Reddedilme korkusunu aşmak

Senin derdin ne? yazısına acemi neil strauss şu yorumu bırakmış :

hocam ve değerli arkadaslar, konuyla alakasız ama bi soru sormak istiyorum. Dışarda, çalıştıgınız ortamda vs. birden cok güzel bir kız gördüğünüzde tam acılışı yapacakken icinize o garip korku giriyor mu, bunu aşabildiyseniz nasıl aştınız? Ben mesela uzaktan beni kestigini düşündüğüm kız yanımdan geçerken yüzüme bile bakmadı o yüzden fırsatı kaçırdım 🙁 Kız utandığı için mi böyle yapmıstır yoksa istemiyo mudur sizce? Bi de bulvarda kaldırımda yürürken karsıdan gelen kesistigim bi kızı kacırdım sonrasında sizde de böyle pişmanlıklar oluyor mu 🙂

Ben şöyle cevapladım :

“Tam açılış yapacakken korku gelmese zaten herkes açılış yapar ki. Epavar sen ne dersin bilmem de ben hala korkuyorum. Aynı şiddette. Jordan Peterson’ın lafını çalacağım : Epavar veya yürüyebilen biri açılış yaparken sizden daha az korkuyor değiller. Farkları sizden daha cesur olmaları. Sebebi de yine JP’nin deyişi ile “korkularıyla gönüllü olarak yüzleşmek bir insanın daha az korkmasına değil daha cesur birine dönüşmesine neden olur”.

Jordan Peterson’dan benim öğrendiğim en önemli bilgilerden biri budur. “Korkularıyla gönüllü olarak yüzleşmek bir insanın daha az korkmasına değil daha cesur birine dönüşmesine neden olur.”  Tam açılışı yapacakken içinize giren garip korkunun bir adı var : reddedilme korkusu. Kızlar konusunda çekingenliği ve utangaçlığı aşmak için ne yapmalı? yazımızda bahsetmiştik.

Jordan Peterson’ın bahsettiği mekanizma fiziksel bir farktan kaynaklanıyor : gönüllü olarak korkuya meydan okuyan beyin devresi ile korkuya istemeden maruz kaldığında tepki veren beyin devresi aynı değiller. Korkuya gönüllü olarak maruz kalma ve meydan okuma devresi, ödül ve dopamin salgılayan devreyle bağlantılı. Diğeri ise stres hormonu.

tam acılışı yapacakken icinize o garip korku giriyor mu, bunu aşabildiyseniz nasıl aştınız?

Evet giriyor ve hala giriyor. Hatta şöyle söyleyeyim. Boşandıktan sonra yeniden kadın – erkek ilişkileri piyasasına döndüğümde, bu reddedilme korkusu yüzünden günlerce  2,3 ve 4 nolu buluşmamın teker teker sıçtım.  Birincisinin tamamen acemi şansı ile çok zaten vur – kaç arayan turist bir kıza denk gelmesine ve aynı gece yatakta bitmesine rağmen.

Reddedilme korkusu nasıl aşılır sorusunun cevabı bu. Üzgünüm, sihirli bir formül yok. Olsa bilen yazar ve şimdiye milyarder olurdu. Kızlar konusunda çekingenliği ve utangaçlığı aşmak için ne yapmalı? yazımızda anlattığımız gibi :

Mektupların yazılış şeklinden anladığımız genelde istenen şeyin, önce bu çekingenliği yenecek bir terapinin / kendini geliştime alıştırmasının tavsiye edilmesi ve beklenen de bu terapi ile kızlara yaklaşırken duyulan utangaçlığın azalması ya da yok olması. Maalesef arkadaşlar, işler böyle yürümüyor. Eğer böyle bir “formül” ya da “ilaç” varsa bile biz farkında değiliz, bilse idik emin olun şimdi dolar milyarderi olmuştuk. Tabii ki önden kendini geliştirerek, pornodan uzak durarak, mastürbasyonu azaltarak, rahip moduna girerek çok avantajlı konuma geleceksiniz ama o ilk yaklaşma anının korkusunu aşmanın yolu tek : kızlara yürümek.

Ama birkaç işe yarar tüyo da vermeden edemeyeceğim. Epavar Man temel giyim ve kuşamdan daha önce bahsettiği için o tür bariz ön koşulları katmıyorum.  Maskülin benliği geliştirmek yazısındaki çabaya da en azından 4- 5 aydır girdiğinizi varsayıyorum. Bunlar yoksa, 100 tane kıza yürüyüp de sıfır çekerseniz şaşmayın. Özellikle de ağırlık kaldırmak (ya da aynı etkide bir spor) yoksa.

Gölge boksu

Yürümeden önce en güzel alıştırmalardan biri, bir yere oturup yürüyecek bir kız seçmeniz ve hemen 10 saniye içinde kıza diyecek bir açılış düşünmeniz. Kıza yürümeyin, sadece bir açılış düşünün. Kızın üstündekilerden ya da davranışından tahmin yapın ve bunu söylediğinizi varsayın.  10 saniye sınırının sebebi şu : Kızı gördükten sonra 3 saniye içinde harekete geçin kuralı vardır. Hadi onu 5 yap. Kıza yürümen de 5 saniye sürse, kızı gördükten sonra düşünmek için 10 saniyen var.

İşe yarar bir başka alıştırma da kızlara uzaktan bakıp 5 saniye içinde lakap takmaktır. Yine davranış ve görünüşünden ve yürümeden. Bu tür zihinsel alıştırmalar sizi yürümelere daha hazırlıklı yapacaktır.

Vur- Kaç

Kızlara yürümek üzere dışarı çıktığınızda ilk setler en zor olanlarıdır. Bunları hemen savmak için meşhur Londra Gündüz Oyunu (London Daygame) içinde resmileşen vur – kaç ısınma turu yapın. Olay basit : Yürüme seansına başlamadan önce yaşına, tipine ya da giyimine bakmadan 3 – 5 kıza yaklaşıp, göz temasına, gülümsemeye (hınzır bir sırıtış), sesinizin tonuna, hızına ve vücut dilinize dikkat ederek kadına çok hoş göründüğünü söyleyerek başlıyorsunuz ve iyi günler diyerek yanından ayrılıyorsunuz.

Klasik olarak aranızdaki konuşma şöyle olacak:
Siz: “Merhaba, sadece çok hoş göründüğünü söylemek istedim”.
Kız: “Ne? …. Teşekkürler!?!? …”
Siz: “Sana iyi günler, bye bye”

Bu kadar. Bu sadece ısınma turu, daha fazla konuşmanıza gerek yok. Dediğim gibi her seansta ilk yaklaşmalar her zaman en kötü yaklaşmalardır ve genelde vücut dilini unutursunuz. Vur – kaç ile bu ilk yaklaşmaları hızlıca yapıp, kendinizi asıl seansa ısıtabilirsiniz.

Ben şahsen vur – kaçı kız ilgili bile olsa normal sete çevirmem. Bolluk zihniyetimi beslemek için böyle yapıyorum ama siz ne yaparsınız bilmem.

Aşamalı Maruz Kalma

Kızlar konusunda çekingenliği ve utangaçlığı aşmak için ne yapmalı? yazımızda anlattığımız Jordan Peterson tavsiyesidir bu. Çok işe yarar. Aşamalı olarak çıtayı yükselterek yürümenizdir olay.

Yürüme Sıklığı

Kızlara yürümede başarılı olmanız, her bir yürümede ne yaptığınız kadar, ne kadar düzenli olarak yürüdüğünüz de önemlidir. Birçok PUA (Pick Up Artist), kızlara yürümenin bir sayı oyunu olduğunu söyler ve seri olarak, bir seansta 10 – 15 kıza yürümenizi salık verir. Bir bar ortamında bu sayıyı deneyebilirsiniz ama gündüz yürümelerinde (gündüz oyunu – day game) bu kadar yüksek rakamlar hedeflerseniz, her yürümenizin kalitesi düşer. Hem de her yürümenize gereken ilgiyi gösteremezseniz. Sanılanın aksine, kıza yürürken “sen sikimde değilsin güzelim” havalarına girmek, kızın varlığının içine emilip onun güzelliği ile gözünün kamaşmasından çok daha verimli bir ruh hali değildir. Dengede bir ilgi göstermeniz lazım ve onu da sayıya odaklanarak yapamazsınız.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

31 thoughts on “Reddedilme korkusunu aşmak”

 1. hocam kızlara yürümeye üşeniyorum dedim. şöyle demişsin; “Bu arada kızlara yaklaşımı “altına al sonra yol ver” olan birine daygame tavsiye etmem. Hatunla ilişkinin bu seviyesi parayla satılıyor. Boşuna oyunla uğraşmaya değmez.” kalbimi kırdın vallahi. hayatımda hiç paralı seks yapmadım. seni kınıyorum 🙂

  11 yıl süren uzun ilişkiden sonra terkedildim. ( bir başkası için tabi) daha sonra bu site ile tanışana kadar, iyi biri olursam hayatımın aşkı karşıma çıkacak diye bekledim hep. “biliyorum abi, bir gün karşıma çıkacak” kafasında gezip durdum. sonra yazdıklarını okuyunca tekrar ağırlık kaldırmaya başladım, kılık kıyafete para harcadım. erkek adam gibi oturup kalktım. erkek adam gibi davrandım. meyvelerini toplamam uzun sürmedi. şimdi hayatımın aşkını beklemektense altına al yol ver yapıyorum. daha fazlası beni rahatsız ediyor. telefonuma gelen “napıyosun” mesajı bile deli ediyor. tanıştığım bir kıza ” benden çıkarı ne acaba” diye bakıyorum hep. MGTOW kafasında kaldım belki de. bilemiyorum.

  1. Sözümün arkasındayım. Kızlarla ilişki seviyesi “altına al yol ver” olan ve üstüne yürümeye de üşenen birinin yürümeye teşvik edilmesine gerek yok. Parasını ver gelsin ve gitsin. Paralı seksin küçültücü bir tarafı yok. Gayet olağan bir şey.

   1. anlatamadım demek ki. şöyle sorayım hocam; sizin kızlarla ilişki seviyeniz nedir? ne amaç ile kızlara yürüyorsunuz? oyundan tam olarak kasıt ne? “altına ol yol ver” e neden takıldınız? burası avrupa-amerika değil. fakbadi değil ilişki arıyor kızlar. ben de ilişki istemiyorum.

    1. Senin o zaman yürüme davetiyesi değerlendirmeden bir şekilde hazırında kısa süreli ilişkiler yürütecek bir kaynağın var. Çoğu erkeğin böyle bir kaynağı yok. Bu çoğu erkek de eğer sadece “altına al – yol ver” istiyorsa ama yürümeyle de uğraşamam diyorsa ben de diyorum ki ilişkinin o seviyesini satıyorlar, uğraşmanın anlamı yok.

     Ha evet bu arada “altına al ve yol ver” lafının ONEitis tarafından gelenlerin savunma mekanizması olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen tek gecelik ilişkiler için “siker atarım” tarzı kelimeler kullanmayı sağlıklı bulmuyorum. tanıştığım bir kıza ” benden çıkarı ne acaba” diye bakıyorum hep sana uzun vadede zarar verecek bir tarz.

     Bizim burada yazdığımız tabak çevirme, kızlarla sağlıklı ilişki yürütmeyi öğrenmek için yapılmasını tavsiye ettiğimiz bir şey. İlişki istememeniz normal ama kızlara bakış açınız ONEitis acılarının üzerine savunma mekanizmaları ile dolu olursa (pompalar atarım, siker bırakırım, altıma alır yol veririm, siker kapının önüne koyarım, vs.), sağlıklı ilişki yürütmeyi hiç öğrenemeyebilirsiniz. Daha da kötüsü, ilerde bıkıp bir kızla uzun süreli ilişki yaşayayım derseniz onunla ONEitis olursunuz.

     1. “Benden çıkarı ne acaba?” diye ben de düşünüyorum. Normal şartlar altında dönüp yüzüme bakmayacak kızların benimle ilgileniyor olması beni acayip huylandıran bişey. Kadın hipergamisi beni feci şekilde korkutuyor. Kadınlardan bildiğiniz öcü gibi tırsmaya başladım.

     2. Uzun süreli ilişkide / evli olmayan bir adamın hipergamiden korkması çok abartı. Aslında evli adam haricindekilere hipergaminin kalıcı zararı yok. Hipergamiden “lan 6 aydır beraberiz artık uzun süreli düşünsem mi” demeden önce korkmanın bir manası yok ki. Eğer o altı ay betanın dibi gibi hayatının aşkına yatırımın kralını yapmadıysan.

 2. beni benden iyi anlattın hocam. SAYGIYI HAK EDİYORSUN. “Daha da kötüsü, ilerde bıkıp bir kızla uzun süreli ilişki yaşayayım derseniz onunla ONEitis olursunuz.” şu cümle yetti bana. dediğin gibi bütün bunları oneitis acısıyla yapıyor gibiyim.

 3. Sadece yürüme konusunda değil Hayatın her alanında korkularla yüzleşmek gerek
  Bence listesini çıkarıp bunların üzerine gidilmeli teker teker
  Mesela biri sizin fikrinize karşı çıktığında hareketleriniz çok betalaşıp, frameniz sallanıyorsa bunun üstesine gidin daha zıt fikirlerle gelin
  Yada bir şey düşünün hiç yapamam dediğiniz gidin onu yapın
  Robert Greene nin de dediği gibi soğukkanlılığınızı test etmek için kendinizi test edin sürekli.Korkularınızla yüzleşin
  İllimitable Man in dediği gibi her erkek farklı bir tipte askerdir korkularıyla yüzleşip üstesinden gelmeyi öğrenmiştir
  Robert Greene ve 50 cent ortak kitabı vardı” gücün 50. Yasası ”
  Bu kitabı mutlaka okuyun

  1. WellBuiltStyle hesabı var. Twitterda onu takip edebilirsin
   Maskülen giyim hakkında foto analizi ve paylaşımlar yapılıyor iyi baya

 4. herkese iyi günler, ben de nacizane bi trick vereyim setle ilgili
  pua cemiyetinden tanıdığım HBA üstadın açılış korkusuyla alakalı söylediği biz erkeklere sokakta, atm kuyruğunda vb yerlerde kadınlarla tanışıp samimi olmak çok olası gelmiyo, sebebi ise biz erkeklerin samimiyeti kurmak için uzunca bir süreye ihtiyaç duymamız. Kadınlar da böyle bir durum yok mesela onlar bu dediğimiz yerlerde tanışıp can ciğer olabiliyolar örneğin üniversitede ilk yanına oturduğuyla kanka olanlar çoktur. Market kasasında görümcesinin kendisine oynadığı oyunları daha yeni tanıştığı kadına anlatan kadınlar vardır. Onlar bile bunun farkında değildir. Bunu göz önünde bulundurursanız, açılış,reddedilme korkusunu daha rahat aşarsınız. Herkese bol şans…

 5. Selam abiler. Bir kız var beta davranışlarım yüzünden beni terk ettti.onu Kaybettikden sonra red pille tanışdım ama çok geçti. Onun iki arkadaşı bana yürüdü son zamanlar birinden haberi oldu diğeri ise yakın arkadaşı. Bunu ona bir şekilde ulaştırırsam başka kızla geri dönermi? Başka kıza bak diyenler olacak o kız unicorn yanu az bulunan kızlardan kucuk şehirde yasiyorum ve çok kız yok. Sadece oyunu iyi oynayip geri kazanmak istiyorum kızı.bunun içinde kızın yanlış düşündüğünü aslında alfa oldugumu düşündürtmem lazım. Fikirlrrinizi merakla bekliyorum abi.

  1. Biz böyle Disney masalları satmıyoruz. Kusura bakma. İspiyonculukla betalığa beta katarsan nasıl olacak onu da bilemem. Unicorn falan hikaye. Başka kıza bak. Eğer bu kız gerçekten unicorn olsa idi uzak durman çok daha iyi olurdu. Kızın senden çok daha güçlü olduğu ve ipleri elinde tuttuğu bir ilişkide inim inim inlerdin.

   Bu arada : kızı böyle unicorn görmenle betalaşman arasında bir bağ olmasın?

 6. Çok güzel yazmışsın Mahmut Hocam. İçim kaynıyor yemin ederim. Jordan Peterson’un sözünü 1080 x 1920 telefonlar için basit bi wallpaper yaptım. Kızı gördüğümde eğer içimde ki korkak beni vazgeçirmeye çalışırsa açıp ona bakacağım. Kullanmak isteyen olursa: https://i.hizliresim.com/76dq0P.jpg

 7. “İspiyonculukla betalığa beta katarsan nasıl olacak onu da bilemem. ”dogru diyosun abi. Ama bir şekilde geri kazanmak istiyorum. Bana koyan terketmesi degil sadece kırmızı hapı geç öğrendiğim için terk edilmem. Bunu telafi etmek istiyorum yoksa darbe almış benligimi tamir etmek için. Yoksa oneitis yada disney masalları falan yok.

  1. Ben de diyorum ki, bir kez betalık yapıp da bitirdiğin ilişkiyi geri kazanmak çok külfetlidir. Değmez. Sonunda yıllarını boşa harcama ve bir dönüş alamama ihtimalin, bir şeyler olma ihtimalinden kat ve kat fazladır.

   Bir kızdan sürekli “kaybettiğim” diye bahsediyorsan o kızı kendi kafanda bir kaideye koymuşsun, sen de (yine kendi kafanda) önünde diz çökmüş vaziyettesin. Kırmızı Hapı öğrenmemişsin henüz, maalesef.

   Bunu telafi etmek istiyorum yoksa darbe almış benligimi tamir etmek için.

   Darbe almış benliğini, bu olaydan ders çıkarıp önündeki maçlara bakarak kolayca tamir edebilirsin. Bu kıza takılarak ise daha da darbe alırsın.

 8. Abi sizde biliyorsunuz ki şimdiki zamanda uzun ilişki materyali kız bulmak çok zor. Burda yazdıklarınız çok faydalı başka kızlarda deniyorum başardıklarım da oldu başarısızlıklarım da. Ama her erkegin uzun iliski düşündügü çok az veya bir kız olabilir sadece feminizmin sayesinde iliski materyali unicorn kız sayısı gittikçe azalıyor. Tek yardım istedigim nokta şu, red pill kurallarıyla bana nasıl dönmesini saglaya bilirim. Siz tavsiye verin olmazsa siktir edecem kızı. Ama bir yolu varsa denemek istiyorum.

  1. Abi sizde biliyorsunuz ki şimdiki zamanda uzun ilişki materyali kız bulmak çok zor.

   Geçmişe göre daha zor, çok zor değil. Hala bir sürü kız var uzun süreli ilişkilik.

   unicorn kız sayısı gittikçe azalıyor.

   Uzun süreli ilişkilik kızları “unicorn” falan ilan edip tepenize çıkarırsanız, en saf ve anne eli ile seçilmiş kızın bile hipergamisini arttırırsınız. Bu kafa yapısına dikkat edin. Tehlikeli.

   Tek yardım istedigim nokta şu, red pill kurallarıyla bana nasıl dönmesini saglaya bilirim.

   Red pill kuralları açık. Biten ilişki yeniden başlatılmaz. NOKTA! Eğer bu bana nasıl geri döner taktiği falan arıyorsan, onları red pill de bulamazsın. Ama internetten kısa bir arama ile bir sürü sitede bulursun.

   Neyse, bundan farklı diyeceği olan konuşsun. Ben diyeceğimi dedim.

   1. Abi, arkadaş yeni keşfetmiş herhalde. İlk denk geldiğimde bende gerçek aşkı nasıl bulurum? sorusuna cevap arıyordum. Blogun ilk yazılarını okursa eminim bu saçmalıkları aşacaktır. Bana şans dileyin, çıkıyorum.

    1. Cebinde bir adet prezervatif olsun. Şans getirir. Hem satışı oldu saymak (assume sales) anlamında iyi olur 😀

     1. Abi 10 kilometre yol yürüdüm, bir tane kıza yürüyemedim. Ben şu utangaçlıktan kurtulduğum gün tüm blog kazanova olacak. Halbuki uygun kızlar vardı, hem yalnız hem de güzellerdi. Ama karşıdan gelen kıza yürümek yerine, önümden giden kızlara yürümek daha doğru olur dedim, malım çünkü. Karşıdan gelenlere niye yürümüyosam beynimi sikeyim. Erteledikçe özgüvenim daha da düştü. En sonunda yarına erteledim. Umarım yarında aynısı olmaz.

 9. Galiba en dogrusu dedigini yapmak abi. Yok abi yeni keşf etmedim tüm yazıları okudum redditden de takip ediyorum red pilli. O zaman aramaya başlayayım ben. Teşekkürler

 10. Yükün hafif olmasını dileme daha güçlü olmayı dile.Korkularının üstüne gidersen,korkuyu fethedersin bu kadar basit.Bu işin yolu bu.Zihinsel olarak konfor alanından çıkın ve gelişin.Öteki türlü,korkularınızın üstüne gitmek yerine beklerseniz,korkak ölürsünüz.Bir kızın sizi reddetmesi sizden bir şey eksiltmez.

 11. En rahat açılış yöntemi bence beyine “seti aç” değil de “kızların 10 cm yanına yürü” komutunu vermekle oluyor. Fakat büyük bir handikapı var; sosyal modda değilseniz, ağzınız laf yapmaz, çünkü ne dicem diye düşünmek yasaktır bu yöntemde. Sadece adımlarınızı düşünürsünüz. Açılış heyecanını atlatır yine de. konuşkan ve sosyal biriyseniz deneyebilirsiniz, zaten kızın yanında bir şeyler konuşursunuz.

 12. Hocam reddedilme korkusu zerre umrumda değil. Başka bi korku var bence insanlarda. O da çevrenin tepkisi olabilir. Çünkü namus bekçisi çok fazla bizim ülkede. Kız lütfen gidermisiniz dese ve bunu etraftaki barzolar duysa gelip Salça olurlar.

  1. Hocam ben daha önce “korku bende de hala var” demiştim. Bende de reddedilme korkusu sıfır. Çevreyi başa sarar mı korkusu. Normal yani. İşin tehlikesi o ama hiçbir iş güvenli değil.

 13. Selamlar. Reddedilme, siklenmeme korkum var bir hatuna mesaj atacak cesaretim yok çünkü ya siklemezse çok ezik hissederim diye yazamıyorum. Ve şöyle bir olayım var bir kızla konuşursam sadece bir kızla konuşasım var diğer kızlara yanaşasım gelmiyor ne bileyim pirince giderken eldeki bulgurdan olmayayım diyorum.

  1. Elindeki bulguru tanımla. Elinde yine zikinden başka bir şey yoksa bir düşün bakalım elde bulgur var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *