Madonna Fahişe Kompleksi

Bugün Ekşi Şeyler’de Erkeklerin; Sevdiği Kadını Masum, Birlikte Olduğu Kadını Kötü Olarak Sınıflandırması: Madonna Fahişe Sendromu adlı bir yazı gördüm. Modern toplumun kadın ve erkeklerin cinsel stratejileri konusundaki iki yüzlülüğünü en güzel ortaya koyan bu konuda bir kaç kırmızı haplı şey yazmak istedim.

Yazar, Madonna Fahişe Kompleksini (buna kompleks derler aslında bunu nedense sendrom diye değiştirmiş) şöyle anlatıyor :

daha çok orta doğu gibi, cinselliğin bir tabu olarak yaşandığı halklarda görülen, bireyin cinsel birleşmeye ergenlikten itibaren kötü ve ayıplanacak bir durum olarak bakmasından ortaya çıkan hastalıktır.

Hastalık yaftası önemli. Daha önce Erkek Cinsel Dürtüsünü Hastalık Haline Sokmak yazısında bahsettiğimiz duruma benzer ve aynı şekilde hastalık diye yutturulmaya çalışılan birşey bu olay.

Madonna Fahişe Kompleksi nedir? Çok kısaca Alfa Siker Beta Öder‘in erkekteki karşılığıdır.  Erkekler uzun süreli ilişki için Madonna ararken (Madonna burada Azize anlamında, şarkıcı Madonna değil) kısa süreli ilişki için “orospu” arar. Kadınların uzun süreli ilişki için “beta öder baba” ararken, kısa süreli seks ve tohumlar için “alfa erkek” aradıkları gibi. İkisi de aslında bu özellikleri idealinde tek kadında / erkekte bulmak ister (erkek örneğin kadınının yatağında orospu gibi olup dışarda azize gibi olmasını isterken, kadınlar kocasının hem sağlayıcı hem de alfa serseri olmasını ister).

Bu ikili özellikler tek kadında / erkekte aynı anda bulunmadığı için kadınlar kısa süreli zevki alfalarla yaşamaya ve idealinde onlardan çocuk yapmaya; kendilerine ve çocuklarına bakmaya beta bulmaya meyillidir. Aynı şekilde erkek de bakire bir kadınla evlenmeyi hayal eder ama kenarda “yollu” dilberlerle kısa dönemli vuruşa meyillidir. (Gerçek erkeklerden bahsediyorum, feminenleşmiş sünepeler bu kaka dürtüyü kendi kendilerine başarıyla bastırırlar).

Eğer Alfa Siker / Beta Öder hipergaminin erkeklerde bir karşılığı var mı diye merak ediyorsanız, bu “kompleks” dedikleri dürtüdür.

Modern toplumun ikiyüzlülüğü şu : Geleneksel toplum erkeğin madonna – orospu dürtüsünü ve evliliğine paralel kaçamaklarını “erkeğin elinin kiri” diye yaftalayıp, kadının hipergamik dürtüsünü ağır cezalandırıyordu. Şimdi hipergami gayet doğal iken erkeğin dürtüsü hastalık olarak pazarlanıyor.

Madonna Fahişe Kompleksi böylece, erkeğin evinde karısı varken dışarıda yollulara yürümesini de engeller. Erkeklerin kadınları “evlenilecek kadın \ eğlenilecek kadın” olarak ayırmasını kötüler. Son zamanlarda bu propogandanın daha iğrenç kullanımı da, erkekleri alfa siker beta öder denklemindeki ödeyen beta olmaya itmek : kadın 20lerinde fahişe gibi yaşasa da, 30larında tövbe edip azizeye(!) dönüşeceğinden (!!), onun bu değişimini kabul edip, iyi bir anne ve eş olacağına inanmasını beklemek ve bunu yapmıyorsa da onu ayıplamak. Bu dinamiğe Bekleyen Betalar ve En İyisini Sona Saklamak yazılarımızda değinmiştik.

Neyse hadi iyisiniz. Beta yığının Ekşi Şeyler’i varsa, sizin de Kırmızı Şeylerimiz var 😀

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

29 thoughts on “Madonna Fahişe Kompleksi”

 1. Erkek adam, evli veya evlenme yolunda olan erkekler için evliliği kaliteli bir konumda tutmak adına genel bir derleme yapabilir misin?

 2. İnstagramda 1000 den fazla takipçisi olup parti ortamlarına sık giren ve 15-16 yaşından beri içen bir kız vardı bizim ünide .Daha önce hiç sevgilim olmamıştı ama bu kız bana farklı geldi biraz çok bakışıyorduk ama bir partide beni iplemedi gibi bir şey oldu .Ondan sonra bu kızı başka bir partide gördüm başka bir eleman vardı yanında ama görseniz Betaların Betası .Hatta kız yanağınu uzattı eleman öptü falan .Sonra kız beni farketti defalarca bizim tarafa falan baktı ama ben iplemedim .Arada aklıma geliyor bu kız .Bazen düşünüyorum da bu kız 22 yaşında ve türkiyenin en sosyal ünilerinden birinde okuyor bu kızın seks yapmış olma ihtimalini düşününce moralim bozuluyor .Sanırım ONEİTİS saçmalığı ve az biraz mavi hap etkisi kaldı .Ne yapabilirim ..Yardım edin

  1. O kızı siktir et bence hocam.Burdan bile az çok ne mal olduğu belli oluyor.Her gün binlerce kız yaşına giriyor git başkasını bul. Onun alıcıları betalardır.O YANAĞINI ÖPTÜREN salakta büyük ihtimal kızın gözünde potansiyel betadır.Yani salla gitsin bir taraftan beta erkek topluyor bir taraftanda uydu erkek çekmeye çalışıyordur.En sonunda bakacak potansiyel eşşek kimse onun üzerine binip yoluna devam edecek. Ama kim bilir zamanında kaç tane atın üzerine bindi ?? AT çöpe gitsin ihale sana kalmasın bro.

   1. Hocam sağolun öyle yapıyorum doğru kadın diye bir şey olmadığı için birine bu kadar bağlanmak diye bir şey olmamalı.Bu feministler yüzünden erkekler kadınların doğasını anlamadan çok malca büyütülüyor eğer ergenlik travması da yaşamışsa vay haline .Kendimizi sürekli geliştirmeliyiz kadınlar amaç olmamalı.Ayrıca keşke bu sitede üyelik olsa da üyeler birbirine destek olabilse bazı konularda .Zamanında Neil Straussun girdiği oluşumlar öyleydi ama The Game ayrı TRP ayrı tabi ki 😀

    1. aynen öyle bir sanal danışmanlık çok iyi olurdu ama hocamız genelde sorulan sorulara hep cevap veriyor 😀 Dediği gibi sadece kendin için çalışacaksın ne kadar yükselirsen çevrendeki kız havuzu o kadar genişliyor hocam.Gerçek kadın yoktur gerçek kadın yaratılır. Aşk denilen saçmalık erkeklerin beynine(özellikle şuanki nesil) küçük yaşlardan aşılanıp potansiyel beta kotası doldurulmaya çalışılıyor yani diğer bir deyişle büyük bir kumpas var. Umarım bir gün bütün erkekler bu siteyi okur ve gerçekte ne olduklarını anlarlar.

 3. Erkeğin dürtüsünü direkt olarak ahlaka indirgeyip, toplumun hassas noktasına oynamak, bildiğin bel altı vurmak oluyor. En büyük sinsiliği de bu bence. Diğer bir adaletsizlik de, gençliğinde zencili gruplara bile katılmış, kallavi orospuların evlenince toplum gözünde el değmemiş bir bakireye dönüşmesi. Evlilik, kim olursa olsun (yaş da farketmiyor) her kızın veya kadının sicilini sihirli değnekmiş gibi temizliyor. Ama son zamanlarda erkekler mevzuya uyandı. Beta kesim, hayallerinde kurdukları şeylere tam olarak ters davranan bu hatunların içgüdüleriyle davrandıklarını ve kafalarındaki peri masalına yaraşır olmadıklarını (kendilerine rağmen) öğrenmeye, en azından “acaba mı?” diye sormaya başladılar. ErkekAdam’ın bahsettiği “maskülen yazılım aslında herkesin içindedir” lafı burada doğru gibi. Çoğu erkek ne olduğunu aslında biliyor ama mevzuya uyanamıyor. Güzel post, elinize sağlık.

 4. Beklediğim post gelmiş 😀 hocam bir soru sormak istiyorum. Sizce cinsellik konusunda(namus, sadakat, hipergami kontrolü, alfa erkeğin uydusunu kapatması) ülkemiz iyi bir konumdamı ? Şahsen yabancı ülkerlerde ”seks amerikalıların küçük kirli sırrıdır” repliğine bütün yabancı dizilerde duyuyorum ve yabancılarda kaçamaklar, aldatmalar vsvs doğru bir şeymiş gibi karşılanıyor. Sanırım ülkemizin muhafazakar olması(en azından arabistan kadar değil) bazı durumların önüne geçiyor. Mesela yabancı bir ülkede erkeğin yanına git ve 5000 dolar karşılığında karını öpebilirmiyim yada yatabilirmiyim sorusu olumlu karşılanıyor ve genellikle gülüp kabul ediyorlar.(videolardan gördüğüm kadarıyla) Ama ülkemizde böyle bir şey demeyi bırak hafif kızı kessen bile sevgilisyle ezeli rakip oluyorsun.Htta bazen ölümlede sonuçlanıyor bu tür olaylar. Sanırım ülkemizde alfa siker beta öder denklemi bi nebzede olsa koruyucu ve kıskanç erkekler tarafından sabote ediliyor. Ben bu duruma seviniyorum tabiki ama bazende aşırı bağımlı(ruh ikizi hastalıgı) olan tipler kızı ya benimsin ya toprağın mantıgıyla avuçlarına alıyorlar. Bilemedim hocam bi taraftan iyiki yabancıların stratejisiyle gitmiyoruz diyorum bir taraftanda çok bağımlıyız diyorum sanırım işin orta kısmını hiç bir zaman bulamayacağız.

  1. Dışarda anladığım kadarıyla bu tip şeyler “normal” iken, Türkiye’de “nightmare” seviyesinde seyrediyor. Aşırı sahiplenici güya maço tipler, erkek hiyerarşisindeki konumundan içten içe rahatsız olan tipler. Beraber olduğu kızın menzilini kafalarınca daraltıp, kendileri tek olmak istiyorlar. Böyle olunca, dediğin gibi bakışmalardan dahi cinayetler işlenebiliyor. Hala ahlak konularına giriş yapmadılar, ben de beklemedeyim.

   1. Aynen ya çakma maçoların içten içe rakiplerini eleme dürtüleri var :ASdnsa Elimdeki gitse ne yaparım kafasında gibi gözüküyolar. Aslında çok büyük hata yapıyolar zaten kızla ilişkileri güzel devam ediyorsa dışarıdaki kendinden yüksek değere sahip erkekleri oyuna almaları gerek. O zaman yanlış yapıp yapmadıkları veya ne kadar iyi durumda olduklarını görebilirler. Ama kaldıki o tiplerin kırmızı haptan haberleri bile yoktur. Sorsan kırmızı hapı biliyomusun diye ot falan sanarlar 😀 Bu arada hocam türk kızları rererö kısmını okudum ama sanırım ahlakla ilgili yazıda gelirse herşey tam oturacak gibi. Teşekkürler..

    1. Maço takılan erkeklerin bazı konularda yanlış yaptıkları doğrudur ancak en azından geneli en azından kendi benliklerinden ödün vermiyorlar.Hiç değilse dışarıda ki yavşak betalar gibi friendzone olup karıya kıza uydu olmaya çalışmıyorlar.Kesinlikle buzzfeed, onedio erkeklerine tercih edilirler bununda asıl nedeni bana göre maskülin benliğe az veya çok sahip olmaları.Tabi Erkek Adam bu konuda hak verir mi bilmiyorum ama bana ilk bakışta öyle geliyor.

     1. Katılıyorum. Maçoluğun özellikle erkeklerin duygusal olarak zayıf yetiştirildiği bizimki gibi kültürlerde zayıflık kapama maskesi olabileceği doğrudur ama yine de meriçliğe göre çok daha akıllıca bir yöntemdir.

      Maçolar en azından maskülin davranmaya cesaret edebiliyorlar. Cesaret her ne kadar kötülük içerirse içersin bir şekilde ödlekliğe (iyi bile olsa) göre daha fazla saygı görür.

    2. Katılmıyorum. Aşırı kıskançlık erkeğin kadınını doğal çekiciliği ile kendine bağlayamayacağına inanması ezikliğinin maskesi olabilir ama eş koruma yönlü bir kıskançlık doğal erkek dürtüsüdür. Kadınını senden daha alfa erkeklerin varolduğu yerlerden sakınmak, özellikle adet döngüsünün alfa döneminde, içten gelen bir dürtüdür ve bunu bastırmak erkekliğini bastırmaktır. Bir kadın da bu kadar genişliği zayıflık olarak algılar zaten, kendine güven olarak değil.

    3. Ahlak ve bekaret ile ilgili çağrılarınızı görmezden gelmiyorum. Yazacağım. Ama yazdıklarım hoşunuza gitmeyebilir 🙂

  2. Mesela yabancı bir ülkede erkeğin yanına git ve 5000 dolar karşılığında karını öpebilirmiyim yada yatabilirmiyim sorusu olumlu karşılanıyor ve genellikle gülüp kabul ediyorlar.

   Batı Avrupalı ve Amerikalı erkekler aşırı meriçleşmişler ama şu bahsettiğin şey yine de onların genel ahlakını yansıtmıyor. Orda sadece böyle mal sorudan cinayet çıkmaz o nedenle sora sora evet diyecek adamları bulup video yapıyorlardır.

   Türk kadını elalem ne der baskısı aktif olduğundan daha iyi durumda. Sonsuzluk ve Birgün yazmıştı bunu : Türk Kızı çok rererö

 5. Merhaba kadın erkek ilişkileri dışında nasıl kendimizi geliştirebiliriz,nasıl daha fazla para kazanabiliriz,kendimizi toplum gözünde de gerçekten değerli yapacak şeyler gibi daha somut ve örnekli yazılar yayımlar mısınız teşekkürler

  1. Para kazanmak kişinin kendi becerisi.Gelişim açısından şunu deriz
   En basitinden spora başla ağırlık kaldır.Kitap oku Robert Greene den başla Neil Strauss gibi oku .İngilizce öğren bambaşka bir dünyaya adım atacaksın emin ol.Biraz toplumdan uzaklaş kendini analiz et değerini hesapla .Yanlışlarını düzelt asla ego yapma

 6. Türk kadınına artık güvenim kalmadı feminizm yalanlarına inanan ve gaza gelen kızlar ortaokuldan itibaren sevgilileriyle sinemalarda öpüşmeye başlıyor bakın ORTAOKUL YANİ 12-13 yaş.Ben o zamanlar sürekli ders çalışırdım SBS vardı o zamanlar ; hep uzak dururdum (gerçi şişman ezik bi betaydım da neyse 😬) Bu kızlardan çok tanıyordum sonradan düzelip evlenecek kız olma yolunda ilerleyeni daha duymadım .Hepsinin daha sonra çok daha uç fantezileri yeni sevgilileriyle denediklerinini duydum hatta bir tane mal bir kız vardı anal seksten sonra hamile kalkacağından korkmuştu eleman içine attırmıştı bu kızın ve bu kız FEN LİSESİNDEN MEZUNDU…MGTOW UN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU SONUNA KADAR ANLADIM.

  1. Hocam bu kızlardan çok var ve oranları da hızla artıyor. Ama neden sadece bu kızlar var gibi düşünüyorsunuz?

   Her kadının böyle olduğu yerler var ve siz oralarda mı yaşıyorsunuz yoksa sadece bu kızları mı çekici buluyorsunuz?

   Eğer sadece bekaret falan gibi kriterlerle giderseniz evet işiniz zor.

   1. Doğuda bir şehirde yaşıyordum bunlar sadece duyduklarım.İstanbula geldim sonra .Ayrıca bu tip kızlardan tiksiniyorum zaten o kızla da düşman gibiydim önceleri .kadınlar madem bir haltlar yiyor dürüst şekilde söylesin yada kendi istediği şeyin sorumluluğunu alsın iradesine sahip çıksın artık. yalanlara kanmayacağız artık!!

    1. Hocam eğer bu tip kızlardan tiksiniyorsan, bu tip kızları yok sayacaksın.

     Şimdi diyeceğim problem sende var demiyorum ama çok yaygın olduğundan kendinde var mı yok mu düşün : kadınlarla başarısız erkeklerin önemli bir kısmı, oldukça güzel ve alfa erkek çekebilen kadınlara karşı hem öfke hem de şiddetli bir arzu duyarlar. Bu sebeple olsa gerek, gözleri bu kadınlardan başkasını görmez. Kadınları para ile elde etmek yazısındaki Michael’in psikolojisi çok yaygın maalesef. Michael sanki üniversitede bir tek kendisinin yazıda bahsettiği ve önüne gelenle sikişen hoppalar var gibi anlatıyor uzun hikayesinde. Böyle olmayan kadınlar adamın hikayesinde Tolstoy’un romanlarındaki hizmetçiler gibi bile değerleri yok. Komple yoklar! Michael o hoppa kadınlar kendisini görmezden geldikçe onları saplantı yapmış ve gözü başkasını görmemiş. Ama bunun farkında değil. Tüm kadınları öyle sanıyor zira saplantısı dolayısı ile diğer kadınları kadından saymıyor.

     Michael gibi olmayın (bu mantaliteyi 32 yaşında bile koruyan biri). Mutsuz olursunuz. Sana abi tavsiyesi. Seni tanımamama rağmen böyle bir saplantın olabilir deme sebebim bunu tecrübe etmiş olmam. Her erkek az çok yapar bunu. Bende 1.5 sene sürmüştü. Yıllarca süren var. Bunun içinde kaybolan var. Tepe 10 yüzdeden red yedikçe ancak onlar kadar güzel olacak yoksa kendimi başarısız sayarım diye takıntı yapıp, o seviyeden hatun çekemedikçe kinlenen var. Bunlar sağlıklı şeyler değil.

     1. Buradan yazınca bazı şeyleri anlatmak zor oluyor ve yanlış anlaşılmalar da oluyor ama bahsettiğiniz mevzuyu anladım onlardan değilim tabi ki

 7. Hocam sitedeki yazılarınızı severek okuyor ve sürekli takip ediyorum. Red Pill’den önce çok pasif ve özgüvensiz birisiydim, başta ekşideki yazılarla sonra da buradaki yazılarla ufkum inanılmaz derecede açıldı. Red Pill hayatımın her alanında etkisini gösterdi, gereksiz insanlardan uzaklaştım, kendime pek çok açıdan değer katacak işler yapıyorum. Son bir buçuk senedir hayatım iyiye gidiyor. İlk başta 3-4 aylık bir monk mode sürecim oldu: çok düzenli spor yaptım, azimle çalışarak gelirimi artırdım, dış görünüş, giyim ve imajımı tamamen yeniledim, ailemle daha sıkı bağlar kurdum. hayatımdaki ilk sevgilim Red Pill ile tanışmamdan sonra oldu ve o zamandan beri de yalnız kalmadım sayılır(ayrılsam da hemen next eyledim ve farklı hatunlarla devam ettim). Oneitis saçmalıkları ile zaman kaybetmiyorum, friendzone ve platonik takılmıyorum. Zaten bendeki değişimler sayesinde ilişkiler kendiliğinden gelişiyor. Eğer Red Pill’i bilmesem bir ömür Beta olarak yaşayacaktım, muhtemelen bir kadının peşinde ahmakça oradan oraya savrulmaya devam edecektim.
  Yeni yazı ve çevirilerinizi dört gözle bekliyorum. Tüm emekleriniz için teşekkürler…

 8. “daha çok orta doğu gibi, cinselliğin bir tabu olarak yaşandığı halklarda görülen, bireyin cinsel birleşmeye ergenlikten itibaren kötü ve ayıplanacak bir durum olarak bakmasından ortaya çıkan hastalıktır.”
  Bu ifadenin nesi yanlış? Yorumlarınızda ve kafa yapısı olarak Türk toplumunu göz önüne alıp biraz gelenekselliğe doğru kayıyorsunuz, dikkat etmenizi öneririm.

   1. Ben de bu konuda yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Madonna-fahişe kompleksiyle alfa s*ker, beta öderin birbirinden farklı kavramlar olduğunu düşünüyorum. Madonna-fahişe kompleksi gerçekten cinselliğin tabu olduğu yerlerde çok daha yaygın ve altında yatan sebep çoğunlukla cinselliğin kadını aşağılayan bir şey olarak görülmesi. Bu zihniyet sağlıksız ve kadınlarla erkeklerin sağlıklı bir cinsellik yaşayamamalarına sebep oluyor. Bu tür algıların çoğunlukla olduğu yerlerde kadınlar vajinismus gibi cinsel fonksiyon bozukluklarını daha fazla yaşıyor ve cinselliğe de çok soğuk bakıyorlar. Siz bunu kendi adınıza normalize edebilmek için siyahilerle grup seks gibi çok extrem örnekler vermişsiniz resmen ama birbirini çekici bulan iki insanın seks yapmasında ne gibi bir yanlış olabilir? Bu kompleks, alfa siker beta öderle kişilerin eş seçiminde tezatlıkları barındıran bir partneri arzulaması açısından benzerlik gösterebilir ama bu onları yukarıda söylediğim sebepler yüzünden farklı şeyler yapar diye düşünüyorum. Bu tür nüansları yakalayabilmek için bu kadar keskin genellemeler yapmaktan kaçınılmalı bence. Alfa s*ker beta ödere ben de karşıyım ama bir kadının nasıl biri olduğu bir süreç içerisinde o kadının halinden tavrından, konuşmalarından anlaşılır zaten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *