Otuzluk bir abladan genç kızlara öğütler

Ekşi Sözlük’te otuzluk ablalarından genç sözlük kızlarına öğütler başlığında bir entry :

eğer ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, hayatınızı belli noktalarda planlamak zorundasınız. hamilelik bazıları için çok kolay geçse de bazı kadınlar için oldukça zorlu bir süreç. bu tamamen şans. ilk 3 ayında içtiği sudan bile midesi bulanıp kusan da oluyor, ilk 3 ayı sorunsuz geçirse de vücudu hamileliğin yükünü kaldıramayıp yüksek tansiyondan sık sık hastanede yatmak zorunda kalan da oluyor. tamamen sorunsuz hamilelikler de var. bir de hamilelik stresli bir iş. yaşınız geçtikçe yumurta kaliteniz düşeceği için düşük yapma riskiniz, ya da sağlık problemleri olan bir çocuk doğurma riskiniz artacak. 35 yaş ve üzerinde hamile kalanlar çok daha endişeli bir hamilelik önemi geçiriyor. bu nedenle zamanın önemini bilmeniz lazım. hatta bence lisedeyseniz meslek seçiminizi yaparken çok dikkatli olun. seçtiğiniz meslek ileride kendi işinizi kurmaya müsait olsun. ya da çalışma koşulları iyi olsun ve hamilelik veya çocuğa bakım döneminde işsiz kalma riskiniz olmasın. örneğin doktorluk gibi bir mesleğiniz varsa sosyal haklarınızdan ne devlet, ne özel şirket çalar. kendi işinize sahipseniz çocuğunuza daha kolay bakarsınız, çocuğunuz ile daha çok vakit geçirebilirsiniz. özel şirkette çalışan ve 2. çocuğunu düşünebilen bir kadın arkadaşım yok.

gençlik döneminde sevgililerinizi çok iyi değerlendirin. 2 tane çok güzel, yetenekli ve iyi huylu arkadaşım vardı. ikisinin de çok iyi, yakışıklı erkek arkadaşları oldu. saçma sapan sebepler ile ilişkileri bitti. ikisi de 35 yaşına geldi şimdi biri kelli göbekli bir adam ile, diğeri de eski erkek arkadaşlarına göre baya ezik duran bir erkek ile nişanlı. karşınıza çıkan herkesin ufak tefek kusurları olacaktır ama inanın yaşınız ilerledikçe aşık olmanız iyice zorlaşacak. ve maalesef türk erkeklerinin kadınlar konusunda yaş takıntısı var. 35 yaşındaki erkek de 25-28 yaşlarında bir kadın arıyor. siz 35 iken size 40-45 yaş grubu erkekler kalacak. aksi için çok şansa ihtiyacınız var. 28 yaşınıza kadar aşkı bulma şansınız daha yüksek. her ne kadar çoğu kişi 30’dan önce evlenmeyin dese bile şunu kabul etmeliyiz ki seks erkekler için oldukça ulaşılabilir oldu. erkeklerin şu an tek evlenme motivasyonu çocuk sahibi olmak. çocuk sahibi olmak istemeyen evliliği aklından bile geçirmiyor zaten. çocuk düşünenler ise 30 yaş üstü kadınları riskli görüyor. istisnalar olsa da genel maalesef böyle düşünüyor.

Abla genel olarak fena yazmamış. Benim de yazı listemde buna benzer bir şey var ama daha çok “kadınlar için kırmızı hap” tadında. Yazıda hamstering de yok değil. Birkaç konuyu yorumlamak lazım :

eğer ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, hayatınızı belli noktalarda planlamak zorundasınız.

Jordan Peterson’un bu konudaki 30 yaşındaki kadın ya da modern kadının karmaşık yaşamı videosunu tavsiye ederim.

gençlik döneminde sevgililerinizi çok iyi değerlendirin. 2 tane çok güzel, yetenekli ve iyi huylu arkadaşım vardı. ikisinin de çok iyi, yakışıklı erkek arkadaşları oldu. saçma sapan sebepler ile ilişkileri bitti. ikisi de 35 yaşına geldi şimdi biri kelli göbekli bir adam ile, diğeri de eski erkek arkadaşlarına göre baya ezik duran bir erkek ile nişanlı.

Burada tipik bir alfa siker beta öder durumu da olabilir, ama kadınların feminist yalanların balonu ile daha çok vaktim var diye düşünerek, yüksek CPD‘nin de etkisi ile, gençken eldekinin kıymetini bilmeme durumu da çok yaygındır. Yazarın bu kadınları konu etmesinden, edilgen bir şekilde terk edilmediklerini varsayıyorum tabii.

Erkekler de aynı şekilde kıymet bilmez davranmıyor mu? Davranıyor ama erkeklerin gerçekten zamanı var.

Bu arada ablanın hikayesinde “kelli göbekli” ve “ezik” diye tanımlayıp geçtiği bekleyen betalara da dikkat çekeyim. Ablanın arkadaşları da bu sperm donörü (yine de bir babalık testi tavsiye edilebilir) beta sağlayıcılar hakkında için için daha değişik hissetmiyorlardır. Çocuk yapmanın aciliyeti geçsin bir, bu ablalar bu abilere hayat cehennem edecekler. Bu adamlar olmayın diye düzinelerce yazı yazdık. Kıçınızı kaldırıp kendinizi geliştirmezseniz olacağınız tip bu. Yalnız kalın daha iyi. MGTOW olun daha iyi.

karşınıza çıkan herkesin ufak tefek kusurları olacaktır ama inanın yaşınız ilerledikçe aşık olmanız iyice zorlaşacak.

Yaş ilerledikçe tabii ki aşk gibi masallara inanma kabiliyeti azalır ama burda asıl mekanizma “aşık olunmanın iyice zorlaşması”. Kadın CPDsi düşüşte olacağından. Abla kadın olduğundan bunu açıkça söyleyemez tabii.

ve maalesef türk erkeklerinin kadınlar konusunda yaş takıntısı var.35 yaşındaki erkek de 25-28 yaşlarında bir kadın arıyor. siz 35 iken size 40-45 yaş grubu erkekler kalacak.

Kıvır hamster kıvır. Biyolojinin zorunluluğunu sanki erkeklerin takıntısı imiş gibi yaz. 35 yaşında bir erkek tabii ki daha genç bir kadın isteyecek. Hem doğurganlığı yüksek hem de hemen şimdi çocuk yapma stresi yok. Bir kadının balayından hemen IKEA bebek odası reyonuna atlama aciliyetini niye paylaşsın. Erkeklerin kadınlara böyle bir borcu yok. Ve neden başından kendini sıfır ya da en fazla bir çocuğa mahkum etsin? 40 – 45 yaş bandı bile muhtemelen 28 – 32 yaşlara bakıyordur. Abla iyimser yazmış.

her ne kadar çoğu kişi 30’dan önce evlenmeyin dese bile şunu kabul etmeliyiz ki seks erkekler için oldukça ulaşılabilir oldu.

Kadınlar için oldukça zararlı bir yalan bu. 30undan önce evlenen kadını ayıplama noktasına gidiyor. Kadınlar için ideal evlilik yaşı 27dir.

Evet seksin pazar değeri çok düştü. Bu bireysel olarak bazı erkekler için iyi ama kadınlar için iyi değil. Fakat burada da erkekleri değil bir zahmet feminist teyzelerinin sonuçlarını pek düşünmeden açtıkları pandora kutusunu, cinsel devrimi suçlayın.

erkeklerin şu an tek evlenme motivasyonu çocuk sahibi olmak. çocuk sahibi olmak istemeyen evliliği aklından bile geçirmiyor zaten.

Doğru. Eğer erkeklerin çoğu böyle düşünüyorsa durum sandığımız kadar vahim değil. Yani yaşlı yalnız adam miti o kadar güçlü değil belki.

çocuk düşünenler ise 30 yaş üstü kadınları riskli görüyor. istisnalar olsa da genel maalesef böyle düşünüyor.

Doğanın kanunu bu. Biyoloji 101. Ama abla bunu erkeklerin düşünce yapısına yerleşik bir sosyal yapı gibi anlatıyor. “Erkekler riskli görüyor” diyor. Erkekler riskli görmüyor, olay gerçekten riskli. Erkekler bu gerçeği görüyor, “maalesef” kadınların hayal dünyasını paylaşmıyor ya da kendisinin istemediği sürece paylaşmayacağı riski sırf sizin çıkarınıza diye üstüne almak istemiyorlar. İyi de ediyorlar.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

18 thoughts on “Otuzluk bir abladan genç kızlara öğütler”

 1. Selamlar. Skeptico’yla mailleşip geri geldim, sağolsun kendi tarzıyla çok güzel cevapladı. Bir sorum da size: Eskiden uydu erkek olan bir adam zamanla gelişim gösterirse, uydusu olduğu hatunun adamımıza dair fikirleri değişir mi? Yani, bir kız tarafından beta olduğu anlaşılan bir adam, gelişip alfa özelliklerini arttırsa bile o kızın gözünde hep beta mı kalır?

  Teşekkür ederim.

  1. Değişebilir ama bu genelde erkeğin hatunla tüm ilişkisini kesmesi ya da en azından asgariye indirmesi ertesi olur. Fakat erkeğin betalığına uzun süre şahit olan bir kadınla ilişkiden, yeni bir kadınla olan ilişki kadar verim alması zor.

   Bir de senin yaşında bu tür bir kadından gelen ilgiyi “alfa siker beta öder” ilgisinden ayıramazsın.

   Son olarak bir erkğin kendini geliştirme motivasyonu bu tür bir kadını elde etmekse, orda mor hap durumu vardır ve sonuç hüsran olur genelde.

   1. Ben kendi adıma biraz takıntılı biri haline geldim bu konuda. “Alfa siker, beta öder” denkleminde yavşayan kadınların çoğunluğu belirtiler dahilinde beta olduğumu sanıyor. Böyle bi kadını elde etmek çok anlamsız olur zaten. Teşekkür ederim.

 2. Merhaba, bu konuda ben de bir seyler soylemek istiyorum; gerci admin soylemis zaten ama tam olarak alfa zihniyetine donustuysen zaten motivasyonun onceki seni alfa goren kadini iplemez bile, sen yoluna bakarsin, ancak ilerde karsina cikarsa ve senin donustugun kisiyi begenir ve birlikte olursa yine takilmayip yoluna bakarsin, ha eger birlikte olduktan sonra onunla tek esli iliskiye gecersen, donusumunu tamamlayamamis bir alfa olarak iliski icerisinde kadinin senden basta hoslanmadigi beta pozisyonuna geri donersin ve sonuc yine husran olur.

 3. Hocam, size bazı sorularım var;

  1-Eğer yaşımız kemale erip (35-40) çocuk yapmak istesek ve maddi durumumuzda iyi olsa, çalışan kadın mı tercih etmeliyiz yoksa ev kadını mı? Benim görüşüm ev kadını daha mantıklı. Çünkü çocukla birebir ilgilenebilecek ve ekonomik olarak bana bağımlı olduğu için ona karşı elimde büyük bir koz olacak. Bu konuda başka dinamikler varsa aydınlatırsan sevinirim.

  2-Kadınlar ne ister tablosunda sıklıkla penis boyu büyüklüğü ve büyük penis isterler gibi seçenek var. Fakat cinsel uzmanlardan dinlediğim kadarıyla 14-15 cm bir penis, kadınları tatmin etmek için yeterliymiş ve eğer büyük olursa mesela 18-20 cm, bu kadına zevkten çok acı veriyormuş ve sanıldığı gibi iyi değilmiş. Zaten izlediğim pornoların çoğunda iri penisli adamlar tam kökleyemiyor, köklemesini isteyen kadınlarında amı zaten folloş olmuş, normal kadınlarla kıyaslanmazlar. Hatunlar gerçekten at malafatlı herifleri mi arzuluyor yoksa bu bir şehir efsanesi mi? Bu konudaki fikriniz nedir?

  3-Trans kadınları arzulamak normal mi? Kaldığım yerde güzel bir kız görmüştüm, kesiştik falan hatta 1-2 dakika da konuştuk, beni arzuladığı belliydi, ama etrafa sorduğumda onun trans olduğunu öğrendim. Çok şaşırmıştım çünkü sesi, konuşma tarzı, vücudu tamamen kadın gibiydi, hatta çoğu kadından daha güzeldi. Fırsat bulsam hiç affetmem çakarım. Ama bir yandan tereddüte düştüm. Kırmızı hapla ne kadar alakalı bilmiyorum ama bunu da sorayım dedim.

  1. 1) Ev kadınının bütün o boş zamanı kafasında türlü türlü şeyler çevirip sana dırdır olarak geri dönebilir. imzayı attığın an hiçbir kadının sana ekonomik bağımlılığı yok. Ben bu kadına malımın önemli kısmını bırakacağım, hayat boyu nafaka ödeyeceğim diye imzayı düğün günü basıyorsun, ne ekonomik bağımlılığı? Çocuklara bakma avantajı olabilir ama hatunu iyi seçmezsen onu da çalışan kadın gibi bakıcıya atıp, kendi gezip tozabilir. Ben tam tersi, çalışmayan kadını tercih etmezdim.

   Bir kadının sana olan isteğinin “arzu” temelli olmasını “çıkar” temelli olmasına tercih et. Dominant ol, maskülin ol ve kadının hayal gücüne oyna. Sen feminen bir beta isen en bakiresinden safın safı anne eliyle seçilmiş güzelin bile içindeki hipergami canavarını açığa çıkarırsın. O nedenle kadından çok kendine odaklan. Tabii ki evlenilmeyecek kadın diye bir kavram var ama çalışıp çalışmaması çok önemli değil.

   2 – Kadınlar penis boyu büyüklüğünü takarlar. Her ne kadar kadınların zevk noktası vajina ağzından sadece 7 cm içerde olsa da ve Freud’un abarttığı vajinal orgazma göre klitolis orgazmı daha hayırlı olsa da kadınlar için boy önemlidir. Tabii ki 14 – 15 cmye birçok kadın “bu ne lan” demeyecektir. 18 – 20 cm ise ortalama bir Türk kadınının canını yakmaz. İri penisin artısı bence az bulunur olduuğundan kadınlarda “bir deneyimlesem” isteği uyandırıyor. Bir de o alet o kadar çok “doğru” noktaya içerden baskı yapacağı için daha tercih edilir olabilir.

   3 – Ben cinsel tercihleri (gay, trans, düz, lezbiyen, vs.) normal, anormal olarak sınıflandıran biri değilim ama kendine heteroseksüel diyen bir erkeğin trans arzulamasının normal olduğunu düşünmüyorum. Fakat Google mühendislerinin A billion Wicked Thoughts adlı bir kitabı var. Google arama datasından erkeklerin ve kadınların porno ve seks ile ilgili ne aradığına bakmışlar. Bunun kadın tarafına Jordan Peterson kadınlar ne ister videosunda değiniyor. Erkekler ile ilgili ilginç ve benim hala pek inanmadığım bir bulguları var. Heteroseksüel erkeklerin ciddi oranda travesti pornosu aradıklarını, bunun sebebinin bu erkeklerde anormal bir yönelim olması değil, erkekler görsel olarak uyarıldıkları için kadın görünümlü travesti görüntüsü ile beyinlerinin tuzağa düştüğünü falan anlatıyorlar. İnanmıyorum diyorum zira ben kendi çevremde bu hakkaten var mı diye sordum biraz. Ya bunu yapmayan azınlık bir çevrede yaşıyorum ya da herkes yalan söylüyor.

  2. Selam Kepcukh . En son yorumunu yayınlamadım zira öyle fikirlerin bu sitede yeri yok. Sadece şuna cevap vereyim. Evlilik anlaşması yapılabiliyor ama bununla nafaka ödemekten, hele hele ev kadınına ödemekten, kaçamazsın. Ancak mal varlığını kurtarabilirsin belki. Belki diyorum zira kadınlar evlilik sözleşmesini de mahkemeye götürebiliyorlar.

 4. Selam Erkek Adam. Bu aymaz vaziyete karşı panzehir olabilecek bir fikir belirttim. Zor zamanlar zor kararlar almayı gerektirir düşüncesindeyim, hatta radikal kararlar. Sosyal yapı çökertilmek isteniyorsa buna yumuşak davranamayız. Toplumun yarısını oluşturan erkeklere karşı bir silme, bir şamar oğlanına çevirme stratejisi varsa buna karşı doğal gücümüz olan biyolojik ve zihinsel gücümüzü kullanırsak zaten olması gereken vaziyete döneriz.

  “Evlilik anlaşması yapılabiliyor ama bununla nafaka ödemekten, hele hele ev kadınına ödemekten, kaçamazsın. Ancak mal varlığını kurtarabilirsin belki. Belki diyorum zira kadınlar evlilik sözleşmesini de mahkemeye götürebiliyorlar.”

  Merak ediyorum böyle bir şerre karşı sizin öneriniz nedir? Veya Kırmızı Hap’ın? Evlenmemek mi? Evlenmeden nasıl çocuk yapacağız, o çocuklar aile sıcaklığı olmadan nasıl düzgün yetişecek? Bu gidişe dur denilmezse sonraki nesiller mahvolacak. İnanın benim planımdan zarar görecek insan sayısı, gelecekte meydana gelecek kaosun yanında devede kulak bile değildir.

  1. Ben evlenmemeyi çözüm olarak görmüyorum. Neden dersen zaten 3. Dalga Feminizmin gizli amacı aileyi yıkmak (onların teorisyenleri deconstruct derler gerçi) yani feminizme evliliğe sırt dönerek karşı çıkmak zaten onların istediğini yapmak demek. Bir de çocuk yetiştirmek için aile en iyi kurum.

   Hocam riski en aza indirmek benim görebildiğim tek çözüm. Bunun için erkek olarak erken evlenmeyin. Evlenip çocuklarınızın anası olacak kadını seçmek vereceğiniz en büyük karar. Bunu ne aceleye getirin ne de kriterlerinizden ödün verin. Umutlu olunacak tek nokta, kadınların da hala büyük çoğunluğunun feminizmi reddediyor olması.

   Bak bu nafaka konusunda çalışan kadın daha iyi. Genelde çalışan kadın, çocuk da yoksa nafaka istemeyebiliyor. Benim çevremde çalışan kadından boşanıp da nafaka veren olmadı, kadınlar istemedi. Ama bu elemanların çocukları yoktu. Çocuk olduğunda çoğu kadın, çocuğun babasını da görmesi lazım diye sorun çıkarmıyor. Problem feminizmin oranca az ama sayıca önemli miktarda hastalıklı kadının eline büyük silah vermesi. Ve bu tip bir kadından boşanan hemen her erkek bilir ki, aslında kadının bu tür ruhsal problemlerinin ve dengesizliklerinin başından farkındadır ama beyaz şövalyelik yapıp bu kadınla evlenmiştir. Ve yüzde 90 beyaz şövalyelik dediği aslında kendi cinsel opsiyonsuzluğuna kılıftır. Hatun bulabildiği tek düzenli am olduğundan birden oneitis olmuş ve düzenli seks hatunun (eğer doymuş bir erkek olsa yüzde 100 kafaya takacağı) kusurlarını görmezden gelmesine neden olmuştur. Bir de uyarılar ordadır ama 20li yaşlarının o ateşi ile erkek hepsini es geçmiştir. İstisnalar tabii ki var ama çoğunda durum bu. Bu nedenle eğer hatun sorunlu ise, yasal olarak eline büyük silah vereceğiniz için, hatunu terk edin ve evlenmeyin.

   Boşanma konusunda verebileceğim tek tavsiye hazırlıklı olmanız. Çoğu erkek boşanma sürecinde hazırlıksız olduğundan ya da duygusal davrandığından sonradan yanması gerekenden daha fazla yanıyor. Benim tavsiyem :
   1 – Boşanma kararını siz verdiyseniz kadına açılmadan önce iyi bir avukatla konuşmaya başlayın, parasal durumunuzu ayarlayın ve plan yapıp öyle açılın.
   2 – Boşanma kararını kadın verdi ise (ki genelde olay budur), aman aman duygusal aşk – meşk olaylarına girmeyin. O lafı duyduğunuz andan itibaren olay tamamen hukuksal bir dava. Tarla bölüşümü tadında.
   3 – İyi bir avukat seçin. Avukat erkek olsun. Avukat mümkünse bu konuda erkeklere avantaj sağladığı kanıtlanmış biri olsun. Asla kadının tanıdığı birini avukat yapmayın.
   4 – Kadından boşanma lafını duyar duymaz evi terkedin ve hemen hatuna dur şok oldum kendime gelmem lazım bana biraz süre ver sonra konuşalım deyip madde (1)deki sürece başlayın.
   5 – Hemen daha önce boşanmış erkeklerin internette mesajlaşmalarına bakıp bilgi de edinin.
   6 – Asla kadınla kavga etmeyin, eğer hatun hır çıkaracak biri ise kesinlikle yalnız buluşmayın hatunla. Hatun sizi döverken (hatun size genelde karşılığında vurun da mahkemede babayı görün diye vuracağından siz karşılık veremeyecek ve dayak yiyeceksiniz ama merak etmeyin ortalama bir hatun size bin kere vursa yine orta seviye bile hasar veremez) parmağını kırsa suçu size çıkarabilir.

   Aslına bakarsan erkekler için ideal evlilik yaşı yazımıza bakarsan, ordaki tavsiyeler genelde evliliği çok daha kaliteli kadınlarla yapmanızı sağlayacaktır.

 5. Üstad boşanma ihtisas alanım değil ama arkadaşlara bir kaç bilgi vermek isterim bu konuda. Öncelikle mevcut yasal evlilik rejimi olan edinilmiş mallara katılmayla hatun ortalamanın avukat tuttuğu takdirde sizin hayatınızı bitirebilir. Çünkü arkadaşın bilmediği nokta mevcut rejimde kadın evlendikten sonra kazandığınız bütün değerlere de ortak oluyor (bir kaç istisna hariç). malayrılığında sadece malvarlığınızı belki kurtarırsınız yanlış bir düşünce. Evlilik öncesi malvarlığınızda kadının zaten hiç bir şekilde hakkı yok.Ama mal ayrılığı yapmazsanız evlendikten sonra aldığınız ev,araba gibi menkul değerlerin hepsinin yarısı kadının demek oluyor. Dediğiniz gibi kadınlar evlilik sözleşmesini de dava konusu yapabiliyor ama her kadın her boşanmada evlilik sözleşmesini yırtıp artabileceği anlamına gelmiyor. Hakim çoğu zaman kanaatini kadına değil sadece çocuklara nafaka verme yükümlülüğü yönünde kullanıyor. Kadınlar genelde “benim imzaladığım sözleşmenin ne olduğununa dair bir fikrim yoktu beni kandırdı hakim bey” gibi bir argüman ileri sürüyorlar. Evlenirken kadına açıklayın durumu. Ortalama tecrübeli bir hakim yalan söyleyen kişiyi rahat bir şekilde tespit eder. Aman kabul etmez öyle demeyin üstadın da dediği gibi sizin zamanınız bol ama kadının zamanı daralıyor.

  1. Hocam peki kadın tazminat veya çocuğumuzun geleceği bahanesiyle evlilikten önce edinilen mallardan da koparabilir mi? Hiçbir şekilde hakkı yok demişsin ama avukatlar aklına girip böyle bir şey yaptıracak yasal yol bulabilir mi onu merak ediyorum.

   1. Koparamaz ama sanırım evlilik anlaşması yoksa hayat standartı düşecek bahanesi ile yüksek nafaka koparabilir.

 6. Çeviri manyağı kardeşim kadın ev hanımıysa sen çalışırken kadın da ev işi yaptı diye tazminat ödemen gerekebiliyor. Hatta daha önce bizzat şahit oldum böyle bir karara. Burada biraz avukatının becerisi sonucu belirler. Üstadın da yazdığı gibi türlü türlü nedenler ileri sürülebilir. Yani tek bir kural yok her somut olay kendi çerçevesinde değerlendiriliyor. Çalışan kadınla da evlensen elinden para çikacak, çünkü kadın her türlü mağdur görülüyor. Bizim amacımız minimum zararla next yapabilmek.

 7. Bizim okulda 2 öğretmen evlendi.
  6 ay sonra boşandılar. Çocuk da yoktu.
  Erkek nafakadan yırttı. Ama kadın kız kardeşi vs.yi şahit göstererek darp iddisında bulundu. Erkek, kızı itmiş hepsi bu. Bildiğim kadarıyla başka itham da yok.
  40 bin tl manevi tazminat, kadının erkek altınları aldı iddiasının sadece kadının ailesinin tanıklığı ile kabulü neticesinde 50 bin tl altınların tekrar iadesi, mahkeme masrafları bs derken erkeğe boşanamanın maliyeti 100 bin tl.
  Düğünde takılar, düğün masrafları ve eşyalar derken 100 bin tl de öyle masraf. Bir yılda toplam erkeğe masraf 200 bin tl.
  Alın size çalışanla evlilik, çocuk yok, kusur yok evlilik maaliyeti.
  Ödeyemezsen maaşa icra falan alır başını gider.

  1. Bu yazını boşanma kategorisine kopyalayıp atarsın bir arşiv değeri olur. İnsanlar; senin benim gibi testi kırılmadan yaşamasınlar diye tarihe bir not düşmüş oluruz.
   Bu arada sizin meselenin özünü ben şöyle anladım:
   Eşiniz size olan arzusunu kaybetmiş. Ev içinde “Bir erkek+ bir kadın” dengesi, erkeğin bu rolü oynamaması nedeniyle bitmiş.
   Beta masallarında “Evlendiler, bir ömür mutlu yaşadılar.” kısmı yerine, bir ömür oynanan bir hayat oyunu, sürekli güçlü olunması gereken bir rol olarak algılanmalıydu evlilik. Ben evde erkek muhabbet kuşu besledim. Uzmanlar şöyle diyordu: “Tabiatta kuşlar dişilerine ve dışarıya karşı sürekli güçlü görünmek zorundadırlar. Bu, dışarıdan bir saldırıyı engeller. Bunun için bu kuşlar size hastalıklarını belli etmezler. Bir anda düşer ölürler.” Tarihteki dede Alfa neslimiz gibi değil mi. Ölüm döşeğinde bile esip gürlerlerdi. Ayağa kalkınca hesap soracak bir erkek aslan ölmeden kimse kıpırdayamazdı. Bir sultan gibi ölmek yani. Oysa biz bir erkek gibi bile yaşayamayıyoruz bu devirde. Kadın ne yapsın bizi.
   Kadın için aynı yastığa baş koymak, kendi kanından olmayan birine (yemek vs. ile) hizmet etmek ve bunu ömür boyu sürdürmek için ona arzu duyması gerekir. Bu arzuyu cinsel çekim ve hükmedilmek duygularını her daim o kadına yaşatacak bir erkek sağlayabilir ancak. Erkek, kadına ve dünyaya karşı feminen olduğunda zincir kopar ve boşanma süreci başlar. Ölüm vs hariç boşanmaların mutlak ağırlığı şiddetli geçimsizlik ise bunun da belki tamamı kadının bu ‘bir erkeğe arzu duygusu’nu yitirmesi ile olur bence.
   Gelelim bu vakaya.

   Sizde de öyle sanırım. Kadın da soğumuş. Ama neden soğuduğunu bile anlamamış. Bilinçaltı ona evde hemcins bir arkadaş istemediğini, ona sırtını dayamak istemeyeceğini pompalamış. Arzuyu devam ettirmek için daha çok şey lazım maalesef. Aranızdaki iyi günlerin hatırına, sizden bir şey talep etmemiş. Bu iyi olmuş. Dört ayak üstüne düşmüş bir kedi gibisiniz.
   Bu tespitlerimi, tarihe bir not düşmek için yaptım, sizi alağılamak için yapmadım. Acınızı paylaşıyorum. Mgtow için hem geç hem erken. 35’lerde birini bulun ve tekrar başlayın. Bir iki çocuk size verecek bir eş yeter. Tam bir maskülin erkek davranışını ölene kadar devam ettirin. Parayı takmayın. Sizi başında erkek olarak görmek isteyecek erdemli bir bayan yeter size. El ele bir kez daha her şeyi inşa edebilirsiniz. Vesselam.

 8. Dostlarım bu mesele resmen bir kadın erkek düellosuna dönüşüyor, bir yanda kadınların hipergami,feminizm, sosyal pohpohlama ile yaşadıkları hal, bir yanda bizlerin erkek adamlık arayışı, max skor sonrası ideal bir kız bulma ( kalırsa ) isteğimiz. Vsvs…

  İki cinsin işleri karşılıklı inada bindirmesine sebep olacak gibi. Bireysel değil toplumsal konuşuyorum.

  Avrupa ya da ABD gibi olup delik deşik olmamış genç kız bulamaz konuma gelmek hoş olmaz diye düşünüyorum. “Hem ruhunu hem bedenini çöp kutusuna çevirmiş” olanlar hani. Mahmut abi bir yerde, bir yorumda “olan çocuklara olacak” demişti. Bizim de zamanında o “çocuklar” olduğumuzu hatırlatırım.

  Sanırım çözüm yine geleneksel tipte.

  Nasıl bir düzene düştük. Bu işler ne iştir, anlamış değilim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *