Vaka Çalışması – Neden boşandım / Boşanan adam

90ların son yılında, daha 18 yaşında bir yeni erişkin olarak o dönemde kızlarla neyi yanlış yapıyorum diye kafa patlatırken elime bir kadın psikolog tarafından yazılmış, ilişkilerle ilgili bir kitap geçti. Tam hatırlamıyorum ama ismi “Sesimi Duyuyor musun?” gibi birşeydi. Bir kadından ilişki tavsiyesi kitabı okuyarak çok avantajlı bir konuma geçeceğini düşünen ben, heyecanla kitabı okumuş ve ondan sonraki 1 yılda kadın – erkek ilişkilerinde daha da dibe vurmuştum 😀 Kitap duygularınla barışık olmak, açık iletişim, ona küçük süprizler yapın tadında bir saçmalıktı.

Ulan psikolog hatun tavsiyesi bulmuşum neden dibe vurdum diye araştırırken (neden acaba?) o zaman yeni birşey olan internette erkekadam.com çıktı karşınma. Bu site, feminizme karşı hiçbir erkek hareketinin olmadığı o karanlık dönemde bir ışık idi.

O zaman bende bilgisayar yok. Bilgisayar laboratuvarında günlerce bu siteyi okumuştum. Bu adamlar sayesinde kadın doğasını biraz anlamıştım ve bence bu site olmasa daha yeni başladığım üniversiteyi bakir bitirirdim muhtemelen.

Keşke o zaman arşiv alsaymışım. Site bugün ortada yok ve arşivini de bulamadım. Ama sitenin efsane yazarı boşanan adamın şu yazısını buldum. Çok sağlam bir yazı, bugün kırmızı hap gibi ismini koyamadan, formüle edemeden ne kadar çok kırmızı hap kavramı gösteriyor! Yine de öğreti ortada olmadığı için, üstad Boşanan Adam bile bazı şeyleri göremiyor ya da yanlış tanımlıyor. Örneğin “iyi bir insan” olduğu için acı çektiğini sanıyor “kötü olunca” değere bindiğini düşünüyor. Oysa bir mavi haplı beta olarak “kendini feda ederek femineni ne pahasına olursa mutlu etmeyi” iyilik sanıyor ve “kendi ihtiyaçlarını düşünmeyi” kötülük olarak algılıyor. Kadının neden o çekilmez dırdırcı yaratığa dönüştüğünü analiz etmiyor. Ve neden kadının tekrar canlandığının adını koyamıyor : Korku oyunu (Dread Game). Neyse bir ara bu yazının analizini de yapmak lazım.

Fakat şunu söyleyeyim; neredeyse 20 sene sonra yine okuyunca şunu anlıyorum ki eğer bir erkek yılların betalığı ile artık sınıra kadar acı çekerse, kırmızı hap kendi başına erkekte ortaya çıkıyor zaten. Hatta aslına bakarsanız, kırmızı hap öğretisi olmazsa bu öfke olarak çıkıp orada kalıyor. Oysa bugün kırmızı hap bu öfkeyi dindiriyor. Eğer o dönemde kırmızı hap olsa, bu adam muhtemelen özeleştiri yapıp yuvasını yıkmayacaktı. Bugün neyse ki internet ve bunun gibi siteler var ki, bir erkek sadece birkaç sene acı çekip işin aslını öğrenebiliyor ya da sadece öfke aşamasında takılmıyor.

Neden boşandım / Boşanan adam

Evliliğimiz boyunca karım Julide beni başta cinsel olmak üzere pek çok konuda inim inim inletmişti. Dayanabilmek için elimden ne gelirse yapmıştım. Her şeyden önce kendimi “iyi bir insan” olarak algılıyordum.

Bayağı erkeklerin tarzı “kötülüklerden” karıma yapabilmem söz konusu bile değildi. Ancak ne kadar gayret göstersem karımın içindeki mutsuzluk tabakası bağışıklık kazanan bir bakteri duvarı gibi aynı oranda kalınlaşıyordu. Yani bu mücadelede hep benden bir adım öndeydi. Evde kavga, gürültü, sinir krizleri, bayılmalar ve kıskançlıklar da gırla gidiyordu. Üniversitede tanışıp, sevişerek evlendiğim genç kız yerini hızla bir felakete terk ediyordu.

Evlendikten kısa bir süre sonra cinsel yaşantımız seyrelmeye başladı. Daha otuzuna basmamıştım ve haftada bir defa sevişmek normal sayılıyordu. “Canım her evlilikte böyle olur, ilk günlerin heyecanının tutmak kolay mı?” türünden yaklaşımlara diyecek birşey bulamıyordum.

Aradan birkaç yıl daha geçip de o günleri bile arar hale gelince nerdeyse tüm dünyamın karardığını görüyor ama hiçbir şey yapamıyordum. Modern ve iyi bir erkek olarak yapabileceklerimiz son derece sınırlıydı ya da bizi birileri fena halde böyle olması gerektiğine inandırmışlardı.

Cinsel dürtülerimi bastırabilmek için ağır sporlara ve ağır çalışmalara yöneldim. Evet, çok zaman insan bütün  enerjisini ve hırsını bu şekilde yok edebilirse belli bir huzura kavuşuyormuş. Ama işte tam “rahatladım” derken ofisteki genç bir kadının evrak verirken geliveren teninin kokusu, iskambil kağıdından dev bir şato yapar gibi kurduğunuz iç dengenizi bir anda yıkıveriyordu. Bunlar çok masum durumlardı. Hergün sekiz, haftada kırk saati omuz omuza çalışarak geçirdiğimiz hanımlardan samimi olarak ilgi gösterenler de çıkıyordu. Ama “Ah, o iyi adam olma” zorunluluğu yok mu? İşte hep oraya takılıp kalıyordum.

Bu arada karımı daha çekici görebilmek için yaptığım her hareket geri püskürtülüyordu. Yurt dışına yaptığım yolculuklardan aldığım iç çamaşırları orjinal etiketleriyle dolapta beklerken, karım her akşam rengi kaçmış aynı eski eşofman altı ve üstten ikinci düğmesi kopuk ince yün hırkasıyla yatağa girmekte ısrar ediyordu. “Çok üşüyormuş!” Ayrıca karımın incecik beli yerini yaygın bir kalçanın üzerine kalıplaşmış iri bir göbeğe, dik göğüsleri de yerlerini şimdi burada tanımlamak istemediğim başka birşeylere bırakmıştı. Arada sırada zamanın ne zalim olduğundan söz ettiğini duyup ifrit oluyordum. “Parmağını bile kıpırdatmazsan zaman sana ne yapacaktı ki?” Kendini bir mirasyedinin sorumsuzluğuna bırakmış, zararını çekmek de bana kalmıştı.

Yaşamımın en büyük hatasını yapmamın da üzerinden tam tamına on dört yıl geçtikten sonra kırk yaş bunalımının da yardımı ile gece boyu düşünmeye başladım. Artık sevişmelerimiz aydan aya bile değildi ve ben de on sekizindeki kadar (maalesef) istek doluydum. Ayrıca yatakta yaşadıklarımızın kalitesi ise sayısından da beterdi. İki ay bekledikten sonra karşıma çıkanla sertleşmediğim bile oluyordu.

Sonunda iki konuda kesin karara vardım. Birincisi bir sevgili bulacaktım, ikincisi de karımı tüm eksikleriyle sevecektim. Tipik bir körün gözlerini, bir sakatın bacaklarını seveceğiniz gibi. Ondan ayrılmayı, aradaki bir çocuktan ve şu anda hatırlayamadığım bir dolu başka nedenden istemiyordum. Karımın bu saatten sonra düzeleceğine ise zerre kadar ihtimal vermiyordum.

Ama o tamamen düzeldi ve bende ondan bu nedenle boşandım …

Ayşe ile aynı iş yerinde üç yıl kadar birlikte çalışmıştık. Orta boylu, hafif topluca, uzaktan bakıldığında kesinlikle güzel bulunmayacak bir hatundu. Benden bir yaş büyük olması dışında başından da iki evlilik geçmişti. Ancak inanılmaz bir yaşam enerjisine sahipti. Akmerkez’de onunla karşılaştığımda ofiste yaptığımız süper tatlı geyikler aklıma gelmişti. Hemen yukarıdaki kafeterya bölümüne çıkmış bir kahve içme bahanesiyle iki saate yakın kaynatıvermiştik.

Kararımı verdiğimde bulacağım sevgiliyi genç, ince, uzun, dik göğüslü bir manken tiplemesi gibi hayal etmiştim ve Ayşe dört özelliğin dördünde de bunun tam aksiydi ama ertesi gece onun yatağında bunların ne kadar da anlamsız şeyler olduklarını düşünüyordum. İlk soyunurken hiç de güzel görünmeyen o bedenden öylesine güçlü bir istek ve ateş çıkmıştı ki bir ara nefesim kesilmişti. Mecazi olarak söylemiyorum.

Gerçekten bir an nefes alamayıp ve öleceğimi sanmıştım. Bir erkeğin bu kadar şiddetli orgazm yaşayabileceği en ucuz porno romanlarında bile yazmıyordu. Bu da yetmezmiş gibi üç saat sonra bir ikincisi daha başıma gelecekti.

Çok gırgır bir fıkra duymuştum. Kadınlar manastırında genç bir rahibe koşa koşa baş rahibeye çıkar ve hıçkırıklar içinde en büyük günahı işlediğini söyler ve günahlarının affolması için bir yol göstermesini ister. Baş rahibe kızın yüzüne şöyle bir bakıp bir limon almasını, sonrada ikiye kesip bir yarısını yemesini salık verir. Genç kız sevinçle “o zaman günahlarım affolacak mı?” diye sorar. Baş rahibe acı acı gülümseyerek “Günahların affolmayacak ama yüzündeki bu salakça mutlu gülümseme silinsin de diğer rahibeler durumu anlamasın” der.

Gün ağarmadan ve yarım limonu yemeden eve gittiğimde Julide her zamanki yatak kostümleri ile horluyordu. Açıkçası ilk hafta bendeki değişikliği fark etmedi. Ancak bir süre sonra uyanmaya başlamıştı … Müthiş şaşırdığını hatırlıyorum. Nasıl oluyordu da dünyanın en efendi adamı böyle birşey yapıyordu. Bir süre cidden bocaladı ve sonunda karşı saldırıya geçmeye karar verip, eskiden beri uzmanlaştığı kıskançlık krizlerinden birini yapmaya kalktı. Bu durumda anteni kopmuş bir cep telefonundan daha kapalı olurdu. Konuşmanın faydasız olduğunu bildiğim için eskisi gibi ellerinden tutup onu yumuşatacağıma masanın üzerindeki ağır Murano kesme kristal kül tablasını alıp karşıdaki vitrinli dolaba fırlattım. İnanılmaz bir şangırtı koptu. Julide taş kesilmiş kalmıştı.

Aslında anasının bağırtılarına oldukça alışık olan Yeşim de odasından fırlayıp gelmişti. Çıt çıkmıyordu. “Bana kahve yap” dedim. “Orta şekerli Türk kahvesi olsun”. Gidip koltuğa oturdum ve dışarıyı seyretmeye başladım. Biraz sonra titreyen elleri ile kahveyi getirdi. Hayatımda ilk kez gerçekten “erkek” olduğumu hissediyordum. Ve son derece mutluydum. Arkamdan gelmeye başlayan minik şangırtılardan ve sessiz hıçkırıklardan cam parçacıklarının toplanmaya başladığını anlıyordum. Keyifle kahvemi höpürdettim.

Ayşe oldukça başarılı bir iş kadınıydı. Toplantılarıydı, seyahatleriydi derken haftada iki üç kezden fazla beraber olamıyorduk. Bu da benim son derece işime geliyordu. Bir yandan Julide’ye acıyordum ve her ne kadar bu duruma düşmemizde yüzde doksan onu sorumlu tusam da içim biraz eziliyordu. Cinsellik bu kadının içinde yoktu. Allah vermediyse onun ne kabahati olabilirdi ki. Julide ile beden evliliğimiz zaten yıllar önce tükendiğine göre, belki şimdi aynı çocuğu paylaşan iki eski dost olarak güzel şeyler yapabilirdik.

Ayrıca ben onun başka konularda başarılı olması için elimden geleni ortaya koymakta kararlıydım. Çok hoş bir döneme girmiştim. Cinselliği inanılmaz keyifli bir şekilde yaşıyordum. Evde hır gür çıkmıyordu. Kör bir göz gibi Julide’ye bakan camsız büfe sanki her türlü kavgayı önleyen bir tılsım görevi üstlenmişti.

Bir gece Julide yaralı bir çocuk gibi yatakta sokuldu. Onun bu haline dayanamamıştım. Eski üniversite günlerindeki gibi birlikte olduk. Ne iri göbeğine, ne yaygın kalçasına ne de sarkık göğüslerine baktım. Bir insanın cinsel sıcaklık istemesinin ne kadar doğal birşey olduğunu biliyordum. Kızımın annesi bunu benden talep ediyorsa almaya da hakkı olmalıydı. Benden bağımsız olarak bedenim de böyle düşünüyordu.

Daha sonra evde başka garip olaylar başladı. Sürekli birlikte olduğu kız arkadaşları sanırım ciddi bir taktik savaşı içine sokmuşlardı. Koca, her türlü istilacı güce karşı, tüm silahlarla savunulmalıydı. Julide on yıldır tüm ısrarlarıma karşın gitmeyi reddettiği jimnastik salonuna yazıldı.

Moron gibi yediği tatlı ve çikolatalar alınmaz oldu onun yerine ne kadar sebze meyve varsa dolabı doldurdu. Mahallenin dandirik kadın berberi yerine ciddi bir güzellik salonuna taşınılmaya başlandı.

Beli gittikçe inceliyor, gelişen omuz kasları göğüslerini çok daha diri taşıyordu. Kafkanın Metamorfoz’unu okumuş muydunuz? Sanki bu sefer onun tersi yaşanıyordu : bir hamam böceğinden harika bir insan çıkıyordu. Bu arada son bir değişiklik daha meydana gelmişti. Julide yatakta dişi panter kesilmişti. Her akşam üstümden inmiyordu. Yorgun olmam falan bahane değildi. Sanki bedenimle ayrı bir anlaşması vardı, onlar ikisi olayı koparırken ben içerden dehşet içinde olanı biteni izliyordum.

Bu arada Ayşe’ye gidişlerimde de herhangi bir azalma olmuyordu. Onun hem sohbetini hem de yatağını özlüyordum. Ancak yirmilik bir delikanlıyı bile kanırtacak bu durumunda sonsuza kadar sürmesi biraz zor olacağa benziyordu. İyi bir tedbir olarak aklıma Taocu seks geldi. Bilirsiniz bu öğretide erkekler boşalmazlar ve istedikleri kadar cinsel eylemde bulunabilirler. İkisi de yemedi. Her sevişmenin muhakkak sular sellerle “tapulanması” gerekiyordu. Sanki ruhumun anahtarı bu sularda gizliymiş gibi ikisi de boşalmamı istiyordu, hatta şart koşuyordu.

Birgün içimde birşey aniden “cırt!” diye yırtıldı. Julide’den inanılmaz nefret etmeye başladım.

Yaşantımın en mutlu olması gereken on küsür yılını kezzaba çevirmişti ve bütün bunlar ben “iyi bir insan” olduğum için başıma gelmişti. Ne zaman ki kötü olmuştum, bir anda her servis önüme sunulmuştu. İlgi, sevgi, seks, bakımlı ve güzel bir vücut, huzurlu bir yuva, ancak ben daha kötü bir adam olduktan sonra bana verilmişti.

Onca yıl sonra özverilere lanet ediyordum. Julide’nin ondan bana sağladıklarının yarısını alabilmek için yıllarca yalvarmıştım ama ağrıyan başlar, sinir krizleri, üşüyen, yağlı ve isteksiz bir vücuttan başkasına ulaşamamıştım.

Julide o akşam da şehvetle üstüme çıktı. Bedenime lanet ediyordum. Gene sertleşecek, gene yüreğimin istemediği bir sürü saçmalık yaşayacağım derken garip birşey oldu : Bu kez bedenim benden yana durdu. En azından teorik olarak erkekler her kadınla yatabilirler. Doğa onları böyle bir özellikle donatmış. Erkeğin vücudunun bir kadını sürekli reddetmesi ise çok ender olabilen bir durumdur ve bence kadına yapılabilecek en ağır hakerettir. Julide bildiği tüm hünerleri gösteriyordu ama “tık!” yoktu. Bense “Aslan evladım benim” diye içimden şarkılar söylüyor, methiyeler düzüyordum.

O geceden sonra bir daha Julide ile sertleşmedi. Kısa bir süre sonraysa içimdeki duygular dayanılmaz bir hale geldiğinden henüz dostça kalabileceğimiz bir aşamada evliliği bitirdik.

İşte, uzun yılların sadık, evli adamı böyle Boşanan Adam oldu …….

 

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

12 thoughts on “Vaka Çalışması – Neden boşandım / Boşanan adam”

 1. Yazı iyi, yazıyı tarihten çıkarıp bugüne getirmek çok daha iyi. Teşekkürler.

  Bunun dindar versiyonunu düşünün. Adam da belki dindar, aldatmayı doğru bulmayan bir adamdı bilemeyiz. Vicdan mevzusu…

  Ancak kocasına seks sunamayan kadın karşısında delirmemek, akıl ve beden sağlığını yitirmemek için erkeğin yapabileceği en makul çözüm bu.

  Acı, belki şerefsizce kadınlara göre ama gerçek. Seks yoksa yok.

  Adam da hayret spor yapmış, kendini geliştirmiş etmiş ama nedense orayı anlamadım seks gene de gelmemiş. Kokusunu mu aldı ne oldu, Ayşe oyuna girince her şey tersine dönmüş.

  Kepazelik. Bu işler böyle yürümeseydi keşke.

  Bugünlerde gündeme geliyor süresiz nafaka işi. İlerleyen yıllarda umarım nafaka işi biter.

  1. Ben bu yazıları paylaşırken kafamda öncelikle erkeği eleştiriyorum, size de öyle yapmanızı tavsiye ederim.

   Burada “iyi erkeğim” diye kendini avutan ama asıl sorunu ciddi şekilde feminenleşmek olan bir erkek var. Kadının kendini salması, seksten soğuması vs … hep bu yüzden. Bunu adam erkek saldırganlığı gösterdiği anda kadın yatakta panterleşince görüyoruz zaten.

   Korku oyununu gerçekten aldatarak oynamaya gerek yok. Bana tavsiye soranlara söylüyorum : “geceleri geç gelmeye başlayın, iş gezisine gidiyorum diye yalan söyleyip güzel bir tatil yapın” diye. Bu tür anormallikler bile kadın çetesinin (dikkat et adam bu çeteden bahsediyor) başka kadın olduğu sonucunu çıkarmasına yeter. Bunun üzerine kıskançlık krizinde o küllüğü büfeye fırlatıp kahveyi istese de hemen hemen aynı etkiyi yaratırdı. Dikkat et eskiden beta beta kadının ellerinden tutup onu yumuşattığını itiraf ediyor. Tek bir erkek harreketi ise herşeyi değiştiriyor.

 2. Adam istek duyduğu için maalesef yazmış. İlgimi çeken şey şu ama,

  “Cinsel dürtülerimi bastırabilmek için ağır sporlara ve ağır çalışmalara yöneldim. Evet, çok zaman insan bütün enerjisini ve hırsını bu şekilde yok edebilirse belli bir huzura kavuşuyormuş. ”

  Şimdi sporun önemini zaten biliyoruz. Ama testesteron arttıkça libidonun da yükselmesi gerekiyor. Spor, cinsel dürtüyü bastırıp, yok mu ediyor?

  Bir de mail attım hocam, boş vaktinizde bir baksanız çok hora geçer. Elinize sağlık.

  1. Hocam ben adamın beklentisinin o olduğunu düşünüyoum, gerçekte ise muhtemelen lipido tavan yaptı. Hatta bu sayede çoğu erkek gibi orta yaş krizi fırsatını kaçırmak yerine “azgın(!)” bir plan yapıp sevgili edinmeye girişti.

  2. Hocam kısaca özetlemek gerekirse sporcu kendini overtraining denilen olguya soktuysa testosteron seviyeleri düşebilir. Ama bu elit atletler ve sapıtan tipler dışında cok zor gözüken bir durum.

 3. Spor ile ilgili şöyle bir şeye ulaştım. Şimdi bu yazı eskidi sayılır. Giren okuyan bakan olur mu bilemem.

  Mastürbasyonu bıraktın diyelim. Öyle hop 1 haftada 1 ayda testo fırlamıyormuş. Spora başlasan dahi. Overtraining olayında testo düşüşünün olduğunu zannetmiyorum ayrıca.

  O testo 1 yılda anca yükseliyor deniyor. Androjen reseptörlerinin devre dışı kalması filan epey uzun bir süreç sürüyormuş.

  NoFap orucu dünyadaki en zor oruç. Boş kaldığın an elin gidiyor. Spor da yapsan böyle. Mutlaka bir işten diğerine geçmeli. Spor bitti eve geldin, hobi, dil öğrenme, yazılım geliştirme vs vs.

  Testo oranını artırmak-tamam 1 haftada yükseliyor ancak zirve noktası bir yılı dahi iki yılı dahi bulabilirmiş.

  Bu konuyu ben araştırmaya devam ediyorum. Mastürbasyon kadar düşman bir şey yok herhalde bizim için. Peki itin öldüğü yerdeki adam ne yapacak mastürbasyon yapmazsa onu bilemiyorum.

  Hadi ayda bir yaptın… Seviye yine düşüyor, sıfırdan başla filan olmaz.

  1. Mastürbasyonun testosteron seviyesini düşürdüğünü hiç sanmıyorum. Elinizde bilimsel kanıt varsa sunun. Aksi halde böyle şehir efsaneleriyle işimiz olmamalı.

 4. Kadınlar yorum yazdığında burası erkek ortamı denilmiş biliyorum farkındayım ama yine de yazmam gerek cidden şimdi .

  Ben bu yazıyı okuduğum zaman kendi hayatımla müthiş benzerlik kurmuştum ama olaya ne erkek ne kadın olarak bakmadım klasik iyilik eden kötülük bulur kötülük eden iyilik bulur gibi bir mantıkla anlamıştım .
  Size göre olay kırmızı hapta ise peki bana göre neydeydi.
  Ben ne zaman sessiz sakin özverili son derece iyi güzel nitelenecek şekilde davransam yoksayıldım değer kıymet görmedim ne zaman ki cadı gibi gerginlik çıkaran sorun çıkaran oldum aynen böyle bütün ilgi sevgi maddiyat önüme serildi.
  Çok uzun zaman sürekli kendi kendimi sorguladım ben kötü olmak istemiyorum huzursuz oluyorum bundan , onun ilgisi sevgisi buna bağlı ise ben yokum dedim .
  Çünkü kötü olmak zor , enerji kaybettiriyor beni yoruyor cadılık zor cidden .
  Erkekler de mi kötülükten anlıyor yani ?
  Öyle olsa da öyle olmayı tercih etmiyorum etmek te istemiyorum ama bunu da merak ediyorum .
  Belki de en başta söylediğim gibi olay kadının erkeğin değil de
  insanın nankör olması ile ilgili olamaz mı ?

  1. Bu nankör kelimesinin kadın ya da erkek için ilişki bağlamında kullanılması hoşuma gitmiyor. Evlat değil ki bu yaptığı nankörlük olsun.

   Kırmızı hap bağlamında senin problemin karşındakinin ilgi yönetim özürlüsü olması.

   Bakın bence kadın ve erkek nüfusunda kötü sayısı aynıdır. Kırmızı hapta bazıları pipili olan haklıdır gibi ekstreme gidebiliyor. Ben onlardan değilim. Ama kırmızı hapın artısı şu ki (1) toplum ilişkide abartı bir şekilde hep erkeği suçlu görmeye meyilli ve (2) biz heteroseksüel erkeklere yazan bir site olduğumuzdan karşına çıkabilecek kötü erkek bizim konumuz ya da ilgi alanımız değil. Kadın bencilliğinden bahsederken örneğin karısını ve çocuklarını terk eden adamı görmezden geldiğim için konu etmediğim düşünülebilir. Ama dediğim gibi heteroseksüel erkek açısından ilişkileri işliyoruz ve erkeklere kadın tercihinde problemleri gösteriyoruz. Kendisine yazdığımız kitlenin hiçbir zaman bir erkekle terk edilme veya aldatılma problemi olmayacağı için konu edinmiyoruz. Özellikle de hem kendi kafasında hem toplumun gözünde ne olursa olsun suçlusu kendisi olan erkeklere.

 5. Evet ilgi yönetimi konusu ile örtüşüyor .

  Gereksiz yersiz tartışma sorun çıkarmak insanı yıpratan bir şey herkes sakinlik ve huzur arar zaten ilişkilerde .

  Boşanan adam yazısının yayınlanması ile sitede olaya
  tek yönlü bakıldığını düşünmedim ama yazıyı okuyunca ibretlik bir benzerlik kurup hayatımla, aynen bu anlamda sorun yaşayan başkalarına da olayı aktarmıştım .

  Sitenin anlaşılması güç değil .
  Kadın, kadın hakları , kadınlık gibi kavramların sürekli olumlu bir şekilde ve kadınlara destek amaçlı gündemde olması, dahası bu konuda kitap tartışma makale sempozyum ne ararsan kolaylıkla bulunabilen çağdayız .
  Buna karşılık erkek erkeklik erkek hakları diye bir şeyin esamesi yok. Erkeklik gibi kavramlar kaba ve cahilce nitelendiriliyor.
  Bu korkunç bir şey .
  Erkeklik kavramı sindirilerek hedeflenen şey nedir anlamıyorum onu da .
  Uzun vadede erkek gibi erkek bulamayacak ve aslında en çok bu yüzden her zaman gergin ve sakinlikten uzak olan kadınlar düşünsün onu da .

  1. İşte tam senin gibi kadınların sayısının artması ve sesinin daha çok çıkması lazım. Gerginlik çıkarmak hem fiziken hem ruhen yoruyor insanı. Hele ki bomboş şeyler yüzünden.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *