Evlenilmeyecek kadın özellikleri

Başlığı Evlenilmeyecek kadın özellikleri diye attık ama bu yazıda hem evlenilmeyecek kadın özelliklerini, hem de evlenilecek kadın özelliklerini verdik. Üstüne bir de uyarı işaretlerini listeledik.

Bu işaretleri uzun süreli ilişki için de kullanabilirsiniz.

Şunu unutmayın ki sadece bir iki kırmızı alarm (kötü işaretler) bir kadını her zaman illa evlenilmez diye diskalifiye etmeyebilir. Aynı şekilde sırf bir iki tane yeşil ışık (iyi şeyler) var olması bir kadını evlilik için ideal yapmaz.

Uyarı işaretleri ile kırmızı alarmların farkına da dikkat etmeniz gerekir. Örneğin kadının bir baba figürü olmadan büyümemiş olması ya da ihmalkar / kötü bir baba figürüne sahip olması bir uyarı işaretidir, kırmızı alarm değil. Bu kadınla ilgili kırmızı alarm var mı diye daha aktif bir dikkat göstermeniz için bir sebeptir ama kendi başına kadını illa uzun süreli ilişki için seçilmez yapmaz. Kimse ebeveynlerini seçemez bu nedenle neden kontrol dışı bir faktör kırmızı alarm olsun ki? Kendileri de kötü eş / ebeveyn olan insanların önemli kısmının ebeveynleri de kötü ama ebeveynleri kötü olan insanların çoğu kötü eş ya da ebeveyn olmuyor.

Önemli Not

Yıkıcı bulduğunuz bir kırmızı alarma sahip birini düzeltmeye çalışmayın. Eğer “kanadı kırık kuşları” düzeltme, onların problemlerini onlar için çözme ihtiyacı hissediyorsanız (size zarar vermesine rağmen), sizin codependency / dependency kişilik bozukluğunuz olabilir. Bu hastalıkta sizin kendi öz – değerin karşınızdakine bağlıdır ve bu insanın tüm problemlerini tolere etmeniz ise kendinizi kurtarıcı hissederek tatmin olmanızdandır.

Kırmızı Alarmlar

Bir kadın, aşağıdaki kırmızı alarmların bazıları tek başına ya da bazılarından birkaçından fazlasına sahipse uzun süreli ilişki için uygun değildir :

Alkol / Uyuşturucu Bağımlılığı – “Ben sosyal içiciyim” gibi şeylere kanmayın. Yeni annesini kaybetmiş bir kadının bir süre alkolü fazla almasından bahsetmiyoruz. Uyuşturucu ise aman aman. Tek başına kırmızı alarm.

Vücudunda büyük dövme olması, ciddi dövmeli olması ve anormal piercing – Kadınlar son yıllarda erkek olmaya özendiler ve özendikleri de daha 30 yıl öncesinin kriminal erkekleri gibi dövme yapmak oldu. Bu o kadar moda ki artık vücudunda bir iki küçük dövme uyarı işareti bile değil ama tabii ciddi büyüklükte, fazlaca dövme ciddi bir kırmızı alarm. Bana sorsanız tek başına bir kızı uzun süreli ilişki materyali yapmamaya yeter. Piercing de aynı. Özellikle de son zamanlarda meşhur olan burna öküz haklası, dilde piercing … Vajina ve meme uçlarında piercing varsa topuk topuk kaçın …

Aşırı alışveriş, yüksek kredi kartı borçları ve yeterince para olmadığından çalışmayan kartlar – Bu kız çok zengin bir adamın çocuğu değilse kırmızı alarm. Böyle bir kadın evlilikte sizi mahvetmeye hazır saatli bir bombadır. Uzak durun.

Daha çok erkek arkadaşlarının olması – Özellikle sizinle değil de bu adamlarla daha fazla zaman harcıyorsa. Tamam bu herifler uydu erkek ve zararsız ama kadının bunca uydu biriktirme ve erkek arkadaşı varken de bırakamama huyu kırmızı alarm.

Oğlan gibi kısa saç, tamamen neon renkli saçlar – Evet, kırmızı alarm. İlgi budalalığının günümüzdeki en görünür dışa vurumlarından biri bu. Uzak durun. Bence tek başına yeterli, siz kıyamıyorsanız bir tane daha kırmızı alarm arayabilirsiniz. Eminim bulacaksınız.

Kriminal geçmiş – Kadın tabii her zaman “kader kurbanıyım” diyecektir ama kriminal geçmiş gerçekten büyük kırmızı alarm.

Geçmişte çok yanlış tercihler yaptım ama artık doğruyu seninle buldum – Bunun alfa öder, beta öder denkleminde size biçilmiş beta sağlayıcı rolü olduğunu hemen kavrayamıyorsanız, blogu baştan bir daha okuyun. Şansınıza kadınlar artık hipergamiden o kadar utanmıyor ki (çevrede aç ve sefil beta çok) bunu açık açık söylüyorlar her yerde :

“Steven bana çiçek alan ve benim için kapı açan ilk erkek. Beni gerçekten bir buluşmaya götürdü ki bu onca netflix izleyip keyif yapmaktan sonra çok ferahlatıcı bir deneyim. O gerçekten çok kibar, saygılı ve iyi kalpli biri. Onca kötü ilişkiden sonra sonunda iyi biri karşıma çıktı.”
Vaka Çalışması – Bir ilgi budalası ile evlenmek

Bir yerde Rollo Tomassi, kırmızı hapa en çok neden olan faktörün uluorta hipergami olduğunu söylemişti.

Açık seçik manipulasyon yapmak – Önünüzde başkalarını manipule edenler, yarın sizi de edecektir. Uzak durun. Sizi manipule etmeye çalışıyorsa zaten hemen kapıya yönelin.

Bekar Anneler – Bekar anne kelimesini kocası ölmüş, ya da kendi tercih etmediği kötü bir adamla boşanmış kadınlar için değil de daha çok gençken alfa siker deyip kötü çocuklardan biri ile takılıp çocuk  yapmış ve sonra bu kötü çocuk topuklayınca kendine iyi baba, efendi çocuk arayan spesifik bir kadın tipinden bahsediyorum. Genelde bu öküz / hayvan / iğrenç adamın kendisine nasıl eziyet ettiği ile ilgili hikayeler dinlersiniz. Bu hikayeler genelde yalandır ve sizin Kurtarıcı Erkek Moduna geçmeniz için uydurulmuş manipulasyonlardır. Bu kadınlar kimseyi dinlemeden yanlış tercih yapmışlardır.

Eğer kurtacı moduna hemen geçmeye meyilli bir ezik ONEitis betası değilseniz, yukarıda bahsettiğim kadını, suçu günahı olmayan bir bekar anneden çok rahat ayırt edersiniz. Emin olamıyorsanız, dedektif burada çok işinize yarayacaktır. Ya da kendi dedektifliğiniz. Eğer kadının birden fazla çocuğunun babaları farklı ise 100 metreyi 10 saniyede koşun.

Bu yukarıdaki kadın tipi düşünürseniz alfa siker beta öder idealidir. 20lerinde sikiş, alfanın birinden iyi genleri al sonra da bir betaya kendinin ve veledinin bakımını yükle.

Alfa Dul – Kırmızı hapa gelen genç erkeklerin korkulu rüyası, kh dünyasının melek yüzlü şeytanı, baş öcüsü 🙂 Narsisizm ve gençliğinde önüne gelenle yatmanın birleşimi ile, artık hiçbir erkeği kendisi için yeterince iyi sayamayacak zavallı ruh. Skeptico Abiniz burda anlatmış.

Gençken her haltı yiyip 30unda evlenmek isteyen kız – Yine Skeptico Abinize danışın. Alfa dul ve bu, tek başına kırmızı alarmlar. Hani Nükleer Saldırıdan önce çalan cinsten.

Ciddi Ruh hastalığı, Narsist (TDKye göre bu doğru) ve özellikle Borderline kişilik bozukluğu – Empati yoksunluğu, manipulasyon ve inanılmaz bir öfke patlaması, ruh hali dalgalanması ile kendini gösterir. Bunu düzeltemezsiniz, ancak beraber acı çekersiniz.

Bu kadınlar tabii imzayı basana kadar empatiyi taklit edebilir. Örneğin kedilere – köpeklere, kuşlara – çiçeklere, buzağılara – ineklere empati gösterir gibi yapabilirler. Size empati gösterip göstermediği iyi bir ölçüdür. Empati eksikliği tek başına kırmızı alarmdır.

Genel olarak ruh sağlığı bozuk kadın ile evlilik kabusa davetiyedir. Ruh hastalıklarının belli başlılarını ve nasıl belirtiler verdiklerini okuyup öğrenin.

Aşırı kıskançlık – İmza yokken size kıskançlıkla hayatı dar eden kadın, imza varken hayatı cehenneme çevirecektir.

Size vurması – Şaka yollu vurmadan bahsetmiyorum. Bir ilişki kavgası esnasında size vurması, tekme atması. Kesinlikle uzak durun. Hatun 50 kere vursa size işlemez muhtemelen ama yarın karınız olarak size vurduğunda parmağını incitse, aile içi şiddetten başı belaya girecek olan sizsiniz. Çağırdığı polise parmağımı kırdı diye anlatacak. Ne karı olur, ne de kız arkadaş.

Aldatma geçmişi – Mesela bir önceki erkek arkadaşını sizinle aldattı ise, sizi de başkasıyla aldatmayacağını düşünmeniz saflık olur.

Taciz İftirası Geçmişi : Aman ha! Bir kere taciz iftirası atan kadın, istediği bir şeyi elde etmek ya da sıkışınca paçayı kurtarmak için bir daha iftira atacaktır. Başınıza böyle bir bela almayın.

Aktivist Feminist : Bugün sorsan çoğu kadın feministim der ama burada bahsettiğimiz aktivist, “evliliğinizin de ailenizin de amına koyacağız” tadında pankart taşıyan ya da bu pankartlarla dolu gösterilere katılan tipte feministlerden bahsediyoruz.

Uyarı İşaretleri

Uyarı işaretleri negatif değillerdir ama sizin başka problemleri gözlemlemek için daha dikkatli olmanıza işaret ederler.

 • İhmal eden / Şiddet uygulayan ebeveyn
 • Çocuklukta cinsel tacize uğramış olması
 • Depresyon dışında psikiyatriste gitmesi
 • Tembellik ve bir işte dikiş tutturamamak
 • Sorumsuzluk
 • Yemek pişirmeyi bilmiyor olması (eğer sonradan uzun süreli ilişkide öğrenmeye de niyeti yoksa kırmızı alarm seviyesine çıkarabilirsiniz)

Yeşil Işıklar

 • Sorumluluk sahibi
 • Tutumlu
 • Empatik
 • Çalışkan ve iş ahlakı olan
 • Düzenli spor yapmak
 • Durduk yere size ufak güzellikler yapması (yatak da dahil)
 • Hafif tutucu, geleneksel ve geleneksel kadın – erkek rollerine saygı duyan
 • Cömert
 • Disiplin sahibi, hareketlerini kontrol etmeye dikkat eden
 • Pozitif ve iyimser
 • Çabuk sinirlenmeyen, olgun
 • Feminen

Son Olarak Evlenmeden önce yapmanız  / yapmamanız gerekenler :

1 – En az 18 ay birbirinizi tanımadan evlenmeyin. Araştırmalara göre ikili ilişkilerde cicim ayı denilen dönem 18 ayı bulabiliyor. Bu cicim aylarında ise birinin gerçekten kim olduğunu görmek çok zor.

2 – 33 yaşından önce evlenmemeye çalışın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

26 thoughts on “Evlenilmeyecek kadın özellikleri”

 1. Maalesef en yaygın ve en karın ağrısı gibi olanı, “alfa dul” tabii ki. Geçen gün 35 yaşında bi hatuna curiouscat.me’den “maddiyat senin için önemli mi?” diye sordum. Adam başı 3.500’den toplam 7.000-8.000 TL aylık kazançlarının olması gerektiğini falan söyledi. Bilmiyorum belki ben çok sığ düşünüyor da olabilirim ama TR şartlarında fazla uçmuş gibi geldi. Hatun bu arada 23-24 gibi görünüyor ve yaşına göre oldukça güzel. Bilemedim valla. Artık günümüzde dövme hariç, çoğu bakılır kızda-kadında bu kırmızı alarmların çoğunu bulmak mümkün.

  1. AHahah birde sınır belirlemiş bak sen :d Hocam ilerde mazallah 200-300 lira eksik falan alırsın maaşı sonra kadın kendisinde aldatma hakkı olduğunu düşünür. Bence azraille yazı-tura atmak gibi bir durum olmuş. Keşke erkeklerde kızlara karşı hormonlarını azaltan ve onları erkek kankaları gibi gören bir devrim niteliğinde ilaç geliştirilse 😀 Eminim ki kız-erkek ilişkilerinde büyük iyileşme yaşanır. Tek sıkıntı erkek kankalarımızki rahatlığı kızlara uygulayamamak. Ülkede çok az alfa denilecek erkek bunu yapabiliyor. Geri kalan %80 dediğimiz çoğunluk bu yetenekten muzdarip(bende dahilim ama şimdilik). Bence alfa dul dediğimiz tipler red falag bakımından +%40 tehlike taşıyanlardır.

  2. 35 yaşında bir kadın 35 yaş üstü bir erkeği ölçü alır. 35 yaş üstü bir erkek için 3,500 TL TR şartlarında uçuk değil. Asgari ücretin 2 katından bahsediyoruz.

   1. Bahsettiğim hatun, 23-24 yaşındaki beş parasız veletlerle takılan ve şu yaşında çarşı meydanına çıkıp götünü sallayan hatunlardan hallice. Yeni sap arayışında takdir edersiniz. 35 yaş üstü için tabii ki de normal. Bana daha çok hem genç hem de bahsettiği düzeydeki gelire sahip birini arıyormuş gibi geldi. Asgari ücretin iki katı da az değil hoş. Malum ev geçindirenler, kredi ödeyenler vs. Ya da hatunun galaktik bir çevresi var.

   2. Hocam tam bu konuyla ilgili yazacaktım, sen benden erken davranmışsın 😀 neyse dün ibretlik bir ekşi sözlük entrysi gördüm ben de oradan örneklerle yazayım bari.

  3. Tristan senin sürekli alfa dullarla karşılaşma sebebin kendinden büyük kadınlara takılıyor olman olabilir mi? Kadınlar normalde kendilerinden küçük erkeklerle takılmazlar ve takılanlar da genelde cougar ve alfa dullardır. Yaşına daha uygun olan 20 – 26 bandına oynaman bence daha uygun.

   1. Hayır abi, alakası yok. Genellikle takıldığım yaş grubu 29-23 yaş aralığı. Maksimum 6 yaş ufak oluyorlar yani. Ya da benim CPD rezil. Sonradan da İstanbul’daki tabak çevirme deneyimim geldi aklıma, CPD konusundan vazgeçtim; belki çok da kötü olmayabilir. Ya da alfa dulların alfaları baya 10 üstünden 8’lik veya 9’luk herifler.

 2. Freud çocuğun anne karnında tam narsist duygular içinde olduğunu kabul eder.Kendi amaç ve ihtiyaçlarını başkasının önüne koymayan kişi ezilmeden hayatta kalamaz. Mühim olan narsizmi kontrol edebilmektir. Kontrol edilemeyen narsizm psikoza kadar gider (şizofreni).

  Kırmızı alarmlara dikkat ederseniz altında narsizm yatar. Yeşil alarmlar ise kontrol altına alınmış narsizm sonucunda ortaya çıkan özellikler.

  Günümüzde sıkça kullanılan “ego” ile karıştırılan konu. Egosu yüksek dediğiniz kişi gerçekte narsizmini kontrol edemez, uzak durun.

 3. Erasmus yapmış olması da(yüzde 10 filan istisnası var tabi) en büyük kırmızı alarmlardan birisi bence.erasmusa giden bir kızla asla evlenilmemeli hatta sevgili bile olunmamalı en fazla benefit seviyesine çıkmalı böyle bir hatun.

 4. birisi bunu yazmış;
  “tecrübelerime göre, genç yaşta saçlarını çene hizasının üzerinde kalacak uzunlukta kestiren kadınların ruh sağlıkları yerinde olmuyor.

  sırf görüntü itibarıyla bile bu kadının akıl sağlığı yerinde olmadığı iddiası gerçekçi duruyor.

  konunun ayrıntısını bilemem tabi ama bu vesileyle kulağınıza küpe olsun: genç yaşta saçlarını kısa kestiren kadınlardan uzak durun.”
  Muhtemelen Mahmut abi’dir.

  1. Ben yazmadım. Ama evet ciddi bir soru işaretidir. Ben şahsen bulaşmam. Dövmeli, burnu inek halkalı ve mavi saçlı kızlara bulaşmayacağım gibi.

 5. “Bir erkeğin çocuğu, karısının eski sevgilisine benzeyebilir mi? EVET!
  yapılan son araştırmalara göre, böyle erkekler varmış:

  http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/oct/02/baby-looks-like-ex-research

  burada bahsedilen şey karısının çocuğu eski sevgilisinden yapıp bu adama kaktırmış olması değil. çocuk biyolojik olarak kendisinden olsa dahi, yine de karısının eski sevgilisine benzeyebiliyormuş.

  eski sevgilisinin spermleri annenin yumurtalıkları tarafından emiliyor olabilir diye düşünüyor araştırmacılar:

  “ıt is thought that molecules of the semen produced by the first partner might be absorbed by the mother’s immature eggs”

  sırf bu bile bakire olmayan kızla evlenmemek için çok iyi bir neden ulan. siz burada bakire hatunla evlenmek isteyen erkeklere sövmeye devam edin.”

  szölükteki TRP’ci yazar @dies irae’den alıntıdır.

 6. Merhabalar
  Bir sorum olacak
  Saçında hafif miktarda yeşil boya bulunan biriyle ciddi düşünülür mü? Teşekkürler şimdiden.

  1. Neon boya ya da dövme o kadar yaygınlaştı ki uçlarına hafif renk veren ya da ufak bir iki dövmesi olan kız kırmızı değil sarı alarmdır. Zira hatun modaya kapılmış olabilir. Biraz dikkatli olmam lazım bakalım başka alanlarda kırmızı alarm var mı deyip yürünebilir.

 7. Hocam kız arkadaşın kendi kız kardeşi ile olan sohpetlerinden kızın kırmızı alarmlarını çıkarabilir miyiz?

  Mesela skypeta konusurken arka planda kiz kardesi ile ilgili yaptigi sohpet şu şekilde:

  Kiz kardesi:İşte banada erkek arkadasımı aldatmışım diyorlar arkamdan konusuyorlar

  Kiz arkadasim:ne aldatması ya

  Kiz kardesi: ya şu kafe olayi vardiya

  Kiz arkadasim: sende az fena değilsin ha…
  Kiz kardesi: ya ne yapayim ayrilmak istedim zorla devam ettirdi ne yapayim

  Kiz arkadasim: Aldattiysan aldattin ya kime ne, kimseye hesap vermek zorunda değilsin

  Mahmut abi bunlari derken çok rahatti hele aldattiysan aldattin kime ne ya iyi yapmissin vari konuşuyor. Bunu kirmizi alarm alabilir miyiz?

   1. Ahaha hocam orası kesin zaten de ben sadece kırmızı hapı tam ögrenebilmek için soruyorum. Dediğiniz gibi işin buyuk kısmi pratik. Benim özelimde değil de genel anlamda ne diyebilirsiniz bununla ilgili

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *