Vaka Çalışması – Karım benimle cinsel ilişkiye girmek istemiyor

Aşağıdaki olay, bir erkeğin ne durumda olursa olsun bir kadından ilişki tavsiyesi almaması gerektiğinin kanıtı :

(Yeni baba olmuş bir eleman Mumsnet adlı bir siteye girip doğum sonrasında kendi ile seksten tamamen soğuyan karısı ile ilgili “karım benimle ilişkiye girmek istemiyor” deyip tavsiye istiyor).

Kullanıcı PseudoDad siteye şunu yazıyor : “2.5 yıl önce oğlumuz doğduğundan beridir sadece 5 kere seks yaptık. Bundan önce, tavşanlar gibi sevişmiyorduk ama haftada iki kere seks yapmaktan gayet mutlu idim.” Bu konuyu 6 yıllık “mükemmel” karısına uygun şekilde açmak istediğini söyleyen kullanıcı soruyor : “ne zaman yeter artık diyebilirim?”

Yazısı yüzlerce yanıt alıyor ve kadınlar ona daha fazla ev işi yapması, evlilik danışmanına gitmesi veya şu an kendisi ile ilgilenmiyor olabileceğini kabul etmesi gibi tavsiyeler yazıyorlar.

 

Mumsnet kullanıcısı monkeysox adama yeterince ev işi yapıp yapmadığını soran ilk kullanıcıs. PseudoDad kendi payına düşeni yaptığında ısrar ediyor ama başka bir anne ise “karısının şu an kendisi ile ilgilenmediğini kabul etmesini ve karısı yeniden kendisi ile ilgilenene kadar dişini sıkmasını” tavsiye ediyor. BravoPanda adlı anne de “sırf sen seks istiyorsun diye karının sana seks borcu yok” diyor.

Aslında bir eş olarak hem seks hem de sadece eşinizle seks borcunuz var. Yoksa, çocuğun babasının kim olduğunun belli olması hariç evliliğin bir gereği yok ki.

Oyunun farkında olan okurlar buradaki problemi hemen farketmişlerdir : tavsiye isteyen erkeğin sosyo-seksüel rütbesi, karısının cinsel ilgisini çekemeyecek kadar düşük. Ev işi yapan, karısına saygı konusunda kaygılı ve daha da önemlisi kendisine karşı buzdağı kadar soğuk frigid karısına hala “mükemmel” diyen bir ezik herhangi bir kadının ilgisini çekemez zaten.

Bu erkeğin yapması gereken 1 yıl önce karısını terk etmekti; 18 ay bir kadının eş olmanın en önemli fonksiyonunu yerine getirmeyerek evliliğe bağlı olmadığını göstermeye yeter de artar bile. Fakat tabii bu talihsiz eleman boşanmaya giderse, büyük ihtimalle boşanma – tecavüzüne (divorce rape) uğrayacak. En büyük zarar kontrolü, bu kadınla bir çocuk daha yapmamak ki zaten o da pek mümkün değil.

Burada asıl ilgi çekici olan ise kadınların verdikleri tepkiler. İlk dürtüleri kadının yaptıklarına kılıf uydurmak. Empati yok ki bu kadın bencilliğine en güzel örnek.

Bu adam evli kalırsa ne olabilir. Ya da arka planda ne oluyor. Olası nedenlerden ve çok muhtemel sonuçlardan biri şu:

Benim gerçek hayat hikayem şöyle : Boşanmadan önceki yıllarda karım benimle seks yapmayı bıraktı. Seks yapmayı bırakması paralelinde benimle ilgili herşeyin ona batması ile çok uyumlu idi (ne giydiğim, şakalarım, vs …) Not : Daha önce de seks ayda bir idi zaten.

Onunla bunu konuşmaya çalıştım ve aramızın iyi olmadığını söyledim. Tepkisi ise aramızda bir problem olmadığını söylemek idi. Ona göre tek problem bendim. 15 yıllık evlilik ve çocuklardan sonra problem benim evlilikten gerçekçi olmayan şeyler beklemem imiş. Kariyeri zaten onun sekse önem vermemesine bir neden idi. Akşamları çok yorgun oluyordu ve çocuklar da sabahın köründe ayakta idi. Haftasonları ise ev işleri vardı ve çocuklara bakmamız lazımdı. Tatiller de zaten çocuklara ayrılan zamanlar idi. Bahanesi de ÇOCUKLARI SEVMİYOR MUYDUM?

Karıma göre benim bir başka problemim de ÇOK HASSAS olmam idi. Seks konusunda sürekli mızmızlanmam da buna işaret idi.

Ne yazık ki, onun hikayesine inanıp bunu içselleştirdim. Kendi kendimi sansürledim, seks konusunda şikayet etmeyi bıraktım ve bunu olduğu gibi kabul ettim. Bana hergün kötü davranmasına toleransım azaldı giderek ama o durumda bile çok şikayet edemedim (mızmız görünmemek için).

Evliliğimizi daha iyi hale getirmek için çabaladım. Pozitif olmak için elimden geleni yaptım, ev işlerini yaptım. Zamanla onun ipleri eline almasına izin verdim. Zaten fiziksel olarak gayet iyi durumdaydım, daha da iyi duruma geldim.

Sonuç? Meğerse karım beni yıllardır aldatıyormuş. Sevgilileri ile haftada 4 veya 5 kez seks yapıyormuş (öğle yemeğinde, otoparkta, plaj kabininde, vs.). Benim mızmızlanmam konusundaki hikayesi sadece beni gölgede bırakıp ilişkilerine devam edebilmek içinmiş. Boşanmanın alevli tartışmalarının sonunda bana söylediği ise evlilik dışı ilişkinin yasak meyveleri çok heyecan verici imiş. En uzun süreli aşığı (3 yıl) sonunda ona aşkını itiraf ettiğinde ise kahkaha patlatmamak için kendini zor tutmuş (başka bir alevli tartışmada ağzından kaçırdığı üzere).

Kıssadan hisse :

1) İçgüdülerinize güvenmeniz lazım. Hatun herşey yolunda derken bile bir hinlik olduğunun farkında idim. Geçen sene karımın duygusal olarak tamamen soğuk hale gelmesini görmezden geldiğim için suçlu bile hissetmeye başlamıştım.
2) Ayak paspası olmayın … Kendi isteklerimi çok bastırdım.

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

7 thoughts on “Vaka Çalışması – Karım benimle cinsel ilişkiye girmek istemiyor”

 1. Hocam bu örnekte biraz da olay herifin ezikliğinden çok, karıların extra karaktersiz oluşu da yatıyor tabii. Türkiye gibi salak bir Orta Doğu ülkesinde dahi dışarıdan örnek çiftmiş gibi görünen tiplerin ne boklar yediği de malum gerçi. Herif de eşşeğin amına suyu kaçırmış, orası ayrı konu. Böyle yazılar, hapı yeni almaya başlayanlar veya almaya niyetlenen çoğu kardeşimizi beklenenden daha çabuk uyandırabilir bence.

  Naçizane: Zalimliğe varan örneklerin olduğu yazılar bence daha etkili olabilir. İlk şoku atlatırken zor oluyor tabii (buradan okuyup anlayabiliyorlarsa ne ala, çünkü bizzat tecrübe etmek, psikolojide ciddi hasarlara sebebiyet verebiliyor) Sonrası için rahatlama moduna geçebilirler.

  Elinize sağlık.

  1. Lyku güzel yazmış yorumda : “Örnekteki arkadaş büyük ihtimalle karısının da bir kadın olduğunu unutmuş. Kadınlar da biz erkekler kadar seks ister. Hatta o kadar olmadık yerlerde isterler ki bazen biz bile utanırız.”

   Bu adamların temel olarak 2 derdi var ki bu nedenle sadece buraya taşıdık : (a) hayatlarının kadınından başka alternatifleri olmadığına inanmışlar (oneities) ve (b) kadınları cennetten düşme, masum melekler sanıyorlar.

   Başka hiçbirşey yapmadan sadece şu iki salaklığı üzerinden atan bir erkek bir daha kadın – erkek ilişkilerinde mutsuz olmamayı garantiler.

 2. 80 kilo 1.85 boyunda bir adamım ama 1.73 boyunda 50 kilo adamlar aykırı takılarak benden çok kız götürüyor dış görünüş ve aykırılık hakkında yazı yazarsan yararlı olabilir.

  1. Bu “aykırı takılan” adamların en çok aykırılıkları göze takılıyor ama kızlara asıl çekici gelen muhtemelen sadece bu adamların dış görünüşleri ve sürünün içinden dışarı çıkmayan adamlara göre çok daha eğlenceli olmaları değil. Aykırılık için kendine güven, dobralık, sikine takmama, özgürlük ve kendini beğenmişlik gibi özellikler gerekir ki bunlar da kadına çekici gelirler.

   Bu adamlarda herşeyden önce gidip kızlara yürümek gibi bir huy var. Çoğu erkekte olmayan.

   Yazalım bu konuda.

   1. Enes sen misin? aksdaksaks Nedense bana en çok yakıştırılan yaftalardan biri bu aykırılık olayı.Birçoğunuz böyle olamıyorsunuz çünkü törpülenmişsiniz.Zaten böyle olmamanız konusun da da kendi kendinizi manipüle ediyorsunuz.Aykırılık deyip ayağa düşürdüğün olay da genel olarak ağır özgüven gerektiyor.Bir betanın kendini kasarak dahi olamayacağı bir şey.

 3. Örnekteki arkadaş büyük ihtimalle karısının da bir kadın olduğunu unutmuş. Kadınlar da biz erkekler kadar seks ister. Hatta o kadar olmadık yerlerde isterler ki bazen biz bile utanırız.

  Hatta aktif seks hayatı olan bir kadın ile 1 hafta seks yapmayın bakın bakalım nasıl ortalığı ayağa kaldıracak.

  1. Evlilikte başına bu gelen birçok erkeğin yaptığı en büyük hata da bu zaten. Kadının ağzından “seks yapmak istemiyorum” lafının aslında “seninle seks yapmak istemiyorum” olma ihtimalini düşünmüyorlar. Burada özel dedektif iyi bir yatırım olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *