Duygusal güç – Bir erkeğin sahip olabileceği en büyük güç

Duygusal güç, insan toplumunda bir erkeğin sahip olabileceği en büyük güçtür, gerçekleştirmesi çok zordur ve çok az bulunur. Zaten tam da bu nedenle, kadınlar duygusal güce dolaysız bir arzu ile tepki verirler.

Para iyi veya kötü talihle kazanılıp kaybedilebilir. Fizik yaşlandıkça kötüleşebilir ve yanıltıcı da olabilir ama duygusal güç en büyük eşitleyicidir. Herkes kendi korkularıyla boğuşur ve kendi duygularını kontrol altına alabilen erkek gerçek şampiyondur.

Hayatınızın bir anında çok büyük bir felaketle yüz yüze kaldınız diyelim. Parasal, sosyal veya sağlıkla ilgili. Eğer siz duygusal olarak sağlam, sakin, cool ve özgüvenli iseniz, problem aşarsınız ve yeniden tepeye çıkarsınız. Ama negatif duygulara yenik düşer, duygularınızın kontrolü altına girerseniz, size olanların insafına kalırsınız. Oldukça başarılı olmalarına rağmen duygularına yenik düşen ve intihar eden başarılı kişileri duymuşsunuzdur. Duygusal güç, bir insanın içsel gücünün en önemli işaretidir.

Hayatın güçlükleri karşısında duygusal olarak dağılmayan ya da duygusal bir batağa saplanmayan erkek, bu güçlükleri aşabilme ihtimali en yüksek olan erkektir. Bu erkeğin kendi hayatı üzerindeki kontrolü, duygularına hakim olamayan bir milyonerden çok daha fazla olacaktır.

Duygularını kontrol edebilen bir erkek, korkuları ile yüzleşip onları yenerek başarıya ulaşabilir ve önüne çıkan her engeli aşabilir.

Kadınlar bunu bilinç altlarında, içgüdü seviyesinde anlarlar. Kadınlar bu tip bir erkek ile birlikte olmayı arzular zira bu tip bir erkek dolaysız olarak kadının arzularını ateşe verebilir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, önce ERKEK ADAM gibi davranmanız gerekir. Bu iyi bir başlangıç. Ama burada duramazsınız. Gerçekten ERKEK ADAM olana kadar çalışmanız lazım.

Duygusal gücü kazanmakta bir ironi vardır. Duygusal olarak güçlü olmak için sekse, aşka, ilgiye, sevgiye, nezakete ve insan sıcaklığına ihtiyaç duymamayı öğrenmeniz gerekir. Ama bir kere duygusal gücü kazanırsanız kadınlar bunu sezeceği için seks, aşk, ilgi, sevgi ve nezaket size yağmaya başlayacaklardır. Bu durumda da artık ihtiyaç duymadığınız şeyler size istemediğiniz kadar çok sunulacaktır.

Duygusal olarak güçlü olmak demek sizin BELİRLİ BİR KADINA ihtiyaç duymamanız anlamına gelir. Kıskançlık göstermemek, problemli hatunları hemen terk etmek anlamına gelir. Onların bu oyunlarını oynamazsınız zira daha iyisini bulabilirsiniz ve onu bulana kadar da arada kadına ihtiyaç duymadan yaşayabilirsiniz.

Duygusal olarak güçlü olmak demek sizin kadını elde etmek için kendinizden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymamanız demektir. Siz ERKEK ADAMsınız, az bulunur bir ödülsünüz ve tek başınıza kıza bir lütufsunuz demektir. Yani bir kadına size ilgisi azalır diye hiçbir şey almamanız demektir. Eğer bu tür bir korkuya izin verirseniz, kız zaten sizi aşağılayacaktır. Kızlar bir erkeğin ilişkiyi taze tutmak için birşeyler almaya ihtiyaç duymasını, düşük statü olarak algılarlar.

Duygusal olarak güçlü olmak demek sizin bir kadını hiçbir zaman hayatınızın merkezine koymamanız, hiçbir zaman kararlarınızda onu referans almamanız demektir. Bir kadın hayatınızın merkezi değil, hayatınıza yoldaş olmalıdır en fazla.

Çoğu erkek, kadının onayına ihtiyaç duyarak çok fazla konuşur ve çok fazla gülümser. Bunları unutun. Şarkıları, dansları, çiçekleri, çikolotaları ve bunlar gibi tüm romantik yalanları aklınızdan çıkarın. Siz erkek adam değilseniz böyle şeyler her zaman geri teper. Bunlar sizin seksi olmadığınızı ve eksiğinizi böyle kapattığınızı gösterir ve kadınların sizi itici bulmasına neden olur. Bunu açıkça yüzünüze söylemezler tabii: “sorun sende değil bende” derler.

Bütün bunlar kendinizi olabildiğince iyi bir fiziğe sokmamanız, iyi giyinmemeniz, kariyer ve para kazanma hırsınızın olmaması anlamına gelmez tabii ki. Bunları kendinizin merkezinde olduğu hayatı en iyi hale getirmek için yaparsınız sadece, bunların kadınla bir ilgisi yoktur. Duygusal olarak güçlü bir erkeğin kendisini geliştirmesi ve daha özgüvenli, daha iyi fizikli ve iyi giyimli biri olması onu daha seksi yapar ama bu bir yan üründür.

Buyruk 3 – Önceliğin kendi misyonun olmalı, kadının değil
Esas oğlanın kendisini tamamlayan kadına ilanı aşk ettiği tüm o romantik klişeleri unutun. Bunun her fırsatta aksini iddia etmelerine rağmen kadınlar bir erkeğin “herşeyi” ya da varlığının merkezi olmayı istemezler. Tam tersine değerli bir erkeğin hayat amacına itaat etmeyi arzularlar, o erkeğin amacını gerçekleştirmesine yardım eden dişil güç olmak ve o erkeğin gösterdiği yolu takip etmek isterler. Bir kadının bütünlüğüne saygı gösterin ve ona “benim herşeyimsin” diye yalan söylemeyin. O sizin “herşeyiniz” değil, ve eğer öyle ise, yakında öyle olmayacak merak etmeyin.
The Sixteen Commandments of Poon, Amcığın 16 Buyruğu

Bir kadın için hiçbir şey yapmamak mı lazım peki? Tabii ki hayır. Bir kadına yalakalık etmek için birşey yapmakla bir kankanız için birşey yapmak arasında fark vardır. Siz ne kadar kendinizi kandırırsanız kandırın, kadınlar aradaki farkı sezerler. Bizim bahsettiğimiz kadına yalakalık olan şeyler. Bir kadın için birşeyi arkadaşınız için yapıyor gibi yapıyorsanız, bunu ima etmelisiniz.

Bir kadınla ilk tanıştığınızda şu kurala her zaman uyun: İlk 3 – 4 ay hiçbir İYİLİK, İLTİFAT VE HEDİYE yok. Kadının yaptığı hiçbir şeye duygusal bir tepki vermek yok. Nokta!

Bir kadın bu nedenle sizin soğuk ve mesafeli olduğunuzu söylerse, sakın ola değişmeye ve yelkenleri suya salmaya yeltenmeyin. Gerçekte KADIN COOL VE MASKÜLİN BİR ERKEK ister ve bu söyledikleri sadece sizin hemen kontrolü bırakıp bırakmadığınızı test etmek içindir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

45 thoughts on “Duygusal güç – Bir erkeğin sahip olabileceği en büyük güç”

 1. sabah sabah kahvaltı gibi lezzetli bir yazı artık yazılan her yazıya sitedeki en iyi yazı demeye yorulduk her biri birbirinden mükemmel ellerinize saglık. Bizler Erkek Adam eyliyorsunuz.

 2. Duygusal güç çok önemli!ben bunu yakın çevremden ve kendimden biliyorum..zaten eğri oturup doğru konuşalım,betalaştığımız zamanlarda bu yazılanları sık sık yapmışızdır hata niyetine..şimdi erkek adam ve çeviri manyağı hocalarım(tabi burdaki tüm okur yazar kardeslerimede) siz duygusal gücü oyununuzda oynayıp uyguladinizmı?yada uyguladığınızda nasıl bir sonuç elde ettiniz?

  1. Başıma gelen olaylardan biri dershanedeyken takıldığım kıza ”benim zaten kızlara ihtiyacım yok biri gider biri gelir beni seven bana katlanmak zorunda” gibi bir şey söylemiştim. Tepkisi kaş kaldırıp hmm demek oldu 😀 sanırım egolu biri yada duygusallığa yer vermeyen biri olarak algıladı. Hala konuştuğuma göre büyük ihtimalle saygı duymuştur. Ama dikkat etmek lazım her kız aynı değil birisi etkilenirken bir diğeri ” öff kendini ne sanıyosun be salak” gibi bir tepki verebilir.

   1. O tepki bir shit testtir. American Beauty filminden güzel bir sahne: Genç adam yeni taşındığı semtte karşı evde oturan genç kızı uzaktan kamerasıyla görüntüler. Ertesi gün okulda şu replikler geçer:
    E: Adim Ricky. Yan eve taşındım.
    K: Biliyorum. Dün gece beni filme çektiğin, çok rahatsız edici anı hatırlıyorum.
    E: Korkutmak istemedim. Senin ilginç biri olduğunu düşündüm.
    K: Sağol. Şu sıra bir sapığın takıntısı olmaya ihtiyacım yok.
    E: TakıntıIı değilim. Sadece meraklıyım.
    İşte bu çerçevedir, kendine güvendir. Tabii burası Tr, siz yine de kimseyi filme çekmeye kalkmayın, feyz alabilirsiniz ama.

   2. Hocam bu şeyleri açık açık söyleyen adam gerçekte tam tersi algılanır. Yani aksi ispatlanana kadar ben bunu “benim bir kıza çok ihtiyacım var, kimse gelmiyor, gelsin her dediğini yaparım” ağlaması olarak algılarım şahsen.

    Sözel güç gösterisi güçsülüğü saklama aparatıdır. Böyle şeyler söylememenizi tavsiye ederim. Yapın yeter.

    1. Hocam aslında filmin içinde bahsettiğiniz gibi durmuyor ama sırf replikleri yazınca bu şekilde algılamış olabilirsiniz.

 3. Duygusuz
  Rasyonel
  Soğukkanlı
  Cesur
  Özgüveni Yüksek
  Görev adamı
  Atletik
  Sloganı ” Dont Think Do !!!
  Bu terimler bir yerden tanıdık geldi mi ?
  Başarı yada hayat karşısında böyle olmak büyük iş
  Militarist Yaklaşım gibi oldu
  Bence etkili ..

 4. Hocam konuyla pek yakınlığı bulunmuyor ama bir şey sormak isterim. Kızı arada başka erkeklerle görünce işin aslını öğrenmek için araştırmak betayamı kaçıyor ? Yani burdaki takip etmek değil sadece yakın çevresini her daim bilmek zayıflıkmı kafama takıldı. Çünkü bazen yakın arkadaşlardanda ruhumuz duymadan durumlar gelişiyor başıma gelmişti. Kıza güveneyim diye salmışken en yakın arkadaşlarımdan biriyle bir şeyler olmuş. Yoksa tamamen bırakmak sadece kendi yolumuzamı bakmak gerekiyor ? Burada boynuzlanmak ve maskülen durup çekici olmak arasında ince bir çizgi var ama deşifre edemedim.

   1. Hayır hocam şuanki değil, hapla tanışmadan önce başıma gelen bir olaydı. O zamanlar çok duygusal bir kocacık olduğum için kıskançtım. Kızı sürekli takip eder benden başkası varmı diye bakardım ki zatende aradığımı bulmuştum. Burda demek istediğim aslında kıza bizimle kalmayı seçip seçmeme kararını veriyoruz ama bu kadar rahatlık ve soğukkanlılık bir ihtimalde olsa boynuzlanma etkisi yaratmazmı ?

    Mesela kızın aklından şöyle bir şey geçse ” işte bu zaten bana güveniyor ee güçlü bir erkek neyse bu cepte kalsın ben diğer seçeneklerimide aktif tutayım asıl erkeğim bu olur ama diğer elemanlarda zor zamanlar için bekleye dursun ” gibi bir düşünceye kapılıp cinselliğinden bir parça vererek ”sus ve benden umut bekle” payı veremezmi ?
    Maskülen olalım derken kızı fazla rahat bırakmak biraz tehlikeli gibi geldi hocam bir yanlışım varsa düzeltmenizi isterim.

    1. Şuan bakmıyorum ama içimde acabalar sürekli geziyor. Sizin dediğiniz gibi tek bir kıza odaklı değilim fakat şuan diğer kızlardan biraz daha sevdiğim bir kızın yüzüme gülüp aşkım, hayatım diyip bana çaktırmadan bir şeyler karıştırıyor olma ihtimali var. Çünkü dediğim gibi hocam başıma geldi üstelik kız bunları yaparken beni uyutmuştu yani sevdiği erkek bendim ama benim ruhum bile duymadan arada oynatıyormuş. Ben araştırmasam ihaleyi alıp gidecektim 😀

    2. Sizi şüphede bırakan kızın rütbesini fakbadi seviyesine çekin. Seven hatun asla yanlışa mahal verecek, şüphe uyandıracak harekette bulunmaz.

 5. kankaaa, ” İlk 3 – 4 ay hiçbir İYİLİK, İLTİFAT VE HEDİYE yok.” diyorsun ama seks esnasında şöyle güzelsin, böyle efsanesin, ulan sen insan mısın? falan diyoruz ama konu ile alakalı değil heralde.

    1. Uzun ilişkide belli bir süre sonra eğer seviyorsan bir kez seni seviyorum demenin sakıncası yok ama bunu sık söyletmeye kalkan kadını sallama.

     İlk 4 ayda söylememeniz önemli.

  1. Sekse getirdiğin kıza iltifat edebilirsin, ama sadece seks sırasında. Önemli olan seksten önce kız belki verir diye iltifat etmemek.

   Bu arada ulan sen insan mısın nasıl bir iltifat sesli güldüm 😁

   1. Çiftleşirken kadını elf gibi görmek 😮 Gençler yatakta ne yaptığınıza da karışacak değilim ama yine de yapmayın böyle şeyler …

 6. Seks sırasında daha sert olmak gerektiğini düşünüyorum, uzun süreli kız arkadaşınız değilse. Tabii kişiye de bağlı; mesela ben seks sırasında konuşmaktan hoşlanmıyorum, konuşmaya çalışanı da kolayca susturuyorum 😉
  Sanırım bazıları da karşılıklı performansı öven, azdırıcı şeyler duymak ve söylemekten hoşlanıyor. yine de iltifatın, güzelsin vs gibi değil de, bir komutanın askerine aferim iyi iş çıkardın demesi gibi üst rütbeden yapılması daha iyi olacaktır.

  1. Bence de erkek çok konuşmamalı … özellikle burda yazıldığı şekilde kadına iltifat etme olayına aklım ermedi. Benim kulağıma kadına itici gelecek bir hareket gibi geliyor.

   Kadınlar genelde konuşur, bağırır, ister.

 7. konuyla alakasız ama söylemem gerekiyor ;

  30luk abiler bilgisayarların ve yazılımın ilk zamanlarına çocukluklarında denk geldikleri için özgür yazılım/açık kaynak kodları vb. Gnu-Linux tarzı düşünce yapısına sahipler .

  Sitenin tasarımı da gayet sade ve okumaya elverişli. Eğer Erkek adam da izin verirse sitenin sade ve kaliteli bir mobil uygulamasını geliştirebilirim . Okuduğum üniversitede bu işte bana yardım edecek tonla insan var . Aramızdan bile çıkar belki .

  Eski yazıları bulmak bazen zorlaşabiliyor .

 8. bu 4 ay olayı bayağı saçma geliyor bana. eğer kızla sevgili isen,söylemen gerekir. yoksa kız ayrılır senden. ha sen diyorsan biz sevgili değiliz,seks yapıyoruz birlikte bir şeyler paylaşıyoruz fakat sevgili değiliz,ona tamam. ama diğer türlü kız tekmeyi koyar sana. burada hatalı düşünmüşsünüz.

  1. Birader 4 ay ağızdan iltifat ve seni seviyorum çıkmayacak olayı bu 4 ay boyunca sevgiline fiziksel sevgi göstermeyeceksin anlamına gelmiyor. 4 (ya da 3 – 4) ay öyle sallama bir sayı değil. Bu süre bir oneitis mavi haplısının sevgilisi tarafından ortalama terk edilme süresidir. 30 yıllık tecrübe birikiminin gösterdiği şey şu : bu kritik süre boyunca iltifat ve seni seviyorumların çoğunlukla kızın “lan erkek mi bu yoksa erkek rolü yapan oğlan çocuğu mu” testleri nedeniyle ağızdan çıktığı ve hem kızı soğuttuğu hem de erkeği bunları dile getirerek duygusal yatırıma ittiği için ilişkide güçsüz taraf yaptığı. Çünkü kadınlar çoğunlukla ilk aylarda fazlaca duygusal yatırım yapmazlar ama seni yatırım yapmaya iterler. Duygusal yatırım yapmaya dünden hazır, duygusal yatırım yapmanın kızı elinde tutmak için zaruri olduğunu düşünen erkek, şu 30larında evlenilebilecek, en sıkcısından koca malzemesidir. Özellikle genç bir kadının hedefindeki erkek değildir.

   Bunları ihlal edebilirsiniz ama riskine değmez.İlk aylarda seni seviyorum demediği ya da iltifat etmediği için terk edilen kişiler gördün de mi konuşuyorsun yoksa akıl mı yürütüyorsun? SIrf sözel iltifat ve ağızdan seni seviyorum çıkmadı diye terk edilebileceğini düşünmek aşırı mavi haplılıktır.

   Not : Ben bu kural yüzünden hiç terk edilmedim, edileni de görmedim. Tersinde terk edildim ve edileni çok gördüm. Tabii kıza sarılmayın, kucaklamayın, koklamayın ya da “4 ay sikeceğim seni benden bu süre boyunca sevgi alamazsın” şeklinde davranın diye tavsiye vermediğimizi anladığınzı varsayıyorum. Kıza dokunuş, sarılış ve öpücüklerle seni seviyorum dersiniz zaten (gerçi bunu da abartmayın). Ağızdan çıkan beklesin biraz.

   1. yahu senin dediğin direk hiç sevmeyin,sadece sikin diye anlaşılıyor. tabiki de mıç mıç her gün her dakika seni seviyorum dersen tekmeyi yersin,bunu herkes bilir. ama kız sana tapıyorum,seni seviyorum gibi sözler söylerse,sende yüzüne bön bön bakarsan tekmeyi basar birader burada bön bön bakma ile alfa olmuyorsun sığır oluyorsun. genç arkadaşlarımız bilsinler,yanlış yapmasınlar bu konuda.

    1. Kız öyle şeyler dedi mi sarılık öpmek daha mantıklı. Sevgi aşırıya kaçmadıkça koklaşarak da anlatılır. Fakat genç arkadaşlara tavsiyem, kadın istediği kadar seni seviyorum desin, ilk 3 – 4 ay seni seviyorum demeye dirençli olun. Ve asla ilk seni seviyorum diyen olmayın.

     Kadınlar dolaylı işaretleri dolaysız sözlerden daha fazla severler zaten. Kadınlar böyle şeylerden tekme basmaz genelde. Sen bana seni seviyorum, aşkitom demiyorsun diye 3 ayda tekme basacak hatunu da bir zahmet yanınızda kız arkadaş diye tutmayın.

 9. Kıza iltifat etme, seni seviyorum deme, hediye alma, çok gülme diyorsun ya, kıza ilgim olduğunu nasıl belli etmeliyim? Yeni tanıştığım bir kıza karşı davranış biçimim nasıl olmalı? Hani sevgili olmadan önce bir flört evresi vardır ya, işte o evrede neler yapmalıyız. Sen yıllardır bu işin içindesin, bu konuda çok bilgili olduğunu düşünüyorum; kızı görüp beğendikten sevgili olana kadarki süreçte oyunu nasıl oynamalıyız?

  1. Kıza ilgini belli etme yolunun iltifat etmek, seni seviyorum demek, hediye almak ve çok gülmek olduğunu sanmak ve bunlardan başka bir şey düşünememek?!? Sadece senin için söylemiyorum. Bu yorum çok geliyor. Yeni nesli gerçekten de 100% beta öder yetiştiriyorlar 🙁 Duygusal tampon fonksiyonlu ATMler olarak.

   Bir kadın zaten onu aramanın, dışarı davet etmenin vs … ona ilgin olmadından kaynaklandığını bilir. Hatta ilk yaklaştığın anda amacının mümkünse onunla yatmak olduğunu bilir. İlgini belli etmek için ekstra bir şey yapmana gerek yok.

   Burada kadını seks eşiğinden aşırmak yazıları ve saha raporlarında flört dediğin dönemde ne yapman gerektiğini bulacaksın. Benim kendi stratejim kino – el tutma – öpme – sarılma – sekstir. Sırayla bunları hedeflerim. Kino – el tutma arasında kızın yanağımı öpmesini de sağlamaya çalışırım ama bu opsiyonel. Bu aşamalardan birinde ısrarla bekleyen kadın ise bekarken tabak çevirdiğim için daha hızlı davranan bir kadına yenilir. Bekarken ya hiçbir kadına yazmam ya da aynı anda en az 2 kadınla flört ederim. Ama sıfırdan iki tabağa geçerkenki kısa süre hariç asla tek kadınla flört etmem.

   1. Hah işte tam olarak bu! Kino, el tutma, bacak okşama, kalça elleme, eli tişörte sokmaya kadar ilerleyip don değiştirmesine sebep olabiliyorum ama yanağımı uzatmadığım sürece öpmesini bile saplayamıyorum. Selamlaşma ve eğlencesine ceza vs niyetine öpmeler dışında yanımda sardığım kızın beni aniden ve içten gelerek öpmesini nasıl sağlayabilirim. Çünkü bu kadar güzel oynamama rağmen göğsüme yatacak kadar uzanan o değil boynuna “uzanan” ve alfa duruşunu bi nebze bozan ben oluyorum. Bu durum beni rahatsız ediyor. İçinden gelmesini ve adım atmasını sağlamak istiyorum..

    1. Kız sana uzanmıyorsa ya da eğilmiyorsa ona uzanan veya eğilen sen oluyorsan, kafa yapın alfa değildir. Taktiği bırakıp kafa yapını alfalaştır. Kız sana uzanmıyorsa, sen de uzanma. Eğilmiyorsa eğilme. Gerekiyorsa hiç yapma. Görünen o ki senin kıza ihtiyacın kızın sana ihtiyacından daha fazla olduğundan arzu yaratmanda sorun var.

     Bir erkek kucağında kedileşmeyen hatunu yakınında tutmaz.

     İçinden gelmesini ve adım atmasını sağlamak istiyorum …

     Bu bir validasyon ihtiyacıdır ve feminen bir ihtiyaçtır. Bunlardan kurtulman lazım. Bu zihniyetinin kokusunu alıyordur hatun.

    2. Hatunlada alakalı bir şey, hb çok düşüklerde bir kadınla biraz yiyişmiştik ve bu hatun sadece şişme bebek gibi yatmayı ve sadece “Javert” diye inlemeyi kendine görev edinmiş gibiydi.

     Eğer kız çok özgüvensizsede yanağını uzatmaz, senin ilerlemeni sağlamaya çalışmaz, yaptığı en büyük “devam et” hareketi, yaptıklarına karşı çıkmamak, dokunuşlarını -her ne o yüzeysel ‘hayır’lardan desede- reddetmemek.

     Yani şunu anlamak lazım, her kadın seninle ateşli veya tutkulu bir şekilde öpüşecek diye bir şey yok, çirkin bir kızla rahat bir şekilde konuşabiliyorsun, yiyişebiliyorsun ve çok güzel kızların yanında süt dökmüş kedi gibi oluyorsun, aradakilerlede öyle böyle ilerletiyorsun, aynısı kadınlar içinde geçerli, binbir türlü karakterlisi var.

     Kadınlarda arzuyu öyle üzerine atlamayla, seni durduk yere öpmeye başlamasıyla ölçemezsin, ayrıyetten ölçmenede gerek yok.

     Bu arzuyu ölçme, nasıl üzerime atlamasını sağlarım düşünceleri Mahmut Abi’ninde dediği gibi feminen bir ihtiyaç aynı zamanda her kadın seni aynı seviyede arzulamaz, arzulasa bile aynı tepkiyi vermez.

     “Kız sana uzanmıyorsa ya da eğilmiyorsa ona uzanan veya eğilen sen oluyorsan, kafa yapın alfa değildir. Taktiği bırakıp kafa yapını alfalaştır. Kız sana uzanmıyorsa, sen de uzanma. Eğilmiyorsa eğilme. Gerekiyorsa hiç yapma.”

     bu dediklerim burdaki durum içinde geçerli, sen alfa olsan bile bazı kızlar kucağına atlamayacak, seni tutkulu bir şekilde öpmeye başlamayacak.

     Sebebi eski sevgilisinden, hoşlandığı çocuktan, dünkü tartışmadan, kilolarından, regl veya sendrom zamanında olmasından, muhafazakar olmasından, her an yakalanma korkusundan, bacaklarına ağda yapmamaış olmasından, bir sürü boktan sebepten olabilir, anahtar nokta senle alakalı olsada olmasada umursamaman.

     Yapacağın duruma göre yinede canın istiyorsa işleri ilerletip bir şeyler yapmak veya nextlemek.

     Tekrardan hatırlatayım, Mahmut Abi’nin dedikleri öyle istisna bir iki hatun için değil, sürekli bu tepkiyi alıyorsan geçerli.

    3. Filmde olsa Vincent Cassell’i düşünün, Siyah Kuğudaki kadın el bebek gül bebek özgüvensiz yetiştiği için kendi cinselliğiyle barışık değildi bak, “ağzını aç” dediği sahneyi hatırlayın.

     Adamın umursamadan -kızın içten içe istediğini bildiği için- devam etmesi, ‘canın istiyorsa devam edersin’ dediğim şey.

     Yok uğraşamam, başka tabaklarım var diyorsan next.

 10. Kendi isteklerinizi merkeze koyun diyorsunuz ama bir yandan da kadınlar şunu ister bunu istemez diyorsunuz.

  Çelişki yok mu?

  1. Sorunu doğru mu anladım bilmiyorum ama yok. Kendi isteklerin merkezde olacak demek sadece ve sadece kendi isteklerini göz önüne alacaksın ve başka kimsenin isteklerini takmayacaksın demek değildir. Maalesef çoğu insan siyah – beyaz dünyasında yaşıyor. Özellikle ilişki geçmişinde kadının isteklerini merkeze alıp kendi isteklerini tamamen ihmal eden bir erkek, kendi isteklerini merkeze koymayı bunun tam zıttı sanıyor : kendi isteklerini merkeze al ve kadının isteklerini takma.

   Gerçek hayatta ise yapman gereken önce kendi isteklerin sonra kadının istekleri şeklinde olmalı.

 11. Gönül rahatlığıyla burada okuduğum en güzel, kaliteli, faydalı yazı olduğunu söyleyebilirim. Tüm sorunlarımın duygusal güç ile bağlantılı olduğunun farkına vardım. Arkadaşlar TCMA okuduysanız onun da asıl aşılamaya çalıştığı şey bu duygusal güç idi. Hiçbirşeye, nimetlere karşı mutlak istek duymamak = kendini daha değerli bulmak. Nimetler dediğim kadınların gözünde alfa olmak, erkeklere liderlik etmek, her işinde başarılı olmak, koşulsuz şartsız saygı görmek… Olması güzel olan şeyler ama sanki onları istemiyormuş gibi “olmasa da olur” (Hayır la Darrüşşafaka reklamı değil.) Gibi davranırsınız onlara ulaşmak için daha cesaretli-inançlı olursunuz.

 12. Bir kadınla ilk tanıştığınızda şu kurala her zaman uyun: İlk 3 – 4 ay hiçbir İYİLİK, İLTİFAT VE HEDİYE yok. Kadının yaptığı hiçbir şeye duygusal bir tepki vermek yok. Nokta!

  Şu olay hala aklımı karıştırıyor. Acaba Erkek Adam ruhunu hala kendime işleyemedigimden mi.

 13. Mahmut abi, bu yorumu diğer yazılarında altına yazabilirdim ama emin olamadım, ama sanırım bu konuyla da ilgisi var.

  Bu siteyi okumaya başladıktan sonra yazılar ve yorumları değerlendirip içselleştirmek her yeni gelenin çabası. Ama merak ettiğim bir nokta var bunun hakkında, yazılardaki tavsiye veya kurallar(kırmızı çizgiler de denebilir) dikkate alarak bunları gerçek hayatımıza uygulamaya çalıştığımızda süreci uzun oluyor sanırım. Yani demek istediğim, kendi tecrübelerimizden çıkardığımız noktalar hayatımıza hemen etki ediyor ama buradan aldığımız bilgiler için deney/sonuç veya geçmiş tecrübelerle ilişkilendirme sonrasında hayatımıza etki ediyor.

  Bu sitedeki yorumlarda da bu durum dikkatimi çekti, buradan okunan teorik bilgiyle hemen pratik sonucunda elde edilen etkiyi görmediklerin yakınıyorlar gibi. Bu konuda ben de farklı değildim. Bu problem de sosyal davranıışta veya monk modunda kendini zorlama/kandırma çabasına dönüşüyor.

  Böyle bir düşüncem var, sence hatalı mıyım?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *