Ölümcül ONEitis belirtisi – Bir kızla ilgili kısa öykü yazarak tavsiye istemek

Bize mail atan herkese tek tek yazıyorum ama bunu bir yazı olarak yazma zamanı geldi. Zaten bugün biri TheRedPill redditte de yazmış.

Daha önce Bir Sonraki yazımızda belirtmiştik, e-posta adresimize çok sayıda tavsiye e-postası alıyoruz. Orda da temel problemi belirtmiştik ama bugün TheRedPill’de yazıyı görünce bir kez daha tekrarlamak istedim :

Bunlarda konu ne olursa olsun, ortak problemi görmek hiç zor değil : paragraflarca yazı sadece bir kız ile ilgili! Bu kız eski kız arkadaş ya da hedefte olan ve iş atıp – iş atmadığı anlaşılamayan bir hatun kişi. Maillerde bu kız ile maili atan erkek arasındaki iletişimin ayrıntıları ve nerede hata yaptıklarına dair sorular var ama hatanın kendisi zaten bu tek kadına bu kadar saplanmak. Bu o kadar yaygın ki bir tavsiye isteği aldığımızda genelde uzun olan bu mailde ilk yaptığımız detayları okumaktan ziyade yazan kaç kadından bahsediyor oluyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sayı her zaman “bir”. O özel kadın tabii ki.

Maillerin pratik olarak hali hep şöyle :

Hey Erkek Adam, yazıları beğenerek okuyorum. Bir kızla / tabakla ilgili tavsiyelerine ihtiyacım olacak. Ben bu ONEitis hastalığından kurtuldum (ya da bu anlamda bir ön garanti) ama bak şu konuya bir el atıver.

Buradan itibaren ise bu tabakla ilgili aşağı kaydıra kaydıra bana karpal tünel sendromu kazandırmaya aday paragraflarca yazı.

Bu paragrafları üşenmeyip okuyorum ama arada başka bir aday kız var mı umuduyla (şimdiye kadar rastlanmadı). Ayrıntılar, kız şunu dedi, ben şunu dedimler, vs … önemli değil. Burada sorun bariz : ONEitis. Hem de ileri seviye.

Bir kadınla ilgili başka bir erkeğe danışırken paragraflarca yazabiliyorsanız bu kadın en güçlüsünden ONEitisdir (evet tabak mabak değildir). Kafanızda ONEitis olan bir kadınla, eğer kız halihazırda sizinle yatmıyor ise, başarı şansınız yok denecek kadar azdır, onun ne dediği, ne demediği, sizin ne yaptığınız ya da ne yapmadığınız hiç önemli değildir. Eğer halihazırda sizin kız arkadaşınız ise de boynuz is coming. Zira ONEitis hastalığından müzdarip iseniz, kontrol sizde değildir, kızdadır. Kadınlar kontrolü kendilerine bırakan erkeği küçümserler ve bu güç dengesinde iken sizin burdan iş çıkarmak ya da ilişkiyi elinizde tutmak için yapabileceğiniz birşey olamaz.

Bir kadınla ilgili başka bir erkeğe danışırken paragraflarca yazabiliyorsanız bu kadın en güçlüsünden ONEitisdir. Kontrol sizde değil kızdadır. Kız sizi kontrol etmektedir. Bu kadar basit, kabul edin bunu. Kontrolü elinde olan hiçbir erkek bir kadınla ilgili kısa öykü kategorisinde yazı yazamaz. Kontrol kızda iken de bizim size tavsiye yazmamızın, hatta aranızda ne oldu okumamızın yararı da yok.

Bir kadınla ilgili başka bir erkeğe danışırken paragraflarca yazabiliyorsanız bu kadın en güçlüsünden ONEitisdir. Dediğiniz herşey, yaptığınız her hareket, onun etrafında dönmektedir ve onun çıkarları için sizin kendinizi feda etmeniz, onu tepede bir kaideye tanrıça heykeli gibi oturturken, önünde diz çökmenizdir. Bu durumda kendi çıkarınıza olan herşey size vicdan azabı çektirir, kendi kafanızda sizi “cennetten düşmüş bir meleğe zarar veren bir iblis” konumuna getirir.

Bu nedenle, eğer elinize klavye alıp bir hatunla ilgili tavsiye için bize e-posta yazdığınızda, sayfayı aşağı kaydırmamız gerekecek ufak çaplı bir öykü yazdıysanız, gönder tuşuna basmadan önce bir düşünün.

Bir kadınla ilgili başka bir erkeğe danışırken paragraflarca yazabiliyorsanız bu kadın en güçlüsünden ONEitisdir. Bu kadının kafanızdaki yeri, siz ne kadar itiraf edemeseniz de aşağıdaki gibidir. Kızın önündeki duruşunuz, ses tonunuz, vücut diliniz ve hatta feromonlarınız buna göre olacaktır ve kadının bilinç altının bunu kavramaması mümkün değil.

ONEitis öyle güçlü bir kapı bekçisidir ki, şunu aşarsanız, Matrix’ten yüzde 60 çıkarsınız. Abartmıyorum. Bütün sorunlarınızın kaynağı bu, sizinle yanılıp şaşırıp yakın ilişkiye geçen her hatuna çölde su muamelesi yapmanız.

Peki abi iyi, güzel diyorsun da, bu ONEitis’ten nasıl kurtulacağız? Bundan üç şekilde kurtulabilirsiniz ancak :

1 – ONEitis ardı ONEitis gider, her birinden tokadı yer akıllanmazsınız ve birgün bir ONEitis öyle bir tokat koyar ki, hayatınız kayar ve kurtulursunuz. Ama bu ağır durum size pahalıya patlayabilir ki bazı erkekler bu olayı beklediği için hayatlarını kaybediyorlar (daha da kötüsü zavallı kadına da zarar verebiliyorlar).

2 – Bir dahaki sefere ONEitisiniz olduğunda, onu sırf bu nedenle terk edin. Evet, bir kadını sırf siz onu ONEitis mertebesine çıkardınız diye terk edin. O içinizde size resmen işkence eden “ama ya bu farklıysa, ya bu özelse, ya bu kız gelecekte çocuklarımın anası ise, ya hayatımın kadını buysa, vs …” kısım var ya, “kız öyle pat diye sırf ONEitis diye bırakılır mı” diyen. İşte o kısım sizin dostunuz değil. Matrix’in pili olun diye kafanıza yerleştirilmiş kapı bekçisi program o, her “önce ben sonra başkası” diye çekip gitmek istediğinizde arı kovanı gibi kafanızı siken. Ona iyi bakın. O sizin dostunuz değil. Sizin çıkışınızın önündeki ilk ve en güçlü bekçi o. Onu küçümseyemezsiniz, muhtemelen 5,000 yaşında bir sosyal program o. O kadar antik,  o kadar köklü. Onu yenmenin benim bildiğim tek yolu, ONEitis’i bırakıp gitmek. Kafanızın içinde önce kadını düşünen programa rağmen, kadını bıraktığınızda; belki de gelecekteki çocuklarınızın anası olacak kadına sırtınızı dönüp gittiğinizde, o program çok ciddi sarsılıyor ve bir süre sonra da yıkılıyor.

3. Dışarı çıkıp oyun oynayın ve 4 – 5 hatunla yatın. Bakın bakalım o hatun ONEitis olarak kalıyor mu?

Yani, bize o maili atmayın. Tavsiyemiz belli. ONEitis olmuş kızı, hele hele hayatınızda daha önce hiçbir kadından vazgeçmedi iseniz, orada bırakın. Bu, sizin içinizdeki betaya öldürücü darbeyi vurmak için ayağınıza gelmiş inanılmaz bir fırsat. Elinizin tersi ile itmeyin.

Soru : Ama abi kızı bırakmasak da, onu ONEitis yapmayı bıraksak?

Cevap : Bir kızı ONEitis yapmayı bırakmanın bizim bildiğimiz tek etkili yolu, o kızı bırakmaktır. Öbür türlüsü muhtemelen hatunu ONEitis tutma bahanesi. Biz kaç aydır birçok arkadaşla ONEitisleri ile gelişmeyi izliyoruz. Senaryo hep aynı. İlk mektupta kısa öykü yarışmasına aday bir yazı = ONEitis. Bırak o kızı tabak çevir ya da başkasına bak diye cevabımız. Sonrasında kız adamı terk edene kadar adamın bize “ama abi bak şöyle de oldu …” maili ve bizim ısrarla “bırak o kızı” cevabımız.

Soru : Ama abi ben bu ONEitis ile evliyim!

Cevap : Sen göndere bas bahtsız kardeşim, senin durum farklı.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Erkek Adam

Sitenin 30luk abisi ve admini. Üşengeçliğinden admin hesabından yaza yaza rumuzu erkekadam kaldı. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

9 thoughts on “Ölümcül ONEitis belirtisi – Bir kızla ilgili kısa öykü yazarak tavsiye istemek”

 1. Daha önce de defalarca bahsedildiği gibi, hapın sindiriminin en zorlu kısmı burası sanırım. Tavsiyeler alınıyor, mantığın temeli bir şekilde kavranıyor bu yeni hayata atılıyor kişi. Fakat, hayatına entegre etmeye çalıştığı, bir nevi deneme yanılma yaparak kendi mantığına da oturması gereken bu öğretiyi ne yazık ki tek denek ya da eski denekler üzerinde uygulama gafletinde bulunuyor. Bu zorlu sınavın baraj kısmı burasıdır diye düşünüyorum.

  1. Evet en zor kisim bu zira hastaligin, hadi tutucu bir hesap yapalim, yuzde 50si bu. Kotusu, bu zihniyete bir kere girdin mi, ne yaparsan yap beta sinyalleri yayarak yapacagin icin kotu sonuc verecek (karsindaki hatun bir sekilde kendini alternatifi olmayan biri hissetmiyorsa). Yani boyle bir mailde “abi sunu sunu yaptim, yanlis mi yaptim” sorusu anlamli degil. O seylerin aynisini alfa sinyalleri ile yapsa eleman muhtemelen daha iyi sonuc alacak ve emin ol sonuc kotu olunca degil iyi olunca saha raporu olarak yazacak.

   Bu sitede bu konuyla ilgili en defalarca okunacak yazi su : Kırmızı Haplı Çocuk – Mavi Haplı Çocuk

 2. Kolay gelsin Erkek Adam, seni sözlükte adını hatırlamadığım biri sayesinde keşfettim. Senden önce Skeptico’yu takip ediyordum, onun sayesinde kendime bazı konularda çeki düzen verdim, fakat sözlüğe üye olmadığım için kendisine kişisel olarak ulaşamadım. Senin yazılardan da iyi şeyler öğrendim ikiniz aynı paralelde gidiyorsunuz. Yoğun olduğumdan dolayı kızlarla çok seyrek görüşebiliyorum bundan ötürü tavlama becerilerim biraz sönük. Roosh ve benzeri PUA’ların yazılarını okuyorum ama onların tavsiyeleri genelde türk sosyolojik yapılarından çok uzak kalıyor. Senden ricam, Türkiye’nin sosyolojik yapısı çerçevesi içinde nasıl tavlama taktikleri uygulayabiliriz? Malum yerli kızlarımızın psikolojik yapısı belli. Benim çevrem ortalama muhafazakar bir çevre bu çerçevede kızlara yaklaşırken nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl giyinmeli, konuşmalı, neler söylemeliyim ayrıntıları ile yazar mısınız? Çok teşekkür ediyorum!

  1. Bir kıza yaklaşma konusunda ortalama muhafazakar çevrede değişen birşey yok. Ben yıllar önce kuzenlerimde gözlemlemiştim, onlar muhafazakarlar ve muhafazakar kız istiyorlardı. Yaklaştıkları kızların kapalı olması haricinde yaklaşmada bir fark yok. Giyim iyi olacak, sesine dikkat edeceksin, falan … Bunlar farklı değil. Sadece skor olayı farklı olmalı, yani daha yavaş gitmeli.

   Aslına bakarsan muhafazakar çevrede kızlar farklı değildir, çevre farklı olduğundan “slut shield” (kolay kadın görünmeme savunması) daha güçlüdür. O nedenle mesela arkadaşlarının önünde yaklaşmaman lazımdır.

 3. Post ile alakasız olacak ama alfa görmüş bir kadına nasıl davranılmalı? Bu konuda detaylı bir mail attım adresinize ama bu konularda deneyimli arkadaşların görüşlerini de almak isterim.

 4. En az bir kere Oneitis’inden sağlam tokat yemeyen adam hala hayallerde yaşamaya devam eder. Ben kendi adıma yaşadım. Hayatımı sikmediyse de, psikolojimi belki de geri dönülemeyecek şekilde darmadağın etti. Geri dönüp baktığımda uyanış için ona teşekkür etmeyi bile aklımdan geçirdiğim oluyor.

 5. Erkek adam, blogun cok guzel. 44 yasindayim, milyon dolra yakin yillik gelirim var, dunyanin en muthesem sehirlerinden brinde yasiyorum. 35 yasina kadar zavalli bir beta-providerdim. ve salak gibi evlendim ondan once. Karim seksi bana silah olarak kullandi, ayda bir sekse eyavllah diyordum. isin en ilginci evlenmeden once izmir’de beta olmama ragmen onlarca fuck buddy’im vardi. Evlendim ne olduysa hadim oldum. Surekli karimin ailesinin eveinde vs vs.

  Daha sonra amerikaya tasindik, giderek gelrim artmaya basladi, ama halen am-salak bir betaydim. Hatun ne isterse yapiyorum, helen seks yok. Gittim mercedes jip aldim yok. kendime convertible BMW aldim yok. Bir tane de cokcuk var ayrilamiyorsun.

  Sonra bir gun Los Angeles ta arkadalaslarla oturuyoruz, bir baktim herkesin sevgilisi karisi agzinin icine bakiyor. Bu arada gittigimiz yerler oyle zincir restoran falan degil. baya baya binlerce dolar hesap odeyip cikiyoruz. Kendime baktim salagin tekiyim. O sirada 190 boyunda turk bir hatun muhendis, oradaki birinin nisanlisi, alenen yazmaya basladi. ben tabi uzak duruyorum evliyim diye. hatun olayi ileri goturdu. uzun lafin kisasi, ben bu hatunu ertesi gun bir penthouse a goturdum ve sabaha kadar sevistik. Ben tabi gene am salak oldugum icin buna asik oldum. Ve o bendeki betayi farkedip beni siktir etti.

  Bu beni uyandirdi bir anda. Bunu calistigimiz yerdeki firlama cocuklara anlattim. Biri GAME diye bir kitap verdi, oburu redditten red pill bolumunu gosterdi. Butun hayatim degisti.

  Karimi artik istemiyorum, ama bir bebek daha oldu arada. onunla seks tende zevk almiyorum.
  Istedigim an istedigim kadini ayarlayip, yatip birakabilirim. cep telefonum mesajlarla ve ciplak resimlerle dolu. her gun kadin bombardimani altindayim.

  O 190’lik hatun istedigimde yasadigim sehire ucup geliyor, striptizci hatunlarla beraber bir otele kapaniyoruz, filmlerde gordugun hersey var, bir birinin memesinden kokain ceken hatunlara kadar.

  AMA VE COK BUYUK BIR AMA….

  Turkiye’ye geldigimde universitede asik oldugum ve ONEITISolan bir hatin vardi. erkek arkadasindan ayrilmis bir iki ay once, bizde gidip ictik, sonra Istanbul Hilton a kapandik. Bir ay boyunca belkide 5000 dolar sadece otele verdik. Hayatimda yasadigim en iyi seks ti hatun 44 yasinda olmasina ragmen.
  Benim am salakligim geri dondu. Salak gibi asik oldum. ve ONENITiSgeri geldi.

  Amerikaya geri dondum. Tabi gitmeden onunla sarildik agladik vs vs. dedik mutlaka beraber olacagiz. o da is icabi gelip gidiyor. benim ayda bir hafta sonu gelmem cok kolay, business bilet kac para. yas ilerleyince boyle avantajlari var hayatin.

  Super planlar yapildi vs vs. ama ben farkettim bunun arkadaslari vs ne isin var evli adamla diye baya konusmuslar. ben bun farkedince kenra cekip acik acik konustum herseyi. sonucta beraber devam etmeye karar verdik.

  Bundan bir ay once beni arayip ayrilmak istedigini soyledi. Ikimizde gozyaslarina bogulduk. yalvar yakar devam vs vs. olaylar ayni genelde herkeste.

  bu arada ben ogrendim ki eski erkek arkadasi biriyle evlenmek icin bun terketmis. ama simdi geri donmee calisiyor. yani bir suru engel vs vs.

  SOnuc olarak iki gun sen benim askimsin hayatimsin diye ariyor, uc gun soguk. tabi bu beni cok kotu etkiliyor. bir suru isimgucum var.adamlar o kadar parayi yakisikli oldugum icin vermiyor.

  Simdi onumuzdeki ay turkiyede bulusmaya karar verdik. ben istanbulda olmaz orasi senin mekanin. gidip izmirde bulusacagiz dedim. o ucak biletini aldi. ancak tek bir sarti var, ayri odalarda kalacagiz. Ben ok dedim, odesin izmir hiltonun parasini.

  Benim konustugum kisiler hepsi diyorki, hatunlar dahil; sen cok kontolu ele vermissin. gittiginde ne kadar ayri oda vs derse desin sen buna atlarsin. Ancak kontrolu nasil ele alacagimi bilmiyorum, zira duygularim piclik yapmami engelliyor ve kaybetme korkusu yasiyorum.

  Bunu asmak icin bu hafta iki kadinla yattim, hayatinda gorebilecegin en guzel hatunlar, iki saat yetti her biri icin. kizin bir turk tu. Sen X diye bir hatunu sayikladin bana sarilip dedi.ben o benim sevgilimdi dedim. sen fuck buddyimsin. yani benim durum kotu. ogleden sonra cok kizgin oluyorum ona ama sabahlari cok kotu uyaniyorum.

  Ben ona bir gun yazmassam ogleden sonra mutlaka mesaj geliyor.

  Benim istegim, izmirde soyle uc gece bunu guzelce kadin oldugunu hissettireyim, sonra kontrolu ele alma frame mine girmek istiyorum. Tavsiyelerin varmi nasil yavasca turkiyeye gitmeden insiyatifi elime alabilirim ? orada hayal kirikligi yasamak istemiyorum. tam bir ay surem var. bir sicak bir soguk, sinir oldum. bana diyor zaten bir sana ask doluyorum bir kendimi tutuyorum vs vs. en so dediki sen bu kadar bana vakit ayiriyorsun ama bana cok ilig veriyorsun diye. ben anladim nasil bir am salak oldugumu. ya birde hatun 40in uzerinde yani.

  baska kadainlara yaptigimi buna yapsam olay bitecek.

  Tavsiylerini bekliyorum

  1. Abi selam. Simdi yazacaklarimi muhtemelen sen de biliyorsun. Bu kadinla insiyatifi ele alayim, baskalari ile yaptigimi buna yapayim rahatlayacagim gibi dusunceler bahane. Onlari kaybetmekten korkmuyorsun, kaybetsen umrunda degil hatta zaten onlarla bagin bile yok. O yuzden onlari pump and dump yapabiliyorsun. Bu kadin ise bahsettigin gibi oneitis ve kaybetme korkun yuzunden diger kadinlarla yaptigin seyleri bununla yapamayacaksin.

   Kadin erkek iliskilerinde oldukca yararli varsayimlardan biri, bir sicak bir soguk kadinin birden fazla erkek idare ettigini varsaymaktir.

   Tavsiye : Bu kadini hemen simdi birak. Bir erkegin amaci kendi hayatinin insiyatifini eline almaktir senin ise hayatinin insiyatifini bu kadin almis. Baska tum basarilarina ragmen anlattigin kotu olma hissi bunu gosteriyor.

   “Benim istegim, izmirde soyle uc gece bunu guzelce kadin oldugunu hissettireyim, sonra kontrolu ele alma frame mine girmek istiyorum.” Bahane bu. Icindeki betanin hayatta kalma taktigi. Zira hayatinin kadini bir oneitisi oylece birakip gitmek, icindeki betayi hizlica oldurmenin en guclu yoludur. Icindeki betanin sana duygusal santaj yapmasinin, “hehe kadini elde edemiyorsun ondan kaciyorsun” diye gururuna oynamasinin nedeni budur.

   Oneitisi olan herkese ayni seyi soyluyorum : bu buyuk bir firsat. O oneitisi hemen simdi birakin, hayatinizda bir kere “beta aski” ile bagli oldugunuz bir guya kartanesinden ayrilin. Bu sizin icinizdeki betayi oldurur, hayatinizin insiyatifini elinize verir. Bu bir alfa davranisidir ayni zamanda.

   “baska kadinlara yaptigimi buna yapsam olay bitecek” demissin. Dogru bu. Baska kadinlara yaptigin / yapabilecegin gibi bu kadina “bir daha gorusmeyelim” dersen ve iletisimi kesersen bu is bitecek.

   Morpheus’un Neo’ya kirmizi hapi vermeden once dedigi “unutma, sana sadece gercegi vadediyorum” lafi onemli. Kirmizi hap “abi sunu sunu yap, gider Izmirde 3 gun ruya gibi birsey yasarsin sonra frame’ e girersin” gibi masallar vaadetmez. Sadece gercekligi vaadeder. Gerceklik de boyle oksimoron seyler icermez. Bu senin dedigin aynen alkoligin “su uc gun alkolun dibine vurayim sonra birakiyorum” mantigi.

   Tabii sen bu kadini birakmak istemiyorsun. Bu kadini kaybetmekten korkarken alfa olmak istiyorsun. Mumkun degil. Kaybetmekten korkmayi birak : terket.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *