Ağlayan kadın – Kahraman otelci Youtuberlara karşı

Elle Darby, balık dudaklı, tanesi 5,000 Dolara satılan iyi kalite seks doll mu gerçek insan kadını mı anlamak için bir 5 – 10 saniye bakmanız gereken plastik kadın modeli sosyal medya ünlüsü Youtuber hatunlardan biri. Bu YouTuber ve kendisi gibi kuru kalabalık 80,000 takipçisi ile Dublin’de bir otel sahibi arasındaki savaşı buraya taşımak istiyorum. Zira feminen ağlak bebekliğine iyi bir örnek. Ve bu saldırı geri teptiği için de eğlenceli bir olay.

Efendim, bu Youtuber, Dublin’deki The White Moose Cafe otelinin sahibine bir mail atıyor ve diyor ki : “Erkek arkadaşımla Dublin’e geleceğim. Otel bakıyordum ve sizin oteli gördüm. İkimiz bedava 5 gece kalabilirsek karşılığınızda oteliniz ile ilgili Youtube kanalımda video yaparım. 100,000 takipçim var.”

Youtuber “Balık Dudak” Elle Darby (ağır plastik makyaj ve fotoşop eşliğinde)

Bunda bence bir sorun yok. İsteyenin bir yüzü kara.

Otel sahibi ise bu maili, balık dudaklının ismini kapayarak yayınlıyor ve bedava kalma karşılığında iyi izlemin yazma olayını eleştiriyor. Özel bir maili yayınlamaması lazım diyebilirsiniz ama sonuçta kadını ifşa etmeden, muhtemelen sıklıkla aldığı bu bedava kalayım sana iyi yorumlar yazayım teklifini eleştiriyor. Sonuçta dediği şu ve bence haklı : “Bu YouTuberlar bedava kaldıkları için bir otel ile ilgili beğeni yazısı yazıyorlar. Bunların yorumlarına nasıl güvenebilirsiniz ki?”

Bundan sonrasında ise 80,000 takipçisi ve kendisi de genç ve güzel olduğu için her bir boka “hakkı” olan kızımızın, çağın kültürel silahı “kurbanı oynamak” (victimization) ile otele saldırması şeklinde gelişiyor. Yeri gelmişken bu 80,000 takipçinin çoğunun kızımız gibi boş millenial olduğunu tahmin etmek zor değil. Hani şu 300,000 Dolar öğrenim kredisi çekerek Lezbiyen Dansları gibi dandirik bir alanda lisans alıp sonra da Starbuck’ta barista olarak bu krediyi geri ödeyen, bildiğin çulsuz ama en elit (!) ABD gençliği.

İçinde bol bol ağladığı bir video yayınlayarak o maili kendisinin yazdığını ve bunun kendisini çok aşağıladığını belirtiyor. Videonun başlığı “teşhir edildim” ama kendi kendisini teşhir ediyor. Otel sahibinin gönderdiği ekran görüntüsünde kendisinin ismi yok. Tabii ki bol bol ağlıyor. Bedava çikolata istemiş ve sonrasında kahraman bakkalın olmaz demesi üzerine ağlayan velet gibi ağlıyor. “Ağlama Melis” tayfasının en derin ergen duygusallığına oynayan bu gözyaşları karşılık buluyor ve Youtuber’ın kuru kalabalığı otele saldırıyor. Efendim sen nasıl böyle yaparsın, Dublin’e gelince sende kalmayacam, kimse kalmayacak, batacaksın, bik bik bik. Bir de üstüne otel değerlendirme sitelerine girip hiç kalmadıkları otele negatif review bırakıyorlar.

Otel sahibi Paul Stenson kendi kendisini ifşaa etmiş bu Youtuber ve kuru kalabalık 20lik ergen ordusuna karşı ise o bekledikleri pişmanlık dolu özür mesajını değil, şu aşağıdaki “siktirin gidin” mesajını yayınlıyor. Adam kısaca diyor ki “bütün blog yazarlarına yasak koyduk. Otelimize gelirseniz, attırılacaksınız”. Otelci, kızı kendi mesajında hiçbir şekilde teşhir etmemesine rağmen kızın kendi kendini teşhir ettiğini de belirtiyor.

Jordan Peterson’un dediği gibi. Bu insanlardan özür dilemek büyük hata. Zira bu insanlar özürü suçluluk itirafı olarak anlıyorlar.

Otelcinin karşı atağı ise büyük bir destek görüyor ve binlerce kişi, otelcinin arkasında yer alarak balık dudaklı ve çetesini yeriyor. Kısaca hatun kendi hırçınlığından prim yapayım derken hem otelin reklamını yapıyor hem de kendini rezil ediyor.

Beyaz şövalyeler, ağlayan kadın = haklı kadındır gibi otomatik bir reflekse sahip zavallılar. Kadınların zaten kızkardeşlik dürtüsü var, aralarından birinin bir erkekle problemi olsun, hemen haklı mı haksız mı anlamadan arkasında olma dürtüsü var. Fakat, ağlayan kadın genellikle bunu silah olarak kullanan kadındır. Ağlamasının sebebi, haksızlığa uğramasından ziyade nedense kendi hakkı olduğuna emin olduğu birşeyin kendisine verilmemesi ya da birinin kendisine sıradan bir ölümlü olduğunu hatırlatmasıdır.

Otel lüks ve pahalı ama eğer yolum Dublin’e düşerse ilk tercihim The White Moose Cafe olacak.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

20 thoughts on “Ağlayan kadın – Kahraman otelci Youtuberlara karşı”

  1. Omega ve sigma gibi ekstra kavramlarla ilgili yazmayi planliyorum. Omega erkek egemenlik hiyerarsisin dibidir. Betalar kadinlar icin 30 yasina kadar gorunmez iken omega oldukca gorunurdur ve kadinlarda tiksinti yaratirlar.

   1. Bence de yazmalısın bunlar güzel yazılar da artık mart ayındaki gibi farklı içerikler bekliyoruz Erkek Adam . Eline sağlık

   2. Ben bu tabiri ilk kez ekşide görmüştüm. Hatta tanımı yapanlar fazla üzerinde durmadan yapmışlar. Çok da açıklayıcı değil aslında. Bununla ilgili bir yazı güzel olabilir.

  2. Alfa ve beta diye erkekleri tanımlamak bizim için faydalı. Neyin doğru veya yanlış olduğunu görebiliyoruz. Omega, Delta vs gibi erkeklik skalasının dibindekiler için kullanılıyor. Beta’dan aşağısı için sınırlar veya ayrımlar çok önemli değil bence, ama Omegalar hakareti hak ediyorlar. 🙂

 1. bence burdaki kız en ilkel davranışlarımızdan olan bir eylemi gerçekleştirmiş. çığırtkanlık yapmak. ama durum gözünen o ki ters tepmiş.

 2. Bir de su kadinlari takip edip, surekli like’layanlar ve iltifatlara bogan yorumlar atanlar var.

  Bir de narsist erkeklere tavsiyeleriniz var mi?

   1. Evet, biraz anlatim bozuklugu yapmisim. Ilk cumle de ” betalar bu kadinlari bile goklere cikariyor” diye konuyla ilgili yorumum sadece.

    2. si konudan biraz farkli bir soru. Cunku narsisizm de biraz yanlis anlasilmis bir konu gibi. Yani aslinda, o betalarin ilgiye, iltifata bogma hareketleri, kizin ona deger vermesi icin yapiliyor. E narsisizmin kaynagi da kendini “oldukca degerli” hissetmeyi istemek.

    Simdi bunun haricinde narsisitlere tavsiye ve onerileriniz var midir? Psikiyatristim bana kizlarla konusurken ilk basta “heyecanlandigini soyle, belki sempatik bile gozukursun, hosuna gider falan” demisti. Ben de bunu belirtmeyi reddetmistim (sebebini biliyorsunuz) kafa karisikligim bu yuzden. Belki de bunu reddettim diye narsisist tanisi koydu cunku narsisist, duygulari gostermeyi gucsuzluk olarak algilar ama kirmizi hapta da isler biraz boyle degil mi?

    Bu arada yurtdisinda okudugumdan o psikiyatristi biraktim.

 3. Hocam, kız arkadaşımızla dışarı çıktığımız zaman açık giyinmesine müdahale etmelimiyiz. Açıktan kastım bakışları normalden daha fazla üzerine çekecek kadar, artık nasılını siz düşünün. Ben karışmak gerektiğini düşünüyorum, ama karışırsak kadın bunu bizim korumacılığımız ve sahiplenmemiz olarak algılayıp bizi daha çekicimi bulur, yoksa özgüvensiz vs. falan olduğumuzu düşünüp bizden soğur mu?

  1. Ben hep karıştım ve tam tersi “erkekim benim” tepkisi aldım. Türkiye’de kadınlar çoğunlukla bunu erkeklik göstergesi olarak algılar. Algılamayana rastlarsan terk et. Partner koruma doğal bir dürtüdür.

 4. Kadınların özeti gibi resmen. Kadınlar, her zaman istedikleri yerde istedikleri şeyi yapıp, bunun sorumluluğunu almak istemiyorlar. Bunun için sorumluluk sahibi adamlar kapış kapış gidiyor. Sebebini anlamak zor değil:

  Kız- Aşkım arabayı vurdum
  Erkek- Yenisini alırız bebeğim. Sana bişey olmadı di mi?

  K- Aşkım kartından 8 bin liracık harcamışım haberin olsun
  E- Köpeğin olsun aşkım. 8 bin azmış, keşke daha da abansaydın

  K- Aşkım banka soydum ve bir polisi öldürdüm
  E- Hallederiz

  K- Aşkım altıma sıçtım
  E- Ebenin amı.

  Örnekler arttırılabilir. Düşünsenize sürekli götünüzü toparlayıp, sizi her daim huzur ve refaha kavuşturacak biri var yanınızda. Beş dakikalık orgazm taklidi için mükemmel bir bedel. O yüzden sorumluluğu kendiniz için alın. Başkası için alırsanız Gollum olmanız işten bile değil. Haberi geçen gün okumuştum ama kaşarın ağlayıp sızladığını şimdi gördüm. Bence “siktir git” diyen otel yöneticisine her an verebilir demedi demeyin:D

 5. Meseleyi tam anlayamadığım için(ing. bilmiyorum) kıza saydıramayacağım ama bu “Ağlama Melis” olayına tamamıyla katılıyorum.Toplum erkeğe o kadar baskı yapıyor ki bazı kişilerden, erkekler kadının göz yaşına dayanamaz, gibi anormal sözler duyuyorum.Bence bu sözlerin temelinde karşısında ki kadını günahsız ve kanatlı bir melek gibi görme psikolojisi yatıyor.Erkek bu kadar mal olunca ömründe sevgilisi de olmuyor.Dolayısıyla boynuzlanma şansı da olmuyor.Dolayısıyla da hiçbir zaman Red Pill’le tanışamıyor.En azından dışarıdan ben böyle gördüm, benim gibi ilk sevgilisini Red Pill’den sonra bulanlar da vardır elbette.Ama sayımızın azınlıkta olduğunu düşünüyorum.

 6. Bugün kadir copdemır Şule ile vıtrındekıler programına katıldı. kadından anlayan erkekler istiyoruz aşktan ziyade, gibi bir şey söylendiğinde , kadir copdemır de o zaman da sıkılıyorsunuz diye yapıştırdı cevabı. Bence ona iyi. Bir erkekadam.org nısanesı vermelisiniz. Erkek gibi erkek adam gibi adamkadir abi.
  Şuradan izleyebilirsiniz.
  https://www.kanald.com.tr/sule-ile-vitrindekiler/bolumler/sule-ile-vitrindekiler-21-01-2018

  1. Zaten ikinci linkteki adam yazmis olayin aslini.

   Sunepe beta erkegin en cok rastlanan ozelligi bu. Kendisi gibi sunepe betalar cogunlukta olmasina ragmen “kotu cocuklar”in cogunluk oldugunu dusunur ve “ben aslinda bulunmaz hint kumasiyim, kizlar birgun elbet degerimi anlayacak” der.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *