Kırmızı hapla gelen dırdır

Erkeklerin çoğu, kırmızı hapı yuttuktan ve davranışlarını buna göre değiştirdikten sonra, kız arkadaşlarının ya da eşlerinin bunu takdir edeceğini ve kendi dominant davranışlarına boyun eğip, mutlu mesut bir geleceğe yol alacağını düşünür. Maalesef, birçok erkek, bunun böyle olmadığını tecrübe ile görür.

İlişkiye feminen erkek çerçevesi ile girmiş birinin eşi / kız arkadaşı, kişinin maskülin benliğini ortaya çıkarmasına her zaman olumlu tepki vermeyebilir. Bu kadın, alıştığı hayat tarzının devamını isteyecek ve erkeği eskisi gibi feminen davranmaya zorlayacaktır. Ama biliyorsunuz ki kadın bu konuda ne yaparsa yapsın onu dinlememelisiniz.

Eğer kadınınız sizin erkek gibi davranmanızdan rahatsızsa ve özellikle de sizin yeterince / eskisi gibi duygusal ve duyarlı olmadığınızı söylerse, oturup ona kırmızı hap öğretisini de açıklamaya kalkmayın. Ve Allah aşkına sakın kadına “bak güzelim sen kadınsın, dominant davranıyorum diye dırdır ediyorsun ama inan bunu sen de seveceksin” tadında açıklamalar yapmaya kalkıp komik duruma da düşmeyin. Kırmızı hapı gerçekten yuttu iseniz kadınların asla tam açıklık istemediklerini, tam açıklığın feminen bir özellik olduğunu ve kırmızı hapı bile tam açıklarken kadının gözünde beta duruma düşeceğinizi bilmeniz gerekir.

Kadına söylemeniz gereken tek şey, SİZİN BÖYLE BİRİ OLDUĞUNUZ VE DEĞİŞMEYECEĞİNİZ. Açıklama yok. Açıklamaya kalkarsanız yanlış yaparsınız. Hatta bu konuyu tartışmak da yok. Çok büyük yanlış. Özür dilemek yok. Bu daha büyük bir yanlış. Bu konuda kavga etmek. En büyük yanlış!

Bu siteyi okuyanların çoğu genç ve bekar. Sizin için iş kolay. Kız arkadaşınızı birkaç kez bu şekilde geçiştirdikten sonra, eğer hala dırdıra devam ediyor ise, şunu söyleyin : “eğer bu durum hoşuna gitmiyor ise, bu ilişkiyi bitirebiliriz”. Ve bu laftan sonra da açıklama yok, özür yok, kavga yok. Bu lafı söyledikten sonra konuyu kapatın. Eğer susmanız gerekiyorsa susun.

Eğer kadın bu topa girer ve ilişkiyi bitirirse durumu onaylayın ve kıza “iyi şanslar” dileyin ve ayrılın. Siz yelkenleri suya indirip peşine düşmezseniz muhtemelen geri dönecektir ama dönmezse de sizin için ayrılık, erkek olmanızı kabul edemeyen bir kadınla beraberlikten daha hayırlıdır.

Olmak istediğiniz biri olduğunuzdan dolayı kimseye açıklama borçlu değilsiniz. Kimse için, olmak istemediğiniz biri olmak zorunda değilsiniz. Neden olmanız gerektiği gibi maskülin olma yoluna girdiğinizi biliyoruz, gereğinden fazla acı çekiyordunuz. Neden bu yola zaman ayırıp kendinizi değiştirdiğinizi de biliyoruz. Zira bu sizin hayatınızın olması gerektiğinden daha fazla izdıraplı olmasını önlüyor. Odakta siz varsınız ve şimdi size aşağıdaki yazacaklarım çok bencilce gelecek ama emin olun değil :

Sizin için öncelik sizsiniz, sonra varsa çocuklarınız ve sonra kız arkadaşınız / eşiniz.

Nasıl ya? Çocuklarımı kendimden önemli saymam gerekmez mi diyebilirsiniz. Ama emin olun böyle romantik duyar kasmalarının çocuklarınıza bir yararı yok. Kendi potansiyelini en tepeye çıkarmak yerine hayatını çocuklarının ihtiyaçlarına adayan bir erkek, çocuklarına iyilik yapıyor gibi hissedebilir ama kendisini daha yukarı çekerek çocuklarının geleceğini de daha iyiye çekeceğini hesaba katmadığından aslında kötülük yapıyor da olabilir. Çocuklarınız size bağımlı ve o nedenle de kendinize çok iyi bakmalısınız ve odaklanmalısınız. Kendini yüzde 100 ihmal edip hayatını ailesine adayan ve 40lı yaşlarının sonunda kalp krizi ya da beyin kanaması ile aniden ölüp, daha 15 yaşında bile olmayan çocuklarını ortada bırakan ne kadar çok erkek var bilseniz!

Neyse konumuza dönelim. Kadınınız eğer daha maskülin olmanızı protesto ediyorsa, buna kesinlikle duygusal bir tepki vermeyin. Kadın sadece erkeğin kontrolünü yeniden eline almaya çalışıyor. Çoğu kadın bir yerde erkeğin buna boyun eğmeyeceğini anlayıp bu dırdıra bir son verir. Hatta çoğu kadın, bir süre dırdır ile sizi shit teste çeker ve boyun eğmediğinizi görüp size daha bağlı olarak geri döner.

Şu uyarıyı da yapmamız lazım : kırmızı haplıyım diye hayat boyu seni seviyorum demeyeceğim, çiçek almayacağım ya da romantik birşeyler yapmayacağım sanan bir erkeğe dönerseniz, o dırdırın tek sebebi sizin maskülin olmanız değil, daha çok Erkek Adam olayım derken erkek ayıya dönüşmenizdir. Bu tür romantik jestleri yapmanız gerek ama feminen erkeklerden farklı olarak, siz istiyorsunuz diye, kadın ya da toplum zorluyor diye değil. Mesela 14 Şubat Sevgililer günü kepazeliğinde hediye falan almayın zira bu sizden beklenen birşey ve almanız boyun eğmeniz demek. Ama 2 hafta öncesi ya da sonrası bir romantik süpriz yapın. Öncesi daha iyi, zira sonrası sanki siz 14 Şubatta kendinizi affettirmeye çalışıyorsunuz gibi görünür.

Eğer maskülin davranışları kadın dırdırı ile bırakıyorsanız ise var halinize. Kadına sizi istediği zaman kontrol edebileceğini gösterdiniz.

Şimdi evli ve çocuklu kardeşlerimize gelelim. Kırmızı hap ile fişten çekildiğinde kendini mavi hap mantalitesi ile girdiği bir evlilikte evli ve çocuklu bir halde bulmak sanırım, fişten çekildiğinizde olabileceğiniz en kötü durumdur. Üstüne hem sizin içinizi dışınızı bilen bir hatun ile berabersiniz, hem de sizin erkekliğinizi devlet zoru ile götünüze nafaka ve iştirak nafakası şemsiyesi olarak sokup açacak bir belgeye imza atmışsınız.  Sizin işiniz daha zor ama yine de kadının dırdırına boyun eğmeyin. Umarım evlendiğiniz kadın, artık daha çok kadının olduğu gibi erkeklerle ilişkisi bozuk ve ruhen hasta biri değildir. Eğer böyle değilse, çoğu erkek gibi evliliğinizde düzelme göreceksiniz. Ama eğer kadın bu tip bir hasta ise, masküliniteyi şeytani bir tiranlık olarak algılar ve buna çok sert bir tepki gösterir. Bunlar babaları ile ilişkileri kötü kadınlardır genelde. Sizin yine masküliniteyi bırakmamanız lazım ama bu tip bir kadınla evliliğin çirkin olmayan bir şekilde bitmesi pek mümkün değil.

 

 

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

15 thoughts on “Kırmızı hapla gelen dırdır”

 1. Arkadaşlar yazının her kelimesi doğru. Her kelimesi haklılık payı içeriyor yüksek oranda ve tecrübe ile sabittir. “Denedim %100 çalışıyor” olayı var ya aynen onun gibi.

  Kalın koyu harfle ve italik yazılmış yerleri birkaç defa okumalı anlamayan, anlamak istemeyen ya da zorlananlar. Kilit cümleler orası.

 2. Ben erkek adamlıkla, erkek öküzlük arasındaki ince çizgiyi anlamadım. Bence kadına yapılan en ufak iyi şey, size çok kötü şekilde geri dönüyor.

  1. Eğer bir kadınla uzun süreli ilişkiye girdi isen bunun alt metni bebek yapmaktır. Kız arkadaşın ve aklında evlilik olmasa bile. Biz “sensiz yaşayamam hayatımın aşkitosu” saçmalığına karşıyız biliyorsun ama bebek yapmanın sağlıklı ön koşullarını hazırlayan şey romantizmdir ve bunu da abartmadan canlı tutmak erkeğin biyolojik ödevlerinden biridir. Modern toplum erkeğin her biyolojik ödevini ondan istendiğinde yapması beklenen bir zorunluluğa çevirdiği için tabii böyle düşünmen normal. Fark şu : Sen bir kadın senden bekliyor diye, yaptığı bir iyi şeye kaşılık olarak hızlıca onu yemeğe çıkarırsan bu iyiliktir ve evet kötü şekilde geri döner. Kadını iyi şeyler için hiç ödüllendirmez isen standart psikoloji işler, kadın iyi şeyler yapmayı bırakır.

   Şu şekilde romantizm ise ilişki için sağlıklıdır :

   VI. Onu hep tahmin eder durumda bırak
   Esrarengiz doğaları gereği kadınlar, direk cevap istemedikleri sorular sorarlar. Bı sorulara direk yanıt veren erkek – beta azabına hapsolur. Geçiştir, şaka yollu takıl ve kafasını karıştır. Kadının duyguları sizin onu düşündüğünüzü hayal ettiğinde serpilir, sizin gerçekten ne hissettiğinizi bildiğinde ise solar. Bir kadın finansal ve aile güvencesi isteyebilir ama tutku güvencesi istemez. Aynı şekilde eğer size bir yamuk yaparsa, anında cezalandırın ama size bir doğru yaparsa, yavaş yavaş ödüllendirin. Onun güzel davranışını parça parça ve tahmin edilemez bir şekilde ödüllendirin ve görün ki kadın, sizi memnun etmek için çalışmaktan hiçbir zaman yorulmayacaktır.
   Amcığın 16 Buyruğu

  1. Tipik kadınlarla başarısız erkeklerin algıda seçiciliği beni benden alıyor. Kadınlarla ilişkisi tamamen kopmuşş erkeklerdeki güzel / ayrıcalıklı kadın fetişizmi çok ciddi boyutlarda maalesef. Çoğununun aklına kadın deyince kadın milletinin en güzel yüzde 20’si geliyor ve kadınların geri kalanını yok sayıyorlar (nasıl bu tepedeki kadınlar böyle erkekleri yok sayıyor ise). Güzel hatlara ve bu nedenle de zengin kocişlere sahip olmayan kadınları da sayarsan, kadınların hayatı öyle kolay falan değil. Bu yazıda bahsi geçen şımarık “prenses”ler kadın milletinin taş çatlasa yüzde 25’i.

   1) Bu yazının her tarafından akan kurban psikolojisi bir erkeğe yakışmıyor.
   2) Bu tür yazılar yazan ve bunları beğenen erkeklerde ben ciddi bir iç çelişki seziyorum : bu tür güzel ve şımarık kadınlardan nefret etme ama bir yandan da onları şiddetle arzulama. Yani yanılıyor olma ihtimalim var ama ben böyle biri olsam bu tür bir çelişkim var mı diye düşünürüm.

   Eksiyi bastım yazıya.

   1. Muhakkak. Bir erkeğin sosyal medyada çemkiren mağdur kadınlar gibi çığırması hoş bir durum değil tabiii. Ama verdiği örnekler ve genel olarak söylediği, “kadınların istediklerini yapıp, söyleyip, bunların sorumluluğunu almama” kısmına odaklandım. Haklı olduğu noktalar var. Sonsuzluk böyle şeyler yazıyor. Arzu kısmını düşünmedim.

   1. Fakat şunu da eklemek lazım. Erkeklerin cinsellik için erkek egemenlik hiyerarşisinde performans göstermesi gerektiğinden üşengeçlik erkek için daha zararlıdır.

  2. İnsan beyni en masrafsız ve en kısa yolu seçecek yani komforlu olan yolu seçmek üzere evrilmiştir. Üşengeçlik her bünyede vardır.

  1. Tabii ki mümkün. Sevgi ile ONEitis aynı şey değil. ONEitis sadece bir erkeğin kadın tarafından ne kadar hırpalanırsa hırpalansın bırakamamasıdır.

   Zaten işin acı tezatı da, ONEitis mentalitesi olmayan ilişkide zaten iki taraf birbirini hırpalamaya cesaret edemeyeceklerinden daha sağlıklı ilişki yaşarlar.

   Severek ilişki yaşamak değil sevgiyi bahane ederek her boka katlanmak problem. Bir kadını sevebilirsin, onunla sağlıklı bir ilişki de yaşayabilirsin ama sağlıklı ilişkinin temeli çok ilginçtir ki eğer gerekirse onu bırakıp (illa değil, gerekirse) başkasını da sevebileceğini bilmektir.

   1. Saol hocam, insanların cinsel ihtiyaçları olduğu gibi duygusal ihtiyaçları da var.Cinsellik öyle yada böyle karşılanabiliyor ama duygusal ihtiyaçlar öyle değil.

    Ayrıca kaybetme korkusu şart.Tabii ONEitis durumunda böyle birşeyin olması mümkün değil seninde dediğin gibi.

   2. Doğru kadın diye bir şey yok .Bir tane buluruz yatırım yaparız büyütürüz sonra elimizde patlar ama kabul edemeyiz gerçekleri
    Çünkü EGO…

    1. Doğru kadın diye birşey yok, binlerce doğru kadın var.Eğer erkek üstüne düşeni yaparsa kadınların problem olmaktan çıkacağını düşünüyorum.Kadını gerektiği yerde terkedip, gerektiği yerde de sevgi gösterirsek elimizde patlamaz.En azından benim düşüncem böyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *