Saha Raporu – Üç silahşör gündüz oyunu raporu

Üçsilahşör rumuzlu bir okuyucu Retired PUA saha raporları yazısına ufak bir saha raporu bırakmış ve değerlendirme istemiş :

Bugün 3 arkadas day game için çıktık. Bi hatuna cakmak istemeye gittim durmadılar devam etmedim.
Çok sağlam bi hatuna denedim daha sonra yol yiyeceksek değsin ayağı.
*Ben
#hatun
Merhaba ben üçsilahşör cok etkilendim tanismak istedim naber?
# memnun oldum (durdu tokalastim)
* Eee napiyorsun Kadıköy’de?
# (biraz duraksadiktan sonra) arkadasimla bulusucam
* Erkek arkadaş mı?
# evet
* Şansıma kusuyorum o zaman iyi günler
# iyi günler
Evet arkadaşlar degerlendirme alabilir miyim ilk day game çıkışım.

Ben değerlendirmemi yazayım :

Bugün 3 arkadas day game için çıktık.

En güzeli wingman’dir. Sen iki kanatla çıkmışsın, daha da iyi.

Bi hatuna cakmak istemeye gittim durmadılar devam etmedim.

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında hiçbir hatun kişiden çakmak istemeyin, saat ya da yol sormayın. Memleketin en abazan kısmının aciz yürüme tekniğidir bunlar. Sizin gerçekten çakmağa ihtiyacınız varsa bile bu hem yürüme olarak algılanır hem de niyetini belli edecek kadar taşağı olmayan bir sünepenin yürümesi olarak algılanır.

Merhaba ben üçsilahşör cok etkilendim tanismak istedim naber?

Giriş cümlen bir çoğuna biraz fazla göt kaldırır gibi görünecektir ama aslında sağlam girmişsin (vücut dilin daha önemli ama onun iyi olduğunu varsayıyorum):

 • Kızın hayır cevabı ile savuşturabileceği bir soru ile girmemişsin.
 • Tanışmak için izin istememişsin.
 • Niyetini açıkça göstermişsin.
 • Ve tam bir iyi satışçı gibi “satışı yapmış” (assume sales) varsayarak “haber” demişsin.

Sözel açıdan güçlü giriş!

Eee napiyorsun Kadıköy’de?
# (biraz duraksadiktan sonra) arkadasimla bulusucam

Burada tahmin oyunu oynasaydın daha iyi. Ama burda ölümcül bir hata yok.

* Erkek arkadaş mı?
# evet

Ani sıçış 😀 Erkek arkadaşımla buluşuyorum kendi ağzından pat diye çıksa neyse. Sen erkek arkadaşı sormuşsun! Kızın erkek arkadaşı olmayabilir, sadece durumdan kendini azad etmek için bu fırsatı kullanmış olabilir. Sen ise bu çıkışı elinle vermişsin. Ayrıca bu başlarda asla sormaman gereken tipte bir “evet / hayır” sorusu.

“Ama abi kız çıkıp gidiyorsa demek ki ilgisi yok ne farkeder?” diyebilirsiniz! Daygame iki taraf için de, özellikle ilk 30 saniyesinde, çok rahat bir durum değil. Kız ilgilenebilecek olsa bile ilk bir dakikada gergin hissedecektir. Hatta çoğunuzun bu ihtimal aklına bile gelmez ama bazen kız sizi çok beğenir ve heyecandan eli ayağına dolaştığı için ordan kaçmak ister! Çıkış bileti verirseniz kaçar da!  Aslında olabilecek kız bileti alıp gider.

Fakat bu olayı yazıya taşırken asıl yazmak istediğim dinamik şu : kıza yürüdünüz mü o etkileşimden bir an önce çıkıp gitmek isteyen bir kişi daha var : kendiniz! Ben “erkek arkadaş”, “seni rahatsız mı ediyorum” gibi soruların genelde kendinizi o setten çıkarmak için sorduğunuz sorular olduğunu düşünürüm hep.

* Şansıma kusuyorum o zaman iyi günler
# iyi günler

Bu da yanlış. Ben şahsen erkek arkadaşı olan kıza yürümem ama kızın erkek arkadaşı olmayabilir. Bu nedenle de “erkek arkadaşım var” tepkisi ile karşılaştığınızda, bunun shit test olabileceği ihtimalini değerlendirmenizi tavsiye ederim. Erkek arkadaşım var cevabına söyleyebilecek bir sürü şey var. Roissy’nin efsane cevapları var bu konuda (o yazıyı da çevirelim), camiada çok kullanılırlar.

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Sorun değil.

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Sorun değil, ben kıskanç biri değilimdir (söyler söylemez piç bir sırıtış ile desteklenmelidir).

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Dur ya, daha tanışalı 5 saniye olmadı bana problemlerini anlatmaya başladın (buna dalga geçer bir gülüş iyi gider)

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Dur ya daha yeni konuşmaya başladık, beni hemen erkek arkadaş kabul etme. (Seni tanımam lazım diye sırıtarak ekleme yapın).

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Benim kız arkadaşımın da erkek arkadaşı var ama bak ne haltlar çeviriyor.

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Benim kuzenim havada 8 top çevirirken bisiklet sürebiliyor.
Kız : Ne diyorsun ya?
Erkek : Pardon birden önemsiz insanlardan konuşmaya başladık sandım da …

Kız : Erkek arkadaşım var.
Erkek : Güzel, artık en azından lezbiyen olmadığını biliyorum.

Yukarıdaki örnekler bu sette geçerli değil zira erkek arkadaşı konusunu kendin açmışsın. Ama aklında bulunsun. Sakın şansıma küsüyorum deyip çekilme. Ha kızın gerçekten erkek arkadaşı vardır ve senin yürümen sonuç vermeyebilir. Ama sen aksini test etmelisin.

Bence ilk açılışı böyle yapabilen adamda ışık vardır. Devam et.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

25 thoughts on “Saha Raporu – Üç silahşör gündüz oyunu raporu”

 1. Selamlar,
  Ben de uzun süredir blog’u takip ediyorum. Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler. Fakat bu yazıda mevcut iki diyalog bana fazla hollywoodvari geldi. Kıza lezbiyen olmadığını biliyorum demek ve kuzenim 8 top çeviriyor muhabbeti. Yanılıyor muyum bilmiyorum ama özellikle lezbiyen muhabbetine kızların aşırı reaksiyon gösterme ihtimali var gibime geliyor.

 2. Ekleme:

  – Erkek arkadaşım var!
  – Benim de erkek arkadaşım var, hatta ara sıra maça falan gidiyoruz ama uluorta söylemiyorum di mi!

  Anlamazlıktan gelip işi mizaha vurmak en iyi taktik. Ha bi de eğer numara almadıysanız kız çekip gitmeden ortamdan ayrılan siz olmayın.

 3. ”Erkek arkadaşım var” cevabına sunulan önerilerin bir çoğu yanlış. Eğer kızın gerçekten bir sevgilisi varsa ve buna rağmen yürüyorsanız kıza,kızın sevgilisine haber verme olasılığı çok yüksek Türkiye’de. E bu muhtemelen bir tatsızlık veya kavga olacağına işaret. Yani burada tecrübesiz arkadaşlara biraz fazla hayal satmayalım. Riske girmesin arkadaşlar. Zaten erkek arkadaşı olan veya evli olan bir kadınla takılmak ahlaken doğru değil ama kişiden kişiye değişir.

  1. Yazıda belirttim. Gerçekten erkek arkadaşı olan kıza yazın demiyoruz. Bunun sizi başından savma bahanesi olması muhtemel. Bunu yazıya eklemek lazım. Kızın gerçekten erkek arkadaşı varsa zaten konuşma içinde öğrenirsiniz. Kocayı zaten yüzükten anlarsınız.

   Evli veya erkek arkadaşı olan kadınla takılmayı doğru bulmadığımı ekleyeyim. Tehlikesi bir yana “bros before hoes”.

 4. Ben de bir sıçış game mimi anlatayım madem :d p
  Hatunla 10 dk dır kesişiyoruz ben telefonla konuşuyorum o da arkadaşıyla oturuyor. Bunların kalktığını görünce kapıya konuşlandım bekledim. Neyse kalktılar 10 metre arkalarından gittim hanımefendi 1 dk bekler misiniz diyip durdurdum sonra arkadaşını da biraz şu köşede bekler misin cicim deyip şutladım tabi bunlar kakara kikiri sırıtıyorlar :d

  Ben: merhaba ben necmi
  Karı: merhaba
  Ben:sizin isminiz ?
  Karı: neşe:)
  Ben: farkındaysanız 10 dkdır kesişiyoruz bence aramızda bir elektriklenme oldu :))
  Karı: ahahah yaaa ben ne biliyim ( yüzü kızardı tabii burda)
  Ben: isterseniz bir ara oturup kahve içebiliriz numaranızı verirseniz? (Telefon uzatılır)
  Karı:heheh yok sağol almiyim 🙂
  Ben: peki sen bilirsin ama ben böyle fırsatları kaçırmayı sevmem 🙂
  Karı: demek sen her gördüğüne yürüyorsun böyle:))
  …. işte ilk shit test ve benim sıçışım…
  Ben: heheh yok canım sapık mıyım ben 🙂 sadece olabilecek şeylerin olmamasına üzülüyorum.
  Ben: peki o zaman numaranı vermiyorsun madem şöyle yapalım yarın saat 8 de burda buluşalım?
  Hatun tamam dedi ama sizin de tahmin edeceğiniz gibi buluşma yerine gelmedi ertesi gün 🙂
  Sonradan düşününce halbuki karının sorusuna “heheh tabi canım alt sınırım bile var :)) ( piç sırıtışı)”günde en az 10 kişiden numara alıyorum a

  1. Sapık mıyım dediğin için savunma haline geçmişsin ve kızdan onay beklemişsin. Bu shit testten kalmaktır. Öyle bir soruya vermen gereken cevap “hayır sadece adı neşe olanlara yürüyorum” olmalıydı.

   Ayrıca kıza telefon numarası verilmez, istenir. Vermesi kızın size olan ilgisini ilk kez ölçeceğiniz yer çünkü. Neyse kısmet başka sefere artık.

  2. Ahaha. Çok iyi giriş yapmışsın ama klasik shit testte sıçmışsın. Bu soru çok gelir. Kızın özelliklerini tekrarlayarak “hayır sadece kırmızı atkılı, kıvırcık kızıl saçlılara yürütorum” gibi bir şeyi dalga geçerek söylemeniz yeterli.

   Bu çok güzel bir kendi çerçeveni bırakıp kadının çerçevesine girme örneği.

   Bu arada ekme olayı çok olacak. Herşey iyi gitse de ekiyorlar. Çoğu kız yüzünüze hayır demeyecek kadar kibardır (aşırı beta ya da saldıray değilseniz). Numarayı verip yüzyüze olmadan reddetmeyi daha kolay bulurlar.

   1. Aynen abiler işte normalde ben de bunu biliyorum ama pratikten yoksun olunca o an kaybediyorsun kontrolü. Bol bol pratik lazım bana :))

   2. Burada çok merak ettiğim bir şey var, sadece tesadüf mü merak ediyorum ama sanırım Türkiye’de 200 den fazla gündüz oyunu seti açmışlığım var ve bir kere bile bu shittest in geldiğini hatırlamıyorum. Oysa gelse rahat rahat geçicem, +1 alıcam kafadan 😀
    Neden olabilir acaba ?

     1. Bir de iltifat edince veya bir jest yapınca “Her kıza böyle diyor musun/böyle yapıyor musun?” testi var buna benzeyen. “Aynen ya çoğu zaman böyle kandırırım kızları” deyip pis pis gülmek lazım 😁

  3. Bir defasında ben de “sen gördüğün kıza yürüyor musun böyle?” tepkisi almıştım. Cevabım “sadece kadınlara değil erkeklere de yürüyorum (piç sırıtışı ile)” olmuştu. Hatunla iş yatakta bitmişti.

 5. Teşekkür ederim cevap için zaten korkularimizin ustune gitmek için çıkmıştık day game e. Biraz da reddedilmek istiyordum biran önce. cok zor oldu benim için karar vermekte hep gec kaliyordum hava yağmurlu oldugundan hedefler hızlı yuruyorlardi. İlk 2-3 saniyede karar verip gitmem gerekiyordu çoğuna. bugün milat olacak diye çıktık winglerle en azından reddedilecektik. İlk hedefi gerceklestirdik simdilik.

  1. Yürümenin heyecanı yüzünden o yürümeyi hemen bitirmeye çalışan tarafın fazlaca yürümeyi bok edecek. Zamanla onu kontrol etmeyi öğrenirsiniz. Ama var böyle bir şey. Farkında olun.

 6. Aga bugun yolda yürürken arkadan yaklaştım ve çantasını göstererek ponponun güzelmiş bir daha takma onu lütfen diyecektim neyse yanında yürümeye başladım ve ponponun güzelmiş dedim ve kız suratını bir çevirdi çok çirkindi amınakoyim neg atmaktan falan vazgeçtim aga birde sesim çok heyecanlı çıkıyor tanışma esnasında aslında sakinimde

 7. -Erkek arkadaşım var.
  +Bende evliyim ve altı çocuğum var.
  -xjdldlxkdkxkd
  Denendi onaylandı. Hatunu sevgilisinden ayırdık 😀

  1. yav birader,çok güzel bir iş yapmışsın gibi anlatmayın şu olayı. bir de gülüyorsun anasını satayım. bu sitenin de en büyük dezavantajı böyle tiplerin de olayı öğrenmesi olacak.

   1. Kimseyi yargılayamam ama bu erkek arkadaşı olan kıza bile bile yazma işi benim de hiç hoşlanmadığım bir olay. Yine de ilişkiler dünyası. Oluyor böyle şeyler.

    Fakat cevabı iyiymiş.

   2. Hocam bu biraz da kızla alakalı bir olay. Hani sürekli söylendiği gibi: Sen istediğin kadar Alfa ol, kaybedeceksin ama kaybeden olmayacaksın.

 8. Emeğine sağlık kardeşim harika bir yürüme, Mahmut Hocam harika bir şekilde okumasını yapmışsın. Gerçekten çok şey öğretti, özellikle verilecek ve verilmesi gereken hazır cevaplar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *