Kadınların anlaşılmazlığı

Kadınların yüzyıllardır ellerinde olan en büyük silahlardan biri muhtemelen bilinmezlikleri. Bu kelimeyi ben uydurdum(*) ama burada kullanılabilir; kadınlar yüzyıllardır, nesiller boyunca, bilinmez, rastgele hatta en kötü halinde kaypak ve muğlak oldukları  algısını yeşerttiler. Bu “kadınların anlaşılmazlığıdır” (feminen gizem) – ve (mitolojik) feminen sezgi – “bir kadın bilir işte”. Bir erkek eğer açıksözlü ve kararlı olmadığı zaman saygı görmezken – ne demek istediğini söyle, söylediğini yap – kadınların anlaşılması zor ve görünürde irrasyonel olmaları toplum tarafından ödüllendirilir ve cesaretlendirilir. Aslında, doğru bir sanatsallıkla yapıldığında, tam olarak da bu anlaşılmazlık kadını hem arzu edilir hem de çekilmez yapar. Fakat, bu etkiyi yaratmak için kadın bilinmez olmalıdır (ya da en azından görünmelidir) ve tüm erkek milletini de buna inandırmalıdır.

“Kadınların anlaşılmazlığı”, kadın ruhuna “chick crack”‘in (**) PUA tekniği olarak başarısıyla aynı nedenden hitap eder. İkisi de metafizik bağlantıları (din, batıl inanç, altıncı his, vs) bu kadar çekici kılan “gizli güce” hitap eder. Sadece kadınların dedikodudan bu kadar haz almalarına bakmanız yeterlidir. Kadınlar için “gizemli” şeylerde güç vardır. Cadılık ile ilgili şeylerin feminene bağlanmasına şaşmamak lazım. Tarihi olarak erkek egemen olan kültürde mantık, gizemin ve mistisizmin gücü feminin tarafından geliştirilip, gücü elinde bulunduran erkeği manipule etmek için kullanmasıdır. Bu bazen kadının meydanlarda yakılması ile sonuçlansa da, çoğunlukla kadının büyülediği erkeğin statüsüne göre çeşitli seviyelerde “tahtın arkasındaki güç” olmak anlamına gelir.

Bu gizemi cinsellikle birleştirin, optimal hipergami için feminen buyruğun elinde bulunan en güçlü silah olan “kadınların anlaşılmazlığını” elde edersiniz.

Kadınların anlaşılmazlığı

Kadınların anlaşılmazlığı, kadın – erkek ilişkilerine nüfus eder. Tüm forum yorumlarında, Facebook girişlerinde ve kadınlar tarafından kişisel ya da feminen yatırım ile yazılmış her makalede, kadınların anlaşılmazlığının eser oranda da olsa kabulü vardır. Bir kadın feminen amaca ihanet eden bir kadın davranışı gözlemleyip sertçe eleştirdiğinde, standard yanlış yönlendirme HER ZAMAN tahmin edilemez, kaprisli ve bilinmez feminen gizemdedir. Feminen Buyruk için Dövüş Klübünün ilk ve ikinci kuralı kadının gizemliliğini korumaktır ve “kızkardeşliğin” buna ihanet edenlere karşı zerre kadar merhameti yoktur. Roissy’den alıntı yapacak olursak, gerçeğe ne kadar yaklaşırsanız, kadınlar o kadar yüksek sesle feryat edeceklerdir.

Davranışları gözlemleyerek, kafa karışıklığını ve yaygın problemleri kırmak için yıllardır çaba gösteriyorum. Muhakeme ve metodolojideki farklar bir yana, kadınlar da erkekler gibi temel motivasyonlarla hareket eden insanlardır. Burada önemli fark şu : kadınlar da erkekler kadar sıradan veya olağanüstü olabilirler ama erkeklerin kullanabilecekleri bir maskülin gizem diye birşey yok. Bazı istisnalar dışında, biz böyle bir gizemi geliştirmiyoruz zira böyle birşey için toplum tarafından kadınlar kadar teşvik edilmiyoruz ve doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir şeye ihtiyacımız da yok. Ama bir kadın bu gizemi yeşertebilirse, kadının ilgisi bile tek başına, kadını dize getiren erkek için “şanslı” olmak anlamına gelir. Bir kadın deli diye düşündüğünüzde, kadın tilki gibi delidir – bu ardında bir mantık olan deliliktir. Kadınlar erkekler kadar kurnazdır, hatta ardına saklanabilecekleri bir gizem maskesi olduğundan kadınların erkeklerden daha kurnaz olduklarını söyleyeceğim. Kadınlar irrasyonel değildir, kurnazdırlar. Sadece sizin kadınların hareketlerini ve davranışlarını okuma ve bunların ardındaki amacı anlama yeteneği geliştirmeniz gereklidir.

Günümüzde erkekler kadınları irrasyonel diye yaftalayıp geçmeye çok meyilliler. Freud bile kadınların tepkilerindeki histeri yüzünden yanılmıştır ve onları genel olarak aciz, rastgele ve ikiyüzlü diye tanımlar. Yaşlı bir adamın “kadınlar, sanırım onları hiçbir zaman anlayamayacağım” demesinin ne kadar sinir bozucu birşey olduğunu anlatamam.  “Dün gece Kristy ile şansın yaver gitti mi ;)?” lafını kaç kere duydunuz. (***)  Bu soru hakkında pek düşünmesek de, bu kadın gizemini destekler şekilde kurulmuş bir soru.  Sizin hatunla seks yapmanızın sebebi şansınız değil. Tamam, doğru zamanda, doğru yerde, doğru erkek olmak da bu konuda rol oynar ama burada sizi yatağa götüren bu değil. Ama eğer biz (kadınla yattık diye) kendimizi şanslı hissedersek, piyango kazanmış gibi, ya da az bulunur ve değerli bir ÖDÜL almış gibi, bu kadınla yatmak için bu durumda neleri doğru yaptığımızı anlamamız mümkün olmaz. Bunun yanında da kadın gizemli bir ödül verici halini alır ve dolaylı olarak ödülü elinizden alabileceği için de asıl gücü elinde tutan kişi haline gelir. Bu gizemli kadın ile seks yapma şansına sahip erkekseniz, bu kadın ile seks az bulunur ve değerli olmalıdır.

“Kadınların anlaşılmazlığı”, kadın – erkek ilişkilerindeki süreçleri ve motivasyonları anlamanıza engel olur; erkekler fazla düşünmeden, anlaşılmaz olan kadınları ile birlikte olmaktan mutluluk duymalıdır. Bunu bir de cinsel açlıkla birleştirin, şans / kader unsuru seksi daha da içine çekici bir hale getirir. Bu “şans” koşullaması ve kadınların bu koşullamayı desteklemesi, yokluk zihniyetini besleyen şeydir. Ve çoğunlukla ONEitis‘in kaynaklarından biridir. “Kadınların anlaşılmazlığı” masalına inanan erkekler, kadınların ilişkide gücü elinde bulundurmasına hizmet ederler. Cinsellik kadınların ellerindeki en iyi silahtır ve bu silahı daha da etkili hale getiren her sosyal koşullama, kadınlarca desteklenir.

Çeviri : Feminine Mystique

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.

(*) Anlaşılmazlıkları dese daha iyi imiş.

(**) Konuşulan kadında duygusal reaksiyonlar yaratmaya yönelik bir PUA tekniği

(***) Biz de işler hala bu kadar kötü değil. Biz “dün gece hatunu yedin mi?” falan diyoruz ama Amerika’da bu “have you been lucky” (şansın yaver gitti mi) çok kullanılan bir soru. Yine de bizde bir kadınla yattı diye kendini şanslı sayan ya da kadının kendine bir lütufta bulunduğunu düşünen erkek sayısı da az değil.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

14 thoughts on “Kadınların anlaşılmazlığı”

 1. Yani buradan çıkarmamız gereken ders;
  Kadın herzaman olduğu gibi opsiyonlarından en uygun olanını seçip önün saglayiciligini kazanmak için kendini allayıp kullanarak bize sunuyor ve bunu yaparkende bir takım gizemli tavırlar sergiliyorlar.
  Bizde onların bu gizemli tavırlarına kapılıp bize verebilecekleri tek şey olan seksi bir ödül ve kendimizide şanslı hissediyoruz.
  Ne kadar enteresan degilmi. Biz hayatımızı kolay ve yaşanılır bir hale getirmek için çabaladıkça, kadınlarda bir okadar zorlastiriyorlar ve biz buna rağmen hala onların peşinden koşturuyoruz..

 2. Hocam konuyla alakasız, benle alakalı bir durum var.

  Black pill nedir hocam?

  Galiba bu hapı yuttum, kendimi neredeyse her zaman ümitsiz, mutsuz, sıkıcı ve ölümün eşiğinde olan biri gibi hissediyorum. Sosyallikle alakalı birşey yaşamadım fakat bu konu hakkına aşırı düşündüğüm için kafayı yedim denilebilir. (Arkadaşlarımla ve kızlarla aramda herhangi bir sıkıntım yok, maddiyat ve tip konusunda gayet yeterliyim)

  Konu red pill de değil, alfalıkta değil betalıkta değil ne sikimse artık adını bende koyamadım. Eğer beni bu durumdan kurtarırsanız size muhtaç kalırım, hatta mutluluktan ağlarım bile. Çünkü eğer böyle devam ederse önümüzdeki 10 sene içerisinde intihar edebilirim

  1. Dostum, bu hayatta bir hedefin var mı ? Cevap “hayır” ise sorununun kaynağı bu olabilir.
   Eğer bir hedefin varsa da büyük ihtimalle kendini hedefine vermeyip, başka şeylerle kafanı meşgul ediyorsun.
   Ciddi derecede testosteron eksikliği yaşıyor da olabilirsin. Ağırlık kaldır, kaliteli beslen ve uykunu düzene sok. Hedeflerine odaklan. Tüm bunlar düzene girdiği zaman, otomatik olarak beyin de kendini topluyor ve her şey yoluna giriyor.
   Sana yararı olmayan tüm düşüncelerin yerine işine yarayanları koy.
   Bol şans 🙂

  2. Selam. Çok kabaca blackpill “feminizm ve neomarksizm bu toplumu yıkacak ama ben bu konuda bir halt yapmayacağım, kenarda çöküşü (belki de zevkle) izleyeceğim” akımı.

   Öncelikle iyi bir psikologla konuşmanı şiddetle tavsiye ederim. İntihar fikri hafife alınacak bir dert değil. Şimdi bu aşamada yardım almazsan sonra büyüyebilir.

   Bu arada da bu tür intiharımsı düşüncelerin en iyi ilacı sorumluluk almaktır. Örneğin, gönüllü olarak yetimhanede çalış, haftada bir gün. Ne kadar çok insan için bir anda önemli olacağına, kendini ne kadar yararlı ve gerekli hissedeceğine inanamazsın. Huzurevi de alternatif ve yaşlılarla böyle vakit geçirmek çok öğretici.

   1. Bugün bulunduğum ortamda bu yaşadığım şeyin sebebinin “tecrübesizlik ve sorumsuzluk” olduğunu anladım hocam.

    Genellikle bir köşeye geçer orada kendi kendime düşünür, kendimi daha çok hırpalardım. (Yani çok düşünmekle rp li bir insan olacağımı sanıyordum)

    Fakat bugün cesaretimi toplayıp girdiğim o ortamda bir sürü cevap buldum, teşekkürler hocam.

 3. Meriç tavsiyesi
  -Abi bu kızlar niye böyle ?
  +Kadınları zaten anlayamazsın ya boşver(Gencin ilerdeki bütün hatalarının sorumlusu kadınlar olduğunu düşündü.Gelişim 0 .Hatalar devam ediyor)

  Kırmızı Haplı Tavsiyesi
  -Abi bu kızlar niye böyle
  +Sence neden ? Son hareketlerin tam ezik ve muhtaç görüntüsü vermiş.Baskın ol frameyi sağlam tut .şunu düzelt bunu yap (Gencimiz hatasını düzeltti tecrübe kazandı ve yoluna devam etti)
  Different Ways , Different Choices
  Good Luck 🙂

 4. Benim yorumum konu dışı yardımcı olursanız sevinirim öncelikle 17 yaşındayım uzun süredir red pill başlıklı yazıları takip ediyorum burdan öğrendiklerim sayesinde bir enstrüman ile uğraşmaya başladım ama irade ve disiplin sorunum var porno ve mastürbasyonu Bir türlü bırakamıyorum,2sene sonra üniversite sınavım var düzenli bir şekilde ders çalışamıyorum ne önerirsiniz

  1. Ben de bu yollardan geçtim hatta ilk senemde kazanamadım…Herkes benden çok şey bekliyordu ama ben sıçmıştım.16.000 olmuştum .Sınav sonuçları açıklanıncaki içimdeki hayal kırıklığı anlatılmaz(Allah kimseye yaşatmasın düşmana bile) .Bana hayatımın dersi oldu .Kazanamamın sebebi aşırı porno ve mastürbasyondu…Böyle basit gibi görünebilir ama çok şey götürdü benden.Bağımlılık yapmıştı resmen… Düşününce derse odaklanacağıma neler yapmışım böyle diye hayıflanıyorum.E tabi İkinci senemde çok çalışıtım , geceleri kahve içip çalışmaktan kalbim ağrıyordu gerisini sen düşün hatta son 2-3 ay kala 10-15 kilo verdim 😬
   Nisan 2016 gibi falan Survivor Atakanı falan izleyip Rulo halılara boks yapıyordum enerjimi atmak için 😂.Lysde bile dikkat hatası 4-5 soru yapmama rağmen Türkiyede 1500. Oldum .Ülkedeki en iyi ünilerden birinde okuyorum.Mezuna kaldığım sene de benim için yıkımdı.şimdi düşünüyorum da Umarım kimse yaşamaz bu durumu
   Tavsiye olarak ;
   Spora başla en azından haftada 3-4 gün ağırlık kaldır .İşine odaklan son sene kesinlikle kız işlerini bırak hatta şimdiden bırak derslere yoğunlaş spor yap dediğim gibi.Son sene bırakabilirsin sporu.Bu libido enerjiyi atmanın yolları olarak koşu da yapabilirsin yada şınav çekebilirsin.Kendini uzak tut pornodan mast da haftada bir yada en fazla 2 kere .Üniversitede hayat yeni başlıyor emin ol
   Telefon ve interneti hayatından çıkar en azından bir süreliğine .Arkadaşlarınla iletişimini bir süre kopar .Bak biz üni kazandık kimse kimseyle görüşmüyor bile .Çoğu vefasız çıktı aq 😂.Ha bir de lisede son senelere yaklaştıkça beraber etkinlikler artar cafeye gidilir (O yavşak arkadaşlar birden melekleşir sakın ha !!ayık ol 😂) maçlara gidilir .Ayrılık vakti geliyor artık…4 senelik macerada sona yaklaşılıyor çünkü.Onun için çok sikleme çevreyi Zaten üni kazandığın yaz müthiş olacak inan bana 😉
   Bazı konularda da Seçilmiş başarısızlık yaşa, mesela derslerin ve üniversite için kız konularıyla uğraşma dersine odaklan ..Bu sitenin mentalitesine uymuyor pek ama bu konuda NETİM .Çoğu erkeğin psikolojisi hazır değildir buna .Reddedilmek , oyunu kurmak , kitap okuyup kendini geliştirmek zor ve zaman alan işler…Ayrıca aşk acısı yaşarsın büyük ihtimal onu da unutman 8 -12 ayını bulur sınavlarda da sıçarsın.Ünide ne kızlar göreceksin rahat ol 😄
   Ders konusuna gelirsek;
   Lise 3 e kadar ne işlemişsen eksikliklerini çıkar .Ayrıca lise 3 ü de iyice öğren .Ego yapma yok ben bunu biliyorum yok ben bunu öğrendim asla deme .Mümkünse okulun yada dersanenin kütüphanesinde çalış. (. Tenefüsleri boşa harcama ).Hemen hocalara sorabilesin diye.Düşün ben o kadar hocaların yakasına yapışıyordum sorular için, hepsi beni tanıyor halen gelmişti dersanede 😀Hatta matematikte yardırıyordum hoca diyordu al sen çöz bu soruları , ben başka sorulara bakacam falan 😂 Ne günlerdi be Emin hocamı saygıyla yâd ediyorum.
   Konumuza dönecek olursak;
   Ayrıca bol deneme ve soru çöz
   Asla pes etme bu süreçte, dünya bile 6 günde yaratıldı lan neyin havasını yapıyon olm 😀
   Acıyı ve sıkıntıyı arkadaşların olarak dost gibi gör.Hedefe kadar senin yoldaşın olacaklar çünkü beraber gülüp beraber ağlayacaksın onlarla

   As a result(Sonuç olarak )
   İyi üniversite kazan o zaman liste çıkarırsın ve uygulamaya başlarsın.O zaman da psiklojini sağlamlaştırırsın .Lise 3 ten sınava kadar düzgün çalışsan fark atarsın çok vaktin var emin ol .Ben çok örneklerini gördüm çünkü.Bu anlattıklarım çok kişiyle gerçekleşen konuşmalar tecrübeler ve bir miktar da boğaziçi tecrübesi içerir.Hadi kolay gelsin ✋🏻

 5. Bence bu kadar yazılıp çizilenin içinde atladığınız şey herşeyin doğallıktan uzak olması sebebiyle gerçek dışı olması. kadınları bi alternatif silsilesinde paketten seçeceğiniz bir jelibon gibi görmeniz çok ilkel. Kadınların bilinçaltında üremek için doğru güçlü erkeği seçmeyi istemesi güce çekilmesi çok normal erkekler de kendilerince doğurgan algıladıkları sağlıklı bebekler doğuracak kadınları seçiyor. Ama o şiirler yazdıraran ruh eşi dediğiniz insanı gerçekten böyle paketteki şekerleri elleyip elleyip bırakarak bulacağınıza inanıyor musunuz ? Ya da amaç olabildiğince kadına ulaşmak ve tecrübenizi geliştirmek mi sadece ? kadına ve ihtiyacına sadece görev bilinciyle (bence sürekli hesapladığınız için samimiyetsizdir ) yaklaşarak yarattığınızı düşündüğünüz ilişki kurgudur ve gerçek değildir. Erkeğin gözündeki değerden kendisini değerlendiren bir kadın sizin bu stratejik hamlelerinizden hoşlanabilir. Ben gelişmiş hiç bir varlığın diğerinin duygu düşünce ve beklentileriyle proje gibi bahsedip oynamasını doğal karşılayamıyorum. Feminist değilim.

  1. Ama o şiirler yazdıraran ruh eşi dediğiniz insanı gerçekten böyle paketteki şekerleri elleyip elleyip bırakarak bulacağınıza inanıyor musunuz ?

   Hahaha sen yenisin galiba. Ruh ikizi denilen hastalığı bulmayı bırak erkekleri bu hastalıktan uzak durmaya çağırıp duruyoruz. Sen bulmaktan bahsediyorsun 😀

   Ya da amaç olabildiğince kadına ulaşmak ve tecrübenizi geliştirmek mi sadece ? kadına ve ihtiyacına sadece görev bilinciyle (bence sürekli hesapladığınız için samimiyetsizdir ) yaklaşarak yarattığınızı düşündüğünüz ilişki kurgudur ve gerçek değildir.

   Evet evet bunu erkeklerden de çok duyduk ve cevaplamaktan bıktık. Ayrıntılar için yorumlarda arama yapın. Sizin idealize edilmiş ve duygu temelli ilişki kavramınız doğal ve samimi ama insanın doğasından ve çevresinin gerçeklerinden arındırmadan gerçekçi bir açıdan tanımlanan ilişki doğal değil ve samimiyetsiz! Bunu dediğim gibi özellikle kadınlara oturup anlatmaya ne vaktim ne de niyetim var ama burada bu “ama abi bu doğal sevgi değil ki” diyen çok adama cevap verdim.

   Ben gelişmiş hiç bir varlığın diğerinin duygu düşünce ve beklentileriyle proje gibi bahsedip oynamasını doğal karşılayamıyorum. Sen kadınsın ve senin erkek olarak yaşama deneyimin SIFIR. Senin bakış açın ve erkek bakış açısı farklı. Senin bunları doğal ya da anlaşılır karşılamanı bekleyen yok.

   Bunları bir kadının anlamasını beklemiyorum ve zaten anlamasının pratiği yok zira yazılanlar erkeklere yazılıyor. Yazdıklarını bir kadının yazmasını doğal karşılıyorum ama dediğim gibi bu konuda bir kadınla tartışmak verimsiz.

   Bunca şeyi niye yazdım : Erkekadam okuru erkekler. Kırmızı hapı okuyun, öğrenin ama asla konuşmayın veya anlatmayın. Söze dökmeyin. Uygulayın. En normal hatun bile kırmızı hapı peri kızımız gibi algılayacaktır.

   1. Bırakın hatunları erkeklerin bile büyük kısmı anlamıyor. Yardım etmeye çalıştığınız arkadaşınız sizi düşman gibi görebiliyor. Çünkü alıştığı ilüzyona aykırı şeyler söylüyorsunuz. Hiç bahsini açmayıp izleyici olarak kalmak da zor ama çoğu durumda başka seçenek yok.

    1. Kırmızı hapın birinci kuralı kırmızı hap hakkında konuşmamaktır.

     Bazen çok yakın arkadaşlarınıza ya da akrabalarınıza yardım etmek istiyorsunuz biliyorum. Ama yapabileceğiniz tek şey “birader benim de benzer bir sorunum olmuştu ve şu sitenin faydasını gördüm” diye sitenin ya da sitede adamın sorununa uygun bir sayfanın linkini verip adamı kendi haline bırakmaktan fazlasını yapmayın. Sen şunu yanlış yapıyorsun aslen şunu yapacaksın vs … işe yaramaz. Adam gider bakar kendi. Şimdi anlamazsa bile kafasının bir kenarına yazar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *