Kadınlar için uğraşmak

Bir süredir kayıp olan Hank Moody, dün sağlam ve ses getiren bir saha raporu ile geri döndü : Saha Raporu – Shit test level : Model. Sanırım, sitenin en çok yorum alan yazısı olan bu saha raporuna gelen bir grup okuyucu yorumu dikkatimi çekti zira sitede çokça gördüğümüz bir yorum tipi bu. Örnek olsun diye Altanus’un yorumunu buraya koyuyorum ama aşağıda yazacaklarım sadece ona değil, bu tip “böyle kadınlarla uğraşmaya değmez” yorumlarına :

Bence bu kadar shit testi çekmeye değmez. Tanrıça bile olsa, bir mekanda 1.5 saat bekletilmek çok büyük terbiyesizlik. Hatta bana göre shit test bile değil, tamamen kızın aptalca davranması.

Ne bileyim, bu kadar uğraşa, bütün bir günün mahvolmasına değmez gibi geliyor bana. Hem 1,5 saat bekletecek haber vermeden, hem mesajlarına adam gibi cevap vermeyecek, mekana gelmeyecek gidecek McDonalds’ta oturacak, yanında arkadaşı ile vs vs, say say bitmiyor, yazarken ben daraldım. Buluşmaya neden arkadaşını getiriyorsun? Ve PMS olmana rağmen buluşmaya neden geliyorsun?

Model veya değil, bu kadar uğraşa değmez gibi geliyor bana, bilemedim.

Bu düşünce 1990 sonrasında doğan nesilde çok yaygın. Daha önce de yazdım, bir üst nesil bu tür kırmızı hap teknikleri gördüğünde genelde “vay lan, tabii ya, kızlar böyle çalışıyor hakkaten, o zaman oyunu böyle oynuyoruz” derdi, şimdiki nesil ise genelde “lan sikerim böyle aşkın ızdırabını, kızlar ego tatmini yapan şımarık yaratıklar ve ben bu oyunu oynamıyorum” tepkisi veriyor. Bunda 1990 sonrası neslinde narsisizmin yaygın olmasının etkisi büyük (evet arkadaşlar, ego sorunu sadece kızlara özgü değil). Ama başka bir problem daha var. Bu ciddi bir problem ve buna orada bir yorumla değil, yazı ile dikkat çekmek istedim.

“Bu kadar uğraşa değmez” öncelikle ilginç bir yorum. Dikkat ederseniz, Hank burda tek gecede yatış kapaması yapmış. Kızla uslu uslu, tek öpücük almadan 5 kez muhallebiciye giden adamın yaptığı yatırımın ve uğraşın 10’da biri bile yok.  Hele hele bir kıza kafayı takan ve kızla tek kere buluşmasa da saatlerce onu düşünen, hayal eden adamın yatırımının yüzde biri bile yok 🙂 Bir de zaten yeni saha raporunda yazdığı gibi orda boş boş da oturmuyor. Yani gece 2 – 3 saat kendi kendine takılmanın uğraş olarak değerlendirilmesi, efor olarak pek mümkün değil.

Bu tür yorumlarda “uğraş” denilen şey, kadın davranışları ve shit test ile uğraşmak aslında. İşte bu görüş de tam olarak feminizmin genç erkekler üzerinde ne kadar sağlam işlemiş olduğunu gösteriyor. Kadın ve erkek aynıymış ve aynı davranırmış gibi konuşuyorsunuz. Ne demek istediğimi anlatayım. İlgiden ve muhtemelen daha 22 yaşında olmasına rağmen yediği düzinelerce pompadan ruhu çürümüş bu zavallı kız iyi bir örnek değil ama her hatun az çok böyle çocukça davrandığı için yine de buradan devam edeceğim.

Johnny DeLusion geçenlerde güzel bir tweet attı :

“Eğer erkekler tanıştıkları kızlara 12 yaşındaki yaramaz kız kardeşine davranır gibi davransaydı. Tüm ilişki problemleri çözülmüş olurdu.”

İşte 90 sonrası doğanların feminizmin eşitlikçilik akımından etkilenmesi tam olarak bu. 22 yaşında bir kızın kız gibi (genelde de çocuk bir kız gibi) değil de, 22 yaşında bir erkek gibi davranmasını beklemek.

Feminizmin oldukça ulvi olan kadın – erkek eşitliğini 70lerdeki cinsel devrim sonrası kadın – erkek aynılığına bozması sonucu, toplumda çok yaygın bir propoganda var ve bu da kadın ve erkeğin aynı olduğu yanılgısı yaratıyor.

Eğer “delikanlı adamın delikanlı sevgilisi” olur diyen gay bir erkek değilseniz, elinizdeki malzeme bu arkadaşlar. Kadınlar ve erkekler, hormonal, fiziksel ve zihinsel olarak çok farklılar. Fakat bu basit gerçek, maalesef gençlerin farkında oldukları birşey değil. Bu farkı bilerek hareket eden bir erkek için oldukça eğlenceli olan shit testler, bunu bilmeyen çoğunluk için bir işkenceye dönüşüyor. Çünkü birçok erkek, bu tür bir davranışı bir erkekten gördükleri zamanki gibi davranıyorlar ve sinirleniyorlar. (Şimdi düşünün, kız gibi davrandığı için karşısındaki erkeğin birden ciddileşmesi ve sinirlenmesine maruz kalan kadının hayal kırıklığını ve şaşkınlığını).

Size tavsiyem, geri dönüp Saha Raporu – Shit test level : Model yazısını, Hank’in kıza 12 yaşındaki yaramaz kız kardeşine davranır gibi davrandığı farkındalığı ile okumanız.

Bitirmeden alakalı olduğu için Clojure’un şu yorumunu ekleyeyim :

Merak ediyorum şu Tinder’da takılan kızların takılma amacı ne? Seks mi gerçekten? Ben Tinder’dan yalnızca 1 kızla seks yapabildim. Diğerleri hep öylesine takılıyorum kafasında konuşuyordu. Kimisine göre Tinder’daki kızlar parası olan, yakışıklı elemanlarla buluşup peşlerinden koşmasını sağlayıp egolarını tatmin ediyor ve asla seks yapmıyor. Kimisine göre ise oradaki kızlar seks yapıyor. 

Oraya yorum olarak da yazdım ama, bir kız tinderda tanışıp ego tatmini için buluşmaz. Böyle bir ego tatminini, sadece mesaja bağlayan ve genelde çekici olmayan bazı kızlar yaparlar. Buluşmayı herhangi bir yakınlığa çevirmek erkeğin işidir. Erkeğin bu işine çomak sokmaya çalışarak da onu test etmek kızın işi. Neden? Tarih öncesinden gelen bir oyun bu ve daha önce Seks ve İlişkilerin Temel İlkesi yazısında söyledik : Kadınlar seksin kapı bekçisidir, erkekler ise ilişkinin. O nedenle kadın o kapıyı hemen açmaz, sizi sınar.

Bu olay eğlenceli bir oyun aslında fakat çoğu erkek, yukarıda bahsettiğim eşitlikçi zihniyetten dolayı, bu testleri kibir olarak algıladığı için saçma tepki gösterir ve sonra da kız ego tatmini yaptı sanar.

Ben ne zaman “egolarını tatmin ediyor ve asla seks yapmıyor” duysam, ki çok duyuyorum, orada erkeğin bu feminen beyin yıkaması nedeniyle kaçırıldığu bir fırsat görüyorum. Zira daha önce shit test yazısında söylediğimiz gibi  “bir kadın size shit test yapıyorsa sizinle cinsel ilişkiye girme ihtimali kafasında belirmiş demektir“.

Aklınızdan hiç çıkarmayın, erkekler sadece görsel olarak karşılarında olana bakarak (gençlik, tazelik, güzellik, güzel cilt, memeler, kalçalar ve meme – kalça oranı, vs …) buluşmanın ilk 10 saniyesinde bu kızla yatabilir mi, yatamaz mı anlar (bu kızdan ilişki malzemesi çıkar mı ayrı konu). Bir kadın ise, erkekle buluştuğu anda ilk 10 saniyede bu adamla hiç işi olmayacağını anlar ama eğer bu sonuca varmamış ise erkeği “belki” bölgesine atar ve sınamaya başlar. Neden? Zira kadınların erkeklerde aradıkları şey görsel olarak karşılarında değildir (maskülinite) ve kadın karşısındaki adamın erkek mi, yoksa erkek rolü yapan oğlan çocuğu mu olduğunu anlamasının tek yolu, erkeği sınamaktır. Biz bu sınamaya shit test diyoruz. Alın size kadın ve erkeklerin farklarından biri daha!

(Önemli bir ikinci fark da, erkeklerin görsel öğelerle tahrik olurken, kadınların sözler ile tahrik olmasıdır. Bunu bilmeyen oğlumuz, “belki” bölgesinde iken kendisine savrulan shit testleri, kadını sözel olarak tahrik eden cevaplara çevirmek yerine az önceki gibi ciddileşirse, kendisi önündeki vücuttan tahrik olurken, kadını buzlar kraliçesine çevirir).

Şunu da aklınızdan çıkarmayın, sayıları az olmasa da ciddi anlamda azınlıkta olan psikopatlar haricindeki kadınlar, zerre kadar beraber olmak istemedikleri erkekleri shit test ile dürtüp acı çektirmezler. Yani eğer kadın sizi “belki bu adamla olabilir” bölgesine almasa idi o “ego tatmini” sandığınız davranışları göremezdiniz.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

69 thoughts on “Kadınlar için uğraşmak”

 1. Şahane, şahane,şahane bir yazı. Müthiş!
  Dün akşam benden 8 yaş küçük bir kızla buluştum.
  Soğuk tavırlar, yüzüme bakmamalar falan filan…
  Umrumda bile olmadı.
  Dalga geçtim, espri yaptım, kolunu tuttum, eline vurdum(şaka olarak) …Tavırlarından bir gram etkilenmedim.
  Sonuç??
  Kız mesaj atıp duruyor 😉

  1. Teşekkürler 🙂

   Çok doğru davranmışsın. Aslında kız yaşça oldukça küçükse, bu “yaramaz küçük kız” davranışı daha doğal oluyor ama işin traji-komik tarafı, bize kendinden sadece 3-4 yaş küçük kızlara “bana abi der, kendine yanaştırmazsa” diye mesaj atan çok fazla erkek var maalesef.

   Kızların ilk buluşmada soğukluğu, yaş farkı olduğunda daha belirgin ama buna takılmamak lazım. Şurda bununla ilgili bir saha raporu var :

   Saha Raporu – 30luk abi, 20lik iki hatun, iki farklı oyun, iki farklı sonuç

   1. Aylar önce benden 9 yaş küçük kızla buluştuğumda bana nasıl soğuk davrandığını şimdi aklıma getiriyorum da. Aklıma sıçayım. Betalık işte. Gitti fıstık gibi Ceren.

 2. Posttaki yorumu yaklaşık 1-2 ay önce başka bir postta ben yazmıştım zaten. MGTOW orijini gibi duruyor. Ama geçen anlattığım duruma istinaden, hala çok kasılırsam next demek bana daha mantıklı geliyor.

   1. Üstad sizin ödül mekanizması iyi çalışıyor çünkü işin sonunda yaşanacakları biliyorsunuz ve sabır ediyorsunuz ama yeni nesi gençler ve kırmızı haplıysa bir kıza bu kadar durmayabilir ama zamanla yetenek ve özgünemimiz gelişince sizin yaptığınız seviyeye gelebiliriz

   2. 2 veya 3 sene önce. Ben skor olarak bakmıyorum olaya. Sadece toplumsal ve sosyal taraflarıyla ilgileniyorum. Hala da iddia ediyorum; kasıyorsa ya next derim, ya da bırakırım. MGTOW olmak, biraz seks orucuyla ilgilidir. Libidonu kontrol etmek ya da etmeyi başarmak bence burada yazılan ve yazılmış tüm şeylerden daha önemli. Bunun ucu düzene, kapitalizme, sisteme kadar uzar gider.

   3. Next denmesi gereken an ile, shit testleri savuşturmamız gereken süreçler çok iç içe görünüyor.
    Next hangi noktada denmelidir ?

    1. Bunun tam bir ölçüsü yok. Eğer bir kızı “alt tarafı kız” seviyesinden daha değerli seviyeye hemen çıkarmazsan, bunun ne zaman yapılması gerektiğini hissedersin zaten.

     Bazen yanlışlıkla olabilecek bir kızı next etmen ya da olmayacak kızın shit testlerine fazlaca maruz kalman işin doğasında vardır. Sıradan mavi haplı, özellikle her durumda, yokluk zihniyeti ile birincisini yapmaktan korkar. Kırmızı haplı ise, bolluk zihniyeti ile “aptal kız, yanlışlıkla next ettirdiyse kendini, düzgün davransaydı” der geçer. İkinci durum, ise kırmızı haplı için, işin doğasında olan bir zaman kaybıdır ama mavi haplı olmayacak kızdan o kadar shit testi yerken yanında ego-yatırımı yaptığından ikinci durumda öfke ve özdeğer sarsılması yaşar.

     Spesifik olarak cold approachta, ilk 4 – 5 dakika boyunca shit testler devam ediyorsa veya ilgisizlik varsa NEXT. Bu tür ilk buluşmalarında ise kız aşırı saygısızlık yapmadıysa olayın sonuna kadar içinde kalabilirsin (yani bütün buluşma boyunca) ve NEXT bir daha kızı aramayarak olur.

 3. Hocam sitede genelde day game tarzı, ilk defa gördüğümüz kızlara yanaşmakla ilgili, içerikler var.
  Biraz da aynı ortamda bulunduğumuz kızlara nasıl yaklaşmamız gerektiğiyle ilgili yazabilir misiniz?

   1. Hocam sonuçta o da bir kız ve aynı zamanda potansiyel bir hedef, neden olmasın? Ortamımız kurs ortamı, haftada bir görüşüyoruz. Henüz yeni tanıştık ayaküstü bir muhabbet evresi, gülüşmeler falan güzel geçti ve ilerletmek istiyorum nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda tavsiye istiyorum sizden.

    Bir başka sıkıntım da şu, konuşmalarda kimi zaman tıkanıyorum bunun için önerilerinizi istiyorum şimdilik en büyük sorunum bu, her ne kadar konuşmayı kıza bıraksam da ilerleyen evrelerde muhabbetin ilgi çekiciliği sönüyor bunun için ne önerirsiniz?

    1. Muhabbete çok takıyoruz ya böyle kızın ilgisini çekmeye falan çalışıyoruz bence daha maskülen takıl .Beden dili ve karakter gibi şeylerin alfalık dozunu artır .Kıza modern dans tarihi külliyatını anlatsan bile işe yaramayabilir hocam. kıza kendini satmaktan vazgeç .En azından ben öyle yapıyorum bu aralar 4 tabak ile iyi başlangıç yapan biri olarak diyorum bunu .Kolay gelsin 😀

     1. Bir de muhabbette bir kanca noktası bul ve buluşmaya çağır bence en azından daha net görürsün bazı şeyleri

    2. Anladım. Yakın ortam deyince benim aklıma iş ve arkadaş çevresi geliyor ilkin tabii üniversite, okul ve kurs var.

     Hocam eğer tanışmak olsa idi konu gidip direk konuşmak lazım zira ortak zaten noktanız var. Sen tanışmışsın zaten.

     Bu aşamadan sonra cold approachtan bir farkı yok ki! Kızı dışarı davet edeceksin. Teke tek olacaksınız ki işi ilerletebilesin. Bu durumda da Kadına seks eşiğini aşırtmak yazısına bak.

     Konuşmayı kıza bırakmaktan kastın ne? Öncelikle kız ile yukarıda dediğim gibi buluştunuz mu? Olayı kurs ortamında ilerletemezsin. Kızı bir yerlere davet et. Konuşmayı sen yönlendirmelisin ama konuşma kısmını kız yapmalı. Ama konuşma tıkanmasın istiyorsan kızı ilkin bir yere davet et.

 4. Merhabalar. İnternet üzerinden tanışılan bir kızın sürekli kısa cevaplar vermesi ve hiç soru sormaması bir shit test midir ? Bu duruma sinirlenip en son verdiği cevaba “seen” olup bir daha cevap atmamam -1 0 +1 midir ?

  1. Bu durumda kızı nadasa bırakmayıp sinirlenerek işi zaten bitirmişsin. NEXT. Next yüzünden bir ihtimal dönebilir ama düşük ihtimal.

 5. Erkek adam, senin gözünden evlilik için ideal kadın tipi ve genel evlilik dinamiklerini içeren bir yazı almamı z mümkün mü?

 6. Abi sence lise ortamı boyle isler icin uygun mu? Bide bu yasta(16) kari kiz isleriyle ne olcude ugrasmak lazim?tavsiyelerini bekliyorum.

  1. Karı kız işleri demen bile ne kadar tecrübesiz ve olduğunu gösteriyor 😬
   Bir seneye kadar devam et ama sonra derslere yardır

  2. Merak etme ben karı – kız derken ne demek istediğini anladım 🙂 Bir yandan ne kadar erken başlarsan o kadar iyi. Lisede eskiden bu işler genelde flört ve en fazla yiyişme şeklinde olurdu, şimdi nasıl bilmem.

   Fakat sizin önünüzde, eğer üniversite okumayı düşünüyorsan, üniversite sınavı var. Eğer düşünmüyorsan, ciddi bir mesleki eğitim ya da zanaat eğitimi var. Onlara hazırlık her zaman birinci öncelik olmalı. Daha bu yaşta aşık olup bunalıma girmediğin sürece pek sorun yok diyeceğim ama ilk kızlardan biri ile mutlaka o boka bulaşıyorsun.

 7. Shit Testler hakkında kendimce bir yorum ürettim .
  Kadınların cinsel seçilimde erkeğe yaptığı bu shit testler erkeğin TAŞAĞININ kilosunu ve büyüklüğünü ölçmek için yapılan testlerdir .
  Artık shit test gelmezse moralim bozuluyor önceleri bu kız bana bunları neden dedi aq diye üzülürdüm şimdi desin de görsün bakalım diye düşünüyorum.Bu mentalite kazandırır işte 😉

  1. Evet. Şimdi bir daha Yürüme Davetiyesi yazısında yazdım :

   “Bu noktada bilmeniz gereken en önemli şey, kadınların flört mekanizmasının bizden tamamen farklı olduğudur. Biz bir kızı kesmeye başladığımızda, sadece gözümüzün önünde olana bakarak (kalçalar, memeler, kaşlar, saçlar, ten ve tabii ki oranlar), “tamam, ben bu kızla birlikte olurum” ya da “yok ben bu kızla birlikte olmam” kararını veririz. Zira kadınların cinsel pazar değeri, erkek için çoğunlukla görseldir.

   Bir kadın bir erkeği kestiğinde, görsel öğelere bakarak (sadece boy, kaslar, giyim, bakım değil, vücut dili, duruş, gülüş, duyuyorsa sesinin tonu, yansıtılan statü ve diğer kadınların erkeğe ilgisi – önseçilim de dahil) “bu adamla işim olmaz” kararını hemen verebilirler ama bunun aksi karar bizim gibi “bu adamla birlikte olurum” değil “bu adamla olabilirim belki”dir. Neden? Zira görsellerin hiç biri, erkeğin maskülin bir erkek mi, yoksa erkek rolü yapan bir sünepe mi olduğunu tam olarak söyleyemez. Bunu anlamanın tek yolu, adamın kendisi ile konuşmaya başlaması ve bu konuşma sonucunda kadının adamın erkek olup olmadığını test etmesidir (shit test).”

 8. Hocam üniversitede sinifimda yaklaşık 300 kisi olduğundan bircok kisiyle kac senedir ayni sınıfta olmamiza ragmen tanışmamış durumdayız ve yabancı gibiyiz. Yaklaşık bir bucuk ay önce konferans salonunda ders icin arkadasimla otururken sınıftan iki kız benim yanima oturdu ve tanısmiyoruz. Benim yanima denk gelenin dersteki hareketlerini inceledim ara ara. Benden etkilendigini ve yanimda oldugu icin de heyecanlandigini anladim, arada telefondan saate bakarken eli hafifce titriyordu, solunda oturuyordum arada sola dogru bakıyordu. Açıkçası ben de ondan etkilendim biraz belli ettim mi bilemiyorum. Ara verilince ben çıktım ve ikinci derse girmedim eve gectim. Sonrasında yaklasik 20 gun okula gitmedim. 20 gun sonra okula gittigimde konferansa kapidan girince etrafa bakınarak gectim ve kiz gozume carpti. Kiz ben kapidan girdikten ve beni gordukten hemen sonra kankasinin kulağına eğildi bir şeyler fısıldadı, kiz surekli bu kiz kankasiyla beraber. Dönem bitti, artık olursa ikinci yarıyıl olur. sizce nasıl davranmaliyim, tanismali miyim yoksa onun bana adım atmasını mı beklemeliyim? O mu çaba sarf etsin? En son bir kız vasıtasıyla bayağı betalastim, o kizda uydu erkek bile oldum diyebilirim, özgüvenim çok sarsıldı. Sizden tavsiye bekliyorum.

  1. Bu arada ek olarak kız hakkında: sinsi, içten pazarlıklı ve uyanık biri gibi geldi bana ve özgüveni yerinde duruyor en azından oynuyorsa bile iyi oynuyor. Sadece benim ilgimi kazanıp ondan sonra geri çekilecek biri olabilir diye düşündüm, bunu yaşadım bir kere o yüzden belki de benim kuruntum.

   1. Öncelikle kız sana Approach Invitation (Yürüme Davetiyesi) göndermiş. Yanına denk geldiği anda “merhaba ben tears” diye tanışman lazımdı. 20 gün sonra ikinci davetiyede kesin yanına gidip “merhaba ben tears” demen lazımdı. Kankayı takma. Kanka sanki orda yokmuş gibi bir kere bile kankaya bakmadan kızla konuşursan, sen gittikten sonra kankanın ilk lafı “Ay Cansu adam bir kere bile bana bakmadı, gözü hep sende idi” olacak ki doğrusu budur.

    Öncelikle bu uydu erkek oldum dediğim kızla ilişkini tamamen kes ve hatta kız sanki yokmuş gibi davran. İkincisi ise, ikinci yarıyıl kızı görürsen şunu yap :

    1 – Kıza bak ve göz göze gelirseniz asla ama asla gözünü kaçıran sen olma. Kız gözünü kaçırdıktan sonra hemen kızdan gözünü almadan kıza yürü ve merhaba ben tears de. Burada 3 şey önemli :
    – Yavaş ve sakin konuşmalısın
    – Sesin yeterince yüksek olmalı (fazla yüksek olması, düşük olmasından iyidir)
    – göz temasın hep güçlü olmalı
    – vücudun dik olmalı ( ağırlık kaldırıyor musun?)
    – kıza asla eğilmemelisin. ağırlığın bir ayaktan bir ayağa geçmemeli

    Kızla konuş biraz. Tanıştığıma memnun oldum, görüşürüz de ve çek git. İlk yaklaşmada kız soğuk olabilir, aldırma. Sonra ikinci gördüğünde konuş ve burada sana soğuksa kızı bırak ve unut. Değilse, yürü ya tears …

    1. Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Siz de gayet anladınız, resmen mavi haplıyım. Önce sizden, sonra ise bu güzel ve cok faydalı siteden öğreneceğim çok şey var.

     Bu bahsettiğim kız için o yaklaşık 20 gün sonra karşılaştığımız, ben sınıfa girince kankasinin kulağına fısıldadı ğı gün diğer ders bittikten sonra ben daha çabuk çıkıp kapının onundeydim arkadaşımı bekliyordum, kız da kankasiyla çıktı ama benim karşısında olduğumu anlayıp benimle goz göze gelmekten kaçındı, at gözlüklü gibi çok zorlama önüne baktı. Bu durumda orada zaten konuşma niyetim yoktu da bana bakmadığı goz teması kurmadigi icin gitmem uygun olmazdı değil mi? Sadece orada bir ozguvensizlik gördüm onda, normal şartlarda kendine güvenli duruyor. Daha sonra ucuncu karşılaşma yine 20 gün kadar sonra sınavın birinde aynı siniftayiz. Ben biraz geç kaldım, herkes oturmus sıralara sınıfa girince bu kızın yine bariz bana baka kaldigini, yani ilgi duyarca baktığını hissettim, ben pek oralı olmuyor gibi yapıyorum gitsem konuşsam falan sacmalarim heyecan falan batiracak gibi hissediyorum nitekim batirdiklarim oldu, o yüzden bir yerde de batiracagina yuz verme diyorum. Oyle ki sinifta görünce bu kızın bana ilgisi olduğundan ben heyecan yapabiliyorum halbu ki bana ilgisi olan o, cok sacma ama boyle. Bu tarz sorunlarimi asabilsem her sey cok guzel olacak.
     Özgüvenim, yersizce yani kendime guvenmemem için hicbir sebep yok iken çok ama çok eksik. Özgüven ve özgüven kazanma ve de genel bir şekilde mavi haptan kurtulma rehberi gibi bir yazı çok faydalı olurdu.

     MikeHustle cevap için sana da teşekkür ederim.

    2. Eski bir yorum ama yinede yorum yapacağım.

     Eğer kız kankayla dediğin gibi “hiç” konuşmazsa, o kanka senin işine turşu suyu sıkar.

     Eğer hedefin kankası gerçekten güzel ve sana bakmayacak bir kızsa ayrı, seve seve seni ona kakalamak için (hedefte az bi şey hoşlanıyorsa) “bak senden hoşlanıyor, bana bakmadı” der belki.

     Ama büyük ihtimalle hedef ve kankası yaklaşık eşit güzellik ve puana sahip.

     İki kız yaklaşık olarak eşit puana sahipse, diğeride -kıskançlık yüzünden- erkekten hoşlanır.

     Bak bendende hoşlanıyor der/bende tavlayabilirim onu der/ bana baktı der.

     Bu gibi durumlarda kankayı iyi kollamak, onunlada göte tekme değil ama “ben seninle cinsel olarak ilgilenmiyorum” mesafesinde yinede normal bir ilgi ile konuşmak lazım.

     Tamamen soyutlamak, kızın bitinin kanlanmasını sağlar ve işe çomak sokar.

     Bu ihtimalleri göz önünde bulundurmak lazım çünkü en fazla olan senaryo budur.

     Selam.

   2. Sadece benim ilgimi kazanıp ondan sonra geri çekilecek biri olabilir diye düşündüm, bunu yaşadım bir kere o yüzden belki de benim kuruntum.

    Tipik mavi haplı çocuk BAHANESİ! Bir erkeğin bu şekilde yorumladığı olay çoğunlukla şöyle gelişir : Kız erkeği beğenir ve adama “Yaklaşma Davetiyesi” atar. Erkek kıza yürür ama senin tam şu anda yaptığın gibi hemen yürüyeceğine kafasında evirip çevirerek kızı oneitis yaptığı için ve mavi haplı çocuk oyunu oynadığından, sesinde ve vücut dilindeki bir kadına çok itici gelen heyecan ile ürkeklik ile kızla konuşur ve 10 saniyede kız erkeğin aslında henüz toy oğlan çocuğu olduğunu anlar ve erkekten haklı olarak soğur. Oğlumuz da kız kuyruk sallıyor ama sonra kendini geri çekiyor yani ego tatmini yapıyor sanır. Sen sanma.

    Mavi haplı çocuk oyunu oynuyorsun. Koca dönemde bir kızla bakışmışsın gibi. Buraya kız 1 şöyle … kız 6 şöyle diye yazman lazımdı. Allah aşkına üniversitedesin, bu memlekette senin yaşıtlarının yüzde 90’ı askerde, tarlada, kahvede, atölyede, fabrikada hatunlardan uzak iken sen hayatının baharında hatunlarla çevrilisin. Ne kadar şanslı olduğunun farkında değilsin. 8 yarıyılın 1’ini böyle harcamamalısın!

    Dikkat et burda biz kılıcı kendimize, iğneyi kızlara batırıyoruz. Olan muhtemelen benim yazdığım, kızın ego tatmini değil.

  2. Sen bunları düşünürken o kız şu anda çoktan başka ellerde, bence Mavi Haplı ve Kırmızı Haplı çocuğu tekrar okumalısın. Aynı kızın yanından iki kere geçme ihtimalin yok ! Sınıfında olsa da karşı komşun olsa da GYM’de gördüğün kız olsa da her gördüğünde ve bir şey yapmadığında bir şeyler olma ihtimalin misli misli azalıyor bunu unutma…

 9. Disiplin ile ilgili yazılar gelecek mi? feminen yapının zehirlerinden biri de disiplinsiz bir yaşam tarzı benimseyen erkekler de görülen artış. disiplin hayatımızın birçok alananı kapsıyor trp sadece iki cinsiyet arasında ki ilişkiye açıklık getirmesi değil erkeğin statüsünü yükseltecek doneler de paylaşması gerekir. teşekkürler.

 10. “Nadasa bırakmak” potansiyel tabağın ilgisini arttırabilir mi? İki veya üç gün süresince yazmamak, ilgilenmemek vs bunlar tabağı yakınlaştırabilir mi? Yukarıda bir arkadaş sormuş. Benim de ilgimi çekti.

  1. Evet ilgisinşn azaldığını düşündüğün tabak ya da kız arkadaşa karşı en iyi önlem birden kendini çekmektir … de. Zaten tabakla en fazla 2 günde bir falan yazışmak lazım. Hergün iletişime geçmek çok iyi değil.

   Kendini çekmek kız arayana kadar ya da 1 – 2 haftadır. 2 – 3 gün değil.

   1. Bir de tabakla iletişimde altın orana uyun. Kız 3 yazıyorsa siz 2 yazın. Siz 2 yazmışsanız kız 3 yazsın sonra yazın. Tabii sürekli uyamazsınız ama genel mesaj – arama oranı bu olsun.

    1. Mesajlaşma olayını biliyorsunuz. Az yazınca sıradanlaşıyor, çok yazınca da beta olup yine bize girme tehlikesi var. Uzak mesafedeki kişiye karşı nasıl davranılmalı?

 11. “Şimdi düşünün, kız gibi davrandığı için karşısındaki erkeğin birden ciddileşmesi ve sinirlenmesine maruz kalan kadının hayal kırıklığını ve şaşkınlığını”

  Şu satır aklımı aldı. Vietnam flashbacklerini aratmayacak flashbackler yaşadım. Zaten kadınlara karşı olması gerektiğinden katı biri olduğumun farkındaydım fakat böyle temiz biçimde özetleyemedim hiç sorunu.

 12. Değerli arkadaşlar hepinize öncelikle teşekkür ederek önemli bir soru sormak istiyorum. Muhtaçlık hissettirmemek ile kızların yaptığı naz hareketlerine karşı kızlar için uğraşmak dengesinin ayarlanmasına dair spesifik örneklerin paylaşılması (saha raporundan ziyade) uygun olur diye düşünüyorum. Zira kız ışık yakıyor geri çekiliyor ben de çekiliyorum çekilmezsem muhtaçlık hissi hasıl oluyor çekilirsem nereye kadar sürecek(kim adım atacak), bir ikincisi “hatayı cezalandırma” ile yazıda belirtilen kızdan erkek davranışı bekleyip kibir yapıp kızın küsmesi sonucu “kızın ego tatmini yaptığını düşünme yanlışı” arasındaki kalibre nasıl ayarlanmalı

 13. Aşağıda aktaracağım saha raporunda kadınlar için uğraşmak, dominantlık, shit test, ilk buluşmada alkol almak gibi bir çok konuyu içeren detaylar var. Bu başlık altına yorum olarak atmayı uygun buldum.
  Yaklaşık bir buçuk ay önce “kız arkadaş ve dominantlık” başlığı altına şu mesajlaşma kopyasını bırakmıştım:
  “B: ben
  H: hatun

  B:Günaydın

  H:Günaydın

  B: Saat 2’de ×’de buluşalım

  H:Buluşalım mi olacaktı sanırım

  B: Mı

  H: Senin cümle emir kipi olmuş Emir cümlesi

  B:Takma kafana böyle şeyleri

  H: Baş üstüne
  Böyle şeyleri çok takarım

  B: Saat 2. Uygun mu senin için

  H: 2.30

  B: Ahhaaha. 2.29 yapalım şunu

  H:Biz bence bulusmayalim
  Bugün

  B: Neden

  H: Tavrını sevmedim

  B: Ne varmış tavrımda

  H: Yazdıklarını oku. Anlarsın

  B: Mizah o. Alıngan olma

  H: Tanımadığın insana o kadar rahat mizah yapma
  Asker arkadaşın değilim

  B: Peki sayın çavuşum
  😉
  2.30’da anlaştık mı

  H: Bugünü erteleyelim
  Benim tatil var
  Artı ev taşıyoruz onun için alış veriş
  Sıkışırım yani

  B: Bahaneye bak

  H: Ne bahanesi
  Ne saçma tepki
  _____
  Buna cevap yazmayıp konuşmayı bitirdim.”
  Mahmut abi’nin cevabı ise şöyle olmuştu:

  “Bak işte ayarı tutturamamaya örnek.

  Mavi haplı bir erkek “ne zaman buluşalım, nerede buluşmak istersin” der. Bunun tersi olan dominant bir erkek “Saat 2’de X’de buluşalım” demez. “Saat 2’de X’de buluşalım mı” der ya da “Saat 2’de X’de buluşalım?” der eğer mi eki koymak zora gidiyorsa. Dominantlıkla zorbalık arasındaki çizgi. 2.30 dedikten sonra hala dalgaya almasan oradan çevirirdin ama orada da oyunun bokunu çıkarmışsın.

  Gerçi hatunun tepki veriş tarzından tahminim kırmızı alarmlı bir kız varmış karşında.

  Aslında buradan bile geri döndürürdün ama”

  Aslında bu mesajlaşmadan sonra buraya aktarmadığım, tekrardan mesajlaşma oldu aynı gün. Muhtaç betalık alametleri gösteren ısrarlar ile devam ettim. Yapmamam gerekirdi ama yokluk zihniyetiyle yaptım. Hatun “ya bu konu çok uzadı” deyince yumuşak next yaptım. Facebook hesabından çıkarmadığı ve hatta bir kaç hafta sonra yeni açtığı instagram hesabından beni takibe aldığını görünce tekrar umut doğdu. Bir buçuk ay sonra whatsapp’tan bir mesaj atayım ama muhtaç beta alameti göstermeden, eğlenen ustalık sergilemeyi düşündüm.

  B: “Hırçın hatun ne yapıyor acaba

  H: İyidir
  Senden nehaber
  Hırçın ne alaka ?

  B: İyiyim ben de. Öyle olduğunıutahmin ediyorum 😉

  H: Tanımadığın kişi hakkında çok yorum yapıyorsun 😉
  Kızdığım nokta tam olarak bu

  B: O zaman tanışalım bu pazar

  H: Ereglideyim
  Haftasonu geleceğim
  Bu pazar malesef

  B: Bir sonraki hafta veya müsait olduğun bir haftaiçi?

  H: Olabilir

  B: Bana haber ver, olur mu

  H: Tamam

  B: İyi geceler
  H: İyi geceler”

  4-5 gün geçti hiç yazmadım. Ona kalsa hiç buluşmak için mesaj atmayacağına emindim. Yine eğlenen ustalıkla bir mesaj atayım dedim:
  “B: Duyduğuma göre yarın akşam buluşmak istiyormuşsun ama utandığın için söyleyemiyormuşsun

  H: Utanmam neden utanayım. Olabilir yarın buluşalım

  B: Saat 19.30 Kadıköy uyar mı sana

  B: Saat 19.30 Kadıköy uyar mı sana

  H: Beşiktaşı tercih ederim
  B: Tamam. Yine aynı saatte beşiktaş merkez
  H: Yeşim: Ok

  İş çıkışı buluşmak üzere yola çıkarken mesaj attım yoklamak için, “naber” dedim Shit test kokan bir cevap aldım:
  “Ayağımı yaraladim pansuman yapıyorum. Senden nehaber”
  Umursamaz bir cevap yazdım, sadece kendimi düşündüğümü hissettirmek ve sahte dertleriyle ilgilenmediğimi belli etmek için. Zira, ciddi bir yaralanma olsaydı, whatsapp’tan yazmakla uğraşmaz, en kötü ihtimal, önceden haber verir, “kötüyüm, gelemiyorum” diye.
  “Geçmiş olsun. Ben de servise bindim yola çıkıyorum
  ” Ok” dedi kısaca.
  Benden önce beşiktaş’a vardığı ve o bölgeyi çok iyi bilmediğim için “bir yerde oturabilirsin” diye yazdım. Ama aptallık ettim. Sakin bir yerde kahve içebileceğimiz bir mekan olsun” deseydim keşke. Barlar sokağına çağırdı. Açıkçası çok heyecanlıydım. Hatun hem fiziksel hem de statü olarak benden çok üstteydi. Zaten kırmızı hap ile tanışalı 4-5 ay olmuş, ondan önceki 10’larca buluşmam betalığım yüzünden hep çöp olmuş, KH ile tanışma sonrası yaptığım iki buluşma ise KH teorilerini henüz bedenime koordine ettirmeye alıştırmak için yeterince uygulama ve zaman geçmediği için onlar da başarısız bitmişti.
  Hatunla karşılaştığımda heyecanım yerini gerginliğe bıraktı. Aynı yazışmalarımızdaki gibi sert, havalı, feminen görünüşünün ardında maskülen davranışları olan birini buldum karşımda. Mekan belirlemek için yönlendirirken, çerçeveyi sarsmamak için “burayı tanımadığım için tercihi sana bırakıyorum” dedim biraz otoriter bir ses tonuyla. Ama buna kendim de inanmıyordum, zira kadına karşı tek silahım, yapabileceğim ham maskülenlik olacaktı. Boyum 1.73, tipim vasat. Hatunun boyu da hemen hemen benle aynı. Eğitimi de yaptığı iş de benden üstteydi. Kalın, kaba bir ses ve sert yüz ifadesi takınmaktan başka bir seçenek bulamadım kendimde. Zira o kadar ciddi biri vardı ki karşımda, eğlenen ustalığa ters tepki veren, gülmeyen, soğukkanlı, burnu havada güzel bir kadın. Ben 32 yaşındayım, o 30. İçkili mekana oturduk ve birer bira söyledik. Ortam gürültülü, sokak kalabalık ve dar. Böyle durumlarda tansiyonum yükseliyor. Hatun bendeki gerginliği fark etti ve yüzüme söyledi bunu. Ben de bu buluşmadan bir şey çıkmayacağını anladım ve sohbeti rolantiye aldım. Bira bile beni yavaştan sarhoş etmişti. Pek konuşmuyorum, ilgisizce sağa sola bakıyordum. Hatun en sonunda “ya hep ben konuşuyorum, hiç konuşmuyorsun, sürekli soru soruyorum muhabbeti sürdürmek için” dedi. Öne doğru eğilmemek kuralını ihlal etmemek için hep sandalyeye sırtımı yaslanıp duruyor, gürültüye rağmen duymasam bile “efendim” deyip kulağımı gösteriyordum. Hatun zaman zaman öne doğru eğilerek konuşuyordu. Lakin benim alaycı cevaplarım ve neredeyse o sormadan hiç konuşmamamdan sıkıldı. “Kasma kendini, bir arkadaş gibi konuş benimle” dedi. Ben de, “arkadaşlık mı? Öyle şeylere karşıyım, Bana kanki muamelesi yapan kız gördüğümde yolumu değiştiriyorum” dedim. O da, ben senin bildiğin kzılardan değilim ayaklarına yattı. “Öyle bir günde sevgili olacağımızı mı sanıyorsun. Ben öyle kolay kolay kimsenin hayatına girmem. Bak, benle buluşmak için ne kadar uğraştın…” dedi.
  En sonunda “konuşmamı istiyorsun, öyleyse başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım” dedim. Bu esnada benim sarhoş olduğumu da fark etti. Evet, bir birayla sarhoş olmuştum. Zira, ortamın gerginliği beni bunaltmıştı. Artık muhabbetin daha da içine sıçmak için barmene “bir votkalı bira getir” dedim. Sonra güya başımdan geçen hikayeyi palavra olarak sundum, özetle,
  “gece bir ıssız parkta saç sakal birbirine karışık şarap içerken bir kadın yanıma oturdu ve şarabımdan bir yudum istedi, ona verdim. Bana -şarabın iyisinden anlıyorsun” dedi. Ben de dudaklarına yapıştım, -kadının da iyisinden anlıyorum” dedim.
  Sonucunda bir de kötü adam kahkahası attım. Şimdiye kadar oluşmayan cinsel gerilimi oluşturmayı denedim fakat yüzü asıldı birden. Votkalı bira geldi, tatsız bir iki muhabbetten sonra benim başım dönmeye başladı. Tıkanan sohbeti açmak için memleketimle özdeşleşen bir antik tapınaktan söz etti, oraya gidip gitmediğimi sordu.
  “geçen sene gittiğimde kapalıydı. Ama aynı şehirde antik müze vardı ve aynı eserler oradaydı”
  İlgili bir şekilde “ne vardı mesela?” diye sordu.
  Elimle ‘yarrak’ şekli çizdim ve “erkek aletine benzeyen dikili taşlar vardı” dedim sırıtarak. “Ne?” dedi anlamayarak. Tekrar bağırarak dedim “erkek aletine benziyorlardı, hahhahaha”
  Suratı iyice düştü ve gözlerini yana çevirdi. Birkaç veryansın etti ama pek hatırlamıyorum. Sadece şunu hatırlıyorum “senin buraya geliş amacın belli” dediği hiçbir şeye cevap vermiyordum. Yaptığım tek şey geriye yaslanıp önümdeki votkalı biraya bakmaktı. “Kalkalım. Muhabbetini hiç sevmedim” dedi. Ben de “gidebilirsin, ben buradayım biraz daha. Hesabını ödemene gerek yok, ben hallederim” dedim. Hesap konusunda hiç itiraz etmedi. Yanımdan geçerken tokalaşmak için elimi uzattım ve iğrenir gibi elimi sıktı bıraktı. Sonra kayboldu. Ben iyice uçmuştum. Votkalı birayı bitirdim. Onun önüne bıraktı ikinci birasını da fondip yaptım. Biraz sonra neredeyse komalık olacak şekilde sarhoş olmuştum. Ordaki hal hareketlerimi, barmenlerle muhabbetimi anlatıp uzatmayacağım. Lakin O halde ne minibüs ne taksiye binecek cesaretim vardı. Sokak aralarından, cadde üzerlerinden yarı baygın, yalpalayarak bir buçuk saat yalpalayarak Mecidiyeköy’e, yatacağım yere vardım.
  Kötü bir buluşmadan kalan; 95 liralık hesap, neredeyse komalık olacak derecede sarhoşluk, ızdırap veren uzun bir yürüyüş, baş ağrısı, sabah yorgun bir şekilde işe gidiş.
  Evet, içki tüm kötülüklerin anasıdır. Kızlarla buluşmaya giderken, sakin yerleri tercih edin ve içki içmeyin.

   1. Valla ben senin adına utandım o nedenle görmezden geldim. KH duygusal mesafeliği yerine kadına tamamen negatif davranan, daha buluştuğu anda kadınla arasındaki her negatif farkı bulup kendini ayağından vuran ve üstüne oyunun bokunu çıkaran bir 30luk abi. Sen nedense suçu içkiye atmışsın ama zihin yapın sorunlu.

    Hatun ciddi sabır göstermiş. Bence ucundan doğru oynasan hatun sende idi ama buluşmayı ayarlama şeklinden son ana kadar KH nasıl olunmaz örneği. Tek artın bir hatunla buluşma ayarlayabilmek olmuş.

    Tebrik ederim. Nickinin hakkını vermişsin.

    Bu arada haftada 1 eskortu bırak. Haftada 2 kere 31 çek daha iyi. Eskort yüzünden kadınlara bakışın çarpılmış sanırım.

    1. Aslında başlık olarak açılıp tüm hatalar örnek olarak verilebilir, diğer okuyuculara da ders olması açısından.

     1. Ha, bu arada tekrardan okuyunca ben de kendiöe neredeyse “tam bir orospu çocuğu” diyecektim. Ama o akşam üzerimdeki gerginliği bir türlü kontrol edemiyordum, alnım terliyordu. Kadınlar erkekten gelen negatif hissiyatı sevmez. “Bana hep olumsuzluklardan bahsediyorsun, yok ortam gürültülü, yok hırçın bir kadınsın, yok yolda gelirken trafikte gerildim” felan filan. İşte o esnada ben bu buluşmanın bir ilişkiyle bitmeyeceğini anlayıp ona tam bir göt gibi acımasız davranmaya karar verdim. Kayış böyle koptu. Kadının bana iğrenerek bakması hala gözümün önünde.

     2. Got davranma falan bahane bunlar. Birsey cikmayacak kiza kibar davranirsin. Reddedilme korkusunu bu korku nedeniyle yaptigin zsyifliklari cool seylermis gibi dusunerek yenemezsin. Tam tersi bu bahanlerle bir dahaki hatunla sıçmana neden olana kadar bilincaltina atarsin.

      Bu arada nickini değiştir bence. Kendine beta oğlu deme.

     3. Tamam, öyleyse alfaoğlu olayım.
      Babam puştun, sorumsuzun, liyakatsizin, betanın dibi ama bu nişanı ona takdim edeyim bari :d

 14. mahmut abi geçenlerde bir kızdan kazık yedim az önceki yazımda da bahsetmiştim izmir’e okumaya gidiyor bu her neyse. bu dediki sen her özlediğin kıza böyle sarılıp öpüyor musun bende evet dedim orada keşke biraz abartsaymışım ben o kızlardan değilim diyip sonlandırdı cümleyi çok mahçup oldum. sence ne demeliydim?

 15. tabak çevirmece, shit test geçmece hepsini yapıyorum. artık tecrübe kazandık neyse ki
  ama bu sefer de ciddi ilişkiye çevirmek istiyor kızlar. aşık oluyorlar, her gün ilgi bekliyorlar, sık sık görüşmek beraber bir şeyler yapmak istiyorlar.
  buradan sonra kızı bırakmak zorunda kalıyorum. bu süreci nasıl yönetmeli

 16. “Erkekler görsel öğelerden etkilenirken kadınlar sözlerden etkilenir”

  Mahmut abi, aslında bu başlı başına yazı isteyen bir konu. Bu belirtilen sözlerin kapsamını açabilir misin? Ne tarz ve nasıl söylenen sözler bunlar?

  Bilirsek bu güçlü bir silah olur.

 17. Hocam ciddi birşeyi merak ediyorum. Kadınlarla ilgili bir aydınlanma anı ya da artık kadınlarla ilgili acı çekilmeyen bir nirvana seviyesi mi var?

  Ben 13 yaşından beri sanki yaşamadığımı hissediyorum. Hep bir kadın sorunu. Zihinde çözülmediği için dönüp duran bir problem olarak duruyor bu. Hani bir kızla yattıktan sonra oradan uzaklaşıp yalnız kalmak istersin ya. İşte gerçek benliğimi o zaman bulduğumu hissediyorum. Lâkin geri döndüğünde gene bur muhtaçlık başlıyor ve kendinden uzaklaşıyorsun. Sizce benim göremediğin ne var kendimle ilgili.

 18. Yaş 31. 5 yıllık bir ilişkim var. Bu durumda yeni deneyimlere büyük oranda kapalı kalıyorsun. İlişkide olduğun kadın seni izole etmek için her şeyi yapıyor doğal olarak. Bu bir ayrılık sebebi olabilir mi?

  Ayrıca çevremde ayrıldıktan sonra aylarca sürünen insanları gördükçe ayrılık fikri daha da korkunç gelmeye başlıyor artık. İlişkinin güzel yanları olsa tek eşlilik doğamızda yok. Bu çelişkiden nasıl çıkıyorsunuz?

  Aydınlamak için her gün çabalıyorum ama bu kendime koyduğum ruhsal hedeflerle ilgili bir çaba. Kadınlar ilgili konularda yaşadığım gelişim sadece gözlemleyerek, tepkilerimi kontrol ederek ve kendimi geliştirerek olabiliyor.

  1. Izole etmeyi tanımla? Arkadaşlarından, ailenden ve hobilerinden mi yoksa hovardalıktan mı?

   Aslında acı çektiğin bir ilişkide sırf korkudan mı takılıyorsun yoksa KH tek eşli olmayın hayat öyle daha iyi vaadediyor sanıp aslen zevk aldığın bir ilişkiyi bırakmayı düşünüyorsun?

   Ben burda sekssizlik korkusu ile ilişkide acı çekenlere çıkın gidin diyorum yoksa sırf hovardalık için terk edin demiyorum.

 19. İzolasyon beni beğenen başka bir kadın varsa ortaya çıkıyor. Bu durumda oneitis otomatik oluşuyor. Çok basit gözükse de bunu fark etmem zor oldu. Tabak çevirmek ilişkide olmamalı mı bu durumda?

  Olmayacaksa muhtaç psikolojisini ilişkide nasıl gideririz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *