Tek gecelik ilişki kovalayan 30 yaş üstü erkek

Ekşi Sözlükte bugün kuzu kuzu 30una kadar her haltı yemiş kadınların beta sağlayıcısı olmak yerine, yaşıtı kadınlarınkini geçmeye başlayan cinsel pazar değerinin (CPD) farkına varıp bunun tadını çıkaran erkekleri “utandırma” saldırılarından bir diğerine rastgeldim : Tek gecelik ilişki kovalayan 30 yaş üstü erkek :

içindeki cinsel açlığı 30 küsur senede bitirememiş, sorumluluk almaya ve sadık kalmaya cesareti olmadığı için evlilikle de arası iyi olmayan, vücudunu tanımaya yeni yeni başlamış ergenler gibi çılgıncasına dişi birey arama çabası gösteren erkektir.

siz de hemen “sana ne, bana ne, kime ne, kezbanlara dert olmuştur” falan dersiniz şimdi. çünkü sığsınız. tespitlere bile saygınız yok.

neyse.

mevzu tek gecelik ilişki yaşanması değil ki bu beni gerçekten ilgilendirmez. deli gibi kovalamak, sakin kalamamak hastalık boyutunda olan. acımamak elde değil.

Yazarın entirilerine baktım biraz ama kadın mı meriç mi anlayamadım. Gerçi meriç de kadın sayılır. İçimden bir ses yazarın 30larına yakın veya yeni girmiş bir kadın olduğunu söylüyor zira beta akım medyada, özellikle Anglo – Sakson dünyada, 30larına adım atınca erkekler hakkında bu tür yazılar yazarak cebini dolduran bir sürü kadın yazar var ve bu yazarın üslubu bana onları hatırlattı.

Kezbanlığı falan önemli değil. Dikkat çekici olan başındaki utandırma kısmı, sonraya eklediği bir iki kıvırma cümlesini es geçin :

içindeki cinsel açlığı 30 küsur senede bitirememiş, sorumluluk almaya ve sadık kalmaya cesareti olmadığı için evlilikle de arası iyi olmayan, vücudunu tanımaya yeni yeni başlamış ergenler gibi çılgıncasına dişi birey arama çabası gösteren erkektir.

Yazara hakkını vermek lazım, tek paragrafa tüm belli başlı erkek utandırma tekniklerini sığdırmış neredeyse ve o nedenle de dikkatimi çekti zaten. Kadınlar, meriçler ve beta akım medyada papağan gibi tekrarlanan top 3 utandırma taktiği.

Rollo Tomassi‘nin çok doğru bir tespiti vardır. Üstad şöyle der :

Bir kadın için, kadınların gözünde kendi gerçek değerinin farkına varmış bir erkekten daha tehdit edici ve aynı zamanda da çekici biri yoktur.

Bunu bir yazar şöyle açıklamış:

bakın yaklaşın size bişey söyleyeyim: asıl böyle erkeklerde iş var ve siz de kadınlar olarak zaten böyle erkeklerden hoşlanıyorsunuz kimse kimseyi kandırmasın şimdi bunu hepimiz biliyoruz. marifet böyle bir erkeği kafeslemekte kızlar. yoksa hanginiz ister pencere önünde sevdiceğini bekleyen ve onunla tanışana kadar eline kadın eli değmemiş erkeği?

Modern kadının hipergamisinin bilinç altındaki beklentisi, 30 yaşındaki ortalama bir erkeğin alfa siker beta öder denkleminin beta tarafı olmaya hazır olmasıdır. Ya da daha doğrusu, öncelikle 30 yaşında bile hala işe yarar bir alfa erkeği kafeslemeyi bekler ama o az bulunur olduğundan asıl gerçekçi plan 30luk bir beta kapamaktır).

30 önemli bir sınır zira 30 yaş, kadınların daha yüksek CPD’nin tadını çıkardıkları 20li yaşlardan sonra kadın – erkek CPDsinin eşitlendiği yaştır. Bu aynı zamanda kadının, alfa ilgisi için artık daha genç kadınlarla rekabet edemediklerinin ve hemen bir betayı kapamazlarsa “duvara” yanlız toslayacaklarının farkına vardıkları yaş civarıdır. Bu yaştan sonra CPD dengesi erkek lehine değişecektir ve erkekler daha yüksek CPDye sahip olacaklardır. Tabii biz erkeğin sağlıksız beslenme – porno – video oyunu üçgeninde plaj topuna dönmediğini ve kendine iyi kötü bir meslek edindiğini varsayıyoruz. Kadın, 30 yaş sınırında ( 27 – 30 arası aslında ama kadının kendine koyduğu psikolojik sınır 30dur) birden kendini keşfetmekle geçirdiği 20lerinin bir hesabını yapar, bunların yanlış olduğuna karar verip hidayete erer ve birden erkekler konusunda önceliklerini değiştirir. Artık yakışıklı, kaslı ve eğlenceli ve maceracı erkek önceliği yerini güvenilir, sadık, iyi baba olabilecek erkek önceliğine bırakır. Kadının içindeki rasyonalizasyon makinesi (ecnebilerin hamster dediği) bunu olgunlaşmanın getirdiği erdemli bir değişim ve biyolojik saat olarak rasyonelleştirir ve beta akım medya da bu değişimi bu şekilde pompalar. Oysa değişim erdemli bir farkına varıştan ve tövbeden ziyade, zaruriyettendir. Burada aslolan kadının artık daha genç kadınlarla rekabet edemediklerini farketmeleridir, biyolojik saatleri değil. Biyolojik saat eğer baskın bir  güç olsa idi kadınlar CPDlerinin ve doğurganlıklarının tepe noktası olan 23-25 yaş arası çocuk yapmak için acele ederlerdi.

30una giren kadının CPDsi düşmektedir, erkeğinki ise artmakta. Bu nedenle en hızlı şekilde, erkek CPDsinin artık kadına göre arttığının farkına varmadan kapatılmalıdır.

Tehdit, bir erkeğin, bu başlıkta bahsettiği gibi artan CPDsinin farkına varmaya başlaması ve tadını çıkarmasıdır. Burada ise devreye işte bu şekilde utandırma taktikleri konulur. Erkeğin sorumluluk almaya ve sadık kalmaya cesareti olmadığı için evlilikle arası iyi değildir, büyüyememiş bir ergendir, peter pan sendromu yaşıyordur, falan da filan. Bunlara yaşlı ve yalnız adam miti gibi korkutma taktiklerini de ekleyin.

30 yaşı bir erkeğin CPDsinin yeni tadına varmaya başlayacağı yaştır. Erkekler için ideal evlilik yaşı yazımızda belirttiğimiz gibi, evlilik düşüneceği yaş değildir. İster tek gecelik ilişki yaşar, ister tabak çevirir, ister uzun süreli ilişki dener.

Şu yazarın dediği gibi :

hey kezban dostum, dur. daha yeni başlıyoruz.
(bkz: sexual market value)

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Tek gecelik ilişki kovalayan 30 yaş üstü erkek”

 1. başlığı sözlükte ben de görmüştüm ki buna değinmenize çok sevindim. buradaki sinsiliği ikiyüzlülüğü çok güzel açıklamışsınız. benim bununla ilgili bir tespitim de şu: genelde kadınlar eşlerinin bekar arkadaşlarıyla görüşmelerini istemezler, bana göre sebep tam da bu yazıdaki durum. zira otuzlu yaşlarındaki bekar adam hayatını yaşar, genç hatunlarla takılır. kadınlar da kocişleri duruma uyanmasın diye bekar arkadaşlarına şeytan muamelesi yapar. iki dakika adamı alıp dışarda bir bira içemezsin zırt pırt arar rahatsız ederler, tam da bu yüzden.

  1. Dediğin doğru, tam da bu sebeple. Bill Maher’in feminizmle ilgili efsane bir parodisi var, orda şöyle der : “Benim gibi bekar adamlar, kadınlara özgürlüğünü kazanmış köle gibi görünüyor. Kocalarını uyandırma tehlikesi olan”.

 2. Bir başka sorun şu: Rol modeli olarak aldığımız ve “doğal haplı” olan büyüklerimiz de bir yaştan sonra yukarıdaki sebeplerle bekar olanların üstüne varıyor. Çekememezlik mi, yoksa doğal alfa olmamalarından mı?

  1. Büyüklerin eski okul öğretisinde yaşıyorlar. Onların devrinde bir erkek olgunluğa (CPDsinin) 25 yaşında erişiyormuş, zaman değişti ve eski nesil bunun tam olarak farkında değil. 30 yaşında bekar erkek o nedenle onlara 40 yaşında bekar erkek gibi görünüyor. Fakat artık eğitim, işlerin karmaşıklaşması gibi nedenlerle erkekler olgunluklarına daha geç ulaşabiliyorlar.

   Biz bir ara nesiliz, geçiş dönemi. Eski nesil geleneksel, tek-eşli, çoğu evliliğin görücü usülü yaşandığı bir çağa ait. Bizim nesil ise tamamen bunun tersine hızla evrilen bir çağa. Yol gösterenimizin olmaması biraz da bundan. Doğal haplı büyüklerim dediğin insanların senin içinde bulunduğun dünyayla ilgili hiçbir tecrübesi yok maalesef.

 3. yazılar çok güzel ve bilgilendirici; ancak, blogun renk seçimi gözü inanılmaz yoruyor. ayrıca, archive bölümünde ilgili aya tıklayınca sadece yazıların başlıkları ve o ayda kaç yazı yazıldığı bilgisi olursa daha güzel olur. yazı karakteri ve boyutu ise okumayı kolaylaştıracak şekilde. başarılar

  1. Selam. Temayı değiştirme zamanı geldi de geçiyor, haklısın. Bu dediğin gibi yazıları yıllara, aylara toplayan wordpress widget hangisi bir bulsak 😀 Bilen varsa bize söylesin.

    1. 8 – 10 yaş farkı aslında ideal ama genelde 18 – 24 yaş bandında yaş farkını sorun edecek kız sayısı 25 – 29 arasındakinden daha fazladır. Daha fazla red yemeye ve kendi yaşındakilerden daha iyi görünmeye (gençleşmeye çalışma komik görünürsün) hazır ol. Onun harici bol bol abi amca shit testi yiyeceksin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *