kaynağından fedakarlık yapar – diğer potansiyel fırsatlar. Tabak çevirme teorisini kullanan erkek ise bu saçma (ama maalesef çok yaygın) durumdan kendini koruyabilir ve kadın peşinde koşarken birçok hedefe seri halde yönelir (pompalı tüfek yöntemi). Kadınsı koşullanma ile beyni yıkanmış beta erkeği balığı olta ile avlarken, tabak çeviren erkek balığı çok geniş bir ağ ile avlar. Ağa takılanlardan beğendiklerini alır, beğenmediklerini tekrar suya atar.

Kırmızı haplı erkeğin, mavi haplı erkekten farkı, kırmızı haplı erkeğin birden fazla kadını, hızlıca değerlendirmesi ve kendisine yeterince meyilli olmayan kadını hemen geride bırakarak bir sonraki hedefe yürümesidir. Mavi haplı erkek bir kadını haftalarca ve aylarca tüm ilgisinin odağında tutar ve ayda yılda bir yeni bir kadına yürürken, kırmızı haplı erkek onlarca kadına yürür.

Emin olun bir alfa erkek, ortalama betadan kat be kat fazla red yiyen biridir. Ha onun cazibesi nedeniyle belirli bir kadından red yeme oranı daha düşüktür ama başarı oranı yüzde 50 bile değildir. Eğer tek bir kadına haftalarca takılı kalmışsanız yaptığınız en büyük hata, sizinle henüz yatmamış bir hatuna takılıp kalmanızdır, aranızdaki konuşmalar, iletişim detaydır.

Aynı şey, eski kız arkadaş için de geçerli. Bir kız sizinle ilişkisini bitirdiği anda sizi başka bir kadına yelken açmak için serbest bırakmıştır. Nokta! Bizim eski kız arkadaş konusunda duruşumuz net (hemen geride bırak) ama diyelim ki hala onu geri kazanmaya uğraşıyorsun (çok yanlış hareket), yine de hemen başka kadınlara da yazmanız lazım.

Soru : Ama abi aşk?

Kısa cevap : Yalan dostum, aşk diye birşey yok.

Uzun cevap: Bu aşk masalı sizi uysal betalar olarak tutmak için var zaten. Yanlış anlamayın, iki insanı çocuk yapmak ve ona ilk senelerinde bakmak için biraraya getiren hormonal salgılamaların yarattığı “romantizm” yalan değil. Sağlıklı birşey. Ama bu Disney masalı tarzı “ömür boyu mutlu yaşadılar” aşkı tamamen propoganda ve ruh ikizi kişilik bozukluğunun bir parçası. İşin ilginç tarafı buna erkekler kadınlardan daha fazla kanıyorlar.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

4 thoughts on “Bir sonraki …”

 1. Sanırım, sitede açık açık tüm process yazılırken (ki örnek olması açısından çok faydalı buluyorum) bazı arkadaşlar, bunu direkt olarak “taktik alma” durumuna evirmişler. Feminik (özellikle feminik diyorum) ve meriç tayfasının red pill öğretisine sokmak için hazır beklediği “tüm bunlar karı-kız için” denklemi yaratıyor biraz da. Ellerinize sağlık.

  1. Katılıyorum çünkü ilk başta bu öğretiyi fark edenler kadınlarla alakalı bir travma yaşadıkları için fark ediyorlar ve ‘en iyisi olcam hepücüünü çüküvericem’ mentalitesiyle yola çıkıyorlar bu durum da dediğin gibi taktik alma durumuna düşüyor. (evrilmiyor, düşüyor :/)

   TRP’yi ilk okumaya başladığım gün benim de kafamda sürekli kadınlarla alakalı durumlara ışık tutacak taktik arayışı vardı fakat dirayetimdeki noksansızlıklar sağolsun okumayı bırakmadım ve aslında olayın çok daha farklı bir şey olduğunu, kadın-erkek ilişkisinden ziyade erkek ve erkeğin iç dünyası ile alakalı olduğunu görmeye başladım.

   Erkek kendini seksi, saygın, statü sahibi, bilgili, ağır başlı biri olarak görebilirse ya da o hale evirebilirse zaten kadın-erkek ilişkisinde taktik aramasına pek gerek kalmayacaktır. O noktadan sonra beta durumuna düşmesin yeter.

   Hepinize selam, okumaya devam.

 2. Mahmut abi merhaba,

  Problemli bir ilişkiden çıkan bir ve bu sebeple ilişki yaşamaya kapatan bir kıza karşı nasıl bir yol izlenmesi gerekir ?

  Bu konuda sitede uygun bir yazı bulamadım. İlgi işaretleri ve karşılıklı etkileşim söz konusu fakat işler bir yere gelince kaçınan davranışlarda bulunuyor karşı taraf, doğrudan olmasa da sorunlu ilişkiden çıktım emareleri alıyorum karşı taraftan.
  Asla arkadaş olamayacağımızı açıkça belirttim ve kendimi çektim yine de belirli belirsiz gelmeye devam ediyor.
  Bununla ilgili tavsiyen ya da yönlendirebileceğin bir yazı bulunur mu sorunlu ilişkiden çıkan bir kızla ne yapmak gerekir yol haritası ne olmalıdır

  Teşekkürler

  1. @Osas Kral

   Sorunlu bir ilişkiden çıkan kızla genelde düzgün bir ilişki yaşayamazsın ve (bir sonraki) bu konuda anlatılanların altına böyle tavsiye istemen çok saçma.!

   Kızla iyi gidiyorsa iletişimin, flörtleşiyorsan, ve flörtüne yanıt veriyorsa bir yerlere çağırırsın. Gelirse adım adım kadını seks eşiğinden aşırırsın. Eğer flörtüne yanıt vermiyorsa ve bir yerlere çağırdığın da gelmiyorsa, Next Nextstar deyip next’lersin.

   Yaptğın büyük hatalardan biriside, kız anladığım kadarıyla ilişkiye yanaşmıyor ama sen halen sevgili olmaya çalışıyorsun büyük hata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *