4 Alfa bir bara girmiş …

Hikaye şu. Zamanında Jack Nicholson, Warren Beatty, Robert Redford ve Clint Eastwood bir partide biraraya gelmişler. Yapımcı Robert Evans’ın anlattığına göre bu starlardan sadece birisine kadınların büyük çoğunluğu yürüyormuş.

Öncelikle bu abilerin olayın geçtiği tarihlerde hemen hemen nasıl göründüğüne bakalım.

Hangisi diye kadınlara sorarsanız, kadınlar genelde doğru cevap veiyorlar. Peki sizce hangisi?

Cevabı okumadan bir seçim yapın.

İpucu : Erkek gibi düşünmeyin. Kadın gibi düşünün. Erkeklerin saygı duyduğu tipe rağmen kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanırlar?

.

.

.

.

.

Evet … En çok am gıdıklayan alfamız

.

.

.

Jack Nicholson.

Yukarıdaki fotoları doğru seçtim mi bilmem (zira Jack Nicholson bu fotoda normalde olduğundan daha yakışıklı ve Warren Beatty’de fazla şeker çocuk) ama eğer bu aktörleri biliyorsanız, çoğu erkek için cevap Clint Eastwood veya Robert Redford olacağını görürsünüz. Zira bu elemanlardan en yakışıklısı Robert Redford ve erkek bakış açısından en saygıdeğer alfası Clint Eastwood. Clint Eastwood sağlam, erdemli, çok konuşmayan ve maço bir alfa.

Jack Nicholson ise hem filmlerde yarı deli, serseri veya kötü çocuk karakterlerini oynayan biri, hem de özel hayatında binlerce kadına kaymış, uyuşturucu, içki, seks alemi ve parti aleminde Hollywod’un en ünlü kötü çocuğu. Bir söyleşide “kadınlara hiçbir zaman doyamadım, zamanında yatağa 4 kadından azıyla gitmezdim” diyen abimizin bir efsaneye göre “Hollywood’un en deli evi” diye bilinen evinden(*) Playboy Mansion’a (Hugh Hefner’in bir sürü playboy güzeliyle yaşadığı malikane) tünel varmış.

Burada Beatty her ne kadar Hollywood’da kötü çocuk olarak bilinen ve siktiği kadın sayısı biyografisini yazan Peter Biskind’e göre 12,775(**) olan biri olsa da kasıntı bir alfa. Redford ise aslında çok yakışıklı olup da sınırda beta izlenimi veren bir şahsiyet. Eastwood, erkeklerin lideri sınıfı alfa iken Nicholson kadınların düzüşmek için birbirini yırttığı kötü çocuk alfa.

Eğer kendinizi bir erkek gibi düşünmekten alıkoyamazsanız, Clint Eastwood en doğal tercih. Eğer kadınların da erkekler gibi güzelliğe önem verdiğini düşünüyorsanız, doğal tercih Redford. Eğer kim olduklarını bilmeyen kadınlara fotolarını gösterseniz, çoğu Redford diyecektir ama tüm paketi gördüklerinde çoğu Nicholson ile yatmayı tercih edecektir. Bir erkek için bir kadının Clint Eastwood gibi bir gerçek alfa yerine Jack Nicholson gibi bir adamın yatağına atlamasının bir mantığı yokmuş gibi görünebilir. Ama bu bloğu okuyorsanız, siz bir mantığı olduğunu biliyorsunuz. Gerçek hayatta da durum buna yakın. Kadınların çekici bulduklarını söyledikleri erkekler ve erkeklerin kadınların çekici bulacağını düşündüğü erkekler ile, kadınların arzuladıkları erkekler çok farklı.

(*) – Evliliğini bitirip şu ana kadar süren bekar hayatına adım atan Jack Nicholson’un boşanmadan sonra Marlon Brando ve Warren Beatty’ye komşu bir malikane aldığını ve bu nedenle de bulundukları sokağa Bad Boy Drive denildiğini belirtelim. Söylentiye göre Nicholson’un yattığı kadın sayısı 2,000. Bugün 78 yaşında olan aktör için yaş farkı da pek sorun değildi zamanında : 50li yaşlarının başında 19 yaşındaki İngiliz oyuncu Karen Mayo-Chandler. Chandler bir röportajda Nicholson için “çok yaramaz bir çocuk” deyip “Jack ile kıça şaplaklar, kelepçeler, kırbaçlar ile dolu durmadan seks garanti” diye eklemişti.

(**) – Biskind bu devasa sayıya aritmetik ile ulaşmış. Beatty bekaretini 19 yaşında kaybetmiş ve 1991’de Annette Bening ile tek eşli ilişkiye girene kadar geçen 35 senede neredeyse (bunun doğruluğu kuşkulu ama) her gece başka bir kadınla yatmış. Biskind burada Beatty’nin gündüz yapmış olma ihtimali kuvvetli hızlı seksleri saymıyor. Sayı muhtemelen abartı ama Beatty’nin karakteri ve nasıl bir kadın avcısı olduğu bilindiğinden bu sayı kuvvetle muhtemel 5000 – 1000 arası bir yerde.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

13 thoughts on “4 Alfa bir bara girmiş …”

  1. Simdiden 2 paket sigara icsen ve duzenli solaryuma girsen, 3 – 4 seneye kalmaz katil tipli birine donersin (artisi da kisik ve derinden ses tonu) ama sen o ise girme. Sakal babyface’e cok iyi alternatif, cikmiyor mu?

 1. Nedense Clint dayı hep güven veren bir tip olmuştur. Doğal çete lideri, alfa, ekip şefi, vardiya başı, büro memuru, takım emiri gibi.

  Ama gel gör ki gerçekler farklı.

  Murat Başoğlu olayı hakkında yazacak mısınız? Yeri değil bu site belki ama adam bugün açıklama yaptı “o kadın yeğenim değildi bana kumpas kurdular” diyor. Velev ki yalan diyelim bu açıklama, adam boşandı ve mal varlığının çoğunu kaybetti.

  Güzel paylaşım ayrıca.

 2. Benim tercihim Clint abiydi. Ama zamanın kadınlarının estetik algısını düşünürsek, Redford diyeceklerini düşünmüştüm. Clint reyizde bi MGTOW havası da yok değil. Jack Nicholson dediğiniz gibi hep piçmiş. Yaşlıyken de öyle.

  1. Clint Eastwood’un fotodaki karakteri (the man with no name) MGTOW gibi ama kendisi uzun sure evli kalip o sirada da ceviz ustune ceviz kirmis bir adam. Abinin wikipedia sayfasinda ozel hayati kisminda bilinen iliskileri ve cocuklari zaten bayagi uzun bir liste olusturuyor.

 3. Bir kadın olarak kesinlikle clint east
  Uff dedirtti aşağıyi okumaya korku ile indim, adamlar hakliysa
  hakettiğim belayı bulmuş muyum diye.
  Ya ben bunu başka kadınlara da soracağım Amerikan kadini için olmasın bu seçim!?

 4. Söylemeliyim ki
  Sonra gidip YouTube dan clint ve jack Nicholsona baktim
  Jack nicholson kelimenin tam anlamıyla çarpılmış gibi cin çarpmış gibi korkunç ötesi görünüyor hemen her resminde bk çukuru gibi.
  Clint ise sadece bu resimde böyle iyi.
  Googledan bakınca aynı çarpılmışligi onda da gördüm yalnız berbat ötesi iğrenç biri.
  Her ikisi de boynuzlu şeytan gibi.
  Ama Clint bu resimde sadece şöyle birini taklit etmiş : ben dağlar gibi güçlü korunak, kendine yeten kendine özgü ve fakat içinde küçük bir oğlan çocuğunun güzelliğini taşıyan biriyim.
  Muhtemelen bu bir film sahnesinden alıntı.
  Diğer ikisine gelince mavi gözlü askere benziyor.
  Warrent şefkat ve Sevgi isteyen anne isteyen bir oğlan gibi duruyor. Onlara Google dan bakmadim sanırım tahammül edemem.
  Hee bir de roll bilmemneden çeviri yapıyorsunuz ya.
  Alfa diye baktım . Adam korkunç igrenc yolda görsem kaçarım.
  İsmine tekrar bakayim.
  Dürüst olayım sadece ve sadece Jordan peterson.
  Bu adam görüntüsü gençliğinde aşk adamı çok hoş , şimdiki halinde de gözündeki pırıltı olmasa ışıksız kalacak o gözdeki duygu sebebi ile sadece o çekici olabilir.

 5. Jordan peterson güç ve testesteron çekiciliği de var ek. O gözdeki çözemedim bir pırıltı ile desteklenmiş.

 6. Burada yine bir hap güzellemesi görüyorum bu sitedeki kadınların hep yaptığı gibi. Jordan peterson’la birlikte olsaydın eğer, jack nicholson gelir seni götürür iki dakikada düdükler bırakır, sen de sonra 2aşkım jordan gerçekten nasıl oldu anlamadım’ derdin..

  1. Yardım isteyen kadın yorumculara ara ara cevap veriyorum ama burada eleştiri falan yapanları es geçeceğim bundan sonra.

   Burası erkek alanı. Bu sitenin hiçbir zaman kadın yazarı olmayacağı gibi kadın bakış açısına ayıracak zamanım ya da zaman ayırmaya niyetim yok. Siz de çok kafa yormayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *