Yürüme Davetiyesi (Approach Invitation) – 2

Yürüme Davetiyesi (Approach Invitation) – I yazısında yürüme davetiyesinin (YD) detaylı bir tanımını yaptık. Bu bölümde ise, kadınların en çok kullandığı yürüme davetiyesi çeşitleri ile devam edeceğiz.

Daha önce de bahsettik. Kızın size attığı bakış YD olabilir.

1 – Bakış : Eğer hatun size 1.5 saniyeden fazla bakıyorsa, bu bakışın YD olma ihtimali çok yüksek. Eğer size birden fazla bakıyor ise, bu da YD dir hatta açık ve parlak yeşil ışıktır. Burnunuzda sümük olması ya da t-shirtü test giymeniz gibi bir absürtlüğünüzün olmadığını varsayıyoruz. Bu durumda yürüyün.

Unutmayın, kadınlar kime baktıkları konusunda dikkatlidirler zira yanlışlıkla kaybeden betaların ilgisini çekmek istemezler. Bir kadın oldukça seksi giyinse bile ilgisini çekmek istediği erkek bir beta değildir (erkeklerin yüzde sekseni). Eğer hatun size uzun süre ya da birden fazla kez bakıyorsa, sizin ilginizi çekme isteği ihtimali yüksektir.

Hoşunuza gidecek bir kızın bakışını yakaladığınızda en önemli kural asla ama asla gözünü ilk kaçıranın siz olmamanızdır. Zaten hatun çoğunlukla en fazla 2 – 3 saniye bakacaktır (bazen bu daha da uzayabilir).

2 – Kendini Yerleştirme : En bariz YD. Kızın sizin yanınızda bir yere gelmesi ve kendisini sizin yakınızında konumlaması. Radarınız açıksa (neden kapalı olsun ki?) kızın A noktasından yakınınızdaki B noktasına gelişini farkedersiniz. Kız burada size bakış atmayabilir ya da sizin hemen dibinizde olmayabilir. Hatta çoğunlukla olmayacaktır.

Kız B noktasında konum aldıktan sonra fırsat pencereniz, yani konuşma açılışı yapmanız için size verilen süre, 2 – 3 dakika. İlk 2 dakika içinde açılış yapın. 

3 – Asılı Kalma : Tecrübesiz kadınların, genelde tecrübesiz erkeklere gönderdiği YDdir bu ama bazen aşırı cinsel enerjiye sahip hatunlar da vakit  kaybetmemek için yaparlar (gece seks çok yakın!). Kız yakınınızdaki B noktasına gelir ve yüzü size dönük olarak durur.  Buna kıza dönüp gülümseyerek merhaba demeniz yeterlidir.

4 – Duraksama : Bunu yakalamak tecrübe gerektirir ve opsiyonları bol ve güzel hatunlar yaptığı için yakalarsanız, ödülü büyüktür. Kız A noktasından B noktasına gelir, en fazla 3 saniye yakınınızdaki bu noktada durur ve sonra gider. Evet, bu kadınların herhangi tek bir erkeğe daha fazla fırsat vermeye ihtiyaçları ve niyetleri yoktur.

Bunu gerçekten duraksaması gereken kızdan ayırmak zordur. O anki duruma göre değerlendirin ve içinizdeki sesi dinleyin. Ya da, bunu yapan her hatuna yürüyün ve gerçekten YD yapan hatunu yakalayın. Bu tip bir YDyi yakalayabilen erkek, tecrübeli etiketi yiyecektir, ve gerçekten YD gönderen kadın bunu ödüllendirir.

5 – Etrafa bakınmak : Duraksama ve asılı kalma arasında birşey olan etrafa bakınmada hatun yanınıza yaklaşır ve sanki kaybettiği bir şeyi arar gibi etrafa bakınır. Bunu en çok gündüz oyununda göreceksiniz, barlarda değil. Bu kızı tespit edip yürürseniz, hatun bunu saklamaya gerek görmediği mutlu bir şaşkınlıkla karşılayacaktır. Fakat her yürümede olduğu gibi paniğe kapılır da ürkek yaklaşırsanız, hatun sizin uzaktan cool görünmenize rağmen aslında öyle olmadığınıza karar verip sizin yürümenize sıcak yaklaşmaya başlayabilir.

6 – Söylenmek ve şikayet : En kolay değerlendirilecek YDlerden biri. Hatun yakınınızda ve şikayet ediyor ya da (güya) kendi kendine söyleniyor : “Nerde bu otobüs” ya da “neden bu klimayı açmıyorlar” gibi. Bu topa girmek çok zor olmasa gerek. Fakat dikkat edin, hatunun attığı YD size değil arkanızdaki yakışıklıya olabilir 🙂 Starbucks kahve kuyruğu gibi uzun bir kuyrukta en çok kızla böyle tanışılır.

7 – Yardım İsteği : En kolay değerlendirilecek YDlerden bir diğeri. Hatunun “fotoğrafımızı çeker misin”, “ateşin var mı” gibi istekleri. Bunu gerçek bir yardım isteğinden ayırmak için kıza sadece yardım etmek yerine muhabbet de kurun. Hatta takılın.

8 – Kankaların Sessizliği : Kız bir kız arkadaşı  ya da bir grup arkadaşı ile beraberken, siz ortama girdiğinizde gruba bir sessizlik çöküyorsa, ve hele de feminen davranıyorlarsa, kendinizi tanıtın.

Bunun daha açık iki versiyonu da kankaların fısıltısı (siz ortama girince kankaların fısıldaşarak sizi işaret etmesi), kankaların dirsekleri (kankaların birbirlerine dirsek atması) ve kankaların gülüşmesidir (ki buna da yürümüyorsanız, gidin Onedio izleyin, bırakın buraları).

Kanka varken kendinizi tanıtabilirsiniz ama kızın tanıdıkları yanında “kolay kız görünmeme” refleksi çalışacaktır. O nedenle kızın içinize düşmesini beklemeyin.

7 – Bakış : Yukarıdakilerin herhangi birinin ardından bakış gelirse, yürüyün.

Duruma Göre Açılış

Yukarıdaki durumlarda, kızın YDsini yakaladıktan sonra açılış yapmak size kalmış. Genelde, duruma göre konuşmak daha mantıklı. Örneğin Starbucks’ta “o kahve nasıl iyi mi?” ya da barda “gecenen nasıl geçiyor?” gibi sorular.

En iyi giriş, biraz tecrübe istese de, “suçlama”dır. Örneğin kitapçıda yanınıza yaklaşıp birşeyler arıyormuş gibi yapan kıza “Grinin 50 Tonu’u mu arıyorsun?” demek gibi. Ya da fotoğraf çekmenizi isteyen kıza “onca kişi içinden en yetenekli fotoğrafçıcının ben olduğumu hisettin değil mi?” demek. Ya da durakta bekleyen ve otobüs gelmedi diye söylenen kıza “al bir ciklet, stres alır” demek gibi (stresle suçluyorsunuz).

Kadınların en çok kullandığı siktir git sakın yürüme hareketleri

YDler kadar sakın yürüme hareketlerini de bilmeniz yararınıza. Sadece tecrübeli PUAlar sakın yürüme duvarlarını aşıp oradan iş çıkarabilir. Yürünmez mi, yürünür ama reddedilmeyi çok büyütmüyecek bir ego disiplini kazanana kadar bunlara yürümeyin.

 • Kızın güneş gözlüğü takması ya da kulaklık takması, yürümeye kendisini kapaması demektir. Sadece tecrübeli PUAlar buradan iş çıkarabilir. Yürünmez mi, yürünür ama reddedilmeyi çok büyütmüyecek bir ego disiplini kazanana kadar bunlara yürümeyin.
 • Kız ile göz göze geldiğinizde kızın gözünü yukarı doğru kaçırması. Burası çetrefilli, daha önce bahsetmiştik. Bu kızın kendi CPDsini sizin CPDnizden ölçülür derecede yüksek görmesi demektir. Bu yaklaşmanıza engel değil ama bu algıyı değiştirecek materyaliniz yoksa reddi yiyeceksiniz haberiniz olsun. Bunun ne olduğunu anlamak için kıza bir süre bakın. Aynı şeyi bir daha yaparsa ya da hiç bakmazsa, şansını kaybetti 🙂 NOT : Kızın gözünü yana kaçırması ise sarı ışıktır. Yani kızın sizin CPDnizle ilgili bir yorumu yok. Aşağı kaçırmasının ise feminen bir davetiye olduğunu, önceki yazıda belirtmiştik.
 • Kızın varlığınızda konuşur gibi telefonuna sarılması. Bu siktir git seviyesinde bir bana yaklaşma hareketi. Özellikle kız sizin onu kestiğinizi farketti ise. Mesaj biraz daha nötrdür zira kız heyecanını bastırmak ya da cool gibi görünmek için mesaj atıyor gibi yapıyor olabilir. Fakat çok ümitlenmeyin, bu da çoğunlukla “bana gelme” demektir.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

30 thoughts on “Yürüme Davetiyesi (Approach Invitation) – 2”

 1. Ben lise 3 e gidiyorum bunları ilk defa duydum buna benzer yazılar gelirse çok mutlu olurum eline sağlık.birde 30 lu yaşlarda bir hoca var taktik verir misin?

 2. 1.Kızla buluşmalarımız var gözlerini feminen kaçırdığı da çok.Bütün fırsatları mümkün oldukça değerlendiriyorum ama kızdan fazla shit test gelmiyor,shit testler küçük sataşmaları geçmiyor,yanlış bir şey mi var?
  Kızla olan ilişkim sandığım gibi değil mi yahut shit testin az olması başka bir sebepten ötürü bana katlandığına işaret olabilir mi?
  2.kızların bize baktığı kadar onlara da biz bakıyoruz.Ya kız sırf ben baktığım için bakmışsa,bakışlarımız kesişti ise,yd sandığım şey aslınsa kendi attığım bakışın yakalanması olabilir mi?
  3.Game ve beden dili üzerüne kaynak kitap video vb öneriniz var mi?
  3.Aşk şarkılarını trp ile cinsel şarkıları da nf ile kestim.Arşivim folk rock ve metalle sınırlı kaldı müzik öneriniz var mı?

 3. Aslında burada yürünmemesi gereken hatun davranışlarına daha fazla odaklanmak gerekiyor. Malum, 50 denemeden 1’i, bilemediniz 2’sinde olumlu sonuç alınabiliyor. Özellikle kulaklık ve güneş gözlüğü konuları gerçekten doğru arkadaşlar. İki aksesuar da, “herhangi bi şekilde bana ilişme güzel kardeşim” anlamı taşır. Sosyal medyadan yürüyecekseniz de fotoğraflara dikkat edin. Güneş gözlüğü önemlidir. Ben üniversitedeyken sırf şu kulaklığın bokuna çok kızı kaçırmışımdır. Tabii o zaman bunların ne anlama geldiğini dahi bilmeyen sığırın tekiydim. Kulaklık, “yaptıklarınla ve seninle ilgilenmiyorum, uza” anlamı taşır. Siz daha erken öğrendiğiniz için şanslısınız gençler:)

 4. şöyle bir durum var ki ben bunu okumadan önce şuan yürümek isteyebileceğim kızlarla zaten göz göze geldim diyalog da kurdum ama yürümedim bu durumda ne olacak? yazıyı okumadığım için de genelde bakana öküz gibi bakıyosun ondan bakıyordur konuşana da aynı sınıftasınız ondan konuşuyordur falan diyip geçmiştim (not:üni)

 5. Derste bakismalar gecerli mi acaba 🙄

  Kiz bana baya bakiyor ve ara sira yanima gelip bi seyler soyluyodu ben de siklemedim pek sansim bitti mi ?

  1. Sen bu sitede yazanlar için çok küçüksün. Bence 16 yaşına kadar kadın erkek ilişkileri açısından buraya bulaşma.

 6. Mahmut abi, elini ayağını seveyim. 18 yaşındayım kaldığım için lise üçüncü sınıftayım. Aylardır bir kızdan baya bir hoşlanıyorum. Pek belli ettiğim söylenemez. Kesiyorum ve anlattıklarına göre YD alıyorum ancak daha fazlası değil. Kızın beta olduğumu düşünmesini sağlayacak pek bir sorunum yok sanırım, alfa olduğumu iddia etmiyorum ancak beta da değilim. Yine de yürümek konusunda çok sıkıntı çekiyorum. Daha önce defalarca kez kız arkadaşım oldu ve yürümekte sorun yaşamadım ama bu sefer çok farklı hissediyorum. Bir nevi çekiniyorum, betalaşıyorum ancak sadece bu kıza karşı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim çünkü halihazırda bir sevgilim ve benden hoşlanan farklı bir kız var. Kızı gözümde büyütüyorum, bunu kıza tam olarak yansıtmasam da bu durumu değiştiremiyorum. Kız, benim için çok güzel (his olarak), bense henüz tam bir erkek vücuduna sahip değilim(bu yolda çalışıyorum). Belki aylardır kızı kesiyorum ve her seferinde bir kaç saniyelik(yarım dakikaya kadar çıktığına yemin edebilirim) göz teması kuruyoruz. Yani bunun bir YD olduğunu düşünüyorum. Reis, sorum şu; ne yapayım? Bu arada tekrardan elini ayağını öpeyim, böyle haklı ve doğru bir yazı hayatım boyunca görmedim. İstiyorsan Onedio videolarına doğru yol alabilirim.

 7. YD leri aldığım halde içimde hala ( sen 29 yaşındasın oğlum…o kız baya çıtır..ters teper bırak) diyen bir ses var ve bana çok engel oluyor..bu konuda hala bi çözüm üretemedim 🙁

 8. Birde şu var, erkeklerde nasıl ki 18 yaşında başka 30 unda başka oluyorsa kızlarda da aynı durum var..
  Gençken bazı şeyler kolayken, diğer taraftan tecrübeli olunca işleri kolaylaştıran şeylerde var.
  Burada mesele, kız/kadın ın kafa karışıklığı, mesela 18 inde bir kız gençliğin verdiği cesaretle daha cesur davranabilirken, başka 18 lik kız daha önce kendisinine öğretilen korumacı tavır dolayısıyla yd gönderse bile anında ters dönüş yapabilir, yine öte yandan, 30 luk bir kadın tecrubesiyle daha rahat davranabilirken, diğer 30 luk hatun ise yd gönderse bile kalıplaşmış korumacı tavırları yüzünden anında yüz çevirebilir.
  Ama asıl gerçek ise, hani amcığın 16 buyruğu yazısında diyor ya, kadın sizinle birlikte olmak istiyorsa, gerekirse o tel örgünün altından sürünüp gelir yine sizinle birlikte olur.

 9. Mahmut abi, bir kiz ile 1 saatin üzerinde bir diyalogda veya yemekte diyelim genele vurunca iyi bir oyun sergileyip sadece iki ya da üç kez saçmalamak ve yani bir kac pot, sonrasinda biraz kendini ağırdan alarak kızın çabalarına rağmen atlamamak ve ileriye götürmemek ve sonrasinda zaten kizi gorecek olmama guvenerek yalnizca o gunu tanismada birakmak, numara dahi
  alabilecek iken ve kiz çabalarken almamak ve yeterince ilgi gostermemek. Sadece iki kez kizdan gelen uzunca bakislara ayni sekilde karsilik vermek suretiyle ilgisine karsilik vermek. İki üç hakarete ve onu suçlamaya kaçabilecek neg ve ciddi bir tavirla kizin savunmaya gecmesi. Ne diyorsun abi bok mu etmişim? Kiz hb8 idi, bunu da goz önüne almak lazim, birçok erkek hakarete varan negi gectim cok masum bir mudahalede bile bulunmuyordur, kicini yalayan boldur ve muhtemelen kizin ilk ilgisinde hemen yelkenler fora oluyordur elbet. Tum o cabalarina karsin atlamadim cunku o hb8di hemen atlamami bekliyordu ben de atlamadim.

  1. Kız şunu bekliyordu, şunu hssetti yok şunu bekliyordu diye yazdığın şiir aşırı mavi haplı ( kadın merkezli ) olduğunu gösteriyor. Hatunun neyi beklediğinden neyi hissettiğinden HB kaç olduğundan çevresindeki abazan sürüsünden sana ne, bana ne? Birincisi sizin gibi benim gibi az gelişmiş ülkenin taze soğanı hatundan bahsediyoruz. Ikincisi bir kızdan hoşlanan ve azıcık kırmızı hap yutmuş adam kendi ne istiyor ne hissediyor vs … ona odaklanır.

   Benim bir kız önünde ne kadar maskülen davrandığımın notunu BEN veririm. Kızın ne not verdiği ya da beni beğenip beğenmediği benden ne beklediği ben kibar ve hayırdan anlayan bir adam olduğum sürece kızı ilgilendirir ben bunu aklıma bile getirmem. Bana ne ki? Kızın derdi. Benim maskülenitemin notunu ben ve bir avuç biraderim verir.

   Sen şu şiiri yazıp kendine iyi bir maskülenite notu veriyor musun? Ben şahsen bir kadını bu kadar merkeze koyan bir şiir yazdıktan sonra kendime kötü not veririm. Kadın isterse bana Kıvanç Tatlıtuğ imişim gibi davransın isterse MR. Beanmişim gibi davransın.

   Kisacası bu mavi hap kafası ile hiçbir şeyi doğru yapamazsın. Kafanı düzeltmen lazım. Yapana kadar yapıyormuş gibi yapman tabii ki lazım ama şu yukarıdaki gibi yazman da bir aksiyon ve çok yanlış bir aksiyon. Benim analizimi kendin yapabilmen lazım.

   Bana sen 21 yaşında daha mı iyiydin sanki diyorsun ama ben şu site gibi bir siteyi okusam daha iyi olurdum. Öyle bir fırsatım yoktu.

   1. Cevapladigin icin teşekkür ederim Mahmut abi. Haklısın ve doğrusun. Dost aci söyler, sen de iyi bir dostsun abi, sağol. Guzellikten mumkun oldugunca etkilenmedim ve bu disa vuruşumdu aslinda ama analizler ile icimde biraz etkilendigimi ve bunun konuşmayi da etkiledigini gosteriyor. Hala biraz kadin merkezli baktigimi da aciga cikardin dogru abi, kizin hb8 olmasinin da bunda etkisi elbette var ama bunun altina siginamam. Eger oyle olmasaydim bu işi bok edip etmemin bile benim icin bir degeri olmaz yalnızca onumuzde hafta karsilasinca belki biraz daha iyi oyunumu oynar ve duruma gore next veya ilerler. Aslina bakarsan abi birazcık kafamda neyi yanlış yaptım bok mu ettim diye dusunurken kendimi buldugumda, kendime ettiysem ne var next eylerim hb8mis 8se 8se diyebiliyorum artik fakat buraya da sana sormusum. Kirmizi hap ile tanışmak güzeldi, 7 ay oldu ve daha gitmem gereken baska yollar var

  2. lan okurken daraldım. Tarık Akan’ın Sevgili Dayım filminde Perran Kutman her ufak hareketten trilyon tane anlam çıkarıyordu. Senin yaptığın da tam olarak böyle. Yok öyle uzun bakıştık, yok şöyle sözler söyledim, yok sağ elini sol kulağına götürüp kaşıdı, sol elini götünün sol kenarına koydu, çatalı dikine batırdı, kaşığı yanlamasına tuttu, telefonunu bana çapraz doğrulttu öffffffffffffffffffffffffffffffffff.

   olm ne kadar sıkıcısın lan. inşallah o kız yüzüne bile tükürmez senin. bu kadar sıkıcı erkeği kim ne yapsın. ben böyle adamı erkek arkadaşım olarak bile yanımda istemem. kız ne yapsın senin gibi sümsüğü.

   al bak tam senin istediğin soruların cevabı burda. sen 1977 yılında yaşamalıymışsın kardeş 🙂

   https://www.youtube.com/watch?v=LsHlmMYgkbU

 10. “Genelde, duruma göre konuşmak daha mantıklı. Örneğin Starbucks’ta “o kahve nasıl iyi mi?” ya da barda “gecenen nasıl geçiyor?” gibi sorular.”

  Mahmut abi London Day game makalesinde ve farkli yorumlarında, asla soru sorarak açılış yapmayın demissin fakat burada soruyla açılış yapabileceğimizi yazmışsın arasındaki fark nedir?

  1. Dostum sanırsam o ikisi arasındaki fark ;
   İzin isteme soruları yerine tahmin içeren sorular..Yani izah etmek gerekirse
   Olumlu Örnek : Ankaralı olduğuna bahse girerim..( tam soru değil fakat cevap isteyen bir cümle..ankaralı mısın gibi düşün )
   Olumsuz Örnek: Pardon konuşabilir miyiz…oturabilir miyim vs vs

   1. Aradaki önemli fark YD. Londra gündüz oyunu ydsiz yürüdüğün hatun. öbüründe yd var.

    ama sorulacak soru ile sorulmayacak soruyu iyi ayırmışın.

 11. Herşey güzel gidiyor ama bende şöyle bir problem var. Kıza yürüyorum, yürüyorum dediğim duruma gore bir açılış yapıp konuşuyorum. Normal bir muhabbet diyelim heh ben orada tıkamıyorum. Tamam konuşuyoruz da herkesle konuşurum gibi konuşuyorum işte. Kıza yürüdüğümü belli etmek için ne söylemem, ne yapmam gerek acaba. Iltifat mı edeyim? Numara mı isteyeyim?

  Kızlarla böyle konuşup konuşup gidiyorum çoğu zaman yürüyemiyorum.

 12. Öncelikle merhaba bahsi olan hatunla aynı okuldayız son zamanlarda rahip modunu uyguluyorum uzun zamandır kestiğim bu hatunun bana baktığını farkettim birkaç kez. emin olmak için çalıştığı cafeye gidip tanıdık taktiği ile tanıştım yürüme sinyallerinden iki tanesini aldım adımı sordu ve yeni muhabbet açmak için yanıma geldi Cafe de oturduğum zaman içerisinde kızın bana bakıp durduğunu farkettim göz göze geldik mesela birkaç kez ondan sonra emin oldum 2 3 gün sonra konuşmaya gittim arkadaşlarından ayrılıp sınıfa girdiğinde, herhalde cüzdanını almaya girdi, gidip konuştum kısa bir muhabbet sonrasında,dışarı çıktık tekrar ben arkadaşımı bekliyorum görüşürüz dedi bende görüşürüz dedim bunu bir shit test olarak düşünüyorum ki bu bahsettiğim 2 3 gün içerisinde kızla aynı yerde oldugumda bana baktığını yada arkadaşlarının durterek kıza beni gösterdiklerini farkettim sizce bu bir shit test miydi ve bundan sonrasi için neler yapmaliyim?

  1. Kıza yürü 2 3 dk konuş ve ayrılırken bir yere davet et. Evet derse telini al. Hayır derse 1 hafta sonra bu yürüme olmamış gibi yine aynı şeyi yap. Evet derse telini al. Yine hayır derse next.

   Bunun harici zihinsel mastürbasyondur.

 13. Bunların hepsi daha önce tanımadığı kişilere karşı yapılan YD’ler olarak tanimlanabilir sanırım fakat geçen sorumun devamı olarak, kız bizi daha önceden de taniyorsa yine aynı şekilde mi hareket eder

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *