AWALT – All Women are Like That

All Women are Like That (AWALT) ve bunun karşıtı Not All Women are Like That ( NAWALT ) manosphere’de çok kullanılan kavramlar. AWALT’ın kelime kelime Türkçe anlamı “Tüm Kadınlar Öyledir”. NAWALT ise “Tüm Kadınlar Öyle Değildir”.

AWALT’ın ekşi sözlükteki açıklaması şöyle ve yanlış :

“all women are like that anlamina gelir. kadinlarin cikarci, bencil, ve dogru damizlik erkegi elde edene kadar hicbir pislikten kacmayacagini varsayar. hoslanmadigi erkegi kisisel amaclari icin kullanir, bir nevi kadinligini kullanir.

bu tur kadinlar evlendikten sonra da, kafesledigi erkegi cesitli kavga, sorun, cocuk ile mesgul tutup iliskide baskinligi saglamaya calisir. buraya kadar, neredeyse kezban tanimi ile ortusmektedir.

bosanma arifesinde, kocasinin mal varligini hupletmek icin avukatlara ruhunu teslim eder.”

AWALT tüm kadınların aynı (ve kötü) olduğunu iddia etmez, öyle olsa idi AWAS (All Women are Same = Tüm Kadınlar Aynıdır) denirdi. Entellektüel tembelliği olan birçok insan “tüm kadınlar” kısmını görür görmez hemen atlayıp, “tüm kadınlar aynı abi, hepsi hipergami kölesi, boşandın mı ağzına sıçar, bla bla” çıkarımları yapar. AWALT’ın anlamı şu :

Tüm kadınların davranışlarını yöneten evrensel biyolojik ve psikolojik prensip, kural ve dürtüler vardır. Bu evrensel özellikler yüzünden kadınlar belli durumlarda belli tepkiler verme eğilimindedir.

Örneğin bir kadının partneri güçsüzlük göstermeye başladığında, o kadın partnerinden cinsel olarak soğur. Hipergami, bencillik, duygusal davranma gibi özellikler AWALT şemsiyesindedir.

Yanlış anlaşılan konu ise, AWALT dürtüsünün etkisi ile her kadının aynı şekilde harekete geçeceğidir. Örneğin yukarıdaki örnekte her kadın partnerinden cinsel olarak soğusa da, her kadın kendi yetiştiriliş, inanç ve değer çerçevesinde farklı şekilde aksiyon alacaktır :

Örneğin bir kadın sadece partneriyle seks yapmamaya ya da seks sıklığını azaltmaya giderken, diğeri partnerle sekse devam edecek ama çevresinde henüz cinsel ilişkiye girmediği uydu erkek çemberi yaratacaktır. Bir diğer kadın hemen partnerini alfa serseri ile boynuzlarken, bir başkası bunu yapmayacak ama dırdır ile erkeğe hayatını zehir edecektir. Bir kadın erkeği tek kelime etmeden terk ederken, diğeri kalıp erkeğe destek olacaktır.

Yukarıdaki kadınların hepsi güçsüz erkeğe karşı cinsel olarak soğuyacaktır. Ama bu, hepsi erkeğini boynuzlayacak ve radarları dışarı çevirecektir anlamına gelmez! Ama erkeğin güçsüzlüğü erkeğin suçu ise ve kronikleşirse, hepsi eninde sonunda erkeği terk edecektir.

AWALT, kadınların bir doğası olduğunu, her kadının bu doğanın dayattığı dürtüleri hissettiğini kabul eder. Ama o dürtüye aynı tepkiyi verir demez. Erkeklerden örnek verelim. Hepimiz, ilişki durumumuz ne olursa olsun, güzel bir kadından ilgi görürsek ya da güzel bir kadın görürsek, onunla yatmak isteriz. Bu dürtü her erkekte vardır. Ama bu, her erkek güzel bir kadından ilgiyi gördüğü anda partnerini aldatır anlamına gelmez.

AWALT kavramının asıl çıkış noktası ise NAWALT yanılgısı. NAWALT, tipik bir mavi hap yanılgısıdır. Bir erkek, ya kadın doğasının var olduğunu ve kadınların bu doğanın dayattığı dürtülere sahip olduğunu kabul etmez ya da daha kötüsü bunu kabul eder ama bunun etkisinde olmayan kadınların olduğuna (ki bu ne tesadüftür ki o sıralar sevdiği kadındır) inanır. Kendi 5 yıllık ilişkilerine bakıp, “Canan en kötü zamanımda destek oldu, demek ki erkek düştüğünde her kadın kıçına tekme vurmuyormuş, her kadın aynı değilmiş” der. Burada Canan’ın bu “destek” için kendi ile savaştığını bilmez. Tehlikeli olan da budur zaten.

AWALT’ı reddetmek tehlikelidir zira kadın doğasının dayattığı dürtüleri bilmeyen ya da kendi ruh ikizinin bu dürtülerden muaf olduğunu sanan erkek, erkek olmanın getirdiği sorumluluklardan kaçmaya ve bu dürtüleri sürekli kaşımaya başlar.

Daha da kötüsü, feminen – öncelikli beyin yıkama ile yetişen erkek nesli, kadınların negatif özellikleri olabileceğini bile düşünemez.  Bu erkeklerin azımsanamayacak bir kızmı, kadın milletini bir bütün olarak tepelerine çıkarır, bir kadından en ufak bir ilgi görse, o kadını ONEitis yapar ve eğer o kadının en negatif dürtüleri ile işkence görse dahil o dürtüleri “bazı kötü kızlara özgü özellikler” diye es geçer.

Erkek çoğunluğunun AWALT’ı reddetmesi nedeniyle kaliteli kadın miti vardır :

Manosphere dünyasının bitmek tükenmez temalarından biri kaliteli kadındır. Kaliteli kadın nasıl tanımlanır temalı bu zihniyet kadınları da ikiye ayırır : kaliteli kadın ve orospular. Sanki bu ikisi arasında grinin türlü tonları yokmuş gibi.

Kaliteli kadın kavramı, bunu kullanan her erkeğin objektif kriterleri ile şekillenir. Erkeğin kendi istediği kalıba uyan kadın (ki Disneyvari bir idealizasyondur bu istediği kadın) kaliteli olur, kendi ulaşamayacağı ve tavlayamayacağı ya da kendine yüzvermeyen, terk eden kadın ise kolayca orospu kategorisine atılır. Şimdi ortamda gerçekten kötü karakterli ve ciğeri beş para ermez kadınlar da olduğunu inkar etmeyeceğim ya da bu tür davranışları eleştirmeye karşı çıkmayacağım. Demek istediğim karşısındaki etten kemikten kadını kafasındaki varolmayan ama güçlü bir ideale sokuşturmaya çalışmak ve buna uymayan ya da bu idealin varsayacağı şekilde davranmayan kadını orospu diye yaftalamak tipik ve yaygın bir OHK davranışıdır.

Bu kafanın ahlaksızlığı bir yana, pratik zararı çok büyüktür. Zira bu kaliteli kadın / orospunun teki zihniyetine kendini kaptırmış OHK (ya da Kırmızı Haplı), kendini kaliteli kadın algısına hapseder. Örneğin bir OHK arayıp arayıp sonra kaliteli bir kadın bulur ki aslen bu kadın kendisi ile cinsel munasebete girmeyi hasbelkader kabul etmiş bir kadından başka birşey değildir. Bu elemanlar temel olarak oku atarlar, okun saplandığı yerin etrafına hedef dairelerini boyarlar ve kendilerini hedefi tam 12den vurduklarına inanırlar.

Kaliteli kadın mitine hapsolmuş ortalama OHK, kadınını ya da daha elde edemediği kadını bu hayali ideale sokuşturmaya çalışacaktır. Kadın kendine ne yaparsa yapsın dizinin dibinde fino köpeği gibi karşılıksız bir sevgi ile bekleyecektir. Kendi etten kemikten kadının erkeğin erkek adam olmamasına verdiği doğal tepkileri “kancık orospu” davranışları olarak algılayacaktır.

Bu tip erkekler (tüm kadınlar ya da o an kendine ilgi gösteren kadın melek sanan erkekler), Aşk Hiyerarşisi yazısında belirttiğimiz romantik aptallıktan müzdariptir. Bunların bir üst versiyonunda ise kırmızı hap görmüş ama kırmızı hap yöntemlerini hayatlarının kadını olacak o istisnai güzeli tavlamak ve onunla mavi haplı disney masalı aşkını yaşamak için kullanmaya çalışan erkeklerdir. Hayallerin kadınları ve çocukların eline dinamit vermek. Bunlara camiada purple pill (mor haplı) denir.

Bu noktada yeri gelmiş iken belirtelim, kırmızı hapı görüp de hipergamiyi okuyunca bütün kadınları orospu gören azımsanamayacak bir grup daha vardır. Bunlar Hipergami Üzerine Birkaç Not yazısında belirttiğimiz uyarıyı es geçen ve yukarıda bahsettiğimiz dürtü – aksiyon ayrımını anlamayan erkeklerdir. Bu erkekler genelde “kadın milleti hep aynı hacı, sikip geçicen” ve “kadın milleti hep aynı hacı, tamamen uzak duracan” uçlarına savrulur.

Ve yine yeri gelmişken belirtelim, bir de azınlıkta olan bir kadınlarla başarılı grup vardır. Bu adamların sosyal statüleri ve alfa karizmaları o kadar iyidir ki, karşılaştıkları hiçbir kadında hipergami gibi dürtülerle muhattap olmazlar. Bu adamlar da “ne AWALT’ı ya, ben hiç görmedim yok öyle şeyler” diyecektir. Doğrudur, bu şanslı azınlık böyle şeyler görmemiştir ama bunlara bakıp AWALT dürtüler yok demek, sıradan bir erkeği hüsrana götürecektir.

AWALT’ı kabul etmek zordur. Bunun nedeni ise bir erkek AWALT (kadın doğası) gerçeğini kabul ederse, kadınlardan nefret edeceğinden, hayatı boyunca kadınlara öfke duyup, onlarla sağlıklı bir ilişkiye giremeyeceğinden korkar. Daha da kötüsü, birçok erkeğin beyni, mutluluk = disney masallarındaki gibi hayatının aşkını bulup onunla ölene kadar birlikte yaşamaktır masalıyla o kadar uzun süredir yıkanmıştır ki, eğer bu masalsı aşk yoksa, kendisini 100% mutsuz bir hayatın bekleyeceğini sanarak, kadın doğasını, AWALT’ı ve kırmızı hapı reddeder.

Oysa mutlu olmak için kendini masallarla uyutmak ve doğal gerçekliği reddetmek gerektiğine inanmak, bir erkeği hem hayat boyu oğlan çocuğu olgunluğunda tutar, hem de bu masalların hizmet ettiği feminen merkezli simulasyonun kullandığı bir köleye dönüştürür. İşin aslı, birçok erkeğin en acı yoldan anladığı gibi, bu peri masalının vaadettiği mutluluk bile masalda kalıp rolünü oynayan erkekten esirgenir ve AWALT’ı inkar eden erkekleri, acı ve kölelik dolu bir hayat beklemektedir.

Kıssadan Hisse

AWALT’ın farkında olmanız sizi kadınların içindeki doğal dürtüleri yönetebilir ve lehinize kullanabilir hale getirir. Sadık, hipergamisini tamamen kontrol edebilen bir kadın buldum yanılgısı ile ilişkide yayarak en anne eliyle seçilmiş, bakireler bakiresi kızın bile hipergamisini azdıracak bir mavi haplı / mor haplı olmanızı engeller. Aynı zamanda her kadına orospu gözüyle bakmanızın da önüne geçer.

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

20 thoughts on “AWALT – All Women are Like That”

 1. Oneitis hastalığını çözmeden kadınlarla ilişkilerde başarılı olmanın ve awalt’ı idrak etmenin imkanı yok. Entellektüel sohbetler yapabileceği aşkı arayandan tutun da annesi gibi börekler açacak hatunu bekleyen o kadar çok muzdarip var ki bu dertten. Hepimizin aklına kazıdılar bu hastalığı daha çocukken ama kurtulması mümkün. Tam olarak ne olduğunu kavramadan çözülemiyor maalesef ve neredeyse her taşın altından çıkıyor.
  Tanıştığı her kıza ” acaba evleneceğim kız bu mu” diye bakan bir arkadaşım vardı. Bir gün evlendi (sırf o hayali gerçek yapmak için). 5 sene sonra karısı çocuğunu da alıp onu terk etti. Arkadaşım kendini bir daha toparlayamadı ve sonunda alkolik oldu. Kimseyi dinlemedi çünkü kafasında yarattığı hayale aykırıydı söylenenler. Kendisi artık maalesef hayatta değil. Sırf gerçek olduğuna inandığı boktan bir hayal yüzünden.
  Uzun süreli ilişki de mümkün evlilik (ultra dikkat) de ama neyin ne olduğunu anlamadan, mücadele etmeyi gösterecek iradeye ve beceriye sahip olmadan ASLA girmemek gerek. Gazetelerdeki “üçüncü sayfa”lar bu haberlerle dolu.

   1. Diyorum ki güzel kardeşlerim,kadınlara anlamlar yükleyip hayatınızı ona göre kurgulamayın üzülürsünüz.Ben niye mutsuzum?Çünkü sevgilim yok,sevgilim olsaydı mükemmel bir hayatım olurdu,hayatımdaki ters giden her şeyin sorumlusu sevgilimin olmaması,yalnız olmam vs vs. Bu düşünce tarzı sizi bir yere götürmez.Awalt kavramını anlamak bu yüzden çok önemli,kırmızı hapı bildiği halde bildiklerini kendi ”Unicorn’unu” bulmak için kullanan çok arkadaşımız var maalesef.Bu öyle bir şey değil.What has been seen cannot be unseen.

    1. Evet güzel bir bakış açısı 😀 Özellikle ”Ben niye mutsuzum?Çünkü sevgilim yok,sevgilim olsaydı mükemmel bir hayatım olurdu,hayatımdaki ters giden her şeyin sorumlusu sevgilimin olmaması,yalnız olmam vs vs.” kısmı çok anlamlı.

     Aslında kırmızı hap yada pua gibi cemiyetler başarıya ulaştırmıyor ama başarıya ulaşan yolda bizlere referans oluyor. Her erkeğin bu bilgileri öğrendikten sonra farklı bir tekniği ve perspektifi doğuyor diye düşünüyorum.

     Sevgili yapmalıyım+ sex ihtiyacımı karşılamalıyım+Kadını cezbedecek davranışlar sergilemeliyim+kadına ilgi göstermeliyim+Hayatımın aşkı olduğuna inanmalıyım = Mutluluk.(YANLIŞ) Kesinlikle bizlere dayatılan bu mutluluk formülünün ne kadar iğrenç bir yalan olduğunu her gün daha iyi anlıyorum.

 2. Güzel yazı hocam eline sağlık. Dediğin gibi bana veren kadın iyi vermeyen orospu anlayışı kızgın beta düşüncesidir, kırmızı hap ile yeni tanıştığından bundan kurtulmak biraz zaman vermek lazım. Malum kızgınlık evresi. Aslında bu yazı, erkeğin uzun dönem ilişki ve evliliği nasıl lehine çevireceğinin de özeti. Madem hatun seni bırakmasın istiyorsun, sen de gücü elden bırakma, kural bu kadar basit.

 3. 2-3 yıl sonra lise arkadaşlarımla oturup muhabbet ettim
  Bana çok değiştiğimi söylediler hem kişilik hem fiziksel hatta tanıyamayanlar bile vardı
  Kız konusu açıldı
  Lisede onlardan daha beter durumdaydım ama kafaya koymuştum başarılı olacağımı onlardan çok daha ileri seviyeye taşıdım kendimi
  Onlarla konuşunca halen mavi hapın etkisinde olduklarını gördüm.Halen başarısızlar ve saçma başarısızlıklarını anlatıyorlardı.
  Abi doğru kızı bulmak lazım yoksa sikip geçmek için istesej şimdi bile kızl buluruz dediler halbuki onu da bulamazlardı isteseler de…
  Değişim için ya bilinç ya da travma şart ama gördüm ki comfortzone a saplanmışlardı…
  İçten içe üzüldüm onlara o an trpden bahsedecektim ama yüzde 90 kabul etmeyeceklerdi yada biraz okuyup sallayacaklardı.Kendi hallerine bıraktım
  Ayrıca avm sinemada vs. gibi ortamlat trp sosyal deneyi için çok iyi
  Sevgilisi yada evli olduğu halde başkasını kesen erkekler , kadınlar..
  Anne kavramı artık eskisi gibi değil
  Anadolu kadını kavramından ne kadar uzaklaşıldığını görmeye başladım.
  Sperm yumurtayı döller çocuk dünyaya gelir kadın anne erkek baba olur ama bunları taşıyabilecek insan olmak çok zor …Herkes ANA Herkes SORUMLULUK SAHİBİ FEDAKAR BABA olamaz

  1. Doğduğu andan itibaren peri masallarına maruz kalan insandan farklı bir düşünceye sahip olmasını bekleyemeyiz.

   Ciddi bir travma geçirmeden comfortzone dan çıkmaları çok zor.

 4. Orospu gözüyle bakmanın nasıl önüne geçecek? O kızla keyifli anlar dahi geçirsen, sadece hipergamik olması ve olası kötü bi durumda terk etme veya dırdır etme veya bana destek olmak için bile kendisiyle savaşmak durumunda kalıp isteyerek bunu yapmayacak olması böyle düşünmemize yeter zaten. Nasıl bi gözle bakalım? Her ne kadar işler iyi gittiğinde her şey güzel olsa da her zaman sıçma ihtimalimiz de var, hayat karmaşık fonksiyonlar bütünüdür ve şans faktörü her şeyden önemlidir. Bu yüzden alfa da olsan bu özelliğini kaybedeceğin şeyler başıma gelebilir. Koşulsuz sevememeleri, awalt kapsamı içerisindeki sığ içgüdüleri kendilerini tamamen robotik bir ürün gibi gösteriyor gözümde. Her ne kadar benimle erkek gibi içerikli, zengin, dürüstçe ve sağlam muhabbet edebilen kız arkadaşlarım olsa da çiftleşme hedefine aldığım kızlar için konuşacak olursam bu tuhaf hissettiriyor gerçekten. Her zaman güçlü olma zorunluluğun var ve sen yoksan kimse yok, sen varsan herkes var özetle. Ben kadınları içten içe bir ışığa üşüşen böcekler olarak algılamayayım da napayım? Bana üşüştüklerinde sevinirim o kadar, cinsel ihtiyaçlarımı görürüm, keyif alırım ama bunun bir anlamı olmadığını bilmek koyuyor. Öncesinde hareketli cinsel hayatı olup sonradan oneitis sendromu da yaşamış biri olarak, son ve en yüksek inancım olan o kızda dahi bu hipergamikliği görmek beni kahretti açıkcası. Kendimi tamamen ona adayıp, %100 onu asla terketmeyecek adam profiline bürününce, onu koruma kollama istençleriyle dolup taşınca, yani onu deli gibi sevince, başlarda bana duyduğu hayranlığı öldürdüm ve bana tüm olumlu erdemlerin toplamıyla saygı duyan o özel(!) kızın, afedersin benimle çingene gibi konuşmaya başladığına tanık oldum. Aşırı saygısızca ve bıkmışcasına. Beni hiç aldatmadı ama işte dırdır etti en sonunda da terketti. Awalt’ı sadece şimdiki zamana bakıyor çünkü, gelecek zamanda ne olacağımı göremiyor. Ee benim kadınlar hakkında daha nasıl iyi düşüncem olabilir ki?

  1. Orospu gözüyle bakmanın nasıl önüne geçecek? O kızla keyifli anlar dahi geçirsen, sadece hipergamik olması ve olası kötü bi durumda terk etme veya dırdır etme veya bana destek olmak için bile kendisiyle savaşmak durumunda kalıp isteyerek bunu yapmayacak olması böyle düşünmemize yeter zaten. Nasıl bi gözle bakalım?

   Mavi haplı, performans bağımsız aşk – sevgi ideallerin taptaze ayakta iken orospu olarak bakmaman mümkün değil. Yukarıda yazdıklarına inanıyorsan, o ideallerin sapasağlam ayakta ve seni alaşağı edebilirler. Dikkatli ol.

   Çıkmaya başladığın hatun 50 kilodan hızlıca 90 kiloya çıkarsa sen kendinle savaşmaya başlamaz mısın? Erkeklerde bu varken kadınlarda bunun bir karşılığı neden olmasın?

   Yeri gelmişken söyleyeyim, mavi haplı erkek genelde sevdiceğinden başkasını gözü görmeyen bir sünepe olduğundan, gerçek bir erkeğin uzun süreli ilişkide dışarda daha güzel kadınlarla birlikte olmamak için kadının hipergamide olduğu gibi kendi ile savaştığını bilmez. Bu nedenle kadınla empati kuramaz.

   son ve en yüksek inancım olan o kızda dahi bu hipergamikliği görmek beni kahretti açıkcası. Kendimi tamamen ona adayıp, %100 onu asla terketmeyecek adam profiline bürününce, onu koruma kollama istençleriyle dolup taşınca, yani onu deli gibi sevince, başlarda bana duyduğu hayranlığı öldürdüm ve bana tüm olumlu erdemlerin toplamıyla saygı duyan o özel(!) kızın, afedersin benimle çingene gibi konuşmaya başladığına tanık oldum. Aşırı saygısızca ve bıkmışcasına. Beni hiç aldatmadı ama işte dırdır etti en sonunda da terketti. Awalt’ı sadece şimdiki zamana bakıyor çünkü, gelecek zamanda ne olacağımı göremiyor. Ee benim kadınlar hakkında daha nasıl iyi düşüncem olabilir ki?

   Bu senin kendi mavi haplı çocukluğunun sonucu, suçu 100% sende. Kadına neyin faturasını kesiyorsun? Sen, kız yanılıp şaşırıp ilişkiye girdi diye kendini beğenmiş bir şekilde erkek olmayı tamamen elden bırakmışsın, sonuna kadar terk edilmeyi haketmişsin. Kadın diye çıkmaya başladığın kız iki ayda travestiye dönüşse sen ne yaparsın? Hatanı olgun bir erkek gibi kabul et. Şu anlattığın olayın suçu büyük oranda sende.

   %100 onu asla terketmeyecek adam profiline bürününce Buna bürünmeyeceğim diye tabak çevirmene gerek yok. Alternatiflerinin olması ve bunun farkında olman yeterli. Bunu söyleyen erkekler sanki “dışarda kızlara bakmam lazımdı ama kendi iyi niyetimden dışarda kızlara bakmadım böyle oldu” demeye getirir. Hayır biraderler, iyi niyetten değil muhtaçlıktan ve yokluktan bu duruma düşülür. Kendinizi kandırmayın.

  1. Betacan nasıl dandik bir nicktir öyle. Kendize bunu yakıştırabiliyorsanız bu sitede boşuna zaman harcamayın bence.

 5. Sormak istediğim bir konu var.
  Kendisini kocasına saklayan, insta vs pek kullanmayan , kendini işe, okula odaklamış kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  Kendini kocaya saklama konusunudan tabiki emin değilim. Gerekli şartları ve ortamı sağladıktan sonra ne yapabileceklerini kestiremiyorum.

  1. Bu tipler genelde çok başarılı ünilerde okurlar ve kapalı olurlar. Akademik hayat engeller biraz flört işlerini ama High IQ olduklarından evlilik falan zor iş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *