(Casus) uydu erkeği

Yürüme davetiyesi yazılarını yazmaya başladıktan sonra uzaktan bakışılan ama herhangi bir direk açılış yapılmayan hatunlarla ilgili tavsiye isteği aşırı miktarda arttı. Bu yazıda bu durumda olan arkadaşlara biraz kırmızı hapın acı gerçeklerini hatırlatmak istiyorum.

Bu senaryoda kaçamak bir iki ürkek bakışma olmuş. Kızın YDsine yarım yamalak yürünmüş ya da yürünmemiş. Sonra haftalarca ya da aylarca kız ara ara sinyal vermiş. Abi şimdi ne yapmak lazım?

Burada sorun şu : bu durumdaki bir erkek çoğunlukla bu süre boyunca saatlerce bu kızı düşünmüş, ve kızı hayal etmiş oluyor. Bu tür karşılıksız bir şekilde bir kadına duygusal yatırım yapmanın tek yolu, erkeğin o kadını arketip ideal kadının yeryüzü şubesi yapmasıdır. Eğer bu yatırım yapılmış ise maalesef o aşamada erkek kadını bir nevi küçük “tanrıça” yapmıştır. Artık bu kadının önünde maskülin hareketler sergilemesi çok zordur. Bunun dinamiğini Mavi Haplı Çocuk – Kırmızı Haplı Çocuk yazımızda yazdık. Maalesef bu arkadaşlar, o yazının mavi haplı çocuğu.

Şimdi bunu okuyunca kendinize çok acımasız davranmayın. Bu duruma düşen çoğu erkek 24 yaş altı ve hatta liseli. Bu yaşlarda çok anlaşılmaz değil zira 30unda ve hayatına en azından 3 – 4 kadın girmiş bir erkek, bu idealizmi mantıken koruyamaz. Zira lisedeki Selin güya “o kızdı, sonra ünideki Özge, sonra stajda Banu vs. derken anlar ki hiçbir kadın o kadar özel değil. Daha genç erkeklerde bu tecrübe olmadığından onların idealizmi daha bir sağlamdır. Ama işin acı tarafı, tam da genç bir erkek kırmızı haplı çocuk gibi yaşamalıdır, mavi haplı çocuk gibi değil.

Türkçe kaynaklarda uydu erkeğin en iyi tanımını Skeptico yaptı ve biz de farkında iseniz uydu erkek tanımı olarak Uydu Erkek – Meriç olmak makalesini linkliyoruz. Bu tanım kız ile arkadaşı oynayan, kaleden içeri arkadaş truva atı ile sinsice girmeye çalışan ve kızların “pipili kız arkadaş”ından başka birşey olmayan erkekleri tanımlıyor.

Fakat ben yukarıdaki arkadaşları da uydu erkek kategorisinde görüyorum ve kendilerine casus uydusu diyorum. Zira her ne kadar kız tarafından kullanılmasalar da yine de pratik olarak kızın yörüngesindeler. Ve çözümleri uydu erkeklerle aynı :

“reddedilmekten korkmayın. en azından vaktinizi ve enerjinizi boşuna kaybetmemiş olursunuz.”

Erkek gibi davranın ve direk olun. “Şunu dedi, şurda şu açıyla baktı, burda hafifçe gülümsedi, instagramda salep severim demiş benim adım da Salih acaba bana şifreli mesaj mı” diye kendi kendinize düşünüp durmak feminen bir davranıştır. Casus uydusu diye boşuna demiyorum. Yörüngede, muhtemelen kızın haberi bile yok, sürekli istihbarat topluyor. Uydu ama gururlu.

Artık yaşını başını almış bir abiniz olarak şunu söyleyebilirim ki benim kendi tecrübeme göre bunların çoğu sizin kendi kendinize gelin güvey olmanız ve bir kısmı da kızın aşırı utangaçlığı ya  a o zaman kızın başka tabağının daha önde olması (siz yürüseniz öne geçebilirsiniz). Yani hepsine direk yürüseniz cold approachtan (soğuk yürüme) daha yüksek dönüşlü bir kaynak bu. Ha artık bu aşamadan sonra bundan birşey çıkmaz deyip bıraksanız istatistiki olarak haklısınız. Yörüngede casus uydusu olarak kalmayın da nasıl olursa olsun yörüngede  çıkın.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

7 thoughts on “(Casus) uydu erkeği”

 1. Yazı için teşekkür ederim.casus uydusu konumunda olduğum doğru fakat sanki tears nickli arkadaşın bahsettiği uzun süreli ilişki arayan ve kafasındaki ideal erkeği görünce onu takıntı yapan kız konumunda olma ihtimali daha yüksek gibi geliyor.ya da aşırı utangaç konumunda(ama kız acayip güzel ve evet utangaç yapıda olduğunu söyleyebilirim ama utangaç da olsa o süreçte sevgili yapamaz mı sonuçta erkek utangaçsa pasif konumda kalır kızın utangaç olması çok da sorun olmaz gibi geliyor) diğer “kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz” sözünü hiç üstüme almıyorum.tamam belki bu casusluk olayı feminen ama size yazdığım deliller direk beni hedef gösteriyo.yine de her halükarda kıza yürüyüp olayı sonuca ulaştırmak en mantıklı hareket gibi.vay be casus uydusu ha 😀 ben de ortada bi sorun var benimle alakalı, uydu değilim ama yine de kötü hissediyorum diyodum demek casus konumundaymışım. Bu gerçekten açıklayıcı oldu.

  1. Heveslendirmek için söylemiyorum ama üniversitede 3 – 4 ay böyle bir kız olmuştu bende ama kızı tanıyordum. Kütüphanede hep bana bakar gibiydi. Yıllar sonra üni bitti kızla karşılaştım. Kızla bu kütüphanede nasıl deli gibi çalıştığımız konusu açıldı ve ben de “ya Sibel ben o zaman senden hoşlanıyorum” deyince marifet gibi, kız bana “ben senden çok hoşlanıyordum Mahmut ama sen hiç öyle göstermiyordun” diye kızmıştı. Ha böyle bir kız varsa 3 tane de “kendi kendime gelin güvey olduğum” kız vardır.

   Kendi kendine öyle düşünme ihtimalin daha yüksek, kendini hazırla. Üstelik bu kadar beklediğin için iki kelimeyi bir araya getiremezsen de şaşırma. Ama yürümezsen de benim Sibel ile başıma gelen gelir başına.

   Hoşlanıyor ihtimali, hiç hoşlanmıyor gerçeği ile karşılaşma ihtimalinden daha tatlı olduğundan çoğu erkek bunu yürümeme ve red yememe bahanesi olarak kullanır. Ama yürümezsen hiç fırsat değerlendiremezsin.

   1. Mahmut hocam, özellikle 20 yaş üniversite gençliği olarak ne olacak bu halimiz? Hep hatalarımız belli aslında ama bu düştüğümüz bok çukurundan çıkmamız güç ve zaman istiyor. Ailem beni kız çocuğu büyütür gibi büyüttü, çok bir zorluk görmedim. Şuanda bunun acısını çok çekiyorum. Yersizce ozguven sorunları çok yaşadım. Nesil olarak da bu feminen dalganın en çok etkisinde bizler kaldık, bizde birçok yanlış algı yaratıldı. Sokakta veya bir avmde gördüğüm bir kıza yürümek, durdurup konuşmak sapıklık gibi geliyor ve böyle nitelendireleceginden korkuyorum ve bu yazıları okurken oldukça motive olan ben avmde karşımdan yürüyen kız bana bakıp gozlerini utangaç bir sekilde kaciriyor fakat gidip yuruyemiyorum, aslına bakılırsa karşımdan süratlice yuruyen bir kadını durdurmak yolunu kesmek etik mi hala sorguluyorum. Nasil bir açılış yapacak olmam ise büyük bir sorun, halbu ki bu konuları burada okudum. İçimdeki maskulenligin farkındayım, tip olarak da dışarıya yansimam ozellikle uzaktan maskulen duruyor çoğunlukla, bu sebepten mavi hapli olmama karşın ara ara bulunduğum sosyal ortam olan üniversitede kızların ilgisini cekebiliyorum ama tek tük tabii ki, kız yağmıyor. Kendimi bulmam konusunda bu blog ve siz cok faydalı oluyorsunuz, şuan için yeni başlayan biri olarak en azından yıkanan beynimden ve neyin ne olduğundan haberdar oldum. Sınavlarım çok yakın olduğundan daha tüm girdileri de okuyabilmis değilim, sadece oradan oraya nispeten daha temel gözüken ve gözüme çarpan girdileri okuyabildim. Sınavlarım geçsin rahip modu ve sahaya çıkacağım fakat üniversitemi ve üniversitemdeki kızları nedense çok gozumde büyütmüş olmam benim için ayri bir sorun, bunda etken genel olarak bizimkilerim gotunun hayli kalkık ve daha havalı olmaları olabilir.-gecen başka bir üniye gittim çok daha güzel kızlar çok daha mütevazı duruyorlardı.- Bununla beraber kendi sosyal ortamımdaki yürüme hamlemin sıvama ile sonuçlanması durumu da ayrı bir gerilim sebebi.

 2. Çok mantıklı bir taktik. Kızlar her zaman ilk adımı erkeğin atmasını istiyor bunu göremezlersede o erkekten soğuyorlar. Red yemek ne kadar acı olsada sanırım ucunda ölüm yok denemek lazım :ASdkjlsa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *