Oyunun bokunu çıkarmak

Oyun (The Game)nun bilinmesi gereken ama çoğunlukla es geçilen oldukça önemli taraflarından biri, oyunun yolunun iki aşırı uç arasında bir denge çizgisinde devam ettiğidir. Örneğin genelde aşırı bir iyi çocuk geçmişi olan beta, eskiden bir kıza hiçbir sonuç almadan çok yatırım yaptığından, oyuna ilk başladığında tamamen öbür uca atlayarak bir sürü kıza yürürken, hepsine yetersiz yatırım yaparak yine havasını alır. Eskiden bir kadını çok takarken ve ona entellektüelliğin tepesinde muhabbetle yaklaşırken, kırmızı hap sonrası oyunu oynarken yürüdüğü hatuna aşırıya kaçmış bir “sikimde değilsin Nalan” zihniyeti ve çok havadan sudan bir muhabbet ile yanaşır.

Oyunun bokunu çıkarmak denilen bu aşırılıklardan en yaygını da ukala – eğlenceli (cocky – funny) yaklaşımının bokunu çıkarmaktır. Mavi hap oyunu nedeniyle ezik – sıkıcı oyunundan gelen bir erkek, ukala – eğlenceliyi aşırı uçlara çekebilir ve zararsız bir tavşan gibi görünmemeye çalışırken, tehlikeli bir sırtlan gibi görünebilir.

Yakın zamanda internette dolaşan şu hikaye, uç bir örnek olsa da bu duruma iyi bir örnek. Buradaki elemanın kırmızı hap öğretisine bulaşmışlığı var mı bilmiyoruz ama kırmızı hap öğretisine yeni gelenlerin sıklıkla yaptığı bir hataya çok benzer birşey yapıyor. Ukala – eğlenceli olayım derken sapık – korkutucu oluyor :

“… kız arkadaşımla yemek yiyordum ve hemen arkamızda bir çift vardı. Buluşma hiç iyi gitmiyordu. Erkek bayağı iğrençti ve çok uygunsuz şeyler söyleyip duruyordu. Kız da bayağı rahatsız olmuş görünüyordu.

Kız çorbasını hızlıca yedi. Tahminim, bitse de gitsek diye acele ediyordu. Eleman bu durumla ilgili yüksek sesle şu yorumu yaptı : “en azından yutabildiğini görmüş oldum” (İngilizce’de swallow (yutma) kelimesini oral sekste erkek boşalınca spermi yutma anlamında kullanıyor).  

Kız kıpkırmızı oldu ve bu dediğinin çok uygunsuz birşey olduğunu söyledi. Eleman hiç takmamış gibi elini sallayarak “sakin ol nasıl olsa birkaç saat içinde görmüş olacaktım” dedi. Kızın tam ne dediğini duyamadım ama bir sürü ha siktir duydum. Eleman buna “güzelim, seni evinden aldım, nerede yaşadığını biliyorum” diye cevap verdi. Kızın beti benzi attı ve tek kelime edemedi.

Ben böyle pek etrafa karışan biri değilim ama buna sessiz kalamazdım. Ayağa kalktım. Ne yapacağımı bilmiyordum ama 23 yaşındayım ve oldukça fitim ve bu orospu çocuğunu gerekirse duvara yapıştıracaktım.

Yolu yarılamıştım ki biri omzuma dokundu ve beni durdurdu. 50li yaşlarında ama oldukça fit bir adam “yavaş … bu benim” dedi, sesinde büyük bir özgüvenle.

Gitti, bir sandalye çekip çiftin masasına oturdu. Sonra polis kimliğini çıkardı ve masaya koydu. Beti benzi atma sırası erkekte idi.

Polis “burada sessizce kızımın doğumgününü kutluyordum ailemle ve senin bu genç kadını tehdit ettiğini duydum. Bunun nedenini açıklayabilir misin?”

Eleman “ben .. şey … görüyorsunuz ki …” falan diyebildi.

Polis “Ben de öyle düşünmüştüm. Bak biz bu tür şeyleri çok ciddiye alırız ve şu an seni almaları için arkadaşlarımı çağırsam mı diye düşünüyorum.”

Sonunda polis elemanın kimlik bilgilerini alıp hesabı ödettikten sonra elemana kızdan uzak durmasını söylüyor ve elemanı siktir ediyor.

Buradaki elemanın “kendine aşırı güvenmek hiç güvenmemekten iyidir”, “ukala ve eğlenceli ol” gibi oyun ilkelerini götünden anlaması gerçekten akıllara zarar ama bunun daha az vahimi oyuna ilk başladığınızda başınıza sık sık gelecek.

Oyun her ne kadar erkeklerin her türlü erkeksi (maskülin) hareketinin zehirli ve zararlı olduğunu öğreten feminen doğmaya karşı olsa da oyun sağduyu dışında değil. Eskiden hatun sizinle ilk buluştuğunda tamamen rahat hissetsin diye tavşan gibi davranmanızın panzehiri, ilk buluşmada tecavüzcü Coşkun’a dönüşmek değil. Eskiden bir kadına çok çok zaman ve ilgi harcayıp da havanızı almanızın panzehiri, şimdi bir kadına öylesine, laf olsun diye yürümek değil. Eskiden muhallebicilerde sevdiceğinizle defalarca buluşurken ağzınızdan kaka ve cinsellik çağrıştırıcı kelimeler çıkmaması için özel çaba harcayıp yanlız gecelerinize yanlız geceler eklemenizin panzehiri porno filmlerinde izlediğiniz sikiş öncesi replikler hiç değil.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Oyunun bokunu çıkarmak”

 1. MGTOW’cular ilk hapı aldıklarındaki yol ayrımında, yalan değil önce oyunu oynamaya çalışıyorlar. Sonra bunu benim gibi götünden anlayabiliyorlar. Uzun süreçte de toplumda bu gibi durumlarda çok fazla göt olmamak için sonradan “sikerim” deyip MGTOW oluyor. Ben bu işin doğuştan gelen bir sanat gibi olduğunu düşünüyorum. Red Pill öğretisi dahilinde “herkes içindeki alfa tarafı ortaya çıkarabilir” diyorsunuz ama bence bu iş doğal bir yetenek gibi. Azınlığa veriliyor, kalanlar ise büyük bedeller ödemek zorunda. Evet, dediğiniz gibi; hayat adil değil. Elinize sağlık.

  1. Bence hic de oyle degil. Hicbir yetenek dogustan gelmez, hepimiz sonradan ogreniriz. Dogal dediklerimiz aslinda kucukken iyi yetistirilme, iyi cevre, iyi gen vs. gibi faktorler sayesinde dogal olabiliyor. Ama onlarin da sorunlari, bu isi kendileri de farkinda olmadan yaptiklari icin, hep bir yerler de takiliyorlar. Ayrica ilk basta ne kadar ezik olup sonradan degisen bir suru arkadasim var. Ben belki de en beteriydim.

   1. “Dogal dediklerimiz aslinda kucukken iyi yetistirilme, iyi cevre, iyi gen vs. gibi faktorler sayesinde dogal olabiliyor. Ama onlarin da sorunlari, bu isi kendileri de farkinda olmadan yaptiklari icin, hep bir yerler de takiliyorlar. Ayrica ilk basta ne kadar ezik olup sonradan degisen bir suru arkadasim var.”

    aslında beni de çoğu kişi bazı bakımlardan doğal buluyor, kendimi geliştirdiğim halimle eski halim farklı ancak insanlara öyle yetişmişim gibi geliyor, o doğal olduğunu düşündüklerini tekrar gözden geçir :))

   2. “Hicbir yetenek dogustan gelmez, hepimiz sonradan ogreniriz.” Bunun bir üstü de “İnanırsam her şeyi başarabilirim!” aman ha hocam, pozitif olacağım diye yanlışlıkla disney masallarına kaymayalım.

 2. elemanın trp den haberi olduğunu sanmıyorum , karşılaştım ben böyle bir kaçıyla , cesaretleri sadece kadınların üzerinde çalışır bordo klavyeden farksızdırlar işin ortasına bir erkek girdimi yavru kedi gibi duygusal rolüne geri dönerler , hani olur ya karı koca kavgasi karakolda biter koca karakolda ağlar yalvarır barışır sonra eve gelip tekrar döver günün birinde kadın cinayeti diye manşet düşer. işte o tip…
  kendinize kum torbası olan bir gym seçin , çok zor oldu bulmam ama buldum ben bir tane ki oda zaten hoca kendine özel getirtmiş amk , gidin herkese atar yapın dövün demiyoruz , daha öncede denildiği gibi en azından olası bir kavgada kavga etmeyi bilin , eleman gelip hayirdir lan orusbu cocu diyip suratina bir tane yapiştirip sümük gibi yere yapiştirmasin sizi ,onu istiyoruz. zaten şimdiki tatsız olaylarda dallamalar karşı tarafın korkak biri olmadiğini anladiği an geri adım atip tatlı konuşmaya başliyor . pısırık biri olduğunu sezerse seni hayata küstürtürler.

 3. Mahmut abi, bunu benim de yaptığımı farkettim. Alfa ve kızı siklemez olayım derken sanki göt ve itici olmaya meyilli oluyorum, tabii ki örnekteki eleman kadar değil. Özellikle neg konusunda bu çok oluyor. Abi ne öneriyorsun, bu çizgiyi optimum nasıl korumak lazımdır? Aslında bir kiz ile tüm o iletişim boyunca yalnızca tam bir maskulenite her şeyin ilacı zannediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *