Yürüme Davetiyesi (Approach Invitation) – I

Arkadaşlar bugün aslında çok bariz olması gereken ama birçok erkeğin kafasında böyle açık seçik tanımlı olmayan birşeyden bahsedeceğiz : yürüme davetiyesi. Konu uzun o nedenle konuyu birkaç yazıda ele alacağım.

Yürüme davetiyesi (YD), kadınların oyunudur. Kadınlar, istisnalar kaideyi bozmaz, bir erkeği beğendiklerinde, ölüp bitseler bile, o erkeğe yürümezler. Bunun yerine erkeğin yakınında kendilerini konumlarlar ve erkeğe kaçamak bakışlar atarak erkeğin açılışı yapmasını beklerler. Buna, biz avlanan erkekler, yürüme davetiyesi deriz ve kadınlara yürüyen erkekler için en bariz yürüme nedenidir.

Bir kız yürüme davetiyesini uzun uzun yapmaz. Özellikle kalabalık şehir ortamlarında bu saniyeden az bir bakış olabilir. İkincisi, kadınlar bunu erkekler için kolay hale de getirmezler. Bakın burası önemli. Yani diyelim ki bir yürüme davetiyesi yakaladınız ve kız da tam size göre. Ara ara bakış atıp bir daha bakıyor mu diye bakıyorsunuz ve davetiyeyi kapıp hemen yürümediğiniz için de durduğunuz yerde heyecan katsayınız artıyor. Kızlar hiçbir zaman “canım benim, heyecanlandı, dur şuna yardım edeyim” diye düşünmezler. Yani sizin yanınıza gelmezler, daha çok bakmazlar, bakmaya devam bile etmeyebilirler.

Kadınlar genelde “hımm hoş / seksi çocuk, dur gidip yakınında durayım, bakalım ne yapacak” derler.

Bu noktada bilmeniz gereken en önemli şey, kadınların flört mekanizmasının bizden tamamen farklı olduğudur. Biz bir kızı kesmeye başladığımızda, sadece gözümüzün önünde olana bakarak (kalçalar, memeler, kaşlar, saçlar, ten ve tabii ki oranlar), “tamam, ben bu kızla birlikte olurum” ya da “yok ben bu kızla birlikte olmam” kararını veririz. Zira kadınların cinsel pazar değeri, erkek için çoğunlukla görseldir.

Bir kadın bir erkeği kestiğinde, görsel öğelere bakarak (sadece boy, kaslar, giyim, bakım değil, vücut dili, duruş, gülüş, duyuyorsa sesinin tonu, yansıtılan statü ve diğer kadınların erkeğe ilgisi – önseçilim de dahil)  “bu adamla işim olmaz” kararını hemen verebilirler ama bunun aksi karar bizim gibi “bu adamla birlikte olurum” değil “bu adamla olabilirim belki”dir. Neden? Zira görsellerin hiç biri, erkeğin maskülin bir erkek mi, yoksa erkek rolü yapan bir sünepe mi olduğunu tam olarak söyleyemez. Bunu anlamanın tek yolu, adamın kendisi ile konuşmaya başlaması ve bu konuşma sonucunda kadının adamın erkek olup olmadığını test etmesidir (shit test).

Fırsat Penceresi

Kadınların ezici çoğunluğu, bu şekilde “belki” bölgesine attıkları erkeklere ilk açılışı yapmazlar. Erkeğe YD verirler ve eğer erkek yürümez ise erkek yürümez. Bu kadar basit. Bazı erkekler kendilerini beğenmeyecektir. Bazı erkeklerin ise kendilerini beğendiği her hallerinden bellidir ama bir iki davetiyeye rağmen erkek yüreksiz olduğundan açılış yapmadığı için, kız erkeğin yüreksizliğinden soğuyacaktır. Ha bu arada, tabak çevirme üstadı olan hatun milletinin belli bir zamanda tek erkeğe YD  atmadığını da söylememize gerek yok.

2 – 3 ay önce 26 yaşında bir kızla barda muhabbet ediyordum. Kız “Erkek olduğun için çok şanslısın, beğendiğin kadına gidip yaklaşabiliyorsun. Ben ise sadece bakış atıp erkeğin yürümesini beklemek zorundayım. Çoğu yanıma gelmiyor bile : belki beni beğenmiyorlar, belki de yürümeye cesaretleri yok” dedi. Bu kız 26 yaşında, 175 boyunda, sarı saçlı, mavi gözlü ve oldukça güzel bir kız, yani tam olarak erkeklerin yüzde 99unun tipi. Yürümeyenlerin ezici çoğunluğu, yürüme cesareti bulamıyor. Bu kıza ben ilk yürüdüğümde (Starbucks’ta, o bara sonra buluşmaya gittik) bana sadece tek bir bakış atmıştı. Biz erkekler bunu “kızım beğeniyorsan neden sürekli bakış atmıyorsun” diye protesto edebiliriz ama kızlar için bu “ben işimi yaptım, beğendim, bana yaklaşsın diye baktım ama o gelmedi” şeklindedir.

(Not : Bu arada, kız ne kadar güzelse erkeği o kadar korkutacağından, çok güzel kızlar yürümeye daha hoşgörülü olabiliyor zira çoğu erkek onlara yaklaşmıyor bile!)

Kızlar yalnızken genelde tek bakış atarlar ama mesela yanlarında bir kanka ya da uydu erkek varken sizin yürüme şansınız daha az olduğundan birkaç bakış atabilirler. Evet, doğru duydunuz. Bu sizin için ne kadar stresli ise, kadın içinde stresli birşey. Yanına gidip konuşmaya başlasanız “ne diyeceğim, nasıl davranacağım” diye korktuğu için, size davetiye atsa da yürümenizde onu korkutan bir taraf vardır.

Yani kıssadan hisse : YD tek bir bakış bile olabilir ve bunu kapıp açılış yapmak sizin işiniz. Kadın bunu yapmaz. Ve kadın ne kadar güzel ve opsiyonlu ise, tek bir erkeğe atacağı YD o kadar kısa ve kolay farkedilemezdir.

Sizin erkek olarak işiniz bu davetiyeler için radarı açık tutmanız. Eğer bir kızı beğendi iseniz (size ilk bakışı atmış olabilir ya da olmayabilir), onun gözlerine bakın ve göz göze geleceğiniz anı bekleyin. Kızın kıçına ya da memelerine bakıp bu anı kaçırmayın. Kız baktığında asla ama asla gözlerinizi kaçırmayın. Kızın gözlerini kaçırmasını bekleyin ve dik dik, yüzünüzde hafif bir gülümseme ile bakın. Gözlerinizde pet shoptan satın alınmaya can atan yavru köpek bakışı olmasın mümkünse.

Fakat kız tek bakış bile atsa, o bakışın ilgi mi yoksa yoldan geçen arabaya bakar gibi bir bakış mı olduğunu biraz tecrübe ile ayırt edebilirsiniz. Aslında olay tecrübe de değil. Göz teması, oldukça eski bir flört mekanizması ve erkeğin beyninde, kadının bakışını değerlendirip bunun ilgi değerini ölçen devreler var. Bu devreler, ışık hızıyla çalışıp, sonuçları size bir “his” olarak bildiriyor aslında. Söze dökmek çok zor ama bu ilkel mekanizma size bunun ilgi mi değil mi olduğunu söylüyor aslında.

Gerçi erkeklerin çoğu daha bu aşamaya bile gelemiyor. Erkeklerin ezici çoğunluğu, kestikleri kız kendilerine bakınca gözlerini kaçırırlar ve o anda yenilirler. Onlardan olmamaya bakın. Neden korkup kaçırıyorsunuz ki? Kız “ne bakıyon lan” mı diyecek? Hiç başıma gelmedi. Kızların hanzosunu önden elerseniz başınıza gelmez. Bunun için tespih testi yapın. “Bu kızın eline tespih koysam sırıtır mı?” testi. Eğer kafanızda canlandırdığınızda kıza tespih yakışıyorsa, kızı hemen eleyin. Memlekette bu testte kalan azımsanamayacak sayıda kız var maalesef.

Neyse, siz gözlerinizi kaçırmayınca, kız da size uzun uzun bakacak ve sonuçta birbirinize koşup sarılarak aşk şarkısı söyleyeceksiniz ve ortamdakiler de sizinle şarkıya başlayacak ve herşey bir müzikale evrilecek değil mi? Değil tabii, kız hemen gözlerini kaçıracak. Siz en azından bir 5 saniye daha gözünüzü kaçırmadan bakmaya devam edin. Bu aşamada :

Bazı kızlar gözlerini uysal ve feminen bir edilgenlikle aşağı doğru eğerek kaçırırlar. Bu yaldızlı davetiyedir, hemen gidip merhaba deyin. Yürümemenin bahanesi yok. Bazı kızlar hem gözlerini böyle aşağı doğru eğerek kaçırırlar, hem de hafifçe gülümserler. Hatta şanslı iseniz siz bakmaya devam ederken bir kaçamak bakış daha atarlar. Bu kızlara yürüyemeyen erkekler bizden değildir. Kızcağızın erkeğine sarılarak mesut bir şekilde uyuması yerine soğuk yatağında yalnız ve hüzünlü geceler geçirmesine neden olan bir günahkardır. Onedio erkeğidir. Pardon tamam bu sonuncusu ağır hakaret oldu ama yazıktır yapmayın, en azından bu kızlara yürüyün.

Birçok kadın gözlerini burunları ile beraber yukarı kaçırarak tepki vereceklerdir. Şimdi, burası işte çetrefilli. Kadınlar bunu betasavar olarak da kullanırlar yani size davetiye göndermiş olma ihtimali hala var. Bana sorsanız, bu kadınlara eğer beğendi iseniz, yine yürüyün derim. Ama eğer yok ben risk alamam diyorsanız (neden?), biraz daha bekleyin. Ama unutmayın. Bekledikçe, çift taraflı saldırı ile yeniliyorsunuz :

1 – Kafanızda bunun davetiye olup olmadığını evirip çevirmeye başlayacaksınız ve yürümemek için bir sürü bahane ve korku kafanıza üşüşecek. Bu uzun süreli bekleme sonucunda ne desem lan diye düşünerek söyleceğiniz şey, ilginçtir ki, düşünmeden gidip konuşmaya başlasanız söyleyeceğiniz şeyden çok daha kötü olabilir.

Rahmetli Zeki Alasya’nın Geceler oyunundaki efsane repliği geliyor akla : “O kadar ıkındın tıkındın, çıka çıka bu mu çıktı lan!”

2 – Kız sizin yaklaşacak yüreğiniz olmadığını düşünmeye başlayacak. Eh, haksız da sayılmaz.

Fırsat penceresini kaçırırsanız, kadın sizden tiksinmeye meyillidir. Kadın kendisini önünüze koymuştur, beklemiştir ama siz o fırsatı kaçırmışsınızdır. Eğer bekler bekler ve fırsat penceresi kapanınca yaklaşırsanız (bu genelde kızın bakmayı bırakması ve erkeğin can havliyle atlaması ile olur), kız size soğuk davranır.

Kadınlar sizin onu farkedip etmediğinizi anında anlarlar. O nedenle farketmedim sanar falan diye düşünmeyin. Ve eğer fırsat penceresini kullanmazsanız, bu onun için iki tane negatif anlama gelir : (A) KORKAK (B) BENİ REDDETTİ.

Önemli Not : Çoğu erkeğin “bana bakıyordu ama yanına gittiğimde soğuktu. Önce ilgi çekip sonra geri mi çekiliyor” dediği şey budur. Pencere kapanmıştır. Hele kız güzelse zaten etrafta bir sürü aday vardır ve o pencereyi size kapandıktan sonra yaklaştınız diye açması için pek fazla bir neden yoktur.

Açılış

Peki abi ne diyeceğiz?

Şimdi kız sosyal çevrenizde ise direk “merhaba, ben Mahmut” deyip ordan basit bir konuşma ile girebilirsiniz. Mesela aynı kurstasınız ya da üniversitede aynı sınıfta. Zaten bu ortaklıktan açacak konu kaynıyor olması lazım.

Eğer kız sosyal çevrenizde değilse, en iyi yöntem “suçlamadır”. Kıza bakarak yürüyün, gülümseyin ve “az önce göz göze geldik ve aramızda bir kıvılcım çaktı. Merhaba” deyin. Buna cesaretiniz yoksa “göz göze geldiğimizde, gelip tanışmazsam pişman olacağımı hissettim. merhaba”deyin. Eğer taşak ağırlığınız daha fazla ise de “bana kendini tanıştırmadan bakamazsın. Özellikle de böyle hoş bir kız isen. Ben Mahmut” deyin.

İmdi gençler, bu andan itibaren, bu kız ile aranızda, milyonlarca yılda evrimleşmiş, muazzam eşleşme algoritmalarını ateşlediniz. Bunun erkek tarafını oynuyorsunuz. Bu algoritmaların evrim sürecinin ezici çoğunluğunda sözel etkileşim henüz evrimleşmediği için, 2017 yılında bile eşleşme algoritmalarının yüzde 10’u konuşma üstünden giderse, yüzde 90’ı vücut dili üstünden gider. O nedenle, ne dediğinizden daha fazla olarak nasıl dediğiniz devreye girer. İşte bu aşamada kırmızı hapın maskülin benliğinizi ortaya çıkaracak pratikleri işinize çok yarayacak.  Çünkü eşleşme ritüelinin kız tarafında ve bilinçaltında çalışan tarafının cevap aradığı soru şu : “bu adam maskülin bir erkek mi?”

Bu nedenle, ne diyeceğinizden daha çok vücut dilinize odaklanın. Kızla tüm etkileşim süresince :

 1. Rahat, yavaş ve emin şekilde hareket edin (içten cool olup böyle hareket edersiniz, ya da kendinizi böyle davranmaya iterek cool olursunuz, inanın aynı şey. Davranış ve duygular iki taraflı işler. Bakınız Yapana Kadar Yapıyormuş Gibi Yapmak ve Maskülin benliği geliştirmek.
 2. Konuşmanız yavaş, sesiniz derin ve kalın olsun (ağırlık kaldırmak ve genel olarak spor, ciğerlerinizi geliştirip, sesinizi daha erkeksi yapacak. Kadınların derin ve kalın erkek sesini seksi bulmasının sebebi, bunun sağlıklı ve güçlü ciğerlere işaret etmesidir).
 3. Dik durun ve kadına eğilmeyin. Kadından biraz karşı yöne eğilin.
 4. Göğsünüzü, herhangi bir obje ile bloke etmeyin (örneğin bira bardağını yukarıda göğsünüzde tutmayın). Göğüs kemiği bölgesini, gere gere öne çıkarmak, cesaret ve meydan okuma belirtisidir ve kadınlarca seksi olarak algılanır).
 5. Ellerinizi sürekli hareket ettirmeyin, ağırlığınızı bir ayaktan diğerine atmayın, vs. Yani heyecan belirtisi hareketler yapmayın. Kadın tarafındaki eşleşme algoritmaları bunları hep “bu erkek yüreksiz ve ödlek” olarak yorumlar.

Çoğu erkeğin “bana bakıyordu ama yanına gittiğimde soğuktu. Önce ilgi çekip sonra geri mi çekiliyor” dediği şeyin fırsat penceresini kaçırmış olması olacağını yukarda belirttik. Bir başka problem de, erkeğin yukarıdaki vücut dilinde çuvallamasıdır. Dedik ya, kızlar erkekleri “belki” bölgesine atar önce. “Dışardan erkek görünüyor, belki erkektir, belki oğlan çocuğu” bölgesine. Siz vücut dilinizde betalaşırsanız, “yok ya bu oğlan çocuğuymuş işim olmaz” der.

Mavi Hap Miti : Ego tatmini için kuyruk sallayan ve sadece ilgi toplayan hatun

Yukarıdaki bölümde, bize mail atan ama mail sayısı yüzünden cevaplayamadığımız, düzinelerce arkadaşa da cevap vermiş oldum. “Önce bakıyodu, günler ve onu düşündüğüm saatler sonra ( = onu kafamda ONEitis yaptıktan) sonra merhaba dedim ama çok soğuktu”.

Özellikle üniversite gençliğinden en çok aldığımız mail teması bu. Ve bu maillerde üstü kapalı ya da açık açık, bunun nedeni şöyle tahmin edilmiş : “kız bana bakıp bakıp ilgili göründü ama ben yaklaşınca kendini çekti. Ego tatmini yaptı benimle. Zaten kızlar böyle vs …”

Bu bir mavi haplı çocuk miti maalesef. Spesifik hiçbir durumu bilemem, belki gerçekten de böyle işleyen ama az sayıda olan narsisist ilgi orospusunun tekine rast gelmişsinizdir ama çoğunuzun başına gelen şu :

(a) ya fırsat penceresini kaçırarak kızı hayal kırıklığına uğrattınız

(b) ya da düşünce ve hayallerle kafanızda bir kaideye koyup tapmaya başladığınız kar tanenize yaklaştığınızda, bir toprak kölesinin prenses karşısında göstereceği iki büklüm vücut dili ve ses tonu ile kendinizi belki bölgesinden hayatta işim olmaz bölgesine attınız.

Birkaç bakışmaya ve yürüme davetiyesine rağmen gidip konuşmak yerine kafanızda hayallere başrol oynattığınız kız ve siz (temsili). Sıkıyorsa bu “tanrıçaya(!)” secde etmek yerine maskülin davranın.

Devamı Yürüme davetiyesi (Approach Invitation) – 2

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

61 thoughts on “Yürüme Davetiyesi (Approach Invitation) – I”

 1. Karanlıkta el yordamı ile yolunu bulmaya çalışan, kaos içindeki Türk erkeğine yol gösterecek, sistemli ve programlı olmayı öğretecek yazılar bunlar. Küçümsemeyin, problemler buradan başlıyor. Bu yaklaşımdan habersiz bi’ şeyler yapmaya çalışıp eline yüzüne bulaştıran, üstüne bir de kültür pompasıyla içine kapatılan Türk erkeği zorla şerle bulduğu/bulunduğu 1 kadına mahkûm olduğunu düşünerek mutsuz bir hapis hayatı geçiriyor. Bununla birlikte gelen özgüvensizlik o bireyin tüm hayatını etkiliyor. Sen bu adamın hayatı için daha fazla şey istemesini bekleyebilir misin? Niye istesin? Neden kendini geliştirsin? Neden daha kapasiteli biri olmaya çalışsın? Zaten değersiz olduğunu düşünüyor. Ve son tahlilde bu bireyler bu toplumu oluşturuyor. Toplumun sağlıksızlığı da böyle böyle büyüyor.

  Çok olmadı tanışalı fakat kısa sürede çok değer verir oldum bu blogda yazılan yazılara.

 2. İlk hamleyi yapıp kızın soğuk davranışından(ki soğuk da değildi o kadar biraz utangaç hali var gibiydi) sonra beni başka erkekle test eden kız (burdaki makale henüz var olmadan önce) cesaretimi kırmış ve ben 3 ay boyu hamle yapmamıştım.En son twitter’dan( ki yeni açmış) dolaylı yoldan benim hakkımda twitter a ilk hafta erkek dediğin başkasına fırsat vermeden gelir konuşur yazıp ardından Tarkan ın beni çok sev parçasını paylaşmış. Sonra ki hafta twitte Çabalamayan erkek mi olur.erkek dediğin 2.hamle yi de yapar 3.hamleyi de yapar 5.hamle yi de(bu 5 abartı kabul) yapar. Seni engellemişsem ne olmuş konuşmana engel mi hem engel kalkmıştır belki(kalkmamış) şimdi uzun vadede kız soğuyosa eğer neden böyle bişey yazmış olabilir o zaman.amacım sizi yargılamak değil yanlış anlamayın sadece kafam allak bullak. o da mı beni oneitis yapmış ve şimdi yapmadığım hamleye kızgınlık durumda ne yapmak gerek

   1. Arkadaş o öyle bir yazmış ki sanki kendi kendine konuşuyor 😀
    Kardeş enter’a basmadan önce son bir gözden geçir yazını.

  1. Yerinde olsam hiçbir ama hiçbir kızın twitlerine bakıp onu oneitis yapmazdım. Çünkü yaptım, en sivadigim ve en çok enerji harcadığım kız o oldu. Sonunda ne oldu kaybettim. Twitlerine bakıp, yazdıklarını irdeleyip düşünme ve kurma. Boyle yaparsan sonunda kendini yer bitirir, hatta betalasirsin. Belli ki hala ilgin var, geçmişte seni reddettiğini falan unut, yeni biri gibi merhaba ben xxx diyerek tanış. En fazla soğuk yapar ve next dersin.

 3. Kadınların ciddi anlamda farkedildiklerini bilmeleri çok enteresan gelir bana. On metre ötedeki hatun bile onu farkettiğime uyandı. Gizli bi vücut sinyali gibi bişey yayıyoruz ve onlar da bunu anlıyor sanırım. İnsan anatomisi sürprizlerle dolu valla.

  1. Evet ben de farkediyorum bu durumu. Bazen hiç görmeseniz bile bir çift gözün arkanızdan size baktığınızı hissedersiniz. Arkanıza döndüğünüzde ise o gözler oradadır.

   Tuhaf mekanizmalar bunlar.

 4. İlk hamleden 3 ay sonra hálá hamle yapmıyorum diye bi kızın twitter’dan ‘ikinci defa gelmiyorsun’ diye veryansın etme sebebi Nedir. Madem kızlar bu durumda boşvermeye meyilli neden ilgisizliğim onu rahatsız ediyor ve hamle yapmamı istediğinin mesajını veriyor(bu arada makale fevkalade)

   1. Evet bana.Çünkü elimizdeki delillere bakacak olursak ilk hamleyi yapıp shit testin ağırlığı altında kalıp(ki ilk defa shit testin farkına varıp ham olduğum zamanlar) bu kıza hamle yapamayan(savaş ve kaç tepkisi de işin içinde) bundan ötürü 3 aylık süreçte okulda denk gelipte bi taraftan da hamle yapmak isteyip diğer taraftan cesaretim kırıldığı için hamle yapmamam.sonrasında facebook da beni engelleyen hem yapmadığım ikinci hamleye hem de kendisi facebookta engellediği için twitter’dan bununla alakalı hem Çabalamayan erkek mi olur hem de belki de engel kalkmıştır neden gelmiyorsun tarzı veryansın etmesinden, ortamda sadece beni görünce eli ayağına dolaşıp normalde neşeli umursamaz kız olmasından(ki sadece kızlarla takılıyor erkek arkadaşı olsa benden mi gizleyecek).Beni görünce sizin o bahsettiğiniz yaklaşma davetini bırak bulunduğum bölgede yamacıma yamacıma gelmesinden(aslında yaklaşsam shit test gelecek gibi öyle olsa shit teste bünyem alıştı gibi geçerim onu sorun değil ama şu an durum ne hala anlamış değilim bundan ötürü durum tespiti yapmanızı istiyorum) bi de seven erkek 3 kere de olsa gelir 5 kerede olsa gelir diyoya bunun sınırı kaç olur.yapacaşınız tespite göre olumlu bişe varsa o kadar gidip shit teste maruz kalayım eğer bu kız bu kadar beklenti ye girmişse eğer… (yani kızla alakalı gözlemimin beni işaret ettiğini anlamam için sherlock holmes olmaya gerek yok varsa da eğer benim içim de sherlock holmes yatıyo:D) saygılar

    1. Burda senin yaptığın 2 hata var. Birincisi kendini ödül olarak görmemen. Kıza yürümüşsün, kız (varsayıyoruz ki böyle ukala tarafa kayıklık iyidir) utangaçlığından ya da o an başka bir potansiyelden ŞANSINI kullanamamış. Kız kaybetti kullansaydı deyip geçmene engel yok.

     İkincisi, daha beraber olmadığın bir kıza bu kadar zihinsel enerji harcamak uydu erkekliktir. Hakaret etmek için söylemiyorum, bu çok yapılan ama kızın kıçını yalamadığınız için size o kadar vahim görünmeyen bir hareket olsa da kızı bu kadar gözlemliyorsan yörüngesindesin demektir. Burdan sana ekmek zor çıkar.

     Eğer kızı illa denemek istiyorsan tavsiyem başka bir tabak bulman ve ona yazarken bu kızı bir daha denemen. Eğer diyelim sen denemedin diye bu kız kaçar diye düşünüyorsan sen kendini ödül olarak görmüyorsun demek. Bu verimli bir zihniyet değil.

     1. Bu ödül olayı genelde kız ne kadar başdöndürücü güzellikte ve ben hamle yapmayıp sonrasında kendime ne kadar kızarsam bi o kadar etkisini kaybediyor.aslında içselleştirdiğim bişey ama nasıl içselleştirdim bilinçaltım nasıl şekillendi bilmiyorum. Bu ödül mekanizması tam olarak öğrenmem gerekecek.
      Ahh yazdıklarınız çok acıttı ama haklısınız kızın yörüngesindeyim.kesinlikle cool takılmak kendini ödül olarak görmek bunların kazandırdığını diğer tam olarak etkilenmediğim kızlarda farkettim
      Başka tabak bul derken diğer tabağı kıza göstere göstere mi çevireyim yoksa diğer tabakla beraber seçeneğimin olmasının rahatlığıyla kıza tekrar mı yürüyeyim.teşekkürler. SAYGILAR..

     2. Hayır diğer tabağı bu kıza gösterme. Tabak olayı senin bir kızın yörüngesine girmemen için kızları kıskandırmak için değil.

   2. Hocam siz daha iyi bilirsiniz fakat bazı deneyimlerimden bazı kızların ilgi duyduğu erkeğin ilgisini çekemedigini düşündüğünde ve erkeğin ona yüz vermediğini sandığında vazgecmek yerine ilgisini daha çok o erkeğe yönelttiğini ve daha çok kafaya taktığını gözlemledim, bunlar tek gecelik kızlar olmayıp genelde uzun ilişki isteyen kızlar oluyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ben mesela bugüne kadar hamle yapmak için ikinci defa karşılaşma ihtimalim varsa “adam ilk seferde direkt atladı” olmasın diye ikiyi üçü bekliyorum ve ona ölüp bilmediğim mesajını verdiğimi düşünüyorum.

    1. Hocam öncelikle sorunuma objektif yaklaşıp yukardaki boş yapan neo bilmem kimse gibi olmadığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Benim de gözlemim bu yönde (uzun süreli ilişki isteyen) tersi bir durum olsa o erkek senin bu erkek benim takılıp bunu göstermeye çekinmeyecek kızlardan olurdu ama benim gördüğüm sadece kızlarla takılıp diğer erkeklere pas vermeyen ve galiba kafasındaki ideal erkek konumuna uyduğu için bana pas veren konumda gördüm(tabi bu shit test yapmasına engel değil sonuçta okuduğumuz makale bunun aslında iyi bişey olduğunu gösteriyor ve yeni yeni öğreniyoruz )dediğinizde haklısınız çünkü daha önce kızların böyle muhtaç tavırlarına anında karşılık verdiğimde ilgisizliğiyle karşılaşıyordum galiba dediğiniz gibi yapsam iyi olur.tekrardan ciddiye alında cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.daha fazla ekleyecek yorumunuz olursa beklerim sonuçta eksiklerimizi işinin ehli tecrübeli ve geçmişte bu sıkıntıları atlatanlardan öğreniyoruz.saygılar..

     1. Bi de eklemeyi unuttuğum şey farkettim ki ilgimi çeken kızın muhtaç tavırları merhamet duygumu tetikliyor.bu da beni onunla alakalı düşünmeye teşvik edip yelkenleri suya indirdiğim için betalaşıyorum. Tabi sonrası kızın bu durumu farkedip tekrardan bana “ilgi gösterdi artık bu çocuğu umursamayabilirim” moduna girip bana hayal kırıklığı yaşattığı oluyor ve sonraki özel olarak ilgilendiğim kızlar da bu tekrar ediyor ve akıllanmıyorum.sizin bununla alakalı tavsiyeniz var mı

     2. Öncelikle kızın tavır değişikliği “ilgi gösterdi artık bu çocuğu umursamayabilirim” değil betalaşman. Daha önce de defalarca belirttim, kızların ego tatmini sandığınız şey, kızın uzaktan maskülin sandığı adamın yakınlaşınca beta çıkması. Kızın muhtaç tavırlarının erkeği etkilemesi çok doğal. Ama buna vereceğin tepki maskülin olmak.

      Bu arada her ne olursa olsun bir kızla ilgili hayal kurmaktan veya onu düşünmekten uzak durun. Çok yaygın bir davranıştır bu iki elektrik aldığın kızla hemen “el ele yanak yanağa” hayaller kurmak. Oneitisin temel belirtilerindendir.

      Gençler bir kız kafanızda oneitis olursa o kızla şansınız acayip düşer.bu eğilime karşı koyun

    2. Evet doğru söylüyorsun. Cpd değerin kıza göre yüksekse hele çok olur. Biz genelde hiç çevremizde olmayan kızlara yürüdüğümüzden bunlara değinmeyi unuttuk :/

     1. Evet süper olur öyle bir makale . Bu oneitis ruhsal hastalık gibi bişey.ya da çıkmayan inatçı leke gibi. Bazen Tabak çevirmek de bu lekeyi çıkarmıyor gibi.ulan şu kızla olsa keşke diye düşünüyor insan. Eğer tabak çeviripde bundan kurtulan varsa ya benim ruhum oneitis ya da kaçırdığım şeyler var

 5. Bir kız arkdaşımö aracılığı ile benimle tanışma talep etmişti. Ancak daddy issues olduğu için pek sallamadım. Tanışmak isteyen kızların genelde babaları ile sorunu olması tesadüf mü? Bu arada kızın böyle bir talebi dillendirmesinde amaç ne olabilir?

  1. Psikanalizdeki “Elektra kompleksi” konusunu detaylıca araştır kardeşim. Freud okumadıysan da okumaya başla. Şimdiden söyleyeyim; okuması ağır ve zordur ama burada anlatılan ve kızda gördüğün arızanın kaynağını muhtemelen bulacaksın.

   1. Freud okurum, psikatrist olmak isteyen bir tıp öğrencisiyim zaten. Ama elektra kompleksi olsaydı benimle değil de kendisinden büyük ve daha çok imkan sunan bir erkek ile beraber olmak isterdi diye düşündüm.

    1. Şöyle diyeyim öyleyse: Daddy’s Girl veya daddy issues muhabbeti, kız bebeğin farkında olmadan babasını koruyucu figür olarak içselleştirmesi, büyüdüğünde de babasının yüz hatlarına benzer, ses tonuna yakın, hareketleri babasına benzeyen adamları farkında olmadan çekici bulması denebilir. Bir diğer husus, daddy issues olan çoğu hatunun motorluğa erken başlayıp, yirmilerinin ortasında da suratlarına thousand cock stare yerleşmesi. Sebebi de, çocukluk safhasında babanın evi terk etmesi, kızın beklediği ilginin beklediği şekilde babası tarafından verilmemesi; sonuç olarak kızın hayatındaki güçlü, koruyucu ve güven veren figürün sırra kadem basmasıdır. Kız da büyüdüğünde, ruhundaki ve bilinçaltındaki bu figürü, çevresindeki erkeklerde arar. Babasından alamadığı ilgiyi, alakayı, sevgiyi bu adamlarda arar. Ama tabii ki de bulamaz. Hepsinin üstüne, her cinsel birleşmede kızımız ruh ve akıl sağlığından biraz daha yitirdiği için iyice manyaklaşacaktır. Ailenin önemi deyip duruyorlar, kimse siklemiyor; ama gerçekten önemli. Huzurlu ve sevgi dolu aile ortamında da sağlıklı bireyler yetişir. Türkiye gibi geri kalmış salak bir Ortadoğu ülkesinde zordur böyle şeyler. Elektra kompleksine göre 3-5 yaş arasındaki evrede kız çocukları, babalarına, bizim cinsellikte hissettiğimiz duyguların birebir aynısını hissederler. Çünkü bebeğin en yakınında görebildiği karşı cins babasıdır. Daddy issues olan kızdan bi bok olmaz güzel kardeşim. Muhabbet arasında “ya ben erkeklerle daha iyi anlaşırım aslında biliomsn, ele avuca sığmazdım, maç bile oynardım erkeklerleeee” diyen kızlar bunlardır. Azıcık yemlersen, bu karıların geçmişe dair abukluklarını çok rahat görebilirsin. Ayrıca bahsettiğim güçlü, korumacı figürün eksikliğinden ötürü böyle kadınlar, hayatındaki erkekler tarafından hükmedilmek isterler. Boşuna kasıp durdukları güçlü kadın pozları sadece savunma mekanizmasıdır. Hipergami de en çok böyle hatunlarda fazladır. Bence daddy issues kızlara bulaşmayın. Yapı olarak daha anlaşılabilir hatunlara ne yapılacağını zaten biliyorsunuz. Uzun oldu biraz, inşallah açıklayabilmişimdir.

 6. Bilgi ve bilinç ile şarjörü dolduruyoruz. Ve hedefi tam ortasından vuruyoruz. 97 doğumlu birçok kişi sizlere minnettar. Devam edin..

 7. Küçük şehir(hatay antakya) yaşayan liseli bei gencim.Zeka,derslerde ve görsel sanatlarda iyiyim.6 aydır spor yapıyorum
  1.Tinderı 18 yaş altı olmama rağöen kullanayım mı?iş çıkar mi?
  2.maddi gücüm fazla yok şu sıralar.Buluşma konusunda öneriniz var mi?
  3.31i bıraktım 20-15 günde bir e indirdim şimdi 90a rushlayacağım.Eskiswn formanel beta isem bu düzelme ne zaman olacak ne zaman kadınlar hormonel olarak beta fişlemelerini silip yeni dinlemeyi yapar
  4.flört ettiğim okuldan bir kız var ama shit test fazla gelmiyor gibi.Koşu takımındayım benle koşuya geldi mesela buluşmalarımız var dokununca problem etmiyor ama shit testler basit atışmalar ve küçük rahatsız erkelerin üstüne geçmiyor.Beni kendine bağlamaya mi çalışıyor azıcık ilgi ile?10 üzerinden 6-7 ama tam zevmime hitap ediyor ve ilgim var kendisine.Ilgimi sanki kendisinin de ilgisi var gibi gösterip kullanmaya mi çalışıyor?
  Sonuncun olarak lisede şunu yapama iyi olur mu dediğiniz var mi?bunları yap iyi bunlardan kesin uzak dur kendi hayatınızdan
  Herkese iyi yıllar

  1. Selam. Tinder’ı parasız kullanmanın bir faydası yok. 18 yaş altında yeterince insan var mıdır orda bilmem.

   Buluşmak için çok pahalı yerlere gitmene gerek yok. Hele senin yaşında. Çaycı bile olur.

   Ne yazık ki gençlerde eğer masturbasyon geçmişi uzun ve yoğun ise, iyileşmek zaman alıyor. Bazen 1 – 2 sene ama sen 18 yaş altındasın o nedenle 3 – 6 ay da olabilir, biraz daha fazla da.

   Flört konusunda kafanda evirip çevirip vakit kaybedeceğine kıza amacını belli ederek yürüsen. Yani “senden hoşlanıyorum” demene gerek yok ama kıza bunu dolaylı belli etsen. Yarım yamalak adım atıp kızın yarım yamalak tepkilerinden kızın ne düşündüğünü çıkaramayacağın gibi kızı kafanda büyütürsün ki bu aleyhine işler.

   Alkolden, uyuşturucudan ve suçtan uzak dur gibi tavsiyelere gerek yok sanırım 🙂

   22 yaş altında kızların en büyük erkek CPDsi kaslardır, ağırlık kaldır ama balon gibi şişme. Aşağıdaki abilerden soldaki gibi değil, sağdaki gibi olmayı hedefle :

   http://chestsculpting.com/images/Visual%20Impact%20Soft%20Muscle%20VS%20Hard%20Muscle.jpg

   Özellikle 20 yaşına kadar kemik yapın gelişeceği için testosteronun etkisi ile köşeli çene gibi 20lerinde kızları deli edecek fiziksel özellikler kazanabilirsin (herkesin anatomisi ve bu tür şeylerden faydalanma oranı farklı ama çoğunlukla sende de çalışacaktır bu etkiler)

   Eğer üniversiteye gideceksen sınava sıkı çalış, kızların veya başka şeylerin önüne geçmesine izin verme. Eğer üniversiteye gitmeyeceksen, hayata atılmakta gecikme.

   Bir müzik aleti, elektro gitarı şiddetle tavsiye ederim, öğren. 20lerinde sana gökten hatun yağdırır. Hem müzik çok sağlma bir yetenektir. Sosyal hayatını çok güzelleştirir.

   Çok şey söyledim ama İngilizce öğren. Muslukçu olacaksan bile İngilizce öğren.

   Sigara kullanma, sigaraya başlama.

   AMAN HA HİÇBİR KIZI HAMİLE BIRAKMA. Yazık edersin gençliğine. Kondom şart!

   Siz gençlere bir yazı yazmanın zamanı geldi.

 8. Bende lise 3 e gidiyorum yazılarını uzun zamandır takip ediyorum.bu yazıda olduğu gibi şeyler daha sık paylaşmalısın.Derslerimde iyiyim yakışıklıyım ama biraz zayıfım. Herneyse sınıfta ortamı domine ediyorum betalar saçma saldırılarda bulunuyorlar umursamıyorum yürüyüşüm duruşum filan karizma adamların bakışı bir şey olsada şunu aşşa çeksek bakışı bir betada iri yarı futbol oynuyoruz durduk yere hiç bir şey yokken küfür etti suslan diye bağırdım arkamdan gelmiş boynumu tutu bende onunkini ittim kaktım vurmaya cesaret edemedi neyse betalar acayip nefret ediyor kendilerini sikiyorlar umursamadıkça kuduruyorlar. Manüpilasyonla ilgili yazılar bekliyorum birde bekar 35 yaşında çok kadınsı davranan bir hocamız var abaza abaza beni kesiyor bunun ile ilgili taktik verirmisin xd

 9. Şunu diyebilirim mi lan kelimesini betalara karşı kullanma.Örneğin telefonunu bir saniye gibi bir süre için (herhangi bir resim gösterme vs olabilir) bir betaya verdiysen 1 saniyeyi geçtiği an ciddi ,otoriter ve tehditkar bir mimik takın ancak gerçek olsun,buna inan ve düşün aynı beden dili ve mimiklerle şu iki cümlenin uyandıracağı hisleri
  “Telefonumu hemen bırakıyorsun”
  “Telefonumu hemen bırakıyorsun lan”
  Lan işi ya ciddisizleştirir ya da fiziksel mücadeleye götürür.Fiziksel mücadele her zaman en son çarenizdir ve sadece ekstrem durumlarda başvurulabilir.
  İri yarı betalara ise her zaman cesur olduğunuzu gösterin ,sarsılmaz özgüveninizi gördüklerinde çoğu zaman geri adımı atacaklardır.İşi fiziksel mücadeleye çekmeyin ve bir betanın size olan en ufak(enseye tokat ,hafif yumruklar) fiziksel müdahalesinde tepkinizi aniden SESLİ bir şekilde gösterin ,tahmin edilemez olun ki korksunlar ve korkmalılar da.Eğer bir sırada otururken klasik betamız daha fazla yer kaplayıp)bilinçsiz yaparlar bunu) üstünlük kurmaya çalışıyorsa izin verme ve tepkini göster.Otoriter olmalısın ,ne söylediğinden ziyade nasıl söylediğin önemli.

  Yardımcı olduğuma sevindim.

 10. Cevap vermenizi bekleyerek yazıyorum öncelikle bunu belirteyim. Şimdi çevremdeki kızlar bedenimden, sesimden hareketlerimden etkileniyorlar. Bunu yürüme davetiyesinden anladım. Onlar yürüme davetiyesini öyle bir noktaya getirdiler ki dışarıdan herkes görebilir benimle ol demeye çalıştıklarını. Mesela bilerek önümde eğilmeler, gözlerini baygın seksi bakış yapıp bakmalar, soru sorma bahanesiyle konuşmaya çalışmalar. Yani bildiğiniz beni isteyen kızlar var. Bunlar 3-4 ay önce yoktu. Red pill i uygulamaya başladıktan sonra oldu. Dırdır, shit test, maskülen davranma, vücut geliştirmeden sonra. Fakat bu konularda acemi olduğum için ne yapacağımı bilmiyorum. 2 tane 8/10 kız beni yemekhanede yanına çağırdı, konuşmak ister misin diye gülerek söylediler. Fakat ne konuşacağımı bilemedim ve ne konuşacağız ki diye gülüp gittim. Yüreksizliğimi gizleyebilmek için sanki onları çok da sallamamış gibi söyledim bunu. Nasıl bir yöntem önerirsiniz bana? Bu kızların hepsini uzun zamandır tanıyorum hiç bir zaman böyle davranmadılar bana şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım edin lütfen.

 11. Her bakis yd midir yanlislikla baktiysa ne yapicaz 🙂
  Bi de daha once yd geldiginde kacirdiysak ve bi daha bakis atarsa bu da bir yd midir ?

 12. “Kadınlar sizin onu farkedip etmediğinizi anında anlarlar. O nedenle farketmedim sanar falan diye düşünmeyin” tam kendimi bu şekilde kandracaktım onu da yazmışsınız kaçamadım :dd

 13. Mahmut abi, daygamede kızlara yürürken nasıl giriş yapacağımı hiç bilemiyorum ve sonrasında da konuşmayı tahmin oyunu falan devam ettirmeye çalışırken aptal gibi oluyorum ve konuşmayı devam ettirip amaca ulaşamıyorum. Abi konuşmayı nasıl devam ettireceğim? Bu çok zor hiç tanımadığım bir kız. Abi bugün benimle aynı bölümü okuduğunu anladığım kızla bile muhabbeti goturemedim. İlk buluşmada falan sorun yok fakat yürürken berbatım. Bana bir el atsan Mahmut abi.

  1. Abi kızlara yürürken sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi utanıyorum. Sanki dilenciyim ve dileniyorum. Oyunum olmadığı için de ne diyeceğim, nasıl giriş yapacağım büyük sorun oluyor, nasıl açılışı yapacağımı ve konuşmayı devam ettirecegimi bilemedigimden ve başaramadigimdan heyecan ve utanma daha çok oluyor. Ne dediğinden nasıl dediğin çok daha önemli ama en cool, en alfa şekilde dünyanın en aptalca açılışını yapsan bu yine aptalca bir açılıştır.

   1. Dünyanın en aptalca açılışı belki de maskülen şekilde sıradan bir merhaba bile işe yarar.

    Doğanın kanunu erkeğin yürümesidir ve çoğu kadın da yürümez. Ben kadınlara yaklaşırken onların yapamayacağı bir şeyi yaparak onlara yardım ettiğimi ve iyilik yaptığımı düşünüyorum. Doğruya daha yakın olanı bu. Senin dilenci hislerin değil.

  2. Abi sitede oyun hakkında yeterli somut veri yok bence. Her şeyi senden bekliyoruz kusura bakma fakat abi oyunsuzluk ve neyi nasıl yapacagini bilememek zaten başlı başına bir yurumeme, yuruyememe sebebi oluyor. Londra gündüz oyunu ise bana kalırsa burada pek işlevsel değil. Bir kere kıza senin hoş olduğunu düşündüm diye başlamak bile başlı başına bir yanlış. Bir kıza merhaba diyince dahi ve onunla konuşmaya çalışınca ona ilgini ve ondan ne istediğini zaten anlıyor.

   1. Senin yeterince somut veri dediğin muhtemelen çok ayrıntılı ve adım adım klavuz ki öyle bir şey yok. LGOnun açılış cümlesini beğenmedin mi, kendi çalışır gördüğünü deneyeceksin ve sürekli deney yapacaksın.

    Sizin somut veri dediğiniz kendi acı çeke çeke öğrenmeniz gereken kişisel stilinizden kaytarmanızı sağlayacak mucize hap.

    NOT : illa daha ayrıntı diyorsan Türkçe PUA sayfalarına bakabilirsin.

    1. Cevapladığın için teşekkürler Mahmut abi. Mahmut abi, çok ama çok zoruma gidiyor. Kızlarla konuşurken gereken durumları tam yapamayıp afalladığımdan karşımdaki kadının alaycı tavırları, durup dinlemeyenler vs. bana koyuyor abi. Kadınların hiçbir performans yükü olmamasına karşın erkek olarak bu aşırı performans yükü zor geliyor, tüm yük bizde, kadınların hiçbirinin bir erkeğe yürüyebilecek ne özgüveni ne de oyunu var en betadan bile daha beceriksizler zaten bu konuda. Dışarıdan maskulen ve kadınların arzuladığı biri oldum ama sadece dışarıdan ancak içimde hala betalık varki boyleyim, fişten çekileli 7-8 ay olmuştur, çok değiştim ama hala hiçbir sonuca gidemiyorum, şuan benden iyi bir Mgtow olur yalnızca, hala bakirim diyeyim mi? Çok aralıklı olmak üzere 10 kıza açılış yapmışımdır ve sonuç sıfır. Gelişme var mı biraz hatta çok az. Hala super bir yd alsam bile yürümekte zorlanıyorum. Oyunum yok, nasıl açılış yapacağım ve devam ettireceğim yok, ağzım laf yapar aslında ama bu konularda doğuştan yetenekli de değilim. Abi sen gençlik yıllarında ilk açılışları nasıl yapıyordun birkaç örnek iyi olurdu. Son sınıfım, ağır bir bölüm okuyorum. Bu yıl zaten daygame pratiklerini bırakmam gerek zannediyorum, öyle ki bunu yapmak için 50 git 50 dön 100 km yol gidiyorum ve bir günüm gidiyor. Üniversitede yd aldığım kızlar var ama sosyal ortamım diye yurumuyorum ve pas vermiyorum ve son senem diye.

     1. erkek olarak bu aşırı performans yükü zor geliyor, tüm yük bizde, kadınların hiçbirinin bir erkeğe yürüyebilecek ne özgüveni ne de oyunu var en betadan bile daha beceriksizler zaten bu konuda.

      Erkek değilsin daha. Hepimizin sırtında olan performans yükünü taşıyacak gücü olmayan bir ağlaksın. Böyle kadere isyanım var ağlaklığın varken kızlar tabii sana tepeden bakar.

     2. Bir de şu hiçbir çaba harcamadan büyük sonuç alma saçmalığından kafanızı kaldırın. 7 – 8 ayda sadece 10 kıza açılış yapmışsın yani normal haftada 3 yürüyen adam 1 sene içinde adam olacaksa sen 12 seneye ihtiyaç duyacaksın, niye şikayet edersin anlamadım.

      Son sınıfsan ve ağır bir sene ise evet, daygame ya da hatun işini bırak. Hatta bence kırmızı hap falan da ara ver, dersine çalış.

      Üniversite değil sınıfın sosyal ortamdır. Üniversitede daygame yapılmaz sosyal çevrene yakın olduğu için adın çıkar. Bu üniversitedende kızlara yürüyemezsin demek değildir. YD attığını düşündüğün kıza merhaba deyip bir muhabbet açarsın. Kız sıcaksa sonra zaten kampüste göreceğin için tel falan da almazsın.

 14. Mahmut abi kusura bakma da sen 21 yaşındayken benden belki biraz iyi durumdaydın veya değildin ve aynı sayılırdın. Yanlış mıyım? Bu yol uzun bir yol farkındayım ve dünkü aşırı yorgunluk ile yazdığım bir ağlaklık oldu. Bu arada Mahmut abi, kızdan bahsettiğim son iki yorumumu siler misin?

  1. Ben tam bir mavi haplıydım ama kızlara yaklaşma korkum hiç olmadı. O nedenle ben biraz farklı idim. Benim derdim yaklaştıktan sonra ağzımı açıp kızı kaçırmam idi. Ama genel olarak sizden kötü durumdaydım zira bizim zamanımızda kırmızı hsp yoktu ve bize işin doğrusunu gösterecek tek bir kaynak bile yoktu.

   AMA, şu dillendirdiğin “kadınların hiçbir performans yükü olmamasına karşın erkek olarak bu aşırı performans yükü zor geliyor, tüm yük bizde, kadınların hiçbirinin bir erkeğe yürüyebilecek ne özgüveni ne de oyunu var en betadan bile daha beceriksizler” yani gerçekliği kabul edememe çok yeni bir canavar. Bende bu yoktu mesela ya da böyle bir muhabbet de yoktu. O konuda sizin nesil çok kötü durumda. Kadın – erkek aynı değildir ve çeşitli zamanlarda çeşitli avantaj ve dezavantajları vardır. Kadınlar 20lerinde kısa bir üstünlük kazanırlar ama onların da erkekler gibi 30 sene güçlü olabilme şansları yoktur. Bizim performans yükümüz var ama bizim de istediğimize yürüme özgürlüğümüz var. Kadınlar yürümeyi beklemek zorundadır.

   1. Teşekkürler Mahmut abi, seviliyorsun. Abi bir mail attım, bazi detayları burda yazmak istemediğim oluyor, artık blog çok yaygin okunuyor.

 15. Selam, gecen gün kütüphanede bir hatunla 5-6 sn göz göze bakıştık. Kiz oturuyordu yanında bir kız arkadaşı da vardı. Kızın gözlerine bakarak yürümeye devam ettim ve kız gözlerini kaçırdı. Ben bunun YD olduğunu hatta yaldızlı YD olduğunu anladım. Fakat kütüphane sessiz olunması gereken bir ortam direk gidip “selam” diyemedim. Aklıma kitaplarimi toplayıp kızın masasına gidip oturmak geldi sonra bunun saçma olacağını düşündüm (belki de götüm yemedi). Bu gibi durumlarda direk kızın masasına oturmak mantıklı bir hareket mıdır Mahmut Abi?

  1. Gördüğüm kadarıyla sen henüz kızın masasına pat diye oturacak seviyede değilsin, yoksa o da bir yürüme şekli. Fakat üniversite gibi ortamlarda soğuk yürüme (cold approach) hakkın sınırlıdır ve unutmamanız gereken şey bazen yaldızlı yürüme davetiyesi alsanız da yürüyemeyeceğiniz ve YD değerlendiremeyeceğiniz durumlar vardır.

   Bu gibi durumlarda ayakta gidip konuşmaya başlamak ve eğer kız paslaşıyorsa (bir sen bir o konuşuyor ve soru soruyorsa) o zaman oturmak daha başlangıç ve orta seviye bir hareket.

 16. Mahmut abi YD aldığım kızlara elimden geldiğince yürüyorum. Kiz YD atsa bile yanına gittim zaman sanki az önce gözleriyle benimle sex yapan kız bir anda mala bağlıyor. Mesafeli davranıyor, senin o dediğin paslaşma olayı bile olmuyor. Bazen shit test sayıp devam ediyorum bazen de sikerim böyle aşkın ızdırabını deyip uzuyorum kızın yanından.(Savaş lordu gibi hatun kaldırmak) yazılarındaki gibi shit test mi yiyorum acaba?

  1. YDyi gozleriyle seks anliyorsan sen hala fena abazasin demek ve daha yolun var. Kafan hala klasik “baga bakti demek ki seviyor” modunda. Eger Yd gozlerle seks yapma olsa idi adina SD denirdi. Yd aldigin kizin sana numara verme ihtimali 20%yi gecmez.

   Yd ile her 10 kadindan 8iyle birsey olmayacak zaten.

   Muhtemelen uzaktan bir seye benziyorsun ama agzini acinca (ki kadinlari asil ceken seyler kizin yaninda vucut dilin ve konusmandir) hicbir cekiciligin yoktur. Cok olan bir sey. Ozellikle kadin merkezli erkekler kizin soguklugunu gorur gormez yikilip moral kaybettiklerinden bunu asamaz. Bir de bu bir taktik ogrendim artik yd yakaladim mi sikerim sanan ve aslen kirmizi hapi ozumseme zahmetine girmeyen erkeklere cok olur.

   Kural basit. 5 – 7 dakika konusabiliyorsan ve kiz sana da soru soruyorsa numarasini iste. Yoksa uza.

 17. Mahmut abi soru çok enteresan gelebilir ama bugun aklıma takıldi tam da bu kadınların ilgisi ile alakalı. Oyle de garip ki burasi uygun mu bilemedim 🙂

  Yolda yururken bazen(hep degil) oyle bir hisse kapiliyorum ki sanki yanindan gectigim bazi(hepsi degil bura onemli) kadinlar ilgi gosteriyor. Hani bana bakmak niyetinde olup da caktirmamak icin vitrine kafasini cevirmis gibi hissediyorum. Ya da iclerinden “acaba boylelerini hangi kizlari begenir” gibi geciyormus hissine kapiliyorum. Bazen de acaba ona bakacak miyim/ilgi duyacak miyim vs diye bakislarima/halime/tavrima goz atiyorlar gibime geliyor (yani beni belki de bir yeterlilik baraji olaraj goruyor = eger boylesi begeniyorsa degerliyim gibi hissedecekmiş sanki…)

  Her zaman ve her kadin hakkinda boyle hissetmiyorum tekrar belirteyim. Bilmem anlatabildim mi . Acaba narsisistlestim mi diye dusunuyorum yoksa su an maskulenlesme yolunda ustesinden gelip de atlatmam gereken belli bir evrede miyim ? Yaşim 22 bu arada.

  1. Yukarıda bahsettiğin zihin mastürbasyonunun sana faydası SIFIR. Genelde harekete geçip gerçeklikle yüzleşmeyen adamlarda çok görülen bir “bağa bakıyorlar sanki” fantazmasıdır. Kızların yürüme davetiyelerini kullanmaya başlayıp pratik olarak yürüdüğünde çoğunun hüsnükuruntu olduğunu göreceksin.

 18. Abi selamlar ben lise 3 e giden bir kardeşinizim bugün olan olaylar yüzünden aklım karıştı ve buraya yazmaya karar verdim
  Geçen günlerde alt döneme giden bi kızla konuşmaya başladık kızla sohbeti sanaldan çok az konuşup direk reele geçtik ilk buluşmada kız aşırı aktif ilgiliydi 3 4 kere elimi tutmalar felan her neyse bende aktif ilgili olduğumdan ilk buluşmada öptüm.Sonraki günlerde kız 3 kere yanıma gelince 3 e 1 kuralını uygulayıp ben gittim yanına.Okulun koridorda araya girilen bir yer vardı oraya girdik(bu arada kız bana aşırı yakın karşı karşıyayız ve kız dudaklarını yalamaya başladı)her neyse ben ilgi sinyallerini görünce yapıştım kız belimi felan tuttu her neyse biraz devam ettikten sonra kız hoca gelir dedi kim takar hocayı dedikten sonra yaklaşınca tuvalette devam edelim mi dedi.Ben tamam dedim tuvalete doğru gittikten sonra o dedi kız tuvaletine gir ben çerçeveyi salmamak için(belkide salaklığımdan)sen gel erkekler tuvaletine dedim o sen gel ben gel muhabbetleri dönünce kızlar tuvaletine biri girdi bu mecburen erkeklere gelcekti tam gelcekken bunların hocası gördü ve bunu sınıfa çağırdı.Evet mahmut abi olay bu senin bu konu hakkında fikirlerin neler okulda yapma mı dersin bida tuvalete çağrırsa ne cevap veriyim yardımcı olursan çok iyi olur abi

  1. Lise ve eğitim hayatını yakarsın, bir daha böyle tuvalette yalaşayım, okulda kenara çekip dayayayım tarzı aptallıklar yapma. Okulda ASLA yapılmayacak bir şey bu.

 19. Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak hatunlara yürüyorum, kendimce edindiğim birkaç önemli şeyi paylaşmak istiyorum abilerim.

  1)Her ne kadar ne dediğin değil nasıl dediğin önemliyse de gidip “Hoş birine benziyorsun, merhaba demek istedim” vb. cümleler işe yaramıyor, bir şekilde muhabbete giremiyorsan kızı unutman lazım.
  2) Eğlenen ustalığı abartip en saçma şeylerle dalga geçmeye çalışmak ya da sürekli espri yapmaya çalışmak kızı soğutur.
  3) Önce telefon isteyip sonra bir yere davet etmek (en azından bende) işe yaramıyor, bir yere davet edip kabul ederse numarasını istemek daha mantıklı,gerçekçi ve sonuç verici.

 20. Mavi haplıyken konuştuğum bir kız vardı, kısaca geçeyim mavi haplı oyunu oynadım ilgiyi kontrol edemedim. Hatta paragraf bile yazmıştım allah affetsin.
  Kırmızı hapı yuttuktan sonra da kızdan YD alıyordum, fakat konuşmak istese kendi gelir ( mavi haplı yanımdan ötürü) diye düşündüğümden bayağı bi siklemedim ama siklememeyi de fazlaca abartmisim + göz temasını da kaçırdım birkaç kez. Yine de kız YD atıyor hala, aptalliklarimdan sonra (hem mor hapliyken hem de mavi haplıyken) Nextlememi önerirsiniz yoksa kırmızı haplı ilk açılışımı yapacağım (tecrubelenirim), tecrubelenmemi mi tavsiye edersiniz abilerim. Olumsuz falan olursa da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum kızı 3 ay sonra falan gormeyecegim

  1. Mavi haplı iken eline yüzüne bulaştırdığın yürümeyi kırmızı haplı iken yeniden denersen 90% havanı alırsın. Kızı eğer hemen nextleyebileceksen, gurur meselesi yapmayacaksan bir kere daha denemekten bir zarar çıkmaz. Ama çoğu erkek kırmızı haplı iken de aynı hatun tarafından reddedilmeyi hazmedemez ve aylarca mavi hapa döner. O nedenle tavsiye edilmez.

   Kız eğer sınıfında, iş yerinde, vs … ise zaten hiç yürümemen lazım.

 21. Selamlar Mahmut abi öncelikle yetiştirilme tarzından bahsedeyim 22 yaşında aile tarafından pısırık yetiştirildim baba sevgisinden çok anne koruması (sevgi yok) ile yetiştirildim .Hem iş hem okul derken 21 yaşında üniversiteyi kazandım ,üniversiteyi kazandıktan sonra evin içinde benim de olduğum fark edildi ailenin ne demek olduğunu o zaman anladım .Aileme kızmıyorum geçmiş geçmişte kaldı şimdi problemin geldiği son noktayı açıklığa kavuşturmak için süreci anlatayım

  İlk okulda varlığım bile belli değildi Türkçe hocam sağolun (tok sesim var )şiir falan okutturur ,kitap okumam için dizini döverdi adam ne kadar teşekkür etsem az

  lisede vaktim olmadı hiç hatta ve hatta bir kız ilgisi ya da arkadaşlığı bile görmedim.Derse girer,çıkar işe gider akşam da gezer tozar bazen ders çalışırdım ,kitabımı okur yatardım. Şuan üniversite ikinci sınıfım üniversite başında bir kız ilgi gösterince hemen oneitisi oldum hayatımda ilk defa bir kız açık açık söylüyordu sevgili olmak için çabalıyordu niyetimizi belli ettikten sonra 3 ay kadar konuştuk sonrasında başkaları ile konuştuğunu, flörtletiğini sandığım için benim kendime saygım var yapamam ben bunu diyip yolları ayırdım sancılı süreç burada başladı ben kızı hayatımdan çıkardım ama kız peşimi bırakmadı YD dediğinizin alasını attı sonrasında baktı ben yolumu çizmişim kendi geldi konuştu yine başladık ilişkiye bu sefer flörtleşmeye başladığı çocukla benimle çıkarken flört anlamında konuşmaya başladığını ,kendi ağzıyla söyledi ,Instagram,Twitter da yazışmalar mentiona girmeler ben de kullanmadığım için bilmiyorum bunu duyduğumda benim için bittin diyip yolları ayırdım başka kızla çıkmaya başladım spora gidiyorum 5 ay oldu konuşmuyoruz hiçbir şekilde sadece seçmeli dersler oluyor o kadar kızı hepten unuttuğumu sandım unutmasam da ne sancılı ,sıkıntılı süreçleri atlattık bu mu yıkacak kafansındaydım kız yine geldi özür diledi pişman olduğunu söyledi, ilişki olmayacaksa da arkadaş kalalım ikimiz birbirimizi daha iyi tanırız beni yanlış tanıdın kafasına girdi bende bir ilişkim olduğunu (ilişkim olduğunu biliyor ) ve uygun olmayacağını söyledim kız diretince tamam arkadaş kalalım benden bir yatırım ya da beklenti içine girme diyince 3 gün diretti, 3 günün sonunda kız ümidini kesti şimdi bu kız benimle konuşurken hata üstüne hata yapıp benimle konuşmadığı zaman da fakülte de görmezden gelip,yok sayıp ,ben mutluyum kafasında kahkalar atıp içten içe kan ağladığını biliyorum .Yakın arkadaşlarıyla samimiyetim var onlar sürekli laf sokup bu kızı üzmeye hakkın yok gibisinden laf giydiriyorlar bende geçmişi pek açmadığım için onlar beni suçlu buluyor .Kız beni ipe götürüyor yavaştan ,Neden bu tepkiyi veriyor anlamış değilim olan olmuş ikinci hatadan sonra 3 şans istemenin sebebi ne ve birileriyle konuşup belli bir yol kat ettikten sonra neden o yolu görmezden gelip geçmişe döner kafam almıyor abi paranoyak olup çıkacağım .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *