Kırmızı Hap Anayasası – Bölüm III

Madde 17. Kapı Bekçiliği 

Erkekler ilişkinin, kadınlar ise seksin kapı bekçisidir. Seksin olup olmayacağına kadın, seksin devamında ilişkinin olup olmayacağına ise erkek karar verir. Peki neden? Cevap basit: arz ve talep. Erkekler daha çok seks, kadınlar ise ilişki isteyen taraftır. Bir erkeğin kadına bağlılığı seks kadar değerlidir. Bu işin cilvesi ise kadınların ilişki için seks sunmak zorunda olmamasıdır. Bu üstü örtülü bir sözleşmedir; karşılıklı saygın bir anlaşmada seks sunan kadın ilişki talep eder, erkekler de ilişki karşılığında seks ister. Nasıl ki erkekler ilişki olmadan da seksi seviyorsa kadınlar da seks olmadan sunulan bağlılığa bayılır.

Bir kadın, erkeğe seks sunmadan ilişkiyi elde edebiliyorsa o erkekle “arkadaş olur”. Buna friendzone diyoruz. Friendzone, erkeklerin kadından herhangi bir seks sözü almadan ona sadık kaldıkları ve karşılığında onurlarını göz göre göre harcadıkları dipsiz bir kuyudur. Böyle bir adam erkeğin orospusudur; çünkü nasıl ki önüne gelenle yatan bir kadın seksin bedelini ucuzlatıyorsa, seks olmadan ilişkiye devam eden erkek de ilişkinin değerini düşüyor demektir.

Madde 18. Duvar: Erkek Değer Kazanır, Kadın Değer Kaybeder

Kadınlar değeri gitgide düşen varlıklardır; tek varlıkları ve satış noktaları, güzellikleri ve doğurganlıklarıdır. Güzelliklerinin zirve dönemini hesapsızca harcarlar, basit zevklere adanmış ortamlarda bir kucaktan diğerine atlayarak rahatça seks yaparlar. Kendilerine de güçlü kadın derler. Partinin sürekli devam edeceğini sanarak 20’li yaşlarını bir çocuk gibi hoyratça ve sorumsuzca geçirirler ve “uslanmak” için çok zamanları olduğunu düşünürler. Ama 30 yaşına geldikleri zaman garip bir şey olur ve kadının dış görünüşü inanılmaz derecede bozulmaya başlar, yüzündeki her kırışıklık güzelliğinden ve gücünden bir parça alıp götürür. Çapkınlıkları ve madde kullanımı bu durumu daha da kötüleştirir. Buna bir de yemek yapmaktan anlamadığı için sağlıksız beslenmeyi eklerseniz, modern kadının neden daha erken yaşlandığını anlarsınız.

Kadın, ancak güzelliğinin gücünü kaybettiği zaman hayatındaki öncelikleri değişmeye başlar ve uslanmak için umutsuzca erkek aramaya koyulur. Çoğu zaman da birkaç sene önce yüzüne bakmayacağı bir erkeğe razı olmak zorunda kalır. Öte yandan erkekler bu yaşlarda 20’lerine göre daha güçlü olmaya başlar, dolayısıyla cazibeleri de artar. Bir kadın gençliğinde parlarken yaşla birlikte çabucak söner. Zaman erkeklere çok daha cömert davranır ve yıllanmış şaraba dönüştürür. Kadının yaşı sorulmaz denmesinin sebebi budur; çünkü erkeklerin böyle bir çekincesi yoktur.

Madde 19. Kadın Doğulur, Erkek Olunur

Kadın doğulur, zaten bir kadın çocuk doğurabilen bir kız çocuğundan daha fazlası değildir. Bir kadını kız çocuğundan ayıran herhangi bir zihinsel veya ruhsal bir farklılık yoktur. Aradaki tek fark yaştır. Fakat bir kadın erkekleri eleştirirken sevmedikleri adama “oğlan çocuğu”, sevdiklerine ise “adam gibi adam” der. Erkeklerden ise kadınlara dair böyle laflar duymazsınız. Kadınların aksine, erkeklerin yaşla birlikte aşması gereken ve erkeğin kalitesinin ve karakterinin ispatı olan engeller vardır. Bunlar erkeğe saygı duyulmasını sağlar. Korkusuzluk, özgüven, cesaret güç ve onur gibi… Bu yüzden erkek olunur diyorum. Acı, sefalet, zorluklar ve kalp kırıklıkları erkekleri oğlan çocuğundan adama dönüştüren şeylerdir.

Çatışma ve acı, maskülen bir zihin yapısını oluşturan unsurlardır. Bir erkek çatışmalarla uğraşmadan ve geriye dönüp hatalarını analiz etmeden adam olamaz. Erkekliğin alameti deneyim ve zorluktur, düzensizlikten rahatlığa geçiş süreci erkeğin içgüdüsel olarak takip ettiği bir yoldur. Erkekler güçlenerek oğlanlıktan adamlığa geçmek için hayatlarındaki acılara mantıkla yaklaşmak zorundadır. Erkek doğulmaz; çünkü konfordan gerçek bir adam çıkmaz. Kanlı savaş meydanlarında erkek olunur. Bu savaş ekonomik, psikolojik veya bunların bileşimi şiddetli bir savaş olabilir. Dolayısıyla erkekler bir nevi askerdir, korkusunu bastırmayı ve adrenalini besleyerek gelişmeyi öğrenmiş bir bireydir. Adamlığın ruhu budur. “Adam” kelimesinin gerektirdiği kudrete layık bir erkek olabilmek için bu süreçten geçmek gerekir.

Madde 20. Bekâr Anneler Zayıf Erkekler Yetiştirir

Bekâr annelerin erkek çocuklarını yetiştirecek becerileri yoktur. Daha doğrusu, erkeğe maskülen gelişimi için gereken rehberliği sağlayacak malzemelerden yoksundurlar. Bu yüzden potansiyeline ulaşamayan erkek çocukları disiplinden uzak kalır ve hayatta bir amaçları ve hedefleri olmaz. Kötü disiplin, pasiflik ve düşük özgüven getirir, bu özellikler de etkileyici değildir ve erkeğin romantik ilişkilerdeki başarısını düşürür.

Madde 21. Halo Etkisinin Önemi

Sosyal pazar değeri her şeydir. Düşük statülü bir adamın söylediği şey “iğrenç” bulunurken aynı şeyi güçlü ve yüksek statülü bir adamın söylemesi kadına “flörtöz” veya “seksi” gelebilir. Hal böyleyken erkeklerin fiziksel açıdan her zaman en yüksek standartta olması lazımdır. Çünkü bu durum hayatınızı cinsellik dışında sosyal ve maddi alanlarda da kolaylaştırır. Ne kadar iyi görünüyorsanız o kadar olumlu tepkiler alırsnız. Dış görünüş olarak çekici insanlara karşı daha az önyargı beslenmesine hale etkisi denir.

Madde 22. Testosteron ve Sağlık

Beslenme ve egzersiz, potansiyelinize ulaşmanız konusunda son derece önem taşır. Obez, düzenli uyumayan ve kötü beslenen bir erkek düşük enerjilidir ve verimli olamaz. Bu insanların zihinsel durumu başarılı olmaya yeterli değildir, üstlerinde sürekli uyuşukluk vardır. Erteleme hastalığı, hareketsiz bir hayat yaşayan bir erkeği yavaş yavaş öldüren bir zehirdir. Fiziki olarak aktif adamlar işlerini halleder. Egzersiz sizi sadece o anda harekete geçirmez, aynı zamanda sürekli devam edecek bir enerji aşılar. Düzenli fiziksel aktivite ve iyi beslenme, seçenek değil zorunluluktur.

Doymuş yağ tüketerek ve en az 8 saatlik gece uykusu alarak doğal testosteron seviyenizi artırın. Ağırlık kaldırarak antrenman yapın, haftada en azından üç kere squat, bench press ve deadlift antrenmanlarına gidin. Her antrenmandan önce mutlaka bir gün dinlenin. Erkek zihnini tam kullanılabilmek için vücuduna iyi bakmalıdır. Yüksek testosteron zihninizi berraklaştırır, özgüven verir ve enerji seviyenizi yükseltir.

Madde 23. Eğitimin Feministleşmesi

Modern eğitim, erkek çocukları ve genç adamlara karşı taarruz için inşa edilmiş sosyal mühendisliğin kalesidir. Kadın öğretmenlerin sayısı erkekleri geçiyor ve yükseköğrenim kurumlarında varlıklarını daha çok hissettiriyorlar. Eğitim kurumlarındaki kadın hocaların ve öğrencilerin erkeklere karşı cinsiyetçi tavırları erkekleri akademik dünyadan uzaklaştırıyor. Bu genç adamları kaybedecekleri apaçık belli olan bir yarıştan çekildikleri için suçlayabilir miyiz? Tabii ki hayır! Feminizmle kol kola giden politik doğruculuk, umut dolu ve enerjik bir erkeğin motivasyonunu, umutlarını ve onurunu kırmaya yetiyor. Modern akademik dünya, erkeklerin ruh sağlığı açısından yararlı bir ortam değil. Sözde ilerici sosyal mühendislik, modern erkeğin zihinsel sağlığını tamamen kötüleştiriyor.

Eğitim gören bir erkekseniz ve bu sürecin psikolojik anlamda yıpratıcı olduğunu düşünüyorsanız serbest çalışmanızı sağlayacak bir meslek veya beceri öğrenmenizin ya da iş kurmanızın vakti gelmiş demektir. Maddi özgürlük, sadece özgüven sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir erkeğin politik doğruculuğa bulanmış beyaz yakalı dünyasından da kaçmasını sağlar. Mühendislik veya inşaat gibi ileri derece yetenek veya risk gerektiren sektörlerde kadınların sayısı düşüktür, böyle ortamlarda erkek düşmanlığından uzak bir sığınak bulabilirsiniz.

Tamircilik, elektriçilik, tesisatçılık gibi çoğu meslekte erkeklerin sayısı ezici çoğunluktadır. Dolayısıyla işyerindeki olumsuz kadın baskısından kaçmak için bu alanları tercih edebilirsiniz. Yaşamınızı sürdürmek için bir işe ihtiyacınız olduğu için maddi bağımsızlık bir erkeğin adam olmasının gereğidir. Girişimci olan veya erkeklerin çok olduğu alanlarda çalışan erkekler, beyaz yakalılara göre daha iyi durumdadır. Çünkü erkekliklerini bastırmak zorunda kalmazlar, istedikleri gibi davrandıkları için işlerini kaybetme korkuları yoktur. Kurumsal şirketlerde erkeklere karşı sergilenen olumsuz tavır akademinin bir yansımasıdır.

Madde 24. Kadınlar Neden Erkeklerle Arkadaş Olur?

Kadınların erkeklerle arkadaş olma sebebi, erkeklerin daha ilginç, eğlenceli, oturaklı ve uyumlu olmasıdır. Ayrıca, güzel bir kadın hiçbir şey sunmadan erkeklerden iyilik görebileceğinin de farkındadır. Bu yüzden eli yüzü düzgün denilebilecek kadınlar bile bu durumdan fayda sağlamaya kalkar. Erkeklerin kadınlarla arkadaş olma sebebi ise arkadaşlığın sekse giden yoldaki ilk adım olduğunu düşünecek kadar salak olmalarıdır. Kadınlar da bu yanlış inanışı kullanarak erkeklerin hiçbir şey elde etmeden zaman, para ve enerji harcamasından yararlanır. Arkadaşlığın yatağa giden bir yol olmadığını anlayan erkekler, kadınlarla arkadaşlığın anlamsız olduğunu görür. Bir erkeğin arkadaşlığı kadınınkinden daha değerli olmasına rağmen kadın arkadaşlık karşılığında seks sunmaz; çünkü sevilmeniz sevişilecek bir adam olduğunuz anlamına gelmez. Kadınlar da bu sorunun tam tersini yaşarlar. Çünkü kadınlar arkadaştan çok sevişilecek biri olarak görülür. Erkeklerin sevişmek, kadınların ise sevilmek için uğraşması gerekir.

Bir kadın sadece kendi ihtiyaçlarını düşünür, sizinkini umursamaz. Bir erkek nasıl ki karşıdaki kadını seks için kullanıp atabilirse kadınlar da erkeğin duygularını ve parasını kullanıp atabilir. Kadın sizin zamanınızı harcamaktan, sizi bir eğlence kaynağı olarak kullanmaktan ve hiçbir şey vermeden sürekli şikâyetlerini size anlatmaktan memnuniyet duyar. Arkadaşlığı daha değerli olan bir erkek için bu kötü bir anlaşmadır. Eğer sürekli takıldığınız bir hatunla sevişemiyorsanız yüzde 99 ihtimalle kötü bir anlaşma yaptınız demektir.

Çekici bulmadığınız halde size ilginç gelecek ve arkadaşınız olabilecek kadınların sayısı pek azdır; çünkü kadınların çoğu şahsiyetten yoksundur. İşleri güçleri dedikodudur. Kadın, sıkıcılığın en somut örneğidir. Çoğu kadının seksten başka sunabileceği bir şey yoktur; çünkü başarılı olmak için kendilerini geliştirmeleri gerekmez. Bu yüzden kadınların çoğu komik veya ilginç olmak için uğraş göstermez. Kaliteli bir arkadaşlık arıyorsanız erkekleri tercih edin. Bir kadınla sıkıntıdan öleceğiniz kadar çok muhatap olmak zorundaysanız (ki muhtemelen olacaksınız) yapılacak en iyi şey onunla dalga geçmektir. Kadınları ilginç hale getirmenin tek yolu onlara takılmak, hatalarını yüzlerine vurmak ve sürekli uğraşmaktır. Yoksa sıkılırsınız ve dünyanın en sıkıcı kitabını okumayı bir kadınla oturup iki çift laf etmeye tercih edecek hale gelirsiniz.

– SERİNİN SONU –

Çeviri: The Red Pill Constitution

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Çeviri Manyağı

Sitenin anti-feminist ve gözlemci abisi, kardeşi. Kendisine thalesengeditor@gmail.com adresinden karı-kız meseleleri için ulaşabilirsiniz.

25 thoughts on “Kırmızı Hap Anayasası – Bölüm III”

 1. Benim fark etmeden sergilediğim hareketler insanlarda saygı uyandırıyor.Zihnimde kadınları eğlence olarak kodladığım için rahat canım ne isterse onu yapıyorum.Sanırım bu beden dilime yansıyor beni herhangi bir kız görse abaza abaza kesiyor.Dış görünüşüm baya iyi bundan mı kaynaklanıyor?yoksa kendimden emin ve rahat bir şekilde yürüyüp davrandığım için mi? Zihnin kadınlar konusunda bir etkisi var mı?Düşündüklerimi hissedebiliyorlar mı? Bir sürü kadınla flört ve temasta bulunduğumu anlayabiliyorlar mı?Yürüme davetiyesini alfalara atıyorlarsa bunu nasıl anlıyorlar? Masterbasyonda 15. Günüm ve kendimi daha enerjik hissediyorum sesim daha erkeksi çıkıyor.Konuşurken daşşaktan ses geliyor sanki.Ve soruları mı toparlayacak olursam piç veya efendi olduğumuzu uzaktan bakarak anlayabiliyorlar mı? Ve bir sürü kız tarafından göz hapsine alınıyorsam şanslı mı hissetmeliyim?

  1. bence çok uçmamalı, haddini bilmelisin. hızını alamayan hayaller gerçeklik duvarına çarparak dururlar. eğer lisedeysen takıntılık derecesinde iyi bir üniversite için çalışmalısın.

   zaten erkek adam blogundaki yazıların arkasındaki tüm ruhta, kırmızı hapın tüm alt metninde bu yatar. önemli olan “öncelikli” olarak kendinize değer katmanız, statü, değer sahibi olmanızdır der.

   bu kadar kız odaklı olman çok yanlış. hayatının merkezindeki tek kişi sen olmalısın. önceki yorumlarında lisede olduğun aklımda kaldığı için böyle diyorum. kırmızı hapı hakkıyla alan bir kişinin çok kısa sürede farkedeceği şey şudur ki, kız konuları ilk başta acı olsa da sonrasında kolay ve zevkli, hayat betimlemesi ise ilk başta yine kız konuları gibi acı fakat devamı kız konuları gibi kolay ve zevkli olmayıp, acı ve zor.

   senin yaptığın ise acı ve zor olana yoğunlaşmayıp, kolay ve zevkli olanın peşine düşmen. bu tutumun uzun vadede sana neler kaybettirir bi düşünmelisin bence.

   1. Şimdi farkettim de bu eleman daha önce “Daha 17 yaşında” rumuzuyla girip (hani şu kıza “ne haber gevşek” diyen) sonra bana “kendine gel”, “düzgün cevapla” diye atarlanan çocuk. WordPresste birinin geçmiş yorumlarını görmek için IPsine basıyorum (başka bir yolu var mı bilmem). Bu arkadaşın ipye basınca tarihçede “Daha 17 yaşında” rumuzlu yorumları da gördüm. Aynı ipden geliyorlar.

    1. Hocam bu erkek taklidi yapan hatun konuşmasından belli. Artık nasıl bir psikolojik vakaysa ayarı yiyip geri geliyor sürekli. Ekşici Meriçler aramıza ajan göndermiş olabilir 😂

 2. erkek adam, sean connery ‘li james bond ve mad man’in don draper’ı dışında, alfa karakterlerin olduğu aşağıdaki gibi uzun bir film ve dizi listesi ne zaman gelir?

  filmler
  •……………………………….
  •……………………………….
  •……………………………….
  •……………………………….


  diziler
  •……………………………….
  •……………………………….
  •……………………………….
  •……………………………….


  1. Jack Nicholson – One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Alfanın en saf, katkısız hali)
   George C. Scott – Patton
   Marlon Brando – On the Waterfront
   Robert De Niro – Ronin
   Al Pacino – Scarface

 3. peki bu kadınlar ilişki içerisinde sevilmek de istemiyorlar mı ? yani tamam piç olsun maskülen olsun siksin etsin ama aynı zaman da sevsin demiyorlar mı?

  1. Piç olmakla maskülin olmak aynı şey değil. Piçlerden başka çok az erkek maskülin olacak taşağa sahip olduğu için öyle görünüyor.

   Kadınlar sevgi isterler ama güçlü ve kendilerini hayatının merkezi yapmayan erkeklerden gelen sevgiye değer verirler. En azından partner olarak.

   Kırmızı hap gerçekleri sevgi ile ters değil. Mavi hap perspektifinden bakarsan ters tabii.

   1. illimitable Man ; kadınların High IQ değil , kurnazlık ve hilekarlık istediğini yazmıştı geçenlerde.
    Bence Piçlik ,Hilekarlık ve kurnazlıktan geliyor ama Maskülenlik Zekadan.Örneğin Zekanın büyük sorumluluklar alıp işin alında başarıyla çıkabilmesi gibi .
    Piç olmak yıkıcı ve bencilce davranmak
    Maskülenite güce sahip olmak ve onu kontrol etmek
    Türkiye derecesi yapmış , en iyi üniversite veya bölümlerde okuduğu halde sevgilisi yada flörtü olmamış birçok genç tanıyorum
    Adamlarda HİGH IQ var
    Kurnazlık Hinlik YOK
    Yetiştirilme tarzı da olabilir
    Bu arkadaşlarımın geneli 10 numara insandılar ahlaki açıdan

    1. Maskülenlik ile zekanın bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum. İkisi tamamen farklı şeyler. Maskülenite cesaret, bağımsızlık (başkalarının kendi hakkında düşündüğünü takmama şeklinde bağımsızlık da dahil), saldırganlık (fiziksel de olabilir ama daha çok meydan okuma şeklinde) ve hırs / kolay pes etmeme ile alakalı. Bunlar bir CEO’da da olabilir bir bar fedasinde de. İkisi de maskülindir.

     Piçlik denilen şey çok kolay kullanılan bir yafta. Piç lan bu dedikleri adamlara bakın, önemli bir kısmının “piçliği” kadını (ve kadın milletini) zihinsel odaklarına koymamaktandır. Kötü çocuk olduklarından değil, mavi haplı sünepelerin ve kadınların kadını merkeze koymamanın kötülük olduğunu düşünmelerinden kötü adamdır. Drama yapan hatunun kıçına tekmeyi basıyor, “yıkıcı” oluyor. Sevgilisi yokken tabak çeviriyor “hilekar” oluyor. Kendi ihtiyaçlarını düşünüyor “bencil” oluyor.

     1. Zekanın , pozitif masküleniteye etkisi nasıl yok hocam?
      Barzo düşük IQlu bir adam yıllardır Maskülen olabilir.İç güdüsü yada çevre etkisi sayesinde sorgulamaz çoğu şeyi ama
      20 Yaşında hayatını değiştiren maskülenlik değerini artıran genç, zekasıyla kendine çok şey katmış olabilir
      Ve attığı her adımın ne anlama geldiğini öğrenerek büyür
      Ayrıca Maskülen değerleri geliştirmek sabır irade çalışkanlık gerektiriyorsa Zekanın etkisi yoktur mu diyeceğiz yani ?

     2. Zekayla IQ alakalı olsa idi, üniversite kampüsündeki erkeklerin ortalama maskülinitesi aynı yaşta sokaktaki erkeklerden daha yüksek olurdu. Ama durum öyle değil. Hatta askere giderseniz ordaki koğuşta gözlemlediklerinizden tam tersini bile düşünebilirsiniz (IQ arttıkça maskülinite azalıyor diye).

     3. Ben askerlik yaptığımda 6 ay bir avuç üniversite mezunu ile kocaman bir uzun dönem koğuşunda kaldım (muhteşem deneyim ama uzun hikaye). Türkiye’de daha eğitimli ve IQsu yüksek kesimin feminizmin zararlarına daha açık olduğundan iğdiş edildiğini bilmesem, zekanın maskülinite ile ters orantılı olduğu sonucu çıkarabilirdim.

     4. Sabır, irade ve çalışkanlık ile zeka aynı zihinsel boyutlar değiller ki. Birbirine karıştırmamanı tavsiye ederim.

     5. Bu POZITIF MASKÜLİNİTE kavramına karşı çok dikkatli ol!

      Kırmızı hapın bence en acı üçüncü dozu (aşk hiyerarşisi ve sevgi / arzu ayrımından sonra) erkeğin kadın milletini “cennetten” düşürmesi ile ortaya çıkan sosyal baskı ile uğraşmaktır. Kadın cinsel stratejisi yararına olmayan / karşı maskülinite geliştirdiğinde (tabak çevirdiğinde, tek bir kadını hayatının aşkı yapmadığında, kendini kadına göre düzeltmediğinde, seksiz ilişkilerden kendini azat ettiğinde, kadından rütbe söktüğünde, vs .. vs …) yiyeyeceği bencil, piç, götün teki, kadın düşmanı vs … yaftalarıdır. Bu erdemli, ideal maskülinite baskısının çoğu mavi hap baskısıdır.

      Kırmızı hapın acı tadı yazısında buna değiniliyor.

     6. Şimdi anladım
      Maskülenite : Alt Benlik i makul ölçüde özgür bırakarak geliştirilebildiği için zekadan ayrılıyor yani 👍🏻

     7. Üniversite okuyan arkadaşların moralini bozmayayım ama o barzo dediğiniz adamlar ortalama olarak size göre daha maskülin ve seks içeren hayatlar yaşıyorlar. Bir kere çoğu klasik olarak erkenden evlenip evlilik içi seks yapıyor. “Ay olmaz öyle çok hassasım ben, hele parayla seks olmaz, duygu yoksa ben yapamam” diye takılmayıp eğer seks yoksa “yeter lan elimi sikeceğime” deyip pavyon, “mektep”, “telefon et gelsin” demeden seks yapıyorlar. Üçüncüsü de dışarda oportunistik vuruşa daha açıklar.

     8. Hocam son yazdığınız gerçekten sosyolojik tespit gibi
      Güçlü olmak değil
      İyi karakterli olmak değil
      Piç olmak değil
      Barzo bildiğiniz barzo tiplerin kızlar tarafından nasıl çekici bulunduğunu anlayamamıştım.
      Yolda yürürüken yer vermeyenler,10 lafından 9 ü küfür olan ve her an kavga çıkaracak gibi konuşan insanlar…
      Bazı Gerizekalı kızlar bunların yaptıklarına gülüp , flörtöz davranınca bunlar daha çok bokunu çıkarıyorlar
      Kadınlara çekici gelen şeyler ,
      Diğer ortamlarda itin teki olmaya sebep oluyor ama bu mallar her yerde aynı şeyi yapmaya çalışıyor.Hele ki gık çıkarmayıp ve pohpohlyacak bir beta sürüsü eline geçse vay o ortamın haline…
      Ülkede kibarlık bile tepesine binilecek insan özelliği olduğundan ne desek boş aq

 4. @Kurt021 helal kız olduğumu anlamışsın.
  17 yaşında rumuz o nick name oluyor sanırım.
  Bir sürü eleman var 17 yaşında tebrikler.Güzel tesbitler.

 5. Odak noktası konusuna katılmıyorum. Gündüz ders çalışıyorum. 11 12 arası yeni yazı yüklenmiş oluyor. Gelip sorular soruyorum.Sabahta bu yazıları okuyorum eğlenceli oluyor.Farklı insanlar ne demiş ne yapıyorlar filan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *