Karmaşık sinyaller

“Anlaşılmaz sinyaller” ya da “anlaşılmaz mesajlar”. “Bilmiyorum be kanka, hatun bana çok karmaşık sinyaller veriyor”, birçok mavi haplı erkeğin ağzından duyabileceğiniz birşey.

Çoğunlukla ortada “anlaşılmaz” olan birşey yoktur aslında. Burada olan bilerek ya da bilmeyerek kadının ilettiğini okuyamamak. Çoğu erkek, kadının konuştuğu kelimelerden ne demek istediğini anlamaya çalışır, ama kadının davranışını okumak ve bu okuduklarını doğru şekilde yorumlamak için tecrübe ve öz disiplin gereklidir.

Bir kadın sıcakkanlı iken mesafeli oluyor ve sonra tekrar sıcakkanlı oluyor ise, mesaj BUDUR – klasik “satın alan pişmanlığı” (buyer’s remorse), sen onun ilk önceliği değilsin, seninle kafasında daha iyi bir hipergamik aday aranda gidip geliyor, sarhoşken daha yakışıklı görünüyordun, vs. – mesaj “ya öyle ise”ler değil, mesaj kadının tereddütleri ve davranışının bu tereddütleri nasıl yansıttığı. Seks yapmadan önce en az 10 kere buluşmak? Mesaj budur. Buluşmaları iptal etmek? Son anda ekmek? Güçlü ilgi ya da az ilgi? Mesaj BUDUR.

Size olan ilgi seviyesi (IL) güçlü olan kadın kafanızı karıştırmaz.Bir kadın sizinle sikişmek isterse, sizinle sikişmenin bir yolunu bulur. Eğer bir kadının size olan ilgisi bir artıp, bir azalıyorsa, onu hemen bir kenara koyun ve başka tabaklar çevirin. Eğer seninle ne yapacağını çözer ve senin peşinde koşarsa, sen yine kendi çerçevendesin ve senin ilginin bir değeri olduğunu gösterdin. Eğer sabırla bekleyerek acaba onun sana ilgisini arttıracak sihirli formül nedir diye merak edersen, onun çerçevesine düşersin. Bu, senin ona, onun sana olduğundan daha fazla ihtiyacın olduğunu gösterir ve bu da onun kendi ilgisinin koşullarını sana dayatabilmesi anlamına gelir.

Çoğu erkeğin kadının verdiği “anlaşılmaz mesaj” ya da kafa karıştırıcı davranış olarak düşündüğü şey, onun neden böyle davrandığını anlayacak kabiliyete sahip olmamalarından ya da anlamayı reddetmelerinden kaynaklanır. Bu genelde bir erkeğin bir kızın içine düşmesi ve onun davranışlarını olduğu gibi kabul etmek yerine bunlara kılıf uydurmaya çalışmasıdır. Çünkü kadının karmaşık ve anlaşılmaz davrandığını düşünüp “kadınları anlamak zor hacı” demek kolaycılıktır, oğlumuzun aslında bu kızdan başka alternatifi olmadığından kendini bu kızın peşinde tutma çabasıdır. Bir erkeğe olan ilgi seviyesi yüksek bir kadının, erkeğin gözünde statüsünü şüpheli hale getirecek davranışlara ne ihtiyacı vardır ne de motivasyonu. Tamam, ilgi seviyesi ne olursa olsun kadınlar erkeklere shit test atar ve erkekler bunu geçer ya da bundan çakar ama shit testler ortamı ve durumu göz önüne aldığınızda kolayca görülebilecek şeylerdir.

Çoğunlukla kadınlar tüm gerçeği davranış ve tutumları ile açık açık gösterirler ama burada olan sadece kadının iletişim kanallarının erkeğin anlayamayacağı şeyler olmasıdır. Ama sizin erkek olarak öğrenmeniz gereken şey, gerçek motivasyonunu öğrenmek için onun (dediklerine inanmak yerine) davranışlarını gözlemlemektir. Yapılması gereken tek şey davranışları ve onların sonuçlarını karşılaştırarak burdan amacı çıkarmaktır.

Eğer bir erkek kadının sadece söylediklerini değil, davranışlarını ölçü alırsa, kadının aslında ona büyük miktarda bilgi aktardığını anlayacaktır. Erkek aynı zamanda anlamalıdır ki kadının davranışları ile işaret ettiği gerçek, erkeğin kabul etmek istemediği şeydir.

Kadınlar, erkeklerden daha değişik şekilde iletişim kurdukları için erkekler çoğunlukla çileden çıkarlar. Kadınlar örtülü bir şekilde iletişim kurarlar, erkekler ise alenen. Erkekler bilgi iletirken, kadınlar genelde duygu iletirler. Erkekler iletişim kurarken içeriğe öncelik verirler, kadınlar ise duruma ve duygulara. Çeyrek yüzyıldır doludizgin esen feminizasyon rüzgarının en büyük aldatmacalarından biri, kadınların erkekler kadar analitik, problem çözücü ve akılcı davrandıkları fikridir. Eşitlikçi zihniyet, erkekleri (yanlış bir biçimde) kadınların kendilerinden hiç de farklı olmadığına inandırır. Bu demek değildir ki kadınlar problem çözücü olmayı öğrenemez, demek istediğimiz kadınların feminen bir iletişim formuna sahip oldukları.

Bu konuya daha önce güzel bir örnek vermiştik : Yalvarırım terk et beni. Ben seni arkadaş olarak görüyorum / arkadaş kalalım da standart bir üstü kapalı iletişim (reddetme) şeklidir mesela. “Benden 1000 km uzak dur Hilmi” demek bir kadın için fazla alenen iletişimdir ve arkadaş kalalım daha feminen bir iletişim şeklidir.

Yine iyi bir örnek de senden hoşlanıyorum ama ilişkiye hazır değilim yazısındaki durumdur.  Kadının burada asıl iletmek istediği mesaj “senden hoşlanmıyorum, ilişkiye hazırım ama başkasıyla” iken ağzından tam tersi çıkmaktadır.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Erkek Adam

Sitenin 30luk abisi ve admini. Üşengeçliğinden admin hesabından yaza yaza rumuzu erkekadam kaldı. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

12 thoughts on “Karmaşık sinyaller”

 1. “Pasif – aktiflik” olayı kadınlarda default gelen bişey, bunda hemfikiriz.

  Fakat, hocam, ben biraz daha bodoslama girmek istedim, çünkü kendi açımdan problem tam olarak bu kısımda cereyan ediyor:

  Ben şahsen shit test’lere gülüp geçiyorum veya duymazlıktan geliyorum. Böyle olunca da hatun sıkılıp gidiyor. Burada konu, hatunun bizden hoşlanıp hoşlanmamasıyla direkt ilgili öyleyse. Çiftleşmek istediğimiz kişiyi iterken çekmemiz gerekiyor demek bu. Burası nasıl oluyor acaba?

  Gerçi daha önce de sormuştum, ama çok da tatmin edici bi cevap alamadım. Umarım anlatabilmişimdir.

  Elinize sağlık.

  1. Shit testlere en iyi karsilik “hemfikir ol ve abart” gibi yanit vermektir, gulup gecmek ve aldirmamak kiz arkadasinda ise yarar genelde. Sana adim adim ne yapacagini yazabilmeyi cok isterdim ama boyle formule dokmek cok zor. Sunu soyleyeyim, yurudugun hatunlarin cogu zaten senden hoslanmayacak o nedenle sorun geneli neden boyle degil. Hepsi neden boyle. Bir dahakine spesifik konusmayi kaydet, yorumlayayim (ya da aklinda ise yaz).

   1. Bu arada shit testler ince zeka ve sogukkanlilikla gecmen gereken seyler ama bunlari gecmen diger muhtemel hatalarini (vucud dili, ses tonu, konusmanin sikici olmasi gibi) duzeltmez. Sunu da unutma hatunlar bizim gibi sirf gotunuse ve durusa bakarak tamam olur bu demezler. Seni belki bolgesine (maybezone) alirlar. Ordan geri dusebilirsin.

  2. Pasif – aktiflik kadinlarda seni yeterince iyi bir aday olarak gormedigine isarettir. Onlarda default degil, alfa mi – beta mi karar veremedikleri adamlara default tepkileridir. Kadini hemen kenara atin, Turkce anlamindan belki yanlis anlasiliyor. Bu karizma yapman ve boylece kacan kovalanir havasi yaratman degil. O yan urun. Buradaki temel felsefemiz uyarinca sana direk ilgisi olan kadini arayisinda bu kadi nla vakit kaybetmemen icin.

  3. Sana tavsiyem, bir wingman edin ve onun hatuna yazarken seni gozlemlemesini sagla. Benim sana soyleyebileceklerimin kat be katini o sana anlatacaktir zaten. Yine tekrarlayayim her 5 kadinin 4unun olmamasi isin dogasi geregi, bunu duzeltmeye veya arttirmaya kasmanin luzumu yok. 10 kadina bir aylik bir zamam diliminde yurudun ve sifir cekti isen sorun. Ha 10 kadina 10 senede yururswn sifir cekmen normaldir.

 2. Ben anlatamadım sanırım:) Yani kadınla mesafeyi azaltma safhasında tüm sorun. Sonuçta bu kadınla yakınlaşmak istiyoruz. Ben o yakınlaşma (yavşama, yürüme artık hangisiyse) yani sonuca götürecek temas, öpücük ve daha ileri safhalara geçiş kısmında sıçanzi. Ya da hatun istedi, ben anlamadım veya hatun baştan istemedi vs. Bilmiyorum, bu sefer anlatabildim mi acaba.

  1. O zaman sana soru : Bir örnek verir misin? Mesafeyi kapayamıyorum derken, başından arkadaş gibi mi giriyorsun olaya?

   1. Hayır, açık açık ve aleni ilgilendiğim belli. Son denememde sıkıca sarılıp kendime çekmiş ve yanağından öpebilmiştim sadece. (İnanılmaz muhafazakar ve tutucu bi yerde yaşıyorum öpmeye kalksam anında beni sokak ortasında linç ederler.) Herşeyin sonuçlanacağı o yakınlaşma evresinde hatunu ürkütmeden veya göt olmadan nasıl sonuca gideceğim? Benim ve eminim ki çoğu kişinin de sorunu bu. Ya tecrübesizlikten (dolayısıyla hatunun hareketlerini okuyamamaktan) ya da gerçekten hatun istemediği için olmuyor. Biraz Red Pill’den çıkar gibi olduk ama cidden sorun haline gelebiliyor.

    1. Bu muhafazakar yer olayını bilemiyorum ama kadını sarılıp kendine çekmek ve öpmek doğru hareket değil. Onun sana uzanıp seni öpmesini istemek daha mantıklı ya da aynı anda eğilmek. Vücut dili çok yanlış bir hareket.

     Şunu yazdık yeni : Kadını seks eşiğinden aşırmak

 3. Blogu yeni okumaya basladım. Aynı arkadaş ortamında daha yeni yeni tanıdıgım bir kız bana ilgi gösterdi, diğer arkadaşlardan ayrı takılarak sohbet ettik tüm gece. Hatta başını omzuma koydu koltukta otururken. Ama ben bunlara olumlu ya da olumsuz bir karşılık vermedim. Bir kaç sinyali daha oldu. Ertesi gün birşeyler yiyelim diye mesaj attığımda, yorgun olduğunu söyledi. Ben de bir şey yazmadım. Beklemeli miyim yoksa ne yapmalıyım ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *