Hayallerin kadınları ve çocukların eline dinamit vermek

“Kendini beğenmek, kendini ihmal etmek kadar büyük bir günah değildir” – Henry V

Gurur, insanların hakkında kafalarının karışık olduğu şeylerden biri. Bir kişinin kendi ve başarıları ile gurur duyması sağlıklı birşey; bu kendine güvenin gerçek kaynaklarından biri. Beni yanlış anlamayın, alçakgönüllülük övgüye değer bir özellik ama alçakgönüllülük sadece kendi yeteneklerinize olan güvenininz ölçüsünde değerli. Kazanabileceğini bildiği halde bir kavgaya girmek yerine kavgadan çekilen biri alçakgönüllüdür. Genellikle alçakgönüllülük sadece kendini tatmin eden bir özelliktir zira sizin yeteneklerinize aşina insanlar haricinde kimse bunu takdir etmeyecektir ve bunun korkaklık ya da en iyi ihtimalle özgüven eksikliği olmadığını bilmeyecektir. Gurur çoğunlukla kibir gibi görünür zira daha az başarılı insanlar gurur karşısında kıskançlaşır ve daha fazla başarılı insanlar ise başarılarınızı sizin bulduğunuz kadar olağanüstü bulmaz. Fazla mükemmel görünmemek önemlidir ama omurgasız görünmemek de aynı şekilde önemlidir.

“Gururlu” olmak ise bambaşka birşeydir ve tam da burası bir sürü AFC / betanın kavrayamadığı şeydir, özellikle şövalyelik, şeref, erdem gibi şeylere ciddi ego yatırımı olanları için.  Benim eski beta halim bunda zorluk çekerdi. Ortalama beta kendi kendini tasfiye eder, kendi kendini hor görür zira yanlış bir şekilde bu ideolojinin onu sürüden ayıracağına ve “diğer erkekler gibi olmamasını” sağlayacaına inanır. Yanlış bir şekilde bunun kendisini ender bulunan biri yapacağını düşünür, tam tersi kendisi gibi olanlar çoğunluk iken. Neden? Bunu anlamak için kırmızı hapa yeni gelmiş erkeklerin yazdıklarını okumanız yeterli.

Eminim ki sıfırdan PUA (Pick Up Artist) olabilmiş erkekler var ama bunlar istisna. Erkekler bu tür blog ve forumları gökten kafalarına am yağdığı için aramıyorlar. Arayış içindeler zira her ne yapıyorlarsa bu işe yaramıyor. Bu açıdan baktığınızda bu erkekler OYUNun en çok eleştirdikleri özelliğini kullanıyorlar – bir senaryodan yola çıkarak hareket ediyorlar. PUA tekniklerinin önceden yazılmış senaryolara dayanmasını eleştirmeyi seviyoruz; böyle sosyal robot gibi davranılır mı, o şekilde “kendin” olmuyorsun falan. Ama bir AFC / beta olarak yaptıklarınız da aynı şekilde senaryo. Tek fark, ki çok sinsi birşey bu, AFC senaryosunu tüm toplum sizin içselleştirmenizi sağlamış ve hayat boyu bu senaryoya yatırım yapmışsınız.

AFC zihniyetini kendi çıkarınız için kafanızdan attığınız zaman ne oldu? Muhtemelen sonuç almaya başladınız. Size daha önce imkansız görünen kadınlarla beraber olmaya başladınız ve bu sadece AFC davranış ve zihbiyetini kendinizi merkeze koyan ve kendinizi öncelik yapan bir zihniyetle değiştirdiğiniz için oldu. Götün teki gibi hissediyor olabilirsiniz, çevreniz size kötü ya da aslında olmadığınız birine dönüştüğünüzü söyleyebilirler ama sonuçlar ortada.

Ama PUA idealinin en önemli problemlerinden biri, AFCizm’in temel sorununa hiç değinmemiş olması. Bu da şu : AFC (beta), AFC (beta) olmayı bırakmak istemiyor ki! Çoğunlukla istedikleri ONEitislerinin (ya da hayallerinin kadınının) kendileri ile uzun süreli beraber olmalarını ve böylece de yan gelip yatacakları şekilde “kendileri olmak” istiyorlar. OYUna göre PUA Tanrısı Mystery bile PUA senaryosunun kendi ONEities’i olan Katya ile uzun süreli ilişkiye girmek için işe yaramadığında intihara meyilli, zavallı bir AFCye dönüşüyor. Tarihin en meşhur PUAsı bile hala AFC zihniyetinde zira o zihniyeti öldürmek için birşey yapmamış – içindeki AFCyi öldürmemiş.

Başka çok yaygın birşey de reform olmuş ve OYUN yolunda iyi ilerleyen AFCnin, oyun sayesinde hayallerindeki kızı tavlaması ve bunu başarır başarmaz onunla eski AFC çerçevesi temelli bir uzun süreli ilişkiye girerek onu kaybetmesidir. Ben büyük bir Ross Jefferies hayranı değilim ama zamanında dediği bir laf çok doğru : “PUA yeteneklerini bu kalaslara öğretmek, küçük çocukların eline dinamit vermek gibi birşey”. Bu laf kendi tahmin edebileceğinden daha doğru muhtemelen, çünkü felaket potansiyeli çok fazla. Birçok erkek, hedefteki kızı kapatabilecekleri sihirli değnek ya da sihirli formül peşinde. Ama bu onların uzun süredir fantaziledikleri tembel ve beta uzun süreli ilişkiye onları hazırlamak konusunda hiçbir şey içermiyor. Bu adamlar erkek adam değil, ellerinde dinamit olan oğlan çocuklarına dönüşüyorlar. Sonra OYUNu öğrenmek sayesinde hayallerinin kadınının kalbini çalan arkadaş, “başına gelmiş en güzel şey” olan bu hatun kendini terkedince yıkılıp, intihara meyilli bir hale gelince şaşırıyor muyuz? Ya da sevgili ONEities’i bipolar bozukluktan müzdarip çıkınca ve elemanın hayatı OYUN sonrası uzun süreli ilişkiye hazır olmadığı için tepetaklak olunca?

Herhangi bir kadını tavlamak için sadece PUA yeteneklerini kullanmanın problemi, bunun bazen gerçekten HERHANGİ bir kadını tavlaması. Önden araştırma yok, muhakeme yok, düşünmek. AFC oyun sayesinde güzel bir kızı ya da eskiden uydusu olduğu kızı tavlayabilmeye başlayınca o kadar kendilerinden geçiyorlar ki, nasıl bir kadınla beraber olmaları gerektiği konusundaki kriterleri boşveriyorlar. Bu nedenle duygu manipulasyonu yapan kadınlara karşı tamamen hazırlıksız oluyorlar, özellikle de bu kadınlar çok güzelse. Bu nedenle kısa zamanda bu kadını takıntı ve ONEitis haline getiriyorlar.

PUA yetenekleri yararlı yetenekler ama pozitif maskülin bir kafa yapısı kazanmak bir AFCyi kadınlarla aşık atmaya daha hazırıklı kılacaktır. Bir AFCnin kendisini, ruhuna işlemiş sosyal ve psikolojik şemalardan arnıdırması gerekli – kişiliğini beynini bir hayat boyunca yıkayan propogandadan arındırmalı. AFCye bu değişimden önce oyunu öğretmek onu sadece büyük bir hayalkırıklığına ve uzun süreli ilişki içi ızdıraba mahkum kılar. Eski, beta düşünce yapısını terk edip, oyunu öğrenmek ve üstüne pozitif maskülin bir zihniyet kazanmak en iyisi.

Çeviri : Dream Girls and Children with Dynamite

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

2 thoughts on “Hayallerin kadınları ve çocukların eline dinamit vermek”

  1. Burada sıkıntılı taraf, bahsettiğiniz sürecin çok uzun süreli olması. “Bilmeyen adama iş vermek” gibi bişey zaten bu. Kek tarifi gibi, belirli süreçleri başarılı şekilde uygulayınca (yalan değil) çoğumuz gerçekten ufukta yukarıya bakan Superman gibi oluyoruz. Ama sonrası gelmiyor. Kendim de bu sıkıntıyı çok yaşadım. Uzun mailimde de söylemiştim size: Giriş harika, gelişme idare eder, sonuç sıçış. Haptan önce de böyleydim, sonraki denememde nasıl olacak bilmiyorum. Böyle bir yolu seçen kişi, hatun kişi tarafından bir müddet sonra, “Ulan bu böyleydi, şimdi niye böyle?” şeklinde algılanıp, tüm cazibesini yitirebiliyor. Tabii bunda kızlardaki maymun iştahlılığın yüksek payı var.

    Hocam aslında Türk halkı ve Türk kızları için konuşacak olursak, günümüzde eli yüzü düzgün diyebileceğimiz kızların tamamı alfa dul neredeyse. Salak olanları nasılsa belli ediyor, ama akıllı olanları kesinlikle belli etmiyor. Sorun da bu. Üç kuruşluk ego tatmini için betalara anlamsız şekilde flörtöz davranıp, sonra bu adamları unutamadıkları “alfa”larıyla kıyaslıyor ve tekmeyi koyuyorlar. Burada hatundan alınan tepkiler, biraz da eski alfanın ne kadar “iyi” olduğu. Eğer eski alfa, Kıvanç Tatlıtuğ gibi bi herifse zaten sıçmış oluyorsunuz. Bence artık her bakılabilir kızın bir eski alfası var. Kızdan alınan sinyaller de çok önemli, ama kızın daha önce insanüstü yükselmiş bir çıtası da var, önemli olan bunu da önceden anlayabilmek. Maskülen düşünce yapısını oturtup, buna göre davranmak doğru olabilir; “bana balık verme, balık tutmayı öğret” sözü gibi. Ama betalığı atamamış bir adama o “dinamiti” verirseniz, maalesef benim gibi bunu da götünden anlar ve gitgide öküzleşmeye ve hatunlara karşı soğuk davranmaya başlar. Bunun sonu da öküzlüğü toplum içinde abartmaktan çekinip, MGTOW olmak. Elinize sağlık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *