Altı üstü bir adam olacaksın

Aşağıdaki Tweet’i görünce aklıma Okan Bayülgen’in “adam ol” temalı virtue signalling (duyar kasma) şaheseri geldi. Zira bu zihin yapısı (ya da zeka geriliği mi desek) kadınlara özgü değil :

 

Okan Bayülgen’in akıl dolu (!) sözleri şunlar :

 

Geçenlerde 12 saatlik bir uçuşun son saatinde, uçağın sol motoruna bakarken birden yine kafama dank etti. Bana arada böyle geliyorlar ve nasıl bir teknolojik mucize içinde yaşadığımızın farkına varıp şaşırıyorum. Kocaman bir Boeing 777, içinde neredeyse 300 kişi okyanus üstünde uçuyor. Bu aletin 2 adet turbofan jet motoru, tam 11 saattir hiç durmadan çalıştı, ki ciddi bir fırtına içinden de geçerek, ve bugün aynı şekilde 12 saat daha çalışacak. Uçaktaki sayısız sistem gibi. Ve o saatte havada olan 5,000 uçak gibi (ABD uyandığında havadaki uçak sayısı 10,000’e ulaşıyor). Bu devasa sistemi tasarlayan, yapan ve yürüten orduyu düşünün. Sadece pilotları, hostesleri ve havaalanı görevlilerini değil. O uçağa, motorlarına ve yerdeki radarlara servis yapan on binlerce kişiyi de. Ezici çoğunluğu erkek olan bu ordunun neferleri Mr. Bayülgen, diğer tüm sistemleri mucizevi bir şekilde saat gibi çalıştıran adamlar gibi, emin ol altı üstü adam olmaktan çok daha fazla şey yapıyorlar.

Altı üstü bir adam olacaksınmış. Son zamanlarda, özellikle feministlerde ve onların feminen işbirlikçilerinde bu inanılmaz körlük (ki bir çoğunda kötü niyetli görmezden gelme aslında) başladı. Bu kar taneleri, süper marketten aldıkları mısır gevreğinin, iyilik perilerince raflarda yaratıldığına, duyar kastıkları bilgisayarlarını taktıkları fişteki elektriğin doğal kaynağından evlerine ulaştığına inanıyorlar sanki. Fındık fındık sıçtıkları pembe boklarını evlerinden uzaklaştırsın diye çektikleri sifonunu suyu, kanalizasyon sistemi, vs … bunların kendiliğinden çalıştığını düşünüyorlar.

Bu kar taneleri gezmese de görmese de, fildişi kulelerinde yiyip içip sıçtıkları rahatı sağlayan petrolün, elektriğin, suyun, tükettiğimiz malların hemen hepsinin üretiminden, bize ulaştırılmasına, servisinden, tamirine tüm işleri yapanların ezici çoğunluğu, şeytani ataerkil sistemin, pis maskülin minionları olan erkekler. Arada bir, bir maden çöküp, bir gaz tesisi patlayınca duyar kasmak için kararmış suratlarını paylaşsalar da, sonra duyar kasma puanlarını toplar toplamaz unuttukları ve aslında da zaten hiç de umurlarında olmayan erkekler.

Feministlerin son on yılda dillendirmeye başladığı artık erkeklere ihtiyaç yok fikri o kadar embesilce ki. Erkekler olmasa, klimalı / ısıtmalı ofislerinden çıkıp, Kuzey Buz Denizideki petrol rafinelerinde, ellerindeki parmakları kaybetme pahasına kendileri ve erkek feminist işbirlikçileri çalışacak sanki. Çünkü bu nadide çiçeklerin tırnakları kırılmasın diye dikkatle marşına bastıkları arabalarının petrolü, o zehirli maskülinite sembolü erkekler olmazsa, okyanus tabanından kendiliğinden çıkmayacak.

(BONUS = Feministlerin altın kuru, popon rahat ofis işleri dışındaki işler için bir kere bile “neden bunlarda yeterince kadın yok!” diye çığırttığını duyduk mu? Duymadık tabii ki.)

Bu kartanelerinin farkında olmadığı, şeytani diye kakaladıkları ataerkil sistemin, bütün bu devasa modern makineyi çalıştıran sistem de olduğu. Onu yıkarken, modern dünyayı da yıkmakta olduklarının farkında değil. Bu makinenin ne kadar büyük bir mucize olduğunu ve yıkılırsa nasıl bir barbarlık içinde kalacağımızı unutmayın.

Aklımıza Rollo Tomassi‘nin şu sözleri geldi :

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

13 thoughts on “Altı üstü bir adam olacaksın”

  1. Bu yazıyla ne alakası olduğunu düşünüyorum :))

   Erkek öder bence ama ben daha ilk buluşmada çok fazla harcamazdım. Bir de eğer birkaç kere buluştu iseniz, bir tanesini falan kıza ödetin.

   Ha ben eski kafalıyım. Kayıp yazar Hank kızlara bazen çatır çatır ödetiyor. Yeni nesil 🙂

   1. Ben hesap ödeme konusunda seninle aynı fikirde değilim. Alman usulü en mantıklısı. Hayatımda hiçbir hatunun hesabını ödemedim, ödemem de.

    1. Bana kalırsa ataerkil toplumcuysan, hesabı ödemen gerekir. Ha iki tarafın da maaşı var, 4-5 kere buluştunuz birini kız ödesin, ama ataerkilciysen bunları da yapman gerekiyor kuru kuru olmaz.

     1. Hesabı ödeyin ama pahalı yere gitmeyin. Erkek hesap öder, bu kadar ucuzculuk erkeğe yakışmaz. Bununla ilgili Rollo “hesabı erkek öder” diye Red Men Group’da güzel bir konuşöa yapmıştı ama kesip saklamayı unuttum. Arada bir o ödesin, bazen sinema biletlerini o alsın yeter.

 1. Erkek hakları ile ilgili ne zaman yazacaksınız, merak ediyordum. Sonsuzluk ve bir gün, Twitter’ında bununla ilgili paylaşımlar yapıyor. Hatta benim alıntı yaptıklarımı da değerlendiriyor sağolsun. Sosyal toplum, ahlak ve bekaret konularına ne zaman değineceksiniz acaba?

  1. aynen hocam şu bekaret konusunada bi değinin ya :ASdasd kızların bekaret konusundaki dinamiği ilerde evleneceğim adam için vucüdumu saklamalıyım yoksa ilişkimizin temeli olmaz parçalanır gibi bir mantıkla hareket ediyorlar. Yoksa işin ucunda ilişki çıkarı meselesi olmasa aşevi misali dağıtım yapıcaklar. Sizin bakış açınızıda görmek isteriz hocam 😀

 2. Çok sağlam yazmışsın. Ellerine sağlık. Benim görüşüm bu feminizm safsatası, yeni dünya savaşı için sosyal normların kaosa hazır bir iklime kavuşturulmasını amaçlıyor. Gerilim politikası her zaman yedek karttır. Yine benim görüşüm feminizm stres çarkları gibi gelip geçmekten ibaret temeli boş bi oluşum. Bu işi sistemin maşaları dile getirir en fazla. Aptal kesim de ayak uydurur ki bunlarla işimiz zaten yok. Kapasitesi mevcut olan kesimse en fazla başta kısa süreli etkilenebilir ama doğasına geri kavuşacaktır nihayetinde diye tahmin ediyorum.

 3. Tristan biraderim senin hesabın nedir Twitter’da? Beyaz Atlı Pezevenk sen misin? Ben pek kullanmıyorum oradan da okurum arada.

 4. Yine döktürmüşsünüz hocam.Bu tip buzfeedler önceleri kızlardan bir zılgıt yemediği için şeylerinin keyfine göre duyar kasma makaleleri yazıyorlar.Tabi kızlarda bunu görüp ”aaaaa ne kadarda modern, feministçi, kadınının haklarını koruyan bir erkek hemen vermeliyiz” diyorlar. Hocam vallahi acımaya başladım artık bide bu yaşını başını almış insanlar neden hala bu kadar cahil? Kadınların gerçek yüzünü görecek(burda yanlış anlaşılmasın kadınlar şeytan demiyorum ama bizim kafamızda hayal ettiğimiz gibide değiller) kadar hiçmi yol katetmemişler anlamıyorum.

 5. eski doğubloku ülkelerde Sovyetler birliği, Bulgaristan, romanya, doğu almanya…tüm bu işleri kadınlar da yapıyordu..benim staj yaptığım fabrikada Bulgaristan göçmeni kadınlar okisjen kaynağından folkliftle eşya taşımaya her şeyi yapıyorlardı.. bu pembe boklu salak feministlere bu kadınları örnek göstermek lazım aslında..feminizm adı altında elit bir kadın egemenliğini savunuyorlar..(anadoluda tarlada eşek gibi çalışan Fatmalar Kezbanlar da umurlarında değil)

 6. İşin kolayını bulmuşlar valla, hafta içi gün içinde avm’lerde kocişini işe göndermiş, o orda eşşek gibi çalışadursun, onun kıyamadığı arabasını da almış avm’ye koca götüyle alışverişteler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *