Adam öküz

Kadın zirvesine katılan Kılıçdaroğlu’nun Ayşe Arman ile konuşmasının bir bölümü aşağıda. Ayşe Arman Kılıçdaroğlu’nun “erkekler ekonomik sıkıntı yüzünden eziliyor büzülüyor çaresiz kalıyor ve eve gidince hıncını kadından çıkarıyor” türünde talihsiz (!) bir açıklama yaptığını söyledikten sonra, tipik bir feministten beklenecek bir şekilde kelime oyunu yaparak bu konuda veri temelli açıklama yapma cürreti gösteren bir erkeğe saldırıyor. Kemal Kılıçdaroğlu bir sebepten bahsediyor ama Arman bunu gerekçe diye lanse ediyor. Bu son zamanlarda feministlerin beğenmedikleri araştırmaları susturmak için çokça kullandıkları bir yöntem. Kılıçdaroğlu’nun acı bir gerçeği dile getirmesi onu tasvip ettiği anlamına gelmemesine rağmen Arman burada “böyle derseniz bunu haklı görürsünüz” anlamına gelecek şeyler söylüyor.

Türkiye’deki rakamları bilmiyorum (Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 15 diyor ama bana az geldi) ama dünyada da birçok ülkede erkeğin fiziksek olarak saldırgan taraf olduğu aile içi şiddetin en büyük sebeplerinden biri erkeğin dışarda, başta ekonomik olmak üzere belirli nedenlerle özgüven kaybı yaşaması ve bunun hıncını evde çıkarması. Aynı zamanda veriler, aile içi şiddetin, sosyo ekonomik olarak aşağı indikçe astronomik olarak arttığı yönünde.

 

Feministler tabii bunu duyar duymaz “şiddete kılıf buluyorsunuz” diye çığırtıyorlar zira onlara göre sebep belli (!) : adam öküz. Ayşe Arman gibilerin zaten yaşadıkları fildişi kuleden kendi yüksek zevklerine uymayan herşeyi “öküzlük”, “hanzoluk”, “göbeğini kaşıyan adamlık” gibi yüksek IQ belirtisi (!) kavramlarla açıklamasına artık şaşırmıyoruz. Fakat burada ek olarak tipik feminist tek sebepçilik de var. Bu tek sebep de belli : erkeğin içindeki testosteron destekli şiddet eğilimi ve bunu hunharca dışa vurmasını destekleyen, kadını ezen ataerkil sistem. Bitti. Niye bitti zira çözüm (!) (daha doğrusu feminist ajanda) ataerkil sistemi yıkmak olduğu için sorun cinsiyetçilik olmalı.

Oysa eğer Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi bir veri geliyorsa araştırmalardan, bunu ciddiye almak ve erkeklere bu konuda psikolojik destek, danışma hattı, vs. gibi çözümler üretmek, aile içi şiddeti gerçekten azaltabilir. Azaltır demiyorum ama orada ciddiye alırsan çözüme doğru politika üretme ihtimalin olan bir durum var. Veri destekli çözümler her zaman duygusal çözümlerden daha güçlüdür ki dikkat ederseniz “adam öküz” tespitinin önerdiği bir çözüm de yok.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Adam öküz”

 1. Kılıçdaroğlu ekonomik nedenler şiddeti tetikler derken karşısındaki kadın nedense ısrarla ekonominin sıkıntılı olduğunu mu görmezden gelmiş ben anlamadım bunu? Herkes son derece lüks içinde yaşıyor da bizim mi haberimiz yok?

 2. Günümüz feminen propagandası, şimdiki gücünü aslında ataerkil düzenden alıyor. Çoğu kadın bunu biliyor ama bu da aynı burada konuştuğumuz konular gibi açık açık konuşulmuyor. Medyadaki hayvani feminist akım, altyapısını eski ataerkil üzerine kurmuştur. “Birinci adamı yöneten ikinci kişi” pozisyonunda rahat rahat takılıyorlar.

 3. Kılıçdaroğlu siyasetçi olmasindan dolayı yapıcı ve açıklayıcı olmaya çalışmış. Yoksa orada da bir kadına siddet(!) Vakası olabilirdi.

  Artık veriler, araştırmalar vs. Hikâye. Bu hatun gibileri dinleyen Kezbanlarda çıkıp olmadık yerde hic olmayacak şeylerden evde tartışma çıkarıyorlar.

 4. O karının karşına Erdoğan gibi bir alfayı getir bakayım konuşuyor mu öyle. O zaman görür Ataerkilliğin kudretini 😀

  1. Aynı şey benim de aklımdan geçti. Kadının vücut dili öyle olabilir miydi acaba. Kılıçdaroğlu geri adım atmadı ama karşısındaki kibirlinin hakettiği sertliği gösteremiyor maalesef.

 5. Bir şey söyleyeyim mi? Özellikle kırmızı haptan sonra gözlemlediğim kadarıyla; sayı bakımından öküz erkek kadar öküz kadın da var, hatta öküz kadın sayısı belki biraz daha fazladır.

  Eskiden kırmızı hap farkındalığı yok iken elbette o kar tanelerinin öküz olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi ama artık öküz temalı davranış sergileyen kadınları yer yer görüyorum.

  Aman bunları başka yerde dillendirmeyin aman ha, feministler ve meriçler sallandirir mazallah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *