Bolluk zihniyetinin dorukları

Farkettim de, alfa aşağı, alfa yukarı konuşuyoruz ama etten kemikten alfalara pek örnek vermiyoruz. Bugünden başlayarak açığı kapatalım ve hatta bugün iki tane verelim. Amerika’da maçlarda kiss cam (öpücük kamerası) diye bir olay var. Çiftlere odaklandı mı, çiftler büyük ekranda çıkıyor ve öpüşmeleri bekleniyor.

Aşağıdaki abinin ise bolluk zihniyetinin tepe noktalarındaki hareketi de bizi kopardı. Hatunu da koptu. Abinin başındaki alfa oturuşuna dikkat edin :

 • kızın beklentilerine meydan oku
 • cazibeli serseri ol
 • sıkıcı bir beta / efendi çocuk olma

Arada bu kiss camlere böyle elemanlar çıkıyor. Bir de dondurmasını hatundan cengaverce koruyan aşağıdaki alfa elemana bakın.

Hatun elemanın dondurmasından kaşıklamaya çalışıyor ama eleman dondurmayı çekince kaşık havada kalıyor. Hatun hemen surat yapıyor ama eleman kıza bakmıyor bile. Tüm dikkati oyunda. Kız bir atak daha yapıyor ama eleman dondurmasını yine başarı ile kaçırıyor. Eleman yine hatunun sormaya bile yeltenmeden “hakkı” saydığı bir kaşık dondurmayı geri çekiyor. Özür yok, kızgınlık yok. Dikkatle bakarsanız elemanın suratında belli belirsiz bir sırıtış var.

Hatunun suratındaki “bana bunu yaptığına inanamıyorum, ben bir kızım” bakışına dikkat edin. Eleman sonrasında hatuna dondurmadan tattırıyor ama dikkat edin o kaşıklama anında bile hatuna bakmıyor.

Eleman gayet eğleniyor. Kız da. Standart iyi çocuk kadınına böyle birşeyi yapmayı aklından bile geçiremez ama aslında bu tür kötü çocuk anları kadınların çok hoşuna gider. Bu çift viral olduktan sonra beraber televisyona çıkmışlardı ve “bu olay bizim için hiç önemli birşey değil ama olay oldu” demişlerdi.

Sizin için önemli olmayabilir birader fakat şu kısacık video ortalama iyi çocuğa kadın – erkek ilişkisi dinamiği konusunda beta akım medyada çıkan binlerce taviyeden daha fazla bilgi veriyor.

Video İngilizce ve çevirmeye üşendim ama medyaya neden beta akım dediğimi bu videodaki spikerler çok iyi gösteriyor. Biraz ingilizce biliyorsanız “she”‘nin kadın için, “he”nin erkek için kullanıldığını bilirsiniz. Adamlar neredeyse tamamen “she” diyor ve aslında tamamen kızın tepkilerine odaklanmış ve beta perspekstifinden “kadının suratındaki ifadeye bak, eve gidince başın dertte diyor” yorumları yapıyorlar. Adamın perspektifi yok tabii. Feminizasyon o kadar derine işledi ki, bu videoda yorum yapan adamların kendilerini ışık hızıyla kadınla özdeşleştirmeleri ( yani kadınlaştırmaları) neredeyse hiç kimseye garip gelmiyor.

Ortalama bir beta erkek bu elemanın bir ayı olduğunu ve eve gidince dırdır yiyeceğini düşünür. Oysa kırmızı hapı yutmuş bir erkek o gecenin nasıl duvardan duvara bittiğini tahmin etmiştir 😀

Bu iki adamın da ortak özelliklerine dikkat :

İkisi de kız arkadaşlarından onay aramayan tipler

İki erkek de sosyal baskıya boyun eğmiyor

İki erkek de ne kızın ne de toplumun bu antika hareketlerini nasıl değerlendireceğini umursamıyor

İkisi de sonuçtan bağımsız (bolluk zihniyeti ile olur ancak)

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Bolluk zihniyetinin dorukları”

 1. Abi muazzam örnekler olmuş eline sağlık.

  Beyler aynı davranış modellerini siz uyguladığınızda küçük bir ihtimal de olsa ters teperse, ” aha seks gitti amk sikecem kırmızısını da hapınıda!” tarzı ahmakça düşüncelere asla girmeyin. Bu tarz küçük şeylere ciddi anlamda trip atacak bir kız modeli varsa size yaramaz demektir. E bu durumda napıyoruz ?
  Şunu;

  NEXT!!!

 2. Hocam güzel örnekler olmuş, eline sağlık.Sormak istediğim bir soru var.Bu alfa oturuşunu yalnız otururken veya kızlarla otururken yapmak gerekiyor tabi ama toplu taşıma araçlarında, yabancılarla otururken yapmak yanlış olur, haksız mıyım?

  Birde son günlerde yolda tanıştığım bi kızla Whatsapp’dan bolca konuşuyoruz.Bende sanki yılların kazanovasıymış gibi davranıyorum kıza.İşte sürekli kızlar hep bana bakıyor , şöyle selvi boyluyum , böyle renkli gözlüyüm.Sence bu doğru bir taktik mi, yoksa abartıyor muyum bolluk olayını?

  1. Bu çocuk çok yaymış ama feministlerin bacaklarını açma kampanyası erkeklerin erkek gibi oturmasını engellemek için o nedenle de ben hala yanımda yer vatsa açıyorum bacakları. Siz de bu iğdiş etme kampanyasına kanmayın.

   Whatsapp olayında 2 yanlışın var. Bir kere mesajı kısa kesip buluşman lazım. Bu yenimoda bol whatsapp mesajlaşmaları erkeğin aleyhine. İkincisi de senin yaptığın böbürlenmeye girer ve bence tam tersi anlaşılır. Bolluk zihniyetini ancak bu çocuklar gibi hareket ile yansıtırsın konuşarak değil.

 3. hocam selam, ben bu bolluk zıhnıyetını kendıme asılamak ıcın suan kendı sevıyemın altında gordugum 3 farklı kızla takılıyorum. 3 ude 10 uzerınden gozumde 4-5 lık kızlar. Bunlardan ıkısı ile fbyım istediğim zaman sevisebılıyorum. 3u kız daha cok rahıbe teresayı oynuyor uzun surelı bır ılıskı kovalayıp evlılıge cevırme pesınde sezdıgım kadar o yuzden pek yuz vermıyorum yazarsa yazarım mantıgındayım. Geçen bunu fbye dondurebılırmıyım acabayı kovalayıp eve davet ettım tiye alarak sakayla karısık fakat pek oralı olmadı bende ustelemedım konuyu orda kapattım. Bu surecte bır yandan kendı degerımı arttırmak ıcın spora gıdıyorum,borclarımdan kurtulup kendıme yatırımlar yapıyorum vs.. ıkı sorum var; Sence alt lıglerde daha ne kadar cok takılmalıyım, ıkıncısı 3u kızı fbye donusturmek ıcın ugrasmalımıyım next yapıp gecmelımıyım. ( kız benle sevgılı olmaya hazır fakat ben oyle bır ılıskıye gırmek ıstemıyorum)

  1. Hocam, HB seviyesinde aşağı inmeye bir alternatif de statüde aşağı inmektir. Bunu üstad Skeptico Kızlarla Özgüvensizlik Problemi Nasıl Aşılır? yazısında belirtmişti :

   Erkekler için reddedilmeleri azaltmak içinse sürekli söylediğimiz Hipergamiyi tatmin etme hadisesi var. Yani yazdığınız kızın hipergamisini ne oranda tatmin ediyorsanız o kadar az reddedilirsiniz. Maslak plazalarda beyaz yakalı olarak çalışan hafif kilolu 170lik erkek Levent Zorlu center’da gezinen manken kızlara yazdığı zaman reddedilecektir, ama Bağcılarda kafede kızlara yazsa daha az reddedilecektir. Hipergamiyi kendi avantajınıza çevirin – kendinizi her açıdan geliştirerek hiyerarşide yukarı tırmanmaya böylece reddedilmeyeceğiniz karşı cins havuzunu mümkün mertebe büyütmeye çalışın.

   Katılıyorum. Bize mesaj atan arkadaşların çoğu kendi sosyal çevresinde avlanıyor. Bu çok kısıtlı bir av sahası ve eğer kızlarla başarılı değilseniz, sosyal statünüzün lehinize çalışacağı ortamlarda avlanın. Üniversite öğrencisi iseniz üniversite mezunu olmayan ve o yaşlarda çalışan kızlara yürüyün. Ya da örneğin 25 yaşında işi, arabası olan bir adamsanız ve Maslak’da Plaza hatunlarına hitap edemiyorsanız, gidin 20 yaşında, aynı yaşta akranları ev, araba ve maaşın getirdiği rahatlıklar sağlayamayacak üniversite öğrencilerine yürüyün.

   Böyle yaparsanız cam gibi kızlarla daha kolay ilişkiye girebilirsiniz.

 4. Benim tavsiyem; ligini yükseltmeye başla. Rahibelerle de uğraşma (eğer çok sıradışı bir fantazin yoksa). Bir erkeğin zamanı değerlidir.

  Rastgele “Day game” olayına gir. Tinder kullan. Daha üst seviyelerde yeni tabaklar edin.

  1. Katılıyorum ama 2 tane uyarı koyacağım :

   1) Ligi hemen başında yukarda tutmak ama elinde tabak yokken geleni HB7 değil diye reddetmemek lazım. Yani hedefi başından yukarda tutun ama HB 5 – 9 arasına yürüyün.
   2) Burada spesifik kızları bilemem ama özellikle kızlarla başarı geçmişi olmayan erkekler HB seviyelerini çok karıştırıyor. HB görece bir kavram ve ortalama bir erkek HB7 ve üstü olmayan kızlara bakmama ve HB 6.5 görse HB 4.5 görme eğiliminde.

   İki tane aynı seviyede tabak varken senin anlattığınla uğraşmaya gerek yok.

 5. Bolluk mentalitesi hakkında bir sorum var.

  Şimdi kırmızı hap felsefesi ile baktığımızda, felsefe bize sürekli kendimizi geliştirmemizi, çoğu konuda bilgi sahibi vs başarılı olursak ( basketbol,bilardo vs.) zaten kadınları hayatın merkezine koymadığımız için kadınların otomatik olarak geleceğini söylüyor, kadınların üstüne çok düşmeyip sık iltifat etmememiz gerektiğini söylüyor, kaçan kovalanır mantığı ile bir kızdan beklentimiz olmaz ise sadece eğlencemize bakarsak, asıl o zaman o kızı etkileyeceğimizi söylüyor vs vs. Yani her zaman önceliğimiz kendimiz ve kendimiz nasıl rahat hissediyorsak öyle olmalıyız.

  Ama işin pick up kısmına baktığımızda saha görevleri, kızlarla tanışma, iltifat ederek muhabbet başlatma, kısacası kızları tavlamaya çalışmak kırmızı hap felsefesine ters düşmüyor mu ?
  Kendimi net ifade edebilmişimdir umarım, felsefe hem kadınları takmamamızı ve eğlencemize bakmamızı hem de kadınları tavlama, etkileme üzerine bilgiler veriyor. Zıt şeyler değil mi ?

  Özellikle Mahmut Abi ve diğer arkadaşlar sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum 🙂

  1. kadınların otomatik olarak geleceğini söylüyor Yok öyle bir şey. Erkeklerin binde biri öyle yılların bozulmamışlığı ve tip ile kızları kendine çekebilir belki ama o da her istediği kadını değil genel olarak kadınları çeker. İstediğin kadının sana yürüme ihtimali sıfırdır, o nedenle oyunsuz kırmızı hap ile ilişkilerde bir yere gidemezsin.

   Kaçan kovalanır değil o, olayı kırmızı hapı bilmeyen öyle sanar. Olay ilgine senin değer vererek ilgini değerlendirmen ve kadınların cinsel ilişkilerde temel hedefi ilgi olduğu için ilgisini değerli yapan erkek (öyle kaçayım değerli sansınlar ancak bir yere kadar işler), ilgisini bedava yapan erkeğe göre daha fazla istenir tabii. Bkz. İlgi Yönetimi 2.

   Ama işin pick up kısmına baktığımızda saha görevleri, kızlarla tanışma, iltifat ederek muhabbet başlatma, kısacası kızları tavlamaya çalışmak kırmızı hap felsefesine ters düşmüyor mu ? Bkz. Yukarısı.

   felsefe hem kadınları takmamamızı ve eğlencemize bakmamızı hem de kadınları tavlama, etkileme üzerine bilgiler veriyor. Felsefe kadınları takmamanı söylemiyor. Fazlaca ciddiye almamanı ve hayatının merkezine koymamanı söylüyor. Yıllarını mavi hap beyin yıkaması ile geçiren erkek için bunu anlamak kolay değil zira böyle bir erkek için kadın ya zihin merkezindedir ya da kadınları zerre takmazsın. Bu iki uç harici yoktur ve olmadığı için (!) siz iyi bir erkek olmak istiyorsanız kadınları çok takacaksınız ve merkeze alacaksınız. Propogandanın beyinde yarattığı aptallaşma bu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *