Romantizm: Beta tuzağı mı yoksa bir silah mı?

Ya da şöyle sorayım soruyu: Kırmızı hapı yutmuş bir erkek romantik olabilir mi?

Kısa cevabım, olabilir. Uzun cevabım, eğer doğru şartlarda ve zamanda olursa tabii ki olabilir!

Öncelikle şunu belirteyim ki romantizm çok büyük oranda uzun süreli ilişki malzemesi. Öyle tek gecelik ilişkiler veya fakbadi olarak tabak çevirmek için kullanırsanız ağır sıçarsınız, kimse de temizleyemez. O yüzden derdim, uzun süreli ilişkisini ve belki ileride evliliğini sağlam ve hatunun sizden başka bir erkeğe yüzünü çevirmek istemeyeceği biçimde yürütmek isteyenlere yardımcı olmak.

Hatunların romantizm merakı malum. Yoksa bu kadar romantik-komedi filmleri ve dizileri reyting rekoru kırmazdı. Ama gerçek hayatta erkekler o filmlerdeki romantizmi yaşatmaya kalkınca hatunlar vebadan kaçar gibi kaçıyor. Mesnevi yazar gibi attığınız 4578 satırlık şiire kız sadece gülücükle cevap veriyor, yazdığınız aşk mektubunu posta kutusundan bile almıyor, buluşmada verdiğiniz kırmızı gülleri siz lavaboya gidince çöpe basıyor. Üstelik bu hatunlar, o filmlerin/dizilerin müdavimi. Neden böyle oluyor peki?

Yanlış zamanda romantik oluyorsunuz da ondan.

Diyelim ki ben size bir yemek tarifi veriyorum. Bu yemeğe su katmanız lazım, ama suyu yemeğin sonunda katmanız gerekiyor, yoksa yemeğin tadı olmuyor. Siz tutup yemeğin başında suyu koyuyorsunuz, ondan sonra bana gelip yemeğin niye tatsız olduğunu soruyorsunuz. Ben de size diyorum ki yapacağınız işin amk.

İşte romantizm de böyle bir şey. İlişkinin gereken yerinde koymazsan o ilişki yavan kalır. Ama ilişkiye romantizm koyacağım diye hemen eklerseniz bu sefer yine tadı kaçar. Hatta çok sevdiğim ve abim diyebileceğim 40’lı yaşlardaki yakın bir arkadaşımın romantizmi üzerinden konuyu daha da detaylandırayım.

Bu abimizle ben ilk çalıştığım yerde tanıştım. Eli yüzü düzgün, fitliğini korumuş, işyerinin en şık giyinen adamıydı. Takım elbisesiz gördüğümü hatırlamam kendisini. Daha önceki iş yerinde bir kadına aşık olmuş. Ama nasıl aşk, adam onunla yatıp kalkıyor. Kadına bir şiir yazıyordu, yemin ediyorum okuyunca benim veresim geldi o derece. Ciddiyim bak, yani adamda şairlik yeteneği de vardı. Hatunun bir lafıyla 1 saat ötedeki ilçeye kahve içmeye koşa koşa giderdi. Tabii romantik yemekler, hediyeler gırla gidiyor. Sonunda bu hatuna evlenme teklif etti ve bilin bakalım ne oldu?

Tabii ki kabul etmedi amk. Etse şaşardım zaten. Kızlara sorsan filmlerdeki gibi adamlar nerdeeeee. Ama gerçek hayatta hepsi böyle bir adamla karşılaşınca tiksinerek kaçıyor. Dış görünüşle yaratılan değeri, zamansız romantizm tek başına batırıyor.

Halbuki o abimiz kızı aşık ettikten ve ilgisini tamamıyla kendine çevirdikten sonra bu işlere girse hatunun aşkı uzaya varacaktı. Ama erkekler maalesef mavi hap turnusolu filmlerin etkisiyle romantizmin en başta uygulayarak kadınların etkileyeceğini sanıyor. O kadınlar filmlerdeki romantizmi başroldeki adamın karizmatik oyuncuyu beğendikleri için olumlu tepki veriyor, yani romantizmin “o” adamdan gelmesi önemli, senden değil.

Böylece romantizm, kadınların çok talep ettiklerini belirttikleri ama değersiz adamdan gelince tiksindikleri bir beta tuzağına dönüşüyor. Daha doğrusu kadın, hiçbir şey almadan her şeyini veren bu erkeğe saygı duyamıyor ve aşkını veremiyor. Anahtar kelime saygı. Saygı görmeyenin romantizmi değersiz. Sağlam basan, hedeflerini belirlemiş, iyi giyinen ve vücuduna iyi bakan, karizmatik erkek davranışlarıyla kızı kendinize çekmeden uygulayacağınız her türlü romantizm taktiği elinizde patlar.

Diyelim hatunu rüyalarının erkeği olarak etkiledik, ilişkiye tam gaz başladık. O zaman romantizmi nasıl uygulayacağız?

 1. Öncelikle almadan vermeyeceğiz. Amcığın 16 buyruğunda da belirtildiği üzere “Seni seviyorum” lafını hatundan duymadan romantizm yaşatmak yok. Çünkü bu laf bizim de romantizmi uygulamamız için işaret fişeği olacak.
 2. Yine aynı buyruklarda belirtilen altın orana uyacağız, yani 3’te 2. Her zaman verdiğimiz romantizm, aldığımızdan birazcık az olacak. Kumar makineleri gibi düşünün. Bu makineler arada bir kazandırır ki oyuncu hep kaybediyorum deyip sıkılarak kaçmasın. Siz de arada hatuna ateşi vereceksiniz ki yanmaya devam etsin. Romantizm de bu ateşe atılan odunlar.
 3. Romantizminiz kesinlikle ama kesinlikle düzenli olmayacak. Yani her gün papağan gibi şiir okuyamayacaksın, iltifat etmeyeceksin, şarkı göndermeyeceksin. Hatun bunu senin görevin saymayacak, Pavlov’un iti gibi beklentiye girmeyecek. Beklenmedik anlarda yaşatılan romantizmin etkisi atom bombasından büyük oluyor, kendi tecrübemle sabit.
 4. En önemlisi, hatun tabii ki bu doğru uygulanan romantizmin tadını alınca daha fazla isteyecek, ara sıra shit test olarak “sen beni eskisi gibi sevmiyorsun hıh” diye başınızın etini yiyecek. “Aaa hatun sevdi o zaman neden her gün onu yalayan sıkıcı bir beta olmuyorum ki?” deyip de romantizmi sıradan hale getirmeyeceksiniz. İlk üç maddeyi ihlal etmeden bildiğinizi okumaya devam edeceksiniz. Bu dediğimi evlilikte yapmak zor olabilir ama unutmayın ki çerçeve her şeydir.

Bunları bilip uyguladıktan sonra romantizmi beta tuzağından güçlü bir silaha dönüştürmek mümkün, yine kendi tecrübemle sabit. İşte o vakit arkanıza yaslanın ve ilişkinizin/evliliğinizin gram dırdır olmadan sakin denizlerde seyredişini izleyin.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Çeviri Manyağı

Sitenin anti-feminist ve gözlemci abisi, kardeşi. Kendisine thalesengeditor@gmail.com adresinden karı-kız meseleleri için ulaşabilirsiniz.

16 thoughts on “Romantizm: Beta tuzağı mı yoksa bir silah mı?”

 1. Hocam bir kadın kurabiye yapmakla kadını bağlaştıramazsın, kadın olduğum için değil de kendim yapıyorum derse ne cevap verilebilir?
  Bu kadının kocası ilk başta mı hata yapmıştır yoksa sıradan bir shit test mi?

  1. Bu feminist zırvası bir laftır, ve evet bu kadınla evlenmek büyük hatadır. Ancak cevap her standart shit testte olduğu gibi gülüp geçmek olmalıdır.

 2. Bir yazar vardı Aşık olduğu kadın keman çaldığı için ve kadını rüyasında gördüğünden
  Takım elbise giyip uyuyormuş falan
  Kadının biri BU NASIL NAİFLİK BU NASIL KİBARLIK yazmış aq

  Kadına bağırasım geldi lan
  Böyle bir erkek bunu senin için yapsa SAYGI DUYAR mısın lan ASLA
  Solipist mallar

  1. İşte dediğim gibi “o yazar” olduğu için yaptığı hareket naif. Hareketin ne olduğu kadınlar için önemli değil, kendilerini etkileyen bir erkekten gelip gelmediği önemli.

 3. Gelin size romantizmi nasıl kullanacağınızı anlatayım.

  Açıkçası kısa süreli hatun düşüremeyen bir adamsanız ki bu normal yani kadınların kısa süreli ver radarına girmiyorsunuz demektir. Buna yapıcak çok bişey yok. Seksi seksle takas edemiyorsanız araya duygusal ilişki koyacaksınız!

  Kadına duygusal şeyler yaşatıcaksınız ve onun duyguları üzerinde etkiniz olması lazım. Asla sürekli iyi davranan efendi erkek olmayın. Kıza negatif duyguları da yaşatıcaksınız sürekli duygulara oynayacaksınız.

  Kadın sürekli bu itme-çekmeden beyni yanana kadar yaşattığınız duygu selinden etkilenene kadar oynamaya devam.

  Bazen aşırı ilgi alaka gösterip öteki zaman ortalarda olmayacaksınız. Bazen beraber olmayacağınızı çünkü çok farklı insanlar olduğunuzu bazen ise başka kızlardan bahsediceksiniz aklınızı karıştıran.

  Kadınlar duygularıyla yaşayan bir kaotik varlıklar. Duygu yelpazesi yaşatırsanız size de şans düşer.

  Bu tavsiye potansiyel olarak %30 erkeği ilgilendiriyor. Kadının size oynama şansı vermesi lazım ki romantiklik stratejisi işe yarasın. Hiç şans alamıyorsanız kaybeden %50 gruptansınızdır geçmiş olsun

  1. Hocam zaten anlatmaya çalıştığım da buydu, romantizmin sürekli olmaması it-çek mekanizmasına hizmet ediyor bi açıdan. Kadının oynama şansı verdikten sonraki süreç yani, öncesi diğer yazıların konusu.

  2. Güzel bir kullanım bilgisi olmuş teşekkürler üstad 😀 Romantizm işi az çok öğremiş erkeklerinde bilmesi gerektiği gibi güçlü bir silahtır. Kadında ilgiyle beslenen bir varlık olduğu için sürekli aynı ilgi o ilginin kalitesini düşürür. Yani babası kasap olan birinin hergün etle beslene beslene etten soğumuş olması gibi bir durum.

 4. İdeal ilişki aslında erkek hatuna yazar bir yerden tanışırlar(sokak,internet,cafe,arkadaş ortamı,bar vs)

  Sonra konuşulur ve buluşulur. Kahve içilir sonra bira/şarap içilir. O gece beraber geçirilir.

  Ancak işler çoğu erkek için öyle gitmiyor. Kadın size fırsat sunmadığında flört işlemi aksamış ve sizin için çalışmaz hale gelmiş oluyor. Her yerde yalnız erkekleri görüyorum.

  İlki görünüşünüzü ve özgüven problemlerinizi halledin. Bunlar temel şeyler.

  Daha sonra gelişmeye başlayın ve ilginç birisi olun. Kadınların ilgisini çekmeyi öğrenin. Mesela kahve falı öğrenin en azından kızların ilgisini etrafınız da tutarsınız ve sizin yanınızda rahat ederler. Buradan sonrası sizin oyununuza kalmış.
  Buradan çeşitli duygular verebilirsiniz. Bazı malzemeleri kullanın kahve falı vs gibi işinizi kolaylaştırır. Ama sakın gay kanka olmayın.

  1. Peki hocam ilk tanışmada kıza yanlış izlenim (yani beta)verip sonrasında artık işi düzeltmek yani yanında çok güzel hatunlar maskülen tavırlar vs vs sergileyen erkek o ilk izlenimi duzeltebilirmi kankam bunu başardım demişti ama size göre nasıl yada gerçekten öylemi ne dersiniz

 5. Kadının hayal gücüne oynamasını bilen erkek her zaman kazanır.Amele gibi kızla tanışır tanışmaz özgeçmiş verip her şeyi ortaya dökersen gizemi öldürür siki tutarsın.Romantizmin iyisi beklenmedik bir anda ve kişiden gelendir.Eğer siz zaten ortamlarda Romeo olarak bilinen bir adamsanız sizin yapacağınız romantizm pek bir etki yaratmaz çünkü sizden beklenen bir şeydir.Önce erkek olun sonra romantik.Erkeklerin en büyük sorunu her şeyi bir anda kızın önüne sermeleridir.Her şeyi bir kerede verirsen ilerde verecek bir şeyin kalmaz.Romantizmin sırrı gizemde ve kaosta yatar.

 6. Güzel bir post. Romantizm kartını sürekli oynayan erkeklerin kesinlikle bilinçlendirilmesi ve elinde güçlü bir kartı bu kadar kolay harcamaması gerektiğinide öğrenmiş olduk. ”Erkeklerin ödül birimi seks, kadınların ise ilgidir” dinamiği ile ilgi kısmını sürekli yaşatmanın ve sonuçlarının örneğide hoşuma gitti 😀 Yukarıdaki abiye üzüldüm ya o kadar yatırım yap, kendini inandır, tüm kozlarını oyna ve sonra red cevabı al :/ Cidden ağır bir sınav yaşamış ama suçu kadında değil kendisinde araması gerektiğinide öğremiş olmalı.

  1. Biz de üzüldük ama onun üstüne hala çabalayıp tekrar kıza evlenme teklif etti, yine red yedi. Hadi önceden hapı bilmiyorsun da red yiyince bari akıllan be adam. Ben hapı anlatmadan güzelce uyarmak istedim, az kalsın aramız bozulacaktı sanki hatuna orospu demişim muamelesi yaptı. Bazılarına ne yaparsan yap fişten çekilmiyor maalesef, hele de ruh ikizi sendromuna girenler.

   1. Beta zihniyetine sahip bir adama laf anlatmaya kalkmak dünyanın en tehlikeli işi olabilir. Beyinleri körelmiştir o adamların. Laftan anlamazlar üstüne bir de seni suçlarlar. Aynısı başıma geldi. Ders aldım bundan sonra umrumda olmaz. Herkes yaşayarak öğrensin. Bana kimse anlatmadı. TRP’yi yaşaya yaşaya, zorlu yollardan geçerek keşfettim.

 7. Site tam bir ‘erkeğin el kitapçığı’ ya da ‘Erkek adamın klavuzu’ gibi bir şey.

  Saygılar.

 8. sürekli artık sen beni sevmiyor musun diyen kadınla ilişki içersinde nasıl başetmeliyiz ? ve nasıl cevap vermeliyiz? yoksa o andan itibaren terk mi etmeliyiz ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *