Tabak çevirme ile ilgili yanlış anlamalar

Rollo Tomassi’nin kırmızı hap camiasındaki en önemli yazı dizisi Tabak Teorisi‘ni Türkçe’ye çevirmiştim. Benim kendi tavsiyelerimle de paralel olduğu için, çeşitli zamanlarda gelen sorulara cevaben “tabak çevirin” diyorum. Ama gelen mail ve yorumların azınlık ama sayıca önemli derecede fazla bir kısmından anladığım kadarıyla, tabak çevirmek konusu ile ilgili bir iki ciddi yanlış anlaşılma var. Bunlara o yazılarda da değindik ara ara ama toplu olarak bir daha üstüne basalım.

Tabak çevirmek ve aldatmak

“Abi tabak çevirme yazılarını okudum ve tavsiyene uyacağım. Kız arkadaşıma yakalanmadan nasıl tabak çeviririm biraz tüyo versene …” Ya da “abi tavsiyen güzel de şimdi kız arkadaşım var vicdanen ona bunu yapamıyorum. Bana bir yol göster”.

Ben bütün o yazıları çevirdiğim için her kelimesini okudum. Rollo Tomassi ve bu sitede biz tabak çevirin derken kız arkadaşınızı ya da karınızı aldatın tavsiyesi vermiyoruz. Tabak çevirmek, uzun süreli ilişkiye alternatiftir, paralelinde yapılacak bir şey değildir. Ha hiç mi şeytana uymadık. Uyduk bazen ama bu aktif arayarak yaptığımız ya da övündüğümüz hele hele tavsiye edeceğimiz bir şey değil.

Eğer ilişkiden memnun değilseniz, ilişkiyi bitirin ve tabak çevirin. Paralelinde çevirmeyin. Bunun tek istisnası, karısı kendisi ile seks yapmayan amcalardır. Onlar çevirmeyip ne yapsın?

Tabak çevirmek ve bekar erkek

Önemli bir yanlış anlama da tabak çevirmenin bir seks yapma stratejisi olduğu. “Ulan Türkiye’de yaşıyoruz, ne tabağı?” ya da “lan adam bir tane kadın bulamıyor, sen 3 tane kadınla yat diyorsun” suçlamaları da hep bu yanlış anlamadan. Tabak çevirmek, tabaklarla yatıyorsunuz anlamına gelmez. Aslında tabak çevirmenin çoğu erkek için en gerekli ve pratik versiyonu seks yapmadan olan versiyonu zaten.

Ne demek istediğimi anlatayım. Bence bir erkeğin tabak çevirmeden en faydalanacağı dönem, bekar ve kız aradığı dönemdir. Bu dönemde tabak çevirmeyi kazanan tek strateji olarak görüyorum. Bize en çok mail atan grup, sniper yöntemi ile kız arayan erkekler. Sorular da bu hedefteki kızı nasıl sevgili yaparım ya da burdan bana ekmek çıkar mı, kız ilgilenmiyor, kaşlarını kaldırdırken sol gözbebeği 20 derece sağa kaydı sence bunun anlamı “sana kızgınım ama boş ta değilim” mi, vs … vs … tadında. Çoğunun cevabı “ben nerden bileyim amk” ama üşenmeyip ciddi ciddi cevaplamaya çalışıyoruz. Sağolsun Ölümcül Oneitis belirtisi yazısından sonra Destansı Oneitis hikayeleri neredeyse bitti ama kısa öykü dalında eserlerden bolca alıyoruz.

Arkadaşlar şunu iyi belleyin : Öyle tek bir kızı (haşa çarpılacağım, kız ne demek meleği ya da tanrıçayı demem lazım) görüp vurulmak, aşık olmak, sevdalanmak, onunla ilgili hayaller kurmak, planlar yapmak ve sonra da onun peşinde koşmak devri bitti artık. Ha bana sorsanız yüzde 90ınız doğmadan önce bitti ama kesin olan bir şey var ki, 20 yıldır başka bir devirde yaşıyoruz. Feminizm, modern toplum falan derken o tip kadın – erkek ilişkilerinin zemini kaydı ve artık. İşin acı tarafı, kadınlar bunun az çok farkındalar ve davranmaları gerektiği gibi – pragmatik bir şekilde – tabak çeviriyorlar. Ama erkeklerin büyük bir kısmı ise hala Ediz Hun filmlerinde yaşıyor.

Bir sonraki cümleyi okumadan gidin “bir şişe rakı, Orhan Gencebay CDsi ve abi sana kız mı yoğkk” diyecek pohpohlayacak bir lavuk bulun. Canınızı sıkacağım : Hedefinizdeki birtanesini sevgili yapma şansınız, fişi yeni çekilen sizin için %10 ve en baba Oyun üstadı olsanız bile taş çatlasa %30. Size birtanesini tavlamak için dünyanın en sağlam tavsiyelerini versem ve harfiyen uygulasanız, şansınız en fazla 3’te bir. Siz muhtemelen bu kızın 4 – 5 talibinden birisiniz (kadınların tabak çevirmesi farklıdır). Yeni kadın – erkek ilişkileri devrinde birtanesini tavlamaya çalışma stratejisi / sniper methodu / mavi haplı çocuk oyunu, oyunu en iyi şekilde taklit etseniz bile sakat bir stratejidir. Bu devirde ancak tabak çevirme stratejisi / pompalı tüfek methodu / kırmızı haplı çocuk oyunu ile şansınız var.

Yani, bu genelde arkadaş çevrenizde olan kızı ilk olarak birtanesi olmaktan çıkarmalısınız. Bunun için de hemen iki üç hedef daha yaratmalısınız. Aynı arkadaş çevresinde 3 tane hatuna paralel yazmak ters tepeceği için bunları yeni av sahalarında bulmanız gerekecek. Bu şekilde paralel yürüyerek ve düşen tabağın yerine bir başka kız koyarak ancak başarılı olursunuz. Bunlardan biri kız arkadaş olduğunda, diğerlerine yürümeyi bırakırsınız. Genelde kız arkadaş olan size en ilgili ve sizin de en beğendiğiniz kriterlerinin ortada bir yerde buluştuğu kızdır.

Üzgünüm, birtanesi kartanesini seçip, filmlerdeki gibi onun için doğru çabayı gösterip onun kalbini çalma gibi inanmayı canıgönülden istediğiniz çocuk masallarının gerçek dünyada üç kuruş değeri yok. Onlara hala inanmak istiyorsanız, hala erkek değil çocuk olduğunuzdan, önce büyümeye bakmanızı tavsiye ederim. Dikkat edin, inanmak istiyorsanız dedim, inanıyorsanız demedim. Çoğu okur artık bunların masal olduğunun artık farkında ama bu gerçek onlara acı veriyor, bu nedenle inanmak istiyorlar. Bu acının nedeni çocuk olmanız hala, ilk hedef almanız gereken problem de bu.

Neo: Gözlerim neden acıyor?
Morpheus: Çünkü onları daha önce hiç kullanmadın.

(The Matrix filminden)

Kısacası; tabak çevirmenin en pratik ve yapılabilir olanı, bekar bir erkeğin birden fazla kıza paralel yazmasıdır. Bu tavsiyemi unutmayın, herhangi bir zamanda bekarsanız ya hiçbir kıza yürümeyin ya da birden fazla kıza aynı anda yürüyün. Asla tek kıza yürümeyin.

Ama abi vicdanım elvermiyor?

Bu şaşırtıcı olmaması gereken fakat her duyduğumda şaşırdığım bir şey. Eğer kız arkadaşınız / karınız ile uzun süreli ilişkide iseniz ve tabak çevirmek size vicdan azabı veriyorsa anlıyorum. Zira kötü bir şey yapıyorsunuz, vicdanınız da bunu size söylüyor. Dediğim gibi. Arada şeytana uyup yapmadık mı? Yaptık maalesef. Ama dikkat edin, burada saha raporu olarak tek bir aldatma hikayesi yok. Zira anlatmaya utandığımız bir zayıflık.

Ama zaten vicdanım sızlıyor diyenler aldatan erkek arkadaşlar ya da kocalar değil. Onlar vicdan falan düşünmüyor bile. Vicdanı sızlayanlar, hiçbir kadınla ilişkisi olmayan ve kısa sürede de bu medeni durumu değişecek gibi durmayan erkekler. Bu erkeklerin vicdan dediğinin vicdan olmadığına eminim.

Peki nedir bu? Söyleyeyim. Birtanesine (oneitis) ihanet sonucu duydukları suçluluk duygusu. Yani, olmayan bir şeye karşı.

Oğlumuz, uzaktan bir kızı istiyor, ona küçük adımlarla yürüyor. Oğlumuz farkında değil ama birtanesi olmuş bile. Evet oğlumuzun problemlerinden biri de, kızlara yürüyecek cesareti olmadığından, yeni kızlara yürümemek için birtanesi bahanesini kullanıyor. Yani, bu durumun sebeplerinden biri korkaklık. Ama yine aynı derecede sorun ise bu kutsal birtanesi / kartanesi miti. Ya bu kız O özel kadın ise (ki kızımız tam o anda muhtemelen tabak çeviriyor).

Ya üzülürse diye düşünenler de az değil. Ya bu kızların hepsi üzülürse. Birincisi, bu bir rekabet oyunu. Bazıları bu maçı kaybedip üzülecek. Ne yani, kadın milleti üzülmesin diye siz kaybetmeye mi razısınız?

Bakın dikkat edin, siz üzülürken kızların sikinde mi, gidin siz de üzün demiyorum. Oyunun kuralı bu, her maçı herkes alamaz. Üzüntü oyunun doğasında var. Siz yine de yenmek için oynamalısınız.

Kısacası, bekar bir erkeğin birden fazla kıza aynı anda yürümesi, bu devirde oyunun kuralı. Oyunu size böyle oynatmayan ise vicdanınız değil, çocukluğunuzdan beridir “20li yaşlarında kendilerini keşfeden kızlara kalabalık olmayıp 30larında onlara sponsor olacak” uslu bir koca olmanız için size işlenen feminen buyruk. Bu buyruk, hem erkeklerin hem de kadınların geleneksel sorumluluklarına bağlı olduğu, olmadığı zaman ise toplumun baskı yaptığı zamanlarda en azından erkeğe aile babası, toplumun üretken bir bireyi saygısı ve aile saadeti getiriyordu.

Kadınların (en azından sizin hedef sınıfınızdaki kadınların) geleneksel rollerinden azad olduğu devirde sizin bunlara sadık kalmanızın beklenmesi, bunun size böyle öğretilmesi, sizin bunu vicdan meselesi yapmanız, ahlaksız bir kültürel propaganda. Bunu takip etmek de size ancak hayal kırıklığı getirir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

19 thoughts on “Tabak çevirme ile ilgili yanlış anlamalar”

 1. 1-İşlerin böyle olduğunu öğrenmek ve bununla ilgili başımıza gelen veya gözlemlediğimiz durumlara gayet doğal tepkiler vermek, haplı olduğumuza mı işarettir?

  Günümüzde kadınlar toplumsal kurallar ve normların dışına rahatça çıkıyorken (ve her yerden inanılmaz destek alarak) hatta toplumsal normlara dahil olmaktan utanıyor ve tiksinti duyuyorken (diğer hemcinslere kezbanlıkla suçlamak vs) erkeklerin bu değerlere sıkı sıkıya bağlı kalmaları söyleniyor. Benim bu gibi durumları en güzel gözlemlediğim yerler Türk dizileridir. Dizilere bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

  Genelde oneitis’i daha iyi siken başka herife gittiğinde oturup ağlamak da, klasik Türk annelerinin gizlice saldığı bir zehir. “Amanda ağam, paşam, aslanım” gibi bolca kraliyet ve monarşi içerikli gazlama cümleleriyle büyümüş erkek çocuğu, dışarıdaki ilk ciddi yenilgisini yaşadığı zaman müthiş bir umutsuzluğa ve bunalıma kapılıyor. Güzel post.

  1. 1. soruya cevap:
   Evet haplı olduğuna işarettir zira kırmızı hap öğretisini içselleştirmişsin ve artık, eskiden absürt tepki vereceğin bir şeye doğal olarak bakıyorsun demektir. Mesela kırmızı hap ile yeni tanışanlar kadınlara büyük bir öfke duyuyor ama içselleştirmiş olanlar, “doğaları böyle bunların, canlarım benim” diyorlar ve olayları kendi lehlerine çeviriyorlar.

 2. Bana göre bir erkeğin öğrenip,öğrenebileceği en iyi bilgi budur.Çünkü maalesef kardeşlerimiz bu hayatta ne yapıyorlarsa hep o kız için yapıyorlar ve Oneitis diye bir şeyin olmadığını zor yoldan öğreniyorlar.Abi ben Odtü makine mühendisliğini kazanacak puanı aldım ama aşık olduğum kız Ege’yi kazanmış,ben de İzmir’e gideceğim onsuz hiçbir şeyin anlamı yok,kızla sevgili değiller dikkatinizi çekerim.Abi ben tıp fakültesi 4. sınıfta okuyorum ama aşık olduğum her şeyim dediğim kız beni aldattı, ben okulu bırakıyorum çünkü onsuz hiçbir şeyin anlamı yok .Ha benim dalyaraklarıma haa. Yaşanmış hikayelerdir ha bunlar.O yüzden hayallerinizi ve zamanınızı,sığır sığır olmayan şeyler peşinde harcamayın. Abi hayatımın anlamı(breh breh breh) beni aldatmış ben intihar etmeyi düşünüyorum artık hayatın hiçbir anlamı yok,tabi canım öyledir aynen devam et.Yemin ediyorum insanın akıl veresi bile gelmiyor böyle tiplere.

  https://i.imgflip.com/1ql2eb.jpg

 3. 3 tane piliçe aynı anda yürüyün tanımı doğru fakat bir eleştiri olarak ben 3 tane hatuna zihinsel ve bedensel enerjiyi sarfetmenin gereksiz olduğu kanısındayım. Bence daha doğru bir tanım eğer yürüdüğün hatun olumsuzsa -next demek yeterli. Bunun üzerine aynı anda 3 hatuna aynı anda saldırmak vakit ve enerji kaybı olduğu kanısındayım. Hiçbir kimse benim konfor alanımdan hareket ettirecek kadar değerli olmadı.

 4. Üstad mahmut efendi hazretleri bir sorum var. İşyerinde hb4 olan iki kız bana yürümeye başladı ama açık açık ve ikisi de çok saf ötesi. İkisini de yatağa götürebilirim pekala ama o kadar düştük mü demek istiyorum ve düştüğümü de biliyorum. 6.5 altındaki kızları amaç ne olursa olsun elemeli miyiz sizce arkadaşlar?

  1. HB4 olduklarına emin misin? HB5 olmasın? Erkekler, özellikle beta erkekler, bu indeksi yanlış kullanırlar ve HB7,5 altı kadınları olduklarından düşük derecelendirebilirler.

   Bence içinden geldiği sürece sorun yok da iş yerinden hatunlara yürümek pek akıllıca.değil.

 5. Mavi haplı ağır beta olduğum dönemde (çok değil 3 ay öncesi. Şimdi ise KH’lı bir betayım) bile 3-4 hatuna paralel yazıyordum. Bazen aynı gün iki hatun ile randevum bile çıkıyordu, ikisinden birini başka bir güne atlatmayı planlıyordum. Aşk meşk masallarına o zaman inanıyordum fakat “hangisi rastlar ve hangisiyle sevgili olursam ona aşık olurum zaten” diyordu iç sesim zaten.
  Mesela benden çok genç bir kızla buluştum. Aynı zamanda paralel başka biriyle yazışıyordum. Paralel yazdığım bu kızın yanında güzel bile değildi. Ancak buluşma kötü geçti, hala mavi hap umudu taşısam da, birlikte olamayacağımızın riskine karşılık paralel yazdığım hatuna hemen ertesi gün buluşma teklif ettim ve görüştük. Hatta o gün üçüncü tabak da bana mesaj attı buluşalım diye, ona da başka bir gün sözü verdim.
  Çünkü bir taneye oynamak, kaynetme oranında açıyı genişletiyor.

 6. Şimdi kız siklemez yada saygısız ya da hoşuma gitmeyen şekilde konuşuyorsa,konuyu bitirip tabağı çeviriyorum.İşin tuhafı kız bunu hissedip kesinlikle en geç 1 gün sonra mesaja boguyor.Fakat gene de muhabbet uzun sürmüyor,o eski kıvama geliyor.Bunda var bir ince denge.
  Yorumlarınızı alayım?

 7. Yardımınıza ihtiyacım var beyler…Kırmızı hap ters tepti 🙂

  Kısaca durum şu,benim yıllardır,ihtiyaç halinde camı kırınız düğmeye basınız misali,fuck body olan,birazda arkadaş olduğumuz bir kız var.( borç alıp verme,filanca durumda benim ona veya onun bana yardım etmesi vs).
  Bu kız,kimi zaman bu,kimi zaman şu kız arkadaşı şeklinde ablası dahil şimdiye kadar 9-10 farklı bir kızla bilmem kaç defa benim eve geldiği ve eğlencenin dibine vurduğumuz olmuştur.Artık adına yokluk mu dersiniz,kıza saygı mı dersiniz yada kızların birbirini tanıyor olmasının verdiği etki mi dersiniz bilmem ama ben bu kızlardan bu güne kadar hiç birine yürümedim.
  Ne kafa dimi,kız kendi eliyle tabak getiriyor ama ben çevirmiyorum,kız daha ne yapsın…

  Fakat konu bu değil.
  Ben biraz da ukalalık edip,birbirimizi uzaktan tanıdığımız,benim kızın kendi arkadaşı olan,daha önce hiç eve getirmediği bir kızı eve getirmesi için yine bir akşam kız bendeyken konuştum.Fakat konu eğlence değil,iki kız bir erkek fantazisisiydi.Açık açık değilse de kıza bunu ima yoluyla anlattım.Dediğimi anlamış ki,tamam dedi,o zaten iki kadeh içse sana sarılmaya başlar dedi.Diğer kız her ne kadar hem dul hemde kevaşenin önde gideni olsa da,herşeye rağmen bunun kolay olmayacağını biliyordum.Kalkıp ta benim kız diğer kıza adam seni sikecek demeyecekti tabi.Akşama eğlenecez sende gel filan diyecekti herhalde.Salı akşamıydı,ben kızla konuşur perşembe günü seni ararım dedi.Ve aradı,yarın geliyoruz dedi.
  Cuma akşamı oldu,benim kız arayıp yarına ertelesek olurmu dedi.Tamam sorun değil dedim.
  Bu arada kadınların genel olarak sözlerinde durmayabileceğini bildiğimden,aklımın bir köşesinde olmayabilir fikri her zaman vardı.Gelmezlerse de çok ta koymazdı yani.Kaçan balık büyük olurdu evet ama ne yapalım.Memlekette milletin kız bulayım diye canı çıkarken,benim iki kızla fantazi peşinde olduğumu düşünmek elbette keyifli geliyordu ama,bir kıza göre iki kızın olma ihtimalinin de zayıf olacağını bildiğimden kendimi çok ta kaptırmıyordum…

  Cumartesi günü,buluşma saatinden iki saat önce benim kız aradı nevaleleri nasıl yapıcaz dedi.Ben alırım tamam dedim.Fakat tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var ki,kız eve girmeden ben birşey almam.İyi ki de almamışım.
  Ve akşam 8 de iki kelimelik bir mesaj geldi telefonuma.”Biz gelemiyoruz”..

  Eskiden olsa kızar köpürür hemen telefona sarılırdım.Kızı 10 gün hiç aramadım,sonra mavi haplılık yapıp aradım.Gelmediğinize birşey demiyorum ister gelirsiniz ister gelmezsiz zorla birşey yok,ama beni adam yerine koyup kusura bakma demen gerekmez miydi dedim.Kızmışsındır diye aramadım dedi.Sonra yine 10-15 gün aramayıp,tekrar aradım hani kusura bakma dermi acaba diye.Fakat o,tam aksine hiçbir şey olmamış gibi görüşemiyoruz,görüşelim artık bir gün dedi.

  Tahmin ediyorum bu işi bozan da yine benim kız olmuştur,çünkü daha önceleri böyle konular açıldığında ben sana yetmiyormuyum demişti,sen beni kıskanıyormusun deyince de,ses çıkartmamıştı.Kızları kendi getirince sorun yok ben getir deyince bozulmaca öylemi.O zaman niye role giriyorsun,yok kızı arıyorsun ayarlıyorsun geliyoruz diyorsun…

  Şimdi sorum şu,
  Bir yanım next eyle diyor,görüşme bir daha,am uğruna bile olsa katlanma,o sana saygısızlık edip aramadı bile diyor,diğer yarım ulan kız başın sıkıştığında yardım ediyor,para pul istemiyor,ekmek su istemiyor ,yıllardır görüşüyorsun yarın çağırsan yarın gelir,hemde beş dakkalık yerde oturuyor,sen ne yapıyorsun diyor.Yani mesele onetis olmak yada yokluk meselesi değil,değermi değmez mi meselesi.Zira aşk meşk olayları yok,sevgili olmak yok,bağlılık yok,gezme tozma,biryerlerde buluşma yok,kısacası hiçbir masrafı yok,restorant kafe bar her neyse,bir defa bile gitmişliğim yok bu kızla,aksine kendisinin de nevaleleri ısmarladığı çok olmuştur.Yani böylesini bulmak zor,yatmak için kadın bulamamaktan bahsetmiyorum,bu tür bir ilşiki bulmanın zorluğundan bahsediyorum.

  Düşünsenize,dırdır yok,kapris yok,onu al bunu al yok,niye aramadın sormadın yok,onetis yok hipergami yok.Varsa yoksa sadece seks..Bir erkek daha nasıl birşey ister ki…
  Açmazım da burda zaten,kadınların doğası böyledir deyip geçiştirmelimiyim,yoksa beni adamdan saymadı deyip,arasan zor bulunur bu tür ilişkiden vazmı geçmeliyim
  Elbette bunun kar zarar hesabını yapması gereken kişi benim,fakat sizlerin de görüşüne ihtiyacım var..

   1. Öyle deme be müdürüm,bütün anlattığım şeylerin neticesinde elde olan tek şey,hala bu kız,daha doğrusu bu şekilde olan bir kız..
    Son yaptığımla biraz uçmuş olabilirim,ama netice de gelmediler,o sadece bir fantaziydi ama olmadı..
    Kıza güle güle dersem sadece kızı değil,(kaynağı da) kaybetmiş olacağım,zira diğer kızlar benim günlük hayatta sohbet ettiğim kişiler değil,herkesin yolu ayrı..
    Erkek adam olacağız diye,milletin arayıp ta bulamadığı bir duruma rol kesmenin bir anlamı varmı bilmiyorum.Sorun burda,takıldığım yer burası..

 8. Sevgilisi olan kızlara dair yazınız var mı acaba çoğu kızın yalnız kalmaya cesaret edemediği için istemediği ilişkiler içinde olduğunu düşünüyorum. Sanki daha iyisini bulunca sevgilisine tekmeyi basacakmiş gibi bir halleri var. Gerçekten bazı ilişkileri anlamak için kırmızı hapin en safını içmek gerekiyor ya da boşanma avukatı olmak.

 9. Peki ama sizin deyiminiz ile -tam net hatirlamiyorum – bir kadin rekabet duygusunu durtuleyen ve kaybetme riski olan bir serseriyi tek opsiyonu kendisi olan sadik bir erkege tercih eder denilmisti uzun vadeli iliskilerde ise tabak cevirmenin kotu bir sey oldugundan bahsediyosunuz peki uzun vadeli iliskide kadinin bu durtusunu nasil tetikleriz yillardir berabersiniz hayatinizdaki kadinin kendisi oldugunu biliyor tamam spor ile birlikte yukselen cpd degerinin buna etkisi olacaktir ya da giyim tarzinin ya da diger faktorlerin ama bunu surekli tetikleyecek olan durum nedir? Oyle ki birlikte oldugum kiz (5 yil) artik avucunun icinde gormekte bu da bir cocugun cozdugu puzzle dan eskisi gibi zevk almamasi gibi bisi olmaz mi ? Spora gidiyorum etrafımdaki insanlara gore orjinal bir tarzim var diksiyonum ve kultur duzeyim her gecen gun daha da iyilesiyor ancak rekabet hissi artik kalmadi gibi bir durum ortaya cikartiyor. Gecmiste birçok kez aldatirken yakalandim o zaman icin hayat gorusum yerine oturmamisti da denilebilir ya da her turlu bahane ortaya atilabilir. Simdi ise kiz sadece kendisi ile birlikte oldugumu biliyor. Arada instagram da olsun ya da baska mecralarda kadinlari takip ederek saglayabiliyordum ama bu da ârtik etkili değil eski bir puzzle olmaya niyetim de yok .

 10. Mahmut abim bu site sayesinde ağır oneitis bozukluğu olan ben artık 2 güzel tabak sahibiyim. Tabak teorisi yazılarını geçen sene okurken benim için imkansız görünen bu durum artık gerçek ve şimdi tabaklarımı daha iyi çevirebilmek için tekrar okudum.Çok daha iyi hissediyorım ve arkadaşlarım “ sana ne oldu , yürümen değişti ?” diye sorar oldular . Depresif ruh halim, nihil düşüncelerim düzelmeye başladı . Bi sorum var . Sevgililer gününde tabaklarla ilgili ne yapmamız gerekiyor ? İkisini de gözardı etmek mi ,ikisine de günün farklı vakitlerin de zaman ayırmak mı yoksa yalnızca biriyle ilgilenmek mi ?

  1. Sevgililer gününü kız arkadaşın ya da karınla bile takmasan daha iyi. Bu gün saçma sapan bir shit test. Ben şahsen hatunlara bu günün saçma sapan bir zorunlu hediye ve yemek alma günü olduğunu o nedenle de özel bulmadığımı söylüyorum. Telefonda ya da buluşmuşsak sözel kutlarım ama özel bir şey yapmam.

   Başınıza bir şey gelmeyecekse size de aynısını tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *