Uzaktan alfa

Sözlerinin Erleri yazısında, Tristan rumuzlu okurun şu yorumu üzerine birkaç şey yazmak istiyorum zira bu çok yaygın bir durum :

“Hocam bendeki sıkıntı çoğu zaman şu: Böyle fırıldak hatunlar, istedikleri ilgiyi veya alakayı gördükleri andan itibaren hemen pasif-aktif bekleyen konumuna alıyorlar kendilerini. Sonra da etraftaki bir başka erkekte aynısını deniyorlar. Bir tür ego tatmini herhalde.”

Ben de şöyle bir yorum ile bu konuya açıklık getirmeye çalıştım :

“Hocam o sıkıntı bizim e-mail ile en çok soru aldığımız sıkıntı. Maalesef genellikle hatunların fırıldaklığı ile ilgili değil. Hatunların istedikleri ilgi ve alakayı görmeleri ertesi pasif – aktif olmalarından ziyade olan maalesef şu : Uzaktan cool ve alfa görünen birçok erkek, elinde çok opsiyon yok iken bir kız ilgi gösterince o kız karşısında betalaşır. Heyecanlanır, fazla ilgi gösterir, duruşu – sesi pasifleşir falan.

Burda ego tatmini de vardır ve bazen hatunlar fırıldaktır muhakkak ama asıl olan maalesef benim dediğim dinamik. Unutma, kadınlar erkeklere göre çok daha fazla sıklıkta tabak çevirir (onların farkı az bir kısmı hariç kadınlar tabaklarıyla paralel yatmazlar, bir tabak esas oğlan olur diğerleri Plan B) ve sen ilgi karşısında betalaşırsan, betalaşmayan öne geçer.

O yüzden ya opsiyonlarını arttıracaksın ya da yapamadığın zaman (ki çoğu zaman durum budur) opsiyonların varmış gibi davranacaksın.”

Tristan’un şu devam yorumu üzerine bir yorum atıyordum ama uzun uzun yazınca bunu ayrı bir post yapmaya karar verdim. Dediğim gibi bu çok yaygın bir şey ve bu konuda çok e-posta alıyoruz:

Burada yapılması gereken şey, başta takındığın tavrı takınmak mıdır? Öyleyse pek başarılı olmuyorsun, çünkü başta neysem, kendimi bozmuyorum. Çoğunlukla reddedilmekten çok, kızlar sıkılıp gidiyor. Etrafta tabak çok nasılsa.

Uzaktan size ilgi gösteren kızın sizin onun ilgisini farkedip iletişime geçmenizin ardından size ilgisini kaybetmesi çok yaygın bir durumdur. Özellikle tipi ve fiziği iyi ama içten toy erkeklerin sık olarak başına gelir. Hatta bu gençlerin bir kısmı için olay şöyle gelişir : sikerim bu ilişkileri deyip yalnız kalmaya çalışırken bir kız çıkar erkeğe ilgi gösterir ya da erkeği ilişkiye çeker (bunun bir başka yaygın versiyonu da erkeğin yalnız iken alfa olup, ilişkide beta olmasıdır) ama bu erkek iletişimde / ilişkide kızı hemen ONEitis yapar ve betalaşır ve ilişkiden ağzı yanar yine. Bu döngü devam eder.

Kızların sıkılıp gitmesine gelelim. Bu genellikle erkeğin işi bir üst seviyeye taşıyıp olayı hızlıca bağlayamaması ile olur (bazen de başka bir erkeğin çok daha şanslı ve hızlı olması ile). Genç ve güzel kadınların çevresinde, çevirebilecekleri çok tabak vardır ama bu tabakların çoğu uydu erkektir. Burada erkeklerden farklı bir dinamik olsa da (aşağıda değineceğiz) kadınların bu meriç sürüsünü hayal güçleri ile lehlerine kullanma yeteneklerinden alınacak dersler yok değildir. Aslında bu meriçlerin çoğu alternatif olmasa da (bir meriç kadına, çok şişman ve bakımsız bir kadın erkeğe nasıl görünüyorsa öyle görünür) ve meriç olmayan erkek az bulunur olsa da kadınlar bu erkeklerin hepsi alternatifmiş gibi hissedip “aman elimi sallasam ellisi” diye kendilerini gazlayabilirler.

Ama burada hiç unutmamanız gereken nokta, kadınlar ve erkekler arasındaki çok önemli bir ayrım.

Kadınların ilişkilerde ödül birimi ilgidir, erkeklerin ise seks.

Kadın sekse erkek kadar ihtiyaç duymaz (bunun aksini iddia edenler size yalan söylüyor ve bu konuda sıradaki bir yazı), erkeğin ilgiye kadın kadar ihtiyaç duymaması gibi. Bu nedenle kadının çevresinde dönen uydu erkekler (seks almadan yakın ilgi veren erkekler), erkeğin elinin altında tuttuğu fuckbuddy kadınlara (ilgi almadan seks veren kadınlar) denktir. Bu nedenle uydusu olan kadınların ( eşittir güzel kadınlar) tatmin seviyesi, fuckbuddysi olan erkek tatmin seviyesindedir. Eğer bir erkeğin düzenli pompaladığı ya da pompalama ihtimali olan kadınlar olsa idi (uydu erkekler kadar yaygın değiller ve bu da erkeklerin hanesine yazılacak bir utançtır) onun egosu da tepelerde olurdu. Fakat tabii ki çoğu erkeğin böyle bir lüksü yok. Kötüsü, uydu erkek sayısı hızla artıyor ve özellikle sosyal medya ile kadınların bu ego şişmesi kronikleşti.

(NOT : İşte tam bu yüzden ilginize karşılık vermeyen kızı hemen bırakın. Toplam kadın egosunu şişiren sürüye katılıp işleri daha da zorlaştırmayın)

Burada yapılması gereken şey, başta takındığın tavrı takınmak mıdır?

Burada yapılması gereken ilk şey, tabak çevirmektir. Erkekler, opsiyonları kadar güçlüdür ve uzaktan alfa erkeklerin kadın ilgisi ile betalaşma sebebi ellerinde opsiyon olmadığı için ilgi gösteren kadına çölde su muamelesi yapmalarıdır.

Tabak çevirme ile ilgili yanlış anlaşılan birşey var. Tabaklarınızla yatıyor olmanız gerekmez. O çeşit tabak çevirmek daha iyi ama elinizde tek bir opsiyon yokken bile birden 2 – 3 kadın bulup yatmaya nasıl başlayacaksınız ki? Hele bunu yapamayacağınız yerleşim yerlerinde. Şuradaki kırmızı haplı çocuk gibi opsiyon sayısını yüksek tutmak, opsiyonlardan ilgisi az olanları hemen düşürmek ve kadından karşılığını görmeden ona ilgi vermeyerek diğer kadınlara daha açık olmak da tabak çevirmektir. Yalnızken alfa ve kız görünce beta olan erkekler, mavi haplı çocuklardır genelde.

Yani birincisi, fiziksel olarak olmasa bile zihinsel olarak tabak çevirmek, kadın ile elinizdeki kartları eşitleyecektir. Eğer kızdan başka opsiyonununuz yoksa şu an en hızlı yapabileceğiniz şey bu kız ile olmazsa olmaz psikolojisine girmektir (ama bunu kıza karşı adım atmama bahanesi olarak kullanmayın).

İkincisi, muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcut mu diye düşünmeniz lazım. Testosterondan bahsediyorum. Genç erkeklerin testosteron seviyeleri genellikle acınacak seviyelerde ve bu eksiklik hem onların bir kadına dominant ve çerçeveyi korur bir şekilde yürüme dürtülerini baltalıyor hem de kadınlar testosteron yüküne olumlu tepki verdiklerinden kadınlar tarafından çekici bulunma ihtimalini azaltıyor :

 • Eğer düzenli olarak gyme gitmiyorsanız ve ağırlık kaldırmıyorsanız,
 • Yediğinize içtiğinize dikkat etmiyorsanız (özellikle de aşağı doğru bakınca göbeğinizden pipinizi göremiyorsanız emin olun testosteron seviyeniz çok çok kötü durumda),
 • Uykunuz düzenli değilse,
 • Hayatta bir iş / sanat / zanaat hırsınız yoksa,
 • Porno ve mastürbasyon tam gaz ise,
 • Televizyon ve bilgisayar karşısında saatlerinizi harcıyorsanız,

işiniz yaş. Bunu ikinci yazdım ama aslında hem ilk başta yapmanız gereken şey testosteron dostu bir yaşama geçmek hem de bunu yapmamak için bahaneniz çok çok az. Genelde fiziksel bir engeliniz yoksa bunları yapmamanın suçu size ait. Eğer daha bu temel taban yok ise tavsiyemiz rahip modu.

Ve üçüncüsü evet, burada yapılması gereken şey dominant davranışları ve çerçeveyi kızla iletişimde bilinçli bir şekilde devam ettirmektir. Uzaktan alfa görünüp, yakından betalaşmamaktır. Erkekler bunu zilyon şekilde yaparlar :

 • Kızla konuşurken fazla gülümsemek,
 • Fazla konuşmak ki özellikle ara ara olacak sessizlikleri idare edecek yüreğe sahip olmadığı için sürekli konuşmak,
 • (Sanki kimse kendinden böyle birşey istiyor gibi) kıza kötü çocuk / azgın teke olmadığını göstereyim derken zararsız bir tavşan gibi görünmek
 • Kendisi ilgili çok şey anlatarak kızın hayalgücü ve gizem ihtiyacını baltalamak
 • Kendi çekiciliğinden emin olmadığı için cool konuşmalara, ilginç konularda engin bilgisini gösterme vs. gibi gereksiz kasıntılara girişmek (özellikle başında konuşmayı hafif tutmak gerekirken),
 • Shit testleri geçememek (bkz. standard shit testler )
 • Göz teması kuramamak,
 • Kızın her dediğini onaylamak,
 • Kıza karşı çıkamamak, karşı fikir belirtememek,
 • beta vücut dili,
 • Kızı ONEitis yapmak,
 • Kızla ilgili hayaller kurmak ve kızla ilgili fazla düşünmek,
 • Kızı takip etmek (özellikle sosyal medyada ki betanın dibi bir davranıştır)
 • Bir kız ilgi gösterince radardaki diğer kızları hemen unutmak ve radarı komple kapamak
 • Kızdan başka opsiyonunun olmadığını açık açık kıza göstermek (örneğin kızı sürekli mesajlamak ve aramak, kıza bir mesaj atmak ve kız hemen cevap vermeyince ardından “yanlış birşey mi attım?”, “neredesin” gibi bir mesajla takip etmek, …)
 • vs … vs …

Bunlar çerçeveyi ve dominantlığınızı kızın ayaklarının altına attığınız anlamına gelir. Bunları yaptınız mı, kız sizi uzaktan yanlış anladığını ve aslında bir beta olduğunuzu anlar ve sizden hemen sıkılır. Erkeklerin yüzde 90%i böyledir zaten ve böyle elinin altında bir sürü erkek vardır, neden sizden sıkılmasın ki!

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

17 thoughts on “Uzaktan alfa”

 1. Elinize sağlık. Aslında ben ciddi anlamda nasıl başladıysam öyle devam ettiriyorum ama yukarıda yazılmış olan maddelerden muhtemelen yapmadığımı sanıp, yaptıklarım yüzünden sonuç alamadım herhalde. Testesteron olayında haklısınız. Diğer konuda bolluk teorisinden bahsetmişsiniz. Ben dahil çoğu adamın frame control konusunda ciddi şekilde bilgilendirilmesi lazım. Olayın %80’i anladığım kadarıyla sağlam ve yıkılmaz bi frame control’den geçiyor.

 2. Çok çok çok fazla teori çok fazla soyutlama ve çoook fazla SAÇMALIK.

  İlk problem sosyal durumları aşırı gereksiz yönden analiz etmek hatalıdır. Eğer tüm sosyal durumları belli bir modelle(hipergami) açıklamaya kalkmak ayrı bir hata olur.

  Redpill new age dini evrimsel psikolojiden beslense de temel hata burada amaç “kızları sikip skor kasan alfa kızlar bu adama beni bırakma diye yalvarıyor vs”. Evrimsel açıdan başarılı erkek olmanın tek koşulu vardır maksimum sayıda çocuk yapmak bitti.

  Redpill, bazı pualar ve rollo tomassi delisi kafayı kadınlarla bozmuş durumda ve sürekli negatif varsayımlar hakkında binlerce şey yazıyorsunuz.

  Ayrıca temel hata “para,kadınlar ve güçte” iyi olmak olması sıkıntılıdır. Temel amaç erkeğin mutlu olması ve kendisini geliştirip çevresine daha faydalı olmasıdır.

  Redpill saçmalığının manipülatif tarafı da “bu hayatta sadece azınlık kazanabilir ve her şey kısıtlı eğer sen kazanıcaksan başkaları kaybedicek” tarzı bir realite algısı geliştirmesi. O yüzden alfa olmaya vs çalışıp duruyorsunuz. Tamamen hatalı. Gereğinden fazla toksik negatiflik içeriyor.

  Erkek cinselliği toplum da bir problem ve bastırlıyor. Bunu da oyunla basitçe çözülüyor. Oyun da natural game oldu artık. Sokakta kafede internette clupta vs nasıl tanışılacağı hakkında yeterli bilgi var. Bundan ötesi gereksiz. Redpill’i gereksiz kılan da ilişkilerin politikasını genelleyerek ve soyutlayarak yapması. Yani erkek kadınlarla tanışamıyordur vs bunu oyunla doğal şekilde yapıcı şekilde çözersin olur biter ancak red pill de bu yok. Sabah akşam aynı negatif saçmalıklar pratik olmadan dönüp duruyor. Kadınlar o kadar da önemli değil siktir edin. Sadece erkeğin kendisine odaklanmak lazım. Redpill kanseri ise sadece ilişki temelli odaklanıyor. Erkeğin başarısını maddi şeylere sabitliyor. Tam da amerikan tarzı bir sosyal kişisel gelişim başarı kanseri 😀

  Kız sana vermedi çünkü beta providersın o alfa erkeğine vericek hatta karın bile seni aldatıp başka adamdan çocuk kitleyecek!!!! Sende hapçı ol aramıza katıllll THE RED PİLL

  1. Hahaha ne çektin be bizden Betaların Kralı ki böyle tutmayın küçük enişteyi moduna girdin :d Neyse gençler devrik kral da geldi, şenlenir buralar.

 3. Sitenizi keşfedeli 1 hafta olmamıştır. Stratejiniz ve anlatımınız gayet güzel, akıcı ve öz. Konuyla alakasız ama birkaç aydır takip ettiğim başka bir site var, http://yasaminpratikgucu.blogspot.com.tr
  diye. Bu site de oyun üzerine makaleler yazarken fikirsel bir dönüşüm geçirdi kısa zaman önce. Şuan ki felsefesin de oyunun altyapısında ki temel sıkıntıya çözüm olarak şu düşünce tarzını sunuyor; kadın erkekten değerli değildir, kimseye kendinizi satmayın, siz bir eşya değilsiniz, teknik taktiğe ihtiyacınız yok. İrade, pozitiflik, duygusal güç, bakış açısı ve kadınlarla tanışarak opsiyon konusunda ki avantaj vs. yeterli. (daha çok içsel oyun diyelim genel olarak) Gerçekten faydasını bizzat gördüm, sizinde bu konuda ki fikirlerinizi öğrenmek istedim açıkçası kendisi de öncesinde red pill le alakalı yazmış çizmiştir. Ben belki de bir fikir birliğine aracı olurum maksadıyla yazıyorum. Çünkü oyun sistematik olarak fayda güden herşeyi muhterem kitleyle paylaşmaktır diye düşünüyorum.

   1. Sitenin ismin de pratik olmasına rağmen, pratiğe dayalı çok da bi bilgi içermediğine ben de kanaat getirdim son birkaç makaledir. Beni asıl derinden etkileyen kısım ‘Açıklama Ve Bazı Fikirsel Dönüşümler’, ‘Kendini Satmaktan Vazgeç’ makaleleri. Eğer bakmadıysan okumanı tavsiye ederim. Çünkü dengeleri değiştiren bir olayı var.

    1. Hocam makalelere biraz baktım ve senin dediklerini de okudum. Ama biraz kafam karıştı. Kendini satmaktan vazgeç dediği stil pua oyunu 12 sene önce vardı ve o oyun çoktan yazdığı oyuna evrildi. Sadece biraz London Day Game izle görürsün. Yani kendini satma makalesindeki şeylere katılıyorum ama bir yandan da içimden “eh günaydın 2017de mi farkına vardın bunun” demeden de edemiyorum.

     Diğer makalede de red pilli aştım kendime odaklanıyorum kendime güvenli ve pozitif olacağım diye yazdığı şey red pillin son 3 4 yılda evrildiği yer. Dedikleri doğru mu? Evet, evrimsel psikoloji ile ilgili soft science ve genetik determinizm yorumları saçma (genlerin çevre ile karışarak probabilistik etki ettiğini değil de deterministik olduğunu iddia edip de ciddiye alınan bilimadamı var mı ki?) ama özgüven ve pozitif düşünce kısmı doğru. Fakat kırmızı hap da o noktada uzun süredir. Yani buna pat diye 2017de gelmiş yazar. Geç olmasın güç olsun.

     Not 1: Kırmızı hapsız puanın ne olduğunu en iyi Neil Strauss’un oyun kitabında görürsün. Koskoca Mystery, beta zavallı gibi Katya’yı oneitis yapar ve Strauss elemanı psikiytri kliniğine götürmek zorunda kalır.

     Not 2 : içsel oyun önemli ve bu konuya orada burada ufak ufak değinsek de belki de yeterince yazamadık. Bu da bizim eksiğimiz. Bunu telafi etmemiz lazım ama bunu yalapşap self helf bloğuna.dönmeden yapmak lazım.

   1. Yukarıda ki cevaba cevap attığım makaler özellikle tavsiyem Erkek Adam. Çünkü ondan sonra ki bütün makaleler dediğim makalelerin temeli üstüne yazılmış gibi. Saol ilgin için.

 4. Selam kardeşim acilen yorumuna ihtiyacım var çok kötü durumdayım. Ben nişanlıydım ve kızı çok seviyordum ancak bir gün telefonuma whatsapptan bir video geldi ve nişanlımın bir videosuydu o günden beri yıkıldım 6 aydır kendime gelemedim. Ancak çok seviyorum affetmeli miyim bir daha olmaz diye düşünüyorum. Onsuz yapamıyorum o benim ilk aşkımdı 25 yaşımda tanışmıştım. Onun gelmesini lisede ve üniversitede beklemiştim be gardaşım.

 5. Vizyonunuz ve Misyonunuz Nedir ?
  En başından beri yazılarınızı okuyorum . Unuttukça tekrar açıyorum her hatamda farkettiğim detaylarda takılıp kaldığım zaman açıp hatırlatıyorum kendime. Bu yazıları yüzeysel de olsa biz büyürken abimizden/babamızdan/amcamızdan öğrenmemiz lazımdı aslında . İşin garip tarafı da burda . İnsan neden durup dururken böyle bi iyilik yapmak ister ? Siteden üyelik ücreti almıyosunuz , bağış bile almıyorsunuz 2 adam bi araya gelmiş ve günümüz erkeklerine özüne dönmeyi anlatıyor , kendi tecrübeleriyle , yardım ediyor . Robert Greenin de söylediği gibi , bedava olan her şeyin bir bedeli/karşılığı vardır . Amacınız nedir ? Vizyonunuz ve Misyonunuz nedir ? 😁 Biraz da bunun üzerine konuşur musun

  1. karşılığını aslında feistiyor sitemizin emekçi hocaları.Yazılarını çok okuduysan ”beta olan çevrenizide alfa yaparak ve gerçek erkek kategorisine katarak bize borcunuzu ödeyebilirsiniz” gibi bir durumdan bahsetmişti sayın hocamız.Günümüzün feminizm akımıyla şekillenen öncülerini ve onun yancıları olan uyanmamış beta kardeşlerimizi bu camiaya çekerek emeklerinin karşılığını azda olsa ödeyebileceğimizi düşünüyorum 😀 Şahsen doğustan alfa ama uyanmamış bir beta olarak sitedeki bütün yazıları okudum ve sizin gibi iyice kafama kazımak için tekrarlıyorum.Şimdiden 4 kankamıda bu masaldan uyandırdım bakalım inşallah daha fazlalarınıda bu bilinçsiz kadın mekanizmalarını şerrinden koruyabilecek istikrara sahip olurum 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *